İç dekoratif duvarlar (220+ Fotoğraf): Alçı, Duvar Kağıdı, Boyama

Evlerini dekore etme arzusu eskilere dinlenmedi. Bir mağarada yaşarken bile, duvarlara resim koymayı başardılar. Ve hakkımızda ve sen konuşamazsın. Neyse ki, duvarları sanat eserine dönüştürebilen tasarımcılar, sanatçılar ve heykeltraşlar var.

İçerik:

Eski fresklerden, duvarları modern şekilde dekore etme yöntemlerine kadar estetik birçok kez değişti.

Sanat eseri olarak duvarlar

Sanat eseri olarak duvarlar

Şimdi ana kriter güzellik ve rahatlıktır. Bununla birlikte, formülasyonun basitliği çok zor bir iş anlamına gelir.

Duvarları dekore ederken özenli robot

Duvarları dekore ederken özenli robot

Modern duvar tasarımında birçok teknik ve trend vardır. Formlar daha karmaşık hale geldi, malzeme ile birlikte çalıştık ve daha talepkar hale geldik. Daha önce de olsa tamir etmeye başlamışsak, alçıyı davet ettik, şimdi tasarımcı ve sanatçı diyoruz. Özgür dizginleme ve hayal gücü verme yöntemleri olsa da. Ama sırayla her şey hakkında.

Hayal gücünüzü serbest bırakın

Hayal gücünüzü serbest bırakın

Duvar tasarımı hazırlık ile başlar. Burada tasarruf etmenizi tavsiye etmiyorum, çünkü sonunda neyin başaracağınıza ve ne kadar süreceğinize bağlı. Daha fazla çalışma için duvar hazırlamanın üç altın kuralı vardır:

  • Hizalayın.
  • Astarlı.
  • Macun.
Seviye, zashpaklyuyte, zemin

Seviye, zashpaklyuyte, zemin

Onları takip edip işi ustaya emanet ederseniz - size mükemmel bir sonuç verilecektir.

Duvar Kağıtları - türün modern klasikleri

Başlıca dekoratif duvar tipleri vardır:

  1. Duvar kağıdı, duvar kağıtları.
  2. Paneller
  3. Seramik karo
  4. Perdelik kumaş
  5. Dekoratif sıva ve boya
Odanız için malzeme seçin

Odanız için malzeme seçin

Her bir öğeyi ayrıntılı olarak düşünün. Duvar kağıdı ile duvar dekorasyonu. Bu seçenek nispeten ucuzdan çok pahalıya değişebilir. Herhangi bir servet için bir seçim var.

Duvar kağıdıyla duvarların dekorasyonu

Duvar kağıdıyla duvarların dekorasyonu

Hepsi kaynak malzemenin kalitesine bağlıdır. Basit kağıt duvar kağıtları zaten geçmişte kaldı. Yoğun, yıkanabilir vinil, ilginç bir dokuya sahip dokunmamış veya serigrafi, bunları güvenle pazarın dışına itiyor. Modern duvar kağıdı yüksek aşınma direncine ve en geniş renk ve sanatsal performans paletine sahiptir.

Kaliteli hammaddeleri seçin

Kaliteli hammaddeleri seçin

Modern duvar tasarımında duvar kağıdı en çok imar odaları için ve sıcak, rahat bir atmosfer yaratmak için kullanılır. Zonlama alanı düzeltir ve farklı gölgelerdeki duvar kağıdını kullanarak bir bölge seçip diğerini “gizleyebilirsiniz”.

Mobilya içermeyen duvar, parlak baskıya sahip duvar kağıdı ile dekore edilmiştir ve duvarların geri kalanı düz renklerden yapılmıştır. Bu şekilde yapıştırma işlemi oda boyunca veya ayrı bir bölümünde kullanılabilir.

Duvar kağıdını kullanarak imar binaları

Duvar kağıdını kullanarak imar binaları

Bir şekilde “ana” duvarı stilize etmek istiyorsanız - genel iç mekana uygun bir desen içeren bir fotoğraf kağıdı seçin. Üreticiler, fotoğraf duvar kağıdı tasarımı için birçok seçenek sunar.Evde, okyanusta, dağlarda veya egzotik bitkilerin bulunduğu cennetin bahçesinde olabilirsiniz.

Dekoratif elemanları ile fotoğraf duvar kağıdı için tasarım seçeneği

Dekoratif elemanları ile fotoğraf duvar kağıdı için tasarım seçeneği

Bütün bu güzellikler iç mekanda yalnız kalmamalı, bazı dekor elementlerini veya renk çözümlerini mekanın geri kalanıyla yankılanmalıdır.
menüye dön ↑

Duvar panelleri Şık karar

Son zamanlarda paneller çok popüler oldu. Bunun birkaç nedeni olabilir:

Dayanıklı ve sağlam duvar panelleri

Dayanıklı ve sağlam duvar panelleri

Fikirleri iç mekandaki panellerle seviyorsanız, bu çeşit bir dekorasyon türüne güvenebilirsiniz. Paneller plastik, sıva, doğal ahşaptan imal edilmiştir. Onları örten daha da dokulu yüzeyler. Size ana modeller hakkında bilgi vereceğim.

Kaplamalardan biri olarak çok çeşitli paneller

Kaplamalardan biri olarak çok çeşitli paneller

Lamine paneller - hepsinden daha iddiasız. Çok estetiktirler, yüzeyleri tozun üzerlerine yapışmayacağı şekilde işlem görür, nemli bir bezle silinmesi yeterlidir. Başka bir artı kolay ve hızlı kurulum. Bu tür paneller size çok uzun süre hizmet verecek.

Odanın iç tarafında lamine paneller

Odanın iç tarafında lamine paneller

Sunta levha panelleri lamine özelliklerinde düşüktür, ancak avantajları da vardır. Daha uygun fiyatlı ve çok çeşitli dokulu kaplamalar. Kaplama, tekstil, deri ile alın. Mükemmel duvar kağıdı ile birlikte doku nedeniyle.

Sunta paneller çok çeşitli dokulara sahiptir

Sunta paneller çok çeşitli dokulara sahiptir

Sunta paneller geniş bir formata sahiptir ve oldukça ağırdır. Bu nedenle kurulumu zor. Çoğu zaman koridordaki veya koridordaki duvarların dekorasyonunda kullanılırlar.

Sunta paneller için geniş format

Sunta paneller için geniş format

Doğal ahşap paneller, iç mekandaki asaleti ve şıklığı vurgular. Değerli ahşaplardan yapılmışlardır ve yaldız, ayna ekleri veya renkli lake ile dekore edilebilirler. Klasik iç mekanlara mükemmel uyum sağlar. Çok şık, ama aynı zamanda çok pahalı.

Her tür duvar panelinin bir dezavantajı olduğunu söylemeliyim. Neme veya yüksek neme tolerans göstermezler.

Panellerin diğer malzemelerle kombinasyonu

Panellerin diğer malzemelerle kombinasyonu

Satın alırken bu faktörü göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun, aksi takdirde panellerinizin ömrü büyük ölçüde azalır.
menüye dön ↑

Seramik karo Parlak zarif

Seramik karolardan daha dayanıklı ve aşınmaya karşı çok dayanıklı bir kaplama malzemesi yoktur. Banyo, tuvalet ve hatta koridordaki duvarlar için idealdir.

Tasarımcılar modaya uygun tasarımları sürekli olarak güncellemekte ve onarımın sanatla sınırlamaya başladığı karo üzerinde bu tür desenler ve desenler sunmaktadır. İç kısmın modern bir tarzı yoktur, altında uygun karoyu seçmek imkansızdır.

Odanın iç stili için bir döşeme seçin

Odanın iç stili için bir döşeme seçin

Son zamanlarda, seramik veya fayansın ayrışması çok moda oldu. Banyo dekorasyonu için zarif bir fikir. Oymacılık, kumaş, kağıt, peçetelerden oluşan dekoratif elemanların kiremitlerine uygulanan uygulama veya uygulamadır. Şık görünüyor ve bir tasarım telif hakkı yapmanıza olanak sağlar.

Odanız için Dekupaj Döşemeleri

Odanız için Dekupaj Döşemeleri

Yaratıcı olmak isteyin - seçiminizi cam karo üzerinde durdurun. Sıra dışı, banyonun fütüristik iç kısmına mükemmel bir şekilde uyar. Bu karo ile alışılmadık derecede güzel bir bölüm yapabilirsiniz. Bu karolar saydam ve yarı saydam, parlak ve mat ve renkli olabilir ve farklı bir dokuya sahip olabilir.

Sıradışı cam karo

Sıradışı cam karo

Taş fayans başka bir moda fikirdir. Sütunları, bölmeleri bitirmek, başka bir dokudaki çinilerle birleştirmek için harikadır. Modern bir tarzda şık bir görüntü oluşturun. Büyük bir avantaj, mutlak çevre dostudur.

Büyük avantaj - mutlak çevre dostu

Büyük avantaj - mutlak çevre dostu

Peki, tatlı için - 3D fayans. Çinili sanatın bir şaheseri. Eşsiz, özel tasarım size sunulmaktadır.Parlak, tam duvarlı bir resim, bunun banyonuzda bir kiremit olmadığı ve banyonuzun bu resme taşındığı hissini yaratacaktır.

Çinili sanat şaheseri

Çinili sanat şaheseri

Fayans döşeme pahasına, alanı simüle edebilirsiniz: yatay koyarsanız, alan genişler, dikey olarak tavan optik olarak “yükselir”.
menüye dön ↑

Bol dökümlü lüks

Perdeler kumaş uzun süredir bilinen, ancak yalnızca sarayın asaletini karşılayabiliyordu. Şimdi her şey daha demokratik. Perdelik, yatak odaları ve oturma odaları tasarlamak için kullanılır. Diğer perdelerde olduğu gibi perdelik kumaşın da avantajları ve dezavantajları vardır.

Yatak odası iç perdelik kumaş

Yatak odası iç perdelik kumaş

Çevre dostu, kolay kurulum, iyi ses emilimi ve duvarları büyük bir avantaj olarak düzeye çıkarmak için zaman alan ve pahalı işlerden kaçınma kabiliyetini düşünürdüm. Bu dekorun avantajları açıksa, dezavantajları büyük bir sorudur.

Çevre dostu ve kolay kurulum

Çevre dostu ve kolay kurulum

Kumaş kuşkusuz duvar kağıdından daha pahalıdır, ancak kurulumun karmaşıklığını karşılaştırırsanız - duvar kağıdı kaybolacaktır. Perdelerin kullanım ömrü duvar kağıdınınkinden daha azdır, ancak kurulum püf noktaları nedeniyle (kumaş çıkarıldığında, yıkandığında ve asıldığında), daha az işe yaramaz.

Ya da kumaşın toz çektiğini söylüyorlar. Ama şimdi duvarları süslemek için kullanılan kumaşlar toza ve kire karşı dayanıklı kılan özel çözümlerle ıslatılıyor.

Tek tuvalde zarif vurgu

Tek tuvalde zarif vurgu

Perdeleri seviyorsanız ve iç mekanlarda kullanmayı planlıyorsanız - doğru kumaşları seçin: Jakar, jüt, polyester, viskon. Bakımı uzun ve kolay servis edilir.

Genel olarak, perdelik kendi ellerinizle bile yapılabilir. Duvarın tamamını süslememek için, duvar kağıdına çerçevelenmiş güzel dökümlü bir eklenti yapmak oldukça mümkündür. Lüks görünüyor ve odaya sıcak ve rahat bir ortam sağlıyor.

DIY el dokuma kumaş dekor

DIY el dokuma kumaş dekor

menüye dön ↑

Dekoratif sıva Evinizde sanat

Görsel estetik bakış açısından, dekoratif sıva gibi bir tür duvar dekorasyonu ile rekabet etmek çok zordur. Son zamanlarda, bu tür bir tasarım muazzam bir popülerlik kazanmıştır.

Olağandışı dokulu sıvalar herhangi bir odada duvarları dekore etmek için kullanılabilir: yatak odası, mutfak, oturma odası veya koridor. Herhangi bir renk tonu verebilir ve bu sitelerin benzersiz bir tasarımını oluşturabilirler.

Herhangi bir odada duvarları dekoratif sıva ile dekore etme

Herhangi bir odada duvarları dekoratif sıva ile dekore etme

Örneğin, kabuk böceği sıva. Dayanıklı, yeniden boyanabilir. "Kabuk böceği" güzel bir dokuya sahiptir, ancak bileşimdeki mermer talaşları nedeniyle küçük oluklar şeklinde benzersiz bir desen oluşturulur. Bu sıva herhangi bir odada iyidir. Dahası, çerçeveli veya alçı panellerdeki resimler şeklinde parlak vurgular yapabilir.

Kabuk taşıyıcı - dekor kolonu için vurgu

Kabuk taşıyıcı - dekor kolonu için vurgu

"Venedik" sıva elit bir duvar dekorasyon türüdür. Mermerin taklit edilmesi, odayı lüks ve zenginlik duygusuyla doldurur. Mat ve parlak olabilir. Parlaklık oturma odasında çok güzel ve mat bir versiyon yatak odası için daha uygun.

Lüks ve zenginlik duyguları

Lüks ve zenginlik duyguları

Diğer sıva türleri gibi, "Venedik", diğer duvar dekor tipleri ile birleştirilir. Her şeyi aynı tarzda korumak önemlidir.

Bireysel tasarımda ayrı dekor

Bireysel tasarımda ayrı dekor

İyi bir usta dışında kimseye güvenilemeyen "Venedikli" dir! Pahalı, ancak haklı. Duvarın yüzeyi mükemmel olmalıdır.

En modern ve ileri dekoratif sıva türlerinden biri “grafit” dir. Duvar ve şöminelerin tasarımında kullanılır. Duvarların döşenmesini simüle eder ve doğal bir taşı andırır. En cesur tasarım kararları için çok estetik ve çekici.

Şöminede estetik grafit

Şöminede estetik "grafit"

"İpek" sıva - yatak odasının kraliçesi. Eşsiz bir yumuşaklık ve hafiflik atmosferi yaratır. İpek kumaşı taklit eder. Genellikle, tasarımcılar tarafından alanın "açıklığını" oluşturmak için kullanılır.

menüye dön ↑

Boyalar. Tüm tasarım paleti

Duvarları dekore etmek için boyalar - yaratıcı fikirleriniz için çok büyük bir kapsam.Modern pazar, farklı amaçlar için çok çeşitli boya ürünleri sunmaktadır. Temel, su bazlı boyalar vardır. Duvarları boyamanın en bütçe yolu budur.

Duvar boyaları, yaratıcı fikirleriniz için alan sağlar.

Duvar boyaları, yaratıcı fikirleriniz için alan sağlar.

Ancak sıra dışı, sıra dışı bir şey istiyorsanız, dokulu boyalara dikkat etmenizi öneririm. Onların yardımı ile, seçilen herhangi bir tarzda yaratıcı bir iç mekan yaratabilirsiniz.

Dokulu boyalar farklı doğal malzemeleri taklit edebilir. Sıvalı duvarlarla çok iyi, benzersiz bir iç mekan yaratıyor.

Rahatlık yaratmak için dokulu boya

Rahatlık yaratmak için dokulu boya

Size bazı türlerin küçük bir genel bakışını sunuyorum. Mizuri - akrilik reçineler içerir. İsteğinize göre bazen yumuşak ya da rahatlama. Hemen hemen her odada kullanılır.

Her oda için mükemmel kaplama

Her oda için mükemmel kaplama

Marsilya balmumu - özel bir balmumu ile uygulanır. Doğal taş veya ağaç kabuğu taklit eden ilginç bir doku. Dairede ve pahalı bir restoranda buluşabilirsiniz.

Dokulu boya her zaman muhteşem görünüyor.

Dokulu boya her zaman muhteşem görünüyor.

Atacama - kuvars kumu ve metalik pigment katkılı akrilik esaslı boya. Bu bileşim sayesinde şaşırtıcı bir kadife yüzey oluşturur ve ışığı yansıtır. Odanın tasarımında kullanmak ilginç olabilir.

Boya sayesinde kadife yüzey

Boya sayesinde kadife yüzey

Rölyef - boya uygulaması kolaydır. Temel renk duvarında boyanmış bir yassı üzerinde, bir merdane ile bir şablon desen uygulanır. Desen - seçiminiz. Tüm dokulu boyalar arasında - en ucuz, ancak aynı zamanda çok etkili bir seçenek.

İçinizin tarzının altındaki herhangi bir çizim

İçinizin tarzının altındaki herhangi bir çizim

Ama boya sadece duvarların banal bir resmi değil, evinizde gerçek bir sanat eseri olacak bir çizim olabilir. Profesyonel bir sanatçı yapabilir ve kendiniz yapabilirsiniz.

Küçük bir hayal gücü ve iç mekanlarda kendi ellerinizle bir şeyler yapma arzusu - tek ihtiyacınız olan şey bu. Ve nasıl yapılır - profesyonellere göz atabilirsiniz. İnternette bu konuda birçok faydalı bilgi ve video var. İlgilenin ve belki de onunla başa çıkabilirsiniz.

İç mekanda kendi ellerinizle bir şeyler yapma arzusu - tek ihtiyacınız olan şey

İç mekanda kendi ellerinizle bir şeyler yapma arzusu - tek ihtiyacınız olan şey

Umarım, duvarları dekore eden modern malzemeler sayesinde, eşsiz ve aydınlık bir oda tasarımını nasıl yaratacağınız hakkında çok şey öğrendiniz. Sonunda, ruhunuza bir parça yatırım yaparak iç mekanınızı benzersiz ve şık hale getireceğinizden şüphem yok.

İç duvar dekorasyonu

Duvarlarınızı nasıl güzelce dönüştürebileceğinizi öğrenin.

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn