Alev alev etkisi ile Elektrik Şömine: Duvar, Ankastre, Dış Mekan. Hangi modeli tercih edersiniz? (230+ Fotoğraf)

Alev etkisi ile elektrikli şömine - güzellik, rahatlık, sıcaklık için eşanlamlı. Çalışması sırasında, kütüklerin hafif bir çatırtı sesi duyulur, yanardöner ateş görülür. Bütün bunlar olumlu duygular yaratıyor. Sonuçta, canlı ateş, sürekli izleyebileceğiniz nadir görülen bir olgudur.

İçerik:

Dekoratif şömineler lehine seçim neden bu kadar açık?

Ancak nispeten yakın bir zamanda, açık ateş etkisinden kaynaklanan tüm olumlu duygular ancak sahipler tarafından yaşanabildi. özel evler. Sadece onlar mermer, kumtaşı ve diğer malzemelerin güzel portallarında çerçeveli doğal şömineler inşa edebiliyorlardı. Ve bunun birkaç nedeni var:

 • tesisin küçük boyutları;
 • sert yangın güvenliği yönetmeliği;
 • Tüm şöminelerin bacaya ihtiyacı vardır, bu da dairelerde yapılması imkansızdır.

Oturma odasında iç elektrikli şömine

Oturma odasında iç elektrikli şömine

Ancak apartman sahipleri için bir alternatif vardı - alev efektli bir elektrikli şömine.

Görsel olarak, doğal odağa çok benzer. Bir yangın odası var, bir yangın yanıyor, içinde bulunduğu oda ısıtılıyor, kömürler ve yangın odasında renkleri parlıyor, köknar ağacında çatırtı sesleri geliyor. Fakat daha yakından bakarsanız, bunun doğal olmadığı anlaşılıyor.

Tomruklar plastikten imal edilmiştir, ses üretilir, arka ışık yardımı ile güzel bir renk aktarımı simüle edilir.

Modele bağlı olarak alev ekrana yansır, oda normal bir ısı fanıyla ısıtılır.

Ancak buna rağmen, odada rahat bir atmosfer yaratacak ve doğal bir alev gördüğünüzde aldığınız duygulara neden olacaktır. Alevin etkisiyle şömine herhangi bir iç mekanı süsleyecektir. Buna güven, pazardaki çeşitli modellere baktığınızda ortaya çıkıyor.

Herhangi bir iç mekanın dekorasyonu

Herhangi bir iç mekanın dekorasyonu

Elektrikli şömine özellikleri
 • Güvenli. Yangın kutusunun tüm parçaları güvenli bir şekilde korunur ve akım geçirmeyen sağlam bir durumdadır;
 • Stil, şekil ve ebattaki çeşitli modeller, herhangi bir odaya kurulmasını mümkün kılar;
 • nispeten düşük fiyat. Elektrikli analoglar bir bacaya, tam teşekküllü bir portalın inşasına ihtiyaç duymaz, bu yüzden maliyet çok daha düşüktür;
 • Dahili termostat ve soba. Isıtıcı ve termostat sayesinde, ocağın monte edildiği oda ısıtılır;
 • odun çatırtı yakacak odun, tıslama ses efektleri tüm duygular seslerden hissetmek mümkün kılar.

Güvenli ve şık bir seçim

Güvenli ve şık bir seçim

Bütün bu faktörler, alev efekti olan elektrikli şömineler lehine konuşuyor.Mağazaları çok çeşitli modeller sunmaktadır.

Hepsinin kendine has özellikleri var:

 • farklı boyutlarda;
 • özellik seti;
 • alev görüntüleme teknolojisi.

Kurulu
Elektrikli şömineler, ses efektleri, ısıtıcı ile satın alınabilir. Tüm bu fonksiyonlar merkezi daha gerçekçi hale getirecek!
menüye dön ↑

Elektrikli şömine çeşitleri

Ünlü elektrikli şömine üreticileri, kesinlikle her iç mekana uyumlu bir şekilde uyum sağlayabilecek güzel modeller geliştirme ve yaratma gücünü "attı". Türlere bağlı olarak, alev efektli elektrikli şömineler birkaç türe ayrılabilir.

Kurulum yöntemi ile:

Ayrı tasarımlar. Bu ürünler özel çerçeve gerektirmez. Sobalara biraz benziyorlar. Bu kompakt ve mobil tesisler, bir güç kaynağına erişimi olan dairenin herhangi bir yerinde bulunabilir. Üreticiler, kapalı veya açık ısıtıcılar, farklı işlevlerin varlığı ile geniş bir seçenek sunar.
Mobil tasarım oturma odanıza olağanüstü bir stil katacaktır.

Mobil tasarım oturma odanıza olağanüstü bir stil katacaktır.

Ateşe benzeyen şömineler. Modellerin arka duvarı yoktur, odanın ortasına monte edilirler ve farklı yönlerden izlenebilirler.
Köşe elektrikli şömineler her iç mekan için uygundur. Yer tasarrufu sağlar ve tasarımcıların farklı stilistik çözümler kullanmasına izin verir. Şömine eklemek için malzemeler kullanılır: taş, metal, ahşap, DPS veya MDF, cam.
Askıya alınan elektrikli ateş - modeller geniş bir oturma odasında güzel görünecek. Özgün bir tasarıma sahiptir: parlak kenarlar veya çelikten yapılmış bir çerçeve.
Asılı şömine, sıradışı ve rahat

Asılı şömine, sıradışı ve rahat

Çift taraflı elektrikli ateş - oturma odasının iki işlevsel alanı (örneğin, bir dinlenme alanı ve yemek odası arasında) sınır olarak kullanılabilir. Bu modeller daha büyük apartman dairelerinde veya odalar onarımlar sırasında birleştirildiğinde kullanılır.
Gömme elektrikli şömineler özellikle şık ve modern görünüyor. Aydınlatma armatürü olarak bile kullanılabilirler. Bu modellerin geniş bir seçkisi, Dimplex markasını sunar. Farklı genişlik, uzunluk ve yükseklikteki yangın kutularını satın alabilirsiniz.
Gömme tasarım, özellikle modern ve şık görünüyor.

Gömme tasarım, özellikle modern ve şık görünüyor.

Ada elektrikli şömineler - en güzel ve muhteşem. Bölgelere bölünmenin yapıldığı geniş salonlarda, yatak odalarında kurulum için uygundurlar. Ada şöminesi üzerindeki alev etkisine üç taraftan yaklaşabilir ve hayran kalabilirsiniz. Bu modellerin çoğunun ses efekti var.

Özelliklere bağlı olarak, bölünmüşlerdir:

 • Kömürün ana dekoratif unsur olduğu ve alevin içinden geçtiği ürünler. Çok sayıda kömürün için için yanmanın etkisi;
 • farklı büyüklükteki kütükler, ateş kabininin dolgunluğunun etkisini yaratır;
 • Fırının ana elemanı olarak küçük taşlar kullanılmıştır.

Küçük ve zarif

Küçük ve zarif

Boyutta elektro şömineler:

 • standart - 520x620hh240 mm;
 • geniş - 1000 mm'ye kadar;
 • Ekstra geniş - 2500 mm'ye kadar.

Tüm bu ürünler teknik verilerde farklılık gösterir. Bazıları normal bir şömine olarak çalışma ve içinde bulundukları odayı ısıtma olanağına sahiptir. Diğerleri bu işlevsellikten mahrum, ancak alev ayar modları ile donatılmış:

 • bozulması;
 • küçük ateş;
 • Alev

Yangına tamamen benzeyen elektrikli şömineler var.. Tabii ki, maliyet ürünün yeteneklerine bağlıdır.

Odaya sıcaklık verir

Odaya sıcaklık verir

Bazı elektrikli şömine üreticileri, müşteri için gerekli olan boyutlarda yangın kutuları üretmeyi teklif ediyor. Maliyet seri modellerden daha yüksek olacaktır!
menüye dön ↑

Çalışma prensibi

Bunu tam olarak anlamak için önce neyin oluştuğunu anlamalısınız. Tüm gömülü ürünler iki öğeden oluşur:

 • portal;
 • kalp.

Portal Ürünün dış çerçevesi, ocak - tasarım kararına bağlı olarak kütüklerin veya kömürlerin konumlandırıldığı fırın kutusu.

Odak olabilir:

 • Yerleşik;
 • değiştirilebilir.

Modellerin ilk versiyonu portallarda sağlanan belli bir boyuta sahip. Bu yapıları kurmak için, onları portala yerleştirmek ve güç şebekesine bağlamak yeterlidir. Karakteristiklerinden dolayı, değiştirilebilir yangın kutularının özel bir çerçeveye ihtiyacı vardır. Bir şömine için ayrı olarak sipariş edilebilir veya bu işler için uygun malzemeler kullanılarak bağımsız olarak üretilebilir.

Rahat aile akşamları için

Rahat aile akşamları için

Alevin etkisi göz önüne alındığında, pek çok üreticinin doğal ateşle bu gibi bir benzerliği nasıl başardığını merak ediyor musunuz? Her şey oldukça basit.

Şöminelerin oluşturulmasında birkaç yol kullanıldı:

1Şöminede, kömür veya odun yerine, siyahtan kırmızıya, turuncudan farklı renklerde boyanmış sıradan plastik kullanılır. İnce madde artıkları ona tutturulur, çoğu zaman hafif ipek kullanırlar. Bu yapının altına sıradan bir akkor lamba ve bir fan monte edilmiştir. Lamba açıldıktan sonra, akkor lamba, kömürün veya yakacak odunların taklit edilmesini sağlamaya başlar ve sıcak kömürlerin etkisini yaratır. Fan, maddenin parçalarını farklı yönlerde hızlandırır. Bu teknoloji bütçe modellerinde kullanılmaktadır ve çoğu modern şömine zaten farklı şekilde çalışmaktadır. Ancak bu seçenekler bile çok iyi görünüyor.
Yangın taklidi oluşturur

Yangın taklidi oluşturur

2Benzer bir model, ancak biraz gelişmiş. Altına döner bir reflektör yerleştirilmiştir, bu da daha gerçekçi bir görüntü verir. Tasarımın geri kalanı ve çalışma prensibi önceki versiyona benzer.
3Modern modeller tamamen farklı bir şekilde çalışır. Yangın taklidi, bir su buharı bulutuna parıltı yansıtma ve LED arka ışıklandırma kullanımıyla sağlanır. Dahili hoparlörler, çatlama odun sesi verir. Dahili ısıtma elemanları ve cihazdan sıcak havayı tahliye eden bir fan ısıtma fonksiyonundan sorumludur. Termostat odadaki sıcaklığı izler. Modern modeller hem yerleşik kontrollere hem de uzaktan kontrollere sahip olabilir.
Modern modeller uzaktan kumanda ile kontrol edilir.

Modern modeller uzaktan kumanda ile kontrol edilir.

43D ve 5D şöminelerden iyi bir etki geliyor. Çalışmaları, cihazın belleğine yüklenen bir resmi üreten sıvı kristal matrisin kullanımına dayanıyor. Yangın hacmini vermek için, üreticiler illüzyonistler tarafından kullanılan bir teknik kullanır - "Biber Hayalet". Yarı-saydam bir ayna, belirli bir açıda ateş kutusuna yerleştirilir ve arkasında, döngüsel olarak sönen ve daha sonra parlayan dahili LED'lerin bulunduğu yanan kütükler bulunur. Bu etki yangın ve kıvılcımların videosuyla birleştirilmiştir. Ekranda yansıtılır ve gerçekçi bir resim oluşturulur.
menüye dön ↑

Şömine seçimi

Uygun şekilde seçilen elektrikli şömine kendi kendine:

 • formu;
 • dekorasyon;
 • büyüklüğü;

özgün bir dekorasyona dönüşecek ve iç tasarıma eklenecektir. Ürünler aynı zamanda bir dizi fonksiyonda farklılık gösterir, örneğin, bazı hoparlörler, bir günlük çatlağı sesinin üretildiği yerleşiktir. Diğerleri bir uzaktan kumandaya ve yangının şiddetini ve ayrıca bir fan ısıtıcısını düzenleme yeteneğine sahiptir.

Özgün bir dekorasyon ve iç tasarım eki olacak

Özgün bir dekorasyon ve iç tasarım eki olacak

menüye dön ↑

Klasik tarzda bir oturma odası için elektrik

Birçok işletme sahibi sahip olmak ister. oturma odası şömine, çünkü sıcaklık ve konfor ile ilişkilidir. Bu hedefe ulaşılabilir, sadece şömineli bir oturma odası tasarımı yapmanız yeterli. Ve sonra herhangi bir odadaki güzelliği ve konforu dolduracak.

Klasik tarz için tercih edilen kurallar
 • Ocak genel tasarım çözümüne uygun olmalıdır. Klasik tarzdaki bir oturma odası için, gereksiz yere taş, cam, plastikten yapılmış parçalar olmadan geleneksel portalı şömineyi seçmek en iyisidir.
 • İç mekanda ev hakimdir, bu nedenle mobilyaların geri kalanı elektrikli cihazın güzelliğini vurgulamalıdır. O odanın genel tarzında olmalı.
 • Hemen yakınında sandalyeler, kanepeler bulunmalıdır. Böyle bir kompozisyon odada huzur ve sükunet atmosferi yaratacak, bir fincan sıcak çay üzerinden dostça bir konuşma yapacak.
 • Dekoratif unsurların yardımıyla şöminenin tüm cazibesini açığa çıkarabilirsiniz. Etrafı heykeller, figürinler ve hatta başka bir dekorla kuşatın.

Mobilya, elektrikli cihazın güzelliğini vurgulamalıdır.

Mobilya, elektrikli cihazın güzelliğini vurgulamalıdır.

Tasarımcılar, oturma odasındaki mobilya ve şömineyi aynı anda seçmeyi ya da genel tarzı göz önünde bulundurmayı önerir. Aksi takdirde, odayı tüm detayların özerk olduğu ve dürüstlük yaratmadığı bir odaya çevirme riski vardır.
Küçük bir odada kompakt şömine

Küçük bir odada kompakt şömine

Oda Tasarımı Önerileri

Oturma odasında bir şömine yapmadan önce, önemli bir noktayı göz önünde bulundurmanız gerekir - odanın renk düzeni çok karanlık olmamalıdır. Daha muhteşem, aydınlık bir odada görünecektir. Şöminenin etrafındaki boşluğu dekore etme arzusunda, asıl şey abartmamaktır.

Çok fazla raf asmanıza ve hediyelik eşya, figürin ile doldurmanıza gerek yok.

Biri olması ve portalda bir tane olması daha iyidir. Yukarıda güzel bir resim veya aile fotoğrafı yerleştirmek mümkündür, çerçeve içinde bir ayna da zarif bir şekilde görünecektir.

Aydınlık bir odada muhteşem görünüyor

Aydınlık bir odada muhteşem görünüyor

Uzayda görsel bir artışın oluşmasına dikkat etmek gerekiyor. Bu nedenle, oda küçük bir alana sahipse, görsel olarak hantal görünecek olan büyük malzemelerden portallar kullanmamak daha iyidir. Portal yapılmış ise daha iyi doğal taş ışık renkleri ya Alçıpanyatak tonlarında boyanmış.

Görme alanını arttırmak için dikey vurgular yapmanız gerekir. Çeşitli hafif malzemeler, aynalar, sütunlar olabilir.

menüye dön ↑

Ülke tarzı oturma odası

"Country" tarzında tasarım - en popüler tasarım çözümlerinden biri:

 • "Ülke" tarzı konfor ile ilişkilidir. Bu tarzda bir oda oluştururken, ışık ve yatak renkleri kullanılır. Malzemelerde tercih ağaca verilir;
 • sihir eksikliği ve aşırı pathos. Böyle bir oturma odasında boş zamanınızı sadece doğal malzemelerin kullanımı nedeniyle rahat bir atmosferle dolduğu için harcamak keyifli olacaktır;
 • "Ülke" tarzında elektrikli şömine, odanın genel tarzına uyumlu bir şekilde uyması için onu yenmesine gerek yoktur - bunun ayrılmaz bir parçasıdır.

Ülke tarzı

Ülke tarzı

"Ülke" tarzı daha geniş oturma odaları için daha iyidir. Küçük odalar için, daha fazla çerçeve gerektirmeyen (fırın) şeklinde yapılmış, uygun elektrikli şömine. Odanın herhangi bir yerine, rahat bir yere koymak için yerleştirilebilir kanepe veya sandalyeler.

Ülke tarzı en iyi geniş odalar için kullanılır.

Ülke tarzı en iyi geniş odalar için kullanılır.

Çerçeveyi iki malzemeden imal edecek olan köşe elektrikli şömine güzel görünecek: bir taş doğal ve bir ağaç. Tahta, portalın sadece üst kısmında ve yanlarında yer alacaktır. Kırma kumtaşı, sıcak dokulu kabuk kaya veya dolomitten yapılmış doğal taştan yapılmış bir şömine sizi 19. yüzyılda Fransa'ya götürecek.

menüye dön ↑

"Avangard" tarzı

Bu tarz deneyleri seven ve parlak aksanlardan korkmayanlar için uygundur. Bir elektrikli şömine kullanarak benzersiz bir iç oturma odası oluştururken, en beklenmedik ve parlak renkleri, gölgeleri, tasarım çözümlerini uygulayabilirsiniz.

Ana özellik - "avant-garde" tarzı için boyutlar.

Tasarım kararlarının uygulanmasında stilistler tasarımda nadiren küçük ayrıntıları kullanırlar, daha çok geniş, açısal formları tercih ederler.

Avangard tarzında şömine için parlak çerçeveler kullanabilirsiniz.

Avangard tarzında şömine için parlak çerçeveler kullanabilirsiniz.

Modern piyasada çeşitli çerçevelere sahip şömineler sunulmaktadır - bunlar genişliğin yüksekliği veya modelleri üçgen biçiminde önemli ölçüde aşacağı ürünler olabilir. Odanın bireyselliğini ve tarzını vurgular, rahatlık ve rahatlık verir.Hemen civarına güzel, parlak sandalyeler, kanepeler ile cam bir masa monte edebilirsiniz.

Aşırı dekorasyon gerektirmez

Aşırı dekorasyon gerektirmez

Elektrikli şömineler aşırı dekorasyon gerektirmez: aynaların, heykellerin veya genel stili tamamlayan diğer şeylerin yakınında yer alır. Burada şöminenin kendisi ve kapısı, odanın ve tarzın tüm güzelliğini vurgulayacak tek bir bileşimdir.

menüye dön ↑

"Art Deco" tarzında oturma odası

Art Deco tarzı, birçok sanat trendinin bir birleşimidir. Hepsi uyumlu bir şekilde iç içe geçmiş, avangard basitlik ve egzotik özgünlük oluşturmuşlardı. Düzgün çizgi, desen yok - sadece netlik, açısallık, geometri ve soyutlama.

Vurgulamaya değer popüler malzemeler arasında:

Tarz, nötr renklerdeki ürünlerde doğaldır.

Tarz, nötr renklerdeki ürünlerde doğaldır.

Renk yelpazesine gelince, stilin nötr tonlara sahip olduğunu söyleyebiliriz - bu:

 • siyah;
 • beyaz;
 • gümüş;
 • metal rengi;
 • altın.

Tarzın tüm bu özellikleri hiçbir şekilde uygun modellerin bolluğunu etkilemez. Aksine, bu tarzda bir şömine ve bir portal seçmek çok daha kolay olacaktır. Dimplex, Electrolux şirketinin modeline dikkat edebilirsiniz. Çerçeve olarak, köşe veya cepheden yapılmış, mermer veya lamine suntadan yapılmış portalları kullanabilirsiniz. İç mekanı daha eşsiz kılmak için, dayanıklı camdan yapılmış özel bir ayağı olan portallara dikkat edebilirsiniz. tv için.

menüye dön ↑

Barok tarzı - Louis XIV zamanlarının uşak-şıklığı

Muhteşem, zengin malzemeler, zarif formlar - tüm bunlar "Barok" tarzını karakterize ediyor.

Bununla birlikte, bu stili iç mekanda çok dikkatli bir şekilde kullanmak gerekir, çünkü onu aşırı yüklemek ve odayı görsel olarak ağır yapmak çok kolaydır.
Barok

Barok

Şömine satın almak ve onun için bir portal seçmek, tüm özelliklerini dikkate alarak, çok dikkatli olmalıdır:

 • portal, büyük ve düzgün vücutlu formlara sahip olmalıdır;
 • çerçeve dekorasyon, oyma dekor içermelidir;
 • portal, büyük dekorlara ek olarak birçok küçük detaya sahip olmalıdır;
 • Portallara genellikle bir ek eleman daha eklenir - fırın çerçevesinin üzerindeki dekoratif kısım, çerçevenin kendisi ile aynı malzemeden yapılmıştır.

Odadaki ana vurgu olacak

Odadaki ana vurgu olacak

Bu stildeki oturma odasında bir şömine, odadaki ana aksanı yaratacaktır. Bu nedenle, tasarımcılar şömineyi çok güzel ve iyi bir şekilde dekore etmek istiyor. Hem ön hem de açısal görüşlere sahip ürünlere dikkat edebilirsiniz. İkincisi oturma odasında daha az yer kaplar, ancak bu daha az dikkat çekecekleri anlamına gelmez.

menüye dön ↑

Yüksek teknoloji tarzı

Saf haliyle, bu tarz nadiren oturma odalarında bulunur. Tasarımda krom ve metalden yapılmış parçaların kullanılması nedeniyle en sıcak, en rahat olarak adlandırılamadığından. Dairelerin tasarımında birçok tasarımcı "Minimalizm" tarzıyla seyreltildistandart dışı bir tasarım çözümü oluşturan bir kombinasyonun alınması.

Sıkı bir iç biraz sıcaklık verecek.

Sıkı bir iç biraz sıcaklık verecek.

Bulunacak model Dimplex Silverton, Burbank olacak. 5D görüntü yanan ateşin güzel bir kesimini yaratacak. Bu markaların şömineleri evin sıcaklığını ve rahatlığını dolduracak.

menüye dön ↑

Şömine için bir portal nasıl yapılır

Çeşitli şömineler, mağazadaki portallar - modelin gereksinimleri için uygun bir stil seçme yeteneği. Bununla birlikte, böyle bir kitin fiyatı yüksek olacaktır. Çok az kişi doğal mermer veya taştan bir portal satın alabilir ve 700 $ ya da 1000 $ karşılığında satın alabilir, bu nedenle alternatif aramaktadır - mağazalarda satılan yapı malzemelerinin yardımıyla bir şömine için bir portal yapmak. Bu, portalı ihtiyaç duyduğunuz tasarım tarzında kaydetme ve yürütme fırsatıdır.

Metal Portal

Metal Portal

Küçük bir iş çıkarırsan, fanteziyi kullan, şöminenin kapısını birkaç gün içinde açabilirsin.

Ancak, bu çalışmaya başlamak için ihtiyacınız olacak:

 • Kesin ölçülere ihtiyacınız var: Yükseklik, genişlik, derinlik, şöminenin parçalarının kaplamanın arkasına gizleneceği kadarıyla.
 • Eğer sadece onarım yapmayı planlıyorsanız, o zaman bu soru o kadar da küresel değildir, çünkü her şey odanın genel tarzına göre uyarlanabilir. Şömine yenilenmiş bir odaya monte edilmişse, stili ona uygun olmalıdır.
 • Oda henüz tamir ediliyorsa, elektrikli fırını ağa bağlamanız gerekir. Gözlere görünmez olmalı ve doğrudan erişilebilir olmalıdır.
 • Çerçevelenecek malzemeleri seçin. Sadece fiyatı değil, kaliteyi, dayanıklılığı ve pratikliği de göz önünde bulundurun.
 • Portal yapmak için gelecekteki şöminenin bir taslağını çizmeniz gerekir. Bu, boyut, yanlış hesaplamalar ile karıştırılmamasına ve ayrıca binanın güzelliğini görsel olarak değerlendirmenize, bazı unsurları eklemenize veya kaldırmanıza yardımcı olacaktır.

Bir portalı elektro şöminesi iç mekanda ana vurgu, genel özelliklerini tanımlar!
Portal seçimi, iç mekanınızın tarzını belirler.

Portal seçimi, iç mekanınızın tarzını belirler.

Şömine malzemeleri

Taş çerçeveleme

Taş çerçeveleme

Çalışma sırasında, gövde fazla ısınmaz, bu nedenle portal ve güç ve yangın güvenliği için özel gereklilikler olmadan herhangi bir malzeme kullanılabilir. Bununla birlikte, en sık kullanılan malzemeler:

 • Alçıpan en kolay, en ucuz malzemedir. Neme dayanıklı veya normal alçıpan kullanabilirsiniz. Kesilecek yaprak ve parçaların boyutlarını hesaplayın. Bu, doğru alçı levhaların uzunluğunun seçilmesine yardımcı olacaktır;
 • ahşap güzel, pahalı bir malzemedir. Portalın yapımında kullanılabilecek kaya çeşitliliği, genel stile en uygun ahşabı seçme fırsatı sunacaktır;
 • Sunta ve yonga levha - preslenmiş odun tuvalleri;
 • poliüretan kalıplama;
 • taş - kumtaşı, granit olabilir.

Alev özel renk

Alev özel renk

Bir elektro şömine bağımsız kurulumuna başlıyoruz

Bazı malzemelerin işlenmesi karmaşık olduğundan ve beceri gerektirdiğinden, tüm malzemeler ev yapımında insanlar tarafından kullanılamaz. Bu nedenle, bir şömine inşa etmek, kesilmesi, öğütülmesi ve işlenmesi kolay malzemelerden daha iyidir. Ancak başka bir yol daha var - mağazada portala bakan parçaların kesilmesini sipariş etmek.

Küçük bir oturma odası için seçenek

Küçük bir oturma odası için seçenek

Portal için bir kaide yapmamız gerekiyor. Bunun için MDF'yi koruyucu lamine bir tabaka ile almak ve istenen boyuta getirmek daha iyidir. Bunun inşaat malzemeleri satın aldığınız mağazada bile yapılabileceğini belirtmekte fayda var. Bu yapı malzemesi lehine seçim tesadüfi değildir.

MDF lamine mükemmel özelliklere sahiptir. Yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır ve nemden zarar görmez. Başka bir seçenek, bina süpermarketlerinde satılan normal masa üstü olabilir. İstenilen kalınlığa sahiptir, odanın genel atmosferi altında size en çok uyan herhangi bir rengi seçmek mümkündür.

Bir duvar şöminesi için, taban, dikdörtgen şeklinde ve bir köşe için olmalıdır - beş köşeli. Taban, alanda portalın kendisinden biraz daha büyük olmalıdır.
TV'ye alternatif olarak şömine

TV'ye alternatif olarak şömine

Şöminenizi biraz kaldırmak için masanın altında Aynı büyüklükteki profili, zemine ve masaüstüne sıkıca tutturulması gereken koyabilirsiniz. Kenarları ve lümeni daha sonra rengi masa tablası ile örtüşecek olan plastik bir süpürgelik ile kapatılabilir.

çerçeve

Elektrikli şömine çerçevesinin üretimi için en iyi malzeme alçıpandır.. Düşük bir fiyata sahip olmasının yanı sıra, alçıpan oldukça kolay bir şekilde kesilebilir, sıcaklık ve nem düşüşlerinden etkilenmez.

İlginç tasarım

Küçük bir modelin ilginç tasarımı

Ocak için çerçevenin montajı ile üretim başlamalıdır.Bunu yapmak için iki tip profile ihtiyacınız vardır: raf - 50 * 50 mm ve kılavuz 50 * 40 mm. Profilin montajı için 11 ila 13 mm arasında küçük bir vida gerekir.

Başlamak için bir araç hazırlayın:

 • metal için makaslar. Herhangi birini seçebilirsiniz: sağ taraf, sol taraf veya düz;
 • Yıldız tornavida, tornavida;
 • 2 veya 3 kg için bir çekiç gerekir;
 • büro bıçağı;
 • yapı katı. İnce alüminyum seviyeleri tam olarak görünmediğinden 1,5 metreyi almak ve metalden emin olmak daha iyidir.

Çerçeveye almak. Şimdi bir duvar şöminesi yapmanın bir örneğini analiz ediyoruz. Duvarda şöminenin altına kalem işaretleri çizeriz. Yapısal çizime tam olarak uyması gerekir.

Sadece ekstra bir şey yok

Sadece ekstra bir şey yok

Çizimlerin doğruluğunu tekrar tekrar kontrol ettiğinizden ve tüm seviyeleri keşfettiğinizden emin olun. Sonuçta, ocağın eğrisi en iyi şekilde görünmeyecek!

Daha sonra aynı işaretleme şömine temelinde yapılmalıdır. Ayrıca her şeyi dikkatlice kontrol edin, ölçün. Ardından işaretleme üzerindeki 50 * 40 profilinin kurulumuna devam edin. Montajdan sonra paralel bir bölmeye sahip olmalısınız. Bu iş için, tahta üzerinde dübel çivilerine ve vidalara ihtiyacınız olacak. O zaman inşaat hatalarının tüm bileşenlerini sabitlemeniz gerekir.

Güvenlik önlemlerini takiben, yanmaz bir malzeme koymanız gerekir, şöminenin arka duvarı ve duvar arasında ısıya dayanıklı özel bir mineral yün kullanabilirsiniz.

Zarif klasikleri

Zarif klasikleri

İşin bu aşamasını yaptıktan sonra, yapının güçlendirilmesi - en önemli aşamalardan birine geçmek gereklidir. Ana yük sadece elektrikli şöminenin duracağı kısımda gerçekleşeceğinden, 50 * 50 bir profil alıp 25 cm aralıklarla yerleştirmeniz gerekir, daha sonra elektrikli şöminenin boyutları dikkate alınarak çerçevenin içi yapılır.

Baca için bir çerçeve yapmak

İşin bu aşaması, sahte baca düzenlemesi sağlanmadığı takdirde atlanabilir. Ocağınızı daha gerçekçi, doğal olana benzer hale getirmek istiyorsanız, baca için bir çerçeve yapmanız gerekir. Farklı bir şekle sahip olabilir, ancak kural olarak, bir üçgene benzer şekilde yapılır - şöminenin tabanında geniş, tavana yaklaştıkça baca daralır. Ama baca yapabilir ve kolay - dikdörtgen.

Şık baca seçeneği

Şık baca seçeneği

Bunu yapabilmek için 100 * 40 ve 100 * 50 mm'lik bir profile ihtiyacınız var. Daha boyutlu bir profil seçerek, sadece bir tarafını duvara tutturduğu için karmaşık yapıların yapımına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırırsınız.

Bu nedenle, yan tarafındaki profilde (100 * 40 mm) vidalar için önceden delik açmanız gerekir. Ardından duvardaki çizime takmanız ve dübel için işaretler koymanız gerekir. Ardından, bir tornavida veya perforatör kullanarak, dübelin tapasının altındaki duvarda delikler açmanız gerekir. Ve sonra deliğe çekiçle sür. Ardından, profili dübellerle duvara sabitleyin.

Elde edilen yapı istenen kuvvete sahip olmayacaktır, bu yüzden enine yapılar ile sabitlenmesi gerekir.

Bunu yapmak için, baca ana çerçevesine eklemek için 100 * 50 ve her yarım metrede bir profil alın.

Stüdyo dairede elektro şömine

Stüdyo dairede elektro şömine

Elektrik kablolama

Çalışması için elektrik kablolaması yapmanız gerekir. Uygun yangın güvenliği sağlamak için güvenilir olmalıdır. Kablolama için, 2 * 2,5 veya 2 * 4 mm'lik kendi kendine çeken teli kullanmak en iyisidir2. Portalın içine almak sadece metal hortumda gereklidir.

Odada topraklama varsa, kablolama üçlü telden yapılmalıdır.

Elektrikli ısıtıcı için soket kaliteli bir tane seçmek daha iyidir. Seramik ve topraklanmış olmalıdır. Prizi doğrudan erişime takmayı düşünüyorsanız, bunun için ayrı bir anahtar ayarlamadan yapabilirsiniz. Portalın arkasından kapatılacaksa, elektrikli şömineyi ağdan ayırabilmeniz için bunun için ayrı bir anahtar yapın.

Kare, katı modeller modern iç mekanlara daha uygundur

Kare, katı modeller modern iç mekanlara daha uygundur

Portal kaplaması

Çerçeveye bitmiş bir görünüm vermenin zamanı geldi.

Bunun için almanız gerekir:

 • Alçıpan;
 • büro bıçağı;
 • seviye;
 • hattı;
 • bir kalem.

Alçıpanı kesmeden önce, doğru ebatları tabakalara aktarmak için her şeyi dikkatli bir şekilde ölçmeniz gerekir. Sonra çerçeveyi kılıflamak için gerekli tüm parçaları kesmeniz gerekir. Bu kırtasiye bıçağı için tasarımın tüm ayrıntılarını kesmeniz gerekir.

Çerçeveye metal vidalarla (3,5 x 25 mm) monte edilirler. Kalan eklemler macun yardımıyla kapatılır. Yapının tüm köşelerini delikli bir köşe ile kapatmak daha iyidir, böylece yapıyı hasardan güvenli bir şekilde koruyabilirsiniz.

Mavili bir oda için ilginç bir çözüm

Mavili bir oda için ilginç bir çözüm

Taslaklar yapıldıktan sonra portalın astarlanması ve sıkılması gerekir. Bundan sonra, havalandırma için delik açmak gerekir, aksi takdirde, yangının uzun süreli çalışması sırasında, güvenli olmayan tüm portalın ısınması ve ısınması gerekir. Valfler tırnakların önünde yapılır.

dekorasyon

Şömine dekorasyonu - Bir elektrikli fırın çerçeveleme son aşaması. Malzeme seçimi tamamen odanın tarzına bağlıdır.

İşte en yaygın kapsama seçenekleri:

1Yapay taş kullanın. Bu malzeme herhangi bir hırdavatçıdan satın alınabilir.

Birçok avantaja sahiptir:

 • Yapay taş ile dekorasyon oldukça kolay yapılır;
 • malzemenin düşük ağırlığı nedeniyle portal üzerindeki yükü azaltır;
 • Çok sayıda farklı renkte, malzemenin dokusunda satın alabilirsiniz;
 • Geniş seçim sayesinde çeşitli desenler oluşturmak mümkündür;
 • önemsiz maliyet.

Yapay taş çerçeveleme

Yapay taş çerçeveleme

2Dokulu sıva, portalı bitirirken kullanılan popüler bir malzemedir.

Birkaç avantajı var:

 • portalda tamamen farklı görüntüler oluşturmak mümkündür;
 • çeşitli boya renkleri en iyi renk şemasını seçmeyi mümkün kılar;
 • malzemenin düşük ağırlığı;
 • nispeten düşük maliyetli.

Çerçeveli dokulu sıva

Çerçeveli dokulu sıva

Bu şömine tasarım seçeneklerinin tümü klasik tarzda oturma odaları için uygundur. Fakat burada, “ileri teknoloji” tarzı için bir çerçeve seçmek biraz daha zor olacak, ama bir çıkış yolu var. Oda için aynı tarzda yapılmış bir TV için bir kabin sipariş edebilirsiniz, ancak içindeki elektrikli yangın odasının boyutlarına göre, yerleştirileceği yere bir yer açın. Ana şart, iç kısmı metal elemanlarla bitirmek olacaktır, böylece şömine ısıtıldığında, sunta zarar görmez.

Fiyatlar ve üreticiler

Bugünün pazarında, dairelerde, evlerde kurulum için uygun olan çok sayıda elektrikli şömineler vardır. Yalnızca stil ve boyut olarak değil, içerik olarak da farklılık gösterirler. Geleneksel olarak, elektrikli şömineler iki gruba ayrılabilir:

 • Seri - Üreticiler, çizimleri ve diyagramlara göre şömineler yaparlar. Ağırlıkları 25 kg'ı geçmediğinden oldukça hareketlidirler. Bu tür ürünlerin maliyeti 700 dolardan fazla değildir;
 • ayrıcalıklı - birçok ünlü marka benzersiz model şömine üretimi gerçekleştiriyor. Mağazalarda, sadece kataloglarda bulunamıyorlar. Oldukça gerçekçidirler ve bazen doğal şöminelerden, özellikle de belli bir mesafeden ayırt etmek oldukça zordur. Ancak bu modellerin dezavantajları var - üretim süresi oldukça büyük olabilir. Bazı modellerin maliyeti 5500 dolara ulaşıyor.

Minimalizm tarzında

Minimalizm tarzında

Elektrikli şömine imalatçıları arasında, vurgulamakta fayda var:

 • Hark (Almanya) - dekoratif şömineler belirli bir tarzda farklılık gösterir. Ancak, Alman üreticilerin tüm ekipmanları gibi yüksek kalitededirler. Bu modellerin avantajların birleşimi nedeniyle yüksek bir fiyatı var. Seçim standart tasarımlarla sınırlıdır.
Model Hark (Almanya)

Model Hark (Almanya)

 • Dimplex (İrlanda), müşterilerin güvendiği en popüler şirkettir. Çok çeşitli modeller, odanın her stiline ve tasarımına uygun ürünleri satın almayı mümkün kılar. Bu şirket büyüklüğündeki en büyük şömineleri üretiyor.Fırın imalatını ölçülerinize göre sipariş etmek mümkündür.
Model Dimplex (İrlanda)

Model Dimplex (İrlanda)

 • Electrofishing Electrolux - üretici çok çeşitli yerleşik askı modelleri sunar. Yangın kutusu üreten diğer şirketlerle karşılaştırıldığında, Electrolux nispeten ucuz modeller sunuyor.
Electrolux modeli

Electrolux modeli

Sonuç

Modern elektrikli şömine modellerinin yanı sıra doğru seçilmiş veya yapılmış portal, her odayı dekore edecek ve rahatlık ve rahatlık sağlayacaktır. Elektrik yangınlarına doğal yangınla daha fazla benzerlik sağlamak için özel aksesuarlar satın alabilirsiniz. Çeşitliliği de zorlu müşterileri bile şaşırtacak.

Böylece, kompozisyonu tamamlamak için özel bir cleaver takıp dekoratif loglarla doldurabilirsiniz. Herhangi bir malzemeden yapılabilir ve farklı bir renge sahiptir. Ayrıca, spatula, maşa, poker, süpürge içeren özel bir set şöminenin etrafında güzel görünecek.

Elektrikli şömine

Kullanım özellikleri

9.5 Toplam puan
Dumansız alev

Sıkıcı iç mekanı bile güncelleyebilecek güzel şömine. Tasarım ve dekorasyon çok çeşitli olabilir. Canlı bir alev etkisine sahip elektro şömineler sadece büyük değil, aynı zamanda küçük bir salonda da geçerli olacaktır. Bu, iç mekanınıza ev benzeri bir atmosfer kazandıracak harika bir iç dekorasyondur. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Kolay kurulum ve kurulum
 • hareketlilik
 • emniyet
 • Malların maliyeti
eksileri
 • Alev gerçek değil
 • Bir sürü sahte buluşabilirsin
 • Operasyon maliyeti
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn