İç mekandaki algımızı etkileyen rengin büyüsü: Parlak renklerde kırmızı bir mutfağın tasarımı (115+ Fotoğraf)

İç mekanda tamamen kırmızı olan mutfak herkes için uygun değildir, ancak dekorun bazı detayları, az ya da çok yoğunlukta, her "karabiber" sevgilisine uyacaktır. İç kısımdaki kırmızı mutfak, tamamen işlevsel bir mutfağa tekabül eden yiyecek için iştah ve istek uyandırıyor.

İçerik:

Kırmızı renkler parlak enerji getirir, mutfağın tasarımına ve dekoruna vurgu yapar. Baharatlı, iştah açıcı, yemek pişirmek için tasarlanan fonksiyonel iç mekanlara görsel ilgi getiriyor. Mutfak dolapları ve aksesuarları, küçük süslemeler, bu renkteki duvarlar mutfağınızı aydınlatacak, tasarımınıza eklemeniz için ilham verecek. Bu projeleri beğeneceksiniz, çünkü çoğu Modern tarzda yapıldığı için klasik renklerle harika görünüyorlar - siyah, beyaz, gri.

Karakterli mutfaklar için sıcak renk

Kırmızı, güçlü bir kişiliğe sahip, çekici potansiyeli olan bir sinyal rengidir. Aynı zamanda açlığı teşvik ettiği düşünülmektedir - bu yüzden çarpıcı dekorlarıyla bizi şaşırtan restoranlar bu basit renk psikolojisi kurallarını tasarımlarında kullanmaktadır.

Birçoğumuz seviyoruz, bu tutkulu rengi ev tasarımınıza entegre etmek istiyoruz, ancak güçlü, heyecan verici karakter bir yatak odası veya oturma odası için uygun değil. Ancak bugün, karakteriyle yemek pişirmek için mutfağa hoş geldiniz.

Kırmızı, güçlü bir kişiliğe sahip bir sinyal rengidir.

Kırmızı, güçlü bir kişiliğe sahip bir sinyal rengidir.

Gittikçe popüler olan kırmızı mutfağı cesurca bölünmemiş ilgiyi hak ettiğini ilan ediyor. Pürüzsüz, parlak yüzeylerden mat yüzeylere kadar kullanılabilecek birçok doku, nüans vardır. Paslanmaz çelik veya küçük mozaik karolarla bir kombinasyon düşünün. fayanspratiklikten sonra kalplerimizi yavaş yavaş fethediyor.

Kurulu
İstenmeyen sonuçlara yol açmadan dekorun bir kısmını karıştırın. Herhangi bir bileşimin yüzde 5 ile 10 arasında bir değer içerebileceğine göre reklam kuralını uygulayın. Elemanı kompakt ve yoğun yapın, böylece anında bir mutfak adasında gözler için görmeye dönüşür.
Renk uyarıcı bir açlık olarak kabul edilir.

Renk uyarıcı bir açlık olarak kabul edilir.

menüye dön ↑

Sandalyeler

Aksan kadar bar tabureleri beyaz bir mutfak takımıyla şık olabilir, ama çok yoğun değil ama daha yumuşak. Tabii ki, kırmızı tasarım dokunuşuyla arkadaşlarınızla daha lezzetli bir yemek yapabilirsiniz.

Aksan olarak bar tabureleri

Aksan olarak bar tabureleri

menüye dön ↑

dolapları

Klasik ahşaptan yorulduysanız dolapları, boyayarak onların rengini değiştirebilirsiniz. Bir bireyselleştirme, biraz retro dokunuş olan cesur bir tasarım olacak.

Aşırı yapmamanız tavsiye edilir: mizaçlı mobilya en iyi şekilde beyaz, krem, bej gibi nötr bir duvarla tamamlanır;

Kırmızı ile siyah - Bu Modern ve gri ile - nadir, çok etkili bir kombinasyon. 2 rengi karıştırmak istiyorsanız, nötr renkli bir arka plana karşı ılımlı olarak soluk yeşil ile bir kombinasyon deneyin.

Siyah ile kırmızı modern

Siyah ile kırmızı modern

Pürüzsüz, parlak kırmızı alüminyum dolaplar son zamanlarda çok popüler hale geldi. Endüstriyel unsurlarla şık tasarımın bir ipucu ile. Minimalist, bakımı kolay, zamansız, yaşam için bir seçim olabilir.

Parlak, yoğun kırmızı, teknik bir atmosfere ilham verir ve bordo kraliyet, zarif bir renk verir. Her durumda, bu renk, mutfağa göz ardı edilemeyecek nüanslar verir..

Evinizin parlak aksanı

Evinizin parlak aksanı

Renk psikolojisi ve reklamcılıkta gerçek bir güce sahip olduğu için mutfağa getirilen kırmızı renk, bazen Coca-Cola ve acı biberle ilişkilendirir. Doğru dokularla birleştirildiğinde, endüstriyelden retro tasarıma kadar her şeyle çalışır.

Eğer sevdiyseniz ve mutfağınızı bu renkle dekore etme ya da dekore etme riskini alırsanız, konuşmayı ve iştahı teşvik edecek göz alıcı yüzeyler elde edeceksiniz.

menüye dön ↑

mobilya

Hepimizin bildiği gibi, mutfak modüler yapının harika bir örneğidir. Bu, boyutları sık sık karşılık geldiği için tasarımları her zaman karıştıracağımız, tasarımları birbirimizle eşleştireceğimiz anlamına gelecektir. Alışılmadık mobilyalarla dolaşmak için bazı ipuçları:

 • Dolaplardaki vişne kırmızı cila ile modern bir dokunuş katacak. Ve eğer gri betonunuz varsa masa üstü ve yüzeyi yansıtan zemin kaplaması iyi yansır, etkilenir;

 • mutfağa retro bir görünüm kazandırmak için siyah-beyaz renk düzeninde aksan kullanın. Bu kırmızı tabakları, kapları bulun;
 • sofistike bir arzu olduğunda, Bordo, maun ya da boğuk bordo gidin. Hafif krom ve dayanıklı kumaş ile bunları dengeleyebilirsiniz. Koyu kırmızı mutfağın rafine ritmini kırmak istemiyorsanız, bronz teçhizat, bakır fenerler krom yerine.

Bu renk enerjiyi vurgular, sıcak, eşsiz yaşam alanları yaratır. Bu abartılı rengin kullanılması da dahil olmak üzere modern bir mutfağa benzersiz bir gölge vermenin birçok yolu vardır.

Dolaplar, küçük dekorasyonlar, duvarlar - vurgulu veya sağlam olup olmadıklarına bakmaksızın - diğer birçok renk ve tonla harika görünüyorsun. Kırmızı ev aletleri, raflar veya saksılar siyah, beyaz veya gri ses tonları ve paslanmaz çelik aletler.

menüye dön ↑

dolapları

Doğru tamamlayıcı renkler, aksan, aksesuarlar, mutfak dolaplarınızdaki kırmızı renk mutfağı ön plana çıkarabilir. Bütün aile için uzun bir süre bir buluşma yeri olacağını garanti edecek.

Bu mutfak bütün aile için bir buluşma yeri olacak.

Bu mutfak bütün aile için bir buluşma yeri olacak.

Çok güçlü olduğu için, daha iyi etki için onu diğer renkler ve aksesuarlar ile dengede kullanmanız gerekir. Çok büyük renk alanları her zaman çok etkileyici görünür, bu özellikle doğrudur. Beyaz duvarlı, mutfak tezgahı, siyah çelik ev aletleri ve yüzeyler ile tamamlanan kırmızı mutfak dolapları sıcak, çekici bir oda yaratırken aynı zamanda rahatla. Ayrıca parlak cilalama ve modern bir şehir manzarası ile tamamen fütüristik bir uzay çağına girebilir.Veya parlak dolaplar, gümüş aksesuarlar ile komple bir retro seçin.

Sessiz gri duvarları olan koyu kırmızı dolaplar, siyah granit tezgahı, vurgular, mutfağınıza keskin bir efektle şık, kaliteli bir görünüm verir, zarif görünüyor.

Kırmızı dolaplar, mutfağa eğlenceli, eğlenceli bir görünüm verecek, kahkahalara elverişli, iyi bir ruh hali verecek olan beyaz dolaplarla iyice karıştırılır.
Beyaz duvarlı kırmızı mutfak dolapları

Beyaz duvarlı kırmızı mutfak dolapları

Lamine dolapların modern düz panelleri basit ama çok şık. Laminat parkeDekorasyonda parlaklık ve çeşitlilik sunar. Bir bütçe olacak ama zarif bir mutfak.

menüye dön ↑

aydınlatma

Kırmızı dolap seçerken, mutfak tasarımındaki ışığın doğru aksanı sağladığından emin olun. İçlerinde bulunan ton, ruh halini belirlemede çok önemli bir rol oynar. Büyük plastik pencerelere sahip çok sayıda doğal aydınlatma, sık aydınlatma, odayı daha parlak hale getirir ve ayrıca daha sert elemanları yumuşatır.

Burada sıcak ışık üretecek gaz lambaları uygun olacaktır. Paslanmaz çelik lambalar, iç mekanın yanı sıra siyah, beyazı da mükemmel şekilde tamamlar. Lambanın yumuşak bir parıltı sağladığından emin olun, parlamayı kabinlerin parlak yüzeyine yansıtmaz.
Bir odanın tonunun belirlenmesinde aydınlatma çok önemli bir rol oynar.

Bir odanın tonunun belirlenmesinde aydınlatma çok önemli bir rol oynar.

Belirli bir ton, tutum yayan birçok farklı ton olduğunu unutmayın. Kiraz veya bordo gibi koyu kırmızı, klasik, sofistike bir görünüm verir. Daha parlak bir kırmızı, cilalı parlak bir görünüm için çok uygundur. Koyu kırmızı, bordo, aralarındaki orta bölümü birleştirir. Bu yüzden uygun tonu seçin, mutfağınızın durdurulamaz enerjiyle ne kadar hızlı oynayacağını görün.

menüye dön ↑

duvarlar

Mutfaktaki kırmızı renk herkes için olmasa da, kıvılcım, baharat eklemek istiyorsanız göz önünde bulundurulmalıdır. Genellikle tutku ve onun nahoş ortağı, öfke ile ilişkilidir. Ancak gıda açısından, genellikle açlıkla ilişkilidir. Bunun en iyi örnekleri, portakallıların yanı sıra genellikle kullandıkları gibi fast-food zincirleridir. sarı.

Mutfağınızdaki kırmızı duvarlar, moralinizi yüksek, iyi bir iştahınız olsun isteyenler için uygun bir seçim olacaktır. Bu renk psikolojik açıdan çok aktiftir. Merkezi sinir sistemini uyarır, tansiyonu, iştahı arttırır.

Tonlar, diğer renkler veya tonlarla uyumlu hale getirilmelidir. İç tasarımda büyük miktarlarda kullanıldığında saldırganlık, sinirlilik ve bazen de öfkeye neden olabilir.

Kurulu
Kiraz, nar, bordo, tuğla gibi farklı tonları kullanmak daha iyidir.
Kırmızı duvarlar cesur insanlar için çok uygundur.

Kırmızı duvarlar cesur insanlar için çok uygundur.

Mutfaklarda aksan duvarlar da kırmızı olabilir, kendiniz yapabilirsiniz:

 • kırmızı mutfak tezgahı;
 • bir buzdolabı;
 • sayaç;
 • perdeler.

menüye dön ↑

duvar kağıdı

Kırmızı mutfak iç tasarımı, diğer gölgelerle bir araya getirilmesi uygunsa, taze ve orijinal görünecektir. Mutfak tasarımında en moda renkler soluk pembe, zengin kestane rengidir. Kırmızı, hafif nötr kombinasyonları dekorasyonda yaygın olarak kullanılmaktadır. duvarlar, katlar. Kırmızı mutfak, duvar dekoru için beyaz, bej veya açık gri tonlarıyla mükemmel bir tezat oluşturuyor.

Büyük bir mutfağınız varsa, seçimde herhangi bir kısıtlama yoktur. Duvarlar görsel olarak mutfağınızın daha küçük görünmesini sağlar. Ancak dikkatli olun, sıcak tonları seçin.

Hafif veya nötr mobilyalar etli bir karo veya cam ile çok iyi görünüyor önlük. Beyaz bir taş tezgahın, kırmızı dekoratif bir önlükle birleştirilmesi şık bir kombinasyon olarak kabul edilir.

menüye dön ↑

Renk kombinasyonu

Bu, geleneksel olarak tutkuyu, sevgiyi, gücü ve hatta tehlikeyi temsil eden klasik bir renktir. Ve ayrılmaz bir şekilde yemekle bağlantılı. Sulu çilekler, olgun domatesler, ağız sulandıran makarna sosu, ateşli biber - taze lezzetli yemekler

Zengin renkleri farklı stillerde dengelemek için, genellikle aşağıdakiler gibi çeşitli nötr renk tonları ile birleştirilir:

 • gri;
 • beyaz;
 • siyah;
 • kahverengi.

Eklektik bir renk düzeni için altın, yeşil, fuşya ve sarı ile karıştırılabilir.

Birden fazla renk kombinasyonu

Birden fazla renk kombinasyonu

Geleneksel ve klasik mutfak tasarımları, genellikle hem Kırsal tarzı hem de daha sofistike tasarım planlarını tamamlayan bu rengin farklı tonlarını içerir. Ahşap dolaplar burada iyi görünüyor mobilya ve sıcak, rahat ve davetkar bir atmosfer yaratan parke zeminler.

Ada gibi kırmızı renkteki şık bir merkez, çalışma alanını canlandırabilir ve dengeyi ve stilini koruyarak tüm mutfağın görünümünü değiştirebilir.
Kırmızıyı çeşitli tonlarda nötr renkler ile birleştirin.

Kırmızıyı çeşitli tonlarda nötr renkler ile birleştirin.

Bir aksesuar bir çıkış için çok basit görünebilir, ancak sıcak bir renk lekesi eklemek ve ezici bir faktör olmadan enerjiyi teşvik etmek için iyi bir yoldur. Fikir bar tabureleri, kumaşlar, mutfak eşyaları ve tabaklar aracılığıyla iyi bir şekilde uygulanmaktadır.

menüye dön ↑

Renk şeması seçme

Bu göz alıcı bir gölge olduğundan, devrenizin geri kalanıyla nasıl çalışacağını düşünmek önemlidir. Alanınızda daha soğuk (daha mavi) veya daha sıcak (daha turuncu) tonların uygun olup olmadığını göz önünde bulundurun - bu, sahip olduğunuz ışık miktarına bağlıdır. Mutfağınız biraz aydınlanırsa, böyle bir dekorun ağır göründüğü yerlerde umutsuzluğa kapılmayın. Renk, yemekleri vurgulamak için raflardaki etkileyici arka plan rengi gibi akıllı bir şekilde açılabilir.

Kırmızı, eviniz için parlak bir vurgu olabilir.

Kırmızı, eviniz için parlak bir vurgu olabilir.

Dolaplardaki, aksesuarlardaki, küçük süslemelerdeki ve duvarlardaki kırmızı mutfak renkleri diğer birçok renk ve tonla iyi gider. Aletler, kalemler, raflar veya saksılar şunlarla harika görünür:

 • beyaz;
 • siyah;
 • gri çiçekler;
 • paslanmaz çelik aletler;
 • Duvar plakaları

Renk unsurları mutfağınızda olanlarla koordine edilmelidir - ev aletleri, mutfak dolapları, aksesuarlar, küçük dekorasyonlar, duvar karoları ve aydınlatma armatürleri. Dikkatli renk şemalarını vurgularla kullanarak renklerin kombinasyonu iç mekanınıza uyum sağlar.

menüye dön ↑

Kırmızı-gri iç

Gri mutfak dolapları çoğu durumda şık görünür ve odanın dengelenmesine yardımcı olur. Bu renk, ana rengi mükemmel bir şekilde tamamlar, çünkü antitezi olarak işlev görür - “patlama tehlikesini” dengeler ve herhangi bir stile ve alana adapte olabilir.

Kırmızı ve gri tonlarda

Kırmızı ve gri tonlarda

Kombinasyonu kullanarak, esas olarak soğuk griden oluşan minimalist alanı dekore edebilirsiniz: burada zengin bir renk konforu ekler.

menüye dön ↑

Siyah-beyaz-kırmızı kombinasyonu

Rahatsız edici fakat klasik bir renk kombinasyonuna ihtiyacınız olduğunda, siyah, kırmızı ve beyaz karışımına bakın. Üçlü, evinizde zaten var olan bir konuya uyum sağlayarak görsel olarak heyecan verici bir ifade sunar. En dinamik ve büyüleyici tasarım renklerinden biri, siyah ve beyaz süslemelerle parlak renk kombinasyonları oluşturur. Siyah ve beyaz renklerde küçük bir mutfak tasarımı cesur, sıradışı ve ilginç görünüyor.

Siyah-beyaz-kırmızı kombinasyonu

Siyah-beyaz-kırmızı kombinasyonu

menüye dön ↑

Siyah ve kırmızı

Koyu renkli mutfakta, karanlığın içinden kesebilir. Hoş bir odaklanma sağlamak için bazı mat gri paslanmaz çelik cihazlar ekleyin.

menüye dön ↑

Kırmızı ve beyaz dekor

Bu renklerdeki mutfak tasarımları evlere retro tarzı getiriyor ve tanıdık, nostaljik, taze ve enerjik fikirlerin bir kombinasyonu ile iç tasarımını zenginleştiriyor. Parlak renkler atmosferi tamamen değiştirerek, çok küçük bir mutfağın bile canlı, neşeli ve misafirperver olmasını sağlar.

Retro tarzı

Retro tarzı

Renk kombinasyonları, durum algısını değiştiren insan ruhunda güçlü bir bilinçaltı etki yaratır.O kadar güçlüler ki, basit bir sıradan iç mekanı abartılı bir iç mekana dönüştürebilirler. Beyaz unsurlar alan yaratır ve birliktelikte tasarımı sıcak, şaşırtıcı ve ilginç hale getirir. Beraber karıştığında, kombinasyon rahat ve dinamik insanlar için uygun olacak retro tarzı bir dokunuş ile mutfağın parlak bir görünüm oluşturur.

Bu kombinasyondaki mutfak ortamı enerjik ve canlandırıcı görünüyor. Renk kombinasyonları hareketi teşvik eder ve vücudun metabolizmasını hızlandırır, yiyecekleri daha lezzetli ve iştah açıcı yapar, insanları daha fazla yemeye zorlar.
Beyaz elemanlar alan yaratır

Beyaz elemanlar alan yaratır

Çatal bıçak takımı bu renge sahipse yiyecekler daha lezzetli olur. Ancak, sizi aperatifler ve yemek pişirirken aşırı sık "örnek yemekler" için uyaracağını unutmayın. Bu etkiyi anlayarak, retro tarzı vurgu ve çekicilik ile cesur ve dengeli bir modern iç tasarım oluşturmak için mutfaktaki ve yemek odasındaki renk sayısını kontrol etmeniz gerekir.

Bu renkler mutfakta başka neler yapabilir:

 • kuzeyden daha sıcak bir manzaraya sahip odalar yapmak;
 • tutku ve romantik bir atmosfer getir;
 • Bir mutfak veya yemek odası tasarımındaki renk sayısını kontrol ederek, büyüleyici, romantik, sıradışı ve sıcak vurgular ile şık, sıradışı ve hoş bir iç mekan oluşturabilirsiniz.

Beyaz elemanlar alan yaratır

Beyaz elemanlar alan yaratır

Bu renk kombinasyonu küçük bir mutfak için güçlü bir araçtır. Beyaz dekorasyon ve vurgular, kişiliğin gösterilmesi ve güçlü bir ifade yaratılması için küçük bir alanı daha büyük ve daha havadar yapabilir.

menüye dön ↑

dolapları

Dolaplar ve mutfak eşyaları, bu çiçeklerle bir iç dekorasyon için popüler fikirlerdir. Keyifli ve rahatlatıcı bir mutfak tasarımı oluşturmak için dolaplar veya buzdolabı içeren bir renk düzeni seçmek önemlidir. Bu gibi dolaplar cesur görünüyor, çok fazla enerji getiriyor.

Kurulu
Krem ve hafif nötr renklerde beyaz dolaplar ve mobilyalar ile birleştirin. Başka bir fikir: parlak kırmızıyı aynı devrimci ve sıcak tonlarla birleştirin.
Bu dolaplar cesurca görünüyor

Bu dolaplar cesurca görünüyor

Modaya uygun renklerde modern mutfak - pastel ve hafif nötr renklerde doğal kahverengi veya boyalı dolaplarda ahşaba parlak bir alternatif. Dinamik zengin renkler verdikleri ve sıcak ve aydınlık bir mutfak tasarımı yarattıklarından.

Dekorasyon için fikirler:

 • siyah, gri veya beyaz mutfak dolapları aksesuarlarla çok güzel görünüyor;
 • Vurgulu siyah ve beyaz renk şemaları tasarıma büyüleyici bir retro görünüm kazandırmak için iyi bir yoldur. Piyasada modaya uygun renklerde birçok farklı mutfak aksesuarı var ancak yemekler, tencere, mutfak aletleri, kahve makineleri veya bu renkteki mutfak havlularıyla başlayabilirsiniz;

Küçük ve şık seçenek

Küçük ve şık seçenek

 • dolapları ile etkileyici vurgu duvar veya duvar kağıdı Parlak ve etkileyici görünüyor. Mutfak dolapları, döşeme ve tavan nötr tonlarda, sıcak ve çekici bir mutfak oluşturun;
 • Aksesuarlarla başlayın ve mutfak dolapları, aksan duvarları veya bu renkte bir zemin olup olmadığını görün. Seçtiğiniz ton oldukça güçlü ve doygun olduğu için tasarımı basit ve gizli tutun;
 • mutfak aksesuarları - tasarımınıza benzersiz bir görünüm kazandırmak için harika bir yol;
 • Genel bir temayı destekleyen sanat eserleri veya küçük duvar süslemeleri eklemek, boya ile aynı şekilde muhteşem duvarlar oluşturur.

Bu bir şeyle gelen çiçeklerden biri! bej sofra takımı ve adanın dışkıları birbirlerini iyi tamamlar.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Bununla birlikte, ölçülü olarak kullanılmalıdır. Etkileyici boya veya fayans etkileyici ve parlak görünüyor. Nötr zemin, tavan ve dolaplarla birlikte kırmızı vurgular mükemmel bir yay yaratacaktır.

menüye dön ↑

aksan

Mutfaktaki parlak vurgular, özellikle nötr bir arka plana sahip, atmosferi canlandırır, can sıkıntısını giderir. Bazen tek ihtiyacınız olan, çizgiyi geçmeden sıcaklık hissini arttıran küçük bir renk sıçramasıdır. Bunu yapmanın birkaç yolu vardır ve aşağıda başlamanıza yardımcı olacak birkaç öneri bulacaksınız.

Parlak bir vurgu olarak Buzdolabı

Parlak bir vurgu olarak Buzdolabı

Tencere. Bu, gölge eklemenin en kolay yoludur. Örneğin, bir vazo harika görünebilir ve mutfağı “ısıtabilir”.

Sandalyeler.Ahşap bir çam masası ve düşünceli asma lambalarla birleştirilmiş sandalyeler, bireysellik ile eklektik bir dekor oluşturur.. Cesur bir yaklaşım, tasarımdaki tüm kontrast unsurları birleştirir.

KanepeHangi aksan olduğu önemli değil kanepe veya odanın genel paletini tamamlar, sanatsal mobilyalar ve dekorun dekorasyonu gibi görünür.

Kanepeler odanın genel paletini tamamlar

Kanepeler odanın genel paletini tamamlar

Yemek masası.böyle bir masa iştahı canlandıracak, neşelendirecek, konuşkanlığa sahip olacak.

Perdeler.Onları beyaz, desenli, kanepeler veya mutfak tezgahı ile birleştirin. Perdeler dikkat çeker ve görüşlerini kendileri üzerinde yoğunlaştırır. Bulabileceğiniz en iyi kumaşı seçin. İlk önce onları birleştirin çiçeklernetliği elde etmek için çok fazla ısı üretmeyen ve çok kalın olmayan bu nedenle, yeterli doğal ışık vardır.

Perdeler dikkat çeker ve görüşlerini kendileri üzerinde yoğunlaştırır.

Perdeler dikkat çeker ve görüşlerini kendileri üzerinde yoğunlaştırır.

Onları beyaz ile döv ve mutfağın geri kalanıyla birleş. Mutfak perdelerinin uzunluğunu düşünün.

SobaTemiz beyaz bir mutfakta, Bertazzoni gibi sobanın odak noktası inanılmaz görünebilir.

KapıKapı Özellikle geniş, temiz beyaz bir mutfakta büyük yarar sağlayabilir.

Kapı aynı zamanda mutfağa da dikkat çekebilir.

Kapı aynı zamanda mutfağa da dikkat çekebilir.

Duvar kağıdı.Duvar kağıtları harika görünebilir, ancak yalnızca dikkatli kullanım ve kırmızı duvar kağıdı sadece doğru yapıldığında harika görünecek.

Kırmızı önlükParlak ve sıcak olabilir, ancak renk tüm mutfağı yakalamamalıdır. Geleneksel bir tada sahipseniz, Victoria tasarımında kırmızı bir önlükle süsleyin.

Ada.Bu, gerçekten kırmızıyı sevenler için. Onu kırmızı adaya çıkacak kadar sevdiğinizden emin olun.

Ada tasarım seçeneği

Ada tasarım seçeneği

Alan.Kırmızı bir köşe mutfağı tanımlayabilir, ancak ezemez.

Tezgah.Sadık renk hayranları için bir başka fikir, şık ve çekici bir masa üstü olması ve onu biraz sakinleştirmek için gri renkli dolaplar kullanabilirsiniz.

Dolaplar.Dolapları diğer renklerle karıştırın, ancak modern bir tarzda ıslatın. Aksi takdirde tüm dolapları kırmızı yapın.

menüye dön ↑

Zemin kırmızı kiremitlerle nasıl dekore edilir?

Turuncu-kırmızı terracotta isteyip istemediğinize veya bir itfaiye aracından kırmızı tonlar alamayacağınıza bakılmaksızın, böyle bir karo zemin ile gerçekten etkileyici bir etki elde edebilirsiniz. Canlandırıcı ve enerjik olacak ve buradaki sır zeminin öncü bir rol oynamasına ve diğer renklere dikkat etmesine izin vermektir..

Kırmızı döşemeyi parlak bir vurgu olarak kullanabilirsiniz.

Kırmızı döşemeyi parlak bir vurgu olarak kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

Diğer geniş yüzeylerde tekrar etmeyin!

Kırmızı zemini ne kadar sevdiğiniz önemli değil, renk, tezgah, duvar, mobilya ve ev aletleri gibi diğer büyük yüzeylerde tekrarlanamaz. Bu kolayca aşırı olabilir güçlü bir renktir.

Mutfağa girip "kızıl denizi" gördüğünüzde, göz zemin de dahil olmak üzere bireysel unsurları fark etmeyecektir.

menüye dön ↑

Aksan olarak tekrarlayın

Bununla birlikte, birkaç küçük kırmızı vurgu ekleyerek zemine vurgu yapılır. Su ısıtıcısını veya tencereleri kullanabilir veya desenli kumaşı kırmızı penceresandalyeler veya peçeteler. Eğer açıksa raflar veya cam cepheli dolaplar, arka duvarları kırmızıya boyayın.

menüye dön ↑

Başka renkler ekle

Zayıf bir yay istemiyorsanız, başka renkler ekleyin. Üç tanesi yeterli olacaktır ve bu kural, özellikle 60-30-10 kurallarıyla, çok sayıda iç mekanda iyi işler. Bu, ikinci ve üçüncü renkler için baskın rengin% 60'ını ve% 30 ve% 10'unu kullanmak anlamına gelir.

Renk diğer yüzeylerde tekrarlanamaz.

Renk diğer yüzeylerde tekrarlanamaz.

Duvarlarda çok fazla alan yoksa, kırmızı rengin baskın olmasına izin vermelisiniz. Ahşap parçalar, metal kaplamalar veya toprak tonları dikkate alınmaz. Hafif nötrleri aşağıdaki gibi kullanın:

 • bronz;
 • fildişi;
 • beyaz;
 • açık gri.

Siyah, koyu kahverengi ve koyu gri gibi renklerin izole edilmesi çok daha zordur, ancak çoğunlukla sonuç bir elementte ne kadar kullanmaya karar verdiğinize bağlıdır.

menüye dön ↑

Görünüm yukarı doğru yönlendirilmelidir.

Kırmızı karo zemin genellikle odak noktası olarak işlev görür, ancak insanların sürekli olarak ona bakmasını istemezsiniz. Odağı, çerçeveli resimlerle süslenmiş bir duvardaki galeri ya da antika porselen koleksiyonu olan bir vitrin yardımıyla yükseltebilirsiniz.

Mutfakta kırmızı kiremit kullanma seçeneği

Mutfakta kırmızı kiremit kullanma seçeneği

Adanın asma lambalarını sanat camından asabilir, hatta masanın üzerinde bir avize bile asabilirsiniz. Pencereler, saçak gibi üst kısımlarla desteklenmelidir.

Kırmızı mutfak

Muhteşem iç

9 Toplam puan
Sihirli kırmızı

Kırmızı renk, mutfağın tasarım ve dekoruna parlak bir vurgu ve enerji katabilir. Güçlü ve heyecan vericidir ve pişirme için yapılan fonksiyonel iç mekanı önemli ölçüde etkiler. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • İştah ve canlandırıcı ısıtır
 • Çoğu renge uyar
 • Odayı aydınlık ve ilginç kılar.
eksileri
 • Duyuların uyarılmasından dolayı aşırı yemeye neden olur
 • Sinir sistemini aşırı uyarır
 • Duyguların serbest bırakılmasına katkıda bulunur (insanlar için artı olabilir)
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn