Özel bir evin Modern Peyzaj Tasarımı avlusu (160+ Fotoğraf). Güzelce kendi elleriyle düzenlemek ve dekore etmek

Bakımlı bir avlu, evi çerçevelemenizi sağlar, kendi kendine sunum ve daha fazla gösterim için temel sağlar. İyi tasarlanmış ve organize edilmiş avlu tasarımı ve peyzaj tasarımı doğal araziyi tamamlamalı ve iç tasarım fikrine devam etmelidir.

İçerik:

Peyzaj için 5 temel unsur

Peyzaj tasarımını tasarlarken, sadece estetik hakkında değil, aynı zamanda çevreye vereceğiniz katkıyı düşünmek önemlidir.

Dış mekanın ayarlanması peyzajın doğru tasarımı ile başlar. Her şeyden önce, sorularınızı cevaplayın:

 • Arka bahçede nadiren zaman geçiriyor musunuz?
 • Harap bir veranda veya eski bir verandan var mı?
 • Büyük bir çime bakmak için zaman ve su harcamaktan nefret ediyor musunuz?
 • Bahçenizde eğlenceye yer yok mu?

Bu sorulardan herhangi birine “evet” cevabı verdiyseniz, arka bahçeyi yeniden yapılandırmaya hazır olabilirsiniz. Bahçenizi planlarken göz önünde bulundurulması gereken önemli faktörleri öğrenin.

Bahçenizi planlarken artıları ve eksileri göz önünde bulundurun

Bahçenizi planlarken artıları ve eksileri göz önünde bulundurun

Bazen bir peyzaj projesinin başlaması çok zor görünebilir. Ancak bu beş ipucunun yardımı ile bağımsız olarak ya da peyzaj tasarımcısı yardımı ile peyzaj geliştirme ve her zaman istediğiniz bir bahçe oluşturabilirsiniz.

menüye dön ↑

Kullanım ve Amaç

Bir peyzaj projesine başladığınızda, dikkate alınması gereken ilk şey, alanı nasıl kullanmak istediğinizdir. Başka bir karar vermeden önce ideal bahçenizin amacının veya hedeflerinin ne olduğuna karar verin. Popüler dış mekan kullanımı aşağıdaki gibidir:

 • Eğlence;
 • yaz mutfağı ve yemek odası;
 • yüzme;
 • oyun alanı;
 • rekreasyon alanı;
 • bahçe ve bahçe.

Çocukların aktif rekreasyon alanı

Çocukların aktif rekreasyon alanı

Ardından, alanı kimlerin kullanacağını düşünmeniz gerekir. Küçük çocukların konaklaması için bu alana ihtiyaç olacak mı, yoksa öncelikle yetişkinlerden oluşan bir sığınak mı olacak? Evcil hayvanlar hakkında düşünmeyi unutmayın - hayvanlar ayrıca iyileştirme kararlarını da zorlarlar.

menüye dön ↑

Çevre ve iklim

Şimdi envanter alma zamanı. Gibi alanları işaretlemek isteyeceksiniz:

 • güneşli alanlar;
 • gölgeli alanlar;
 • gözden;
 • rüzgar yönü;
 • su temini ve drenaj.

Alanlar bölgelere ayrılmıştır

Alanlar bölgelere ayrılmıştır

Ayrıca, dikkatiniz toprağa verilmelidir. Toprağınızın seçilen bitki materyalini destekleyecek besinlere sahip olmasını sağlamak önemlidir. Çoğunlukla kum, kil veya moloz olabilecek topraklarınız hangi bitkileri yetiştirmeniz gerektiğini belirler. Peyzaj tasarımcısı sizin için toprak testleri yapabilir ve gerekirse toprağı değiştirebilir.

menüye dön ↑

İniş bölgesi

Seçerken dikkate alınması gereken önemli bir faktör bitkilerinBurası onlar için iniş bölgesi. Sıcaklık ve yağış gibi iklim koşullarına göre belirlenir. Dikim alanınızı bilmek, size ve tasarımcınıza sitenize uygun bitkileri seçmede yardımcı olacak ve bu nedenle kök salması daha olası olacaktır.

İklime uygun bitkiler seçin

İklime uygun bitkiler seçin

menüye dön ↑

hydrozones

Hangi bitkilerin kullanılacağı hakkında bir fikriniz olduğunda, suyun bahçenizde nasıl davrandığını düşünmeye başlayın. Suyun toplandığı belirli alanlar varsa, çok fazla suya ihtiyaç duyan bir grup bitki oluşturmak istersiniz. Öte yandan, suyun hızlı bir şekilde aktığı belirli alanlar varsa, kuru koşulları seven bir grup bitkiye sahip olmak istersiniz. Bu işleme genellikle hidrozon ekimi denir.

Hydrozone Dikim

Hydrozone Dikim

menüye dön ↑

Bahçe tarzı

Düşünmeniz gereken son şey peyzaj tasarımınızın estetik çekiciliği ve tarzıdır. İç ve dış stili düşünün. senin evin ve ev ile bahçecilik arasında birlik yaratmaya çalışın. Kişiselliğinizi yansıtan ve sizi mutlu ve rahat hissettiren açık bir alan açın. Biraz ilham almak için Japon, modern, kır evi ve çölü içeren bu bahçe stillerine bakın.

Japonya tarzında peyzaj tasarımı

Japonya tarzında peyzaj tasarımı

menüye dön ↑

Köy Makyajı Fikirleri

Peyzaj tasarımının temel kurallarını inceledikten sonra mekanın iyileştirilmesine devam edin. Bir arka bahçe inşa etmek için aşağıdaki fikirlere göz atın.

menüye dön ↑

Eski malzemeleri değiştirin

Bu amaçla, şimdi sıklıkla tuğla şeritlerle sürekli beton kullanın. Verandalı bir beton alan oluşturun, beyaz kumları doldurun ve etkileyici olması için bir çeşme ekleyin.

menüye dön ↑

Veranda alanını arttır

Arka bahçedeki yaygın bir hata verandayı çok küçük yapar.Arka bahçenizdeki makyajda çalışırken, büyük mobilyalara yer vermek ve alanın çevresinde bir gezinti yapmak için verandayı genişletmeyi düşünün.

Veranda - kullanışlı bir bahçe dekorasyonu

Veranda - kullanışlı bir bahçe dekorasyonu

menüye dön ↑

Kaldırımı yeniden yap

Düz gri beton oldukça sıkıcı olabilir. Tüm arazinin hissini dönüştürmek için arka bahçe döşemenizi değiştirin. Kaldırım plakalarını elden geçirirken, iki seçeneğiniz vardır: mevcut kaldırımı kaldırın veya elinizde olanı dönüştürün. Doğal bir taş gibi görünmesi için beton yolda lekeler ve gravürler oluşturun. Mevcut asfaltlamayı yeniden şekillendirmek istiyorsanız, malzeme ve işçilikten tasarruf edersiniz.

Düşük maliyetli bahçe yolları

Düşük maliyetli bahçe yolları

menüye dön ↑

Küçük veya rahatsız edici alanların sizi sınırlandırmasına izin verme

Dar alanlar bir sorun olabilir ve çoğu zaman kullanılmaz. Bununla birlikte, dar bir alanı, açık hava etkinlikleri için tam donanımlı bir arka bahçeye dönüştürebilirsiniz. yaratıcı düzen ve daha fazla özelliği küçük veya rahatsız edici bir arka bahçeye uyarlamak için yerden tasarruf teknikleri kullanılabilir.

menüye dön ↑

DIY arka bahçene

Konu uygulanabilir işlerle sınırlıysa, arka bahçesini kendi kaynakları ile profesyonellerin olmadan, tadilat yapabilirsiniz. Bununla birlikte, yeni küçük mimari formların yıkılması ve kurulumunu içermez, çünkü bu çalışma ortalama bir ev sahibinin tamamlanması bir hafta sürerken, profesyonel bir ekip birkaç günde yapabilir.

Güzellik yaratmak için birçok fikir

Güzellik yaratmak için birçok fikir

Ek olarak, akan su, gaz veya elektrik hatlarının kurulumunu içeren projeler karmaşık olabilir. Bir çeşme, yerleşik ızgara veya çok fazla ışık istiyorsanız, lisanslı bir uzmanı işe almak en iyisidir. Ancak, size biraz para kazandıracak bir DIY seçeneği seçerken, kendi bitkilerinizi ekmeyi düşünün. Her bir tesis için gereklilikleri bildiğinizden emin olmak için en iyi yeri seçin. Ayrıca veranda alanını kendi kendine kurma seçeneğini de göz önünde bulundurun.

menüye dön ↑

Veranda tasarımı için fikirler

Veranda, temiz havadaki hayattır. Muhtemelen verandan arkadaşlarınla ​​ve ailenle birlikte saatler geçireceksin. Büyük bir ev satın almak yerine, birçok insan açık hava yaşam alanlarını genişletmek istiyor. Sonuç olarak, veranda alanı daha büyük, daha lüks ve daha fazla korunuyor.

Açık hava terasları, eğlence ve rahatlamaya odaklanmış aktivite merkezleri haline gelmiştir. İyi tasarlanmış bir veranda sadece evinize fazladan yaşam alanı kazandırmakla kalmaz aynı zamanda satış değerini de arttırır.

Rekreasyon alanı organizasyonu

Rekreasyon alanı organizasyonu

Verandanız açık havada yaşam alanı için temel oluşturacağından, sağlam ve iyi tasarlanmış olması gerekir. Çeşitli teraslar ve kaplama malzemeleri arasından seçim yapabilirsiniz. Verandanın hangi boyut, şekil ve tarzın gereksinimlerinize en uygun olduğunu belirleyin. Yeni bir veranda için fikir toplamaya başlamak için buradaki bilgileri kullanın.

Verandada temiz havada vakit geçirmek için basit bir yer olarak düşünmeyi bırakmanın zamanı geldi. Yemek yeme, yemek pişirme, sosyalleşme ve rahatlama dahil olmak üzere çeşitli işlevler için bir merkez olarak hizmet verebilir. Verandanızın stili, hangi özellikleri yerleştirmek istediğinize bağlı olarak değişecektir.

menüye dön ↑

Beton veranda

Betonun dayanıklılığı ve çok yönlülüğü, bir veranda döşemesi için mükemmel bir seçimdir. Beton avlu, oluklu zeminlere ve diğer yüzeylere göre birçok avantaja sahiptir.

Avlu iç beton veranda

Avlu iç beton veranda

Beton veranda avantajları:

 • Yüksek mukavemetli
 • Düşük bakım
 • Her stile uyarlanabilir.
 • Herhangi bir formu doldurabilirsiniz.

Dekor seçenekleri:

 • Renkli beton Kontrast, entegrasyon, katı ve sıvı boyama yöntemleri (kabartma ile birlikte kullanılır) ve tam renklendirme dahil olmak üzere çeşitli beton boyama yöntemleri vardır.
 • Kabartmalı Beton - Beton verandanızın yüzeyi taş, tuğla veya diğer malzemeleri taklit eden bir doku oluşturmak için damgalanabilir.
Kabartmalı renkli beton taşı

Kabartmalı renkli beton taşı

Zaten çatlamış veya kirli bir veranda varsa, beton ile temizleyebilirsiniz. Beton taşlama, verandanızın yeni görünmesini sağlar. Yenilenmiş beton avlu boyanabilir ve damgalanabilir.

Bir diğer güçlü eğilim, bitkileri genleşme derzlerinin başka türlü yerleştirilebileceği yerlere entegre etmektir. Daha nefes alabilen bir yüzey oluşturmaya yardımcı olurlar ve geniş yapıları yeşilliklerle seyreltirler. Genellikle bu yerlerde, özellikle nemi korumanız gereken alanlarda suni çim kullanın.

Nemi korumak için dikişler arasında çimen

Nemi korumak için dikişler arasında çimen

menüye dön ↑

Beton teraslar çatlamaya maruz kalıyor mu?

Beton, aşırı soğuk değişimler ve kuzey bölgelerinin çözülmediği ve kontrolsüz çatlamalara neden olan ılıman iklimsel manzaralar için iyidir. Diğer faktörler de çatlamaya yol açabilir.

menüye dön ↑

Gazebos için fikirler

Pergolalar ve diğer gölge yapılar, dış koşullar en başarılı olmasa bile, doğanın tadını çıkarmanın başka bir yoludur. Sıcak yaz aylarında güneş çarpmasına maruz kalmadan temiz havada rahatlayabilir ve eğlenebilirsiniz. Gölge yapılar da mevsimi sonbahar ve kışa kadar uzatır. Yapınız sağlam bir çatıyla veya hatta yalıtımlı duvarlarla inşa edilmişse, yağmur veya kardan endişe etmeden çayınızı yudumlayarak sakin bir kış sabahının tadını çıkarabilirsiniz.

Yaz tatilleri için rahat çardak

Yaz tatilleri için rahat çardak

menüye dön ↑

Gölge bina çeşitleri

Pergolalar, manzaraya organik olarak yerleştirilmiş özerk bir yapıdır. Patika üzerinde durabilir ve yürüyüş için bir alan belirleyebilirler veya veranda alanını veya açık hava eğlence alanını işaretleyebilirler. Pergola genellikle açık kenarlara, ayrıca bir kafes veya sağlam bir çatıya sahiptir.

Peyzaj tasarımında pergolalar

Peyzaj tasarımında pergolalar

Veranda tasarımları, eve bağlı olmaları haricinde, pergolalara benzer. Bu bir avantaj olabilir çünkü avlu alanı evi destek için kullanabilir ve bu nedenle bağımsız bir yapıdan daha ucuza mal olabilir.

Sekizgen şekilli katı çatıya sahip pergolalar en çok geleneksel peyzaj bahçelerinde kullanılır. Çevredeki peyzajın tarzı yapıyla çalışıyorsa, çekici bir ek olabilirler.

Geleneksel peyzaj alanı

Geleneksel peyzaj alanı

Tuval kanopisi güneşten kurtulmanın modern bir yoludur. Kumaş, bir oturma alanını veya verandayı vurgulamak ve örtmek için özel olarak tasarlanmış sütunlar boyunca gerilir. Tuval örtüsü, modern evlerde kullanılan düz çizgiler ve basit geometri ile harika görünüyor ve peyzajın dekoratif ve sanatsal bir parçası olarak çift görev yapıyor.

Pergola için branda gölgelik

Pergola için branda gölgelik

Izgara teras evin hemen dışında, genellikle arka kapıdan kolay erişim için inşa edilmiştir. Cam pencereler yerine böceklere karşı koruyan geniş ağlara sahiptir. Izgara terası akşam yemeği için idealdir, çünkü davetsiz misafirleriniz olmadan kaliteli bir açık hava keyfi yaşarsınız.

Evin hemen dışında bir güneş odası da inşa ediliyor. Tamamen tecrit edilebildiğinden ve iki bölmeli pencerelerle inşa edilebildiğinden, bu, evinize ek olarak görev yapan dört mevsim bir yapıdır.Güneş odası hava koşullarına karşı tamamen korunur, böylece kuşları ve vahşi yaşamı kışın bile rahatça izleyebilirsiniz. Güneş odası, dış görünümü iyileştiren birçok pencereye sahip olması nedeniyle evinizin geri kalanından gerçekten farklıdır.

menüye dön ↑

Teras dekorasyonu

Arka bahçenizin büyüklüğü ne olursa olsun, mevcut alandan en iyi şekilde faydalanabilir ve hayalinizi yaşayabilirsiniz. İşte size gündüz ve gecenin tadını çıkarabileceğiniz harika bir açık alan yaratmak için kendinize ait basit bahçe fikirleri.

menüye dön ↑

Alanınızı döşeme ile özelleştirin

Arka bahçenizi açık bir oturma odasına ya da partiler için harika bir yere dönüştürmek için yeni bir terastan daha iyi bir şey olamaz. Bu, uzun yıllar sürecek yaşam alanınızı genişletmek için basit ve uygun fiyatlı bir yöntemdir ve küçük bir know-how ile kendiniz inşa edebilirsiniz.

Teras - zeminli oda

Teras - zeminli oda

Döşeme malzemesi için çeşitli seçenekler vardır. Geleneksel ahşap zeminlere ek olarak, çevre dostu bir alternatif var. Kompozit zemin kaplaması, dayanıklı, kurulumu ve bakımı kolay, çürümeye ve zararlılara karşı dayanıklı olan geri dönüştürülmüş plastikten yapılabilir.

menüye dön ↑

Kirişler ile inşa

Çevre dostu malzemeden kirişler

Çevre dostu malzemeden kirişler

Her boyutta bir arka bahçe oluşturabilir ve işlenmiş çam kirişleriyle doğal, dünyaya görünmesini sağlayabilirsiniz. İşlenmiş çam kirişleri ayrışma, mantar ve zararlılara karşı dirençlidir ve bu da onları piyasadaki en çok yönlü, kullanımı kolay ve dayanıklı peyzaj malzemelerinden biri yapar. İstinat duvarı, basamak bahçesi, çiçek tarhları veya yataklarınız boyunca kenarlık oluşturmak için kullanılabilirler.

menüye dön ↑

İstinat duvarları ile yer

İstinat duvarları, arka bahçenizi tasarlamak için ilginç adımlar oluşturmak için harika bir yoldur. Yükseltilmiş bir bahçe oluşturmak, eğlence alanınızı çevrelemek veya rahatlamak için sessiz bir köşe yapmak için bunları kullanabilirsiniz. İstinat duvarları ayrıca eğimli bir bloğun alanlarını düzeltmek ve çocukların oynaması veya eğlenmesi için ekstra alan eklemenin iyi bir yoludur. İstediğiniz tipe bağlı olarak, istinat duvarları tomruklardan veya işlenmiş çam traverslerinden yapılabilir. Birbirine kenetlenen, dayanıklı ve çeşitli renkteki duvarları tutmak için özel olarak üretilmiş malzemeler kullanın.

menüye dön ↑

Kendi parke

Arka bahçenize gerçek bir kesinlik getirebilir ve kaldırım taşları ile harika bir görünüm yaratabilirsiniz. Ayrıca, kendin yapabileceğin kolay bir proje olacak. Parke taşı, açık hava eğlence alanınız için sağlam bir temel oluşturur veya bahçenizde bir yürüyüş yapabilirsiniz. Dokulu beton, panel ve kum asfaltından yapılmış, herhangi bir arka bahçe için uygun piyasada döşeme için çeşitli renkler ve tasarımlar vardır.

Basit ve konforlu bahçe örtüsü

Basit ve konforlu bahçe örtüsü

menüye dön ↑

Çakıl taşları ile renk ve doku ekleme

Çakıl taşları arka bahçeye farklı renkler ve dokular getirmek için kolay bir yoldur. Asfalt veya düz bir zemini tamamlamak için bahçe yataklarındaki boş alanları doldurmak için veya toprak örtüsü olarak kullanabilirsiniz.

Temiz bir dekoratif görünüm için, bir sınır veya manzara yolu oluşturmak için çakıl taşları kullanabilirsiniz. Beyaz, mavi, turuncu, kırmızı, yeşil, kireç, gümüş veya altın arasından seçim yapabileceğiniz birçok renk ve stil var. Aynı renk çakıl taşları kullanarak, tek renkli bölgeler oluşturabilir veya daha parlak bir görünüm oluşturmak için renkleri karıştırabilirsiniz.

Çakıl taşları ile parlak Çiçeklik

Çakıl taşları ile parlak Çiçeklik

menüye dön ↑

Ön bahçe peyzaj tasarımı

Ön bahçenin tasarımına gelince, evinizin hangi özelliklerinin vurgulanacağının yanı sıra, aktif olarak kullanılacak açık bir alana nasıl dönüşebileceğinizi düşünmek isteyeceksiniz. Tatilinizi orada geçirmek istiyorsanız, mahremiyet anahtarı olacaktır. Gizlilik, duvar veya çit kullanılarak oluşturulabilir.

menüye dön ↑

Yeni bir bakış açısı olsun

Bir projeyi seçmeden önce, manzaraya taze gözlerle ve daha geniş bir şekilde bak. Peyzajımıza o kadar alışkınız ki başkalarının ne görebileceğini belirlemek zor. Manzarayı yeni bir bakış açısıyla görmek için iki basit hile var. Bu iki yöntemi de kullanırken amaç, peyzajınız hakkında ne düşündüğünüzü unutmak ve gerçekte var olanı görmektir.

Birincisi eski sanatçının hilesidir. Peyzajınızdan yeterince uzak durun, böylece her şeyi bir kerede görebilirsiniz. Ardından, resim bulanıklaşana kadar gözlerinizi sıkın ve hafızanızı temizlemeye çalışın.

Özel bir evin Modern Peyzaj Tasarımı avlusu (160+ Fotoğraf). Güzelce kendi elleriyle düzenlemek ve dekore etmek

Manzara oluşturmak için resminizi "çizin"

Bulanıklaştığında karanlık ve fazla büyümüş alanlar olabilir. Bazı alanlar kirli görünebilir, çünkü çok fazla küçük ekim, heykel ya da saksı vardır. Ya da parlak ve net bir alanınız olabilir, ancak biraz fazla boş. Tüm bu fikirler, ilk başta hangi projeleri çözmeniz gerektiği konusunda size genel bir fikir verebilir.

Peyzajınızı yeni bir görünümle görmek için kullanabileceğiniz ikinci teknik, peyzaj tasarımınızın siyah beyaz fotoğraflarını yapmaktır. Renk vererek, tanıdık alanı yeni yapabilir, böylece nesnel gözlerle göreceksiniz. Halen, çoğu dijital kameranın siyah ve beyaz bir ayarı vardır, bu yüzden tekno bir dahi olmasanız bile bu işlemi yapmak kolaydır.

menüye dön ↑

Sınırları tanımlayın ve malç ekleyin.

Temiz kenarlar görünümü aldatır ve düzenli ve bakımlı bir manzara oluşturur. Çim, bahçedeki çiçek tarlalarına çarptıysa ve düzensiz bir çizgi oluşturduysa, sınırın tanımı tüm peyzajın görünümünü iyileştirebilir.

Yeni bir sınır tanımlamak için bahçe hortumu koyarak başlayın. "Sarhoş bir yılan" dalgalı bir çizgi oluşturarak acemi hata yapmayın. Bunun yerine, evinizin büyüklüğüne göre ölçeklendiren geniş eğriler oluşturun. Ardından, temiz ve çekici bir çizginiz oluncaya kadar çimleri kırpmak için bir çapa kullanın.

Malç güzel bir hat tanımlayın

Malç güzel bir hat tanımlayın

Düzgün bir kenarlığa sahip olduktan sonra, sofistike bir görünüm için tahta yongalarından bir parça malç ekleyin. Parlak renkler çekici, toprağın dengesiz yüzeyini pürüzsüzleştirir ve kural olarak çevre düzenlemesine profesyonel bir görünüm kazandırır.

menüye dön ↑

Büyük çalıları kes

Bitki açıkça bir çit olma amaçlı değilse, o zaman kesilmelidir. Aksi takdirde, hizmetin kontrolden çıktığı hissine kapılacaksınız.

Çalığı tabanda kesin ve yerden 15 cm uzakta olan dalları çıkarın. Daha açık bir görünüm sunar ve orman gülleri ve diğer çalılıklar üzerinde harikalar yaratır; zeminde süründüklerinde kasvetli ve ezici görünebilir.

Bahçede temiz çalılar

Bahçede temiz çalılar

Bir diğer iyi görev de, eve dokunan bitkileri dikkatlice kesmektir. Evde kullanılan bitkiler küf ve karıncaların yanı sıra boyanın çatlamasına neden olabilir. Evden 20 ile 30 cm arasındaki budama bitkileri, peyzajı daha açık bir görünüme kavuşturmanın yanı sıra, evi temizlemek veya gerektiğinde renklendirmek için fırsat verecektir.

menüye dön ↑

Şık bir ön bahçe için 45 fikir

Modern ön bahçe tasarımları minimalist ve çöl görünümüne daha fazla güveniyor. Hacimsel şekiller ve renk bolluğu kayboldu. Modern görünüm saf çizgiler, toprak renkleri, taşların yaratıcı kullanımı ve atipik renklerin yokluğundan oluşur.

menüye dön ↑

Basamaklar ve kaldırım taşları

Kaldırım desenli patika yönünde kenar boşluklu, yuvarlak taşlarla değişen katı kaplamalardan bir ayrılma görüyoruz.

Maya dekoratif malzemelerinin tescili

Maya dekoratif malzemelerinin tescili

menüye dön ↑

Yatay Çit

Çizgiler daha temiz ve yatay bir çitle daha belirgindir. Alüminyum, vinil, çelik ve ahşap moda mutfak bahçeleri için popüler malzemelerdir.

menüye dön ↑

Metal parçalar

Metal ev numarası işareti fikri, pirinçten, alüminyumdan veya kromdan yapılmış modern ve net yazı tipleridir. Basit ve şık.

menüye dön ↑

Bitkisel İpuçları

Bunlar çim boşluklarıyla kaplı kaldırımlardır, böylece çim ayaklarınızın altında büyüyebilir. Avlu için geleneksel beyaz ya da hafif kaldırım taşları, yeşil ile birlikte avlunun daha net bir görüntüsünü sağlar.

Çimenli avlu yolu

Çimenli avlu yolu

menüye dön ↑

Bahçe plakaları

Bahçecilik, daha kısıtlı hale getirilmiş olmasına rağmen, hem ön hem de avlularla ilgilidir. Çiçekleri seviyorsanız, ilginç ve yeni bir boyut olan blok bahçesini kullanın.

Saksıların rolü

Saksıların rolü

menüye dön ↑

Büyük tencere

Modern ön avluların arasında bitkiler için oldukça belirgin büyük kaplar vardır. Onlar büyüdükçe, daha iyi. Temel şekiller - yuvarlak, kare, silindirik veya konik.

Bahçe için ilginç bir çözüm

Bahçe için ilginç bir çözüm

menüye dön ↑

Taş ve sulu meyveler

Modern ön bahçelerde irili ufaklı taşların kullanımı yaygındır. Ve ne büyür ve taşlarla en iyi görünen nedir? Succulents!

Peyzaj tasarımında succulents

Peyzaj tasarımında succulents

menüye dön ↑

Duvara monte bahçe

Bahçenizi zeminde sınırlamayın. Pitoresk duvar bahçeleri çekici, yenilikçi ve ön bahçenin ana dekorasyonuna benziyor.

menüye dön ↑

Renk kümeleri

Birçok modern ön bahçede hala birçok renkli çiçekli bitki bulunmaktadır. Dağınık bir görünümden kaçınmak için onları kontrol altında ve iyi bir renk oranında tutun. İşe yaramayan bitkiler daha iyi çalışır.

Bahçe dikiminde renk düzeni

Bahçe dikiminde renk düzeni

menüye dön ↑

Işıklı yollar

Işıklı yollar, ön bahçenizin tasarımını tanımlar ve geliştirir. Aynı zamanda uygun ve çekici.

menüye dön ↑

Çit ve bankların kombinasyonu

Zarif demir koltukları, daha fazla kısıtlanmış, entegre köşe ve tırnağın lehine değiştirme zamanı geldi. Ve aynı teknikle çevrelerindeki bir çitle yapılmışlarsa, bu tasarımın daha uyumlu olmasını sağlayacaktır.

Tezgah ve taş çit

Tezgah ve taş çit

menüye dön ↑

Minimalist eskrim

Ön bahçenizi boğumlu ve minimalist bir çitle sabitleyin. Artık büyük bukleler, monogramlar ve parlak renkler yok.

menüye dön ↑

Modern cephe avluları doğal renklerle dekore edilmiştir. Yemyeşil yeşilliklerin karşısındaki beyaz ortancalar ön bahçenizi daha canlı hale getirir.

Yeşil ve beyaz bitki kombinasyonları

Yeşil ve beyaz bitki kombinasyonları

menüye dön ↑

Taş ve ahşabın birleşimi

Kaynaklara geri dönelim. Kaba taş ve ahşap kalaslar, modern ön bahçelerin katı çizgisine sahiptir.

menüye dön ↑

Teraslı Bahçe

Düzgün olmayan bir cephenin güzel bir ön bahçe oluşturulmasını engellemesine izin vermeyin. Alanınız için çalışmasını sağlayın: Teraslı basamaklı bahçe fikri eğimli bir yüzeye uygundur.

menüye dön ↑

Kırmızı bitki kapları

Sessiz toprak çiçeklerine karşı parlak kırmızı saksılar meydan okuyan ve çarpıcı görünüyor. Belirli bölgelere dikkat çekmek istediğinizde bunları kullanın.

Bahçedeki parlak saksılar

Bahçedeki parlak saksılar

menüye dön ↑

Modern pergola

Limanlar romantik ve büyüleyici. Bahçenize uygun, modern, minimalist bir çardak oluşturun.

menüye dön ↑

Taşlı Taş

Modern ön bahçe tasarımları, çeşitli doğal unsurlar kullanır.Çeşitli usulsüzlükler ve taşların dokusu en iyi şekilde birlikte gösterilebilir.

Taşların kendi elleriyle yaptığı bir çiçeklik

Taşların kendi elleriyle yaptığı bir çiçeklik

menüye dön ↑

Dekoratif yay çekiciliği

Günümüzün ön bahçelerindeki bitkiler yapılandırılmıştır ve güçlü bir karaktere sahiptir. Dekoratif yayın yüksekliği, şekli ve rengi vardır: ön bahçeler için ideal.

menüye dön ↑

Siyah vazolar

Dış mekan bitkileri için modern saksılar genişledi, şekli ve ana kalın renkleri - özellikle siyahtı.

Şaşırtıcı Bitki Çözümü

Şaşırtıcı Bitki Çözümü

menüye dön ↑

Ahşap Etli Eskrim

Zengin, koyu renkli bir ağaç gölgelenecek ve koyu yeşil sulu meyveleri iyi pürüzsüz hale getirecektir.

menüye dön ↑

Antik yunan amphora

Antik Yunan amforası gibi süslemeler kullanarak avlularınızı çekici kılın. Heykeli ön bahçeniz için merkezi bir odak olarak kullanın.

Özel tasarım için Amphora

Özel tasarım için Amphora

menüye dön ↑

Siyah ve yeşilin birleşimi

Siyah ve yeşilin kombinasyonu ilginç ve etkileyicidir. Siyah, yeşili daha taze ve canlı yapar.

menüye dön ↑

Ahşap ve Bambu Cephe

Bambu temel, klasik ve minimalist bir görünüm evinize Japonya bir parça getiriyor.

Evin ahşap cephe

Evin ahşap cephe

menüye dön ↑

Bahçe 4 mevsim

Dört mevsim bahçesi, yılın her mevsiminde etkileyici olan, kompozisyonu her mevsimde ilginç kılan bitkilerin bir seçkisidir. Bahçenizi uygun şekilde yerleştirmek için peyzaj tasarımcısı servislerine ihtiyacınız olabilir.

menüye dön ↑

Nehir atkuyruğundan çit

Nehir at kuyruğu çit, aksanlı bölümleri veya bağımsız bir dekorasyon olarak uygundur. Parlak yeşil renk tonu, temiz dikey saplar ve siyah detaylar muhteşem bir tasarım yaratır.

menüye dön ↑

Donatılmış su kaynağı

Biçimsiz bahçe vinci yaratıcı bir projeye dönüştürün. Amacına hizmet edecek, ancak buna harika bir tasarım eklenecek.

Peyzaj tasarım öğesi olarak sokak lavabo

Peyzaj tasarım öğesi olarak sokak lavabo

menüye dön ↑

Köşe Bahçe

Bahçenin bir köşesini bahçeye ayırın. Bu seçenek avluların çoğunu geniş ve düzenli tutar, ilginç bir köşe oluşturur.

menüye dön ↑

Işıklı bitkiler

Bahçenin etrafındaki bitkilere ve saksılara stratejik aydınlatma koymak ön bahçenizi aydınlatacak ve yerleri ve özellikleri vurgulayacaktır.

menüye dön ↑

Metal kaplar

Krom, gümüş, bakır veya altından yapılmış metal kaplarla ön bahçenize fütüristik bir dokunuş ekleyin.

Dış mekan dekoru için metal kaplar

Dış mekan dekoru için metal kaplar

menüye dön ↑

Düşük çit

Kaldırımınızı ve alçak bir çitle iyi konumunuzu vurgulayın.

menüye dön ↑

İnce bitkiler

İnce bitkilerin doğru kombinasyonu, modern ön bahçe tasarımlarının sert çizgilerini yumuşatır.

Bitkilerle ince çizgiler

Bitkilerle ince çizgiler

menüye dön ↑

Su ve ateş

Muhalifler cezbeder ve yeni bir incelik eğilimi bu olgunun kanıtı olur. Giderek artan şekilde, tasarımcılar odak noktaları oluşturmak için ateş ve sudan oluşan bir kombinasyon seçiyorlar. Bireysellik ifade etmek için avluya bir ateş tandem ekleyin.

menüye dön ↑

Form ve tevazu

Modern ön bahçe tasarımları temiz çizgiler, net desenler ve keskin şekiller içerir. Yeşillik evcilleştirilir, bitkiler yapılandırılır, tüm alanlar dağıtılır.

menüye dön ↑

Kapısız Çit

Giderek, modern ön bahçelerin kapıları yoktur. Çitlerin stratejik konumu gerekli mahremiyeti ve çevresi sağlar.

Ön alana özgürlük

Ön alana özgürlük

menüye dön ↑

Yaratıcı merkezler

Minyatür tasarımlar küçük bahçeler için uygundur. Kaya, su ve yeşilliklerin büyük bir saksı içinde birleşimi bahçeyi canlandırır.

menüye dön ↑

Ahşap, taş ve su

Kârlı, klasik ve etkileyici bir avlu için en temel üç doğal unsuru birleştirin.Manzarayı tamamlamak için birkaç yeşil nokta ekleyin.

menüye dön ↑

Hafif kaldırım

Gösterecek aydınlık bir eviniz olduğunda, ön bahçenizin parlak renklerde büyük kaldırım taşlarıyla tamamlayıcı bir arka plan haline gelmesine izin verin.

Granit parke taşları ev tasarımı

Granit parke taşları ev tasarımı

menüye dön ↑

Taşın ifadesi

Modern bir ön bahçenin birkaç tasarımı ilgi çekici, dokulu ve mümkün olduğunca doğaya yakın olmalıdır. Köşelere şaşırtıcı özellikler eklemek için onları taştan yapın.

menüye dön ↑

Çiçeksiz Bahçe

Çiçekli bitki olmadan bahçe

Çiçekli bitki olmadan bahçe

Çok sık sık modern ön bahçelerde çiçekli bitki yoktur.

menüye dön ↑

Yeşil ve beyaz cephe

Evinizin beyaz veya açık bir cephesi varsa, avluyu tamamen yeşil yapın. Yeşil bitki örtüsü, beyaz sarayı göstermek için en iyi sahne. Daha ilginç bir görünüm için tonları ve şekilleri çeşitlendirin.

menüye dön ↑

Bitki mükemmellik

Yabani çayırların güzelliğini hatırlatmak için geniş bir yelpazede farklı otlar getirin. Bahçenizi bakımlı tutun, çünkü bu tarz kolayca düzensiz görünebilir.

Uzayın her köşesini ekmek.

Uzayın her köşesini ekmek.

menüye dön ↑

Koyu ahşap eskrim

Ahşap ve suni ahşaptan yapılmış çit çekici, şık ve moderndir. Doğal desenleri göstermek için boya kullanmayın, temiz veya vernikli ahşap seçin.

menüye dön ↑

Yaratıcı aydınlatma

Sütunlar, peri renkli ışıklar ve spot ışıkları unutun. Yenilikçi bahçe lambaları cesur ve büyüktür.

Bahçenin tarzı için bir lamba seç

Bahçenin tarzı için bir lamba seç

menüye dön ↑

Japonya'nın ipucu

Japon bahçeleri, minimalist bahçe tasarımının özüdür. Tahta kare yapılar, su özellikleri ve basamak gibi formda Japon ilhamını getirin.

menüye dön ↑

ağaçlar

Ön bahçeniz için bir ağaç seçerken kilit kalite, düşük anahtar çekiciliği olmalıdır. Doğru ağaç, yapısal ilgi, mevsimsel renk, gölge ve ölçek ekleyerek ön bahçeyi dönüştürebilir. Ön bahçe için en iyi ahşap seçimi, ikliminiz, sahip olduğunuz alan, tercihleriniz ve peyzajınızın yönü gibi faktörlere bağlıdır.

menüye dön ↑

Küçük alanlar için ağaçlar

Küçük bir ön bahçe için bir ağaç seçerken, evinize veya manzarasına hakim olmadan odak oluşturacak bir model arayın. 8 metrenin üzerinde büyümeyecek, ancak ilginç yaprak şekilleri ve benzersiz dallanma yönleri gibi büyüme eksikliklerini telafi etmekten daha fazlasını göze çarpan özelliklere sahip birçok küçük veya cüce ağaç türü var. İyi seçenekler arasında kızılcık, Japon akçaağaçları, kiraz ağaçları ve mor erik bulunur.

Küçük bir alan için süs ağaçları

Küçük bir alan için süs ağaçları

menüye dön ↑

çiçekli

Çiçekli ağaçlar ön bahçenize, uzun bir kıştan sonra, genellikle peyzajın geri kalanı hayata geçmeden önce, uzun zamandır beklenen bir renk sıçraması verecektir. Etki, çiçeklerle dolu bir vazo şekline benzer, geçici ancak parlak bir renk sıçraması ve sarhoş edici bir koku sağlar. Birçok çiçekli ağaç aynı zamanda parlak meyveler ve çiçekli kiraz ağaçları, mersin, elma ağaçları ve oryantal kırmızı çanlar gibi parlak sonbahar yaprakları üreten çok mevsimsel ilgi de sağlar.

menüye dön ↑

gölge

Evin önündeki gölgeye ağaç dikmek, sabahları ve öğleden sonra güneşini pencerelerinize dökerek engelleyebilir ve yazın sizi serinletir. Yapraklarının yoğun kanopileri ayrıca çimlerden ve bahçe yataklarından suyun buharlaşmasını yavaşlatır. Gölge ağaçları birçok şekil ve boyutta gelir, ancak hızlı büyüyen çeşitler faydalarını daha erken sağlarlar. Örnekler arasında kırmızı akçaağaç, meşe, kavak, huş ağacı, kül bulunur.

Evin yakınında arsa üzerinde ince huş

Evin yakınında arsa üzerinde ince huş

menüye dön ↑

Sonbahar yaprakları için

Her ön bahçede, sonbaharın göz kamaştırıcı rengini sağlayan en az bir ağaç bulunmalı ve yaprakları bir gecede parlak sarı, turuncu, kırmızı veya mor tonlarına dönüşecek şekilde olmalıdır. Şeker akçaağaç gibi bazı ağaçlar sarıdan turuncuya ve sonunda kırmızıya kadar renkli kaleydoskop üretecektir.

menüye dön ↑

yaprak dökmeyen

Çok yaprak döken ağaçlar sizi bahar çiçekleri ve sonbahar renkleri ile ödüllendirirken, zaferleri genellikle kışın yaprakların düştükten sonra kaybolur ve sizi cansız bir manzaraya bırakır. Hemen hemen her ön bahçede yıl boyunca renk ve iğne yapraklı ağaçların heykel güzelliği yararlanabilir.

Çok çeşitli ebatlarda, şekillerde, iğnelerin ve dokuların renklerinde mevcut olan iğne yapraklılar, karla kaplı bir ön bahçeyi kış masallarına dönüştürebilir. Resmi bir giriş oluşturmak için küçük yaprak dökmeyenleri çiftler halinde kaplara yerleştirebilirsiniz. Popüler kozalaklı çeşitleri: Alberta ladin, ardıç, mazı ve mavi ladin.

Peyzaj tasarımı hakkında bilmeniz gereken her şey

Özel bir evin avlusunu açıyoruz

8.5 Toplam puan
Çarpıcı avlu peyzaj

Böyle bir güzellik kayıtsız kimseyi bırakamaz. Asıl şey bahçenizde tam olarak ne görmek istediğinizi düşünmektir. Ve bu konuda size kesinlikle yardımcı olacağız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

8.5Uzman puanı
Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
8.5
7.5Kullanıcı oyu
Bilginin alaka düzeyi
10
Uygulamanın kullanılabilirliği
5
Konu açıklaması
7
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Güzel tasarım
 • Geniş tasarım seçenekleri
 • deneme
eksileri
 • Maliyeti
 • zaman
 • Uzmanların yardımı
 • Kazıklanma olasılığı
Yorumunuzu ekleyin  |  Yorumları ve yorumları okuyun

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

2 yorum
Hepsini göster En yararlı En yüksek puan En düşük puan Yorumunuzu ekleyin
 1. 3.75
  Bilginin alaka düzeyi
  100
  Uygulamanın kullanılabilirliği
  50
  Konu açıklaması
  70
  Bilginin güvenilirliği
  80

  İyi fikirler ve projeler)

  yararlı(0) Hayır iyi(0)Zaten oy verdin

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn