Yatak Odası Duvar Kağıdı Kombinasyonu: İç Mekan Kombinasyonlarının 240+ Fotoğrafı

En sevdiğim konsept, başlığın üzerine yerleştirilmiş modern büyük bir resim, bak ne kadar harika.

İçerik:

Konfor Bölgesi

Konfor Bölgesi

Yatak odası özel bir konfor bölgesidir, yani geleneksel, ülke, romantik ya da vahşi olun, kendin yap. Yoğun bir günün sonunda rahatlamanın sizi beklediği yer haline gelmelidir - ekipmanı odadan çıkarın, böylece hiçbir şey gönül rahatlığınıza engel olamaz.

Doğru bir yatak odası oluşturun

İçini güncellemenin iyi bir yolu duvar kağıdını yapıştırmaktır.

İçini güncellemenin iyi bir yolu duvar kağıdını yapıştırmaktır.

Duvar kağıdı popülaritesinin yeniden dirilişi ile birçok tasarımcı, yatak odasını istisnai bir yere dönüştüren yeni fikirler ve projeler yaratır. Bu, dekoru değiştirmek, geliştirmek, zarif bir iç mekan yaratmak için hızlı bir yoldur. Kalın şeritlerden, baskılardan, zarif çiçek desenlerinden çok yönlü projelere kadar, yatak odası için modaya uygun tasarım fikirleriyle tanışın.

Rutinden yazar projelerine

Rutinden yazar projelerine

Yatak odanızı tasarlama şekliniz, nasıl uyuyacağınızı belirler. Alışılmadık yüzeylere ve rahatlatıcı renklere sahip desen ve tasarım, bu dinlenme yeri için rahatlatıcı bir atmosfer yaratır. Kullanılan renkler soğuk veya nötr tonlarla sınırlı değildir.

Soğuk tonlarla sınırlı değildir

Soğuk tonlarla sınırlı değildir

Boudoir ayrıca daha yoğun ve sıcak renkler getirdi. Duvar kağıtları, tarzınıza kendi tarzınıza uymalıdır, ancak yine de bu odanın tasarımı için birkaç fikre bakmalısınız.

menüye dön ↑

Sakin bir yere daha yakından bakmak

Sağlıklı bir uyku ritmine ve uyanıklığa sahip kişiler yatak odalarında en az üçte biri, bazen de neredeyse yarım gün geçirirler. Bu önemli bir süredir, bu nedenle bu odanın tasarımı çok önemlidir - daha sık ve daha önemli bir rol oynamaktadır.

Önceden, yaklaşım farklıydı, çünkü bu oda çoğunlukla işlevsel bir alan olarak görülüyordu. Biraz renk, belki küçük bir doku oldukça yeterliydi ve desenli doku temel olarak oturma odası veya yemek odası gibi ortak kullanım alanları için kullanıldı.

Genel stilin altında bir duvar kağıdı seçin

Genel stilin altında bir duvar kağıdı seçin

Bugünün yatak odası tasarım vahasıdır, evin bu kısmına çok fazla yaratıcı çaba harcıyoruz. Kitaplar, dergiler ve Dünya Çapında Ağ çok fazla ilham veriyor. Her türlü duvar kağıdını ve modern malzemeyi kullanarak, örneğin herhangi bir iç tasarım stilini elde edebilirsiniz:

 • Ülke Bakışı (Ülke Bakışı);
 • Shabby ve Boho Şıklığı (Shabby Chic ve Boho Şıklığı);
 • Yeni Romantik (Yeni Romantik);
 • Modern Barok (Modern Barok);
 • Orta Yüzyıl (Orta Yüzyıl Stili);
 • Loft Stili (Loft Stili).

Tuval üzerine çizim yardımı ile her türlü tasarımı gerçekleştiririz

Tuval üzerine çizim yardımı ile her türlü tasarımı gerçekleştiririz

Yatak odalarımızda gözlerimizi kapatıyoruz ve Morpheus'un kucağına gidiyoruz. Ve orada kitap okur, TV izleriz, dünyayı bir kaç saatliğine bırakırız.Ancak bazen kapatılması zor: uykusuzluk kitlesel bir fenomen haline gelmiş gibi görünüyor.

Bu nedenle, bizim bordürlerimiz başka bir dünya olmalı, rahatlayabileceğimiz, yavaşça uykuya dalacağımız bir alan olmalı, günlük ritmizin gerginliğiyle stresi pozitif düşüncelerle değiştirmeli.

Zor bir günün ardından rahatlayın

Zor bir günün ardından rahatlayın

Bu nedenle, mobilya, tekstil konseptini özellikle renk açısından sürdürür: çok fazla kontrast zararlıdır. Mobilya, belki biraz kıt, işlevsel olmalıdır. Aynısı dekoratif elemanlar için de geçerlidir. Rahatlamak, uyumak, zihniniz etrafında durmak zorlaşacak olan zihninizi soyutlamak daha zor olacak ve durum klostrofobiye yol açacak.

menüye dön ↑

malzemeler

Kumaş malzemesi dikkatlice seçilmelidir.

Kumaş malzemesi dikkatlice seçilmelidir.

Duvar kağıtları genellikle şiddetli yoğuşma veya (çocuk odaları hariç) potansiyel hasardan muzdarip değildir. Bu nedenle, seçtiğiniz herhangi bir yüzey malzemesine sahip olabilirler. İşte bazı örnekler.

Duvar kağıdı, evin beğendiği şekilde olmalı

Duvar kağıdı, evin beğendiği şekilde olmalı

 • doğal;
 • tekstil;
 • metal;
 • dokuma olmayan;
 • vinil;
 • akrilik;
 • deri;
 • fiberglas;
 • tekstil;
 • metal;
 • Sıvı.

Seçilen her türün ilk etapta gücü ve dayanıklılığı

Seçilen her türün ilk etapta gücü ve dayanıklılığı

Islak temizlik için duvar kağıdı, sentetik elyaftan oluşur ve farklı mukavemet özelliklerine sahiptir - orta, yüksek nem direnci, orta ve yüksek çizilme direnci. Bu bilgiyi açıklamada bulabilirsiniz, ancak en dayanıklı ve aşınmaya dayanıklı cam elyafı kabul edilir. Tek dezavantajı kıt desenli sıradır, burada neme karşı dirençli olan vinilden daha düşüktür.

Sıcaklık ve konfor için parlak renkler

Sıcaklık ve konfor için parlak renkler

Tüm dokunmamış kumaşlar dayanıklıdır ve şekillerini korurlar, böylece ıslak alanlarda kullanılabilirler. Duvar dekorunu kolayca değiştirmek için ıslatmadan çıkarılırlar. Bu tip yapıştırıcılar sayesinde duvara zaman kazandırır ve emek kazandırır.

menüye dön ↑

Renkler, desenler ve motifler

Ruh hali için renkler

Ruh hali için renkler

Yatak odaları için belirli bir renk veya desen yoktur. Sadece çok parlak veya "çok yüksek" tasarımdan kaçının. Bu basit kurala sadık kalarak seçim yapmak istediğinizde yanlış olmaz. Bununla birlikte, daha uygun olan spesifik renk kombinasyonları vardır. Aşağıdaki renk kombinasyonları boudoir için özellikle popülerdir:

Güzel görünen popüler renk kombinasyonları

Güzel görünen popüler renk kombinasyonları

 • siyah, kırmızı;
 • siyah ve kahverengi;
 • siyah, beyaz, gümüş;
 • bej, altın, zeytin yeşili, kahverenginin narin tonları;
 • beyaz, altın, kahverengi, bej;
 • koyu renkli ahşap tonları, turkuaz, akuamarin, altın hardal, bronz;
 • beyaz, mavi, açık gri;
 • kum, krem, inci beyazı gibi hafif doğal tonların birleştirilmesi;
 • toprak tonları yeşille birlikte;
 • Beyaz, pastel renkler

Çok parlak tasarımdan kaçınmak için daha iyi.

Çok parlak tasarımdan kaçınmak için daha iyi.

Parlak, akılda kalıcı veya neon renklerden kaçının. Çok fazla uyarırlar, dinlenmenizi (uyku) bulmanızı engelleyebilirler. Atmosferin çok koyu veya soğuk rengi de iyiliğe zarar verebilir.

Refah için sakin renk

Refah için sakin renk

Sabit bir resim varsa kontrastlar uygundur. Rahat bir yatak odası için uyumlu desenler, efektler, malzemeler sağlar.

Desenlere gelince, sonsuz sayıda konu var:

İlginç desenlerle tam bir resim oluşturun

İlginç desenlerle tam bir resim oluşturun

 • Barok;
 • çiçek;
 • romantik;
 • geometrik;
 • nostaljik;
 • çizgili;
 • göz alıcı duvar dekorasyonu.

Gevşeme için uyumlu desenler

Gevşeme için uyumlu desenler

Metalik, 3B tasarımlar, cam elyafı, kadife akın, bambu ya da saman gibi doğal malzemeler, taklit ahşap ya da taş, bir yatak odasını bir hayal dünyasına dönüştürmek için bir tasarım dekorunun nasıl kullanılacağına sadece birkaç örnektir.

menüye dön ↑

Tasarımcı dekoru nasıl yapılır

Aksanlı bir duvardaki yatak odalarında bulunan tasarımcı duvar kağıtlarının kullanımı, yatak odasının içini hala vurgulamaktadır. Genellikle bu, yatak odasının merkezi odağını yapan sıradışı bir desenle süslenmiş bir yataktır.

Çizgili duvar kağıdı görsel olarak odayı genişletir

Çizgili duvar kağıdı görsel olarak odayı genişletir

Seçiminizi, barok veya geometrik, soyut veya nostaljik stil gibi kendi stil tercihlerinize göre ayarlayın. Tahta, taş veya ince deriden yapılmış ilginç çözümler de vurgulu duvarlar için çok uygundur. Romantik, nostaljik motifler her zaman boudoirs'da popüler olacak.

Kendi tercihlerimiz doğrultusunda seçim yapıyoruz.

Kendi tercihlerimiz doğrultusunda seçim yapıyoruz.

Fakat güzel bir desen veya tasarımla, sadece duvarlar için kullanılmazlar: şifonyerin veya gardırobun önünü onlarla dekore etmeye ne dersiniz? Bir başka popüler seçenek ise sunta veya alçıpan yatağının başlığını yapmak ve üzerine güzel bir kağıt deseni uygulamaktır.

Duvar kağıdı ile uyumlu mobilyalar

Duvar kağıdı ile uyumlu mobilyalar

menüye dön ↑

Duvarları geniş bir desenle nasıl süsleyebilirim?

Yatak odalarındaki duvarları geniş bir desenle kaplamak, bütünsel bir resim oluşturmak için biraz inceltme gerektirir. Doğru yap:

 1. Yapı tutarlı ve iyi tanımlanmış olmalıdır.
 2. İnce desenlerle, bitkisel motiflerle, barok ve geometrik desenlerle uyumayı seçin.
 3. Odanın yüksekliğini ve düzenini düşünün. Geniş, büyük ölçekli veya üç boyutlu çizimler odayı daha küçük hale getirir; yatay çizgiler benzer bir etkiye sahiptir. En iyi seçenek, ince veya küçük desen ve odayı uzatan motiflerdir.
 4. Dört duvarın hepsinde bambu, mantar veya bitkilerden elde edilen doğal malzemelerin duvar kağıdı kullanılabilir. Çok sıcak, rahat ve doğal bir atmosfer yaratırlar.
 5. Metal duvar dekorasyonu, fantastik parlaklığı ve göz kamaştırıcı etkileri ile etkileyicidir, yalnızca Hi Tech tarzı için kullanmaz.
 6. Çizgili ve parlak iplikli tekstil, incelik ve çekicilik sağlar.
Göz kamaştırıcı bir etki için geniş desen.

Göz kamaştırıcı bir etki için geniş desen.

Örneğin soyunma odalarını veya ev ofisini tanımlamak için farklı “bölgeler” kullanarak çok amaçlı bir yatak odası alanı oluşturun.
menüye dön ↑

Çocuk, gençler ve çok amaçlı yatak odaları

Çocuk odaları, uyku, oyun ve çalışma alanları arasında görsel bloklar oluşturmanız gereken çok fonksiyonlu bir bölgedir. Bununla birlikte, gençler görsel olarak birleşik bir görünüm kazanma eğilimindedir ve çoğu zaman sevdiklerini tüm duvarlarda kullanmayı tercih eder. Hayal gücünü harekete geçiren ve öğrenmeyi teşvik eden bir desen veya motif içeren duvarları seçin.

Hayal gücünü teşvik eden duvar kağıdı

Hayal gücünü teşvik eden duvar kağıdı

Küçük dairelerde, oturma ve uyku alanları aynı büyük odada yer alabilir. Bu, hoş bir atmosfer oluşturmak için zorlu görsel sınır çizgileri gerektirir. Bölmeler veya raflar, farklı alanlar oluşturmanın iyi bir yoludur, ayrıca geniş bir desene sahip duvar kağıdı - duvar kağıdına dikkat edin.

Taklit ile güzel görünüm

Taklit ile güzel görünüm

Ayrı bir yatak odası, okuma alanı, küçük bir masa veya ofis veya giyinme odası / giyinme masası gibi özel gereksinimlere göre ayrılabilir. Görsel sınırlar yaratan dekoratif duvar deseni, böyle bir ayrılığa izin verir ve yine de konfor ve sakin atmosferi korumanıza izin verir.

Vizyon eğitimi modeli

Vizyon eğitimi modeli

İç tasarımdaki son trendleri bilenler, yatak odasındaki bağlantısız küvetlerin veya duşların çılgınlık olduğunu bilir. Bunun yer yetersizliğinden kaynaklandığına inanıyorum. Bu durumlarda, yatak odası için duvar kağıdının, yoğuşma ve buhar olacağından yıkanabilir ve neme karşı dayanıklı olmasını sağlamak önemlidir.

Nem geçirmez duvar kağıdına dikkat edin.

Nem geçirmez duvar kağıdına dikkat edin.

menüye dön ↑

İpuçları

 • Art Nouveau'yu yaratmak için klasik İngiliz desenlerini renkli bloklarla birleştirin;
 • Yaz sarı tonları odada harikalar yaratabilir - ve ruh halinizle de. Yatak odasının büyüsünü bilgilendirecek narin çiçek desenli yumuşak, güneşli bir renk seçin. Görünümü tamamlamak için gri halı formunda kontrast ekleyin;
 • Kükreyen açık ateş, rahat kürk pelerinler ve yastıklarla dolu bir günlük kabine çıktığınızı hayal edin. Akıllıca bir mücevherle bu hissi evde kolayca elde edebilirsiniz.Doğal malzemelerin, ormandan temalı aksesuarların ve çeşitli hayvan motiflerinin etkisiyle duvar kağıdını seçin - tilkiler, geyikler ve baykuşlar odayı canlı hale getirecektir. Bu cesur bir görünüm, ancak bitmiş oda sıcak ve çekici olacak;
 • siyah ve gri her zaman kasvetli değildir. Güzel pastellerle karıştırıldığında, bu muhteşem tonlar yumuşak ve rahatlatıcı bir hale gelir ve modern bir yatak odası oluşturur. Duvarda yatak tasarımı ve siyah beyaz resimler içeren parlak bir tasarım kullanın;
 • Duvar kağıdını yalnızca duvarlar için kullanmayın. Tezgahlar, başlıklar veya gardırop kapıları kolaylıkla kaplanabilir - önceki projelerden veya kaydetmiş olduğunuz örneklerden kağıt kullanın;
 • Çizgili bir oda ölçeklendirmek için harika bir yoldur. Küçük bir odayı daha geniş yapmak için yatay kullanın veya tavanların daha uzun görünmesini sağlamak için dikey kullanın;
 • Duvar kağıdını önemli bir etki için yalnızca bir duvarda veya bir niş alanda kullanın. Onları beyaz duvarlar ve soluk zeminlerle karıştırın ve görsel efekt eklemek için fuşya gibi sadece tek bir vurgu rengi ekleyin;
 • Waw'ı küçük bir odaya eklemek için yüksek kaliteli metal kaplama. Lüks bir görünüm elde etmek için sadece kahve, krema ve altın gibi narin palete sadık kalın;
 • Kırmızı ve beyaz, zaman testini durduran klasik bir kombinasyondur. Fransız kır evi tarzını yaratmaya çalışın.

Yatak odanızın dekorunun tonu, aradığınız tatilin kalitesi için önemlidir. Kendinizi gönül rahatlığı veren görüntülerle çevreleyen, yoğun ve yoğun bir günün ardından rahatlayabilir ve gevşeyebilirsiniz.

Klasik hücre kombinasyonu

Klasik hücre kombinasyonu

Bir fotoğraf duvar kağıdının büyük bir resmini eklemek, tüm odayı yeniden dağıtmadan muhteşem bir etki yapmanın en popüler, hızlı ve kolay yoludur. Kurulumu kolay duvar kâğıdı kolayca çıkarılır, kiracılar veya durumu çok sık değiştirenler için uygundur. Klasiklerin sevenler için, her zaman olağanüstü görünecek dayanıklı malzemeden yapılmış yüksek kaliteli duvar kağıtları bir cephanelik vardır.

İç Fikirler

Tasarım için en iyi seçenekler

8.5 Toplam puan
Duvar kağıdını seçiyoruz

Her zaman odanın girişinde ilk farkettiğin şey duvar kağıdıdır. Bu nedenle, doğru olanı seçmek çok önemlidir. İç mekanı vurgulamak ve zarar vermemek daha iyidir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
9.5
Konu açıklaması
10
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • İç yenileme
 • Güzel tasarım
 • kombine etmek mümkündür
 • Geniş bir renk paleti
eksileri
 • Kalite maliyeti
 • Kısa ömürlü
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn