Yumuşak bir kanepeye sahip bir çocuk odası tasarlayın: Nasıl ve nereye koymalıyım?

Fidanlıktaki kanepe, yetişkinlere göre daha özenli ve dikkatli bir şekilde seçilmelidir. Doğru seçilmişse, küçük bir oda için gerçek bir kurtuluş olabilir.

İçerik:

Öğleden sonra, bir çocuk kompakt bir şekilde katlanmış bir koltukta oturabilir, yüksek sesle ve sessizce okuyabilir, oyun oynayabilir ve çadır kurabilir, daktilolara katlanabilir veya serbest katta bir kukla kalesi inşa edebilir. Ve geceleri, mekanizmayı yavaşça genişletebilir ve geniş bir rahatlık yaşayabilirsiniz yatakhangi sabah tekrar küçük bir kanepeye dönüşür.

Ancak dikkatli olunmalıdır, çünkü çocuğun bedeni hala oluşturulmaktadır. Gelecekteki duruş ağır bir şekilde yatağa bağlıdır, uykusuzluk yanlış seçilmiş bir renk yüzünden başlayabilir ve keskin bir çürükte keskin bir köşeye vurabilirsiniz. Seçim yaparken, ebeveynler tüm bunları göz önünde bulundurmalıdır - yalnızca.

Teknik yönler: güvenlik, malzeme, inşaat

Herhangi bir koltuk çeşitli pozisyonlardan kabul edilir:

 • güvenlik teknolojisi - çocuğun yaralanma olasılığı ne kadardır;
 • malzeme - çerçeveden döşemeye kadar her şey bir rol oynar;
 • inşaat - her koltukta herhangi bir yaşa sığmaz ve her koltukta uyumak rahat olmayacak.

Sadece teknik özellikleri seçerek, tasarım hakkında düşünebilirsiniz.

Çocuğun koltuğu özenle ve iyice seçilmelidir.

Çocuğun koltuğu özenle ve iyice seçilmelidir.

menüye dön ↑

Güvenlik mühendisliği

Çocuğun yaşı kaç olursa olsun, koltuk standartlara uymalıdır. Hiç kimse bir gencin bile değil, keskin bir açıyla vurmaktan bağışıklık kazanamaz. dikkate almak:

 • yumuşaklık. Çocuk odasında duracak olan koltuk keskin köşelerden arındırılmış olmalıdır. Masif kolçaklar, dikdörtgen masif koltuk, parlak metal ayaklar - tüm bunlar tasarruf etmek için daha iyidir oturma odasıçocuğun evde olduğundan daha az zaman harcayacağı bir yer.
 • genişlik. Çoğu çocuk rahat bir şekilde uyur, fırlatıp çevirir, battaniyeyi fırlatıp yere düşebilir. Dar bir kanepe birkaç kez düşme şansını arttırır - çocuğun çapraz olarak yayabileceği ya da bir "denizyıldızı" olarak yayıldığı güvenli bir / geniş koltuk, çok daha uygundur.
 • Mekanizma güvenilirliği. Tüm çekyatlarda onlara açıklama sağlayan özel bir mekanizma vardır. Bunlardan birini odaya koymadan önce, mekanizmanın iyi çalışacağından ve yanlış zamanda açılmayacağından ve çocuğun yaralanmasına neden olacağınızdan emin olmanız gerekir. Hepsinden iyisi, eğer yeterince ağırsa, çocuk prensipte kaldıramazsa.
 • Elementlerin güvenilirliği. Bazı mekanizmaların tekerlekleri vardır - kendi başlarına binmeyeceklerinden emin olmanız gerekir. Bazı mekanizmaların kutuları vardır - çocuğun içeride kalma şansının bulunmadığından emin olmanız gerekir.Kanepelerin bazılarında kolçaklar ve sırtlıklar vardır - bunların yeterince güvenli bir şekilde sabitlendiğinden ve aktif bir oyun sırasında düşmeyeceğinden emin olmalısınız.

Seçerken dikkatli olun

Seçerken dikkatli olun

Kurulu
Çocuğun etkileşime girdiği her şeyi kullanmak güvenli olmalıdır. Ancak bu öğe sadece seçimin başlangıcıdır. Sonuçta, güvenli olarak adlandırılabilecek her kanepe, üzerinde uyuyan bir çocuk için uygun değildir.
menüye dön ↑

Çerçeve malzemeleri

Herhangi bir mekanizmaya sahip olan bir kanepe, yatak yerine bir dolgu ile kaplı ve döşemelik kumaş ile kaplı bir çerçeveden oluşur. Birinci ve ikinci ve üçüncü varyasyonlar çok çeşitlidir.

Tüm çerçeveler üç büyük gruba ayrılabilir:

Sunta çerçeveleri. Mümkün olan en ucuz ve en düşük kaliteli malzeme - geri dönüştürülmüş ahşaptan yapılmıştır. Tek artı diğer tüm materyallerden daha az değer. Eksiler çok daha fazla - kırılganlık, güvenilmezlik. Üreticinin haksız olduğu ortaya çıktığında, DSP bir çift toksik madde yayabilir. Böyle bir çerçeveye sahip bir kanepe, iki ila üç yıl yoğun bir kullanımda başarısız olacaktır.
Çerçevesinin tam olarak yerine oturduğundan emin olun.

Çerçevesinin tam olarak yerine oturduğundan emin olun.

Ahşap çerçeveler. Gerçek ahşap, her zaman moda olan güzel, güvenilir bir malzemedir. Çerçevesi birkaç yıl boyunca hizmet edebilir, güzel kokuyor, yeterince hafif, çok az olasılıkla alerjiye neden oluyor ve tamamen doğal. Ancak, ağaç yanıyor, biyolojik tehditlere karşı hassastır (örneğin, bir haşere içinde böcek bulabilir), neme maruz kalır. Zamanla, çatlayacak ve gıcırtılı başlar. Çam veya köknar üretimi için kullanılırsa, bu daha hızlı olur. Ek olarak, ağaç yüksek bir maliyete sahiptir.

Metal çerçeveler. Metal, iş göremez duruma gelmesi çok zor bir malzemedir. Çerçevesi onlarca yıl boyunca hizmet edebilecek, yanmayacak, biyolojik tehditlere karşı dayanıklı, çatlamaz, çürümez, alerjiye neden olmaz. Tek dezavantajı ağırlıktır. Kanepenin tasarımı, kısmen kaldırılması gerektiğini ima ederse, zor olabilir. Metal çerçeveli bir kanepe satın alırken, çocuğa hiçbir şekilde zarar vermeyeceğinden emin olmalısınız - örneğin beklenmedik şekilde açılabilir.
Küçük bir prenses için seçenek

Küçük bir prenses için seçenek

Kurulu
Çocuk odasında bir kanepe satın alırken çerçevesinin iyi gizlendiğinden ve yumuşak bir dolgu ile gizlendiğinden emin olmanız gerekir, böylece çocuk kanepeye girse bile, bu ciddi yaralanmalara neden olmaz.
menüye dön ↑

doldurucu

Çocuk odasına yerleştirilmesi planlanan kanepe için dolgu malzemesi çok önemlidir. Çocuğun yaşına bağlı olarak, farklı olmalıdır:

 • yeni doğmuş çocuklar en sert yatağa ihtiyaç duyar - omurga sadece oluşur, herhangi bir yumuşak dolgu maddesi skolyoz gelişimine neden olabilir;
 • üç ila yedi yaş arası çocuklar orta sertlikte bir yatağa ihtiyaç duyar, mümkün olduğunda vücudun kıvrımlarını tekrarlar - duruş hala şekillenir;
 • yedi yaşından büyük ve 12 yaşına kadar olan çocuklar yumuşak bir kaplama ile orta sertlikte bir yatağa ihtiyaç duyar;
 • on iki yaşın üzerindeki çocuklar yetişkinlere eşittir, çünkü duruşları çoktan oluşmuş - yatak çok yumuşak olmamalı ve hepsi bu kadar.

Dolgu bu ürün için çok önemlidir.

Dolgu bu ürün için çok önemlidir.

Yumuşaklık sertliğine ek olarak, dolgu maddesinin kokuları alıp almadığını dikkate almak gerekir - geceleri tuvalette uyanamayan küçük çocuklar için, bu özellikle önemlidir. Alerjiye neden olmayan malzemeleri tercih etmek de gereklidir.

Tüm doldurucular üç büyük gruba ayrılabilir.

İlk bahar. Bunlar arasında:

 • Bağımlı yay bloğu. Üzerine uzandığında sarkan bir çerçeve ve bir yaylı bıçaktan oluşur. Bu inşaat altmış yıldan fazla bir süredir var olup, güvenilirliği bakımından dikkat çekicidir ve on yıl sürebilir. Ancak zamanla zorlanır ve gıcırtı başlar.Bir çocuk için uygun değildir - geniş alanlara eğilir, ayrı ayrı ayarlanmaz.
 • Bağımsız yayları engelleyin. Her biri diğerlerinden ayrılmış olan ayrı dikey yaylardan oluşur. Ayrıca on yıl sürebilir, güvenilirlik ve yüksek ortopedik konfor ile ayırt edilir - yaylar tam olarak yükün üzerine yerleştirildiği yerde sarkar. Gıcırtı yok, başarısız olan yayın değiştirilmesi kolaydır. Çocuklar için harika ama pahalı.

Dolgunun kokuları absorbe edip etmediğini dikkate almak gerekir.

Dolgunun kokuları absorbe edip etmediğini dikkate almak gerekir.

Yaylı çerçeveler iyi hava değişimine sahiptir ve kokuları hiç emmez.

İkinci grubun bütün materyalleri - sentetik dolgu maddeleri - aynı şekilde farklılık göstermez. Aralarında:

1Poliüretan köpük. İki versiyonda mevcuttur - ya malzeme bloklara bölünür ve ondan bir yapı oluşur ya da bir kalıba dökülür ve kanepenin bitmiş yumuşak kısmı elde edilir. Kokuyu emmez, tozdan acı çekmez, uzun süre şeklini korur ve orta sertlik ile ayırt edilir. Ancak aynı zamanda güneş ışığından korkuyor ve ortopedik rahatlığı mükemmel değil - sadece küçük bir çocuk için uygundur.

2Struttofayber. Yüksek derecede ortopedik rahatlığa sahiptir, kokuları emmez, yakmaz, nemi emmez. Alerjiye neden olmaz. Diğer malzemelere göre pahalıdır ve çok zordur - daha genç bir öğrenci için ilave bir yumuşak astar gerektirir.

3Polistiren topları. Çocuğun oynayacağı ve zaman zaman kestireceği kanepe için bu mükemmel bir malzemedir - toplar nemi emmez, yakmaz, biyolojik tehditlere karşı dayanıklıdır ve vücudun kıvrımlarını kolayca tekrarlar. Ancak her gece üzerlerinde uyumak için, uyumsuz - çok yumuşak, duruş desteklemeyin. Ayrıca hızlı bir şekilde preslenirler, toplanırlar ve yeniden doldurulmaları gerekir.

4Holofiber. Yirmi birinci yüzyılın başında geliştirilen ve sentetik malzemelerin tüm avantajlarını bir araya getiren malzeme. Yanmaz, biyolojik tehditlere maruz kalmaz, hiçbir şey emmez, genellikle kanepelerde kullanılır.
Yay çerçeveleri iyi hava değişimine sahiptir.

Yay çerçeveleri iyi hava değişimine sahiptir.

Kurulu
Kesinlikle dolgu polyester ve köpük kauçukla doldurulmuş bir kanepe almaya değmez - kolayca kokuları alır, lekeleri kalır ve çok kısa bir süre boyunca hizmet eder, çirkin ve rahatsız edici topaklarda toplanır.

Üçüncü grupta - doğal malzemeler - bu daha az olur. Bunlar arasında:

 • Lateks. Kauçuk suyundan üretilir, yirmi yıla kadar hizmet eder, doğal malzemeler arasında en yüksek ortopedik özelliklere sahiptir.
 • Hindistan cevizi silin Dayanıklı hindistancevizi elyafından üretilmiştir. Çevre dostu ve ucuz alerji yapmaz, ancak çok katıdır - üzerine oturmak ve yatmak çok rahatsız edicidir.
 • At kılı. En pahalı orta yumuşak dolgu maddelerinden biridir.

Yatak olarak kullanılabilir

Yatak olarak kullanılabilir

Kurulu
Bir kanepe seçerken, çocuğun sağlık durumunu dikkate almalısınız. Sırt problemleri varsa, önce ortopedi cerrahını ziyaret edip ona danışmak iyi bir çözüm olacaktır.
menüye dön ↑

döşeme

Döşeme dekoratif bir işlev görür ve odanın görünümü için önemlidir - her malzeme belirli bir iç mekana sığmaz. Ek olarak, çocuğun sürekli temas halinde olduğu döşemeler, alerjiye neden olmamalı, kokuları emmemeli ve lekelere duyarlı olmamalıdır. Hepsinden iyisi - gerektiğinde yıkamak için.

Kanepe döşemek için kullanabilirsiniz:

 • velur. Çok sayıda renkle ayırt edilen yumuşak, kadifemsi doğal malzeme alerjiye neden olmaz ve rahat küçük bir kreşe iyi bir şekilde uyar. Sıcak, kolayca nefes alabilen, dokunmatik hoş, ucuz. Elektrikli süpürgeyle veya çok kirliyse kuru bir çamaşır deterjanıyla temizlenebilir. Sadece iki dezavantajı var: birkaç yıl içinde döşemede çizikler görünecek ve lekeleri çıkarmak zor. Bir genç odası için uygun, ancak küçük bir çocuk için - kesinlikle değil.
 • sürü. Ayrıca fidanlık için çok daha büyük ölçüde uygun olan dokunma malzemesine kadife ve hoş bir dokunuş sağlar - yıkanabilir, nemden korkmaz ve lekeleri çıkarmak kolaydır. Çok çeşitli renkler ve dayanıklılık sunar, kırılması zordur. Zamanla, ancak, aşınır ve ayrıca kokuları emer. Bir çocuğun tuvalete gitme zamanının geldiğini hissetme konusunda sorunları varsa, başka bir malzeme seçmek daha iyidir.

Döşeme dekoratif bir işlevi yerine getirir

Döşeme dekoratif bir işlevi yerine getirir

 • goblen. Çocuk için değil, ciddi bir gencin yatak odası için bir seçenek, çok pahalı ve güzel bir malzemedir, böylece okul öncesi odasına bir kanepeye sığması mantıklı olur. Sertlikte farklıdır ve kolayca yıkanır - en eski lekeler bile çıkarılabilir. Çok dayanıklı, ancak dokunuş için çok hoş değil.
 • Mikrofayber. Sentetik, fakat pahalı ve iyi. Sadece hassas modda silinir, sadece temiz havada kurur, ancak hassas deterjanlar ve yumuşak bir fırça veya bez ile lekeler çıkarılabilir. Yenen ile tamir etmek zorunda kalacak. Koku emmez.
 • Ekovelyur. Kadife gibi doğal hammaddelere dayanan çok dayanıklı kumaş. Hoş, yumuşak, solmaz ve gerilmez. Sadece kuru ürünlerle yıkayınız.

Kurulu
Belirli bir döşeme malzemesi olan bir kanepe sipariş etmeden önce, bu konuda çocuğun görüşünü sormaya değer. Salonda sizinle dolaşmasına, farklı seçeneklere dokunmasına ve ayrıca fikrini ifade etmesine izin verin - tabii ki nasıl konuşulacağını zaten biliyorsa.
Disney Masalı

Disney Masalı

Çocuk odaları için deri ve deri yerine takılan kanepeler uygun değildir. Birincisi, stilistik olarak kesinlikle parlak oyuncaklar ve odanın genel aydınlık havası ile birleştirilmemiştir. İkincisi, cilt kaygandır ve dokunulamayacak kadar soğuktur - sayfa her zaman aşağı kayar. Buna ek olarak, cilt bakım ve yolda kaprislidir.
menüye dön ↑

dizayn

Önemli bir seçim noktası. Sadece kanepenin nasıl görüneceği değil aynı zamanda ne kadar konforlu olacağı, ne kadar güvenli olacağı ve ne kadar süreceği de tasarımına bağlıdır.

Çeşitli seçenekler var:

Bir kitap. Tüm olası seçeneklerin en basit, en eski ve en ucuzu - yıllardır kullanılmaktadır. Yumuşak kolçaklı normal bir kanepedir - genişletmek için koltuğu kaldırmanız gerekir. Koltuk arkalığı aşağı inecek ve onunla aynı hizada olacaktır. Koltuğun altında genellikle giysi saklamak için bir çekmece bulunur. Mekanizmanın basitliği nedeniyle yavaşça yıpranır, ancak ayrışmak için büyük çaba gerektirir. Küçük bir çocuk için tehlikeli olabilir - her modelde sıkışmayı önleyen bir sabitleyici yoktur. Daha büyük bir çocuk için, rahatsız edici olabilir - ortada, arka ile koltuk arasında bir boşluk kalır.
Yatak için geniş bir gardırop seçeneği

Yatak için geniş bir gardırop seçeneği

tango. Aslında, tamamen aynı “kitap”, ancak bir ilavesiyle - “tango” herhangi bir ara konumda sabitlenebilir. Çocuk için - iyi bir seçenek çünkü oyunlarda orta pozisyonlar kullanılabilir. Bununla birlikte, “kitabın” dezavantajları halen mevcuttur.
evroknizhka. Normal bir kitabınkinden biraz daha karmaşık bir mekanizmaya sahip bir varyant - burada koltuğu kaldırmanıza değil, öne doğru kayması için üzerine çekmeniz gerekir. Sırt, ortaya çıkan boşluğa indirildikten ve sonuç olarak geniş bir yatak elde edilir. Aşağıda - keten için bir kutu. Tek dezavantaj - sırt ve koltuk arasındaki boşluk farkedilebilir.
puma. Mekanizma "eurobook" a çok benziyor, sadece koltuk açılmıyor. Mekanizmanın içeri girmesi ve kendi kendine ayrışması için yukarı çekmeniz yeterlidir. Geri çekildikten sonra.Fiziksel güç gerektirmez.

Bir veya başka bir seçeneği hızlıca seçmek için acele etmeyin.

yunus. Belki de en popüler seçenek, çok fazla güç gerektirmez - bir çocuk bile böyle bir kanepeyi parçalayabilir. Koltuktaki halkayı basitçe kendinize doğru ve hafifçe yukarı doğru çekin, öne doğru ilerler ve çamaşır kutusunun genellikle bulunduğu yuvarlanma parçasıyla aynı hizada yükselir. İskeletin güvenilir, tercihen metal seçilmesi gerektiğinden, etkin kullanımı olan tek eksi, mekanizmadır.
Büyük bir çocuk odası için

Büyük bir çocuk odası için

Fransız karyolası. Mekanizmanın doğası gereği geçici seçenek oldukça hızlı bir şekilde başarısız olacak. Yatak üç bölümden oluşuyor, sadece koltuğu açacak şekilde yukarı çekin. Üzerindeki düzensizlikler neredeyse farkedilemez, neredeyse hiç güç gerekmiyor, katlanmış koltuk çok temiz ve kompakt. Ancak aktif kullanım birkaç yıl boyunca başarısız olur.

Çocuğunuzun görüşünü değerlendirdiğinizden emin olun.

Kanepeyi aç. Monte edildiğinde, diğer koltuklardan farklı değildir, ancak katlanırken küçük bir çocuk için çok uygundur - çok alçak bir koltuk, tırmanması rahat. Mekanizma basittir - yatak alttan aşağıya, alttan aşağıya doğru uzanır, sonra sırt indirilir. Fiziksel dayanıklılık gerekli değildir, çamaşır kutusu yoktur.
akordeon. Sadece ayrışmak için mekanizmayı çekin - sırt da alçaltılır, kolçaklar yerinde kalır. Kıvrımlı formda büyük kompaktlıkta farklıdır, ancak çamaşırlar için özel bir kutuya sahip değildir.
Spartaküs. Aslında - "Fransız katlanır yatak" bir varyasyon, ek ve daha güvenilir. Bölümler, açılmak üzere uyumak için daha konforlu bir yer oluşturan özel bir ızgara ile kaplanmıştır.
cin. Seçeneklerin en orijinali - koltuk hiç açılmaz, kolçakların her iki tarafında da düşüyor. Çok kullanışlıdır, çünkü eğim seviyelerinin serbestçe ayarlanabilmesi ve bunun için hiçbir kuvvete ihtiyaç duyulmaması. Çocuklar için uygun - kanepenin keskin köşeleri yoktur ve yeterince geniştir.

Mekanizma seçimi, bir yetişkinin kanepeyi ayrıştırmak için daima orada olup olmayacağına ve işlemi karmaşıklaştıran herhangi bir hastalığı olup olmadığına bağlıdır. Buna ek olarak, yataklar için çekmeceli bir kanepe seçmek daha iyidir - sadece oyuncakların depolanabileceği bir yer değil, aynı zamanda oyunlar için çok geniş bir alan sunar.

menüye dön ↑

Yapısal arıtma: kanepe değiştirme

Teknik olarak, tasarımları az önce düşündüğümüz kanepeler, sıradan bir kanepeden yatağa dönüştürüldüğü için kanepelerin dönüştürülmesine bağlanabilir. Ancak bu en etkileyici dönüşüm değil - son yılların gelişimi tek bir mobilyadan satın almanıza izin veriyor:

 • Kanepe ve ranza. Bu, aynı yaşta veya aynı yaşta iki çocuğun yaşadığı küçük bir çocuk odası için harika bir çözümdür. Öğleden sonra, kanepe çay içip TV izleyebileceğiniz, bir battaniyeden çadır kurabileceğiniz veya sessiz tahta oyunlarında birlikte oynayabileceğiniz bir yer olarak hizmet edecektir. Bir kaleye dönüştürülebilir ya da zor bir günden sonra okulda kestirebilir. Ancak gece karanlığında koltuk arkalığının yükselmesi ve koltuğun bir metre üstünde olması için kanepeyi açabilirsiniz. Yapıya küçük bir merdiven eklenmiştir. Sabahları nevresimleri toplayıp tabanın altındaki bir çekmeceye koymak ve sonra yatakları bir kanepeye geri koymak mümkün olacaktır.
 • Kanepe ve masa. Aynı zamanda odanın büyüklüğünün çocuğun daha karmaşık bir iş yeri - veya yerleşimi düzenlemesine izin vermediği - küçük bir kreş için de iyi bir çözümdür. Katlandığında masa üstü arkaya veya koltuğun altına yerleştirilir. Ancak mekanizmayı koltuğa bakacak şekilde kullanmak yeterlidir, masanın yerini alır. Ve sonra - teknoloji meselesi. Lambayı çocuğun soluna koyun, not defterlerini ve kitapları alın ve yarın okul gününe güvenle hazırlanın. Burada çay içebilir, masa oyunu oynayabilir ya da kurabilirsiniz.

 • Kanepe ve gardırop. Ayrı bir dolap için yer olmadığı kreş için çözüm. Ortada bir kanepe bulunan ortada bir dolap duvarı var. Etrafında - çekmeceler, onun üstünde - raflar. Geceleri, kimse yerde bir yere ihtiyaç duymadığında, kanepe açılır ve çocuk yatağa girebilir. Öğleden sonra yatak çarşafları kutulardan birinde kaldırılır.
 • Kanepe ve iki yatak. Bu, iki çocuklu bir ev için bir seçenektir. Alanın çoğunu kaplayacak olan odaya iki yatak koymak yerine, iki seçeneğe sahip bir dönüşüm kanepesi yerleştirebilirsiniz. Birincisinde, uyuma yerleri koltuk elemanı tarafından ayrılmış olan bir açılır koltuktur. İkincisinde - bu, iki uyku yerinin alındığı aynı bir kanepedir - biri yere daha yakın, ikincisi de eskiden koltukludur.

Teknik özelliklerine göre bir koltuk seçmeyi bitirdikten sonra, daha ince ve ilginç konulara, belirli bir çocuk ve tasarımcı zevkine uygunluğa erişebilirsiniz.

Bir çocuk için seçenek

Bir çocuk için seçenek

menüye dön ↑

Tasarım: özellikler ve konum

Kanepenin sahip olması gereken özellikler var çünkü onu bir çocuk için satın alıyorsunuz:

 • vurmayı zorlaştırmak için yeterince yumuşak olmalıdır;
 • Çocuğun düşmemesi için kol dayaması olmalı;
 • Çocuğun uykusuna düşmemesi için geniş bir sandalyesi olmalıdır;
 • Oyuncakların bazılarını çıkarabilmesi için bir kutusu olmalı.

Kokuyu emmeyin, temizlemesi kolaydır - hepsi çok yönlüdür. Ancak, kanepenin rengi ve tasarımı çocuğun yaşına, cinsiyetine ve doğasına göre seçilmelidir.

Ve bu kısa listedeki karakter en önemlisidir.

Belli bir koltuk seçmenin ilk adımı bir tartışma olmalı.. Çocuğunuzu odanızı sizinle birlikte planlamaya davet edin. Kanepenin en iyi duracağı yeri ve onun nasıl görünmesi gerektiğini düşünün. Birlikte mobilya salonunu ziyaret edin, beğendiğiniz tüm koltuklara oturun ve niteliklerini tartışın.

Seçim, kaç yaşında olursa olsun çocukla büyüleyici bir etkileşime dönüşebilir.

menüye dön ↑

Genç öğrenciler için kanepe

Bir kale şeklindeki bir çocuğu bir kale biçiminde satın almak iyi bir fikirdir, ancak daha genç bir öğrenci için bu zaten tamamlanmış bir aşamadır. Tabii ki, oyunlar onun için hala önemli, ancak giderek dikkat, iletişime, okul etkinliklerine, bilgiye ve daha fazla yetişkin aktivitelerine kayıyor. Burada desenleriyle en parlak koltuk artık uygun değil. Burada daha ustaca yaklaşmalısın.

 • Desenli Kanepe. Bu seçenek her zaman ilgilidir - ve asıl artı, çocuk büyüdüğü zaman, döşemeyi daha rahat ve yetişkin bir kişi olarak değiştirmenin mümkün olmasıdır. Bu arada, Pokémon'lu bir kanepe, canavar selamı ve diğer popüler karakterler çocuk odasının içine sığacak. Önemli olan öncelikle çocuğun onları özellikle sevdiğinden emin olmak.
 • Düz kanepe. Okul öncesi çocukları memnun eden parlak renkler artık önemli değil. Tabii ki, döşemeli koltuk gri veya kahverengi - hala kötü bir fikir, ama pastel renkleri, zarif tonları tercih edebilirsiniz yeşil ve mavi. Hangi kombinasyonun odanın geri kalanında iyi görüneceğine bağlı olarak.
 • Kanepe masa. Öğrenci için - özellikle küçük bir odada mükemmel bir çözüm. Çalışma modunu ayarlar, yerden tasarruf sağlar.

Kanepenin göz rengi için hoş, pasifize seçmek daha iyidir - ve elbette, çocuğun görüşüne hala dikkat edin.

Bir genç için harika bir oda

Bir genç için harika bir oda

menüye dön ↑

Genç için kanepe

On üçten sonra, bir okul öncesi çocuğa bazı tereddütlerle algılanan neyi memnun edebilir: herhangi bir genç hızlı bir şekilde büyümek ve bir yetişkine eşit olmak ister. Resimli kanepeler, makine şeklindeki kanepeler buna hiçbir şekilde katkıda bulunmuyor.

Bu nedenle, sadece çocuğu eğlendirme arzusuyla değil, aynı zamanda odayı gerçekten güzel kılmak için yönlendirilen bir genç için daha dikkatli bir kanepe seçebilirsiniz.

Temel renk eşleme seçenekleri vardır:

 • Tek renkli.Çocuğunuzun odası aynı renkte tonlarda yapılmışsa, onlardan bir kanepe de seçebilirsiniz. Örneğin, duvarlar açık yeşil ise, kanepe koyu yeşil veya güzel bir çim renginde alınabilir. Duvarlar açık leylak ise, kanepe zengin, mor olabilir. Ama eğer duvarlar karanlıksa, tam tersine, kanepe daha açık olmalıdır. Etki, alımın tüm basitliği ile ilginç olmalıdır.
 • Kontrast. Kontrast dekorasyon yaparken oynamak için çok güzel bir oyundur. Asıl mesele gerçekten uygun renkleri seçmektir. Beyaz duvarlı bir odada meydan okuyacak ve büyük parlak kanepe - kırmızı, mavi, mor görünecek. Duvarların turuncuya boyandığı bir odada, mor koltuk mükemmel olacak. Açıkçası uygunsuz mobilya odaya karıştırmamak ve koymak için değil, kombinasyon tabloları ile kontrol etmeye değer.
 • Nötr. Her şeyin olduğu mükemmel şekilde seçilmiş bir iç mekanda, kanepeyi tarafsız bir ada bırakabilirsiniz. Bej, yumuşak gri, mavi veya beyaz olmasına izin verin - herhangi bir tasarıma sığacak ve aynı zamanda izole ve ilginç şekilde bakacaktır.
 • Doymuş. Nötr, rahat bir iç mekanda, zengin renkli bir kanepe de harika görünecek. Dikkat çekmesine izin verin, içinin merkezi olsun.

Kanepe çevrenin geri kalanına uymalıdır.

Kanepe çevrenin geri kalanına uymalıdır.

Belirli bir renk daha sert seçimi ile - kanepe, durumun geri kalanı uyması gerekir, gibi bir yerli gibi.

Her renk belirli bir mesaj taşır ve sinir sistemi üzerinde farklı bir etkiye sahiptir.

 • bej. Parlak veya soğuk hariç hemen hemen tüm iç mekanlara sığacak ılık, basit, nötr renk. Kire karşı hassastır, yeterince sık temizlenmelidir ve herhangi bir leke mümkün olduğunca çabuk giderilecektir. Herhangi bir küçük şey uzaktan görülebilir.
 • beyaz. Birkaç gencin sığabileceği renklerin en nötrü. Çocuklar doğruluk bakımından farklı değildir ve boya veya meyve suyu lekelerini beyaz bir koltuktan çıkarmak çok zor olacaktır - hemen başka bir renk seçmek daha iyidir.
 • siyah. Bir kreş için, saf haliyle çok kasvetlidir - ilke olarak iç renklere uysa bile, çocuk için depresif bir ruh hali yaratacak ve dışarı çıkacaktır. Ancak, parlak desenlerle, çizimle seyreltilip çözülmediğini veya çocuğun ideolojik nedenlerle siyahı seçtiğini varsayalım.
 • kırmızı. Bir kanepe sağlayabilir ama biraz uyumak için uygun olan parlak, güçlü renk. Ancak, kanla ya da sevgiyle ya da benzeri şeylerle ilgili olmayan soluk ve kırılgan renklerini kullanabilirsiniz.
 • sarı. Güneşli, hoş renkler - ruh hali üzerinde olumlu bir etkisi olduğuna inanılıyor. İç mekana oturması çok zor değil, en küçük ve kasvetli odayı bile "aydınlatacak". Işık renklerinin yanı sıra ayrılma talepleri. Hem sıcak hem de soğuk tonu seçebilirsiniz.
 • yeşil. Çok sayıda gölgede farklıdır. Hem rüya hem de iş için uygulanabilecek sessiz bir uyum için pasifiye olur. Yaprak ya da çiçek şeklindeki desenlerle iyi bir şekilde birleştirilmiştir.
 • mavi. Mavinin tonları da için mükemmel bir çözümdür yatak odaları, ayrıca sakinleşir ve sakinleşir. Herhangi bir seçeneği seçebilirsiniz - aydınlıktan en karanlıka, neredeyse siyah. Bulut veya balık şeklindeki mavi desenlere iyi bakın.
 • turuncu. Ayrıca, havayı iyileştirmek ve odayı daha konforlu hale getirmek için tasarlanmış sıcak, hoş renkler. Sürekli bakım gerekiyor.

Çocuğunuzla birlikte bir kanepe seçin

Çocuğunuzla birlikte bir kanepe seçin

Kurulu
Bir renk seçerken iyi bir çözüm, çocukla birlikte bir kanepe çizmektir. Kalemler ve keçeli kalemlerle yapabilirsiniz, bilgisayarda yapabilirsiniz. Ana şey, seçilen kombinasyonun neye benzeyeceğini birlikte görmek.
menüye dön ↑

konum

Kanepe seçildiğinde ve tasarım faaliyeti neredeyse sona erdiğinde, sadece odadaki belirli bir yere koymak için kalır. Bunun için iki basit kural bilmeniz gerekir:

 • Kanepeyi radyatöre çok yakın koymayın. Bir sırt ile kapatırsanız, oda daima soğuk, çocuk soğuk ve üşütebilir. Kol dayamasını koyarsanız, yatağa çok yakın hava sürekli kurur ve çocuk ağır nefes alır.
 • Kanepe kafasını veya ayaklarını kapıya koyamazsınız, eğer kaçınabilirsiniz. Sorun ölümle ilgili yaygın bir batıl inançta bile değil, aynı zamanda kapının ve ebeveynlerin bununla herhangi bir anda girebilme ihtimalinin çocuğun ruhunu nasıl etkileyeceği konusunda bile. Kanepeyi odanın diğer tarafına yerleştirmek çok daha iyidir, böylece çocuk herhangi bir zamanda kapıya bakabilir ve giren kişiyi görebilir.

Parlak renkler çocuğu daha mutlu edecek.

Parlak renkler çocuğu daha mutlu edecek.

Aksi takdirde, yer seçimi tamamen size aittir. Kanepeyi masanın yanına yerleştirin, böylece çocuk istediği zaman erişebilir mi? Neden olmasın Kapının sağındaki duvara koy ve kapat? Aynı zamanda iyi bir fikir.

Sonuç olarak odanın sade ve organik görünmesi önemlidir, böylece koltuk genel aralığın dışında durmaz ve iyi görünür. Güvenli, orta sertlikte bir şilte ile, çok dikkatli bir şekilde kullanılmasından korkmayan bir kumaşla kaplı mükemmel bir uyku ortamı olacaktır.

Bir çocuk odası için bir kanepe satın almak harika bir fikir ve seçim süreci gerçek bir maceraya dönüştürülebilir.

Çocuk koltuğu nasıl seçilir?

İpuçları ve püf noktaları

9 Toplam puan
Fidanlıkta konforlu ve yumuşak koltuk

Bir çocuk odası için bir kanepe satın almak harika bir fikir ve seçim süreci gerçek bir maceraya dönüştürülebilir. Çocuğunuzun yaşını ve isteklerini dikkate aldığınızdan emin olun. Sonuçta, kendiniz için değil, bir çocuk için bir koltuk satın alıyorsunuz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • Katlandığında kompakt ve eğlence ve oyunlar için bol miktarda yer bırakır.
 • Birçok çeşitlilik var, herhangi bir renkteki kumaşla kaplayabilir, ihtiyaçlarınız için bir tasarım seçebilirsiniz - kesinlikle kendiniz için bir şeyler bulacaksınız
 • Her iç mekana iyi uyum sağlar.
eksileri
 • Ortopedistlerin gereksinimlerini karşılayacak olan kanepe oldukça zordur.
 • Her durumda, yataktan daha az güvenilir olan, tanımı gereği mekanizmayı kıramayan
 • Gerçekten güzel bir yol bir yataktan daha pahalı olmasa da
Yorumunuzu ekleyin  |  Yorumları ve yorumları okuyun

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn