Çocuk odası ne olmalı (310+ Fotoğraf): Duvar kağıdı, zemin, tavan, karyola seçimi

Bir kreş dekore ederken, çok şey düşünmek zorundasınız: hangi temayı seçmek - hayvanlar veya tekneler ve daha fazlası. Odanın çocuk ve anne için estetik açıdan hoş olmasını istemesine rağmen, işlevselliği, güvenliği ve gelişimi sağlamak için de gereklidir. En keyifli mobilya ve dekorasyonlar güvenli olmayabilir. Aşağıda bir çocuk odası yaratırken güvenebileceğiniz en temel ipuçlarını topladım.

Bu makalenin içeriği:

boya

Çocuk zamanının çoğunu çocuk odasında geçirecek, uyuyacağı, oynayacağı bir odaya harcayacak, böylece oda mümkün olduğunca kimyasal olarak güvenli olmalıdır. Boya, potansiyel olarak tehlikeli olan en büyük kimyasal tehlikedir.

Daha pahalı olmasına rağmen, uçucu organik bileşikler (VOC'ler), birçoğunun kısa süreli, uzun süreli olumsuz sağlık etkileri olan çeşitli katı veya sıvıların yaydığı zararlı gaz veya buhar içermeyen su bazlı bir boya seçin. VOC'ler bebeğinize zararlıdır, baş ağrısına, baş dönmesine, göz enfeksiyonlarına, solunum sistemine neden olabilir. Diğer bir seçenek ise süt, bitkisel boyalar veya bal mumu arasından doğal boyayı seçmektir.

Güzel çocuk odası

Güzel çocuk odası

Kurulu
Boya sırasında ve sonrasında odanın iyi havalandırıldığından emin olun, odaya yerleşmeden önce 2-3 gün kurumasını bekleyin.

Notta
duvar kağıdıdöşeme, VOC kaynakları da olabilir. Vinil içermeyen duvar kağıdını seçin ve doğal malzemelerden yapılmış halı satın alın.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Erkek çocuk odasında duvar kağıdı (+200 Fotoğraf): Çocuğa kendilerini ifade etme fırsatı veriyoruz

menüye dön ↑

Renk çocuğunuzu nasıl etkiler?

Fidanlıkta kaç renge ihtiyacınız var? Çok parlak mı olmalı? Yeterince stimülasyon olacak mı? Rengin çocuğumuzu nasıl etkilediğini bulmaya çalışırken kendimize sorduğumuz en yaygın sorulardan bazıları.

Rengin bebekleri nasıl etkilediğiyle ilgili çok sayıda bilimsel tartışma olsa da, yetişkinler üzerindeki etkisinin kanıtı var - pazarlama yöneticileri bu çalışmaya milyonlarca insanı doldurdu. Fast food restoranlarının çoğunun kırmızı ve sarı olması tesadüf değil - bu renkler sizi daha aç hissettirir..

Neden tüm bu çalışmalardan faydalanıp, fidanlıkta kullanmıyorsunuz? Çocuklar bir süre renkleri doğru algıyamasalar da, yaşlandıklarında, pazarlama yöneticilerinin kanıtladığı gibi, gerçekten etkileyecektir. İşte bir çocuk odası için bir rengin nasıl seçileceği teorisinin bir özetidir.

menüye dön ↑

Kırmızı - tutkulu, heyecan verici, duygusal

Kırmızı kalın, çok dikkat çekiyor.. Fidanlıkta aksanlı olarak çalışabilir, ancak minimum miktarda. Kırmızı "en sıcak", dengesiz karakter özelliklerine neden olabilir.

Olumlu bir duygusal karakter için kırmızı kreş

Olumlu bir duygusal karakter için kırmızı kreş

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yenidoğan bebek karyolasında kaliteli yatak takımı - Sağlıklı bebek uykusu için anahtar

menüye dön ↑

Turuncu - sıcak, rahat

Rahat turuncu, çok rahat bir renktir. Dostça bir duygusu var, kişilerarası iletişime ilham veriyor. Arkadaş canlısı, atmosferi rahatlatıyor. Modern bir görünüm için atmosferdeki rahatlığın etkisini artırmak için koyu turuncu veya parlak turuncu kullanın.

Konfor için konforlu renk

Konfor için konforlu renk

menüye dön ↑

Sarı - canlı, enerjik, neşeli

Sarı güneşli ve aydınlıktır, ancak dikkatli kullanın. Çok fazla veya çok parlak sarı, çocukları heyecanlandırabilir. Hassas sarı konsantrasyon, etkileyici düşünmeyi teşvik eder.

Konsantrasyon için güneş odası

Konsantrasyon için güneş odası

Fidanlıkta birleştirmeyi dene gri ve sarıBu, iyi görünen tasarımcılar arasında en popüler kombinasyondur.

menüye dön ↑

Yeşil yatıştırır, yeniler, önemser

yeşil - Öğrenme ortamında kullanılacak en iyi renk. Düşünmeyi ve konsantrasyon yapmayı sakinleştirmeli. Aynı zamanda çok sıcak, doğal. Yeşil renk bir çocuk odası dekorasyonunda en iyilerden biridir, çünkü doğada bol miktarda bulunur. Onunla yanlış gidemem.

Doğaya yaklaşmak için yeşil tonlar

Doğaya yaklaşmak için yeşil tonlar

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yıllara göre beşikler: bebekler için konforlu olacak çok işlevli tasarımlar

menüye dön ↑

Mavi - şifa, mavi - yatıştırıcı

Ayrıca olabildiğince doğal, ancak tonlara dikkat edin. Mavi-gri tonları üzüntüye neden olabilir. Mavi, performansı arttırır, ancak yemeğin yanında kullanılmamalıdır. Çocuğunuz yemek yemeyi reddederse, mavi tabaklardan kaçının! Fidanlıkta ılık veya parlak bir ton kullanın ve aşırı deniz veya koyu tonları kullanmaktan kaçının. Mavi ayrıca, kolayca heyecanlanabilen çocuklar için iyi olan soğur.

Muhteşem mavi iç

Muhteşem mavi iç

menüye dön ↑

Menekşe - görkemli, gizemli

Lüks mor tarihsel olarak kraliyet gücüyle ilişkilendirilmiştir, bugün hala bu anlamı korur. Değerli mor tonlar muhteşem bir görünüm getiriyor. Lavanta ve leylak gibi pastel mor, biraz daha yatıştırıcı, sakin fakat yine de lüks içeriyor. Menekşe doğada nadir, bu yüzden daha doğal bir renk.

Lüks mor oda

Lüks mor oda

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Kız ve erkek çocuk odalarındaki modern perdeler: Güzel haberler (175+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Beyaz - saflık sembolü, masumiyet

beyaz - Renk meleksel ve şefkatlidir, ancak aynı zamanda gizliliğe de katkıda bulunabilir. Tamamen beyaz dekordan uzak durun, duygu ve açıklık uyandırmak için renkli lekeler kullanın. Dikkatli olun - beyaz kesinlikle marka!

Aksanlı beyaz tasarım

Aksanlı beyaz tasarım

menüye dön ↑

Pembe - romantik, sevgi dolu, kadınsı

Küçük kızların pembeyi sevmesi tesadüf değildir. Bu her şeyin evrensel rengi olan küçük bir prenses. POzovy çok yatıştırıcı, özellikle aşırı duygusallığa yatkın çocuklar için histerik.

Kurulu
Kızın çocuk odasında pembeyle çıldırmaktan korkmayın - bunun tek kötü etkisi prenses haline dönüşüyor.
Gerçek prenses odası

Gerçek prenses odası

Senin için ilginç olacak:YORUM: Yumuşak bir kanepeye sahip bir çocuk odası tasarımı: Nasıl ve nereye koymalıyım?

menüye dön ↑

Gri - introspektif, sezgisel, duygusal

Gri düşünmek için ilham veriyor - bulutlu yağmurlu havalarda lirik ruh halinizi unutmayın (bu nedenle yağmurluklar sarıdır).

Griye dikkat edin. Avantajları düşünmeyi ve duyguları geliştirmesidir, ama aynı zamanda üzüntü ve yalnızlığı da içerir.

Birçok ünlü şair ve yazarın bu sebeple bulutlu yerlerde emekli olarak yazdığı bilinmektedir. Gri kullanmak istiyorsanız, sıcak bir ton kullanın ve daha parlak renklerle karıştırın.

Erkekler için gri çocuk odası

Erkekler için gri çocuk odası

menüye dön ↑

Kahverengi ve toprak

Bu, ülkemizin rengi, bir çocuk odası için mükemmel bir seçimdir. Bununla birlikte, kahverengi - aynı zamanda diğer doğal işlemlerin rengidir, bu yüzden dikkatli kullanın. Bitter çikolata veya açık bej rengi seçin. Orta tonlardan kaçının.

İç mekan için koyu renkler

İç mekan için koyu renkler

menüye dön ↑

Siyah - resmi, inandırıcı

Siyah, kısıtlama ile kullanılması gereken başka bir renktir. O ezici ve kasvetli.

Kurulu
Büyük pencereli ve bol miktarda doğal ışık alan bir odada kullandığınızdan emin olun.

Siyah vurgu rengi olarak kullanılmalı ve siyah duvarların yeniden boyanması çok zor olacaktır.

Karanlık bir oda için daha fazla aydınlatma kullanın.

Karanlık bir oda için daha fazla aydınlatma kullanın.

Sınırsız miktarda renk bilgisi var. Bir çocuk odası tasarlıyorsanız, bu konuyu tanımak ve biraz araştırma yapmak için zaman ayırın. Sonunda, siz yeniden boyamaya karar verene kadar çocuğunuz bu odada yaşayacak.

menüye dön ↑

Hangi duvar kağıdını seçmeliyim?

Çocuk duvar kağıdı doğa, dinozorlar, robotlar, geometrik şekiller ve daha fazlası ile motifleri içerir. Çocuklar kendiliğinden eğlenceli ve heyecanlıdır ve öğrenmeye teşvik edilmeleri gerekir. Küçükler için uygun duvar kağıdı oyuncak ayılar ve yavru kedi, küçük arabalar ve oyuncak bulutlar görüntüsü ile.

Yaşla birlikte, kızlar ve erkekler için daha fazla uyarıcı ve kişiselleştirilmiş duvar kağıtlarına, örneğin itfaiye arabalarına, yarış arabalarına, robotlara, Orta Çağ'dan gelen karakterlere ve daha fazlasına ihtiyacınız olacak. Kızlar için en hoş olanı her çeşit kalp ve çiçek desenleridir.

Çocuk odası için ayrıca birçok duvar kağıdı türü vardır: en konforlu ve orijinal olanları, montajı çok kolay ve gerektiğinde kolayca çıkarılabilen kendinden yapışkanlı kumaşlardır.

İşte bazı tasarım fikirleri:
 • Dekorunuzla bir oyun yaklaşımı yapın, dikkat çekecek cesur bir duvar kağıdı seçin. Çizimi çocuğun odasında kullanmaktan korkmayın - koordine görünüm için başka bir yerle eşleşecek şekilde sadece bir duvar ve renkleri sınırlandırmaya çalışın.
 • için yenidoğan bebek Beyaz ve krem ​​tonlarında nötr bir arka plana sahip temalar kullanın, ardından pembe ve mavi tonlarında daha parlak aksesuarlar ekleyin yatak odasına.
 • Duvarlarda sarı yumuşak gölge ve yumuşak mobilya Taze ve rahat görünüyor. Düz beyaz kabine ve bir sallanan sandalye daha büyük bir çocuk için kullanılabilir.
 • Yardımı ile uyarıcı bir ortam oluşturun duvarlar. Duvar kağıdı üzerindeki parlak hayvan figürleri, beyaz bir arka plan üzerinde güçlü bir renk kontrastı oluşturur.
 • Bebeğin odasına ilginç detaylar eklemek, ancak güçlü bir etkiden kaçınmak istiyorsanız, aynı rengin renk paletinden bir renk seçin.
 • Fidanlıkta, her zaman avantajlı görünen klasik şemayı kullanmak genellikle daha iyidir. Çok çocukça görünmüyor, büyüdükçe kolayca güncellenebiliyor.
 • Renk tonları ekleyin. Aksesuarlar ve döşemeli mobilyalar ile ısı ve ışık eklenebilir. Parlak kireç, pembe ve mavi çizgili çizgili, çocuk odasına eğlenceli bir dokunuş katar, açık renkli mobilyalarla iyi uyum sağlar.
 • Yetişkin renklerini dene. Pastel çekici değilse, küçük gri gölgeli daha karmaşık bir renk düzeni seçin. Renkli oyuncaklar, dekoratif öğeler eğlenceli bir gölge katıyor, oda büyüdükçe kolayca güncelleniyor.

Dünya bebek bilgisi için parlak duvar kağıdı

Dünya bebek bilgisi için parlak duvar kağıdı

Bir çocuk odasının duvarlarını dekore ederken, hafif nesneler en uygun olanıdır. Resmi asarsanız, kumaştan veya diğer hafif malzemelerden yapılmış öğeleri seçin. Duvardan düşme ve morarmaya neden olabilecek ağır aynaları veya aynaları asmayın.

Notta
Yatağın üstündeki cep telefonu güvenlidir, ancak yalnızca çocuk ona ulaşana kadar, bu genellikle 5 aydır.

Herhangi bir çocuk odasını canlandırmanın başka bir yolu eğlenceli, renkli bir çizim yapmaktır. resimler doğrudan toksik olmayan boyaların duvarlarına ya da diğer çocuklar tarafından küçük erkek veya kız kardeşi için yapılmış bir resmi asın.

Duvarı kendinden yapışkanlı etiketlerle süsleyin.

Duvarı kendinden yapışkanlı etiketlerle süsleyin.

menüye dön ↑

tavan

Dekorasyonu düşünmeniz için 5 neden tavan Çocuğunuzun bebeğinde veya hatta odanın merkezinde yapın.

menüye dön ↑

Araştırma susuzluk

Çocuğunuz sırt üstü yatarak, duvarlara ve tavana bakarak çok zaman geçirecektir. Onları ilgi çekici hale getirin ve tavanı dekore edin, böylece farklı şekilleri, renkleri, hayvanları vb. Keşfedebilirsiniz. Çocuğun vizyonu arttıkça daha fazlasını görebilir, her gün yeni şeyler öğrenmekten mutlu olabilir.

Araştırma için ilginç tavan

Araştırma için ilginç tavan

menüye dön ↑

Odaklanma yeteneği

Çocukların problemleri kendi başlarına nasıl çözeceklerini öğrenmeleri çoğu zaman zordur. Beyinleri hala gelişiyor, sadece duygularıyla başa çıkmayı öğreniyorlar. Fidanlıkta, çocuğunuzun beşikten görebildiği güçlü görsel uyaranların varlığı, olumlu bir yatıştırıcı etkiye sahip olabilir.

Odaklanacak, dikkatini dağıtacak, değişecek ilginç bir şeye sahip olacak. Karanlıkta parlayan yıldızları kullanın, bebeğinizin gece yarısında uyandığında görecek bir şeyi olacaktır.

Odaklanmak için tavan

Odaklanmak için tavan

menüye dön ↑

Görme ve beyin gelişiminde yardım

Tavanı beynin ve görmenin gelişmesine yardımcı olacak şekilde dekore edin.

Kurulu
Parlak, renkli unsurlar, güçlü kontrastlar seçin. Siyah beyaz veya siyah beyaz, bebekler için en dikkat çekici, çekici kombinasyonlardır. Kareler veya yıldızlar gibi büyük, basit şekiller çevrenizdeki şekillere aşinallığınızı hızlandıracak.

Bu dünyayı ve onu çevreleyen daha iyi anlamak için yardımcı olacaktır. Yinelenen kalıplar, hafızanın gelişmesine ve öngörmeye katkıda bulunur. Beklemeyi öğrenecek, say.

Gökyüzü tavan

Gökyüzü tavan

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Farklı cinsiyetteki iki ve üç çocuk için bir çocuk yatak odası tasarımı - 240+ İç mekan imar için fikirler

menüye dön ↑

Her şey küçük bir odada bile uyuyor.

Küçük odalarda tavan dekorasyonu, özellikle tavanınız oldukça yüksekse, alanın makul bir kullanımı olabilir. Tavanları "sanat galerisi" yapmak için odaya yer açmak için duvarları düzenli tutun.

Bebeğiniz için bir panel yapın

Bebeğiniz için bir panel yapın

menüye dön ↑

İlginç fikir

Eğlenceli, eğitici bir rolün yanı sıra, tavan çocuk karakterine, tarzına ve kişiliğine sahip olmanın benzersiz, sıradışı bir yolu olabilir. Yerleştirmesi kolay olmalı. İşte sizin için bazı fikirler:

 • Duvardaki etiketleri kullanın.Bir başlangıç ​​satın alırsanız, çocuğu şaşırtmak için öğelerin yerlerini değiştirebilirsiniz;
 • boya. Bu en kolay yoldur ve hayal gücünün size söylediklerini çizebilirsiniz. Bir çocuk büyüdüğünde, kişisel katkınızı takdir edecektir;
 • püskürtmek için şablonlar ve boya kullanın. Satın alınabilecek birçok şablon var, ancak yapımı oldukça kolay;
 • duvar kağıdı ile süsleyin. Tavanda en iyi görünen duvar kağıtlarını seçme konusunda sorun mu yaşıyorsunuz? Oda için önceden seçtiğiniz renk şemasına başlayın. Zaten çocuk odasında bulunan renkleri kullanın.
 • tavandan sarkan elemanları kullanın. İlgi çekecek birçok şey kullanabilirsiniz. hava balonlar, kağıt çelenk, mobil oyuncaklar ve benzeri harika fikirler. Tavan, renkler, desenler, dokular dolu üç boyutlu bir dekorasyon oluşturun. Bu, çocuğunuzun aklını harekete geçirecek, hayal gücüne ilham verecek.

Çocuk odasında sıradışı bir şekilde dekore edilmiş tavan

Çocuk odasında sıradışı bir şekilde dekore edilmiş tavan

Sizi en çok çocuk neyin çarptığını hatırlayın, bu fikri kreş tavanını süslemek için bir projeye başlamak için kullanın.

menüye dön ↑

bebek karyolası

Beşik, çocuğun zamanının çoğunu geçireceği en önemli kazanımlardan biridir. şilte yatak pamuk veya yün ile doldurulmalı ve kapak PVC'den (polivinil klorür) yapılmamalıdır. PVC'nin kendine has bir plastik kokusu vardır (örneğin, bir duş perdesi organ hasarı, kanser ve doğum kusurlarına neden olan toksik kimyasallar içerebilir.

Beşik içindeki dekorasyonda minimalizmi seçin. Yatağa (kenarlara sıkıca oturması gereken) yataklar ve çarşaflar dışında hiçbir şey koymayın. Çocuğunuza birkaç arkadaş vermek isteyebilirsiniz - peluş hayvanlar ve onu eğlendirmek için diğer sevimli oyuncaklar - bu eşyalar bebekler için boğulma tehlikesi oluşturabilir.

Beşik dekorasyonunda minimalizm

Beşik dekorasyonunda minimalizm

Beşik içinde yumuşak taraflar kullanıyorsanız, çevresine sıkıca oturduklarından, bağlandıklarından veya cırtla sabitlendiklerinden emin olun.

Kurulu
Çocuğun ayağa kalkmasına kadar tamponlar kullanılmalıdır; Ondan sonra oradan çıkamayacak şekilde çıkarılmalıdır.

Yanlar da boğulmaya neden olabilir ve kullanımları dikkatlice kontrol edilmelidir.

Çocuk yataktan kalkmak isterse diğer mobilyalara veya perdelere olan yakınlığı yaralanma veya boğulma riskini artırdığından yatağın konumunu göz önünde bulundurun. Bebek karyolasının tüm duvarlardan, mobilyalardan ve kablolardan bir adım uzakta olduğundan emin olun. Asla bir pencerenin önüne veya önüne bir bebek karyolası veya başka bir mobilya koymayın.

Doğru yatak düzenini seçin

Doğru yatak düzenini seçin

Kurulu
Özel mobilyalar seçin. Özellikle çocuğunuza uyum sağlayabilen mobilya seçmek yerine. Örneğin, 2'si 1 arada bir yatak, büyüme ile uzayacaktır.
menüye dön ↑

aydınlatma

Renkleri seçtiniz, bir temaya yerleştirdiniz, hatta mükemmel beşiği seçtiniz. Aydınlatma hakkında düşünmenin zamanı geldi.

Aydınlatma tasarımın önemli bir unsurudur, ancak doğru karar için annelerin rahatlığını unutmamalısınız.

menüye dön ↑

Keskin ışıktan kaçının.

Yumuşak parıltı, herhangi bir odanın daha sıcak ve çekici görünmesini sağlar, ancak tek sebep bu değildir. Yumuşak aydınlatma, ışık ve karanlık arasındaki kontrastı azaltır, aşırı stimülasyonu önler, çocuğun gelişmemiş görüşlerini gerekli dinlendirir.

Aydınlatırken, halojenlerden kaçının ve lambaları açın. Parlak ışıklar, çocukların kendilerini rahatsız ve endişeli hissetmelerini sağlar, meraklı bir bebek onlara ulaşırsa tehlikeli olabilir. Bunun yerine, seçin fenerler gölgeli veya dağınık ışıkla.

Aydınlatmayı rasyonel kullanın

Aydınlatmayı rasyonel kullanın

Kurulu
Çocuğun konumunu hesaplayın. Çan şeklindeki tavan ışıkları, odanın her köşesinden güzel görünebilir, ancak doğrudan altlarının altına düşmeniz durumunda efekt daha az hoş olacaktır.
menüye dön ↑

Karartıcıyı ayarla

Dimmer, düzenli olarak günlük uyku modunda kullanılır, sakinleşmenize ve uykuya dalmanıza yardımcı olur. Sakin bir atmosfer yaratabilir, vücudu rejime göre ayarlayarak dinlenmenin zamanı geldiğini hatırlatır. Dimmer aynı zamanda gece beslemek, bebek bezini değiştirmek, siz çalışırken bebeğin uykulu kalmasına yardımcı olmak için de uygundur.

Ayarlanabilir ışıklı bir avize takın

Ayarlanabilir ışıklı bir avize takın

menüye dön ↑

Çok katmanlı bir ışık oluşturma

Yumuşak aydınlatma harika bir fikir, ancak fidanlıkta bazen parlak aydınlatma gerekir - örneğin temizlik sırasında. Bunu yapmak için, farklı yoğunlukta ışık katmanları oluşturun. Tek, çok parlak bir tavan lambasına güvenmek yerine, gerekirse odayı aydınlatmak için birkaç lamba ve armatür kullanın..

Kurulu
Tavan lambası, masa lambası ve okuma lambası gibi en az üç noktaya yön verin.

Böylece, ihtiyaç duyulduğu her zaman yeterli ışık olacaktır.

Çocuk odasında çeşitli seviyelerde ışık

Çocuk odasında çeşitli seviyelerde ışık

menüye dön ↑

Doğal ışığın kontrolü

Doğal ışık güzel bir şeydir - erken uyanmaya katkıda bulunmadığı sürece. Fidanlıkların karanlıkta ve serinlikte tutulması, sadece çocuğun daha uzun uyumasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda aşırı ısınmayı da önleyerek SIDS'in gelişimine katkıda bulunur.

Çocuğun sağlığı için doğal aydınlatma

Çocuğun sağlığı için doğal aydınlatma

menüye dön ↑

Bir açıklama yap

Etkileyici tavan lambası çocuk odasında iyi görünüyor. Neden standart lambayı eğlenceli, çok büyük bir süspansiyonla veya zarif bir avizeyle değiştirmiyorsunuz?

Görünümü tamamlamak için eğlenceli avize

Görünümü tamamlamak için eğlenceli avize

menüye dön ↑

Yaratıcı yaklaşım

Aydınlatma her zaman pratik olmak zorunda değildir. Hayal gücünü kullanın! Tavan lambasını LED lambalarla takın. Parlayan ışıklar ile sruun yardımı ile büyülü bir parlaklık getir. Işığı, odanın tematik yönünü geliştirmek için de kullanın. Buradaki asıl amaç, eğlenmek ve gerçekten eşsiz bir şey yaratmak!

menüye dön ↑

Gece ışık unutma

En şirin çocuk odaları bile geceleri korkutucu görünebilir. Yenidoğan henüz karanlıktan korkmuyor olabilir, ancak burada gece yürüyüşlerinde annenin aydınlatmasına ihtiyacınız olacak.

Çocuk odası için gece aydınlatması

Çocuk odası için gece aydınlatması

menüye dön ↑

Paul

Yeni bir oda mı planlıyorsanız, eski odayı mı tadiyorsanız seçin, dayanıklı ve konforlu bir zemin seçmek iyi bir fikirdir.

menüye dön ↑

halı

Yumuşak, rahat, pratik, halı, darbelere, çürüklere karşı koruma sağlayabilir ve yeni bir onarım için görünüşte belirgin bir seçimdir. Ama satın almadan önce dikkatli ol. halılar duvardan duvara temizlenmesi zor, bu yerler hızlı bir şekilde toz akarları cenneti haline gelebilir, küf alerjisi veya astımı çekenler için uygun değildir. Ayrıca, özellikle naylon veya polyester gibi sentetik elyaflardan yapılan halılar, VOC'leri ve sağlığı etkileyebilecek diğer toksik kimyasalları içerir.

Güzel temalı halı

Güzel temalı halı

Kreşinizi yumuşak, konforlu bir halı olmadan düşünemiyorsanız, yalnız değilsiniz. Birçoğu halıyı tercih ediyor, bunda yanlış bir şey yok. Sağlıklı bir başlangıç ​​sağlamak için, yün, pamuk, sisal veya jüt gibi uçucu organik maddeler içermeyen doğal malzemelerden yapılmış halıları arayın. Daha ucuz sentetik halılarda bulunan kimyasalların çoğuna maruz kalmamaları önlenir.

Doğal elyaf halı mevcut değilse, doğal elyaf alternatiflerinden daha düşük maliyetli olan düşük VOC sentetik halı gibi diğer düşük VOC alternatiflerini seçin. Seçtiğiniz ne olursa olsun, bir odaya geçmeden önce halıyı iyice ayarladığınızdan emin olun, aşınması için zaman verin.

menüye dön ↑

odun

Güvenilir ve bakımı kolay parke zeminler, asla modası geçmeyen klasik bir görünüme sahiptir.Oldukça dayanıklı olmasına rağmen, tüm ahşap katlar aşınma ve yıpranmaya tabi tutulur, bu maliyet karşılığında kesin bir dezavantajdır.

Ahşabın cinsine ve seçilen kaplamaya bağlı olarak, metrekarenin kapladığı alan başına maliyet üç basamaklı sayılara kolayca ulaşabilir. Ayrıca zemini hasar görmekten korumak için geniş bir alan halısı almayı ve çocuğunuzun düşmesini engellemek için daha konforlu bir oyun yüzeyi oluşturmayı planlamalısınız.

Büyük sonbahar minder minderi

Büyük sonbahar minder minderi

menüye dön ↑

bambu

Çevreye duyarlı halk arasında popüler olan bambu, ahşaba sağlam, dayanıklı ve çok daha ucuz bir alternatif sunuyor. Bambu en ucuz güvenli döşeme seçeneklerinden biri olabilir.

Güvenli ve sıcak zemin

Güvenli ve sıcak zemin

Bambu zararlılara karşı dayanıklı, zararlı böcek ilacı içermeyen, tamamen organik bir üründür, mümkün olduğu kadar çok yönlüdür.

Notta
Bambu lifleri de yumuşak kumaşlardan elde edilir, ancak döşeme malzemesi olarak sert ağaçtan daha sert, çizilmeye karşı dayanıklı ve deformasyona daha az hassastır.

Başka bir deyişle, fidanlık için tüm gereksinimleri tam olarak karşılar. Dahası, bambu döşeme, malzemenin nasıl işlendiğine bağlı olarak bir renk ve doku yelpazesine sahiptir ve bu da herhangi bir oda için uygun hale getirir.

menüye dön ↑

Mantar ağacı

Doğal, anti alerjik ve anti-mikrobik mantar, çocuk odaları için mükemmel bir seçimdir. Ahşap bir zeminden daha sıcak ve yumuşak olan mantar, bebeğin oynaması için rahat ve güvenli bir yüzey sağlar, düşmelerini ve adımlarını yumuşatır - bebeğiniz büyüdükçe daha fazla takdir edeceğiniz bir işlev.

Antialerjik ve antimikrobiyal kaplama

Antialerjik ve antimikrobiyal kaplama

Bambu gibi mantarlar çevre dostu döşeme çözümleri arayan aileler için mükemmel bir seçimdir. Mantar meşe kabuğundan üretilir. Ağaca zarar vermeden toplanan kabuk 3 ila 4 yıl arasında büyür ve bu uygulamayı çok stabil hale getirir. Organik mantar zararlı VOC yaymaz ve enerji tasarrufludur ve ev için mükemmel bir yalıtım sağlar.

Çevre dostu malzeme, sağlık için güvenli

Çevre dostu malzeme, sağlık için güvenli

Daha önce hiç mantar tabanı görmediyseniz, çok yumuşak ve gözenekli görünebilir, ancak mantar sandığınızdan çok daha güçlü.

Mantar, bambu gibi katı malzemelerden daha çiziklere karşı daha hassas olmasına rağmen, aslında oldukça kararlıdır ve 15 yıla kadar dayanır.

menüye dön ↑

Laminat parke

Laminat parke Ahşap parkeye ucuz, kurulumu kolay bir alternatif sunar. Laminat panel oldukça dayanıklı, çizilmeye karşı dayanıklı ve temizlenmesi kolaydır. Ebeveynlerin düşük ya da sıfır emisyonlu yeni uygun fiyatlı lamine ürünler seçmesi koşuluyla bu, bir çocuk veya oyun odası için iyi bir seçimdir.

Zararlı emisyon olmadan beyaz laminat

Zararlı emisyon olmadan beyaz laminat

Sıkıştırılmış lif veya odun parçacıklarından yapılmış ve genellikle formaldehit ve diğer kimyasal toksinler ile işlenmiş, çoğu laminat ürün tehlikeli dumanlar üretir ve bundan kaçınılmalıdır. Düşük ya da sıfır emisyonlu lamine ürünler bulamazsanız, bunun yerine doğal muşamba seçin. Doğal linolyumun organik, sürdürülebilir ve biyolojik olarak parçalanabilir bileşenleri çevre dostudur ve VOC içermez.

Bir çocuk odasını düzgün bir şekilde dekore etmek için, yalnızca faydalı ipuçlarıyla değil, aynı zamanda sezgilerinizle yönlendirilmeniz gerekir, çünkü ebeveynler dışında hiç kimse, çocuklarının ne için yararlı olacağını ve hangi durumlarda en rahat hissedeceklerini daha iyi bilemez.

menüye dön ↑

VİDEO: Çocuk odası dekorasyonu için ipuçları

Bir çocuk odası nasıl donatılır?

25 faydalı fikir

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (310'dan fazla fotoğraf)

8 Toplam puan
Güzel çocuk odası

Çocuk odası, çocuğunuz için rahat olacak şekilde olmalıdır. Bu da orada vakit geçirmekten mutlu olacağı ve korkmayacağı anlamına gelir. Biraz daha fazla çaba ile yapılabilir ve güvenli. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
7.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Güzel tasarım
 • Farklı stilleri karıştırma yeteneği
 • Geniş renk seçimi
eksileri
 • Maliyeti
 • Bazı malzemelerin güvensizliği
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn