Loft tarzı masa (115+ Fotoğraf): Ne tür bir tasarım daha iyidir? (yazılı / günlük / bar / yemek / trafo)

Çatı katı tarzı masa bugün sadece bir zorunluluk değil, kusursuz tadı olan sahibinin özgürlüğünün ve bağımsızlığının bir simgesidir.

Geniş bir erdem listesine sahiptir ve bu sayede her yıl daha fazla hayran bulmaktadır. Herhangi bir amaç ve fiyat için endüstriyel tarzda bir tablo bulmak kolaydır.

İçerik:

türleri

Bugün bir masa olmadan hayal etmek zor. ev, ofis, restoran, üretim ve diğer herhangi bir oda. Ama işlevi ve tasarımı ne olursa olsun, varlığı tezgahı ve zeminler.

menüye dön ↑

dergi

Kahve veya kahve, bir masa genellikle evdeki ana masadır. Özellikle kahvaltı ve akşam yemeğinin yapıldığı minik stüdyo daireler hakkında konuşursak bar sayacı. Bu gibi durumlarda, bir dergi artık sadece bir basın depolamak için bir yer değildir. Ev sahiplerinin misafirleriyle tanışmasına, çalışmasına, çocuklarla oynamasına yardımcı olur.

Loft tarzı sehpa her boyutta ve şekilde olabilir

Loft tarzı sehpa her boyutta ve şekilde olabilir

Bir çatı katı tarzında dekore edilmiş sehpa, her boyutta ve şekilde olabilir. Onu diğerlerinden ayıran en önemli şey, yüksekliği 40-50 cm olmalıdır.. Bu klasik bir anlamdır ve aşağı veya yukarı sapmasına izin verilir. Ancak sehpalarla ilgili bir kurala uymak önemlidir: masalarının boyutu ne kadar büyükse, yüksekliği o kadar küçük olmalıdır.

Diğer çatı katı tarzı mobilyalar gibi, sehpalar da basit geometrik şekillere sahip olmalı ve doğal malzemelerden yapılmalıdır. Onlar için uygula:

 • bir ağaç;
 • metal;
 • cam;
 • cilt.

Basit bir geometrik şekle sahip olmalı.

Basit bir geometrik şekle sahip olmalı.

Loft tarzı yirminci yüzyılın 40'lı yıllarında, birçok fabrika yıkıldığı zaman ve Kuzey Amerika'da doğdu ve fakir sanatçılar ve müzisyenler evlerini inşa etmek için yeniden inşa etti. Mobilyada, eski endüstrilerden kalan her şeyi çevirdiler.

Paletler ve el arabaları tabanları, ahşap kutular ve kutular genellikle dergi olarak kullanılmıştır. Bütün bunlar bulunabilir oturma odalarındabir çatı katı gibi dekore edilmiş ve bugün.

Palet kullanın

Palet kullanın

Bu stildeki en popüler masalar, metal şekilli bir borudan ya da ekleme parçalarından ve ahşap masadan ayaklar içerir. Bir dekor kullanımı olarak:

 • taklit perçinler;
 • kilitler;
 • baskı;
 • cam ekler;
 • Metal plakalar

menüye dön ↑

yazı

Yazma artık bir gereklilikten daha lüks. Daha sık evde çalışan insanlar için gereklidir. Ne de olsa, evraklarla ilgili ev işleri ve faturaların ödenmesi onlar için daha uygundur.

Çatı katı tarzında yazı tasarımı değişebilir. En kolay seçenek, düz metal ayaklı dikdörtgen ahşap bir masa üstüdür. Böyle bir modelin avantajları hafiflik ve çok yönlülüktür.Diğer mobilya parçalarının aksine mekanı karıştırmaz. stil.

Bir çatı katı tarzında masanın tasarımı çok farklı olabilir

Bir çatı katı tarzında masanın tasarımı çok farklı olabilir

Notta
Çatıdaki masaların çoğunun vurgulanması, bacakların şeklidir.

Etkileyici ahşap serisinden iki yan panel, en az kesimi ile olabilir. Veya boru, bağlantı parçaları veya çubuk parçalarından kaynaklı alt çerçeve. Genellikle, belgeleri saklamak için gömme dolaplar veya bürolar bulunur. Bu modeller genellikle süslü kalemlere odaklanır.

menüye dön ↑

bilgisayar

Yüzyılda bilgisayarın rolünü abartmak zor. Bugün her ikinci evinde. Hatta okul çağındaki çocukların bile, ek olarak yazma işlevini gerçekleştiren büyük bilgisayar masaları edinmeleri daha muhtemeldir.

Bu model raflara ve nişlere sahiptir.

Bu model raflara ve nişlere sahiptir.

Bilgisayar için olan tablonun tasarımı, sistem birimi, monitör ve bazen tarayıcılı bir yazıcı için bir yer sağlamalıdır. Bu nedenle bölümlerOnu yazıdan ayıran tek farklar:

 • raflar;
 • bardak;
 • niş.

Bu mobilyanın diğer çeşitleri gibi, çatı katı tarzındaki bilgisayar basit ve şık olmalıdır. Genellikle dikdörtgen şeklindedirler ve masa üstü ahşaptan yapılır. Çalışma yüzeyi tek bir geniş kesme tahtadan yapılmıştır.

Masa üstü genellikle ahşap

Masa üstü genellikle ahşap

Orijinal bilgisayar masası, emrinizde eski bir kapıya sahip olmak için kolaydır. Bunu yapmak için, sadece kullanım kolaylığı için uygun bir taban üzerine döşenmesi ve camla kaplanması gerekir.

menüye dön ↑

çubuk

Bir bar ve öğle yemeği arasındaki temel fark, yüksekliği. Kural olarak, 1.1-1.2 metredir, tablonun boyutu için tek tip bir gereklilik yoktur, genellikle belirli bir odaya ayarlanır. En yaygın üç çeşit çubuk:

 • Klasik, yuvarlak veya kare küçük bir yüzeye sahip.
 • Konsol, dar duvar.
 • Uzun, düz veya yuvarlak dar çubuk.

Bar tezgahları özellikle popülerdir.

Bar tezgahları özellikle popülerdir.

Günümüzde, bar tezgahı özellikle popülerdir ve çoğunlukla çatı katı tarzında yapılır. Tipik bir seçenek, bir ahşap masa üstü ve rafların veya çekmecelerin yerleştirildiği herhangi bir dekoratif unsur içermeyen bir ahşap kaplı standdır.

Bacaklar metal borudan yapılmışsa, bu kolay görünür ve küçük boşlukları karıştırmaz. Genellikle beton veya tuğla temelle yapılırlar, ancak işlevsel görevi açık alanları imar etmek.

menüye dön ↑

Bir restoran için

Restoran masası özel gereksinimleri karşılamalıdır.

Masa gereksinimleri
 • yüksek güç, çünkü günlük yük sıradan bir ev yemek masası yaşayanla karşılaştırılamaz;
 • konfor ve saygınlık, çünkü bu seviyedeki kurumlara gelen ziyaretçilerin her şey için yüksek gereksinimleri vardır;
 • Bakım kolaylığı, çünkü herhangi bir catering tesisi, sağlık standartlarının birçok gereksinimini karşılamalıdır.

Restoran mobilyaları, özellikle dayanıklı olmalıdır

Restoran mobilyaları, özellikle dayanıklı olmalıdır

Bu dogmaları gözlemleyerek, çatı katı tarzındaki restoran masaları mümkün olduğunca basit ve güvenilir yapılmaya çalışılmıştır. İmalatlarında, diğer türlerin aksine nadiren kullanılan malzemeler kullanılır. Fakat yaşı yarım asrı aşmış gibi gözükse bile, bu sadece bir tasarım hilesidir.

Minimalist tarzda yapılmış

Minimalist tarzda yapılmış

Minimalist endüstriyel tarzda bir çatı katında yapılan masalar, ulusal restoranların iç mekanlarına başarıyla uyuyor gıdaÖrneğin, Japonca, İtalyanca, Fransızca. Odanın kendisi çok renkli olduğu göz önüne alındığında.

menüye dön ↑

yemek

Burası aile öğle ve akşam yemekleri için buluşma yeri, misafirleri ağırlamak, unutulmaz etkinlikler düzenlemek. Tüm önemi için, sadece iki gereksinimi karşılaması gerekir:

Kolay bakım

Kolay bakım

Rahat bir öğle yemeği masası için yükseklik 70-75 cm olmalıdır.

Çatı katı tarzı büyük boş alanlar varsayar, bu da masaüstünün küçük olmaması gerektiği anlamına gelir. Genişliği 90-100 cm olduğunda en uygun yer mümkündür.

Tezgah için en doğru malzeme seçimi ahşap dizisidir. İşlem kalitesi önemli ölçüde değişebilir, ancak hijyen açısından koruyucu bir kaplama ile cilalı ahşap seçmek daha iyidir.

Bazen bir amatör tarafından yapılmış gibi tezgahı vardır. Ağaç aceleyle işlendi, eklemler yakınlaşmıyor, cips ve çatlaklar var. Ancak bu tasarım tekniklerinden sadece bir tanesidir.

Dayanıklılık çok önemlidir

Dayanıklılık çok önemlidir

Metal yemek masaları bulabilirsiniz. Tasarım açısından muhtemelen dikkat edilmeye değer, ancak rahatlıkları ideal olmaktan uzak. Metal tezgahlar soğuktur ve bulaşıklarla temas ettiğinde belirgin bir ses çıkarır.

Alt şasi ahşap veya metaldir. Bunun için temel gereksinimler, güvenilirlik ve titizlik.

menüye dön ↑

ofis

Bürodan bahsederken, sıradan bir çalışanın ve işyerinin işyeri konseptini ayırt etmek gerekir. İlk durumda, yazılı veya bilgisayardan çok farklı değilse, CEO veya şirketin başkanının masası, sahibinin yüksek statüsü ve iyi tadı hakkında konuşmalıdır.

Konferans masası

Konferans masası

Çatı katı tarzında yapılmış olan başın ofis masası minimalist bir özlü tasarıma sahip olsa bile, malzemelerin kalitesi ve ustanın işi, kime ait olduğunu açıkça ortaya koyar.

Genellikle pahalı ahşap, kaliteli deri ve tasarımcı aksesuarlarından bireysel sipariş yapılır. Birinci sınıf ofis kalitesinin özelliği, özellikle önemli belgeleri depolamak için gizli çekmecelerdir.

Orijinal Resepsiyon

Orijinal Resepsiyon

Ofis masasının, masif koyu ahşaptan yapılmış baş tercihlerine göre seçilmesine rağmen, daha saygın görünüyor. Aynı zamanda, hem çatıdaki klasik kırmızı tuğla duvarın arka planına hem de hafif duvarların veya panoramik pencerelerin arka planına karşı eşit derecede iyi görünüyor.

menüye dön ↑

Malzemeler ve tasarım özellikleri

Çatı katı tarzında mobilya üretimi için genel kabul görmüş norm, yalnızca doğal malzemelerin kullanılmasıdır. Aynı zamanda, renkleri olabildiğince doğal veya doğal tonlara yakın olmalıdır.

Sadece doğal malzemeler kullanın.

Sadece doğal malzemeler kullanın.

Tasarım özelliklerine gelince, çatı katı mobilyalarının çoğu şık bir tasarıma ve düzenli geometrik şekillere sahiptir. Her öğeyi benzersiz yapmak, belirli işlevlere sahip standart dışı dekoratif öğeler kullanmanıza yardımcı olur.

menüye dön ↑

odun

Genellikle çam ağacı, huş ağacı ya da dişbudak ağacı olarak kullanılır, ancak fiyatına bağlı olarak diğer ağaç türleri de kullanılabilir.

Ahşap malzeme

Ahşap malzeme

Kurulu
Amaç, malzemenin doğal görünümünü korumaksa, renksiz vernik kullanın. Uygun leke veya azure renklendirmek için.

Bununla birlikte, koruyucu kaplama ne olursa olsun, ağacın dokusunu görünür bırakmalıdır.

Tahta imalatı için eski mobilyaların çeşitli unsurları, eski binaların sökülmesinden kullanılan levhalar, ağaç kesimleri, kaplamalar, katı, kısacası her şey kullanılabilir.

menüye dön ↑

maden

Metal sanayi tipi kıyafet malzemesi olarak:

 • makine parçaları;
 • arabalar;
 • eski su borusu artıkları;
 • bağlantı parçaları.

Tezgahlar için genellikle

 • metal levha;
 • bir levha;
 • Net.
Dekoratif kaynaklar kullanın

Dekoratif kaynaklar kullanın

Bireysellik vermek için geçerli:

 • dekoratif kaynaklar;
 • perçinleme;
 • aşındırma;
 • farklı renkte metal ekler.

Konforlu kullanımın temel koşulu işçilik kalitesidir.

Farklı çapaklar ve ham kenarlar olmaması önemlidir.

menüye dön ↑

Tekerlekler üzerinde

Bu tarz malzeme seçiminde standart dışı standart bir yaklaşımdır. Bu durumda tekerleklerin her zaman dekoratif bir anlamı yoktur. Genellikle metal elemanlı masalar etkileyici ağırlığa ve düşük hareket kabiliyetine sahiptir. Onları tekerleklerin üzerine koymak bir dereceye kadar bu sorunu giderir.

Standart olmayan yaklaşım

Standart olmayan yaklaşım

Endüstriyel tarz minyatürlere tolerans göstermediğinden, eğer jantlar zaten mevcutsa, o zaman neredeyse tasarımcının tasarım adımı haline gelmelidir.

menüye dön ↑

transformatör

Dönüştürme masası, küçük çatı katı tarzı daireler için bir nimettir.

türleri
 • Tablo-kitap. Katlanmış formda, gerekirse tam teşekküllü bir yemek odasına dönüştürülen bir dolap veya konsol bulunur.
 • Dergi katlama Bir yemek odasına dönüştürmek, çeşitli mekanizmalar kullanarak tabanın yüksekliğini artırarak oluşabilir.
 • Sürgülü yemek, uzunluğunu değiştirmek en sık tezgahın ek kısımlarının yerleştirilmesinden kaynaklanır.

Bu masalar her iç mekana sığabilir.

Bu masalar her iç mekana sığabilir.

Loft tarzı masalar herhangi bir modern iç mekana sığabilir, bu yüzden bugün bu kadar popülerler.

Bir çatı katı tarzı masa seçimi

Tasarımınız için seçenekler

8 Toplam puan
Loft tarzı slol

Her evin zorunlu niteliği - tablo. Sana nasıl karar verecek. Bir çatı katı tarzında bir masa düşünmenizi öneririz. Evinizin seçilen tasarımını incelikli ve mütevazi bir şekilde vurgulayabilecektir. Ve en önemlisi - günlük işlerde yardımcınız olacak. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
7.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Doğal çevre dostu malzemeler
 • Dayanıklılık ve dayanıklılık
 • Doğal renkler
eksileri
 • Ağır ve düşük mobil
 • Zamanla zeminde çizikler bırakınız
 • Basın
 • Metal elemanlar paslanabilir
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn