İyileşmenin bir aracı olarak ahşap yatak. Çocuklar, ranza, çift - kullanım ve seçim özellikleri

Yatak - herhangi bir yatak odasının ana özelliği. Konfora değer veriyorsanız, o zaman kesinlikle ahşaptan yatak odasına bir uyuyan almayı tercih edin. Satın alırken nelere dikkat etmeliyim? En popüler yataklar hangileridir? Büyüklüğü nasıl belirlenir ve konforlu yatak formülünü bilmeniz gerekip gerekmediği? Makalemizde daha fazlasını kaçırmayın.

Bu makalenin içeriği:

Kullanım özellikleri

Gün boyunca taze ve sağlıklı görünmek için normal bir yatağın yumuşak kucağına dalmak yeterlidir. Şaşırmamalısınız, çünkü tam bir uyku refah ve görünüm vaadi olarak kabul edilir.

Bu nedenle, seçim yapmayı ciddi olarak düşünmeniz önerilir. mobilya Rahatlamak için yatak odasının ana unsuruna odaklanın.

Ağaç yatağı, dayanıklı, güvenilir

Ağaç yatağı, dayanıklı, güvenilir

İyi bir uyku ve rahatlık için konforlu bir yatak gereklidir, aksi takdirde gözlerin altındaki sürekli sırt ağrısı ve koyu halkalar sonsuz arkadaş olacaktır.

Boyut, malzeme, işlevsellik, tasarım verilen seçim için seçim kriterlerini takip edin.

Senin için ilginç olacak:YORUM: Yıldan itibaren kız ve erkek çocuklar için bebek karyolası: Bebekler için konforlu olacak çok fonksiyonlu tasarımlar

menüye dön ↑

Ahşap mobilyanın avantajları

Tüketicilerin ilgilendiği ana konulardan biri, ürünün üretildiği malzemenin türü. Malzeme seçimi konusunda, gece dinlenme kalitesi seçime bağlı olduğundan, seçici, titizlik göstermek.

 • Yatağın popülaritesinin zirvesinde odun. Ürünler inkar edilemez avantajlara sahiptir.
 • Bir sürü ahşap model var. Renkleri farklıdır, çeşitleri.
 • Maun ürünleri, meşe en pahalısıdır. Bir çam yatağı ve diğer iğne yapraklı ağaçlar, özel bir atmosfer yaratan hoş bir koku yayar. yatak odası.
 • Ahşap modellerin yadsınamaz avantajı, dayanıklılığın yanı sıra çoklu toplama ve analiz imkanı.

İyi bir uyku ve dinlenme için konforlu bir yatak gereklidir.

İyi bir uyku ve dinlenme için konforlu bir yatak gereklidir.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Günlük kullanım için ortopedik yataklı bir çekyat nasıl seçilir? 180+ Fotoğraf

menüye dön ↑

Ne aramalıyım?

Dinlenecek bir yer seçerken, temel bir kuralı göz önünde bulundurmalısınız, yatak odası mobilyaları genellikle 10 yılda bir defadan fazla güncellenmez.

Gücüne, sallanmaya karşı direncine dikkat edilmelidir.

En iyi seçeneklerden biri masif ahşap olarak kabul edilir. Bu doğal malzeme sadece yüksek kalitede değil aynı zamanda çevre dostudur.

Masif ahşap yatak odasının iç kısmına aslına bakar, yatak odasının iç kısmında parlak bir dekorasyona dönüşebilir ve sahiplerine yıllarca hizmet eder.

Kır evi için şık çözüm

Kır evi için şık çözüm

Tabii ki, böyle bir malzeme şu anda pahalı olarak kabul edilir, ancak dizinin olumlu nitelikleri buna değer.

Ahşaptan yapılmış bir yatak sahiplerine uzun süre dayanır. Bugüne kadar popülerliğin zirvesindeki ahşap yatak

Oyma kalıpları klasik bir iç mekana kolayca sığabilir, İskandinav vintage gibi romantik bir tasarım mükemmel görünüyor modern tarzı veya yama işi.

Aynı zamanda, ağırlıksız tasarıma rağmen, bu tür yatakların yüksek mukavemet ve dayanıklılık ile ayırt edildiğini belirtmekte fayda vardır.

Beyaz renkte

Beyaz renkte

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Hangi karyolalar en popüler?

Pazar ürünleri doldu MDF. Bu malzemenin sayısız avantajı var ve uygun bir fiyat, bu nedenle en yaygın hale geldi.

Ancak mobilyalar sunta, kaplama, kontrplak, tahta ve diğer malzemelerden yapılmıştır.

Üretici müşteriye çeşitli seçenekler sunabilir:

 • boyanmamış;
 • lekeli;
 • pürüzsüz kaplama.

Bununla doğal tonları elde edebilirsiniz.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Altta bir kanepe ile Ranza - Şık ve pratik (90+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Yatak çerçeve

Bütçe seçeneği çerçeve yatak. Bacakların yüksekliği ayarlanabildiği için düz olmayan bir yüzeye bile monte edebilirsiniz.

Bütçe seçeneği çerçeve yataktır

Bütçe seçeneği çerçeve yataktır

Senin için ilginç olacak: Yorum: Yatak odasında yenilik güzel yataklar: 225+ (Fotoğraf) Konforlu ve sağlıklı uyku için seçim

menüye dön ↑

Kaldırma mekanizması ile

 • Bu tasarım dar bir yatak odasına kurulur çünkü çamaşır bölmesine kolay erişim sağlar.
 • Kaldırma mekanizması yumuşak bir sürüşe sahiptir, çünkü açarken büyük bir fiziksel kuvvet uygulamak zorunda değilsiniz.
 • Bu yatak çok işlevli ve konforlu olarak adlandırılabilir.
 • Çocuğunuz için bir çalışma alanı düzenleyebileceğiniz çatı katı yatağı gibi bazı ebeveynler.

Pek çok model masa ve spor ekipmanları ile yapılır. Hangi yatağa ihtiyacın var?

Kaldırma mekanizmalı yatak

Kaldırma mekanizmalı yatak

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Şilteli ve şiltesiz tek kişilik yatak: Rahat bir yatak nasıl seçilir?

menüye dön ↑

Bir buçuk metre ve daha iki kat daha

Bazı standartlara rağmen, tüketici, yatağa, yatağa ne kadar geniş olması gerektiği için yaşa, konforlu bir uyku pozisyonuna ve hatta iklime bağlı olan bir yatağın genişliğini seçebilir.

Neredeyse tüm modern mobilya fabrikaları bireysel müşteri siparişleri için yataklar üretmektedir. Bu sadece boyutu dikkate almaz, aynı zamanda benzersiz bir tasarım yaratabilir.

Bu tür yataklar için, zarif çift kişilik yataklar da dahil olmak üzere herhangi bir format, boyut, tasarım ve diğer tasarım özelliklerinden oluşan bir mobilya seti seçmek kolaydır.

Tüm mobilya salonlarında masif ahşaptan çift modeller satın alınamaz.

İki yatak odalı seçenek

İki yatak odalı seçenek

Ayrıca, çoğu mobilya mağazasında bu ürünlerin çok mütevazı bir çeşidi vardır.

Alıcıya geniş bir çift kişilik yatak seçeneği sunmak için geniş perakende alanı kullanmanız gerekir. Ve her salon bunu karşılayamaz, bu nedenle, sanal mobilya mağazalarında Internet'te çift kişilik yataklar giderek daha fazla satın alınmaktadır.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Kaldırma mekanizmalı çift kişilik yatak nasıl seçilir? Tasarım ve Rahatlık için En İyi Modeller

menüye dön ↑

Masif ahşap

Masif ahşaptan yapılmış çift kişilik yatak, mobilya üretiminde ve özellikle talepkar tüketiciler arasında popülerdir.

Özellikle güzel ahşap şezlonglar ve panolar iç mekanda eko veya etno tarzı gözüküyor ve aynı zamanda bir kır evinde veya evinde vazgeçilmez bir özellik olacak. kulübe.

Konuk odası fikri

Konuk odası fikri

menüye dön ↑

Günlüklerden

Maalesef, klasik tasarım kütük gibi doğal malzemelerle birleştirilmemiştir ve geleneksel bir odada uygun olması muhtemel değildir.

Kullanıcı stilleri denemeyi ve karıştırmayı seviyorsa, tomrukların cam ve dövme demir elementlerle birleştirilmesi mümkündür.

Senin için ilginç olacak:YORUM: Çalışma Alanına Sahip Tavan Arası (165+ Fotoğraf): Küçük odalar için orijinal fikirler

menüye dön ↑

MDF'den, sunta, sunta

MDF, sunta veya suntadan yapılan uyku mobilyaları, diğer daha güvenilir malzemeler arasında en yaygın seçenektir.

Yukarıdaki ürünlerin aksine, bu modeller güvenilirlik açısından yetersizdir, ancak çok daha ucuzdur.

Ayrıca, bu malzemeden yapılmış olan yatak, hızlı bir şekilde gevşetilir, kırılır ve çok hızlı bir şekilde bozulmaya başlar. Ancak bu mobilya kısa bir süre için satın alınırsa veya çok nadir kullanılırsa, bu ekonomi seçeneği ideal çözümdür.

Çocuk odası fikri

Çocuk odası fikri

Senin için ilginç olacak:Yorum: Çift kişilik yatak başlığı: 255+ (Fotoğraf) Modern yatak odası tasarımı için seçenekler

menüye dön ↑

Yatak dönüşümü

Yaygın klasik tasarımlara ek olarak, cesur tasarım fikirleri nedeniyle çift kişilik yatak, iyi bir dinlenme için sadece rahat ve konforlu bir yer olarak hizmet etmekle kalmayan, aynı zamanda geniş bir gardırop veya kolayca düzenli bir giysiye veya gardıropa dönüşen çok işlevli bir mobilya ürününe dönüştü.

Dahili trafo yatağı küçük odalar için ideal bir çözümdür ve stüdyo daireler.

Bileği hafifçe hareket ettiren bu mobilya, küçük bir kitaplığa veya ev barına dönüşür. Çok az yer kaplar ve orijinal mobilya üretiminde bir tür bilgi birikimidir.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Dairede podyum yatak: 205+ (Fotoğraf) İç mekan için fikir ve tavsiyeler (çekmeceli, çekmeceli, niş içinde)

menüye dön ↑

Bed-podyum

Dönüştürülmüş ve geleneksel modellerin aksine yatak podyumu yatak odasında çok fazla yer kaplar. Ancak, mobilya türeticilerinden farklı olarak, pratik ve kullanışlı bir seçenek olarak kabul edilir, çünkü geniş bir niş sayesinde bir şeyleri saklama problemini çözebilirler.

Birkaç basamaklı bir podyum yatak bir yatak odasında gerçekten sıradışı görünüyor ve her adım kişisel eşyalar ve hatta pastel çarşaflar için bir çekmece.
menüye dön ↑

Kaldırma yapıları

Gaz kaldırma mekanizmalı kaldırma yatağı, pratik insanlar için mükemmel bir seçenek. Ve bu mobilyanın klasik tasarımından farklı olmasa da, kasa yükseltildiğinde oluşan geniş bir niş, dökme ürünleri depolamak için ideal bir yerdir.

İç podyumda

İç podyumda

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yenidoğan bebek karyolasında kaliteli yatak takımı - Sağlıklı bebek uykusu için anahtar

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Yatak satın almak daha iyi nerede?

Kaliteli mobilyaların tüm sevenler, mükemmel bir satın alma yapmak için saygın çevrimiçi mağazalar seçmelisiniz. Binlerce farklı kaynak arasında nasıl tanımlanır?

Çok çeşitli markalı ürünlerin varlığı, iyi iş tecrübesi ve garanti, mobilya piyasasının asıl lideri olduğunuzu kanıtlayacaktır.

Mobilya salonları en iyi seçim olacaktır, çünkü burada alıcı sadece yukarıda belirtilen işaretleri yerine getirmeyecek, aynı zamanda fiyat seviyesine göre hoş bir sürpriz olacaktır.

Yaratıcı yatak tasarımı

Yaratıcı yatak tasarımı

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Mobilyaların büyüklüğü nasıl belirlenir?

Alıcılar uyku setlerinin boyutları sorunu ile karşı karşıya. Boyutuna tam olarak uyan yüksek kaliteli bir ürün seçmek oldukça zor.

Ürünün boyutunu önceden belirlemek çok önemlidir. Acele satın alınan bir yatak, odanın alanından izin verilenden daha büyük olabilir veya bunun üzerine iki kişi yerleştirilebilir.
menüye dön ↑

Formül konforlu yatak

Herhangi bir rahatsızlığı önlemek için, gelecek yatağın boyutunu doğru hesaplamak ve çok basit bir formüle başvurmak gerekir.

Modern tarzda

Modern tarzda

 • Ancak hesaplamalara geçmeden önce, standart bir yatağın uzunluğunun yaklaşık 2 metre ila 2.2 arasında olduğunu bilmelisiniz, ancak uzmanlar uyku sırasında rahat hissetmek için boyunuza 20 cm daha eklemeniz gerektiğinden emindir.
 • Bu hesaplama ile uyuyan, yer yetersizliğinden kaynaklanan rahatsızlığı yaşamayacaktır.
 • Ürünün genişliğine gelince, uyku yatakları birkaç tipe ayrılabilir:

Tek 90cm hesaplama ile. bir metreye kadar genişlikler.

Bir buçuk metre bir buçuk buçuk ya da daha fazla değil.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Yatak kendin yap

Şimdi yatak almak sorun değil. Kartların, vidaların, aksesuarların maliyetini hesaplarsanız, satın almak daha ucuz olacaktır.

Genellikle çiftlikte panolar vardır, onları fırlatmak çok yazık olur, kendi elinizle bir yatak yapabilir ve iyi bir yatak satın alabilirsiniz.

menüye dön ↑

Montaj aşamaları

İlk önce yatağın yüksekliğine karar vermelisin. 20 mm kalınlığında bir ön panel kontrplaktan kesilir. Form herhangi bir şekilde çizilebilir.

 • Kenarlar taşlama ile işlenir, zımpara kağıdını çubuk üzerine sabitleyebilir ve bu şekilde işleyebilirsiniz.
 • Ardından, iki kaplama parçasını ve ekranın dış boyutundan yarım cm daha küçük kesin. Daha sonra, kalkan ve astar kesici tarafından işlenir. Bu prosedür çubuğa sabitlenmiş zımpara kağıdı yapılabilir.
 • Daha sonra, kanadın kenarları ve tüm astarlar zımparalanır. Sonra kenarları bir leke ile muamele edilir, orta daha kapalı olacaktır. 10 mm kalınlığındaki iki pedin orta eklemini kapatmak için başka bir pedin yapılmıştır.
 • Bir yapboz yardımıyla, arka kapağı kesmeniz gerekir. İstediğinizi ne şekil ve boyutta yapabilirsiniz.
 • Flep kesici üzerinde bir oluk gizlice, kenarlar yarım daire biçimli bir kesici ile işlenir.
 • Her iki taraftaki blendaj lekeyle kaplanır, daha sonra kuruduktan sonra zımpara kağıdı ile muamele edilir, bir desen vurgulanır ve toplam alan hafifçe topraklanır.
 • İki yan duvar bir oyma bıçağıyla kesilir, kenarlarında bir kesici ile işlenir. Daha sonra, pedler yerine yerleştirilir, konturları bir kalemle özetler, köpük kauçuk çizgi boyunca yapıştırılır. Vinil levha ve cilt kullanılabilir.
 • Deri yerine oturur, sonra bir kalemle çizilen, desen yapılır. Tüm desen boyunca bir buçuk santimetre geri çekildiğinde, 1.5 cm ekleyin.
 • Dış düzende cilde uyacaktır. Zımba ile kesilmiş sünger kauçuk kontrplaklara dikilir.

Dayanıklı ve güvenilir malzemeler, özel tasarım, sağlam yapı - bunlar, ürünleri doğal ahşaptan ayıran ve gerçekten eşsiz kılan özelliklerdir.Kaliteli ahşaptan bir yatak alarak iyi ve seçkin bir şey elde edersiniz.

menüye dön ↑

VİDEO: Modası geçmiş iç mekanı yatakların yardımıyla yeniliyoruz

Ağaç yatakları

Orijinal ahşap mobilyalar

menüye dön ↑ menüye dön ↑

FOTO GALERİ (140 fotoğraftan fazla)

8.4 Toplam puan
Güzel ahşap yatak

Güzel bir yatak, herhangi bir yatak odasının kalbidir. Odanın tasarımı ve genel atmosferi buna bağlıdır. Ve aynı zamanda ahşaptan yapılmışsa, o zaman yatak odanız gerçekte olduğundan daha zengin ve daha güzel görünecektir. Bu tür mobilyaları satın almadan önce bilmeniz gereken her şeyi topladık. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
7.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • görünüm;
 • çevre dostu ve doğallık;
 • dayanıklılık;
 • çizilme direnci;
 • sıcaklık ve konfor atmosferi yaratır.
eksileri
 • yüksek maliyet;
 • ağırlığı;
 • odada özel koşullar gerektirir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn