Yapıştırılmış keresteden Fin evlerinin projeleri: İyi ve nasıl düzenlenir? (180+ Fotoğraf)

Son zamanlarda Rusya'da bir bara ait Fin evleri ortaya çıktı, ancak şimdiden popülerlik kazanıyor. Sıfırdan iki haftada inşa edilebilecek modüler çerçeve evlerine benziyorlar. Modüler konstrüksiyon, metal kaplamadan sonra, yalıtıldıktan ve yalıtıldıktan sonra, Finli özel bir yapıştırılmış çubuktan yapılmış - doğal ahşaptan değil, çok benzer bir malzemeden yapılmışsa.

Bu makalenin içeriği:

Kereste ve inşaat nasıl üretilir?

Modern teknoloji eskisi gibi eskiden bir "ağaca inmek, kesmek, cilalamak" den biraz daha karmaşıktır.

Modern Fin evleri

Modern Fin evleri

Yapıştırılmış lamine ahşap birçok aşamada yapılır:
 • İlk - testere. Çoğu Finlandiya'daki evler, kendi ormanları veya tanınmış tedarikçilerle yapılan anlaşmalar ile ilgileniyor. odun onlardan teslim, normal kontrol ve bilgisayarı kontrol eden özel ekipman yardımı ile kesilmiş. Lameller çıkıyor - ince tahta şeritleri.
 • İkinci - kurutma. Az önce kesilen ağaç, inşa edilecek bir şey için çok ıslak. Bu nedenle, elde edilen lameller ilk önce yumuşak modda kurutulur, daha sonra yumuşatmaya tabi tutulur, sonuçta tüm nemin ortaya çıkması sağlanır.
 • Üçüncü - yapıştırma. Çıtalar birbirine tutturulur, böylece daha sonra yapım için kullanılacak olan standart boyutta çubuklar elde edilir. Avantajları, sıradan ahşaptan daha güçlü olmaları ve performanslarının daha yüksek olmasıdır.
 • Dördüncü - profil oluşturma. Makinelerde, ortaya çıkan çubuklar birbirlerine net bir şekilde bağlanacak şekilde kesilir, ayrıca yalıtımın monte edileceği özel oluklar yapılır. Ayrıca, ek etkilere karşı daha dayanıklı olmalarını sağlayan özel bileşiklerle de emprenye edilirler.
 • Beşinci - kontrol. Konsol, dayanıklılık, neme karşı direnç, üretim hatası olmaması için kontrol edilir;

Yapıştırılmış ahşap evler için popüler seçenekler

Yapıştırılmış ahşap evler için popüler seçenekler

Bitmiş kereste hemen inşaatta kullanılabilir ve girdiğiniz yer burasıdır.

İnşaat aynı zamanda, sırayla aşamalar halinde gerçekleştirilir:
 • Şirket arama. Tabii ki, bir kereste satın alabilir ve bir ev inşa edebilirsiniz, ancak çoğu insan işini bilen profesyonellere güvenmeyi tercih eder. Sadece bulmaları gerekiyor. Hepsinden iyisi - arkadaşlar aracılığıyla, ancak Internet üzerinden de yapabilirsiniz. Önemli olan değerlendirmeleri dikkatlice okumaktır.
 • Şirket seçimi. Bölgede seçim yapabileceğiniz birkaç şirketiniz varsa, size en yakın olanı veya en iyi değerlendirmeleri olanı seçmelisiniz. Tüm numaraları üst üste aramaktan ve sorularınızı sormaktan çekinmeyin.
 • Bir sözleşmenin imzalanması. Bu aşamada, bir şirketin uzmanıyla yakın iletişim kurar ve onunla birlikte gelecekteki evinizi gösterecek bir proje oluşturur.Size, iletişimin yapılabileceğinden, evdeki pencerelerin yerinde olduğundan, lavabonun mutfağa bağlı olmadığından emin olun. Bundan sonra, bir sözleşmeye girebilirsiniz - sadece dikkatlice okuyun.
 • beklenti. Sadece beklemek kalır. İlk başta, vakıf iki ay içinde dökülecek - modüler yapıların aksine, Fin evi yere konmuyor. Bu süre zarfında çubuk hazır olacaktır. Ve sonra mecliste birkaç hafta daha harcanacak.
 • Sonuç. Sonunda, işçiler iletişim kuracak ve Fin evi oturmayacağından hemen dekorasyona başlayabilirsiniz.

Elit ahşap versiyonu

Elit ahşap versiyonu

Kurulu
İnşaata katılmak istemiyorsanız, evi "anahtar teslimi" olarak sipariş edin ve hemen bitirin.
menüye dön ↑

Bu tasarımın avantajları ve dezavantajları

Tabii ki, sonuç olarak alacağınız evin ve inşa edileceği malzemenin sakıncaları vardır:

 • Hile olasılığı. Üretici üretiminden tasarruf etmeye karar verirse kereste yeterli kalitede olmayabilir. Kötü kurursa, çabucak deforme olur. Özel bileşiklerle ıslatılmamışsa - veya çok kötü ıslatıldığında - nemden şişer veya böcekler tarafından yenilir.
 • Yüksek maliyet. Herhangi bir doğal malzeme pahalıdır ve kereste de karmaşık işlem gerektirir - fiyatının yüksek olması şaşırtıcı değildir.
 • Isı yalıtımında olası sorunlar. Ağaç, ek bir yalıtım katmanı olmasa bile iyi bir şekilde sıcak kalır, ancak bu sorunla önceden uğraşmazsa, her şeyi hesaplamayın ve evi merkezi ısıtmaya bağlamayın, soğuk olabilir.

Bu tür evlerin yüksek bir maliyeti var.

Bu tür evlerin yüksek bir maliyeti var.

Ancak onlar, profesyoneller tarafından telafi edilmekten daha fazlasıdır:
 • hafifletmek. Kereste hafif bir malzemedir, yani çok derin bir temele ihtiyaç duymaz. Vakıf ne kadar az derinse, çukur kazmak için o kadar az zaman ve para harcar ve o zaman onu döker.
 • «nefes". "Nefes alan" materyaller olduğunu söylüyorlar - bu doğru. Kereste, her iki yönde de belli miktarda hava geçirir ve bu da evdeki nem seviyesi ve içindeki sıcaklık üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Yaz aylarında bir ahşap evde serin, kışın sıcak.
 • Alerji yok. Alerji hastalarının bile ahşaba karşı reaksiyonları yoktur, bu plastik olan sentetik malzemeler için geçerli değildir. Ayrıca, zayıf, hoş bir koku bardan yayılır.
 • Üretim hızı. Evinizi, sözleşmeyi imzaladıktan ve projeyi onayladıktan sonra yalnızca altı ay içinde bir bardan alacaksınız - tabii ki aşırı karmaşık bir yapı seçmediyseniz. Tasarımcı olarak katlanabilen çubuklar kolaydır. Evin inşaatına doğrudan (temeli doldurmadan ve iletişim kurmadan) iki haftadan fazla sürmez.
 • Deformasyon yok. Kerestenin lamellerden birbirine yapışmış olması nedeniyle pratikte zamanla şeklini değiştirmez. Hafifçe oturur, ancak o kadar belirsiz ki, finişin bitiminden hemen sonra araba kullanmak mümkündür.
 • kararlılık. Kereste duvarları nemden, parazitlerden ve hatta ateşten korkmazlar. Yıkanması kolaydır.
 • güzellik. Aslında, bitmiş ev bitmeden tamamen bırakılabilir - cilalı ahşabın kendisi oldukça iyi görünüyor ve en az birkaç tarzı mükemmel şekilde tamamlayabilir.

Malzemenin hafifliği çekiyor

Malzemenin hafifliği çekiyor

Yapıştırılmış ahşap evin herhangi bir özel bakım gerektirmez. Özel onarım olmadan onlarca yıl sürecek.

Kurulu
Klasik tarzları seviyorsanız, bir Fin bar evi kesinlikle size uyacaktır. Ancak modern doğal ahşap ile çok daha kötüleşiyor.
menüye dön ↑

Klasik Fin evleri ve muhtemel ilaveler

Klasik Fin evi var - aşağıdaki özelliklerle ayırt ediliyor:

 • Kat - bir. Soğuk rüzgarların her zaman esintili olduğu kuzey ülkelerinde, genellikle çok fazla yere ihtiyaç duyulmaz ve bu nedenle ev yalnızca ısıyı daha kötü tutar.
 • Çatı - düz, üçgen. Tavanın altında, tavanı şeklini tekrarlayan genellikle tavan arasındadır.
 • Doğrudan evin içinde ek binaların bulunmaması. Her şey ayrı bir binada yapılır, çünkü evdeki depo bile toz için üreme alanıdır.
 • düşük tavan. Yüksek tavanlı bir odayı ısıtmak pahalıdır.
 • Pencereler çok geniş, genellikle panoramik.. Kuzey ülkelerinde, herhangi bir güneş değerlidir, çünkü eve ne kadar fazla ışık girerse o kadar iyidir.
 • İki giriş var, ön ve siyah. Ön kapıda, sıcak kalmaya yardımcı olan diğer odalardan ayrılmış ayrı bir giriş holü bulunmaktadır.
 • şömine. Finlandiya'da ısıtma genellikle bununla yapılır, çünkü çoğu Fin evinde bir bardan geleneğe bir haraç olarak verilir.

Klasik Fin ev seçenekleri ikinci katında değil

Klasik Fin ev seçenekleri ikinci katında değil

Elbette, kendin için geleneksel bir Fin evi inşa etmek zorunda değilsin, özellikle Rusya'nın güneyinde bir yerde yaşıyorsan, Finlandiya'daki gibi şiddetli kışlar yaşanmaz.

Evi tamamen kendiniz yapabilir ve bu ek unsurlar için kullanabilirsiniz:
 • Daha fazla kat. Işın, üç, dört kata kadar ve daha da yükseğe bir ev inşa etmenizi sağlar. Bu nedenle, evi büyütmek, genişliğini büyütmek istemiyorsanız, hiçbir şey sizi engellemeyecektir.
 • teras. Aynı zamanda Fin evler için geleneksel bir ektir - yaz aylarında sallanan sandalye ya da dergi koyabilirsiniz tablo ve sessizce manzaralara bakmaktadır. Belli bir fantezinin payı ile, onu ikinci kata bile koyabilirsin ve sonra kocamana benzer. balkon.
 • çatı katı. Bu gerekli değildir, ancak üzerinde hem yaşayabilir hem de saklayabilirsiniz. Belki de, eğer evde bir çocuk varsa, küçük odayı eğimli tavanlarla sever - özellikle de uygun şekilde düzenlerseniz.
 • garaj. Bir arabanız varsa, elbette bir garaja ihtiyacınız olacak. Ama onu eve eklememelisin - çok iyi görünmeyecek.
 • şömine. Evde bir şömine yapın ya da olmasın, yine karar verin. Bir yandan, güzel - canlı ateş odadaki konforu arttırır ve romantik havayı ayarlar. Öte yandan, şöminenin ısıtılması, borunun da temizlenmesi gerekiyor, ayrıca inşaat masraflarına bir yazı ekliyor. Elektrik olmadan veya onsuz yapmak mümkündür.
 • sütunlar. Çoğu zaman çatıyı desteklemeye dahil edilirler - estetik olanlardan olduğu gibi pratik düşüncelerden değil.

Genişleyen alan - verandayı donatmak

Genişleyen alan - verandayı donatmak

Her şeyi bir mimarın yardımı ile veya hatta kendinizle birleştirebilirsiniz - bir uzmanla ne elde edeceğinizi koordine etmeyi unutmayın, böylece sonuçta hiçbir şey dağılmaz.

Sonuçları takiben evi sipariş ederken, aşağıdakileri hatırlamanız gerekir:
 • yol - kerestenin bir şekilde büyütülmesi gerekir ve eğer hiçbir şey size yol açmazsa, tekniği geçmek zor olabilir;
 • iletişim - kurulumları için izin almaları gerekir, önceden onlara katılmaları gerekir;
 • genel proje - hem güzel hem de rahat olmalı, mimar sorular sorabilir ve sormalı, onunla sadece odaların düzenini değil aynı zamanda evin dışarıda nasıl görüneceğini de tartışmalı;
 • arsa büyüklüğü - arsa ne kadar küçükse, ev o kadar küçük olur, aksi takdirde sonuç saçma görünecektir.

Küçük bir arsa üzerinde - küçük bir ev

Küçük bir arsa üzerinde - küçük bir ev

Ev inşa edildiğinde, en ilginç ve en eğlenceli kısım, hata yapmanın zor olduğu ani inşaatta kalmasıdır. Bu kısım iç kaplamadır.

menüye dön ↑

Uygun stiller

Bir ahşap ev - ve tutkal ağacından yapılmış bir Fin evi, en doğal ahşap olana benziyor - evini klasik tarzlardan birinde dekore etmek isteyen biri için gerçek bir keşif.

Doğru stili seçmek

Doğru stili seçmek

menüye dön ↑

Fince

Finlandiya'da icat edilen evin, en kolay yolla ve Fin tarzında düzenlenmiş olduğu açıktır. Bu durumda, kesinlikle geleneksel veya modern bir şekilde seçebilirsiniz.

Geleneksel Fin stili, aşağıdaki özelliklerle ayırt edilir:

 • Paul. Tahta, çoğunlukla koyu renkli ahşaptan. hayır laminat parke.
 • duvarlar. Ayrıca ahşap, üstüne boya yok, sadece doğal.
 • tavan. Ağartılmış veya krem ​​alçı ile kaplanmış. Ton, bir doğal ahşap ipucu ile iyi bir şekilde birleştirilmelidir.
 • mobilya. Ayrıca ahşap, biraz pürüzlü bile olabilir. Birçoğunun olmamalı - sakinlerinin temel ihtiyaçlarını karşılayacak kadar.
 • aydınlatma. Doğal - ışığın mümkün olduğu kadar fazla olduğunu vurguladı. Genellikle, pencereleri tamamen kapamayan, sıcak renklerde, beyaz ve turuncu tonlarında yapılmış kısa perdeler kullanın. Yapay - çok belirgin değil. Küçük aplikler, sevimli tahta lambalar. Işık biraz boğulmuş, dağınık.
 • dekorasyon. Fin stili küçük ustalardan hoşlanmaz, ancak geleneksel desenlerle tekstil çekebilirsiniz - yastık üzerinde kanepe, halı Katta, masanın üzerine çiçeklerle parlak bir vurgu olarak vazo yapabilirsiniz.

Fin tarzı birçok özelliğe sahiptir.

Fin tarzı birçok özelliğe sahiptir.

Geleneksel Fin tarzında çok dikkat edilmesi gerekiyor. mutfak. Geniş, rahat olmalı (stil biblolardan hoşlanmıyor, ancak kepçeler ve bardaklar gibi kullanışlı eşyaları kolayca kabul ediyor), bir şömineye ve tüm ailenin ateşin etrafında toplanabileceği rahat koltuklara sahip olmak çok arzu edilir.

Kurulu
Geleneksel Fin stilinin ana fikri rahatlık ve sıcaklıktır. Aksan ve aksesuarlarla aşırı yüklemeyin, basit olmalı.
Parlak aksan ile iç kısmı aşırı yüklemeyin.

Parlak aksan ile iç kısmı aşırı yüklemeyin.

Modern Fin tarzında her şey biraz farklı:
 • Paul. Ağaç başlangıçta çok hafif ya da beyaza boyanmış.
 • duvarlar. Ayrıca bir ağaç ve aynı zamanda hafif.
 • tavan. Ağartılmış, sıvalı ve hatta asma tavan.
 • mobilya. En azından basit. Arasında taşımak kolay olmalı.
 • aydınlatma. Doğal - aydınlık, pencerelerde sık sık Roma'yı görebilirsiniz panjur, kör Ya hiçbir şey görmüyorum. Yapay - dağınık, boğulmuş, sıcak, en iyi masaüstü ve dış mekan.
 • dekorasyon. Minimalist, taze çiçekler, bazı tekstiller.

Zemin ve duvarlar ahşaptır.

Zemin ve duvarlar ahşaptır.

Geleneksel Fin stili ılık bir gamın kullanılmasını gerektiriyorsa, modern tasarımda soğuk tonların - beyazın mavi ile birleştirilmesi önerilir. yeşilMavi

Kurulu
Modern Fin tarzının ana fikri - minimalizm. Genellikle içinde dekore edilmiş odalar Ikea kataloglarında bulunabilir.
menüye dön ↑

sömürge

Bu tarz, yedinci yüzyılda, büyük keşifler ve yer değiştirme dönemlerinde doğmuştur. Eski Dünya'dan Yeni Dünya'ya seyahat eden insanlar oraya yerleştiler ve geleneksel kanonlarını yeni bir şekilde yeniden boyadılar. Sonuç, fethedilen ve ziyaret edilen devletlerin stilleriyle tuhaf bir Avrupa koruma bölgesi karışımıydı.

Sömürge tarzı

Sömürge tarzı

 • Paul. Ahşap. Mutfakta kullanabilirsiniz fayans - göze çarpmayan çiçekler, en iyi şekilde doğal taklit taş.
 • duvarlar. Tahta, genellikle boyasız kalırlar.
 • tavan. Açık renklerde boyanmış veya kiriş ekleyerek sol ahşap.
 • Bitirmek geri kalanı. kapılar tamamen çıkarmak daha iyidir, sadece perdelere asılacak olan kemerli yarım daire biçimli açıklıklar bırakılmıştır.
 • mobilya. Tahta, hasır olabilir. Bakmalı ve en önemlisi güvenilir olmalı. Tarzı en belirgin olan ülkenin desenleriyle süslenebilir - örneğin Afrika ise, zürafalar ve geleneksel geometrik desenler olsun. İyi rattan sandalyelere bak.
 • aydınlatma. Duvarlara ve zemine çok fazla parlak ışık, yapay ışık kaynakları yerleştirmek ve stilin ait olduğu ülkenin ışık kaynakları ile taklit etmek daha iyidir.
 • dekorasyon. Dokuma paspaslar, el yapımı halılar, yumuşak yastıkeğlenceli heykeller - yabancı bir ülkede, aynı Afrika'da olduğunuzu hayal edin ve onunla bağlantılı olan her şeyi eve ve içinde görmek istediğiniz her şeyi getirin. Perdeler sade renklerdedir. Kemerlerde sadece kumaşı asmakla kalmaz, aynı zamanda hareket ettikçe boncukları vurabilirsiniz.

Renkler değişebilir.

Evi boyamanın ilk yolu açık renklerdir.

İç konseptine göre Afrika’yı kolonileştiriyorsan, evde onlara ihtiyacın olacak, çünkü beyaz, şeftali, krema, bej psikolojik olarak havasızlık hissini hafifletmeye yardımcı olur.

İkinci yöntem parlak, gösterişli, ancak renklerle birlikte.

Hepinizin aynı Afrika’da olduğunuzu ve yerel halkın nasıl giyindiğini, ne kadar renkli doğanın burada olduğunu görün. Tam olarak aynı etkinin evde yapılması gerekiyor. İyi karışan ve güzel görünen renk taşması. Zinober, masmavi, sarırenk kırmızı ağaçlar senin en iyi yardımcıların.

Kurulu
Sömürge stilinin ana fikri, yeni olandan kontrollü çeşitlilik ve neşedir. Burada sadece büyük miktarda aksesuar kabul ediyor ve kaygan bir Afrika maskesinin ön kapıya asılması iyi bir fikir.
Zevkinize yapmak

Zevkinize yapmak

menüye dön ↑

İngilizce

Fin stili minimalizme, çeşitliliğe sömürgeciliğe eğilimliyse, o zaman İngilizce - ciddiyet ve sertliğe. Kral George döneminde doğdu, ama o zamandan beri bazı değişiklikler oldu, özellikle Avrupa ve Asya motifleriyle seyreltildi.

 • Paul. Ahşap. Mutfakta, zarar vermemek için, koyabilirsiniz halı. banyosürekli yüksek nem olduğu ve hatta kerestenin hafifçe çözülebildiği yerlerde, doğal taş altında yapılan üst seramik karoları giyebilirsiniz.
 • duvarlar. İsterseniz ahşap paneller, onlara duvar kağıdı ekleyebilirsiniz.
 • tavan. Alçı unsurları ile ışık. Veya aksine, klasik stillerin karakteristik özelliği kirişli ahşaptır.
 • Bitirmek geri kalanı. İngiliz stilinin özelliği, ikinci katın varlığıdır. Bu yüzden sadece Fin evinizi yükseltmek istiyorsanız, İngiliz tarzı size uyacak. merdiven İstenilen oymaya bile izin verilse bile, korkuluk biçiminde güzel olmalı.
 • mobilya. Yüksek kaliteli, ahşap, döşemeli mobilyalar genellikle deri veya düz doğal kumaş ile kaplanır. Mutfakta büyük bir dikdörtgen yemek masası olmalı ve yatak odası - bir gölgelik altında büyük bir yatak.
 • aydınlatma. Her odada gerekli eleman - büyük avizebakır ve kristal ile olabilir. Lambaderler ve klasik masa lambaları ile tamamlanmaktadır. Işık dağınık ve hafifçe boğulmuş olmalıdır. Pencereler ahşap çerçevelerle çerçevelenmiştir, üstlerindeki perdeler ağır olmalı, katlanmalı ve lambrequins.
 • Dekoratif öğeler. Mutlaka eski ve hatta görünüşte pahalı. resimlerportreler, kitap okumak, küllük, güzel set, ayna masif bir ahşap çerçevede, toplama silahı.

Çok sayıda dekoratif elemanın varlığı

Çok sayıda dekoratif elemanın varlığı

Renk gamı ​​koyu - bordo, koyu sarı, koyu odunsu tonları, koyu yeşildir. Iç çok kasvetli çıkmadı, pencerelerin nereye gittiğini düşünmeniz gerekir. Güneyde en iyisi.
İngiliz tarzında yapılmış evde, bir şömine ve bir kütüphane olmalı, hatta bir odada bile birleştirebilirsiniz.

Kurulu
Koyu ahşap kullanın. Evi iki kat yap. Geleneksel İngiliz evleri gibi görünmesini sağlayın.

Ve hala klasik bir ev uzun süredir hayal ettiyseniz Fin evi de gerçek bir hediyedir. Yeterli miktarda güç, para ve sabır harcıyorsanız, zevkle dekore edilebilir ve ideal hale getirilebilir.

menüye dön ↑

VİDEO: ahşap evin iç

Fin evleri

Kereste Projeleri

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.8 Toplam puan
Fin ev tasarımı

Elbette bir bardaki Fin evi sadece bu tarzlarda değil, aynı zamanda klasik, rustik, Rus, İskandinav tarzlarında da tasarlanabilir. Gücünüzü ve finansal açıdan yatırım yaparsanız, Japonca, Çince veya Mısır tarzında iyi görünecek bir proje bile geliştirebilirsiniz. Tamamen uygun olmayan tek şey yüksek teknoloji gibi modern, teknolojik stiller içindir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • ev kendi eskizine göre sipariş edilebilir ve başka hiç kimse olmaz;
 • proje çok karmaşık değilse altı ay içinde yapılacaktır;
 • Özel bir bakıma ihtiyacı olmayacak - yıllarca ayakta duracak.
eksileri
 • güvenilmez bir şirket seçerseniz, kereste kalitesiz olabilir ve çabucak çatlayabilir ya da şişebilir ve şeklini kaybedebilir;
 • Proje, zaman geçirmek için mimarla birlikte geliştirilmelidir;
 • para yatırmanız gerekecek - tüm iyi malzemeler gibi, yollar daralacak.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn