Mutfak için fotoğraf kağıdı seçimi - Herhangi bir tasarım için ilginç bir çözüm (185+ Fotoğraf)

Bazı insanlar duvar kağıtlarının geçmişin kalıntıları olduğunu düşünüyor. "Sovdepovskih" apartman dairelerinde sık sık, hatta çok fazla bulunabiliyorlardı, çünkü her aile böyle bir tasarımcı yenilikçisiyle övünmek istedi. O sırada, çizimler farklı değildi, doğa, tarlalar, ormanlar, göller görüntüleri sık sık kullanıldı.

İçerik:

Moda geri döndü

Zaman içinde, bu tür fikirler gerçekten modası geçmiş. Neden bugün mutfak tasarımı yeniden alakalı hale geliyor?

Çok popüler şeyler

Çok popüler şeyler

Modern fotoğraf duvar kağıtları "sovdepovskih" den çok farklı:

 • Kalite. Yüksek bilgisayar çözünürlüğü, görüntüyü mümkün olduğu kadar yakın görüntülemenizi sağlar. fotoğraflarbu nedenle, sonuç yapay bir resim değil, mümkün olduğunca hayata geçen bir fotoğraftır. Noktaları görmeyin, tüm renkler parlaktır, aralıkları mevcut tüm tonları görüntülemenizi sağlar.
 • Boyutlar. Sovyet pazarında, tüm duvar kağıtları aynı büyüklükte idi, çünkü daireler özel çeşitlilik açısından farklı değildi. Bugün, resim çekmek istediğiniz yere bağlı olarak herhangi bir biçimde sipariş edilebilir - ücretsiz bir duvarda, mutfak yüzeyinin üstünde, başka bir yerde.
 • Münhasır. Bir rulo üzerinde yakalanacak arsa, kendin seç. Bu, İnternette bulunan bitmiş bir resim veya kişisel bir arşivden çekilmiş bir fotoğraf olabilir. İkinci durumda, bunun başka bir mutfakta olmayacağından emin olabilirsiniz.

Çizim mutfağınızın altında ayrı ayrı seçilebilir

Çizim mutfağınızın altında ayrı ayrı seçilebilir

Kurulu
Bazı mutfak fotoğraf duvar kağıtları, en sevdikleri yiyecekler veya ürünün kendisi ile gösterildiği kişisel fotoğrafları seçer. Karpuz hayranları en sevdikleri meyvelerin eteğini yakalayabilir ve birileri egzotik bir meyvesi olan başka bir ülkedeki tatilden fotoğraf çekmek ister.
menüye dön ↑

Küçük bir mutfağın iç kısmında

Küçük bir mutfak Pek çok dairede, özellikle eski modelde, yerleşimi arttırmayı imkansız kılan bir şey var. Genellikle ev hanımları böylesine sınırlı bir alanda yemek pişirmeye alışır, ancak büyük mutfak hala onların hayalidir. Tasarımcılar, en azından görsel olarak duvar kağıdı da dahil olmak üzere odayı nasıl büyüteceklerini biliyorlar.

Bölgeyi görsel olarak artırabilirsiniz

Bölgeyi görsel olarak artırabilirsiniz

Açık tonlar olmalılar. Temel kural: mutfak ne kadar küçük olursa, o kadar ince fotoğraf duvar kağıdına basılmış olmalıdır. Büyük görüntüler saçma görünecek: özellikle koyu renklerde büyütülmüş büyük bir meyve. Küçük çiçekler iyi bir seçenektir, eğer bunlar ürün ise, küçük, küçük boyutlu olmalıdırlar.

Ayrıca küçük bir mutfağın tasarımı için, diğer duvarlarda doğru duvar kağıdını seçmek önemlidir. Odayı artıracak en basit tasarım çözümü - hem dikey hem de yatay bant kullanımı. Birincisi mutfağı görsel olarak daha yüksek, ikincisini ise daha geniş yapacak.

Stripes - bir kombinasyon için mükemmel bir seçenek

Stripes - bir kombinasyon için mükemmel bir seçenek

Kurulu
Küçük odalar için şerit kullanımı, rulo dışında onlar dışında hiçbir şeyin olmayacağı anlamına gelmez. Çizimlerin çoğu, aynı renkleri, geometrik şekilleri, çizgileri olan çizgileri içerir.

Küçük bir mutfak için, tüm duvardaki duvar kağıdı yapmaz, kendinizi küçük parçalarla sınırlamak daha iyidir. Bunları çalışma yüzeyi arasındaki alan için kullanabilirsiniz (masa, soba) ve asma mutfak dolaplar veya tavan. Bunları duvarın tamamına uygularsanız, saçma görünecektir, ayrıca küçük bir odada neredeyse hiç duvar yoktur.
Sadece bir duvara odaklanmak daha iyidir.

Sadece bir duvara odaklanmak daha iyidir.

menüye dön ↑

Mutfak oturma odasında

Bir mutfağı ile birleştirmek oturma odası birçok ev ve dairede bulunur, genellikle iki küçük odanın pratik kullanımı için kullanılır. Böyle bir mutfağı tasarlarken, uyum özel bir rol oynar, çünkü her iki odanın da aynı renk düzeninde, stilde yapılması ve bütünsel bir fikri olması gerekir.. Böyle bir durumda mutfak için fotoğraf kağıdı kullanma fikri nasıl somutlaştırılır?

Mutfak-oturma odası için iyi bir seçenek

Mutfak-oturma odası için iyi bir seçenek

Tasarımcılar odaklanmayı öneriyor beyaz renkli, duvar kağıdında yalnızca açık tonları ekleyerek. Beyazları kullanmak iyi bir çözümdür. bejhafifsarı tonları mobilyaduvarlar. Sonra fotoğraf duvar kağıtları diğer yumuşak renkler geçerli olmalı: açık pembe, mavi, açık yeşil.

Zemin boşluğu izin veriyorsa, koyu renkler de kullanabilirsiniz, o zaman foto duvar kağıdı seçiminde neredeyse hiçbir kısıtlama yoktur.. Aşağıdaki seçeneklerden birini kullanabilir, fikirlerinizi uygulayabilirsiniz. Asıl mesele, fotoğraf duvar kağıtlarını tüm mutfak, mobilya, bu durumda oturma odasındaki genel tasarımla birleştirmek.

Provence tarzını birleştiriyoruz

Provence tarzını birleştiriyoruz

menüye dön ↑

Temalı bitiş

Mutfağınıza güzelce odaklanabilecek en popüler seçenekleri göz önünde bulundurun.

menüye dön ↑

Dekoratif taşlı

dekoratif taş - İç tasarım için kullanabilecek bir unsur hepsi bu değil. Bu, bu tür malzemenin yüksek maliyetinden kaynaklanmaktadır ve bu malzemeyi yüksek kalitede koyabilecek zanaatkarlar bulmak zordur. Dekoratif taşlı duvar kağıdı - taş değiştirme.

Birçok taşı ve diğer pahalı kaplama malzemelerini taklit etmenin yolları vardır:

 • tuğla;
 • ahşap;
 • Bambu, diğerleri

Dekorasyonda dekoratif taş

Dekorasyonda dekoratif taş

Bir tuğlanın taklidi olan ilk önce sadece iki seçeneği daha ayrıntılı olarak ele alalım. Tercih edenler tarafından yaygın olarak kullanılan minimalizmBu tür duvar kağıtları, kesinlikle zarif bir şekilde ölçülmüş görünüyor. Özellikle iyi, bedava olmayan ancak belirli mobilyalarla doldurulmuş duvar için uygundurlar. Üzerine tam teşekküllü bir resim koyarsanız, örneğin bir meyve veya bir çiçek, parça görünmez, bu yüzden ne gösterildiği net değildir.

Bir tuğla monokromatik bir kalıptır, bu nedenle bir dolap bir yere asılırsa, diğeri çiçekleri kısmen kapatacak ve üçüncü nedeniyle buzdolabıBu genel izlenimi mahvetmez. Tuğlaların beyaz olması gerektiğini ya da kırmızıYapı malzemeleri mağazasında gördüğümüz gibi. Tamamen farklı renk tonları seçebilirsiniz: kahverengi, gri, başka herhangi bir, mutfak dekoru ile birlikte.
Tuğla duvar taklidi

Tuğla duvar taklidi

Kurulu
Photowall-kağıt görüntü tuğla ile rahat görünüyor şömineözellikle oturma odasıyla birleşen mutfaklarda.

Bambu taklidi başka bir seçenek. Bir taş olmamasına rağmen, mutfak duvarlarının tasarımına eklenmesi biraz benzer. Tek başına, bambu sadece pahalı bir malzeme değildir, aynı zamanda “kaprisli” değildir, onunla çalışmak kolay değildir. Bu nedenle duvarlar için saf haliyle nadiren kullanılır.

Bambu taklidi ile duvar kağıtları uygulayın, tuğla ile aynı nedenlerle tavsiye edilir - eğer bozkırın bir kısmı zorlanırsa, genel görünümünü bozmaz. Özellikle, bu seçenek ahşap mobilyaların egemen olduğu mutfakta görünüyor.
Taklit bambu yöntemi

Taklit bambu yöntemi

menüye dön ↑

Sokaklar ve Avlular

Sanat çalışmalarında, duvarda gösterilen sokakların rolünü anlamak için özel bilgiye sahip olmaya gerek yok: odayı görsel olarak uzatıyorlar. Mesafeye giden boyalı yol, göze hitap ediyor. Bu duvar resimleri ile mutfağın bütün aile için favori bir buluşma yeri olması şaşırtıcı değildir.

Yolun kendisi genellikle pahalı görünen taklit tuğlalardan yapılır. Taraflarında gösterilecek olan tercihlerinize bağlı olarak, hayallerinizin evi olabilir, diğer binaların yanı sıra, evlerin çatıları zar zor görülebilir olan ağaçlar olabilir. Bu tür fikirlerin yardımıyla, genel mutfak tasarımına uygun bir resim seçmek kolaydır.

Avlu, özellikle yaz akşamları toplanabileceğiniz bir çardak, bir avlu ile kendi evinin olmasını hayal eden çok katlı binaların sakinleri arasında popülerdir. Duvardaki avlu görüntüsünün yardımı ile böyle bir rüyanın taklidini yapın.

Avlu ve sokaklar - kendi ellerinizle gerçeklik yaratın

Avlu ve sokaklar - kendi ellerinizle gerçeklik yaratın

Kurulu
Sokaklarda, avlularda duvar kağıtları kullanarak, mobilyaların nasıl düzenleneceğini düşünmeniz gerekir. Rahatlık yaratmak için, masayı sandalyelerle ayarlamak, fotoğraf duvar kağıtları ile duvara dokunacak şekilde ayarlamak gerekir, eğer görüntü bir dolap veya ocakla zorlanırsa, beklenen etki olmaz.

Bazılarının farklı bir konfor fikri vardır, kalabalık caddelerin, avluların imajını seçerler. Bazen şehirdeki gerçek durumu yansıtan insan siluetleri imajıyla siyah beyaz olabilirler. Mutfak kısıtlı renklerde, tek sesli, sonra duvardaki desen yapışkan görünmüyorsa bu seçenekleri kullanmak gerekir.

menüye dön ↑

Paris

Herhangi bir odanın tasarımında Fransız cazibesi ona bir romantizm, sofistike verir. Paris'in temsil edilen unsurları içeren Photowall kağıdı, daha önce ziyaret ettiğiniz yerlere veya belki de yalnızca ziyaret etmeyi planlıyorsanız, oraya göz atmanıza yardımcı olacaktır. Ve bunu her seferinde mutfağa, sabah kahvesine veya bir akşam yemeğine veya sevdiklerinizle bir akşam yemeğine yapabilirsiniz.

Paris mutfakta - güzel ve rahat

Paris mutfakta - güzel ve rahat

Paris romantizmi sevenler akla gelen ilk şey - dünya çapında bilinen Eyfel Kulesi. Aslında, şehrin pek çok atmosferi vardır, bu da konukların daha az zevk almamasına neden olur: Notre-Dame de Paris, Champs Elysees, Louvre ve diğerleri. Bunlardan herhangi biri, istenirse, mutfağı dekore ederek gözlerinizi memnun edebilir.

Yine de, Paris'in birçoğu bir aşk şehri olarak anılıyor, bu yüzden Paris temalarına sahip fotoğraf duvar kağıtları sadece şehrin manzaralarını değil, aynı zamanda sevenler için de işaretler içerebilir. Aşık bir çiftin silüeti, ikisi de şemsiyenin altında - sofistike bir kadın profili - görüntünün tüm bu unsurları Eyfel Kulesi'nin arka planına karşı zarif görünecek.

Kurulu
Eyfel Kulesi'nin görüntünün orijinal görünümü, aşağıdan yukarıya doğru. Sandalyeli mutfak masası sanki “kulenin” altındaki bir kafede yer alıyor, bu nedenle kahvaltıya bakarken kendinizi ünlü bir Paris restoranında görülecek yer manzarası eşliğinde sunacaksınız.
Bir fincan kahve ile güzel sahne

Bir fincan kahve ile güzel sahne

menüye dön ↑

Provence

Tasarımcılar, birçok sevgili tarzının gerçekleştirilmesi için en uygun yer olduğunu söylüyor ProvenceMutfak Dahası, eski temada evinizi veya dairenizi dekore etme eğilimi hala geçerlidir. Apartman metropolünde bile ortaya çıkacak rahat bir kır evi yaratın. Kelimenin tam anlamıyla bu tarzın adı "Fransız köyü" olarak tercüme edilir.

Provence fotoğraf duvarında ilk olarak tam olarak ne gösterileceği, kırsal yaşam fikrinize bağlıdır.Birisi atmosferin kendisini tanımlayan çizimleri tercih ediyor: alçak çitli bir köy evi, ön bahçe, parlak bir çiçeklik, evin ön kapısının arka planında herhangi bir seçenek olabileceği.

Diğerleri için Provence kavramı yaşamın koşullarıyla değil, böyle bir bölgenin karakteristik doğasıyla ilişkilidir. Lavanta tarlası, çiçekli meyve ağaçları, arılarla kır çiçekleri - sessiz bir kırsal yaşam hakkında herhangi bir fikir gerçekleştirilebilir. Provence'ın karakteristik özelliklerinden önerilen arazilerden herhangi birine nasıl eklenir?

Mutfağın iç kısmında biraz Provence

Mutfağın iç kısmında biraz Provence

Tasarımcılar bunu bir zaman damgası ekleyerek tavsiye ederler. Duvar kağıdına çeşitli efektler, çizikler, çizikler, darbeler eklenebilir, ancak bunu yaparak, kabarık bir görünüm elde etmek için aşırıya kaçamazsınız.

Duvardaki görüntünün sadece dekorun bir parçası olduğu unutulmamalıdır. Bu nedenle, mutfak seküler bir tarzda, ağırlıklı olarak parlak turuncu bir renk tonuyla yapılmışsa, Provence'ı unutmalısınız. Bu durumda, çizikler ile lavanta alan uygunsuz görünecektir.
menüye dön ↑

Venedik

Venedik - antik bir kent, muhteşemliği kendine çeken, birçok hayalin oraya gitmesi şaşırtıcı değil. Mutfaktaki kaliteli duvar kağıtları bölgenin tüm lezzetini taşıyabiliyor, sadece bir resim seçmek önemlidir. Venedik imgesi ile duvar resmi mutlaka parlak, güneşli renklerden oluşur, bu nedenle böyle bir renklendirme mutfağınıza uyacaksa denemeye değer.

Canlı Bir Etki için Venedik Sokakları

Canlı Bir Etki için Venedik Sokakları

Resimler, bu deniz kentinin karakteristik özelliklerinden farklı sahnelere aktarılabilir:

 • sayısız kanal;
 • Onları geçen gondollar;
 • kemerler;
 • Eski kaleler

Mutfağın iç mekanı minimalizm, kısıtlama ile karakterize edilmiş bir tarza sahipse Venedik eğlence temaları uygun olmayacaktır. Sevinci somutlaştırmak istiyorsanız ve odanın genel tasarımı bunu yapmanızı sağlar, bu seçenek uygun olacaktır.
Asıl şey, fotoğraf duvar kağıtlarını genel stille birleştirmek.

Asıl şey, fotoğraf duvar kağıtlarını genel stille birleştirmek.

Bütün dünyaca bilinen Paris manzaralarının aksine, Venedikliler çok popüler değil, bu yüzden mutfakta kenti hatırlatan başka bir şeyin olması daha iyi. Bu, Venedik üzerindeki yemekler, çeşitli hediyelik eşyalar ve diğer “ipuçları” üzerine bir süs olabilir. Kendinizi bu şehri ziyaret edecek kadar şanslıysanız, hafızayı yakalamanın harika bir yolu, kişisel fotoğrafınızla bir baskı çekmektir. duvar kağıdı.

menüye dön ↑

doğa

Tabiat içeren Photowall kağıdı, Sovyet örneklerinden hala gerçekliğini korudu, görüntüdeki kalite ve görüntü kalitesi arasındaki büyük fark ortaya çıktı. Son trendler, doğa unsurlarının yakın bir görüntüsü haline geldi. Aynı zamanda, standart peyzaj severler, dağ çizimleri, şelaleler ve ormanlar da gerçekten modern tasarım çözümleri buluyor.

Bu duvar kağıtları, iyi bir, rahatlatıcı bir ruh hali yaratmanıza yardımcı olur, onların yardımlarıyla, kendinize sonsuz bir bahar veya yaz sağlayabilirsiniz. Her gün şehir çalışanlarından sonra, mutfakta bir bardak çay üzerinde bu güzelliği düşünmek gerçek bir zevk. Yüksek kaliteli, yüksek çözünürlüklü baskı en canlı ve zengin görüntüleri oluşturur.

Doğa ve manzara sevenler için

Doğa ve manzara sevenler için

Kurulu
Bazıları sonbahar veya kış manzaralarını seçer. Bundan önce, dikkatlice düşünmeniz gerekir, çünkü soğuk mevsime uygun resimler ilkbahar ve yaz aylarında rahatsızlık verebilir.
menüye dön ↑

laleler

Baskı teknolojisinin gelişimi, tek bir elemanın yaklaşık bir görüntüsünü oluşturmanıza olanak sağlar. Birçok insan birkaç tane olan laleği seçer ve belki de kocaman bir buket olur.Ayrıntılı görüntüler ve yüksek kaliteli renkler ancak, baskı uygulamalarında yenilikçi yöntemler kullanan profesyonel bir mağazaya başvurularak elde edilebilir.

Psikologlar, evdeki çiçeklerin varlığının içeride tüm aile üyelerine yayılan pozitif bir enerji yarattığını söylüyorlar. Bu, herkesin yeterince zaman harcadığı bir yer olan mutfak duvarındaki lalelerin çok kaliteli görüntüsü için daha doğrudur. Sonuçta her gün kahvaltı ile başlıyor, akşamları da her şey oraya gidiyor.
Laleler pozitif enerji yaratır

Laleler pozitif enerji yaratır

Laleler doğada büyümek olarak temsil edilebilir ve onları daha da yakınlaştırmak için sadece birkaç tomurcuk seçebilirsiniz. Ayrıca tüm çiçeklikli bir resim seçebilirsiniz. İyi bir ilave, güneş ışınlarının çiçekler ve / veya çiğ damlaları üzerine, yanlarında yanardöner görüntüsü olacak.

Bütün duvara lale yapmak istiyorsan, ama nalyapisto gibi görüneceğinden endişeleniyorsan, tüm duvarda çiçek baskısı yapamazsın. Duvar kağıdının üst kısmı, arka planın tomurcukların rengiyle eşleşmesi için hassas bir gölgede bırakılarak boş bırakılabilir. Seçeneklerden bir tanesi, bir alt köşeden birkaç renk çıkabiliyorsa, diğer üst köşede güneş ışığı ve gerisi olacak - sadece bir arka plan.

Lalelerin kendi rengi kendi tercihlerinden seçilir. Kırmızı, sarı veya beyaz olmaları gerekmez. Doğada, bu çiçeklerin çeşitliliği vardır, birçok şehirde ilkbaharda düzenli olarak bir lale geçit töreni düzenlenir ve bunu kanıtlar.

menüye dön ↑

Deniz teması

Su unsurunun tüm tezahürlerinde tefekkür edilmesi insana huzur veriyor, sonsuza kadar izleyebileceğiniz şeylerden birinin suyun akışı olduğunu söylüyorlar. Deniz duvarının aydınlık ve etkileyici olduğu bir duvardaki Photowall-kağıdı, bu nedenle her bir mutfak için uygun değildir. Genellikle oda minimalizm, Akdeniz gibi tasarım alanlarında yapıldığında uygun görünürler.

Bir deniz temasının görüntüsünün parlak görünmesi için, kaplamanın yüksek kalitede olması gerekir. Net grafikler renk gamının doygunluğu ile tamamlanmalıdır, bu nedenle görüntünün daha küçük fakat yüksek kalitede olması daha iyidir.

Orijinal deniz iç

Orijinal deniz iç

Duvar kağıdını tavanla birleştiren olumlu görünüm, deniz nesneleri yapmanıza olanak sağlar. Genellikle resmin üstünden tavana kadar aynı gölgede yapılabilen gökyüzü görülmektedir. Sonuç, odayı görsel olarak genişleten ve hacimli yapan yumuşak bir geçiş etkisi olacaktır.

Bir deniz temasının görüntüsünün standart olmayan bir sürümü sadece bir deniz manzarası değil, deniz dibinin resimlerini de çizecektir. Ayrıca deniz kabukları, çakıl taşları, plaj kumu resimleri ile yakın çekim arsa yapabilirsiniz. Eğer duvar kağıdı geri kalanların anılarını canlandırmak için kullanılıyorsa, sahilde kendi deneyimlerini hatırlatan diğer bir unsur olan sahilde bir bungalov gösterebilirsiniz.

menüye dön ↑

Hayvan dünyası

Hayvan duvar resmi, gerçekleştirilebilecek en çarpıcı tasarım unsurlarından biridir. Her canavar kendisine bakan kişiyle kendi ilişkisine neden olur, bu nedenle psikolojik bir faktör olmadan yapamaz. Çok az insan duvardan hoşlanmadığı bir hayvanın resmini çizmeye karar verir.

Duvarlarımızı hayvanlarla canlandırın

Duvarlarımızı hayvanlarla canlandırın

Genellikle zamanla daha az popüler olmayan Afrika tarzı bir mutfak vardır. Genellikle oturma odası ile birlikte kullanılanlarda kullanılır. Bu tür odalar için safari tarzı duvar kağıtları iyi bir seçenek olacaktır: çöl sakinlerinin görüntüleri, vahşi avcılar.

Ancak, hayvan görüntüleri her mutfak için uygun değildir. Geleneksel olarak, her biri farklı stiller için uygun olan iki kategoriye ayrılabilir:

 • Resimler. Gerçek çekimler orijinal, heyecan verici görünüyor, genel resmi sulandırmak için klasik tarzlarda yapılmış mutfaklar için uygun. Ayrıca, hayvan fotoğrafları, mekanlarda, minimalizm, tekno tarzlarında yapılan olumlu görünüyor.
 • Mad.Bu duvar kağıtları gerçek bir resim değil, çizimdir, görünüşte yapay olduğu hemen bellidir. Bu seçeneklerin kullanımıyla ilgili daha fazla kısıtlama var, her tasarıma uymuyorlar. Tarzında yapılan modern mutfağı için kullanılabilirler panelProvence, Barok ve diğerleri stillerinde bunlara izin verilmemektedir.

Kurulu
Modern ofisler, sınıflar: Sanat fotoğraf duvar kağıdı iş mekanlarının dekorasyonu için daha uygundur.
Sanat duvar kağıdı herkes için uygun değil

Sanat duvar kağıdı herkes için uygun değil

Bazıları evcil hayvanlarına o kadar alışmış ki kişisel bir arşivden bir fotoğraf kullanarak onu duvarda yakalamak istiyorlar. Bu uygulama bize evcil hayvanların aile üyeleri gibi davranıldığı Amerika ülkelerinden geldi. Özellikle küçük çocukların olduğu ailelerde bu duvar kağıtlarını seviyorum.

menüye dön ↑

3D duvar kağıdı

Neden bugün, pek çok daire Sovyet zamanlarında olduğu gibi “modele damgalanmış” gibi görünmeye devam ediyor? Bazıları piyasada sunulan monoton duvar kağıdı modellerini seçerek deneme yapmayı sevmiyor. Diğerleri sadece yenilikçi baskı tekniklerinin varlığından haberdar değil.

3D duvar kağıdı - yüksek maliyet gerektirmeyen mutfağın gelişmişliğini vurgulamanın en uygun fiyatlı yolu. Hacimsel bir görüntü uygulama teknolojisini kullanarak, herhangi bir görüntüyü uygulayabilirsiniz. Yapacaklar:

 • çıplak gözle görülebilen üç boyutlu bir gerçeklik yaratın;
 • hacimsel görünmek;
 • ayırt edici bir görünüm, tüm mutfağın açık hatlarını;
 • daha görsel olarak yapın.

Duvar kağıdından maksimum etki

Duvar kağıdından maksimum etki

Kurulu
3D fotoğraf duvar kağıdının faydalı kullanımı için önemli bir koşul mutfakta yeterli miktarda aydınlatma bulunmasıdır. Üç boyutlu görüntünün etkisini elde etmek için küçük bir karanlık odada başarılı olamayacak.

Küçük mutfaklar için, 3 boyutlu görüntüler açık pencereden açılan taklit görünümüyle kullanılır.. Resimde yani kanat veya kapı açık görünür olmalıdır balkon, sokağa bakmaktadır. Küçük mekanların tasarımı için bile, düzenli ve düzensiz şekillerin geometrik şekillerine sahip görüntüler kullanılabilir.

menüye dön ↑

aydınlatmalı

Bir arka ışık oluşturmak, fotoğraf duvar kağıtlarına kuru üzüm eklemek için harika bir yoldur. LED lambalar en yaygın şekilde kullanılır; bu, desenin kendisinin veya bir parçasının yüzeyine tutturulur.

Arka ışık iç mekan için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Arka ışık iç mekan için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Örneğin, sokakların ve avluların resmiyle yapılmış bir tasarım düşünün. Böyle bir görüntünün en banal kısımları, Provence tarzında da sıklıkla kullanılan sokak lambaları olacaktır. Sadece onları çizmek için değil, atmosferi yeniden canlandırmak için, LED arka ışıklandırmasını kullanabilirsiniz.

Ancak, vurgu oluşturmanın tek yolu bu değil. LED ampullere bir alternatif floresan duvar kağıdıdır. Yazdırırken, gün ışığında görünmeyen, ancak geceleri iyi görünen özel bir mürekkep kullanılır.

LED veya flüoresan aydınlatma kullanımı sayesinde yıldızlı gökyüzü, uzaydan gelen resimler, gece megalopolü mutfak duvarında canlandırılabilir. Bazı insanlar sonucu bu kadar çok severler, özellikle bu teknolojiyi diğer odalarda kullanmaya karar verirler. yatak odaları. Duvar kağıdı resmine arka ışık her zaman gizem, gizem resmini verir.

Resme arka ışık - harika bir fikir

Resme arka ışık - harika bir fikir

Arka ışık oluşturmanın daha kolay bir yolu var - kendin yap. Bunu yapmak için, duvara herhangi bir ek ışık kaynağı ekleyebilirsiniz: lamba, aplik, istenen görüntü detayına yönlendirerek. Işıklı eleman hacimsel görünecek, gerçekçi bir ışık üretecek, odanın kendisi daha parlak hale gelecektir.

menüye dön ↑

Yapışkan Özellikler

Bazıları, fotoğraf duvar kağıdının yapı uzmanlarına emanet edilmesine karar veriyor, ancak artan sayıda daire ve ev sahibi kendi onarımını yapmakla meşgul. Kendin yapmak çok mümkün, birçoğu yapışmayı başararak ilk kez yapıyor. Ancak kaliteli bir sonuç elde etmek için üreticinin tavsiyelerine uymalısınız.

Yapışmayı profesyonellere emanet etmeniz önerilir.

Yapışmayı profesyonellere emanet etmeniz önerilir.

Kurulu
Sipariş edilecek fotoğraf duvar kağıdının imalatında, ana yapıştırma ve çalıştırma için ayrıntılı talimatlar sağlamalıdır.

Öncelikle malzemenin uygulanması için duvarları dikkatlice hazırlamanız gerekir. Herhangi bir tutkal kalıntısı, önceki duvar kağıdı, çamur lekeleri, mükemmel şekilde pürüzsüz bir rulo uygulamak için bir engel olabilir. Sıradan bir duvar kağıdı için büyük bir sorun yaratmazsa, fotoğraf duvar kağıdındaki küçük bir kusur resmin bozulmasına neden olur ve böylece efekt tamamen kaybolabilir.

Resim birkaç rulodan oluşuyorsa, hataları önlemek için yapıştırmadan önce yerleştirdiğinizden emin olun. Yanlış rulo seçerseniz, büyük olasılıkla tamamen değiştirmek zorunda kalacak, bu zaman alacak.
İlk olarak, tuvali hata anında görüntülediğinizden emin olun.

İlk olarak, tuvali hata anında görüntülediğinizden emin olun.

Yapıştırma işlemi standarttır: ilk önce tutkal yoğrulur, bir rulo kullanılarak duvar ve duvar kağıdına uygulanır, daha sonra kanvas önceki duvarın hemen yanındaki duvara uygulanır. Kenarlar derhal yumuşatılmalı, böylece topaklar ve kırışıklıklar oluşmaz. Bunun için plastik bir spatula kullanılır.

menüye dön ↑

Bakım kuralları

Mutfak fotoğrafı duvar kağıdının bakımı, niteliklerine ve malzemelerine bağlıdır. Ana türleri göz önünde bulundurun:

 • kâğıt. Bu seçenekler en kısa ömürlüdür, bu nedenle özel bakım gerektirir. PVC filmin yokluğu onları dış uyaranlara karşı savunmasız kılar, böylece yalnızca yumuşak, kuru bir bezle temizlenebilirler.
 • vinil. Bunlar daha yüksek kalitededir, yalnızca bir elektrikli süpürge ve ıslak, bakımı için kullanılabilir. peçeteler. Üretici izin verirse, sabunlu suyla da yıkayabilirsiniz, ancak sık sık değil.
 • tekstil. Kumaş seçenekleri daha pahalı, lüks görünüyor. Yapıları dayanıklıdır, özel bir filmin varlığı boyayı güneş ışınlarından korur, böylece bu duvar kağıdı uzun süre dayanır, bu da maliyetlerini haklı çıkarır. Her üretici bu tür malzemelerin bakımı için kendi talimatlarını verir.
 • Kendinden yapışkanlı. Bu duvar kağıdı kullanımı en kolay olanıdır. Lekeleri onlardan silmek için deterjanları bir bez parçası ile kullanabilirsiniz. Birçok dış uyarana karşı dayanıklı, saldırılara karşı dayanıklı kaplama.

Özel bir bakıma ihtiyaç duymamak için, resmi soba ve lavabonun belli bir mesafeye yerleştirmesi gerekir.

Böylece, mutfaktaki duvar kağıdı odanın herhangi bir stiline ve tasarımına göre seçilebilir. Bazı insanlar mutfak tasarımındaki somut fikirleri o kadar çok sevdiler ki dekor ve diğer odalar için duvar kağıdı kullanmaya karar verdiler.

 

Mutfak için foto duvar kağıdı

İç mekanınız için fikirler

8.8 Toplam puan
Duvar resmi - parlak vurgular için güzel bir seçenek

Duvar resimleri son zamanlarda gittikçe daha popüler hale geldi. Farklı odalarda gittikçe daha fazla kullanılıyorlar. Ve en ilginç şey, her odada uyumlu ve güzel görünmeleridir. Asıl mesele abartmamak ve aynı anda tüm odayı dürtmek değil. Anlayışınız ve evde kullanmanız için en önemli şeyleri toplamaya çalıştık. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • Duvar resmi görsel olarak odayı büyütebilir
 • Yaşamın keyifli anlarının bir sembolü veya hatırlatıcısı olun
 • Mutfağı evdeki en konforlu oda yapın
eksileri
 • Onlar pahalı
 • Stil seçimi bir hata yapmak kolaydır
 • Ustalarla iletişime geçmeye değer
 • Özel bakım gerektir
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn