Çocuk beyazı: Bir odayı sıkıcı görünmeyecek şekilde nasıl düzenleyebilirim? Şık iç mekanlar için kombinasyon kuralları (140+ Fotoğraf)

Çocuk beyaz Bu, en geleneksel ve aynı zamanda makul kararlardan biridir. Beyaz renk saflık ve tazelik hissi yaratır, minimalizm ve İskandinav tarzında iyi görünür ve en önemlisi onurudur - nötrdür. Mobilyaları değiştirmek, resimler yerine posterleri asmak yeterlidir ve bebek odası genç odasına dönüşür. Mobilyaları tekrar değiştirmek, posterler yerine resimler asmak ve halı koymak yeterli, ve şimdi, bu zaten genç bir adamın odası. Beyazın çok yönlülüğü onu iyi bir seçim haline getiriyor. Herhangi bir yaş için bitirme nüansları hakkında aşağıda daha ayrıntılı bilgi edinin.

Bu makalenin içeriği:

Beyaz rengin özellikleri ve uygun renk seçimi

Beyaz, huzursuz çocuklar için huzuru ve dinlenme rengidir.

Beyaz, huzursuz çocuklar için huzuru ve dinlenme rengidir.

Beyaz, onu diğer renklerden ayıran birçok özelliğe sahiptir:

 • tarafsızlık. Genel olarak tüm renkler ile birleştirilir, ayrıca iç mekanın nasıl görüneceğini de belirler. Pastel renklerle karıştırın - şeftali, limon, narinyeşil - ve rahatlaması gereken sakin ve uyumlu bir odaya sahip olun. Parlak renkler ekleyin - kırmızıportakal, kanarya, doymuş mavi - ve bir sürüş izlenimini, uyanış ve neşeli olmanın güzelliğini hissetmek.
 • Yansıtıcı özellikler. Işığı, oda daha hafif ve daha büyük görünecek şekilde yansıtır ve kırılır. Bu özellikle kreş için sadece küçük bir alanın tahsis edilebildiği küçük dairelerde kullanışlıdır.
 • hafifletmek. Diğer renkleri dengeler. Bununla birlikte, en gösterişli veya en koyu tonlar bile daha huzurlu görünmeye başlar. Siyahla birleşmesi kasvet değil, şiddet verecektir. Scarlet'la olan kombinasyonu, gerginliği değil, sürüşü sağlayacak.

Bu renkle, oda daha büyük ve daha açık görünür.

Bu renkle, oda daha büyük ve daha açık görünür.

Genel olarak, kullanımı kolay olan çok hoş bir renktir. Bu çalışmada ilk adım, belirli bir odaya uyan beyaz bir ton seçmektir:

 • Odada çok az ışık varsa, pencereleri kuzeye bakar ve içinde neredeyse hiç güneş olmazsa, gölgenin ılık olması gerekir, aksi takdirde soğuk ve rahatsız edici görünür.
 • Odada çok fazla ışık varsa, pencereleri güneye bakar ve içinde çok fazla güneş varsa, soğuk tonları kullanabilirsiniz, yine de soğuk olmayacak.

Beyaz bir çocuk odasının dekorasyonu sadece kolay değil, aynı zamanda çok ilginç.

Beyaz bir çocuk odasının dekorasyonu sadece kolay değil, aynı zamanda çok ilginç.

Sıcak tonlar her zaman rahatlık hissi verir. Soğuk algınlığı ve onlarla çok fazla ilerlerseniz, çocuk odasında tamamen uygunsuz olan ameliyathane veya hastane ile ilişki kurabilirsiniz.
Kurulu
Beyazın soğuk gölgesine soğuk renkler eklemek daha iyidir ve bunun tersi de geçerlidir.
Herhangi bir renk ile iyi eşleşir.

Herhangi bir renk ile iyi eşleşir.

Gölgenin doğru seçildiğinden emin olmak için, içine uzun bir kağıt kaseti boyayabilir (örneğin, gereksiz eski bir duvar kağıdı parçası), bir gün boyunca duvara asabilir ve rengin zamana bağlı olarak nasıl değiştiğini görebilirsiniz. Ardından başka bir gölge alın ve ertesi gün boyalı şeridin üzerine asın.

Genellikle böyle bir görsel gösteri çok faydalıdır.

Mavi ile birlikte bir erkek çocuk için seçenek

Mavi ile birlikte bir erkek çocuk için seçenek

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Erkek çocuk odasında duvar kağıdı (+200 Fotoğraf): Çocuğa kendilerini ifade etme fırsatı veriyoruz

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Son işlem ve olası renk öğeleri

Beyaz renk kaprisli - kirlenmesi kolaydır, sürekli bakım gerektirir. Bu nedenle, terbiye için pratik malzemeler seçmek daha iyidir; bu işlem daha sonra kullanımı kolay olacaktır:

 • yerde laminat parke veya muşamba - her ikisinin de yıkanması kolaydır ve biri ve diğeri kokuları ve sıvıları emmez, agresif kimyaya duyarlı değildir;
 • boya veya kaplama duvarları yıkanabilir duvar kağıdı - Çocuk hem kendini yaratıcı bir şekilde ifade etmeye karar verirse hem de üzerini çizmeye karar verse bile, hem o hem de diğeri daha sonra temizlenmesi kolay olacaktır;
 • tavan boyamak veya gerilimi yapmak - ve bu ve diğeri kokuları emmez, temizlemesi kolaydır, nemden muzdarip olmaz ve uzun süre hizmet eder.

Çocuk odalarındaki duvarlar çoğunlukla duvarları boyar.

Çocuk odalarındaki duvarlar çoğunlukla boyanır

Parlak yüzeylerin olmaması arzu edilir. Beyaz renk ve böylece yansıtır, eğer ekstra bir parlaklığa sahipse, çok parlak olur ve ameliyathane ile benzerliklerden kaçınılamaz.

Renkli unsurlar beyazın sterilitesini inceltmek, daha eğlenceli ve ilginç hale getirmek için tasarlanmıştır. Aslında, temel tonu belirlediler.

Çıkartma. Büyük, renkli, tasvir eden çiçekler, kuşlar, favori karakterler.Resmin yerini alabilir ve sıkıldıklarında kolayca sıyrılabilirler. Posterler veya resimler. Çiçeklerle, soyut desenlerle, müzik gruplarıyla ve başka şeyler. Canlılık ve parlaklık verecekler ve çıkarmaları kolaydır. Renkli duvar veya iki duvar. Kendilerine dikkat çekmek, odanın algısını tamamen değiştirmek. Renk tek tip olamaz, ancak desenlerle veya soyut modülasyonlarla. Ya da bir kitaptan bir diyagramı gösteren bir resim olabilir. Renkli tavan İlginç, standart olmayan bir çözüm. Sadece onu boyayamaz ve resmi koyamazsınız - gökyüzü, yaprakları birbirine geçirme, güneş, ay, yıldızlar ve başka şeyler. Kireçli duvar kağıdı veya kayrak boya. Herhangi bir renge sahip olabilirler ve üzerlerinde çizebilirsiniz - küçük bir çocuk odası için harika bir çözüm. Yerdeki renkli halı. Sadece aksan değil, aynı zamanda rahatlık verir. Oynamak, kitap okumak ve hatta uyumak güzel olacak. Renkli mobilyalar Aynı zamanda, kit değişimi ile birlikte odanın görünümünü tamamen değiştirmeyi sağlayan standart olmayan bir çözümdür.

Parlak elementlerle beyaz steriliteyi seyreltin

Aşağıdaki gibi olabilirler:

 • çıkartmalar. Büyük, renkli, tasvir eden çiçekler, kuşlar, favori karakterler. Resmin yerini alabilir ve sıkıldıklarında kolayca sıyrılabilirler.
 • Posterler veya resimler. Çiçeklerle, soyut desenlerle, müzik gruplarıyla ve başka şeyler. Canlılık ve parlaklık verecekler ve çıkarmaları kolaydır.
 • Renkli duvar veya iki duvar. Kendilerine dikkat çekmek, odanın algısını tamamen değiştirmek. Renk tek tip olamaz, ancak desenlerle veya soyut modülasyonlarla. Ya da bir kitaptan bir diyagramı gösteren bir resim olabilir.
 • Renkli tavan. İlginç, standart olmayan bir çözüm. Sadece onu boyayamaz ve resmi koyamazsınız - gökyüzü, yaprakları birbirine geçirme, güneş, ay, yıldızlar ve başka şeyler.
 • Kireçli duvar kağıdı veya kayrak boya. Herhangi bir renge sahip olabilirler ve üzerlerinde çizebilirsiniz - küçük bir çocuk odası için harika bir çözüm.
 • renk halı yerde. Sadece aksan değil, aynı zamanda rahatlık verir. Oynamak, kitap okumak ve hatta uyumak güzel olacak.
 • renk mobilya. Aynı zamanda, kit değişimi ile birlikte odanın görünümünü tamamen değiştirmeyi sağlayan standart olmayan bir çözümdür.

Katta renkli halı - herhangi bir oda için parlak bir vurgu

Katta renkli halı - herhangi bir oda için parlak bir vurgu

Duvar kağıdını duvarların alt üçte birine yapıştırabilir, desenlerle boyayabilir, doku verebilir, soyut parlak noktalar ve taşmalar uygulayabilirsiniz.

Aslında, renk elemanları kesinlikle herhangi bir olabilir. Tasarımcı olarak hareket eden bir kişi ancak hayal gücüyle sınırlıdır.

Parlak duvar kağıdı ile duvara dikkat edin

Parlak duvar kağıdı ile duvara dikkat edin

Kurulu
Renk unsurları ile dikkatli olmanız gerekir. Çok fazla olmamalı ve birbirleriyle birleştirilmeliler.

Senin için ilginç olacak:YORUM: Yumuşak bir kanepeye sahip bir çocuk odası tasarımı: Nasıl ve nereye koymalıyım?

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Bir çocuğun odası farklı dönemlerde nasıl düzenlenir?

Bir çocuğun hayatındaki farklı dönemlerde, renkli elemanlar farklı olabilir, farklı bir mesaj taşıyabilir ve bunlardan farklı bir sayısı olabilir.

Ana şey, çocuğun yaşı ile yönlendirilir.

Ana şey, çocuğun yaşı ile yönlendirilir.

menüye dön ↑

Bebek odası

Hala anaokuluna gitmeyen bebeğin odasında, beyazın sıcak tonları, pastelle seyreltilmiş, yumuşak renkler uygundur. Bunlar olabilir:

 • pembe;
 • şeftali;
 • soluk leylak;
 • Yumuşak mavi

Beyaz kreş raf veya raflarla süslenebilir

Beyaz kreş raf veya raflarla süslenebilir

Leke yapabilirler:

 • yatakta desenler;
 • eğer varsa karyola üzerinde gölgelik;
 • yerde halı, sadece yapamazsınız, çünkü çocuğun gezinmeyi ve yürümeyi öğrenecek bir yere ihtiyacı var;
 • duvarlardaki desen ve resimler - şu an ebeveynlerini sevmelidirler, çünkü çocuk görüşlerini ifade etmek için çok küçüktür.

Herkes yatakta bir gölgelik tercih etmiyor

Herkes yatakta bir gölgelik tercih etmiyor

Oyuncaklar parlak noktalar gibi davranabilir. Onlarla bir gardırop ayırt edilebilir ve vurgulanabilir veya beyaza ek olarak seçilen aynı hassas renk perdesi ile perde olabilir.

Büyük parlak vurgular yerinde olmayacak.

Senin için ilginç olacak:YORUM: Yıldan itibaren kız ve erkek çocuklar için bebek karyolası: Bebekler için konforlu olacak çok fonksiyonlu tasarımlar

menüye dön ↑

Okul öncesi odası

Bir okul öncesi odasında, kulaklıklı mikrofon setini ve aksanı değiştirirken fikrini dikkate alarak onarımı gerçek bir oyuna dönüştürebilir ve karar verme becerileri konusunda eğitim alabilirsiniz.

Küçük çocuğun odası için yumuşak pastel renkler

Küçük çocuğun odası için yumuşak pastel renkler

Renkler pastel bırakılabilir ve daha parlak olanı seçebilirsiniz. Bölgeleri seçtiğinizden emin olun - biri uyku için, diğeri oyunlar için ve renklerle ayırın.

Uyku alanında:

 • rahatlamak ve dinlenmek için ayarlanmış pastel renkler;
 • odanın geri kalanından ayrılan yatağın veya perdenin üzerindeki gölgelik;
 • peçe yatağın üzerinde, aynı zamanda renkli olarak da yapılabilir;
 • bir çocuğu aynı anda karanlık ve korku korkusundan kurtaracak küçük bir gece lambası;
 • en az şey ve en az mobilya.

Harika bir seçenek - en az şeyler ve mobilya

Harika bir seçenek - en az şeyler ve mobilya

Oyun alanında:

 • eğlenceye ve aktiviteye uyum sağlayan parlak renkler;
 • yerleştirildiği veya yerleştirildiği oyuncaklar olan dolap;
 • kitap okurken, bir bilmece topladığınızda, daktiloyla oynadığınızda veya bir tasarımcıdan kurduğunuzda oturabileceğiniz veya uzanabileceğiniz yumuşak bir halı;
 • Duvarlarda resimler, resimler veya posterler en sevdiğiniz karakterleri gösteriyor.

Odayı bölgelere ayırın

Odayı bölgelere ayırın

Oyun alanında, çocuğun çizebilmesi için kayrak duvarından küçük bir parça yapabilirsiniz. Veya üzerine heykel yapmak ve el işi yapmak için uygun bir masa koyun.

Birleştirilecek renkleri seçmek gerekir - bunlar birbirleriyle ilişkilendirilir veya aynı rengin farklı tonları olur (oyun alanında zengin mavi, yatak odasında narin mavi) veya kontrast oluşturur.

Eşleşecek renkleri seçin

Eşleşecek renkleri seçin

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Kız ve erkek çocuk odalarındaki modern perdeler: Güzel haberler (175+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Öğrenci odası

Öğrencinin odasında çocuğun görüşünün de dikkate alınması önemlidir. Ne tür duvarlar görmek istiyor, ne halı, hangi kitaplar? Uyku ve oyun alanını değiştirmeden bırakarak onlara bir çalışma alanı ekleyebilirsiniz.

Bu yaşta, çocuğun isteklerini dikkate almanız gerekir.

Bu yaşta, çocuğun isteklerini dikkate almanız gerekir.

İçinde:

 • odaklanmaya yardımcı olan sessiz renkler: yeşil, mavi, kahverengi, narin sarı;
 • oturmak ve yazmak için uygun olan bir masa, çocuğun boyuna göre kolayca ayarlanabilen bir sandalye;
 • el yazısını ve gözlerini bozmamak için sol elin üzerine yerleştirilmiş bir lamba;
 • ders kitaplarının üzerinde durduğu raflar, defterler yalan söyler, okul ödülleri ayakta kalırsa ayakta kalır.

Beyaz çocuk odası çocukla

Beyaz çocuk odası çocukla "büyüyebilir"

Çocuğun hobisiyle ilgili bir şey eklediğinizden emin olun. Duvarlarda araba çizimleri, örneğin, pencerede bir teleskop. Her şeyi birbirine uydurmaya çalışın ve böylece bir kaos durumunda bile oda itici görünmüyor.

Beyaz çocuk odası çocukla “ayrılabilir”.

Çocuğun rahat oturacağı bir masa seçtiğinizden emin olun.

 

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Çocuk odası ne olmalı (310+ Fotoğraf): Duvar kağıdı, zemin, tavan, karyola seçimi

menüye dön ↑

Öğrenci odası

Çocuk bir genç bile değil, genç bir erkeğe dönüştüğünde, odayı zevkinize göre dekore etmesine, oyun alanını kaldırmasına, duvarlardan resim çekmesine, atmasına, dağıtmasına veya oyuncaklarını kurtarmasına izin verebilirsiniz.

Ancak hiç kimse ebeveynlerin katılımını ve bazı tavsiyelerde bulunmasını engelleyemez.

Bu yaşta, öğrencinin kendi odasını düzenlemesine izin verebilirsiniz.

Bu yaşta, öğrencinin kendi odasını düzenlemesine izin verebilirsiniz.

Odada olmalı:

 • Sakin dinlendirici renkler, yatak ve gece lambası bulunan uyku alanı.
 • Çalışma alanı, masa, sandalye, renkler ve işte çalışmaya yardımcı olan şeyler.

Minimalizm tarzında - kolay ve basit

Minimalizm tarzında - kolay ve basit

Duvarlar posterler, resimler ve desenlerle süslenebilir. Resimleri aile gruplarıyla veya çocuğun ziyaret etmek istediği yerlerle en sevdiğiniz gruplarla değiştirin. Yenisini almak için halı ya da eskisini bir kenara atmak, koltuk ve rahat bir lamba ile dinlenebileceğiniz bir yer ayarlamak.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yenidoğan bebek karyolasında kaliteli yatak takımı - Sağlıklı bebek uykusu için anahtar

menüye dön ↑

VİDEO: Çocuk odası için modern fikirler

Fidanlıktaki iç mekanı güncelliyoruz

Kızlar için beyaz odalar

menüye dön ↑ menüye dön ↑

bulgular

Bir çocuk kaç yaşında olursa olsun, beyaz dekorasyonun arka planına karşı, onun ihtiyaçlarını ve ilgi alanlarını karşılayacak kişisel bir cennet yaratabilirsiniz. Önemli olan esneklik göstermek, çocuk buna hazır olduğunda unsurları değiştirmek, programa göre değil, sürece katılmasına izin vermek.

Ve unutmayın, herhangi bir renk beyazla birleştirilse de, birbirleriyle de birleştirilmeleri gerektiğini unutmayın.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

FOTO GALERİ (140 fotoğraftan fazla)

7.7 Toplam puan
Çocuk odası iç için beyaz renk

Birçoğu marka olduğu düşünüldüğünde, çocuk odasında beyaz olmaktan korkuyor. Fakat gerçekte, karanlık bir arka plan üzerinde, her şey daha fazla görünür. Bu renkle, çocuk odasını gerçek bir renk dünyasına dönüştürecek ve pozitif olacak birçok tandem yaratılabilir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

bakım
8
pratiklik
7.5
fiyat
7.5
şekerleme
 • Parlak tasarım.
 • Görsel olarak odayı genişletir.
 • Çok fazla tandem yapabilirsin.
 • Her yaş için uygundur.
 • Evrensel renk
eksileri
 • Bakım konusunda daha fazla dikkat.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn