Kır evi için ön paneller nasıl seçilir? 230+ (Fotoğraf) Dış yüzeyde (taş, tuğla, ahşap)

İnternette bolca bulunabilecek evlerin fotoğrafları olan cephe panelleri, son yıllarda kendilerini kanıtlamıştır. Çeşitleri çok büyük. Bu makalede daha ayrıntılı olarak onlarla tanışacağız.

İçerik:

Bu güzel, kullanışlı bir çözüm - kolayca bir tasarımcı olarak monte edilir, korur ev nemden ve yağışın etkilerinden, ısıdan tasarruf, eşsiz bir tasarım yaratır. Birçoğu var - metalden, taş, Vinil, cam. Çimento ve odunaltında bitti tuğlaAynı ağacın altında, sıva yapmaya uygundur.

Orijinal kaplama rengi

Orijinal kaplama rengi

Ancak tüm faydaların tezahür etmesi için, herhangi bir şey yapmadan evi yatırmanız gerekir. paneller tarafındanve onun için en iyileri. Önce uygun bir malzemeden yapılmış olmaları gerekir.

PVC Cephe Panelleri

Paneller için en yaygın malzeme polivinil klorürdür (PVC). Ana özelliği düşük fiyat - evin astar üzerine koydu, küçük olabilir.

Güzel, uygun çözüm

Güzel, uygun çözüm

PVC'nin avantajları vardır:

 • çeşitlilik. Herhangi bir plastik gibi, PVC herhangi bir renk, herhangi bir doku verilebilir. Desenli paneller, doğal ahşap veya taş altında yapılmış paneller, tuğla veya cam, çok renkli ve çizimlerle - PVC içerisinde her zevke uygun paneller vardır. Onların yardımıyla, ağacın çürük olduğunu düşünmeden herhangi bir tasarım yapabilirsiniz, taş çok ağırdır - iyi bir taklit bulmak yeterlidir.
 • hafifletmek. PVC, mevcut en hafif malzemedir. Bu büyük bir artı, çünkü ağırlığı en ince duvarlara bile dayanacak ve hesaplamaya gerek kalmayacak. Ayrıca, satın aldığınız PVC panelleri evinize kendiniz teslim edebilirsiniz.
 • kararlılık. Sudan, biyolojik tahriş edici maddelerden, mekanik etkilerden korkmazlar, orijinal şekillerini iyi korurlar. Kemirgenler ve parazitler onları bozamaz, sıcakta erimez (düşük kaliteli bir segment almazsanız), herhangi bir bakıma ihtiyaç duymazlar.
 • Kolay kurulum. Ağırlık nedeniyle ve bağlantı kolaylığı nedeniyle, tamir etmeyi hiç denememiş bir kişi bile PVC ile başa çıkacaktır. Ve eğer bir şey yolunda gitmezse - veya panel daha sonra hasar görmüşse - her zaman aynı olanı başka bir tane ile değiştirebilirsiniz. Bütçeye özel bir zarar vermez.

Paneller için en yaygın malzeme polivinil klorürdür (PVC).

Paneller için en yaygın malzeme polivinil klorürdür (PVC).

PVC ayrıca dayanıklılık ile de karakterize edilir - bazı üreticiler panellerinin yarım yüzyıl veya daha uzun süreceğini vaat ediyorlar. Bununla birlikte, bu, yalnızca iyi hava koşulları altında ve mekanik etkiler olmadığında mümkündür.

Avantajları eksi ile dengelenir:

 • Termal genleşme. Zamanla kurulan paneller, ısının etkisi altında, tüm tasarımı tamamen yok ederek genişleyebilir ve dalgalar halinde gidebilir. Ancak bu davranış düşük kaliteli PVC için tipiktir.
 • Don direnci eksikliği. Soğukta, PVC kırılgan hale gelir, hafif bir darbe kırılabilir veya bükülebilir, bu nedenle soğuk havalarda kurulum yapılması önerilmez ve kışın dikkatli olmak daha iyidir.
 • Yangına karşı direnç eksikliği. Yangın durumunda paneller yanmayacak, erimeye ve sigara içmeye başlayacaktır.

PVC dayanıklılık ile karakterizedir

PVC dayanıklılık ile karakterizedir

PVC altında bir ısıtma malzemesi eklemeniz gerekir, aksi takdirde yalıtım performansı düşük olur.

PVC cephe panellerinin iki alt türü vardır:

 • klasik. Otuz ila kırk santimetre genişliğinde, uzunluk üç ila dört metre arasındadır. En çok yatay olarak döşenmiştir, çünkü dikey bir montajla kesilmesi gerekir, çoğu durumda ahşabı taklit eder, ancak metal de bulunur.
 • Zemin kat. Aynı genişlikte, uzunluğu hem dikey hem de yatay olarak döşenmesine izin veren bir metreye kadardır. Daha güvenilir olduğuna inanılıyor, ancak aslında bir şey olursa, kısa çubuğu uzun çubuk yerine değiştirmek daha kolay. Çoğu zaman doğal taş veya tuğlayı taklit eder.

Temelden çatıya kadar PVC'yi tabandan yukarıya doğru monte edin.

Soğuk PVC kırılgan hale geldiğinde hafif bir darbe onu kırabilir veya bükebilir.

Soğuk PVC kırılgan hale geldiğinde hafif bir darbe onu kırabilir veya bükebilir.

Kurulu
Görünüşe göre, PVC panellerin taklit ettikleri malzemeden, özellikle de uzaktan ayırt etmek zordur. Bu nedenle, özelliklerinden memnunsanız, doğal malzemeyi onlarla değiştirebilirsiniz.
menüye dön ↑

Odundan

Ahşap ön paneller ya astardan veya tahtadan yapılır. Her ikisinin de karatahta olmasına rağmen, tasarımı, çalışma nüanslarını etkileyen özel özellikleri vardır.

Bir ağaç ile evin dekorasyon seçeneği

Bir ağaç ile evin dekorasyon seçeneği

Astar dışbükey bir yüzeye sahip ince bir levhadır. Her iki tarafta da bir braketin diğerine tutturulduğu oluklar vardır. Genellikle ucuz odun türlerinden, genellikle yumuşak odunlardan yapılır.

Avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Kolay kurulum. PVC'den montajı daha zor değildir - “oluk içerisine bir başak yerleştirin, mandallar, tekrarlayın” formunun aynı yapıcısı.
 • Doğal malzeme. Her şeyden çok estetik bir meseledir - astar doğal ahşap gibi görünür. Kabuk deseni, rengin gölgesi gibi her zaman farklıdır.
 • Çevre dostu. Malzeme nefes alabilir, zararlı buhar yaymaz.
 • Düşük fiyat. Astar PVC'den sadece biraz daha pahalıdır.

Ahşap cephe panelleri, astardan veya tahtadan yapılır.

Ahşap cephe panelleri, astardan veya tahtadan yapılır.

Ancak çoğu doğal odun gibi, astar stabil değildir. Nemden dolayı çürür, şişer. Kuru ısı çatlaklarından, çatlaklar. Parazitlere zarar verebilir, yosunlaşabilir.. Bunu önlemek için, cepheyi kaplayan özel bir bileşimin güncellenmesi zaman zaman (tercihen her yayda) gereklidir.

Plankanda böyle bir sorun yok. Aynı pano, ancak pürüzsüz bir yüzey ve herhangi bir yuva ile. Kenarları ya düz ya da eğimlidir, kalınlık genellikle iki santimetre civarındadır. Çoğunlukla karaçam yapılır - ağaç nispeten pahalıdır, ancak neme karşı dayanıklıdır.

Avantajları aşağıdaki gibidir:

 • kararlılık. Astarın aksine, sıcaklıkta çatlamaz ve nemden etkilenmez.
 • İlginç bağlantı sistemi. Sadece havalandırma sağlamakla kalmaz, aynı zamanda genel tasarıma bir dokunuş eklemenizi sağlar.
 • güzellik. Herhangi bir doğal ahşap gibi, planken güzeldir.
 • Kolay parça değişimi. Kurulumun kendisi, fıçı tahtası durumunda olduğundan daha fazla beceri gerektirse de, hasarlı öğenin değiştirilmesi daha kolaydır - sadece sökülmesi ve slot sisteminden çıkarmaması yeterlidir.

Ahşap en güzel ve pahalı malzemelerden biridir.

Ahşap en güzel ve pahalı malzemelerden biridir.

En büyük dezavantajı yüksek fiyattır. Karaçam için, üretim aşamasında özel bileşikler ile emprenye edilmesinin yanı sıra, çam için daha fazla ödemeniz gerekir.

İlginçtir ki, oluk yokluğunda, planken iki şekilde sabitlenebilir:

 • görünür. Bu durumda, pano sağa doğru ilerler. Vidaların kapakları tasarıma küçük ama eğlenceli bir dokunuş olabilir.
 • gizli. Bu durumda, tahta cepheye bağlı özel bir cihaza tutturulur - yandan hiçbir şey tutmuyor gibi görünmektedir.

Bu malzemenin montajı büyük beceri gerektirir.

Bu malzemenin montajı büyük beceri gerektirir.

Hem duvar panelleri hem de yakıt plakası yanıcıdır - evde bir yangın olursa, cephe de yanacaktır.

Kurulu
Ahşap güzel bir malzemedir, ancak pratik değildir (veya pahalıdır). Sadece ahşap paneller ve başkaları istemiyorsanız koymak mantıklıdır.
menüye dön ↑

Metal

Metal, fiyatı doğrudan ortaya çıkan cephenin kalitesini belirleyen nispeten pahalı bir malzemedir. Aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • hafifletmek. Tabii ki, metalin ağırlığı PVC'den daha fazladır, fakat sadece onu taşıyacak kadar küçüktür.
 • kuvvet. PVC ve astarın aksine, metaller mekanik darbelerden zarar görmez - kırılması veya bir delik açması zordur. Belki küçük bir çukur bırakabilirsiniz, ama düzeltebilirsiniz.
 • kararlılık. Metal yangına, biyolojik tahriş edici maddelere, sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklıdır. Isıdan değişmez, soğukta kırılgan hale gelmez. Zararlılara zarar veremez.
 • Nem direnci. Paslanmaz çelik veya özel kaplama ile sağlanır. İkincisi daha ucuzdur, fakat aynı zamanda daha kırılgandır - eğer kaplama zarar görürse, altındaki metal çabucak paslanır.
 • estetik. Metal farklı renklerde olabilir, ama her zaman güzeldir, özel bir parlaklığı, özel bir çekiciliği vardır. Farklı renklerde mevcuttur, hatta pürüzsüz bir yüzeye sahip olabilir.

Metal nispeten pahalı bir malzemedir.

Metal nispeten pahalı bir malzemedir.

Tabii ki, dezavantajları var:

 • gürültü. Panelleri yatay olarak, küçük bir açıyla monte ederseniz, her bir yağmur damlasının üzerine tambur çıkacak ve yüksek bir sinir bozucu ses çıkacaktır.
 • Kurulum zorluk. Metal genellikle tek bir ağa kaynaklanır - bu nedenle genel olarak herhangi bir etkiye karşı duyarsız hale gelir, ancak prosedür büyük olasılıkla sahip olmadığınız ekipman ve becerileri gerektirir. Ek olarak, işin tamamlanmasından sonra arızalı panelden birini değiştirmek zor olacaktır. Paneller vidalarla monte edilse bile, onlar için de beceri gerektiren delikler açmanız gerekir.

Metalin altına bir yalıtım tabakası döşenmelidir. Bir ağaç onsuz yapabilirse, o zaman metal - hiçbir şekilde. Aynı zamanda statik elektrik de biriktirir, çünkü böyle bir cepheye çanak antenleri ve klimaları monte etmek kötü bir fikirdir.

Özel bir parlaklığa ve özel bir çekiciliğe sahiptir.

Özel bir parlaklığa ve özel bir çekiciliğe sahiptir.

Kurulu
Cepheyi kaplayacak metal, evin mimarisiyle iyi bir şekilde birleştirildiyse kullanılmalıdır. Kullanımının etkisi genellikle çok katıdır.
menüye dön ↑

Elyaf çimentosu

Lifli çimento, çoğunlukla işleme için geleneksel çimentodan farklıdır: önce karıştırılır, daha sonra panelleri doğrudan oluşturan, yüksek basınç altında özel deliklerden geçirilir. Daha sonra, birkaç saat boyunca sertleşmesine izin verilir, yüksek sıcaklıkta pişirilir ve nemi püskürtmek için bileşimlerle kaplanır, genel takviye ile birleştirilir.

Elde edilen paneller herhangi bir malzemeye benzeyebilir ve aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • kararlılık. Yakmayın, çürümeyin, biyolojik tehditlerden korkmayın, sıcaktan veya soğuktan acı çekmeyin, güneşte renk değiştirmeyin.
 • hafifletmek. PVC'den daha ağır, hafiflikte ahşap ile karşılaştırılabilir.
 • kuvvet. Mekanik hasara karşı dayanıklı, yarım yüzyıla kadar hizmet edebilir.
 • Isı yalıtımı. PVC ve metalden farklı olarak, ek yalıtım gerektirmez - malzemenin kendisi yeterince iyi bir sıcaklıkta kalır.
 • çeşitlilik. Farklı malzemelerle yapılmış, farklı renklerde boyanmış üretilen elyaf. Yüzeyi düz veya dokulu olabilir, bir ağacı veya taşı andırır, böylece ayırt edilmesi zordur.
 • Her koşulda montaj yapabilme. Aşırı soğukta bile.

Lifli çimento, konvansiyonel çimentodan farklıdır

Lifli çimento, konvansiyonel çimentodan farklıdır

Lifli çimento neme karşı çok dayanıklıdır, bir sorun olabilir - yalnızca nüfuz etmeyecek, dışa çıkmayacak, dış cephe duvarlarının kuvvetini etkileyebilecek. Buna ek olarak, zaman içinde, sadece yüzde iki olmasına rağmen, plakalar deforme olur - çok fark değil.

Lifli çimentoların özelliği, sadece bitmiş formda satın almak değil, kendin boyamaktır.

Kurulu
Cephe temelindeki yükte özel bir artış olmadan süslemek ve sonra da kendi zevkinize göre boyamak istiyorsanız - lifli çimento iyi bir çözümdür. Özellikle tek tip bir renk değil, karmaşık bir desen ve el boyaması istiyorsanız.
Bu malzeme neme karşı dayanıklıdır.

Bu malzeme neme karşı dayanıklıdır.

menüye dön ↑

Cam ve taştan

Cepheyi bitirmek için hem cam hem de taş nadiren kullanılır. Bu bir takım özel dezavantajlardan kaynaklanmaktadır:

 • Büyük değer. Taş mayınlı ve teslim edilmeli, cam mekanik hasarlara karşı dayanıklı olacak şekilde yapılmalı ve temperlenmelidir.
 • ağırlık. Her iki malzeme de o kadar ağırdır ki nakliyeleri bir problem haline gelir. Ek olarak, temel üzerindeki yükü hesaplamanız gerekiyor - eğer çok büyükse, ev basitçe batacaktır.
 • Yüksek termal iletkenlik. Her iki malzeme de kolayca ısınır ve kolayca soğur. Yaz aylarında, evin içinde ilave bir sıcaklık artışı ve kışın bir düşüş sağlarlar. Taş hala ısınabiliyorsa, cam her zaman değildir.
 • Kurulum zorluk. Cam da monte edilebilmesi gereken özel bir metal ağ üzerine monte edilmiştir - ancak tecrübesi olmayan bir kişi için gücün ötesindedir. Taş, son ağırlık nedeniyle montajı zor olan panele monte edilmiştir.

İçerideki ev her zaman ışıkla dolu olacak

İçerideki ev her zaman ışıkla dolu olacak

Ek olarak, taş herhangi bir bakım gerektirmiyorsa, cam özel araçlarla düzenli olarak temizlenmelidir, aksi takdirde şeffaflığı kaybeder ve bununla birlikte temel avantajı şık görünümdür.

Her iki malzemenin dezavantajları aynıdır. Ancak her birinin kendine özgü avantajları.

Bir taş için:

 • güvenilirlik. Herhangi bir taş yapı yüzyıllarca sürebilir, çünkü mekanik hasarlara karşı duyarlı değildir, yıpranmaz, güneşte solmaz, sıcaklık değişimlerinden muzdarip olmaz, soğukta kırılgan hale gelmez ve sıcaktan çarpmaz. Biyolojik tehditlerden korkmuyor, cesaretle hava koşullarına dayanıyor. Bir taş cepheye olabilecek en yüksek miktar yosun oluşmasıdır, ancak bazı tasarımlar için bu yalnızca fayda sağlayacaktır.
 • estetik. Doğal taş, diğer doğal malzemeler gibi güzeldir. Duvardaki her çakıl taşı benzersizdir.

Taş bakım gerektirmez

Taş bakım gerektirmez

Tabii ki, taş doğal olandan farklı bir renk verilemez, ama bu çok şartlı bir eksidir - sonuçta, taş doğal güzelliği ile memnun etmek için satın alınır.

Camın başka avantajları da var:

 • güzellik. Cam panellerin duvar olarak mı kullanılacağına veya üzerlerine sabitleneceğinden bağımsız olarak - sonuç yine de muhteşem görünecektir. Ayrıca, ilk durumda, içindeki ev her zaman ışıkla dolu olacak.
 • çeşitlilik. Farklı camlar vardır - opak, şeffaf, ayna, tozlu, gravürlü, güneşte renk değiştiren, takviyeli. Onların yardımıyla, özellikle birkaç cam türünü birleştirirseniz, muhteşem bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.
Doğal taş, diğer doğal malzemeler kadar güzeldir.

Doğal taş, diğer doğal malzemeler kadar güzeldir.

Cephe dekorasyonuna uygun:

 • Temizle cam. Geleneksel yoğun duvarları değiştirmek yerine kullanılır - onların yardımıyla, cephenin bir kısmı tamamen ışık geçirgen hale gelir. Rusya'da, maalesef, çoğu zaman uygulanamaz - uzun karlı bir kış evin yakınında bir cam cephe yapmak zorunda değildir.
 • Buzlu cam. Ülkemizin ikliminde çok daha mantıklı. Evin duvarına tutturulmuş, her zamanki paneller gibi, müşterinin zevkine göre herhangi bir gölgeye sahip olabilir. Buna güzellik katmak için vitray eklerini (veya cephenin bir kısmını tamamen vitray pencereye çevirebilir), desenle lazerle oymayı, cama özel bir kaba doku kazandıracak püskürtme yapmayı kullanabilirsiniz."Kare" ile doku ile ayırt edilen, güçlendirilmiş cam bile satın alabilirsiniz.

Cephenin bir kısmı ayna bile yapılabilir, ancak güneşli günlerde dikkatsizce bakan herkesi parlatacak ve körleştirecek.

Kurulu
Tamamen taş veya cam bir cephe pahalıdır ve daima haklı değildir. Fiyatla karıştıysanız, ancak malzeme gibi, genel tasarıma cam veya taş ekler de ekleyebilirsiniz.
menüye dön ↑

Sandviç paneller

Bir sandviç panel, aslında, duvarda sabitlenecek kadar ısıtılması gerekmeyen, bitmiş bir cephe kaplamasıdır. Yalıtımlı iki kaplama malzemesi katmanından oluşur.

Gotik ev

Gotik ev

Dış katmanlar için genellikle kullanılır:

 • maden. Malzeme ince, dayanıklı ve çaresiz bir şekilde ek ısınmaya ihtiyaç duyuyor, çünkü herhangi bir ısı yalıtımı sağlayamıyor. Her şeye dayanıklı, dayanıklı, güzel, ancak panelleri monte etmek zordur.
 • PVC. Soğukta kırılgan hale gelir, düşük kalitedeki toksik dumanları açığa çıkarır, ancak buna değer, çeşitli renklerde gelir, taşınması kolay, düzeltmesi kolaydır.

Sandviç paneller aslında bitmiş cephe kaplamasıdır.

Sandviç paneller aslında bitmiş cephe kaplamasıdır.

Sandviç panellerde ne ahşap, ne elyaf çimentosu, ne de cam ne de taş kullanılmaz, çünkü bunlar kendilerini ısı yalıtımı sağlayabilmektedir.

İç tabaka için ısı yalıtımı kullanılır:

 • Mineral yün. Yanmaz, çürümez, biyolojik tehditlere karşı hassas değildir - içinde hiçbir parazit başlamaz. Ancak sızdırmazlığa dikkat etmeniz gerekir - pamuk yününe nem girerse, ısı yalıtım özelliklerinin çoğunu kaybeder.
 • polisitren. Su nedeniyle bozulmaz ve uzun süre boyunca hizmet eder, ancak yanar, siyah bir duman yayar ve ayrıca biyolojik tehditlerden muzdariptir - kemirgenler içinde yaşayabilir. Aynı zamanda güneş ışığına dayanıklı değildir ve panelde bir delik varsa, kısmen çökecektir.
 • Poliüretan köpük. Diğer malzemelerden daha pahalıdır, fakat aynı zamanda ısı koruması açısından daha iyidir - mineral yünden iki kat daha yavaş ve polistirenden bir buçuk kat daha yavaş salınır. Yanmaz, nemden muzdarip olmaz, çok hafiftir. Tek dezavantaj - kemirgenleri alabilir.

Bu malzemenin montajı kolaydır.

Bu malzemenin montajı kolaydır.

Malzemeleri üç şekilde birleştirebilirsiniz:

 • Yerinde montaj. Bu durumda, kaplama malzemesi tabakalarını, yalıtımı ve tutkalı satın alırsınız ve sonra bunları yerinde sandviç panellere monte edebilirsiniz. Avantajları - teslimat kolaylığı, çünkü bireysel olarak hepsi daha kolaydır. Dezavantajı, özellikle montaj kurallarını çiğnemeniz durumunda kalitesiz olmasıdır.
 • dökmek. Bu durumda, yüzeye çarşaflar ve poliüretan köpüğü olan bir balon satın alırsınız ve ardından tabakalar arasındaki boşlukları doldurun. Dezavantajı, her şey kuruyana kadar beklemeniz gerektiği ve ayrıca deneyimsizlik nedeniyle dikkatsiz davranırsanız, köpükte lakuna oluşumu yalıtımı bozabilecek şekilde oluşabilir.
 • Satın almak. Konveyör montajı daha pahalıdır, teslimat açısından doğruluk gerektirir. Ancak aynı zamanda, sandviç paneller GOST'un tüm gereksinimlerine göre hassas bir şekilde yapılır, onlarca yıl dayanırlar. Onlarla ilgili bir sorun varsa, şikayetçiyle her zaman satıcıyla iletişim kurabilirsiniz.

Modern bir tarzda güzel ev

Modern bir tarzda güzel ev

Malzemelerin birleştirilme şeklinden bağımsız olarak, sandviç panellerin avantajları vardır:

 • Kolay kurulum. Sandviç paneller, tasarımcının aynı prensibine göre monte edilmiştir; burada çiviyi oluk içine sabitlemeniz gerekir ve bir sonraki kavramaya geçebilirsiniz.
 • kararlılık. Herhangi bir dış malzeme kolayca hayatta kalır ve nem ve sıcaklık düşer ve atmosferik olaylar.
 • Isınmaya gerek yok. Bir cephenin dış yüzeyini gerçekleştirmek için, bir sandviçi aynı anda ısınması ve yüz üstü malzeme ile örtmesi için paneller.
 • hafifletmek. Paneller temel üzerine özel bir yük vermez.

Rustik tarzı

Rustik tarzı

Dezavantajları var:

 • Estetik eksikliği. Sandviç panellerle sadece basit mimari yapılar karşılaşabilir, bükülmezler, kesilmezler, uzunluk düzeltilmezler.
 • yanarlık. Hemen hemen tüm dolgular yanıcı olup yangını etkiler.

Basit ve ucuz ev dekorasyonu

Basit ve ucuz ev dekorasyonu

Sandviç paneller yapmak genellikle en basitidir: tek tip bir parlak renk. Evi şeritli yapabilirsiniz, ancak yardım dizilişiyle karmaşık desenler işe yaramaz.

Kurulu
Dış cepheyi plastik veya metal ile kaplamak istiyorsanız, bir sandviç panel seçin. Estetik etki tam olarak aynı olacak, ancak izolasyonla uğraşmanıza gerek yok.
menüye dön ↑

Kayıt nüansları

Hava koşullarına ve mekanik baskıya dayanıklı, ısı yalıtımı sağlayan ve evin duvarlarını aşınmaya karşı koruyan malzeme, genellikle eve bakmaktan zevk almanız için gereken tek şey bu değil. Aksi takdirde, herkes basit sandviç panellerle kaplanmış evlerde yaşardı. Estetik önemlidir.

Tuğla kaplama

Tuğla kaplama

Panellerin yerini etkiler:

 • dikey. Evi görsel olarak daha yükseğe çıkarır, bu da küçük çömelme evler için faydalıdır.
 • yatay. Evi daha dar ve görünüşte büyütecek, çok dar görünen yüksek evler için kullanışlıdır.
 • tuğla. Süpürgelikler için kullanılır - bunlar tam olarak diğerinin üstüne uymaz, ancak tuğlaların nasıl oturduğunun girintisiyle. İyi görünüyor, formdaki özel görsel değişiklikler taşımıyor.

Dikey ürünler evi görsel olarak daha uzun hale getirecek.

Dikey ürünler evi görsel olarak daha uzun hale getirecek.

Renkler onu etkiler:

 • parlak beyaz renk iyi görünüyor, ancak sürekli yıkamanız gerekiyor, aksi takdirde çok çabuk soluyor ve gri.
 • parlak siyah evler için renk, gotik tarzı bir ev olmadığı sürece genellikle kullanılmaz. Bunun istisnası, parlak bir desen veya dikkat çeken aksesuarları olan siyah bir arka plan. Ancak yine de, etkinin çok kasvetli olduğu düşünülmektedir.
 • iz sarı. Güneşli renkler evin dikkatini çekecek, görsel olarak daha keyifli ve daha keyifli hale getirecektir. Etrafı iyi görünen ortak renk bahçe.
 • iz yeşil. için yazlık evler nadiren kullanılır, yeşilliklerle çevrili yeşil bir ev biraz garip görünür. Ancak, diğer binalarla çevrili bir kır evi için, bir garaj ve temiz bir bahçe, yumuşak nane veya açık yeşil tonları iyi çalışacaktır.

Parlak beyaz renk iyi görünüyor, ancak sürekli olarak yıkamanız gerekiyor.

Parlak beyaz renk iyi görünüyor, ancak sürekli olarak yıkamanız gerekiyor.

 • iz kırmızı. Genellikle çok parlak, bu nedenle istenmeyen olarak kabul edilirler, ancak tuğla olanlar gibi boğulmuş seçenekler, kır evi hakkındaki klasik fikirlere oldukça uygundur.
 • iz kahverengi. Köy evlerini anımsatan iyi görünüyorsun. Ancak, soğuk veya çok karanlık alınması tavsiye edilmez.
 • Narin gölgeler. bej, pembe, şeftali. Evi biraz daha büyük ve daha konforlu görünmesini sağlayın. Küçük evler için çok uygun, içerisinde rahatlık - tasarımın ana fikri.
 • Soğuk tonlar Evi görünüm olarak daha da güzelleştirin, ancak aynı zamanda daha sert, daha koyu yapın. Cam veya metal eklerle iyi bir şekilde kombine edilmiştir.

Bu bitişi etkiler:

 • Saf plastik. Çok estetik görünmüyor, çünkü bir bakışta evin sahiplerinin ucuza mal olduğu görünüyor. Ancak çok şık olmamalıdır küçük bir ev için, yeterli.
 • Saf ahşap veya taş. Doğal malzemeler her zaman güzeldir. Ağaç sıcak, rahat, köyleri andıran, hoş çocukluk anılarını andırıyor. Taş daha katıdır, ancak bir ağaçla birleştirilirse daha yumuşak görünür.
 • Saf metal. Cam ile iyi gider, tarzı ev dekorasyonu için mükemmeldir. yüksek teknoloji. Özel bir parlaklık ve stil titizliği verir. Gökdelenleri, endüstriyel binaları hatırlatır.
 • Temizle cam. Metal ile iyi bir şekilde birleşmiştir, büyük ölçüde spesifik cama bağlıdır. Şeffaf, abartılı, zengin, biraz tuhaf görünüyor. Matt denizi, yüksek binaları, büyük şehir merkezlerini hatırlatıyor. Buzlu cam renkli olması iyidir, ekstra bir çekicilik sağlar.

Şık kır evi

Şık kır evi

 • Tuğla altında. Plastik tabakaları birkaç kat halinde dökülmüş plastik paneller yardımıyla doğal tuğlayı kopyalayan bir kalıba dönüştürülür. Gerçek bir tuğladan ayırt edilemez göründüğü bir mesafeden, ev için çok uygundur. klasik stil, artı tasarruf etmenizi sağlar - PVC gerçek tuğladan daha ucuzdur ve çok daha kolaydır.
 • Ağacın altında. Fiber çimento veya PVC kullanılarak yapılır, ağacın tüm kusurlarını unutarak ve çürümemesi için yenilenmesi gereken estetik bir görünümün keyfini çıkarmanızı sağlar. Uzaktan, yine ayırt edilemez, ancak yakın renk rengini verir. Doğal ahşabın benzersizliği yoktur.
 • Taş altında. Doğal taş ağır ve pahalıdır, bunun için lifli çimento veya PVC almak daha iyidir. Elbette, daha hızlı yıpranırlar, ancak evin dışını değiştirmek isterseniz, onları değiştirmek çok daha kolay olacaktır.

Yatay ürünler evi daha düşük ve görünüşte daha geniş hale getirecek.

Yatay ürünler evi daha düşük ve görünüşte daha geniş hale getirecek.

Kurulu
Farklı malzemeleri birleştirmek iyi bir fikirdir. Panelleri taşın altına iki sıra halinde yerleştirin ve üst kısmını ağacın altına ahşap veya paneller ile bitirin. Metal paneller arasına cam ekler ekleyin. Ana şey, sonucun birleştirilmesidir.
Provence tarzında rahat ev

Provence tarzında rahat ev

Belirli paneller için mağazaya gitmeden önce, kesimden sonra evin neye benzeyeceğini çizmelisiniz ve yalnızca her şeyi seviyorsanız, düzenlemeye devam edin.

Mağazada, panellerin parçalanıp çatlamadığını, aynı uzunluk ve genişliğe sahip olup olmadığını ve ambalajın hasar görüp görmediğini kontrol etmeniz gerekir.

Paneller sıvadan başka herhangi bir duvara tutturulabilir

Paneller sıvadan başka herhangi bir duvara tutturulabilir

Cephe panelleri bir eve kişilik kazandırmanın ve tasarımla denemenin bir yoludur.

Cephe malzemeleri

Hangisini seçmek daha iyidir?

8.9 Toplam puan
Eviniz için dış cephe panelleri

Cephe panelleri - diğerleri tarafından giderek daha fazla kullanılan en popüler malzemelerden biri. Seçiminizi yapmadan önce, her birinin tüm avantajlarını ve dezavantajlarını tanımanız gereken birçok seçenek var. Makalemiz, her evin özelliğini gerçekten vurgulayan malzemeye odaklanmanıza yardımcı olacaktır. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Duvar hazırlamaya gerek yok. Paneller, yalnızca düz bir temizlenmiş yüzeye uygulanabilen sıvadan başka herhangi bir duvara tutturulabilir.
 • Evin duvarlarını aşınmadan koruyabilme. Onları panellerle kaplarsa, bu üst katman önce aşınır.
 • Yaratıcılık için alan. Panellerin çoğunlukla fabrika yapımı olmasına rağmen, hiçbir şey hayal gücünüzü gösterip materyalleri ve renkleri birleştirerek nihai tasarımın orijinal ve ilginç olmasını sağlayacak şekilde önleyemez.
eksileri
 • Herhangi bir panel evi daha ağır hale getirir. Buna göre, temel üzerindeki yük artar, tüm yapının yıpranma süresi azalır. Bununla birlikte, özellikle ağır malzemeler kullanmak için - taş veya cam - yük, evin gözle görülür şekilde proyadettiği şekilde olabilir.
 • Herhangi bir panel montaj için çaba gerektirir. Öncelikle seçmeniz, satın almanız, getirmeniz gerekir. Ardından tespit elemanlarını duvara monte edin, üzerlerindeki şeritleri tasarımcı olarak sabitleyin veya bir matkap ve vida veya kaynak veya metal bir ızgara kullanın. Tüm seçenekler ya para yatırmayı ya da çaba sarf etmeyi gerektirir - ve sadece bir duvarı sıvamak daha ucuz ve kolay olmazdı.
 • Belirli bir görünüm. Bir çeşit doğal malzemeden yapılmış olsalar bile, panellerin nasıl göründüğünü herkes sevmez.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn