Bir tavan ile güzel bir katlı ev (100 + Fotoğraf Projeleri). Neden aynı zamanda şık ve ucuz?

Çatı katı olan tek katlı evin neden işlevsel olduğunu ve on yıllarca popülerliğin zirvesinde kaldığını biliyor musunuz? Henüz bilmediğiniz özellikleri paylaşacağım. Bence bu tür evlere yeni bir şekilde bakıyorsun.

Bu makalenin içeriği:

Tavan arasının tarihi ve özellikleri

İlk kez, çatının altındaki konut binaları 17. yüzyılda Fransa'da ortaya çıktı. Bu konut ucuzdu ve yazarlar, sanatçılar, şairler, sanatçılar ve diğer yaratıcı doğa arasında popülerdi.

Şu anda artık egzotik değil. Geçmişin mimarlarının bilgisi, yüksek katlı konut inşaatlarında çok fazla kullanılmaz, ancak büyük ölçüde özel evlerin sahiplerini kullanır. Bu tür tesislerin donanımının avantajları ve özellikleri vardır.

Evin tavan arasında tek katlı

Evin tavan arasında tek katlı

Odaların onarımı ve yerleştirilmesi daha sonra ertelenebilir. İlk önce birinci katı donatın, yeni eve taşınma törenini kutlayın ve ardından üst odayı alın. Ancak, bu durumda, derhal yukarı iletişimi sürdürmelisiniz:

 • Işık;
 • su;
 • kanalizasyon sistemi;
 • İnternet

Alt katın perdahını bozmanız gerekmez.

Senin için ilginç olacak: İNCELE: Evin dış cephesi için cephe malzemeleri (225+ Fotoğraf): inanılmaz sonuç veren kaplama çeşitleri

menüye dön ↑

Tavan arası odalı ev projeleri nasıl seçilir?

Konstrüksiyona başlamadan önce, karar vermeniz gerekenler: ilave bir katın veya odaların düzeninin daha iyi olması nedir? tavan arası. Seçim, planlanan finansal yatırımlara bağlıdır. Sahipleri ek odalara, kişisel bir sinemaya veya yaratıcı bir odaya ihtiyaçları olup olmadığına karar verir.

Tavan arasında farklı şekillerde yapılır.:

 • duvarlar çatı eğiminin şeklini tekrarlayın;
 • yan duvarlar dikilir ve tavanodanın dikdörtgen şeklini oluşturmak;
 • duvar ve tavan panelleri kısmidir, sonuç olarak alan, boyutu gizleyen ve sıradışı bir tasarımın oluşturulmasına yardımcı olan düzensiz bir şekle sahiptir.

Bir proje seç

Bir proje seç

Çatılar simetriktir ve farklı eğimlerdedir. İyi bir proje nedir? Birkaç kriter var. Uymalı:

 • Bölgenin iklimi.Kuzey bölgeleri için kalın duvarlı seçenekler seçin, iyi yalıtım sağlayın. Güney bölgelerinde açık teras ve havalandırma vardır.
 • Dış cephenin dekorasyonu çevreye sığar ve alanın peyzaj tasarımına karşılık gelir.

Seçenek projesi

Seçenek projesi

 • Toprak araştırılmış ve alanın jeodezik bir incelemesi yapılmıştır. Bu özellikle yüksek yeraltı suyu, kumlu toprak, engebeli arazi, donma toprağı olan alanlar için geçerlidir.
 • Ev, yaş ve alışkanlıklarına bakmaksızın tüm yaşam için rahat olmalıdır.
 • İletişim ve mühendislik ağları, hareketi ve dekorasyonun organizasyonunu etkilemez.

Düşük tavanlar kapalı alan hissi yaratabilir.

Düşük tavanlar kapalı alan hissi yaratabilir.

Notta
Psikologlar uyardı: alçak tavanlar kapalı, dar alan hissi yaratır. Bazı insanlar, alçak tavanlı ve eğimli duvarlı bir odada uzun süre kalıyorsa endişeleniyorlar. Bu nedenle, sık ve uzun olmayan tavan odalarına yerleştirin.

Tüm evin dekorasyonunu ve çatı katı kullanımını doğru şekilde birleştirmek merdiven. Tüm odaların konforlu ve işlevsel olmasına yardımcı olur. Hangi odaların üst kata yerleştirileceğine karar vermeniz yeterlidir. Bunun için çeşitli projeler düşünmelisin.

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: 175+ Köpük betondan ev projeleri veya hızlı bir şekilde rüyalarınızı nasıl kurarsınız?

menüye dön ↑

Evin genel yerleşimi tavan aralığının organizasyonunu nasıl etkiler?

İlk önce tavan aralığının ne olduğunu anlayacağız. Tanım olarak, bunlar çatı altında bulunan konut ve yardımcı odaları için odalardır. Bu basit bir çatı değil. En yüksek noktadaki yükseklik, insan yüksekliğinden daha düşük olamaz.

Bu sadece bir tavan değil

Bu sadece bir tavan değil

Çatı katına hangi odalar yerleştirilmelidir:

 • Ofisleri.
 • Yatak odası.
 • Oyun dahil bebeğim.
 • Ev sinemaları.
 • Resim, uygulamalı sanat, modelleme vb. İçin yaratıcı atölyeler.
 • Ekstra oturma odası.
 • Pencereler çatıya monte edilmişse, bitkileri kış bahçesi için yerleştirebilirsiniz.
 • Dolap.
 • Spor.

Çatı katı odası

Çatı katı odası

Tavan arasında olmak ve dolaşmak için rahat olmak - taban alanının% 50'si insan gelişiminden daha yüksektir. Aksi takdirde, kendinizi rahat hissetmeyeceksiniz, oda işlevsel ve konforlu olmayacaktır. Bazı insanlar rahatsızlık hissedecek.

Senin için ilginç olacak: İNCELE: Bardan tek katlı evlerin projeleri: Tasarım kuralları, avantajları ve dezavantajları

menüye dön ↑

Farklı stilleri birleştirmek mümkün mü?

Tavan arasında evin yaşam alanının bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, bitirme malzemeleri ve yön seçimi radikal kararlar veremez.. Bir seçenek olarak, birinci kat stillerden birinde dekore edilmiştir: yüksek teknoloji, minimalizm, Japonca, kitsch. En üstünü orijinal yapmak istediniz ve Madame Pompadour'ın yatak odası tarzında dekore etmeye karar verdiniz - mavi, çok sayıda ayrıntılı ayrıntıyla mavi. Sonuç: Farklı tesisler birbiriyle uyumlu olmayacaktır.

Minimalizm tarzında

Minimalizm tarzında

Kurulu
Uyuşmazlıktan kaçınmak için, aynı renk şemasını, duvar kağıdını, dekoru, konturları takip eden mobilyaları, birbirlerinin stilini seçin.

Aksi halde, ev çeşitli tarzlarda bir müze haline gelir, ancak rahat hissetmezsiniz.

Bu, benzer cepheleriyle aynı mobilyaları satın almanız, tüm duvarları mavi renkle boyamanız veya çizgili duvar kağıdıyla yapıştırmanız gerektiği anlamına gelmez. Ana prensip: temel renkler ve unsurlar farklı odalarda tekrarlanan parçalar halinde olmalıdır.

İstisnalar hijyen odalarıdır. Bu samimi içinde alanlar genel yönden sapma, parlak, zengin renkler özlü uygulama izni verilir mobilya. Diğer odaların genel çevresinden farklı olsalar bile.

Büyük bir oda için seçenek

Büyük bir oda için seçenek

Çocuklar için benzer bir seçenek. Çocuk ergenliğe ulaşmamışsa, sıklıkla onarım yapınız: duvar kağıdıMobilyaBu, bebeğin uyumlu bir şekilde gelişmesi ve mobilyaların yaşına tekabül etmesi için gereklidir.

Açık plan hayranları iki dekorasyon ilkesini uygulayabilir:

 • Kendi aralarında görülen fonksiyonel alanlar tek bir anahtarla oluşturulmaktadır. Aynı mobilya tipini seçin, tasarım. Böylece, odalar arasında uyumlu bir geçiş sağlar. Ev şık ve işlevsel hale gelir.
 • Farklı odalar için, benzer yapıya sahip kaplama malzemelerini seçin. Ancak, renk, ton doygunluğu bakımından farklılık gösterirler. Bir odada mobilyalar özlü formlar ve klasik sanat unsurları ile birleştirilmiştir. Aslında, farklı tarzların bağlantısını içeren eklektik bir yapı yaratır. Bu yaklaşım, ülkenin dinlenmesi için evlerin tasarımında sıklıkla kullanılır.

Rustik tarzı ile modern

Rustik tarzı ile modern

menüye dön ↑

Konforlu odaların düzenlenmesi için evin 10'a 10 m'ye kadar avantajları

Çatı katının en üst katında organizasyona en uygun kare evler. Bu durumda, sadece iki tam teşekküllü odayı değil, aynı zamanda binayı izole etmek için küçük bir giriş veya koridor da düzenleyebilirsiniz.

Yatak odası yanında olmalı banyo. Bunu yapmak için, birinci kattaki benzer odaların üstünde veya iletişim sistemlerinin yakınında bulunmalıdır. Kanalizasyon ve su borularını birinci kattan en üst kata uzatacak kadar rahat ve konforlu bir yaşam sağlar.

Yatak odalarının yanında bir banyo olmalı.

Yatak odalarının yanında bir banyo olmalı.

Kare ev uyumlu görünüyor. Dahili bir düzen oluşturmayı kolaylaştırırlar. Zemin katta bir oturma odası var mutfak, kreş (ailenin küçük çocukları varsa). Tavan arasında yetişkinler ve gençler için yatak odaları, bir çalışma odası veya diğer ek odalar bulunmaktadır.

Sahipleri stüdyo sürümünü seçerse, o zaman neoklasik stiller iç dekorasyon için kullanılabilir:

 • Empire;
 • klasik;
 • Barok;
 • eklektizmi;
 • Nouveau.

Büyük bir odanın içi klasik detaylarla aşırı yüklenmeyecek.

İyi aydınlatma, çatıya gömülü pencereler sağlayacaktır. Çatı eğiminin bir parçası olabilirler veya pencere çerçeveleri için dikey bir yapı oluşturulur. Bu durumda, ev, binayı süsleyen unsurları kazanır.

Işık çatıya yerleştirilmiş pencereler sağlar

Işık çatıya yerleştirilmiş pencereler sağlar

Kurulu
Evin kare bir çömelme küpü gibi görünmemesini sağlamak için açık veya kapalı bir yapı kurun veranda.

Bu eleman mutlaka merkezi kapının yanında bulunmaz. Yan balkonlar bahçe veya komplo, doğa manzaralı iyi bir dinlenme ve rahatlama düzenlemeye yardımcı olur. Bu durumda, evin arkasında bir dağ kaydırağı, yapay bir rezervuar, gece aydınlatması oluşturur. Site ilginç unsurlar kazanıyor ve aile rahat ediyor.

Senin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: 210+ Güzel tuğla evlerin fotoğrafları (tek katlı / iki katlı). Cephelere kendi elleriyle bakma

menüye dön ↑

Tavan arası ve garajlı evler - kolaylık ve işlevsellik

En popüler seçeneklerden biri. Bu tür binalar kompakt ve eksiksiz görünüyor.

bitiş:

 • çeşitli malzemelerle dekorasyon;
 • renk;
 • alçı;
 • çatı aynı yapılır.

Arasında garaj tarafından ve ev bir giriş düzenleyecektir. Bazı sahipler için en iyi seçenek haline gelirler. Küçük arsa küçükse, böyle bir ev serbestçe üzerine yerleştirilir.

Sonuçta, bir otomobil için müstakil bir bina daha fazla yer kaplıyor. Böyle bir odada, gerekli bir depo düzenleyebilir (yalnızca yanıcı olmayan şeyler) ve bunun sonucunda evi boşaltabilirsiniz.

Garajlı fonksiyonel versiyon

Garajlı fonksiyonel versiyon

Kuzey bölgelerin sakinleri arabalarla ilgili problemlerden kurtulurlar. Ayrılmadan önce uzun süre ısınması gerekmez. Bu durumda, ısıtma düzenlemek daha kolaydır. Garajı ısıtmayı planlamıyor olsanız bile, evin ısısı bu odaya aktarılır ve içindeki sokaktan daha sıcaktır. Garaja gitmek için dışarı çıkmanıza gerek yok. Bu soğuk havalarda ve yağışlı havalarda söz konusu olur.

İnşaat sırasında, bir tambur odası oluşturuyorlar ve güvenilir ve güçlü bir havalandırma sistemi organize ediyorlar. Otomobil egzoz gazları yerleşim bölgelerine girmiyor.

Kurulu
Garajı eski şeylerle karıştırmayın. Bodrum katında veya bodrum katında bir kiler daha iyi organize.
Evin girişini dikkatlice planlayın

Evin girişini dikkatlice planlayın

Böyle bir çok işlevli kompleksin inşasından önce bile, nasıl hata yapılmayacağını düşünün:

 • Garaj için kolay erişime ihtiyacınız var.
 • Vadide yer almamalı, aksi takdirde yağmur suyu, eriyik suyu içeri girecek.
 • Garaj yolu pürüzlü bir yüzeye sahip olmalıdır, böylece slushy havalarda ve buzda herhangi bir sorun yaşanmaz.
 • Garajın ısıtılıp ısıtılmayacağına karar verin, böylece daha sonra ek bir ısıtma tesisatı yapmanız ve kazanı daha güçlü bir sistemle değiştirmeniz gerekmez.
 • Evin girişi iyi aydınlatılmalıdır.
 • Giriş alanına müdahale etmemeleri için konforlu garaj kapıları bulunmalıdır.

menüye dön ↑

Evlerin yerleşimi ve planlaması 12 - 12 m

Bu tür binaların küçük özel arsalara yerleştirilmesi risklidir. Bir yandan, komşular “pencerelere bakacak”, diğer yandan özgür toprağa sahip olamayacaksınız. Bu dikkate almaya değer. Yoğun veya başka bir tarım hayranı olmasanız bile, birçok insan çiçek, süs çalı veya meyve ağacı ister. Sonuçta, onlarsız, ev büyük bir daireye dönüşür.

Ev 12, 12 m

Ev 12, 12 m

Bu tür evlerde, çatı katında üç veya dört tam teşekküllü oda yapmak kolaydır. Ancak bu durumda aydınlatmaya dikkat etmeniz gerekir. Yatak odaları yeterince küçük pencerelere sahiptir. Bir ev sinemasında, onlarsız yapabilirsiniz, ancak çocuk odası, çalışma odası, dinlenme odası ve kış bahçesi büyük pencerelere ihtiyaç duyar.

Kurulu
Üst odaların bölümleri eksiksiz olmalıdır. İnşaat maliyetini düşürmek ve alçıpan bölmeleri yapmak için inşaat tugayının ustabaşı teklifini kabul etmeyin. Bu teknik yeterli ses yalıtımı sağlamaz.

Senin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Tavan arasında güzel bir tek katlı ev (100+ Fotoğraf Projesi). Neden aynı zamanda şık ve ucuz?

menüye dön ↑

100 m²'ye kadar ev. - kutu ve çatı şeklini nasıl seçmeli?

100 metrekareden daha az sayıda ev projesi var. Bu tür öneriler sahiplerin isteklerini yerine getirmeye yardımcı olur. Yeterli sayıda oda var. Çatı katındaki odalar dikkate alındığında, aile ek bir yaşam alanı alır.

Tavan arasında yatak odaları, yüksek kaliteli gömme dolaplar, kütüphaneli odalar, çocuklar için oyunlar, kurulum simülatörleri. Ev aletleri için bir kiler sağlayabilirsiniz.

100 metrekare alana kadar.

100 metrekare alana kadar.

Çatı katındaki konuklar veya akrabalar sık ​​sık size gelirse, banyolu odalar düzenleyin.. Bu durumda, mobilyalar ana salonlardan daha mütevazıdır. Ancak zamanına hizmet eden mobilyaları yükseltmeyin. Ev uyumlu ve şık olmalı.

Ailenizde bir genç var ve kendi yaşam alanına sahip olmak istiyor - çatı katı böyle bir fırsat veriyor. Eğer aile küçükse, ona tüm üst katları verebilir ve yetişkin gibi hissedebilir ve ne yaptığını istediğiniz zaman kontrol edebilirsiniz.

menüye dön ↑

Tavan arasında tek katlı tuğla evler

Tuğla geleneksel olarak inşaatta kullanılır. Projeler çok fazla ev barındırıyor. Boyut ve şekil bakımından farklıdırlar. Çeşitliliği seviyorsanız, iki tip tuğladan bir yapı seçin. Bu, hicivden kaçınacak ve ev bir vurgu yapacak.

Tuğla kullanarak

Tuğla kullanarak

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Bir teraslı güzel, tek katlı ev projeleri (175+ Fotoğraf). Siteye yerleştirmenin özellikleri

menüye dön ↑

Tavan arasında bir teras ile

Evin çatı katında bir teras düzenlemek için en az 100 m² olmalıdır. Bu durumda üst odalar yeterli bir alana sahiptir ve açık alan bina ile uyumludur.

Teras - küçük, şirin bir köşe

Teras - küçük, şirin bir köşe

Böyle bir evde çatı katından çıkan en üst kattaki terasta düzenlenebilir. Dinlenmek ve rahatlamak için iyi bir yer sağlanacaktır. İyi bir ek çevreleyen doğanın muhteşem bir görünüm olacaktır.

Pencereleri vermek için ilginç bir fırsatbalkonlar Velux GDL Cabrio. İki yapısal unsurları vardır. Alt kısım dışa doğru ileriye doğru uzanır ve raylar otomatik olarak belirir. Ve üst açılır ve 45º olarak ayarlanır.

Balkon pencereleri - standart dışı çözüm

Balkon pencereleri - standart dışı çözüm

Evin tepesinde bir teras düzenleyecekseniz, birkaç ipucu uygulayın:

 • Çatı ile yap.
 • Teras ve oda arasındaki duvar yerine, yeterli ışıklandırmayı sağlamak için kapılı bir cam bölme takın.
 • kapsama cinsiyet teras kaygan olmamalıdır, aksi takdirde yaralanmalar önlenemez.
 • Tahta parçaların ve çıkarılabilir yastıkların, minderlerin antifungal işlemesi bulunan mobilyaları için seçin.

menüye dön ↑

Tavan arası köpük bloklardan

Köpük bloklar inşaatta giderek daha fazla kullanılmaktadır. Malzeme inşaat sürecinde uygun, işlevseldir. Evler sağlam lüks kazanıyor. Cihaz tavan arası, maliyetleri düşürmeye yardımcı olur. Ek kat inşa etmekten daha ucuzdur.

Malzeme benzersizdir, birinci katın montajı, tavanın tertibatı ve çatı konstrüksiyonunun kurulmasından sonra üst odaları yerleştirebilir ve daha sonra meşgul etmek için üst odaları bitirebilirsiniz. Böylece aile hızla eve taşınma kutlamasını kutlayabilir.

Malzeme inşaat sürecinde uygun, fonksiyonel

Malzeme inşaat sürecinde uygun, fonksiyonel

Bina binalarının köpük bloklardan sağladığı avantajları sıralıyoruz:

 • Köpük daha fazla tuğla engeller. Çerçeve yapımı hızlandırılmıştır.
 • Malzeme çevresel olarak güvenlidir, toksinler yaymaz.
 • Blokların katı bir geometrisi var. Döşeme eşit çıkıyor, yapıştırma işlemi sırasında tutkal tasarruf ediliyor, dikişler minimum seviyede.
 • Köpük betondan yapılmış evler termos etkisi yaratır. Evler kışın sıcak, yazın ise serindir. Ek yalıtım yapmaya gerek yoktur.
 • Evler uzun süre tamir edilmeden tutuluyor.
 • Nemden korkmaz, küflenmeye karşı dayanıklıdır.
 • Yanmaz.
 • Bloklar sıcaklık ve nemdeki değişikliklerden etkilenmez.

Materyal çevre açısından güvenlidir, toksinler yaymaz

Materyal çevre açısından güvenlidir, toksinler yaymaz

Bloklar iyi kesilmiş. Bu, çatının ilginç bir şekli ile çeşitli projelerin uygulanmasını mümkün kılar.

İstenirse duvarlar sıvalı, boyanmış, cephe malzemeleri ile süslenmiş olabilir:

Senin için ilginç olacak: İNCELE: Garajlı iki katlı ev - Düzenin özellikleri (180+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Tavan arasına sahip bir bardan - tarihi güzelliğe dönüş

Doğal malzemeden yapılmış evlerin tüm faydalarını listelemem. Diyelim ki ana şey. Ekolojik temizlik, evlerde iyi ısı yalıtımı, tüm odalarda temiz hava.

Ekolojik temizlik ve iyi ısı yalıtımı

Ekolojik temizlik ve iyi ısı yalıtımı

Çatı katına sahip bara sahip evler eksiksiz ve uyumlu görünüyor. Görünümü geçmişe benziyor. Bu tür binalar modern teknolojinin kullanımı, ahşap işleme için özel malzemeler, tomruk kütükleri kullanılarak inşa edilmiştir. Bu nedenle, uzun süre hizmet ederler, çekiciliğini kaybetmezler ve sağlığın korunmasına yardımcı olurlar.

menüye dön ↑

Tavan arası, dekoratif tuğla kaplı

Genellikle bu tür evlerin ana dekorasyonları, çekici bir çatı kaplama malzemesine sahip karmaşık şekilli çatılardır. Fakat aşağıda daha fazlası var. Temperli çatılı bir proje seçilirse, dekoratif tuğla cepheyi süslemeye yardımcı olur.

Evin sıkıcı görünmediğini, farklı doku, renk, boyutta modeller uygulayın. Örneğin, köşeler, kapıların pencerelerinin çerçevesi, koyu tuğla ile dekore edilmiştir ve ana kısmı aydınlıktır. Yaratıcılık severler, biraz fantezi.

Dekoratif tuğla ile kaplı

Dekoratif tuğla ile kaplı

Her zamanki gibi dikey sütunlarla bezeme yerine, köşeleri basamak şeklinde kaplayın. Geniş alanlar, birkaç dekoratif tuğladan oluşan parçalar halinde “kırılır”. Böylece, ev rustik ayrıcalık kazanır.Çekici ve sıradışı hale gelir.

Senin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Bir kır evi için ön paneller nasıl seçilir? 230+ (Fotoğraf) Dış yüzeyde (taş, tuğla, ahşap)

menüye dön ↑

Çatı katı ve cumbalı pencere

Doğal güzellikleri sevenler için harika bir seçenek. Her zamanki standart dikdörtgen evlerden sıkılırsanız, tapo projesi mükemmel olacaktır. Özellikleri nelerdir? Bu mimari özelliğin balkon ve sundurmalarla ilgisi yoktur. Cumba, ana binanın sınırlarının ötesine taşar, fakat aynı zamanda onunla aynıdır.

Bu özellik alışılmadık şekildeki odalar oluşturmayı mümkün kılar. Oriels çay içmek için bir masa yerleştirin, sınıfları favori aktiviteleri, canlı bitkiler. Böyle bir elemente sahip oturma odaları asil bir lüks kazanır.

Cumba ana binanın dışına taşar, fakat çıkmaz

Cumba ana binanın dışına taşar, fakat çıkmaz

Mansard tesislerinde, cumbalı pencereler iyi bir doğal aydınlatma düzenlemek için harika bir fırsat haline geldi. Bu durumda, güneş ışığını “çalan” çıkıntılı kısmın üzerinde sarkan bir çatı yoktur.

Kurulu
Cumbalı pencereler için, yüksek ısı yalıtımı özelliklerine sahip çift camlı pencereler sipariş edin. İnşaat bölgesine uygun olmalılar. Böylece kışın ısı kaybını önler ve yazın serinliği sağlarsınız.
menüye dön ↑

Önemli detaylar

Dikkat etmeye değer ayrıntıları düşünün. İnşaat aşamasında bile göz önünde bulundurulması gereken önemli olan nedir ve kullanılmaması gereken daha iyi olan nedir? Daha ayrıntılı olarak.

menüye dön ↑

ısıtma

İnşaat aşamasında bile ısı kaybını önlemek için yüksek kaliteli yalıtım malzemesi döşenir, iletişim kurulur, ısıtma cihazları kurulur. Ancak bu mülklerin kendine has özellikleri var.

Odalar düzensiz kullanılıyorsa, bataryalara sıcaklık kontrolleri takın. Sıcaklığı otomatik olarak ayarlayan termal sensörlere sahip gaz, elektrik konvektörleri kullanın. Bu, soğutucu, elektrik veya gaz tasarrufuna yardımcı olur.

Akü - ısıtma için bir seçenek olarak

Akü - ısıtma için bir seçenek olarak

Çatının dik eğimli küçük odaları için en iyi ısıtılmış zeminler olacaktır: su veya elektrik. Bu durumda, ısıtma cihazları iç mekanları bozmaz ve mobilyaların düzenlenmesi daha kolaydır.

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: 265+ Evin fotoğrafları - hatırlanacak cepheler

menüye dön ↑

Tavan aydınlatma

Tam yükleyemiyorsanız pencereler, iyi aydınlatmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Böylece güvenlik ve konfor garanti edilir. Aydınlatma organizasyonu, tavan arasında bulunan odaların fonksiyonlarına bağlıdır. Konuk odaları da dahil olmak üzere yatak odalarını planladınız, sonra yeterli aplik, gece lambaları ve tavan spot aydınlatması var.

Aydınlatma güvenlik ve konforu garanti eder.

Aydınlatma güvenlik ve konforu garanti eder.

Sınıflar için, çocuk odaları için yaklaşım farklıdır. Görmeyi bozamazsın. Bu nedenle, ışık yeterli olmalıdır. Bu, avizelere, yönlendirilen ışık akışıyla masa lambalarına yardımcı olacaktır. Lambalar, doğal ortamın yakınında çeşitli ışınlara sahip ev sahiplerini seçer.

Merdivenleri, girişleri ve koridorları açık bırakmayınız. LED bandı vermek için ilginç bir fırsat. Hareketin yönünü belirler ve çok fazla elektrik kullanmazlar.

menüye dön ↑

havalandırma

Bazı mülk sahipleri tavan arasında bütçenizi görmeyen pencerelerin seçeneklerini ayarlayabileceğinizi düşünüyor. Sonuç olarak, doğal havalandırma yoktur. Sonuçlar geri dönüşümsüz olabilir: yoğuşma suyu toplanır, kirişler çürümeye başlar ve çatı yavaş yavaş çöker.

Havalandırma için pencere kullandığınızdan emin olun.

Havalandırma için pencere kullandığınızdan emin olun.

Pencereleri travers, klima veya basınçlı hava ve egzoz havalandırması ile monte edin. Her zaman temiz havanız olacak ve yapı elemanları neme ve mantarlara maruz kalmayacak.

menüye dön ↑

Tavan arası çatılar

Tavan arası odaları düzenlemek için çatı seçmek için hangi formda zor ve hızlı kurallar yoktur. Ana şart: tesislerinde rahat hareket için yeterli yükseklik sağlamak. Bu, tüm odanın yüksek olması gerektiği anlamına gelmez.

Aşağıda, raflı geniş ve fonksiyonel dolaplar yapan yan parçalarda, masalar yerleştirin veya dikin. İkinci durumda, alan küçülür. Ancak, oda temizliği daha kolaydır (kuytu yok).

Çatı kesinlikle herhangi bir şekilde olabilir.

Çatı kesinlikle herhangi bir şekilde olabilir.

Çift eğimli bir çatı bile tavan aralığının çalışmasına engel olmaz. Bu makalede verilen ipuçlarını uygulamak, aydınlatma, ısıtma düzenlemek kolaydır.

Senin için ilginç olacak: İNCELE: Çatı katı ile tasarım ev (170+ Fotoğraf) - Oda iç dekorasyon seçenekleri

menüye dön ↑

Merdivenler - yüksek sanat

Bu yapı elemanının detaylandırılması gerekli olacaktır. Bu sadece evin gerekli bir parçası değil. Merdivenler evin içine dinamizm kazandırır. Bir model seçerek, hangi stilin temel olarak seçildiğini düşünün.

Kurulu
Merdivenler ışığı kapatmamalı ve kasvetli bir alan yaratmamalıdır.

Ne kadar yer kapladığını düşünün. İçinde uygun bir yaklaşım düzenlemek gereklidir. Ve çıkıştaki tavan arası odasında kirişler, eğimli duvarlar olmamalıdır. Aksi takdirde yaralanmalardan kaçının.

Döner merdiven

Döner merdiven

Küçük evlerde oyma korkuluk ve korkuluklarla ağır yapılar kurmayın. Aşırı dikkat çekiyorlar ve yaşam alanını “çalıyorlar”. Son yılların moda trendi: yolda destek sistemi olan merdivenler. Boltsa (Almanca - çubuk, cıvata olarak çevrilmiştir) tüm yapının sağlamlığını ve güvenilirliğini garanti eden destekleyici düğümlerdir.

Tamamen ağırlıksız, hafifler. Bu tür yapılar, kavisli duvarlarla sınırlı bir alan olan bölme penceresinde vazgeçilmezdir. Bunlar en çok çatı katı olan evlerde duvarlar.

Küçük binalara ağır yapılar yerleştirmeyin.

Küçük binalara ağır yapılar yerleştirmeyin.

Döşeme plakalarında bir yük oluşturmazlar, kolayca onarılırlar. Güvenilir ve zarafetine rağmen büyük bir yüke dayanabilir. Bina küçülürse merdiven ayarlanabilir, bu nedenle ahşap binalar için vazgeçilmezdir.

Bu tür yapıların kullanımı bir dogma değildir. Klasik iç mekanlara sahip merdivenler modern iç mekanlarda bile uygulanabilir. Temel ilke, ölçülü gözlemlemektir.

Kurulu
Merdivenlerin altındaki alan giysi ve ayakkabıların depolanması, kitap rafları, en sevilen dekoratif objelerin düzenlenmesi için kullanılır.
.

Tavan aralığının çeşitli yönlerine dokunduk, iletişim organizasyonu, dekorasyon ve projeler hakkında konuştuk. Özetlemek için.

Artılarını düşünün. Tavan arası evler, yüksek katlara sahip benzer binalardan daha ucuzdur. Bu tür evlerin kendi çekici "yüzleri" vardır (birçok özgün proje vardır). Gereksiz şeyleri saklamak için bir tavan arası odası yerine, şık ve rahat odalar yaratılmıştır.

Rahat ev

Rahat ev

Bazı eksileri. Tam teşekküllü binaların inşa edilmesi için, zemin katın küçük alanlarda uygulanması zor olan mansard alanının 1,5 ila 2 katı olmalıdır. Bu tür evler karmaşık şekil ve konfigürasyona sahip bir çatıya sahiptir. İyi klima ve ek ışıklandırma (örneğin, çatı üzerinde) gereklidir.

menüye dön ↑

VİDEO: Çatı katı olan bir ev seçmek

Çatı katı ile ev projeleri

Uygun seçeneği seçin

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (Modern projelerin 100'den fazla fotoğrafı)

8 Toplam puan
Tavan arasında güzel evler

Bir katlı, tek katlı bir ev istiyor musunuz ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Gezinmenizi kolaylaştırmak için bu konuyla ilgili tüm bilgileri topladık. Okuduktan sonra, yorumlarınızı argümanlarla birlikte yorumlarda bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
7.5
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • İnşa etmek için daha az zaman
 • Basit inşaat teknolojisi
 • Operasyonda tasarruf
 • Basit temel yapı
 • Tek katlı maliyet az
 • Merdiven eksikliği
 • Tüm odalar aynı seviyede.
eksileri
 • Düzenin karmaşıklığı
 • Çatının düzenlenmesi için yüksek maliyetler
Yorumunuzu ekleyin

Avatar

Ben sadece eğitimle değil, aynı zamanda duşta da tasarımcıyım. Güzellik ve rahatlık yaratmayı severim. Tavsiyem, tasarımın modern yönlerini anlamanıza ve çevrenizde şık bir iç mekan oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn