220+ Fotoğraflar Yeni tasarım mutfak 9 m2: İşlevsel ve özlü tasarım

Makalede en ilginç mutfak tasarımlarından bahsedeceğiz 9 m.2, iç mekan güncellemeleri, stiller, renkler, aydınlatma hakkında konuşalım.

İçerik:

Yumuşak renklerde mutfak

Yumuşak renklerde mutfak

Sadece 9 m alana sahip küçük bir mutfak2, - panel evlerde bulunan ortak daireler için tipik bir fenomen. Ancak şu anda küçük bir oda, ev aletlerinin, kulaklıkların ve yemek alanlarının kompakt yerleştirilmesi için bir sorun teşkil etmemektedir. Düzgün bir şekilde tasarlanmış mutfak tasarımı şık görünecek ve bu randevunun mekanı için gerekli tüm gereklilikleri karşılayacaktır.

İyi tasarlanmış kompakt mutfak şık görünüyor

İyi tasarlanmış kompakt mutfak şık görünüyor

Mutfağı işlevsel hale getirmek

9 m üzerindeki mutfak meydanında2İlk bakışta, tasarım fikirlerini uygulamak her zaman mümkün değildir. Ancak bu tamamen doğru değil. Ajur, fırfırlı ve detaylı stiller kullanmıyorsanız, hangi ilave alanın gerekli olduğunun farkına varması için, özlü ve aynı zamanda işlevsel tasarım seçeneğini seçebilirsiniz. Mutfakta kendinizi rahat hissetmenizi sağlamak için bazı noktaları dikkate almak önemlidir.

En önemli şey maksimum işlevselliktir.

Ana şey maksimum işlevselliktir.

menüye dön ↑

Ev nadiren pişirildiğinde

Mutfak tasarımı, yiyeceklerin sadece kahvaltı için hazırlandığı durumlarda, nadiren - akşam yemeğinde de, büyük bir kulaklık anlamına gelmez. Yemek alanı yerine, bir pencere pervazına kombine edilebilecek bir bar tezgahı veya masa üstü yerleştirilmesi tavsiye edilir. Tezgah tasarımında yeni teknolojiler kullanılır: tahta yatar veya geri çekilebilir.

Küçük hazırlanan mutfakta, mutlaka bir sürü kulaklık

Küçük hazırlanan mutfakta, mutlaka bir sürü kulaklık

menüye dön ↑

Ev sık sık yenirse

Yemeğin sık sık yaşandığı böyle bir mutfağın tasarımı için temel görev, mutfağı oturma odasıyla birleştirmeniz durumunda donatılması daha kolay olan tam teşekküllü bir yemek odası düzenlemek. Mutfak tasarımı yumuşak bir köşe veya tam teşekküllü bir yemek masası, sandalye veya tabureler içermektedir.

İç yemek alanı vurgulayın

İç yemek alanı vurgulayın

Bu alanın görünümü özel bir rol oynar, bu nedenle yemeğin hazırlandığı yere göre daha fazla dikkat gösterilir. Duvarlarda hangi dekorun olacağı, aydınlatmanın en iyi nasıl kullanılacağı, tüm aile üyelerinin aynı anda ağırlanıp barınmayacağı burada önemlidir. Mutfak dahil her odada her zaman özel bir atmosfere sahip olmak istersiniz. Sandalyelere güzel kapaklar, masanın üzerine asılacak aydınlatma armatürleri kullanılarak oluşturulabilir.

Bütün ailenin toplandığı bir yerde, özel bir atmosfer olmalı.

Bütün ailenin toplandığı bir yerde, özel bir atmosfer olmalı.

menüye dön ↑

Balkonlu mutfak

Bu mutfağın tasarımı, dairenin yeniden geliştirilmesi sonucu gerçekleştirilir. Pek çok insan kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, cam kenarında oturmayı sever.Bu, özellikle evin yanındaki pitoresk bir manzara varlığında onlara yeni güç verir. Mutfak alanının küçük olduğu düşünüldüğünde, ona bağlı bir balkon veya sundurma artar. Yemek alanı buraya getirilir.

Balkonda yemek alanı

Balkonda yemek alanı

menüye dön ↑

Köşe Mutfak

Böyle bir odanın tasarımında iki pencere veya özel bir düzen olmalıdır. Mobilya için yer olmaması, dikey olarak bulunan tüm uçakları kullanın. Tavana kadar duvar dolabı ile ankastre mobilyalar kurarsanız uygun ve pratik olacaktır. Bu durumda, alandan tasarruf sağlanacak ve kulaklığın cephesinin arkasına tüm borular, bir sayaç, bir gazlı su ısıtıcısı gizlenecektir.

Mobilya yerleştirmek için tüm uçakları kullanın.

Mobilya yerleştirmek için tüm uçakları kullanın.

Köşeye bir lavabo monte etmeyi planlarken, köşe standı yamuk şeklinde olacak bir set seçmek en iyisidir. Böylece çeşitli eşyaları pişirmek ve saklamak için uygun bir yer bulacaksınız.
menüye dön ↑

Mutfak tasarımı seçimi

Mutfak tasarımında yeni ve sıradışı oluşturmak için, denemekten korkmayın. Yeni ürün içinde dizayn malzeme ve farklı dokuların kullanımında olağandışı olan farklı renk tonlarıdır. Düzenli mobilya, çok işlevli yerine karmaşık şekillerle değiştirir. Uzman tavsiyesi aldığınızdan emin olun.

Renkler ve şekiller ile deneme yapmaktan korkmayın.

Renkler ve şekiller ile deneme yapmaktan korkmayın.

menüye dön ↑

Modern tarzı

İş adamları için tercih edilir. Böyle bir mutfağın temel özelliği, alanın son santimetreye kadar rasyonel kullanımının düşünüldüğü işlevselliktir. Burada her küçük şey önemlidir. Ev tipi cihazların miktarını, kaç tane nişe ihtiyacınız olduğunu ve mutfak için kulaklık takmanız gerektiğini dikkatlice düşünmeniz gerekir.

Modern tarz her şeyden önce pratiklik ve özlülüktür.

Modern tarz her şeyden önce pratiklik ve özlülüktür.

Modern tarz tasarımda taze bir çözümdür. Duvar, zemin ve mobilya dekorasyonlarında kullanıldığında en son teknolojiler uygulanır. Bu mutfakta nesneler, parlak renkler, parlak ve metal yüzeyler yatay olarak düzenlenmiştir. Dekorasyonda çiçek ve doğal desenler yoktur. Dekorasyon, standart olmayan şekil ve ebatlardaki yaratıcı malzemelerle gerçekleştirilir. Modern tarz, yüksek teknolojidir, minimalizmdir.

Bitirirken en modern teknolojiyi kullanın.

Bitirirken en modern teknolojiyi kullanın.

Mutfağın küçüklüğü göz önüne alındığında, eşyaları mobilyalara yerleştirin veya bunun için nişler kullanın. Buzdolabı en boyutlu cihaz olduğundan, başka bir odada, örneğin koridorda veya balkonda bir yer bulun. Bu olasılık mevcut değilse, yüzeyleri parlak bir yüzeye sahip olacak bir model satın alın. Işıkla oynayan onlar mekanı büyük ölçüde genişletiyorlar.
menüye dön ↑

Yüksek teknoloji

Bu tarz, modern bir mutfağın iç kısmında en yaygın olanıdır. Farklılıkları olan dokuları birleştirerek karakterize edilir. Bu stile karar vermek kolaydır: metal veya camın kullanıldığı elementler, büyük miktarlarda ve aynı zamanda elektrikli ekipmanlarda mevcuttur. Burada doğru düzenlemeyi yapmak önemlidir: böylece her şey elinizin altındadır ve alanı karıştırmaz.

Yüksek teknolojide çok fazla metal, cam, parlak yüzey kullanılır.

Yüksek teknolojide çok fazla metal, cam, parlak yüzey kullanılır.

Mobilyanın yanı sıra, aynı stildeki cihaz ve elektrikli cihazların kaldırılması durumunda mutfak tasarımı her zaman şık görünecektir. Yukarıdan gelen bir şey başka bir yöne karşılık gelirse, mutfakta olan her şey birbiriyle birleştirilmez. Bilgi için: hi-tech parlak, doygun tonların kullanımı ile ayırt edilir: kırmızı, yeşil, mavi ve diğerleri.
menüye dön ↑

klasik

Bu her zaman olmuştur ve alakalı olacak bir stildir. Doğal ahşaptan elde edilen katı bir formun pahalı fakat çarpıcı olmayan detaylarıyla karakterizedir. Tüm elemanlar simetrik olarak düzenlenmiştir, kullanılan ton pasteldür. Ancak masif ahşaptan yapılmış eşyalar çok fazla yer kaplar.Bu nedenle, klasik tarz 9 metrelik küçük bir mutfak için pek uygun değildir.2. Böyle bir oda için en iyi ışık paleti ve küçük boyutlar uygundur.

Klasik ahşap parçaların kullanımı ile karakterizedir

Klasik ahşap parçaların kullanımı ile karakterizedir

Aynı tarzda elektrikli aletleri seçin. Odanın tasarımıyla uyumlu bir şekilde birleştirilecektir. Paletin parlak, bej, gri, yeşil tonlarının açık olması önemlidir. Bu tarzda yapılan tasarım - ev konforunu tercih eden insanlar için bir çözüm.

Işık alanı küçük bir alan için en uygun olanıdır.

Işık alanı küçük bir alan için en uygun olanıdır.

menüye dön ↑

Provence

Bu mutfak tasarımı tarzı oldukça yaygın bir modern eğilimdir. Ayırt edici özellikler yumuşak renkler ve doğal malzemelerdir. Burada kompaktlık, pratiklik ve şıklığı birleştirmek önemlidir. Hatların düzgünlüğü ve mobilyaların iyileştirilmesi mutfağa özel bir lezzet verir. Küçük detaylar ve desenler - bir engel değil, aksine, sadece açığız.

Provence yumuşak renkler ve doğal malzemelerdir.

Provence yumuşak renkler ve doğal malzemelerdir.

Mobilya ve kaplama kaplamalarının üretimi için doğal kökenli doğal malzemeler kullanın. Bu stil, açık tonlardaki pastel tonlarla karakterize edilir: bej, açık gri ve soluk sarı. Bu tarzdaki oda sade bir şekilde Fransa'nın güneyindeki rustik mutfağı hatırlatıyor. Her zaman bir çok iç mekan bitkisidir.

Fransa'nın güneyindeki kırsal bölgenin ruhu evinizde

Fransa'nın güneyindeki kırsal bölgenin ruhu evinizde

menüye dön ↑

modern

Burada hiç süs kullanılmaz. Modernite, ayırt edici katı formların yanı sıra, bir çok mutfak aleti ve çok fazla ışığın bulunmaması ile karakterize edilir. İç tasarımda pastel renklerin açık tonları kullanılıyor: yeşil, mavi, sarı. Duvar karoları, kabartmalı duvar kağıtları veya dekoratif sıvalar duvar dekorasyonu için, mermer, ahşap ve seramik karolar döşeme için kullanılır.

Modern olarak katı formlar ve çok fazla ışık öne çıkıyor.

Modern olarak katı formlar ve çok fazla ışık öne çıkıyor.

menüye dön ↑

Akdeniz

Bu özlü. Deniz tarzı için zengin doğal tonlardan oluşan hafif bir palet kullanın. Buradaki mobilyalar genellikle masif, seçimi dikkatle uyanlar. Bu tarzı kullanarak, yemek alanına odaklanmak ve çalışma alanını daha küçük yerleştirmek önemlidir.

Büyük mobilyalar ile Akdeniz tarzı.

Büyük mobilyalar ile Akdeniz tarzı.

menüye dön ↑

Ülke müziği

Bu tarz konforu sevenler içindir. Tasarımda bulunacak mobilyaların imalatı için ahşap veya preslenmiş talaş kullanılır. Kapılar cam eklerle yapılmıştır. Minimum ekipman ve elektrikli cihaz kullanımıyla tanımlanır. Mutfak sadece gerekli, fırfırlar olmalıdır. Yapay olarak kabul edilebilir olmasına rağmen, kaplamayı bitirmek için taş veya ahşap gibi doğal malzemeler kullanın.

Cam ekli kapı dolapları

Cam ekli kapı dolapları

Pencereler için perdeler keten veya pamuktan dikilmek daha iyidir ve tavan için daha uygun beyaz boya ile yapılan bir kaplamadır. Bu yön, küçük ebatlı döşeme halılarının dekorasyonunu sağlar. İç kısmın gri rengin hakim olması ve farklı tonlarda olması önemlidir. Kırsal kesimde tasarım yaşlı insanlar için tercih edilir.

Ekipman ve elektrikli alet kullanımında minimum, maksimum - doğal malzemeler

Ekipman ve elektrikli alet kullanımında minimum, maksimum - doğal malzemeler

menüye dön ↑

Tasarımdaki perdeler

9 m'lik küçük bir mutfak için2 Perdelerin farklı versiyonlarını kullanabilirsiniz.

Roma panjurlarının kullanımı rahattır.

Roma panjurlarının kullanımı rahattır.

 • Roma - basit ve işlevsel, az yer kaplar. Farklı malzemeler kullanarak üretimleri için. Bu perdelerin kullanımı kolaydır.
 • Güneşlikler - iyi temizlenirler, kullanımı kolaydır, güneşten iyi korunurlar.
 • Contalarda - bu perdeler modern bir mutfağın pencereleri için daha uygundur. Kullanımı ve temizlenmesi kolaydır. Gerekirse, herhangi bir şekil ve boyut seçilir.
Klasik ağır perdeler küçük mutfaklar için uygun değildir.

Klasik ağır perdeler küçük mutfaklar için uygun değildir.

Küçük mutfaklar için klasik perde modelleri veya restoran ve kafelerde kullanılanlar uygun değildir.

menüye dön ↑

Hangi renk seçilmeli?

Perdeleri olmayan iç mekanlarda pencereler rahatsız edici ve boştur. Renklerinin mutfağın genel tonu ile uyumlu olması önemlidir. Perdeler, renkleri mobilyalara uyacak şekilde seçer. Bu görev zorsa, nötr bir renkte durun: krem, bej. Açık renkli perdeler her zaman mutfakta güzelce görünür.

Bej renkli perdeler daima avantajlıdır

Bej renkli perdeler daima avantajlıdır

Odadaki en parlak rengi, hangisine göre belirleyin ve iç mekan için perdeleri seçin.
menüye dön ↑

aydınlatma

Mutfağın tasarımında aydınlatma çok önemlidir. Ne kadar büyük olursa olsun ve ne olursa olsun: doğal veya yapay olarak mutfak daha geniş ve konforlu görünecektir. Büyük pencereli açıklıklı iç mekanlarda her zaman daha doğal ışıktır. Hacimli perdeler kullanmazsanız pencereden ışık akması artacaktır. İnce ya da şeffaf bir kumaştan dikişi daha iyi.

Daha hafif, mutfak daha geniş görünüyor

Daha hafif, mutfak daha geniş görünüyor

Güneşlikler takarsanız, ağır perdelerden tamamen vazgeçilebilir. Tüm mutfak için asla bir lamba kullanmayın. Yapay aydınlatma kaynakları, her bölge için ayrı ayrı seçin. Yemek alanını aydınlatmak için güzel bir avize kullanın ve çalışma lambaları için. Çalışma yüzeyini aydınlatmak için, raflar, dolaplar, nişler, LED şerit kullanın.

Her bölge için spot aydınlatma kullanın.

Her bölge için spot aydınlatma kullanın.

menüye dön ↑

Mutfak takımı rengi

Bir kavram var - iyi bir tasarım. Bununla birlikte, bazı faktörler aslında nasıl olacağını etkiler. Bunlardan biri mobilyanın rengi ve mutfakta bulunan diğer ürünlerin tonlarıyla birleşimidir. Mükemmel renk kombinasyonunun bazı örnekleri:

Siyah renk iç mekan için evrenseldir.

Siyah renk iç mekan için evrenseldir.

 • Beyaz, herkesle birleşen evrensel bir renktir, ancak siyah, kırmızı, mavi ile daha iyidir.
 • Yeşil - siyah, sarı, kahverengi renklerle iyi bir kombinasyon.
 • Bej - beyaz, gri ve mavi ile birlikte zarif görünüyor.
 • Mavi - Bu renk siyah, kırmızı, sarı ile birlikte uygulanabilir.
 • Gri - bu renk diğerlerini bir araya getirir: mor, kırmızı, bej, mavi, pembe.
 • Siyah renk evrenseldir, beyaz, yeşil, kırmızı, pembe çiçeklerle birleşimi iyi bir kontrasta sahiptir.
 • Kırmızı - siyah, beyaz, gri, yeşil, mavi renklerle birlikte iyi görünüyor.

menüye dön ↑

duvarlar

Mutfak, duvarları bitirirken dikkat edilmesi gereken özelliklere sahip bir odadır. Burada nem her zaman yükselir, sıcaklık dalgalanmaları sıktır, yağ lekeleri yüzeyde sürekli yerleşir. Bu nedenle, duvarları, aşırı sıcaklıklardan korkmayan neme dayanıklı malzemelerle kaplayın. Ayrıca, iyi temizlenmeleri gerekir.

Duvarlar neme karşı dayanıklı, kolay temizlenebilir olmalıdır.

Duvarlar neme karşı dayanıklı, kolay temizlenebilir olmalıdır.

Zeminler için, keskin ve ağır nesnelerin düşmesine dayanacak bir kaplama seçin. Bu tür malzemeler su geçirmez bir kaplamaya sahip karo ve laminattır. Seçtiğiniz duvarları dönüştürün. Duvar dekorasyonu sayesinde mutfak, örneğin iş ve yemek gibi ayrı bölgelere ayrılabilir. İç tasarımda, sıradışı malzemelerin ve kontrast renklerin kullanılması memnuniyetle karşılanmaktadır. Denemekten korkmayın.

Renk kullanımı, imarlı alan

Renk kullanımı, imarlı alan

menüye dön ↑

renk

Alanı görsel olarak büyütmek için açık renkler kullanın. Beyaz tavan için her zaman, zemin için daha koyu renktedir. Kontrast ne kadar yüksek olursa, tavanlar o kadar yüksek görünür.

Odanın yüksekliğini görsel olarak artırmak için, kontrast renklerin bir birleşimini kullanın: üst ışıkta, alt ışıkta - karanlıkta.
Dekorasyondaki gri renk modadır, diğer renkler onunla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Dekorasyondaki gri renk modadır, diğer renkler onunla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Gri her zaman modadır, çünkü diğer tonlarla iyi uyum sağlar. Burada, örneğin perdeler, sandalye örtüleri gibi parlak noktaları olan birkaç öğeyi vurgulamak önemlidir. Kırmızı, yeşil, sarı olabilirler.

 

Küçük mutfak

Renk ve tasarım seçimi

9.5 Toplam puan
Küçük mutfak tasarımı

Yetenekli küçük bir alanı geçme çok önemlidir.Aslında, seçiminizden, odanın genel algısına bağlıdır. Mutfak - apartmanda sıkça ziyaret edilen bir yer. İpuçlarımızı kullanın, renk oynayın, kendi lezzetinizi ekleyin ve sonuç sizi bekletmeyecektir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
10
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
10
Bilginin güvenilirliği
10
şekerleme
 • Güncelleme iç
 • Renkle oynamak ve algısı
 • pratiklik
 • işlevselliği
eksileri
 • Maliyeti
 • zaman
 • Uzmanların yardımını kullanmak
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn