235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

Herkes ister, eve gelmek, keyifli ve rahat bir ortamın tadını çıkarmak ister. Herhangi bir odada bir kişi rahat hissetmelidir. Bu nedenle, her biri için uygun bir ortam yaratmaya çalışmalıyız. Herkes bu amaç için koyu tonları kullanmaz. Ancak, lüks ve aristokrasinin ipuçlarıyla ilginç bir iç yapı oluşturabilenlerdir. Duvarlar, zemin, tavan, tüm mobilyalar, tekstiller ve temel renkler için doğru renkleri seçerseniz, sonuç ilginç ve en önemlisi sıra dışı bir iç tasarım olacaktır. Tüm renkler, odanın tasarımına standart olmayan bir yaklaşımı vurgulayarak birbirleriyle uyumlu olmalıdır. Bu nedenle, karanlık bir paletin optimal tonunu nasıl seçeceğinizi önceden bilmeniz gerekir. Hangi tonlarla birleşiyor ve aynı zamanda hangi stillere uygun? Bu ve diğer birçok püf noktaları bu makalede ele alınacaktır.

Bu makalenin içeriği:

Karanlık bir iç seçmeli miyim?

Genellikle insanlar bir daireyi daha parlak veya nötr tonlarda dekore etme eğilimindedir. Bu görsel olarak mekanı genişleterek atmosferi daha keyifli ve rahat hale getirir. Ancak, koyu tonların yardımıyla, bir iç ayrıntılandırma ekleyebilirsiniz. Bu tasarımdaki herhangi bir oda şık ve ilginç görünüyor. Asıl şey, terbiye ve odada bulunan tüm nesneleri bir araya getirebilmek.

İç kısımdaki tüm elemanları doğru bir şekilde birleştirmek önemlidir.

İç kısımdaki tüm elemanları doğru bir şekilde birleştirmek önemlidir.

Bu nedenle, oda geniş ve uyumlu görünüyor. Tüm atmosfer lüks ve aristokrasi ruhu ile doludur. Yaratıcı insanların evlerinde karanlık iç mekanlar bulunur. Evi antika eşyalarla ya da nadir sanat eserleri ile dekore etmeyi çok seviyorlar.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Dekorasyonda Yeşilin tazeliği ve güvenliği: 130+ İç mekanda bulunan yeşil mutfağın fotoğrafları. Bu doğal rengi ne veriyor?

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Seçim özellikleri

Karanlık iç mekanlar yalnızca çoğu insanın konut için fazla kasvetli olduğunu düşündüğü siyah tonlarda değil.

Daire cazibesine ve zarafetine ekledik

Daire cazibesine ve zarafetine ekledik

Dairenin tasarımında aşağıdaki renkler popülerdir:

 • kurşun gri;
 • koyu çelik;
 • ıslak asfalt;
 • bordo.

Koyu tonların en büyük avantajlarından biri çok yönlülüğüdür.

Koyu tonların en büyük avantajlarından biri çok yönlülüğüdür.

Renkler, duvarları süslemek veya bir odadaki parlak vurguları vurgulamak için kullanılır.

Modern iç mekanlarda klasik bir teknik, koyu mobilyalar, tekstil eşyaları ve ek aksesuarların özellikle iyi görüneceği duvar dekorasyonu için açık renklerin kullanılmasıdır.

Karanlık iç mekanlar yaparken bazı özellikleri göz önünde bulundurmanız gerekir. Amaçlanan ne olursa olsun, odada konforlu bir atmosfer yaratacaktır.

Bir tasarım seçmeden önce tüm parametreleri dikkate almayı unutmayın

Bir tasarım seçmeden önce tüm parametreleri dikkate almayı unutmayın

Bunlar arasında:

İç mekanlarda birkaç farklı koyu renk tonu kullanılması önemlidir. Örneğin tavan Duvarlardan birkaç ton daha hafif yapmak daha iyidir ve her mobilya parçası odanın dekorasyonu ile birleşmemelidir.

Duvarların süslenmesinde süsleme veya desen malzemesi kullanılmıştır. Ana şey, parlak ya da çok belirgin olmamasıdır. Desen ancak içinden göstermelidir. Bu alışılmadık ama ilginç notların atmosferine katkıda bulunacaktır.
Tavan birkaç ton hafif yapmak için daha iyidir

Tavan birkaç ton hafif yapmak için daha iyidir

Karanlık bir iç mekan için siyahı alabilirsiniz katlar. Duvarlar hafifse, bulanık-koyu gölgeler kullanmasına izin verilir, ancak siyah bir oda için - yalnızca zengin ve derin bir gölge. Oda çok kasvetli görünmüyor, burada yayılırhalıasil koyu tonlarda boyanmış. Bunlar şunları içerir:
 • koyu kiraz;
 • Zengin gri.

Oda genellikle hafif bir halı ile seyreltilir.

Oda genellikle hafif bir halı ile seyreltilir.

Kasvetli ve monotonluktan uzaklaşmak için içini sulandırmanız gerekirse, tasarımcılar kabartmalı bir vurgu kullanmanızı önerir. Beyaz veya renkli olabilir. Parlak vurguların rolü aşağıdaki öğeleri gerçekleştirebilir:

 • bir sandalye, parlak bir renkte yapılmış;
 • kuyruklu piyano
 • avize;
 • kapının önünde yaratıcı paspas;
 • vintage çerçeve resimler;
 • sıradışı heykelcik veya yazı malzemeleri kümesi.

Bu tür birkaç nesnenin karanlık bir iç mekanda birleşimi etkileyici görünüyor. Onların çevre ile uyum içinde olmaları ve birbirleriyle kombine olmaları en önemli şey.

Karanlık banyo tasarımı

Karanlık banyo tasarımı

Tavan parlak malzemeden yapılmıştır. Bu bir boşluk hissi katacak, odayı görsel olarak genişletecek.
Kurulu
Bir oda koyu tonlarda yapıldığında, burada 1 ila 1 oranını farklı bir renkle kullanmak mümkün değildir. Bu koyu ve açık renkler için geçerlidir. Ekstra renk daha koyu olan paleti dengelemelidir.
Mutfağa biraz beyaz ekle

Mutfağa biraz beyaz ekle

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: İç mekan algımızı etkileyen rengin büyüsü: Kırmızı mutfağın parlak renklerde tasarımı (115+ Fotoğraf)

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Farklı odalarda karanlık iç

Koyu tonlardaki bir odayı dekore ederken uyulması gereken temel kurallardan biri onu şık ama kasvetli yapmaktır. Bunu yapmak için, aşağıdaki orana uymanız tavsiye edilir: 2 bölüm karanlıkta 2 ışık kullanın. Klasik iç tasarım, koyu renk mobilyalar ve zemin, açık tavanın arka planına ve ana gölgelere karşıdır. Bu durumda duvarların nötr gölgelenmesine izin verilir.

Tasarımda orantılı kalın.

Tasarımda orantılı kalın.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Modern tarzda yatak odası tasarımı (125+ Fotoğraf) - Beyaz perdeler / duvar kağıdı / gardırop. Bir seçim ile aşırıya kaçmayın?

menüye dön ↑

Oturma odası

Odanın ana ve ek unsurlarını tasarlamak için doğru rengi seçerseniz, sonuç rahat bir atmosfer olacaktır. Bazı nesnelere vurgular koyarak, sıradan iç mekanlarda bulunmayan samimi veya gizemli bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Bazı aksesuarların yardımı ile alışılmadık bir durum elde edebilirsiniz.

Bazı aksesuarların yardımı ile alışılmadık bir durum elde edebilirsiniz.

Ana renk olarak koyu renk, küçük bir alana sahip oturma odalarında kullanılamaz. Renk tonu odayı görsel olarak daha az yapacaktır ve bu da bir sıkışma hissi verecektir.

İyi seçilmiş aydınlatma veya siyahın diğer tonlarla kombinasyonları bu sorunun çözülmesine yardımcı olacaktır. Bunlar arasında:

Salon olarak koyu renk ana olarak kullanmamak daha iyidir

Salon olarak koyu renk ana olarak kullanmamak daha iyidir

Bu renklerin her biri, konukların dikkatini küçük odadan uzaklaştıracak olan oturma odasına şıklık katacaktır.

Oturma odasında rahat bir ortam oluşturmak için oturma odasını koyu renklerde dekore etmek için birkaç basit kurala uymanız önerilir.

Koyu tonlu mobilyalar, geniş oturma odalarının şıklığını ve şıklığını vurgulayabilir.

Koyu tonlu mobilyalar, geniş oturma odalarının şıklığını ve şıklığını vurgulayabilir.

Bunlar şunları içerir:

 • Büyük bir oda için ana ton olarak siyah kullanılır. Duvarlarının dekorasyonunda onun çok mevcut. Önceden en önemli şey, kasvetten kaçınmak için odanın mobilyalarını, tekstillerini ve ana vurgularını düşünmektir.
 • Küçük salonlarda, siyah gölgeler yalnızca parlak noktalar ve vurgular olarak görünür. Bu, odayı cazibeyle doldurur ve ilginç kontrastlar yaratır.
 • Oturma odası güneye bakarsa, duvarları tasarlamak için güvenle zengin koyu gölgeler kullanabilirsiniz. Bu nedenle, oda asla sıkıcı ve sıkıcı olmayacak.
 • Herhangi bir karanlık iç mekanda parlak elementlerin kullanılmasına izin verilir. Tasarımcılar bunun için kontrast paleti kullanmanızı önerir.
 • Hafif lekeler, benzersiz bir atmosfer yaratan siyah bir arka plan üzerinde sadece şaşırtıcı görünüyor.

Parlak elementlerin tanıtımına izin verilir.

Parlak elementlerin tanıtımına izin verilir.

Kurulu
Oturma odası çok küçük bir alana sahipse ve onu karanlık bir oyunda dekore etme arzusu çok yüksekse, o zaman küçük bir numaraya gidebilir ve odayı mutfak, sundurma veya koridorla birleştirebilirsiniz.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Gökyüzünün ve denizin rengi: 215+ Fotoğraf Özel tasarım. İç mekandaki mavi renk kombinasyonlarının seçimi

menüye dön ↑

Bir yatak odası

Odanın asıl görevi, iyi bir uyku ve dinlenme için hoş bir atmosfer yaratmaktır. Bu nedenle, çoğu karanlık bir palette nasıl düzenleneceğini düşünmez bile.

Ana şey rahatlamak için hoş bir atmosfer yaratmaktır.

Ana şey rahatlamak için hoş bir atmosfer yaratmaktır.

Son işlem ışık bırakmak için daha iyidir, ancak ana mobilya, tekstil ve ek aksan parçaları sıkıcı ve kasvetli olmayan siyah renklerde yapılabilir. Karanlık iç odaya samimi bir atmosfer yaratacaktır. Bu, eşlerin gece hayatını olumlu yönde etkileyerek, çeşitliliğin keskin notlarını getirir.
Parlak tekstillere dikkat edin

Parlak tekstillere dikkat edin

Yatak odası mobilyaları mutlaka siyah renk seçmek zorunda değildir. Tonları kullanmak uygundur:

 • koyu kahverengi;
 • grafit;
 • venge.

Kaskı sulandırmak için farklı renkler kullanın

Kaskı sulandırmak için farklı renkler kullanın

Kurulu
Eğer kişi iç bölümün hala çok kasvetli olduğunu düşünüyorsa, yatak odasına tekstil unsurları eklemeniz gerekir. Ne kadar fazla olacaksa, odadaki durum o kadar rahat olacaktır. Sonuç olarak, sıcak, sade bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: İç mekanda kahverengi mutfak (120 + Fotoğraf) - Akıllı fikirler için başarılı kombinasyonlar

menüye dön ↑

banyo

Koyu renklerle dolu bir oda lüks ve zarif bir hale gelir. Banyoda bulunan siyah ton, hemen hemen tüm renklerle birlikte.

Büyük aynalı karanlık banyo

Büyük aynalı karanlık banyo

Asıl mesele koyu renklerle aşırıya kaçmak değil, sonuçta odanın çok kasvetli olmaması için tasarlarken, tasarımcılar, tasarımcılar tarafından verilen aşağıdaki ipuçlarına uymalısınız:

 1. Sadece 1 siyah renk kullanamazsınız. Banyo için siyah ve beyaz renklerin klasik kontrast kombinasyonunu kullanması en uygun yöntemdir.
Aksesuarlar - banyo tasarımının gerekli bir unsuru

Aksesuarlar - banyo tasarımının gerekli bir unsuru

Bazı parlak vurgular kullandığınızdan emin olun. Bunlar olabilir:

2. ilginç görünüyor mobilya, siyah alt ve açık üst bir arada kullanılan tasarımı için.

Açık alt ve koyu üst kombinasyonu

Açık alt ve koyu üst kombinasyonu

3. Zemin, dama tahtası deseninde açık ve koyu gölgeli karolar bırakabilir.

Lüks ve zenginlik ek bir etki yaratmak için siyah bir ayna kullanabilirsiniz fayans. Seçmeden önce, böyle bir bitişin özel bakım gerektirdiğini anlamanız gerekir. Üzerinde duş yaptıktan sonra su damlacıkları açıkça görülebilir. Bu nedenle, bu odanın temizlenmesi çok daha sık ve özellikle dikkatlice yapılmalıdır.

Su damlacıkları siyah arka plan üzerinde açıkça görülebilir.

Su damlacıkları siyah arka plan üzerinde açıkça görülebilir.

menüye dön ↑

mutfak

Mutfakta siyah kullanımı, bir daireyi dekore ederken pratik ve ilginç bir çözümdür.Dekorasyon şık görünüyor, bu da tüm konuklara kesinlikle uygun bir izlenim bırakıyor. Bu etkiyi elde etmek için bazı tasarım önerilerini dinlemeniz gerekir.

Bugün moda trendlerine göre, hüküm süren koyu renk mutfağın modern iç kısmı.

Bugün moda trendlerine göre, hüküm süren koyu renk mutfağın modern iç kısmı.

Bunlar arasında:

 1. için masa üstü, Ev aletleri ve mutfak cepheleri parlak yüzeyler için en uygundur.
 2. Kasvet hissini önlemek için odanın her bir işlevsel alanı uygun şekilde aydınlatılmalıdır.
 3. Mutfak tasarımında zıt siyah renk kullanın.
 4. Zemin yapmak en iyisidir:
 • beyaz;
 • bej;
 • süt.

Kasvetten kaçınmak için alanları vurgulayın

Kasvetten kaçınmak için alanları vurgulayın

menüye dön ↑

Giriş salonu

Unutmayınız ki, pencere yetersizliğinden en fazla ışığı alan giriş holü.

235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

menüye dön ↑

WC

Tasarımcılar çok sık siyah tonlarda tuvalet yapmaya başladı. Bu dekorun avantajları inkar edilemez.

235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

235 + Tasarım Koyu renklerde fotoğraflar: Karanlık mı, Rahat mı? Alışılmadık derecede şık ve modaya uygun iç (yatak odası, oturma odası, mutfak, banyo)

menüye dön ↑

VİDEO: Koyu renklerde çok güzel iç mekanlar.

Koyu renklerde iç

Tasarımı yeniliyoruz

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Sonuç

Koyu renklerle dekore edilmiş bir daire her zaman pahalı ve şık görünecektir. Durum lüks ve aristokrasi notlarının aktarılmasına yardımcı olacaktır. Asıl şey, kaplamanın siyah rengini, mobilyalarını veya tekstil ürünlerini odalarda bulunan diğer gölgelerle doğru bir şekilde bir araya getirmektir.

Dairenin iç kısmına karanlık bir palette yapılmış, organik olarak bakılmış, odanın bütün durumunu düşünmeniz önerilir. Bu, evde uyum yaratmaya yardımcı olacaktır.

menüye dön ↑ menüye dön ↑

FOTO GALERİ (235'ten fazla fotoğraf)

7.8 Toplam puan
İç koyu renklerin güzelliği

Karanlık mı rahat mı? Sen karar ver. Karanlığı dekor elementleri ve aksesuarlarla doldurmak için acele etmeyin. Sonuçta, iç mekanı gerçekten zengin ve şık kılacak dokunuşları yapabiliyorlar. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Praktinost
8
Seçim için seçenekler
7.5
Yatırım oranı
8
şekerleme
 • Odada zarif bir asalet atmosferi yaratmak.
 • Durumun benzersizliği, her zaman muhteşem ve şık görünecek.
 • Mevcut konuklar pahalı bir iç mekan hissine sahiptir. Lüks aristokrat mahalleye dalmış gibiler.
eksileri
 • Gölgeler birbirleriyle birleştirmek için yanlışsa, çok sıkıcı ve kasvetli bir atmosfer elde edersiniz.
 • Koyu tonlar pratik değildir. Renk daha fazla dikkat ve sık bakım gerektirir.
 • Küçük alana sahip odalarda kullanılamaz.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn