Dekoratif sıva "Bark": Ev için duvar bitirme teknolojisi (160+ Fotoğraf)

“Koroed” evi için dekoratif sıva duvarların inşaatçılar arasında popülerlik kazandığı bir şey değildi. Net dokulu deseni, renklerde, tonlarda, oluklardaki ışık ve gölge nedeniyle sınırsız seçenek seçeneği sayesinde, tasarımcılar bunu yalnızca bina cephelerini sıvamak için değil, aynı zamanda terbiye odaları için de kullanırlar.

İçerik:

Sıvamaya karar vermeden önce şunu bilmelisiniz “Kabuklu böcekler "çeşitli gerekçelerle:

 • polimer katkı maddeleri ve stabilizatörlü çimento;
 • akrilik;
 • bir silikon;
 • silikat (sıvı cam).

Kabuk böcekleri farklı bazlara sahiptir.

Kabuk böcekleri farklı bazlara sahiptir.

Üreticiler, 1 ila 3,5 mm pelet çaplı kovalarda kuru veya hazır karışım seçenekleri sunar. Çimento esaslı “kabuk böceği” sadece cephelerde değil, bina içi dekoratif çalışmalarda da kullanılabilir. Dikkat edilmesi gereken bazı avantajları var:

 • dayanıklı, mekanik strese dayanıklı;
 • don;
 • sudan, kardan, dolusundan korkmaz;
 • ucuz.

Malzemenin birçok avantajı vardır.

Malzemenin birçok avantajı vardır.

Dezavantaj: Oluklarda toz birikir. Bu nedenle cephe çekiciliğini kaybeder. Ancak, boyaya zarar verme veya yıkama korkusu olmadan yıkanabilir.

Küçük kalınlığı, düşük ağırlığı nedeniyle, polistiren levhalar üzerinde bile, herhangi bir tabana uygulanabilir. Bu kaplama malzemesini bina cephelerinde uygulama seçeneklerini ve yöntemlerini düşünelim.

Granüllerin boyutu büyüdükçe, metrekare başına gereken alçı karışım miktarı da artar.

Dış duvar dekorasyonu

Alçı karışımı, bu tür yüzeylerin bitirilmesi için tasarlanmıştır:

 • tuğla;
 • taş;
 • beton;
 • eski sıva

Farklı yüzeylerde kolay uygulanır.

Farklı yüzeylerde kolay uygulanır.

Ayrıca, donatı ağındaki mineral, bazalt yün, polistiren köpük plakaların yalıtım katmanlarının perdahlanması için kullanılır. Yüksek kaliteli son işlem için tek şart düz bir yüzeydir. Herhangi bir girinti ve düzensizlik, yüzeye dekoratif olukların uygulanmasına izin vermeyecektir.

Aşağıda ele alınacak bazı boyama nüansları vardır.

Daha iyi olan, tüm çözeltiyi bir kerede boyamak veya sıvalı duvarı boya ile boyamak mı?

Dekoratif işler planlanırken her iki yöntemin avantaj ve dezavantajlarını anlamak gerekir.

Solüsyona doğrudan renk ekleyin, sadece polimer bileşimlerinde olabilir.Tamamen sertleştikten sonra beyaz çimento bazlı ağaç kabuğu, su bazlı veya akrilik boya ile boyamak daha iyidir. Teorik olarak, ilk yöntem daha iyidir. Bir zamanlar sıvalı ve unutulmuş. Ama o kadar kolay değil.

Renk seçiminin inceliklerini

Renk seçiminin inceliklerini

Cepheyi bitirmek için derhal 4-5 poşet karışım boyamanız gerekirse, bulaşıkların büyüklüğü ve nereden alınmaları gerekir? Bu, yalnızca uygun donanıma sahip büyük inşaat şirketlerini karşılayabilir. İkinci sorun: çözümün kesin miktarını nasıl hesaplayabilirim? Bir kova yeterli değilse ne olur? Şantiyede doğrudan gölgenin tam olarak tahmin edilmesi imkansızdır. Cephesinde yıllarca leke bırakma riski vardır.

Çoğu durumda, sıvalı duvarlar kürlendikten sonra su bazlı boyalarla boyanır. Ekonomik olarak haklı.
menüye dön ↑

Yüzey hazırlığı

Taş, beton, tuğla, terbiye için diğer yüzeylerin hazırlanması gereklidir ve dikkatli bir şekilde yürütülmesi gerekir. Bunu yapmak için tozdan, yağ lekelerinden, derz çatlaklarından temizlenir, iç işler için çimento (dış cephe için) veya sıva çözeltisi ile doldurulur. Pul pul dökülmüş eski sıvaların aranmasına özel dikkat gösterilmelidir. Bu tür yerler tekrar sökülüp sıvanmalıdır. BYüzey bitirme yapılabilir:

 • metal fırçalarla manuel olarak;
 • matkap veya taşlama üzerine monte edilmiş fırçalar;
 • kumlanmış.

İşe gitmeden önce yüzeyi temizleyin

İşe gitmeden önce yüzeyi temizleyin

Eğer tuğla, taş, beton duvarlar, 3 cm'den daha fazla derinliğe sahip kabukları olan eskiyse, yüzeye bir takviye ağı bağlanır. Çimento harcı ile sıvanır, düzlenir, sıvalı, öğütülmüş.

Yaşanan ipuçları:

 • Duvarda bir yağ lekesi belirmişse ve sığ olarak nüfuz etmişse,% 3'lük bir sülfürik asit çözeltisi ile temizlenebilir. Bu, akü dökmek için kullanılan normal bir elektrolittir. Otomobil parçaları mağazasından satın alabilirsiniz. Elektroliti suya dökmek için dilüsyon gerektiğinde ve bunun tersi olmaz! Kafası karışırsa, sülfürik asit püskürtmeyle kaynar. Bu işlem en iyi gözlük ile yapılır;
 • Boyama için gerekli astar. Bu yapılmazsa, boya taşması kaçınılmazdır.

Duvar ihtiyaçlarında sıva harcı

Duvar ihtiyaçlarında sıva harcı

menüye dön ↑

Eski sıva nasıl çıkarılır?

Eski sil alçı sadece tabana zayıf yapışma durumunda gereklidir. Ne tür bir sıva olduğundan emin olmalısınız: çimento mu yoksa kireç mi? Kireç pişman olmadan çıkarılmalıdır. Çimento sıkı tutarsa, çıkarmamalısınız.

Eski sıva çıkarma

Eski sıva çıkarma

Kurulu
Duvara bir çekiçle hafifçe vurarak kaliteyi kontrol edin. Ses sağırsa, katman tuğla tabanın arkasındadır ve zamanla düşer. Bu tür alanlar kaldırılmalı, tekrar sıvanmalıdır.

Alçı iki şekilde çıkarılır:

 • elle keski, çekiç, devir, mala;
 • Bir elmas tekerleği ile mekanik perforatör veya değirmeni.

Perforatörün yardımına başvururuz.

Perforatörün yardımına başvururuz.

Her iki durumda da, üsse gitmeniz gerekir. Son aşama metal fırçalarla elle veya öğütücü ile temizlemektir, ıslak bir bez veya elektrikli süpürgeyle tozu alın.

menüye dön ↑

Alçı karışımı Bark

Sıva işine başlamadan önce, harcın hazırlanması için üreticilerin tavsiyelerine aşina olmalısınız. Canlılık süresine dikkat edin. Bu, çözümün ne kadar süre plastik ve uygulanabilir olacağıdır. Tavsiyelerin kilogram çözelti başına yaklaşık su miktarını gösterdiğini unutmayın. Her parti, bir yönde veya başka bir şekilde su miktarında bir miktar farklılığa sahip olabilir. Çalışmaya başlamadan önce, küçük bir miktar çözelti yapmak için kilogramın bir katı gereklidir ve su miktarı tartılmalıdır.

Karışım düşük devirli bir karıştırıcı veya devir kontrolörlü bir matkapla karıştırılmalıdır. İlk karıştırmadan sonra, tekrar dengelemek ve karıştırmak için 5 dakika bekletilir. Karışımı bu tür kısımlarda karıştırın, böylece tamamen kullanabilirsiniz.

İstenilen kıvamda karıştırın.

İstenilen kıvamda karıştırın.

Çoğu durumda, hayatta kalma süresi yaklaşık 3 saattir. Solüsyon miktarı ile karıştırılmamak ve fazla bir şey yapmamak için, 1 m'de ne kadar olması gerektiğini ölçün2 ya da kaç metrekareyi bir kova ile sıvayabiliyorsunuz.

Bölge genişse, birkaç kişi kullanmanız gerekecektir. Alçıların demir kuralı: bir duvar kesintisiz olarak başlamalı ve bitmelidir.

Kurulu
Karışımın miktarını hesaplarken, üreticinin verisine göre kılavuzluk edin, ancak% 5 - 10'u yedek olarak eklediğinizden emin olun.
menüye dön ↑

Cephe sıvası uygulama teknolojisi

Uygulama teknolojisinde karmaşık bir şey değil. Mermer granülleri kendileri uygulama kalınlığını düzenleyecektir. Başvuru için şunlara sahip olmalısınız:

 • paslanmaz çelik mala veya spatula;
 • plastik rende

İş için malzeme seçimi

İş için malzeme seçimi

Solüsyonu uygularken, metal rende yaklaşık 45 derecelik bir açıyla tutulmalıdır. Her bir usta kendisi için eğim açısını seçer.

İpuçları:

 • harç şamandıranın dışına çıkmaması için kıvamda olmalıdır;
 • çözümü çaba göstermeden uygulayın;
 • tüm duvarı karışımla kaplayana kadar ara vermeyin;
 • Zaman zaman, karışımın plastik mala ile girintilere hazır olup olmadığını kontrol ediniz.

Alçı karışımın kuruma süresi en az iki gündür.

Uyguladıktan sonra, kurumaya bırakın

Uyguladıktan sonra, kurumaya bırakın

menüye dön ↑

Farklı efektler almak

Dekoratif sıva karışımı kurumaya başladığında, resmi çizmeye başlayabilirsiniz. Ağaçtaki ağaç kabuğu böceği hareketleriyle benzerlikler elde etmek için riskler dikey, yatay, açılı veya dairesel zikzak hareketlerinde uygulanır.

İpuçları:

 • yukarıdan aşağıya doğru dikey çizgiler oluşturmaya başladıysanız, yönü aşağıdan yukarıya doğru tersine çeviremezsiniz;
 • aynı şey yatay, dairesel ve zikzak hareketleri için de geçerlidir.

Hiçbir durumda yönünü değiştirmeyin

Hiçbir durumda yönünü değiştirmeyin

Çizime ancak kuruduktan sonra başlamak mümkündür. Bir dakikaya kadar ne kadar zamana ihtiyaç olduğunu belirlemek zordur. Ama bir nüans var. Karışım kuruduğunda hacim azalır ve küçük granüller düzlemin üzerinde çıkıntı yapar. Harç tabanını tüm yüzeye tutmayı bıraktıktan hemen sonra başlayabilirsiniz.

menüye dön ↑

"Yağmur jetleri"

Bu, resmi cepheye uygulamanın en kolay, ancak etkili yoludur. Yukarıdan aşağıya doğru dikey rende slaytlarından yapılır. "Jetleri uzunluğu", sıvacı tarafından düzenlenir. Burada kesinlikle dikey hareketlere bağlı kalmak gerekir.

Yol dikey yağmur

Yol "Dikey Yağmur"

Ev ne kadar yüksek olursa, granüller o kadar büyük olur.

menüye dön ↑

"Eğimli yağmur"

Bunlar sadece belirli bir açıda aynı "Yağmur Jetleri". Bu etki öncekinden daha karmaşıktır, çünkü bir kez kesinlikle seçilen açıya bağlı kalmalı.

Eğik yağmur yöntemi

"Yatık yağmur" yöntemi

Bu efekti kullanmaya başlamadan önce, bu dekorasyon yönteminin amacınıza uygun olup olmadığını belirlemek için önce ayrı bir yüzey üzerinde denemelisiniz.

menüye dön ↑

"Bark Beetle"

Bu en kolay etki, gerçekleştirmesi zor değil. Bunu yapmak için, plastik rende düzensiz olarak her yöne hareket ettirin.

Harç ile etki elde etmek

Harç ile etki elde etmek

Ev için, 3 mm'den daha az granül içeren bir karışım almamanız gerekir. Çok küçük granüller yükseklikte iyi bir görsel etki vermeyecektir. Oluklar hafifçe fark edilir.

menüye dön ↑

"Yatay kabuk böceği"

Bu etkiler iç işler için en uygun olmakla birlikte, tasarım fikirlerinin uygulanması için uygundur.

Yatay seçeneği

Yatay seçeneği

Bu etki kullanıldığında, ana koşul yataydan kesinlikle sapma göstermez.

menüye dön ↑

Bicolor kabuğu böceği

Bu, alçıyı iki renkte uygulamak için daha karmaşık ve pahalı bir yoldur. Bu etkiyi elde etmenin iki yolu vardır.

İlk. Solüsyona renk katma ve renkli bazın ilk aşamada hazırlanması. Bir sonraki adım, çıkıntılı düzlemleri, kısa şekerleme silindiri ile farklı bir renkte boyamaktır.
İkinci yol, önce tüm duvarı uzun şekerleme silindiri ile boyamaktır. Tüm olukların (odun kesicinin yolları) boyanmasını sağlamak gerekir. İkinci aşamada, çıkıntılı düzlemler kısa bir şekerleme ile bir rulo ile boyanır.
İki renkli ağaç kabuğu böceği kullanımı

İki renkli ağaç kabuğu böceği kullanımı

Böylece oluklar bir gölge ve diğerinin genel tonu olacaktır.

Evin cephesinin dışarıdan süslenmesi için Bark Beetle mükemmel bir uyum sergiliyor. Renklendirme için renk tonları seçerken bir kural olduğu unutulmamalıdır. Çiçekler üçten fazla kullanmamalıdır. İstisnai durumlarda dört. Ve dördüncü renk% 5'ten fazla olmamalıdır. Bu pencere çerçeveleri, çatıda koruyucu şeritler olabilir.

Temel çatı ile uyumlu olmalıdır. Çatıya uygun fondöten rengini bulamazsanız, kontrast veya nötr renkler kullanın.
Temel ve çatı uyumu

Temel ve çatı uyumu

Majesteleri nötr gri rengi, neredeyse tüm tonlarla uyum içinde. Bir konut binasının duvarlarının dekorasyonu için renk şemasının nasıl seçildiğini görün.

Vakfın gölgelerinin çatı ile neredeyse tamamen çakışmasına dikkat edin. Duvarları beyaz ve açık yeşil renkle boyamak.

Üç renkte klasik tasarım

Üç renkte klasik tasarım

Dekoratif çözümlerin seçimi için seçenekler çok fazla. İnce işleri tamamladıktan sonra cepheyi su tutmayan bir bileşik ile ıslatın. Bu prosedür, duvarları yıllarca nemin ve düşük sıcaklıkların zararlı etkilerinden koruyacaktır.

menüye dön ↑

Evin iç dekorasyon

İç dekorasyon tasarımcıları için yeni fikirler arıyorlar. "Kabuk", dokulu bir sıva olup, şöyle karakterize edilmiştir:

 • tekrarlayan olmayan dokulu bir desene sahiptir;
 • güçlü, dayanıklı;
 • birçok kez farklı renklerle boyanabilir.

Aşınmaya karşı büyük direnç, duvarları kirlilikten yıkama kabiliyeti, çok sayıda ziyaretçinin bulunduğu odalarda kullanımını oldukça haklı kılmaktadır. Aynı çaptaki küçük çakıl taşları tuhaf, tekrarlanmayan oluklar oluşturur.

İç dekorasyon için ilginç fikir

İç dekorasyon için ilginç fikir

Taşın altındaki dekoratif sıva, ahşap ve alçıpan ile mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Duvarın küçük bölümleri veya Bark Beetle ile tamamen sıvalı bir oda pratik ve moderndir. İki renkte boyayan mat boyaların kullanımı, farklı ağaç türlerinin kabuğunu taklit eder. Akrilik veya sıva bileşimleri bir yatak odası, banyo, kreş veya oturma odasını dekore etmek için uygundur.

menüye dön ↑

Özel özellikler

Evde kullanım için endüstri hazır karışımlar sunar:

 • akrilik;
 • silikat;
 • bir silikon;
 • polimer çimentosu.

Yalnızca polimer çimento bileşimleri kuru halde satılmaktadır. Kullanmadan önce hazırlanmaları gerekir. Bunun için düşük hızlı bir karıştırıcıya, bir kovaya ve suya ihtiyacınız vardır. Yüksek kaliteli sıvaların temel koşulu temiz ve düz bir duvardır. Paslanmaz çelik bir mala ve plastik harç gerekir.

Duvarın düz olması önemlidir

Duvarın düz olması önemlidir

menüye dön ↑

Koridor dekorasyonu

Eşsiz bir iç mekan oluşturmak için mutlaka tüm odayı sıvamanız gerekmez. Bir veya daha fazla duvar seçmek yeterlidir. Odanın estetik açıdan hoş görünmesi için “Bark Böceği” nin her stile uymadığını hatırlamak gerekir. Küçük bir koridor için, aşağıdakiler göz önünde bulundurulmalıdır: dikey şeritler odayı daha yüksek ve yatayyı daha düşük yapar.

Kurulu
Çiçek toplarken, üçten fazla kullanmaya çalışmayın. Koridorda misafirlerin alabileceği yer var. Çoğu durumda, geniş alanlar ve doğal ışıkla parlamaz. Bu nedenle, yaparken koridor Sıcak pastel renkler kullanılması önerilir: bej, açık kahverengi, açık turuncu.
Çok parlak renkler seçmemeye çalışın.

Çok parlak renkler seçmemeye çalışın.

Loft tarzı

Bu tasarım odası tarzı ilkel görünüyor, ancak kayıt maliyeti en pahalı olanlardan biri. Oda ne kadar büyükse bir atölye ya da yardımcı odaya benzeyen tasarım o kadar dik olur. Duvarın derin oluklara sahip dokusu, Loft'un sahip olmadığı şeydir.

Yardımcı odaya benzeyen bir oda

Yardımcı odaya benzeyen bir oda

menüye dön ↑

Banyo bitirmek

Bu sıva karışımı ıslak koşullara çok dayanıklıdır ve banyo tasarımı için kullanımı tamamen haklı. Ancak “Bark Beetle” in seramik fayans olmadığı unutulmamalıdır. Banyo iyi havalandırılmalıdır. Duvarlar ıslatıldıktan sonra tamamen kuru olmalıdır.

Banyo için renklerin başarılı kombinasyonu

Banyo için renklerin başarılı kombinasyonu

Sıva yaparken, duvar tabanının malzemesini düşünün: taş, beton, tuğla veya alçıpan. Duvarlar alçıpan ise, önce donatı filesi üzerine çimento harcı ile sıvanmalıdır. Banyoda çok sayıda sıhhi tesisat armatürü krom veya nikel. Bu nedenle, Techno tarzı en uygun olanıdır. Duvarlar iki tonla kaplanmıştır ve metalik tonların kullanılması banyodaki Techno tarzını vurgular.

menüye dön ↑

Yatak odasında ağaç kabuğu

Yatak odasının özgün tasarımını yapmak için yatak odasının duvarlarından birini minimalist bir tarzda sıvamak yeterlidir.

Yatak odası için minimalist tarzı

Yatak odası için minimalist tarzı

Kurulu
Binanın içindeki odaları bitirmek için hemen kovalarda kullanıma hazır akrilik, silikon veya silikat sıvaların kullanılması tavsiye edilir. Sadece renk eklemeniz ve yavaşça karıştırmanız gerekir.

Silikon en pahalı olanıdır, ancak performansının fiyatı yüksek.. Kuruduktan sonra, yüzey parlaklaşır ve bir düzineden uzun süre dayanır.

Dağ evi tarzı yatak odası

Sıradışı, pratik ve uygun fiyatlı

Sıradışı, pratik ve uygun fiyatlı

Bir yatak odasını rustik tarzda dekore etmek için, bir duvarı dokulu bir katmanla düzenlemek yeterlidir. Bu durumda Bark böceği çok yardımcı olacaktır.

Doğasında rustik bir stil için:

 • çok odun;
 • taş;
 • dokulu sıva;
 • şömine.

Şömine yakın bir yüzeyinde bir kabuk böceği tarafından yenen taş bloklardan oluşan bir duvar görmek ilginçtir.. Yüzeyin yerel aydınlatması, kabartma yapının altını çizerek süslü gölgeler oluşturacaktır.

menüye dön ↑

Oturma odasında

Oturma odası evin içindeki merkezi odadır. Burada aile tatil için toplanır, misafir alır. Bu oda sahiplerinin gururu olmalı. Pürüzsüz, beyaz duvarlar artık moda değildir. Duvarların dokulu yüzeyi, oda tasarımına lezzet katmaya yardımcı olacaktır.

Oturma odası tasarımında lezzet

Oturma odası tasarımında lezzet

Sıvalı duvara odaklanmak için yerel aydınlatma kullanımına dikkat edin. Oturma odası şenlikli bir görünüme sahip olmalı, bu yüzden onu iki renkte boyamanız önerilir. Boyama iki seçenek olduğunda: temel renk açık veya koyu. Hepsi tadıma bağlı. İkinci renk, ilk ile kontrast olmalıdır.

Kurulu
Konukları herhangi bir sanat nesnesine odaklamak için panel Duvarın ortasında. Burada parlak bir resim veya fotoğraf ve tarzdaki oturma odasını asabilirsiniz. Art Deco hazır
menüye dön ↑

Küçük ve büyük oda örnekleri

Koridordaki sıva kabuğu böceği de var olma hakkına sahiptir. Dairelerde koridorlar çok geniş değil. Bazen iki aile üyesini dar bir alanda ısıtmak zordur. Duvara sürtünme riski her zaman vardır. Kabuk böceği o kadar güçlü ki onun için tekrar tekrar dokunmak veya ne kadar.

Kurulu
Bu küçük odanın sürekli taze formda kalması için, işlemden sonra belli bir miktar boya bırakın ve zaman zaman duvarlardaki aşınmış alanları boyayın.
Merdiven dekorasyon

Merdiven dekorasyon

Bu yatay ve dikey hareketleri birleştirerek elde edilen yapıdır. Daha parlak bir etki için, en az 3,5 mm çapında bir dolgu içeren bir karışım kullanmanız gerekir.

menüye dön ↑

Dekoratif etkileri arttırmada aydınlatmanın rolü

Duvarları süslemek için "Bark böceğini" uygulamak, dışarıda veya içeride olursa olsun, aydınlatmayı unutmamalısınız. Aydınlatma olur:

 • genel (oturma odasında avize);
 • yerel (yer lambaları, aplikler);
 • aksan (nesneye odaklanan döner lambalar).

Alttaki ışığın zeminde bulunan lambalardan uygulanması, ilgilenilen nesnenin iki seviyeli bir şekilde aydınlatılmasını sağlayabilir.

Kabuk böceği tarafından sıvanmış nişlerin ve açıklıkların aydınlatılması, açıklığı seçmenizi ve odaya hacim eklemenizi sağlar. Gizli ışık, ilginç bir sanat nesnesini aydınlatan tasarıma bir gizem katar.

Bazı ipuçları:

 • odanın hacmini arttırmak için ışığı lambalardan duvarlara yönlendirin;
 • tavanı yükseltmek için, avizeyi odanın ortasından çıkarın ve lambaları çevrenin etrafına yerleştirin;
 • apliklerin kullanımı odaya hacim katar;

Aydınlatma nedeniyle oda hacmi ekleyin

Aydınlatma nedeniyle oda hacmi ekleyin

Özgün bir tasarım oluşturmak için aydınlatmayı kullanarak kusurları gizleyebilir, odanın boyutunu genişletebilir veya azaltabilirsiniz, Sahipler için önemli nesnelere odaklanın:

 • resimler;
 • resimlerinde;
 • vazo;
 • antik dönem eşyaları.

Aydınlatma, az para için elden geçirmeden şık bir iç mekan oluşturmak için güçlü bir tasarım aracıdır.

menüye dön ↑

İç mekandaki renklerin kombinasyonu

Rengin ruh halini, bir insanın fizyolojik işlevlerini etkilediği gerçeği bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır. Odaları Bark Beetle ile sıvamaya başlamadan önce, mobilyaların ve odadaki diğer nesnelerin renk etkilerini dikkate almak gerekir. Tabii ki, kişisel zevk tercihleri ​​önemli bir rol oynayacaktır, ancak bilim adamlarının tavsiyesi de ihmal edilmemelidir. Bu konu uzun süredir çalışılmakta, tasarımcılara özel renk kombinasyon tabloları bulunmaktadır.

Gölge masa

Gölge masa

İlk renk baskındır ve gerisi tamamlayıcıdır, ana renkle uyumludur.

Görünüşünde dokulu sıva bir taşı andırır, bu nedenle tasarımcılar onu taş malzemelerin gerekli olduğu stillerde kullanırlar.

Çeşitli renklerin varlığı tasarımcılara taş altına dokulu sıva karışımları uygulamak için geniş bir olasılık yelpazesi sunar. Dekoratif efekti arttırmak için karışıma Glitter mika ilave edilir. “Kabuk böcek faaliyetinden” kalan girintiler, yeni efektler elde etmek için farklı renklerle boyanır.

Dekoratif sayfalar

Şık seçenekler

8.4 Toplam puan
Alçı Bark Bark - hızlı ve güzel

Kabuk böceği alçısı çok hafif ve kullanışlıdır. Yakından tanışın, doğru seçimi yaptığınızı gerçekten anlıyorsunuz. Renkleri kullanarak, kombinasyonları yalnızca herhangi bir cephe için değil, aynı zamanda herhangi bir odanın tasarımı için de parlak bir vurgu haline gelebilecek renkler elde edersiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Alçı, birçok duvar kağıdı türüyle karşılayamayacağınız kaliteden ödün vermeden birçok kez yeniden boyanabilir.
 • Uzun ömürlü ve o kadar güçlüdür ki, kullanımının yıllar boyu kusursuz hizmete bölünmesiyle maliyeti gelecekte ödenecek olandan daha fazla olacaktır.
 • Birçok tasarım stiline uyar.
eksileri
 • O kadar güçlü ki “Bark Beetle” ı perforatör olmadan duvardan çıkarmak mümkün olmayacak.
 • Büyük onarımlar olmadan odanın tasarımını değiştirmek mümkün değildir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn