İç bej duvar kağıdı - 175+ (Fotoğraf) Kombine Kombinasyonları (mutfakta, oturma odasında, yatak odasında)

İç bej duvar kağıdı - yumuşak, rahat ve konforlu bir seçenek. Bunları bir palette kullanabilir veya parlak ayrıntılarla çeşitlendirebilirsiniz.

İçerik:

Bej nüanslar

Renk, odadaki atmosferi ve insanların havasını yaratan ana bileşendir. Evin sahiplerine benzeyen renk şemasını seçmek gerekir. Odanın düzenlenmesi, kusurların gizlenmesi ve avantajların vurgulanması, odaya belli bir tarz kazandırılması tavsiye edilir.

Bej renk düzeni, bir iç mekan yaratmada geleneksel bir çözümdür. Tarz, parlak unsurların bir arada kullanılmasıyla birlikte sıcak nötr tonların kullanılmasını gerektirir. Bej rengi klasik iç mekanlara uyar, çünkü karakteristik bir çekiciliği, şıklığı ve ciddiyeti vardır.

Modern tasarımda, bu tonlar doğa ve dış konfor için doğal bir atmosfer yaratmak için seçilmiştir.

İç bej duvar kağıdı - yumuşak, rahat ve konforlu bir seçenek

İç bej duvar kağıdı - yumuşak, rahat ve konforlu bir seçenek

Bu renk, dinlenmeye ve gevşemeye, sağlığı iyileştirirken, önemli şeylere uyum sağlamasına ve dikkati dağıttığı gibi ayarlamayacak

Böyle bir tasarımın duygusal değil sıkıcı olduğuna inanmak doğru değildir. Bej rengi, paletin farklı sürümleriyle birleşir ve renk tonlarının ve tonlarının çeşitliliği çeşitlidir. Fındık, krema, bisküvi, karamel ve diğerleri olabilir.

İç mekanı oluşturmak için yalnızca bir ölçek kullanılmış olsa bile, oda rahat, sıcak olacak ve aynı zamanda şık bir vurguya sahip olacaktır.

menüye dön ↑

Duvar kağıdı çeşitleri

Duvar terbiye için popüler bir seçenek duvar kağıdı. Düşük maliyetli, çok çeşitli renk ve desenlere sahipler, pratik. Duvar kağıdı hem monofonik olabilir hem de tüm bej renk paletini içeren çeşitli baskılara, dokuya ve renklere sahip olabilir.

Bu tür tonlar doğal bir atmosfer oluşturmak için seçilmiştir.

Bu tür tonlar doğal bir atmosfer oluşturmak için seçilmiştir.

Ürün malzemesindeki ana duvar kağıdı türleri:

 • kâğıt - Bu en bütçe ve ekolojik seçenektir. Ancak kâğıt duvar kağıtları kısa ömürlüdür, birkaç yıl sonra soyulmaya ve orijinal renklerini kaybetmeye başlarlar.
 • vinil dayanıklı ve neme dayanıklı. Duvarların düzgünlüğünü gizlemenizi ve resim yapmayı sağlarlar. Yapıştırma için tavsiye edilmez yatak odaları ve Çocuk oda, hava izin vermeyecek şekilde.
 • kırkmak - belirgin eksikliklerin olmaması.
 • sıvı - resim ve dekoratif özelliklerin bir kombinasyonu alçı. Yapıştırırken, dikişleri yoktur, üzerlerinde toz birikmez, bejin en parlak tonunu bile çeşitlendirmeye ve vurgulamaya yardımcı olan derin bir dokuya sahiptir.
 • tekstiloda lüks ve zerafet verecek.Bej renginin çiçek desenli kombinasyonu, odanın klasik stilini vurgulayacaktır. Ancak aynı zamanda herhangi bir kirlenmeye karşı dayanıklı değillerdir.
 • Duvar resmi bej bir renk seçiminde oldukça karmaşık.

Duvar dekorasyonu için popüler bir seçenek duvar kağıdı.

Duvar dekorasyonu için popüler bir seçenek duvar kağıdı.

Duvar kağıdı seçimi, uygulama alanına, bütçesine ve odanın tarzına bağlıdır.

menüye dön ↑

İç bej duvar kağıdı

Farklı odaların içindeki bej renkli duvar kağıdının kullanımını göz önünde bulundurun. En iyi nerede görünüyorlar?

menüye dön ↑

Oturma odasında

Pek çok kişi geleneksel olarak bej tonlarında misafirler için bir oda oluşturur. Tasarımcılar parlak vurgular oluşturmak ve odaya şöyle bir stil vermek için ek dekoratif öğeler kullanmanızı önerir:

Desenli duvar kâğıdının ekleri ve panelleri odaya ekstra bir ciddiyet kazandırır.

Kurulu
Bej rengi arka plan olarak göze çarpıyor ve odaya parlak bir vurgu vermek için bir duvar farklı bir renkte çizilmelidir. Bu şekilde seçebilirsiniz bölge yumuşak yakın mobilya, TV, şömine veya odadaki şık çıkıntılara veya nişlere dikkat edin.
Çoğu geleneksel olarak bej tonlarında bir misafir odası yaratır.

Çoğu geleneksel olarak bej tonlarında bir misafir odası yaratır.

Bu aralığın doygunluk bakımından farklı tonları ve tonları vardır ve bazıları kahverenginin yakınında daha koyu olabilir. Bu nedenle, bej renkli duvar kağıdının tonu dikkatlice seçilmelidir, örneğin, koyu bej renkli duvar kağıdı odayı görsel olarak daha küçük yapar ve yeterince aydınlatmaz.

Duvarlardaki desen odanın tarzına uygun olmalıdır. Kesin çizgiler, çiçek aranjmanları ve sıra dışı geniş bir süs, klasik bir tarzda iç mekan için bir seçenektir.

tablo, kabine ve diğer öğeler hem karanlık hem de aydınlık ölçekte olabilir. Döşemeli mobilyalar, duvarlardaki parlak vurgular, iç mekan stili, renklere göre seçilmelidir. cinsiyetbazen çiçek bile perdeler. kanepe açık, koyu veya zengin renkler olabilir.

Bu renk arka plandır

Bu renk arka plandır

menüye dön ↑

Mutfakta

Mutfağın içini ve özellikle duvar kağıdını seçmek oldukça ciddi bir iştir. Sonuçta, neme ve buhara sürekli maruz kalmak duvar kaplamasını bozar ve duvarlardaki ışık gölgeleri oldukça çabuk kirlenir. Bunu yapmak için, tasarımcıların bir karar verdikten sonra, mutfakta duvar kağıdı yapıştırmanın tüm avantajlarını ve dezavantajlarını dikkatlice düşünmeleri önerilir.

Kurulu
Mutfakta kirlenme durumunda yıkanabilecek duvar kâğıdı seçilmelidir. Bu tip duvar kaplaması dayanıklılık ve rahatlık sağlar. Ama duvarlar için daha iyi karo veya özel panel.

Olumlu, şık bir atmosfer yaratmak için sıcak güneş tonlarına sahip bej renkli duvar kağıtları birleştirilmelidir.

Bu tip duvar kaplaması dayanıklılık ve rahatlık sağlar.

Bu tip duvar kaplaması dayanıklılık ve rahatlık sağlar.

Döşeme ölçeğinin seçimi yalnızca sahiplerin tercihlerine bağlıdır, hem karanlık hem de aydınlık olabilir. Mutfakların genel paleti, tonların daha dengeli olması için daha zengin bir ölçekte seçilmelidir.

Mutfak için ayarlanmış bir mobilya seçerken, önce oda alanına odaklanmalısınız. Mutfak alanı geniş değilse, hafif ve zarif tonlarda mobilya seçmek daha iyidir. Odada çok fazla yer varsa, mutfaktaki duvar kağıdına koyu veya doymuş bir ahşap kulaklığa izin verilir.

panjur Böyle bir mutfakta mobilya seçimi kuralı dilenmelidir.

menüye dön ↑

Yatak odasında bej gama

Bej tonları odaya rahatlık, sıcaklık, hassasiyet ve uyum kazandırır, böylece tasarımcılar yatak odasını dekore ederken bu aralığa özellikle tercih ederler. Bu rengin duvar kağıdı en çok yönlü ve basit seçenektir.

Yatak odası, hem tek tonda hem de parlak unsurların eklenmesiyle dekore edilebilir. Monotonluğu önlemek için, desenin olduğu bej renkli duvar kağıdının kullanılması önerilir.
Bu rengin duvar kağıdı en çok yönlü ve basit seçenektir.

Bu rengin duvar kağıdı en çok yönlü ve basit seçenektir.

Kurulu
Odanın duvarlarına canlı vurgular sağlıklı bir tam uykuyu önleyebilir, bu nedenle tasarımcılar bunları başlığın arkasında kullanmanızı önerir. Gerisi düz duvar kağıdı veya şeritli veya küçük bir nötr gama baskısı ile yapıştırılabilir.

Böyle bir yatak odasında bulunan mobilyaların rengi rahatlık getirmelidir. Atmosferin hassasiyetini ve hafifliğini vurgulamak için, kulaklıktaki açık veya beyaz tonları tercih etmelisiniz. Masif koyu mobilyalar veya doygun renkteki mobilyalar da oldukça uyumlu bir şekilde algılanacaktır.

Bir yatak odası için perdeler, iç mekanın stiliyle bir araya getirilen ve yoğun olan ana şey, sabahları güneş ışığının odaya girmemesi için çeşitli gölgelere sahip olabilir.

Kahverengi yatak odası için perdeler

Kahverengi yatak odası için perdeler

menüye dön ↑

Çocuk odasında

Fidanlıktaki duvarlara, özellikle sahibi hala çok genç ise, bej rengi uygun olacaktır. Sıcak yumuşak gamı ​​sayesinde bebek daha iyi uyur ve sakinleşir.

Tasarımcılar kreşlerde bir tonluk arka planı desenli bir yüzeyle birleştirmelerini önerir. Bir model olarak hayvanlar, çizgi film karakterleri veya masallar, uzay, çiçekler veya doğa unsurları olabilir. Bu kombinasyon odayı canlandırır, daha parlak renkler verir.

Bu paletin dezavantajı onların markasıdır. Belirli bir yaşta, bir çocuk kendi başına bir odayı dekore etmek isteyebilir ve duvar kağıdı kreasyonlar için bir tuval haline gelebilir. Bu nedenle, tasarımcılar bu rengi kreşlerde üç yaşın altındaki veya daha önce ergenlik çağındaki çocuklar için önermektedir.

menüye dön ↑

Bej duvar kağıdı kombinasyonu

Bir iç mekan oluşturmak, duvar kağıdı seçimi ile sınırlı değildir. Doğru şekilde girip diğer tasarım öğeleriyle birleştirmeleri, renk ölçeğinin doğasını vurgulayan bir palet seçmeleri ve çeşitlendirmeleri gerekir.

Bej renkli duvar kağıdı ile daha parlak bir iç mekan oluşturmak için başka bir parlak renkli duvarlardan birini yapabilirsiniz. Bu durumda, ana renkistik unsurlar olabilen malzemenin dokusu ve deseni tarafından özel bir rol oynar.
Parlak, yeşil elemanlar

Parlak, yeşil elemanlar

Ana kombinasyon yöntemleri:

 • yarı ton ve tek renkli gama;
 • zıt tonlar
menüye dön ↑

Tek renkli gama ve yarı ton

Bu kombinasyon, farklı tonların, aynı rengin tonlarının kullanılmasını gerektirir. Bu, parlak vurgular olmadığı için, paletin görsel olarak algılanması için en konforlu olanı yaratmaya yardımcı olur, ancak çeşitli doğal seçenekler vardır.

Bej renkli duvar kağıdının arka planı üzerinde, gri veya beyaz döşemeli mobilyalar ve bu tonlardaki perdeler çok uyumlu ve şık görünüyor. Tekstil herhangi bir desene sahipse, duvarlar monokromatik kaplamaya yapıştırılmalıdır. Bu tasarım çözümü, iç mekanın dengelenmesine yardımcı olur.
Japon tarzı

Japon tarzı

Açık renkli ahşaptan yapılmış bir set odanın tarzı ile uyumlu olacaktır. İç mekanın tek bir renkte yapılmasına rağmen, tonlarda veya gölgelerde kontrast oluşturulması önerilir. Örneğin, beyaz nesneler, dokuya sahip zengin bej renkli duvar kağıdı ve yumuşak tonlarda duvar kağıdı gibi ahşap mobilyalar gerektirir.
menüye dön ↑

Parlak kontrast tonları

Bu paletin temeli, odanın tasarımına parlak unsurların eklenmesidir. Kontrast tonlar bej renkte oldukça belirgindir, bu nedenle bir kombinasyon özenle seçilmelidir.

Dekorasyon yaparken veya tekstil yaparken farklı renkteki duvar kağıdına çizim yapılmalıdır. Diğer durumlarda, gelecekteki aramalar için kılavuzlar sağlayan, pembe, şeftali veya mor olabilen bej tonuna odaklanmalısınız.

Modern tarz oturma odası

Modern tarz oturma odası

Bej duvar kağıdı arka plan üzerinde özel görünüyor turkuaz serin gölge bakmak. Bu renk kombinasyonu odaya taze bir dokunuş verir. Yeşil vurgular doğal bir manzara olan doğal bir atmosfer verecektir. Bejın arka planına karşı pembe oda hassasiyetini verir ve kırmızı - sıcak.

Parlak kontrastlı gama uzayda geçerli olmamalıdır, aksi takdirde bej renk tamamen kaybolur.

menüye dön ↑

Gri bej duvar kağıdı

Dengeli ve sakin insanlar için gri-bej duvar kağıdı ile iç mekana uyum sağlar. Bu palet odaya rahatlık verir ve ev sıcaklığında bir atmosfer yaratır. Bu iki renk kontrastı birbirini tamamlar ve tamamen nötrdür.

Gri-bej renkli duvar kağıdı ile iç mekana yeşil vurgular eklerseniz, oda daha parlak olacak ve cazibe kazanacaktır. Bu kombinasyon insan sinir sistemi üzerinde onu sakinleştirir ve faydalı bir etkiye sahiptir.

Gri-bej duvar kağıdı, oturma odasını veya yatak odasını bitirirken uygun görünecektir.

Düzgün renk dağılımı ile odanın alanını görsel olarak değiştirebilirsiniz. Açık bej ve açık gri duvar kağıdı odanın genişlemesine yardımcı olur, ancak koyu tonları görsel olarak azaltır.

Oda standart olmayan boyutlara sahipse, doğru vurgulu yerleştirme nedeniyle, gri-bej cetvel odaya istenen görünümü sağlamaya yardımcı olur. Örneğin, bir oda çok genişse, gri-bej duvar kağıtları daralmasına izin verir, görsel olarak normal kare şeklinde olur.

Gri-bej gama en sık odaya girdiğinizde oluşur. İskandinav tarzı.

menüye dön ↑

Bej kahverengi

Bej-kahverengi duvar kağıdı, bir mutfak iç yaratırken mükemmel görünecek veya oturma odası. Bir yatak odası yaparken, bu aralık da oldukça uygun olacaktır.

Birçok doktora göre, bej kahverengi gama, uykusuzluk çeken veya gerginlik durumunda kalan insanlar üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Bu nedenle, psikologlar bu kombinasyonu mobilya ve dekoratif eşyalarda kullanılmasını önermektedir.

İçinde çikolata veya bej tonlarında yeterli miktarda yapay veya güneş ışığı olması oldukça asil görünüyor. Çikolata gölgesi en belirgin yerlere uygulanmalı ve lekelerinin sayısı fazla olmamalıdır. Tasarımcılar baget resimlerinde bu rengi tavsiye ederler. kapılar, battaniye veya yastıklar oturma odasında kanepe için.

Kreş iç

Kreş iç

Kahverengi ve bej renkler birbirini tamamlar ve odayı konfor ve sıcaklıkla doldurur. Bu kombinasyon dişil ve erkekten oluşur.

Kurulu
Kahverengi ve bej renkler doğru olarak birleştirilmelidir. İçinde çikolata gama hüküm sürerse, odadaki genel atmosfer sakin ve rahatlama hissine neden olmaz, ancak ağırlık ve depresyon hissi verir.
menüye dön ↑

Bej çizgili ve arsa çizim

Geometrik süsleme, küçük bir odanın alanını artırmak ve tavanı daha uzun yapmak için kullanılır. Küçük odalar için tasarımcılara açık bej çizgili duvar kağıdını seçmeleri önerilir ve geniş alana sahip odalarda daha yoğun gölgeler seçmelisiniz.

Baskılı duvar

Baskılı duvar

Kurulu
Şerit duvar kaplamasının dikkatli kullanılması önerilir. Dikey şeritler yalnızca tavanın yüksekliğini yükseltmekle kalmaz, aynı zamanda odayı görsel olarak daraltır. Enine çizgiler odanın dışını genişletirken tavan yüksekliği de azalır.

Bir arsa süsü olan bej renkli duvar kağıdı, örneğin insanlar, hayvanlar, kuşlar geniş bir alanda dekorasyon için önerilmez. Çünkü böyle bir baskı okumayı zorlaştırıyor.

Duvar kağıdı arsa süsü ile düz bej duvar kağıdı veya çizgili duvar kağıdı ile birleştirilmesi önerilir.

menüye dön ↑

Küçük soyut ve geometrik süsleme

Boşanmalar, felçler, yoğunluğu farklı çizgiler ve lekeler soyutlamalar vardır. Desen, duvar kağıdı üzerinde düzensiz olarak bulunur. Bej renkli duvar kağıdı seçeneği, süslemelerinin unsurları gibi duvarları bile bitirmediğinde kurtuluş olacaktır.

Yatak odasında dokulu ürün

Yatak odasında dokulu ürün

Kareler, daireler ve eşkenar dörtgenler gibi küçük geometrik şekiller de yüzey kusurlarını gizlemeye yardımcı olur. Koridorlarda veya banyoda tavsiye edilen böyle bir desenle altın bej bir duvar kağıdı uygulayın. Bu süsleme alanı azaltmaz.

menüye dön ↑

Desenli

Desenli bej duvar kağıtları, renk düzenini vurgular ve odanın stilistik bir kararını verir. Süsleme sayesinde, odada parlak vurgular yaratabilir ve düzendeki kusurların bir kısmını gizleyebilirsiniz.

Desene sahip bej duvar kağıdı herhangi bir odaya sığar ve romantizm ve hafiflik verir.

Monogramlı modeller, aynı stile rağmen her iç mekanda tamamen farklı görünebilir. Bu etki, çeşitli renk ve tonları, aydınlatmanın özelliklerini ve odanın boyutlarını birleştirerek elde edilebilir.
Aydınlık, rahat oturma odası

Aydınlık, rahat oturma odası

Klasik bir tarz için, modülasyonlar ve yaldız ile bej duvar kağıdı seçmelisiniz. Duvarlarda böyle bir desen odaya özel bir lüks ve çekicilik verir. Sakin, sıcak bir arka plan üzerinde modern bir iç mekan için, parlak bir süslemeli ürünler uygundur.

Bir model ile bej duvar kağıdı olumlu yönleri:

 • Aksan oluşturmak kolaydır. Bunu yapmak için, parlak desenleri, belirgin kabartma veya modülasyonları ile duvar kağıdı kullanın.
 • Şerit, soyut veya çiçek desenli gibi diğer elemanlarla birlikte sadelik.
 • Yaldızlı desenlere ve taşmalara sahip ürünler, iç konfor ve şıklık verir.
 • Alanı görsel olarak değiştirme yeteneği.
 • Monogramlarla duvar kaplaması göze çarpmaz ve oldukça kolay algılanır.
 • Monogramlı modeller, odanın klasik tarzına ihanet etmeye yardımcı olacaktır.

menüye dön ↑

panjur

Odanın içi oluşturulurken önemli noktalardan biri perde seçimidir. Bej renkli duvar kağıdı hariç, her odaya rahatlık ve atmosfer vermede önemli bir rol oynarlar.

Perdeler, görsel odayı hem artırmanıza hem de azaltmanıza, pencereye ve eşyalara özel bir renk vermenize, renk gamını sulandırmanıza ve belirli tasarım öğelerini vurgulamanıza olanak tanır.
En çok öne çıkanlardan biri perde seçimi.

En çok öne çıkanlardan biri perde seçimi.

Bir ürün seçerken, döşemeli mobilyaların altındaki renk aralığını seçmeli veya bir kumaş desenini tuval baskılarla ilişkilendirmelisiniz. İç mekânı oluştururken tek renkli perdeler, psikolojik bir etki yaratmayacağından, dikkat çeken, iç mekana vurgu yapamadıklarından, kullanmamak daha iyidir.

Boyama kesinlikle herhangi bir olabilir. Perdeler bej renkte veya kırmızı veya mavi gibi daha parlak tonlarda olabilir. Çikolata veya mavi tonlardaki perdeler bej renkli duvar kağıtları ile çok uyumlu görünüyor.

Kurulu
Perdelerin renk düzeni duvar kağıdının rengini tahrip etmemeli, stilin bütünlüğünü vurgulamalıdır.
Perdeler odayı görsel olarak hem arttırıp hem de düşürür.

Perdeler odayı görsel olarak hem arttırıp hem de düşürür.

Şeffaf ışık kumaşları oldukça etkileyici görünüyor, odaya gerekli güneş ışığını veriyor. Ancak bu seçenek tüm odalar için uygun değildir. mutfak Sabahları güneşli renkler uyanacağından, bu seçenek yatak odasına veya oturma odasına göre çok daha uygun olacaktır. Bu nedenle yatak odasında daha yoğun kumaşlar tercih edilmelidir.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Bej rengi, çok yönlülüğüne rağmen, iç tasarımda dikkate alınması gereken avantaj ve dezavantajlara sahiptir.

Bej renk

Doğal ve çok yönlü

8.8 Toplam puan
Bej renkli duvar kağıdı - çok yönlü seçim

Duvarları dekore etmek için bej bir ölçek doğru karardır. Odada hem arka plan hem de parlak vurgular olabilir. Diğer tonlar merkezi hale gelir ve ek unsurlar gerektirmez. Bu palet, bir odaya sıcaklık, ev konforu ve şıklık atmosferi getiriyor. Oturma odası, yatak odası, koridor, mutfak, hatta banyo gibi farklı odalara bu rengin bir duvar kaplamasını uygulayın. Hem klasik hem de modern odada farklı stiller yaratırken önemlidir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız.Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Alanın görsel olarak genişlemesi. Bu özellik sayesinde bej rengi açık tonların küçük odalarda kullanılması önerilmektedir.
 • Bezh rahatlamaya yardımcı olur, sinirleri yatıştırır ve depresif olmasa da sakinleşir. Bu gölge evrenseldir ve çeşitli odalarda iç mekanlar oluşturmak için uygundur.
 • Bej tonlarının paleti tonlar ve çeşitli baskılar bakımından zengindir.
eksileri
 • Oldukça brendiler ve hatta en küçük noktalar bile göze çarpıyor.
 • Bunları mutfakta lavabonun yanında kullanmayın.
 • Bir iç mekan oluşturmak için tonları doğru şekilde birleştirmek gerekir. Dikkatli bir şekilde düşünmüyorsanız, durum baskıya ve ağırlığa dönüşebilir, aydınlığa ve huzura dönüşmeyebilir. Tavan, duvar ve zeminde aynı tonda döşeme yapılırsa bu olabilir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn