Beyaz kapılar: 210+ (Fotoğraf) İç mekanda tasarım. Herkese uyan çeşitler

Kapı modası, hem kapıların tasarımında hem de renkli olarak ortaya çıkar. Daha yakın zamanlarda, koyu, doygun renklerin popülaritesini gördük. Bugünün lideri beyaz. Onu her yerde görüyoruz. Kapıda da bu eğilim izlenmektedir. Beyaz kapılar - Avrupa modasının son trendi. Tasarımın parlaklığı ve çizgilerin basitliği nedeniyle, kapı yapılarının kar beyazı cephesi şaşırtıcı bir estetik görüntüye sahiptir.

İçerik:

Bu nedenle mobilya hipermarketleri beyaz açıklıklara özel önem veriyor. Bütün şehirlerin sokakları beyaz giyinmiş. Klasikten moderne tüm stillerin kapı tasarımları krem, fildişi ve diğer ışık tonlarının temsilcileridir.

Modern tasarımda beyaz Kapılar şimdi de uzak geçmişte olduğu gibi alakalı. Benzersiz renk hemen hemen her renkle birleştirilir. mobilyaduvarlar cinsiyetHer zaman şenlikli ve estetik görünüyor.

Beyaz kapılı beyaz iç

Beyaz kapılı beyaz iç

mitoloji

Beyaz renkle ilgili bir yazı bir yerde göründüğünde hemen altında düzinelerce yorum ortaya çıkıyor, bunun anlamı “hastanede aynı” veya “beyaz pratik değil” ibaresi. Şüphelerinizi kırmak için, bazı mitleri analiz edelim.

menüye dön ↑

Efsane 1. “Hastanedeki gibi”

Aynı başarı ile duvar kâğıdının, iç çamaşırının ve yatak çarşaflarının "hastanede olduğu gibi" ifadesi için de geçerli olduğunu söyleyebiliriz. Ama öyle değil. Ameliyathanelerde resüsitasyon hariç beyaz renkli hastanelerde olmaz. Aksi takdirde, pratik olarak kullanılmaz. Bu yüzden bu aptal, uygunsuz efsaneyi unut.

Oturma odası için klasik kapılar

Oturma odası için klasik kapılar

menüye dön ↑

Efsane 2. "Beyaz soğuk değil"

"Beyaz odayı soğuk yapar" - bu durum böyle değil. Sıcaklık veya soğuk algınlığı renge değil, bolca sahip olduğu gölgenin sıcaklığına bağlıdır: fildişi, yumurta kabuğu, ilk kar ve diğerleri. Ana şey, sevdiğiniz gölgeyi seçmektir.

menüye dön ↑

Efsane 3. "Kir her yerde görülür."

Parlak sözde güçlü görünür kir üzerinde. Sahibi özensiz ise, dairesindeki kir her yerde, herhangi bir arka plan üzerinde görünecektir. Tonun yapacak hiçbir şeyi yok, siyah veya renkli. Bu rengi iç mekanlarda kullanmak için birçok neden var.

menüye dön ↑

"Beyaz her zaman uygun"

Başlıca avantajı her zaman ve her yerde uygun olmasıdır. İçinin neye benzediği: klasik, moderntarzında Art Deco veya İskandinav - fark yok.Hangi iç mekanı inşa ettiyseniz, her yerdeki beyaz renk modern ve alakalı görünecektir. Bu onun eşsiz mülkü. Bu yüzden birçok insan bundan hoşlanıyor.

Rahatlık ve rahatlık hissi

Rahatlık ve rahatlık hissi

menüye dön ↑

"Işık ve mekan"

Beyaz ışık, güneş ışınlarını yansıtır, böylece odaya girdiklerinde, ışık duvarlarından yansır ve görsel olarak daha hafif hale gelir, hava ile doldurulur. Ayrıca, alanı görsel olarak genişletir, tavanları yükseltir, böylece küçük odalar ve odalar için ihtiyacınız olan şey budur.

menüye dön ↑

"Pahalı görünüyor"

Beyaz süpürgelikler, kapılar ve düz tavan her iç mekana şıklık katıyor, pahalı görünüyor.

menüye dön ↑

"Panelli"

Panelleri olan klasik kapı panelleri her zaman iyi görünür, ancak bu kısa sürede modası geçecek olan klasikler gibi modern düz kapı tasarımları için geçerli değildir.

İç koridordaki panel kapılar

İç koridordaki panel kapılar

menüye dön ↑

"Deneyler için geçmiş"

Beyaz rengin bir başka önemli gerçeği: çok yönlülüğü ve nötrlüğü nedeniyle, bu renk, deneme için ideal bir alandır. Yani, dairenizdeki bir şeyi değiştirmek istiyorsanız ve bir hata yapmaktan korkuyorsanız - korkmayın, bu renk her şeye dayanacaktır.

dezavantajları:

 • Görünür kir, özellikle tutamağın ve kilidin yakınında sık bakım gerektirir.

Ancak toz, koyu renkli modellerden daha az farkedilir.

menüye dön ↑

Beyaz iç kapılar

Bu tür modeller herhangi bir odanın atmosferine kolayca sığacaktır. Çok basit bir tasarım gibi görünmemek için, kapı kanadı herhangi bir malzemeden orijinal bağlantılarla süslenebilir. Klasik stile zarif şekildeki altın tutamaklar eklenebilir. Acımasızlık vurgulu kolları dökme demirden yapılmış, bir gencin odasına plastik model koyabilirsiniz. Ayrıca, kapı kanadı yüzeyindeki özgünlük süslemelerini ve çizimlerini, cam ekleri de ekleyin.

Beyaz rengi bir kalemle ayırın

Beyaz rengi bir kalemle ayırın

Vitray pencereli aydınlık kapılar küçük bir odaya çok uygundur.

Vitray pencereler, gün ışığında izin verecek, atmosferi daha parlak ve daha parlak hale getirecek, bu da alanı görsel olarak arttıracaktır. Bu modeller genellikle koridor ile salon arasına yerleştirilir.

Beyaz renk çevreye aşırı yüklenmiyor. Onu daha hafif ve daha zarif yapar. Hafif kapı tasarımlarını dar bir koridorda yerleştirirseniz, alan daha geniş görünecek, daha ciddi bir görünüme sahip olacaksınız.

Tasarımcılar, duvarın rengi kapının tonuyla eşleştiğinde bu seçeneği kullanmaktan hoşlanır, birleşir, sağlam bir duvarın kapısız izlenimini verir.. Bu şekilde, oda daha geniş, daha hafif görünüyor.

Genellikle duvarın rengi kapıyla birleştirilir.

Genellikle duvarın rengi kapıyla birleştirilir.

Koyu camlı açık renk kontrast görünüyor ve genel arka plana karşı öne çıkıyor. Bu nedenle, ortamın parlak tonları dengeleyecek bir unsur olması gerekir. Böylece kapı çevredeki iç kısımlara hakim değildir.

Çok hoş, oluklu cam ile kapı kanadına fazla dikkat çekmiyor. Beyaz, minimalist bir biçimde kullanmanıza izin veren evrensel bir renktir. yüksek teknoloji ve törenle görkemli stilleri.

Kapının rengini seçmekte zorluk çekiyorsanız, karmaşık bir iç mekan için beyaz bir model koymak iyi bir seçenektir.

Başlıca özellikleri, genel arka plana karşı durmadıkları gerçeği, ikincil hale geldi.

Bardağı koyulaştırmak için iyi bir alternatif.

Bardağı koyulaştırmak için iyi bir alternatif.

menüye dön ↑

İç rolü

İskandinav stil, açık renkli kapı kanadı, doğal malzemelerle mükemmel şekilde birleştirilecektir. Sadelik, huzur ekleyin. Minimalist bir tarza uygundur, minimum mobilya ve dekor vardır, beyaz bir kapı göze çarpmaz, mekanı genişletir, ciddiyet kolaylığı sağlar.

Ve ülke tarzında, açık renk açık ve koyu tonların kontrastını vurgular. Klasik tarzda, altın kulplu, güzel desenlerle süslenmiş parlak bir tuval, odanın dekorasyonu olabilir.
menüye dön ↑

Renk kombinasyonu

Beyaz tuvaller koyu renklerle mükemmel uyum içinde.Basınç ayarını sulandırın, odanın iç kısmına biraz hassasiyet ve hafiflik ekleyin.

Karanlık duvarlar beyaz kapıları tamamen kapattı.

Karanlık duvarlar beyaz kapıları tamamen kapattı.

Koyu mor duvarlar lüks görünüyor, beyaz kapılarla biraz daha hafif, daha konforlu hale geliyor.

Mavi duvar kağıdı ve beyaz kapılara sahip odalar, soğuk ve açık renkleri birleştirmektedir. Sakin ve tazelik atmosferi yaratıldı.

Kapıların bu modeliyle kahverengi, çikolata renkli duvarlara güzel görünüyorsun. Açık ton, koyu tonları sulandırır, odanın kasvetli olmasına izin vermez.

menüye dön ↑

Model çeşitleri

Üretici, renge göre tasarım açısından geniş bir kapı seçeneği sunar. Veya kapının ölçüsüne göre sipariş verebilirsiniz.

İç salıncak tasarım

İç salıncak tasarım

Üretilen mekanizmaya göre:

 • salıncak. Kapı yapısı duvara menteşe ile tutturulduğunda. Çok uygun değil, çünkü kapıyı açmak için bir yere ihtiyacınız var.
 • kayma. Bir bölmedeki gibi açılırlar, duvardaki yuvadaki tekerlekler üzerinde hareket ederler. Rahat model, özellikle de yerden tasarruf etmek istiyorsanız.
 • katlama. İki çeşit katlama, kitap ve akordeon. Bölüm sayısı, sayısı bakımından farklıdırlar.
 • döner. Bu mekanizma ile tuvaller her taraftan açılmasını sağlar.

Katlanır kapılar - konforlu ve pratik

Katlanır kapılar - konforlu ve pratik

Tasarım gereği:

 • Tek yaprak. Standart modellerde en yaygın türlerden biri olan tek bir tuval vardır.
 • çift ​​kabuklu yumuşakça. Büyük açıklıklar için tasarlanmış, eşit oranda yer alan iki parçadan oluşur.
 • Bir buçuk. Bu tasarımın özelliği, bir parçanın yer alması, ikincisinin genişlikten daha küçük olması, açılmamasıdır. Gerektiğinde geçişi artırmak için kullanılır.
 • Katlanır kapılar harika görünüyor, bir akordeon şeklinde açın. Genellikle cam eklerle üretilir. Büyük kapılarla iyi çıkış. Satın alırken, katlama mekanizmasına dikkat edin. Sessiz olmalı.

Tekli modeller popülerlerden biri

Tekli modeller popülerlerden biri

Aşağıdaki tiplere ayrılır:

 • Elektrik tablosu. Bu, kapının tuvalin sağlam bir yapısına sahip olduğu zamandır.
 • Çerçeveli. Birleştirilmiş model bir çerçeve, enine çubuklardan oluşur. Ve alan bir MDF tabakası olan camla doldurulur.

Çeşitli kapılar, küçük bir odadan büyük ve geniş bir oturma odasına kadar her oda için bir seçenek bulmanızı sağlar.

Tasarımınız için kalkan modelleri

Tasarımınız için kalkan modelleri

menüye dön ↑

Kapı kanadı dekorasyon

Beyaz açıklık çok sıkıcı ve ilginç görünüyorsa, her zaman ekleyebilir, dekore edebilir, daha parlak hale getirebilirsiniz.

Aşağıdaki yöntemler kullanılır:

 • Scuffed, yaşlanma etkisini kullanın.
 • El boyaması renkler yapın, normal kapı orijinal, benzersiz olacaktır.
 • Fotoğraf baskısının kullanılması.
 • Dekoru fotoğraf kağıdı veya kendinden yapışkanlı film ile değiştirin. Diğer bir seçenek ise mağazada vinil çıkartma satın almak.
 • Cam veya ayna ekleri de kapı yapısının tasarımını çeşitlendirir.

Kapı kanadı, bağlantı parçaları tarafından farkedilir şekilde dönüştürülür ve bu tür bir tasarımın seçimi çok büyüktür.

Camları çizimlerle süslüyoruz

Camları çizimlerle süslüyoruz

menüye dön ↑

Giriş kapıları

Eskiden, beyaz giriş modelleri kamu kurumları tarafından kişiselleştiriliyordu, bugün bir konut binasına güzel, ana giriş. Lüks kır evlerinde olduğu gibi temiz özel evlerde de görülebilir, birinci ve ikinci versiyonlarda şenlikli ve estetik görünüyor.

menüye dön ↑

Avantajlar ve dezavantajlar

Beyaz kapı her zaman farklı renklerde, her duvarda zarif görünüyor.

Artıları:

 • Herhangi bir bağlantı parçası ile çekici görünüm.
 • Geniş model seçimi.
 • Görsel olarak genişler, duvarı uzatır.
 • Yapının stil ve mimarisinin özelliklerini vurgular.

Beyaz giriş kapıları her zaman zengin ve güzel görünüyor

Beyaz giriş kapıları her zaman zengin ve güzel görünüyor

eksileri:

 • hafif kapı hızla bulaşır, kirli lekeler, toz hafif bir arka plan üzerinde çok belirgindir;
 • sık bakım gerektirir;
 • mutlaka hava koşullarından, yağmurdan ve kardan koruyacak şekilde vizörün altında olması gerekir.

Fakat bunların hepsi, verdiği güzelliğe kıyasla sadece önemsiz şeyler.

menüye dön ↑

İç ile birlikte

Evin modelini, tasarımını ve tarzını, mimarisini seçerken düşünmek çok önemlidir. Daha sonra kapılar uyumlu bir şekilde binanın duvarlarına uyacaktır. Işık duvarlı beyaz kapı panelleri sofistike görünüyor. Provence veya Country tarzındaki evlere cam ekler veya aynalarla yapılmış harika kapı tasarımları. Büyük pencereli güzel modellere bakın.

Geniş cam bölmeli modeller görselleştirme için iyi bir seçimdir.

Geniş cam bölmeli modeller görselleştirme için iyi bir seçimdir.

Küçük ve karanlık bir koridorun ek ışık kaynağı olan açıklıklar kullandığı evler. Bu seçenek odayı görsel olarak genişletir.

menüye dön ↑

malzeme

Çoğunlukla giriş kapıları metalden yapılmıştır. Beyaz dekoratif kaplama bu seçeneklerde gerçekleştirilir:

 • hemen dışında;
 • içinde;
 • iki tarafta da.

Kapılar sadece bir tarafta beyaz olabilir.

Kapılar sadece bir tarafta beyaz olabilir.

Kozhvinil

Kapı panelinin dışından kullanılan ucuz malzemelerden biri. Köpük kauçuk, deri ile yapı arasına ses ve ısı yalıtımı olarak yerleştirilir. Malzeme neme karşı dayanıklı, temizlenmesi zor değil.

Ancak iç dekorasyon için kullanmayın. Çok kolay gözükecek.

Laminat parke

Bu malzeme sadece iç kaplamada kullanılır. Neme dayanıklı değildir, ancak mekanik hasara karşı dayanıklıdır.

Lamine mdf tahta

İç ve dış dekorasyonda kullanılan, neme dayanıklı, ancak su geçirmez olmadığını unutmayın, pahalı, dayanıklı bir malzemedir. Dikkatli tedavi gerektirir. Dayanıklı ve mekanik hasarlara karşı dayanıklıdır, ancak agresif deterjanlara tolerans göstermez.

termal bant

Materyal, çevresel etkilere ve çeşitli hasarlara karşı iyi bir dirence sahiptir. Genellikle kamu binaları için kullanılır. Film her iki tarafına yapıştırılmıştır.

Metal plastik

Endüstriyel ve özel evlerde plastik kapılar kullanılmaktadır. Sıcaklık değişimlerine, neme dayanıklı, olağanüstü bir dirence sahiptirler. Hermetik sundurma taslaklara izin vermiyor.

Sıcaklık değişimlerine dayanıklı

Sıcaklık değişimlerine dayanıklı

menüye dön ↑

Siyah ve beyaz

Tamamen zıt iki rengin kontrastı, odayı aydınlık ve sıradışı kılar. Düzgün çizgiler, düzen ve titizlik atmosferi yaratır. Bu türler gençlerin yanı sıra yaratıcı bireyler tarafından da seçilmektedir.

Birkaç seçenek düşünün:

 • sağır;
 • camlı;

İki tonlu modeller yatak odası için harika, siyah buzlu camlı beyaz kapılar lüks görünecek. İki renkli cam şeridi siyah renkli, kısmi cam ekli modellere güzel görünüyorsun.
İki renkli kapı, uyumlu bir şekilde iç kısma sığar.

İki renkli kapı, uyumlu bir şekilde iç kısma sığar.

Sadeliği ve işlevselliği vurgulayan minimalist bir stil için uygundur. Siyah, beyaz ve gri tonların kullanılması titizlik ve düzeni vurgulamaktadır.

oturma odaları Sürgülü modeller siyah camın beyaz boya ile süslenmiş tasarımın çoğunu kapladığı yerlerde iyi görünüyor. Kapalı durumdayken harika bir seçenek bir tanesidir.

Siyah ve beyaz karelerdeki satranç tahtası şeklindeki seçenek geniş odalar için uygundur. Parlak ve mat malzemenin kombinasyonu orijinal görünüyor. Ancak bu tasarım dikkatli kullanılmalıdır. Aksi halde oda çok parlak görünür ve içinde olmak uzun süre zor olur. Farklı dekor ve desenlere sahip aydınlık ve geniş odalar için uygundur.
Parlak ve orijinal, hepsi uyum içinde

Parlak ve orijinal, hepsi uyum içinde

Mutfak için beyaz tabanlı ve siyah uçlu açıklıklar harika, şerit iyi görünecek. Orijinal model, kapı yapısı bir tarafta beyaz, diğer tarafta siyah ve koyu renk odanın içinde olduğundadır. Pratik ve sıradışı.

Parlak modeller oldukça popüler olan yeni bir trend.Herhangi bir iç mekanla kolayca birleştirilir, her zaman şenlikli ve zarif görünür, hacimliğin ortadan kaldırılmasına ve küçük bir odanın daha geniş olmasına izin verir. Konutlar ve ofisler için başarılı çözüm, evler.

Artıları:

 • çevre dostu kaplama, zararlı maddeler yaymaz;
 • geniş seçenek, ekonomi sınıfı ve lüks;
 • bırakarak zor değil, periyodik olarak tozdan silmek için, lekeler kolayca yıkanır;
 • uygun fiyat;
 • Her türlü zemin kaplamasına uyan, çeşitli duvar süslemeleri ve tavan;
 • mantarlara karşı koruma;
 • uzun ömürlü;
 • mekanik hasara ve solmaya karşı dayanıklı parlak kapılar.

Parlaklık her zaman başkalarının gözünü çekiyor

Parlaklık her zaman başkalarının gözünü çekiyor

Özellikle bu seçenek evde evcil hayvan varsa harikadır, tüm çabalarıyla kapıyı çizemezler. Daha önemli hasarlar kolayca onarılabilir.

Bu tür açıklıklar neme dayanıklıdır ve sıcaklık düşüşlerini kolayca tolere eder. Bu nedenle, mutfak, banyo gibi agresif bir ortama sahip odalara yerleştirilebilirler.

Güzel cam veya ayna ekleri olan modeller, kabartmalı desen odanın dekorasyonu olabilir, güzel bir taşma göze çarpar.

Herhangi bir iç mekan için uygun, perdelerle, yatak örtüleriyle kolayca birleştirilebilir, yastıklar.

Klasik formu ayna ekleri ile tamamlıyoruz.

Klasik formu ayna ekleri ile tamamlıyoruz.

Dezavantajlara dikkat edin:

Bu modeller sürekli bakım gerektirir. Işık kapılarında, özellikle kalenin ve kulpların yakınında, gözle görülebilir noktalar var. Bu yerler genellikle deterjan kullanılarak nemli bir bezle temizlenmelidir. Parmak izleri parlaklıkla gösterilebilir.

Ancak bu, düzeltilmesi kolay olan tek bir dezavantajdır.

menüye dön ↑

Model çeşitleri

Parlak açıklıkların imalatında plastik veya laminat kaplı bazı malzemeler kullanılır, üstüne bir emaye veya vernik tabakası uygulanır.

Seçiminiz için birçok model var.

Seçiminiz için birçok model var.

Bu tür modeller var:

 • Laminant. Üst katman kaplıdır laminat parke.
 • Ahşap. Ahşap çerçeve uzun ömürlüdür, uzun süredir güzel bir görünüme sahiptir.
 • MDF. Ucuz çerçeve modelleri, MDF levha yüzeyi iki kat vernik ile kaplanmıştır.
 • Kaplama. Bu tür türler büyük talep vardır. Çerçeve üzerine üzerine parlaklık uygulanmış kaplama ile kaplanmıştır.
 • Coupe kapıları. Bu tür tasarımlar çok rahat, fonksiyonel, herhangi bir oda için uygun. Ve modern iç mekanlara harika bir katkı olacak.

Herhangi bir model alabilirsin.

Her oda için fonksiyonel bölme kapıları

Her oda için fonksiyonel bölme kapıları

menüye dön ↑

Tasarım çözümleri

Beyaz cam, koyu renkli zemin kaplamaların yanı sıra, koyu renkli pencere çerçeveleri ve mobilyalarla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Bu gibi durumlarda, beyaz kaide kullanılır. Bölme kapıları ve ayrıca normal interroom modelleri de yaklaşacaktır.

Parlak açıklıklar düz duvarlara iyi oturur. Siyah beyaz güzel görünüyorsun

menüye dön ↑

Beyaz laminat

Hafif zemin ve kapıların avantajları:

 • Bu tasarımla, odadaki aydınlatma artar, özellikle küçük daireler için uygundur. Bu tür odalarda, burası çok temiz havanın olduğu bir yer gibi görünüyor.
 • Böyle bir oda daha geniş görünüyor. Zemin duvarlardan daha hafif ise, oda görsel olarak daha yüksek olacaktır. Parlak açıklıklar ve zemin çevre kolaylığını vurgulamaktadır.

Kapı ve laminatın uyumluluğu

Kapı ve laminatın uyumluluğu

Beyaz kapı ve beyaz laminatın güzel bir kombinasyonu. Böyle bir tasarım seçerken, böyle bir rengin farklı tonlarda, sıcak ve soğuk olacağını düşünmeniz gerekir. Kapı yapılarının soğuk gölgesi varsa, döşemelerin aynı renkte olması gerekir; Soğuk bir renk tonu kapılı pencere çerçevelerinin bulunduğu odalarda ve yapraklarda ve zeminlerde aynı tonda olmalıdır.

menüye dön ↑

Yararlı ipuçları

Bazı gölgeleri kullanırken, beyazın avantajlarını vurgulayabilir ve iç kısımlara biraz parlak renkler ekleyebilirsiniz.:

 • Beyaz zeminli bir odada, güzel mobilyalarla yeşil rengi. Böyle bir oda her zaman taze, rahat görünecektir. Bu seçenek dinlenme odalarında kullanılır.
 • Mor tonlu mobilyalar, gösterişli, lüks bir dokunuş getiriyor. Beyaz zeminlerin ve kapıların bu renkle birleşimi popülerdir.
 • Oturma odası için ÇocukMutfakta kırmızı mobilyalar kullanılacak, odayı enerji ve iyimserlikle dolduracaksınız.
 • Küçük odalarda, harika mavi görünecek ve mavi Mobilya Beyaz ve mavi renk tonlarının birleşimi tazelik ve hafiflik hissi verir.
 • Neşeli ve güneşli bir görünüme sahip odalar sarı mobilya.

Parlak renkler ile beyazı sulandırın

Parlak renkler ile beyazı sulandırın

Zemin, kapılar, pencere çerçeveleri ve mobilyalar beyaz ve duvarlar yeşil, lila ve mavi olduğunda da etkileyici görünüyor.

Eski kapı tasarımlarının beyaz meşe, huş renginde laminat ile mükemmel birleşimi. Geometrik berraklığı bozmamak için, iki veya daha fazla tonlu bir kara tahta ile vurgulayabilirsiniz. Böyle bir kontrast zeminin bir duvarda birleşmesine izin vermez.
menüye dön ↑

Giriş salonu

Salon güzel ve rahat olmalı, çünkü evin ilk izlenimini veren odur. Bunun aydınlık bir oda olması ve karanlık, dar bir koridor olması arzu edilmez. Beyaz açıklıklar ve odanın tasarımındaki açık renkler sayesinde görsel olarak genişletebilirsiniz.

Genellikle giriş holü penceresizdir, bu nedenle iyi aydınlatmaya ihtiyaç duyar, ışık duvarları ve bir kapı iyi bir tasarım çözümü olacaktır.
Eko tarzında beyaz giriş holü

Eko tarzında beyaz giriş holü

Birçoğu, özellikle giriş kapıları alanında, beyazın pratik olmayışı nedeniyle bu seçenekten korkuyor, ancak bunu düzeltmek kolaydır. Yıkanabilir vinil duvar kağıdı ile duvarların üzerine yapıştırabilir, kiri kolayca temizleyebilirsiniz. Herhangi bir mobilya da dikkatli bakım gerektirir.

Küçük bir koridor için gereklidir minimalizm mobilyalarda. İyi çözüm parlak yüzey.

Beyaz açıklıklar birçok stilde kullanılıyor, modern İskandinav tarzı bir havadarlık hissi verecek. Doğal ahşabın harika renkleri uygun, duvarların ve kapının beyazlığını vurgulayacaklar.

Durumu birkaç parlak renkle seyreltmek istiyorsanız, girişte çiçek süslemeli bir paspas döşeyebilir, duvarlara renkli çerçeveli resimler asabilirsiniz.
İç kısmı duvardaki fotoğraflarla inceltiyoruz

İç kısmı duvardaki fotoğraflarla inceltiyoruz

Beyaz kapılar neye uymuyor?

Bu rengin kapı tasarımlarının alakasız olduğu bazı noktalar var:

 • Duvarlar fildişi olduğunda, beyazla birlikte, sanki yıkanmamış gibi kasvetli görünecektir.
 • Parlak kahverengi veya koyu bej renkli zeminlerle talihsiz kombinasyon.
 • Duvarlar çiçek veya çiçekle süslenmişse, parlak açıklıklar kır evi hissi verecek ve lütfunu yitirecektir.
 • İç kısmı beyaz değilse, bu rengin kapı tasarımını yükleme hatası.

Odanın tasarımını düşünerek, bu ipuçlarını göz önünde bulundurmaya değer, böylece daha sonra onarımları tekrar yapmak zorunda kalmazsınız.

Eğlenceli bir tasarım için parlak duvar kağıdı.

Eğlenceli bir tasarım için parlak duvar kağıdı.

menüye dön ↑

Sıradışı beyaz kapılar

Kapı tasarımları sadece iç mekanlarda vurgu yapmakla kalmaz, aynı zamanda görünmez olabilir. Açıklığın gizlenmesini istiyorsanız, duvar panellerinin altına sanatsal bir şekilde dekore edilmiş standart olmayan bir model seçebilirsiniz.

L’Invisible Porte fabrikasının görünmez kapısı olan başka bir seçenek daha var ve bunlar neredeyse duvarda görünmez. Bu seçenek, duvar resimlerle süslendiğinde uygundur. Açılışı dekore edebilirsiniz, duvar kağıdı ile birleşecektir. Bu tür yapılar için kulpların görünmez olması gerektiğini bilin.
Görünmez kapılar. Onları görüyor musun?

Görünmez kapılar. Onları görüyor musun?

Hafifçe koymak için, koridorun tahıl ambarı kayarı şeklinde alışılmadık açıklıkları. Klipsli kayar kapı tasarımları etkileyici görünür ve modern tasarımda çok popülerdir.

menüye dön ↑

bakım

Genel olarak, özellikle çocuklu bir evde, bulaşıklıkta kirli izler kalır. Kapı kanadını temizlemenin birçok geçerli yolu vardır. Bunlardan biri, suda çözünmüş sıvı sabundan oluşan basit bir çözümdür. Veya evrensel bir deterjan kullanın. Bugün bu tür olayların eski unutulmuş yolunu analiz edeceğiz:

 • 1 l. su;
 • 1 yemek kaşığı. l. soda;
 • 1 yemek kaşığı. l. çamaşır tozu;
 • 3 yemek kaşığı. l. sirke.

Evrensel, ancak bakımı zor.

Evrensel, ancak bakımı zor.

Orta büyüklükte bir havza alıyoruz ve içine malzemeyi döküyoruz.Çözelti iyice bir çorba kaşığı ile karıştırın. Mikrofiber bez kullanıyoruz. Solüsyonu koyun, iyice ıslatın, sıkın. Dikkatlice üç kirli yer. Özellikle zor lekeler için melamin sünger kullanabilirsiniz.

Çok fazla toz biriktiren aksesuarlara özellikle dikkat etmeyi unutmayın.

Hangi kapıların seçileceği - seçim sizin. Ama kesinlikle onlar iç mekanınıza uyumlu bir şekilde uyacaklar.

Beyaz kapılar

İç için seçme

8.5 Toplam puan
Beyaz kapılar - şık ve zengin iç

Onarmaya başlamadan önce tüm detayları ve renkleri dikkate alın. İç mekan tasarımında beyaz kapılar kullanmaktan korkmayın. Evinizi dekore edecek, güzel ve rahat bir hale getirecekler. Ancak onarımın bir sonucu olarak, her şeyin güzel bir şekilde bir araya getirileceği ve uyumlu olacağından emin olmak için profesyonel bir tasarımcıyla irtibata geçin ve birlikte bir proje hazırlayabilirsiniz. Sonuç kesinlikle hem sizi hem de ailenizi memnun edecek. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
7.5
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Bu tür açıklıklar küçük odaların alanını genişletir.
 • Mobilyaları değiştirmek veya tamirat yapmak zorundaysanız, ortamın herhangi bir rengine ve gölgesine uyacaktır.
 • Tek renkli ışık arka planında, böyle bir renk tonuna sahip kapılar ayırt edilmez ve duvar görsel olarak daha uzun görünür ve alçak tavanlar daha yüksek görünür.
 • Temel olarak, odalara aynı renkteki deliklerle birleştirilmiş beyaz plastik pencereler yerleştirilmiştir.
 • Her oda için uygundur.
eksileri
 • Kapı kanadının hızlı kirlenmesi nedeniyle sık sık yıkanması gerekecektir.
 • Maliyeti
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn