Fresk koridorda, oturma odasında, mutfakta ve yatak odasında nasıl görünüyor? 150+ Orijinal fikir Fotoğraf Çeşitleri

Yüzyıllar önce yaratılmış otantik fresklere bakarsanız, sadece eğitimli ustalar tarafından yapılabilir. Bir duvar resmi oluşturmak için ıslak sıva boyamak için gereklidir. Bu süreç şimdi çok değişti. Şimdi çeşitli malzemeler ve teknikler yardımı ile hacimsel görüntüler uygulanabilir.

İçerik:

Duvarda duvar

Duvarda duvar

Bir duvar resmi olarak ne anlaşılmalıdır?

Bunu anlamak için, bu teknolojinin ilk olarak bu ev dekorasyon yöntemini kullanmaya başladığı zamanları hatırlamak mantıklıdır. Görsel olarak, duvar resimleri fresklere benzer, ancak aslında her ikisi de duvarlarla dekore edilmiş olmasına rağmen, bunların hepsi farklı tekniklerdir. Uygulama için sadece taze sıva gerekir, bu nedenle mevcut şartlar altında işlemi tekrarlamak zordur..

Ancak, taze sıvada bile karmaşık manzaraları yeniden üretebilen ustalar var.. Doğal pigmentlere sahip bir boya malzemesi olarak hareket eder. Bu, zengin ve parlak bir görüntü elde etmenizi sağlar.

İlk önce tuval üzerine yapılabildiği için doğrudan duvara fresk yapmak gerekli değildir, ancak daha sonra duvara sabitlenebilir.

Bu seçenek tercih edilir. Resim sıkılırsa, kolayca çıkarılabilir veya başka bir odaya taşınabilir.

İç peyzaj fresk

İç peyzaj fresk

Boyaların pahalı olması ve herkesin işleri yapamaması nedeniyle, freskler sarayların dekorasyonunda kullanılıyordu. Onları zengin evlerde görebiliyordu. Boyanın temeli, doğal pigmentler hariç, kum ve kireç karışımı oluşturmuştur. Boyayı ıslak yüzeye uyguladıktan sonra duvarı sıkıca tuttu. Görüntünün üstüne uzun süre koruyan bir film ile kaplıydı.

Artık sıradan evlerde, otellerde ve restoranlarda kullanılıyor. Genellikle bu alan özel bir şekilde vurgulanır. Bu, resmin daha görünür olmasını sağlar.

Yapay lambaların yardımıyla dikkate odaklanmak mümkündür.

İşin performans özelliği hızlı oluşur. Gün boyunca, ustanın her şeyi yapmak için zamanı olmalı - kireç çok çabuk kurur. Buna göre, resim oluşturmada hata yapmak mümkün değildir. Teknolojinin kendisi herhangi bir değişiklik yapmayı reddediyor. Bir hataya izin verilirse, kompozisyonun tamamı tamamen silinir ve yeniden yapılır.

Restoranın iç kısmında parlak vurgu

Restoranın iç kısmında parlak vurgu

menüye dön ↑

Özel özellikler

Bu, klasik teknik olarak tanımlanmıştır. Ancak, boya bileşimi daha modern hale geldiğinden, şimdi biraz değişti.Çağımızda günümüze ulaşmış olan eski fresk örnekleri için eski binalarda görülebilirler. Örneğin, ünlü eser olan Adem'in Yaratılışı, Sistine Şapeli'nde neredeyse hiç değişmeden korunmuştur. Duvar resmi, görüntüyü duvara uygulama tekniğini temsil eder. Bunu yapmak için, herhangi bir teknik ve herhangi bir boya yapacak.

Duvar resimleri taklit eden duvar kağıtları bile var. Oluşturma sınırlaması stillerin uyuşmazlığı olabilir. Modern bir tarza sahip bir odada kötü görünebilir. Resmin temasını tahmin etmek önemlidir. Yeni bir stil için bu olabilir:

Uzay tasarımı ile Photowall-kağıt

Uzay tasarımı ile Photowall-kağıt

Oda için özel gereksinimler var. Hava sıcaklığıyla ilgili kısıtlamalar var. Hem soğuk hem de sıcak, fresklere zararlıdır.

Taşırken, zarar vermeleri oldukça kolay olduğundan dikkatli olmanız gerekir. Nakliye özel kaplarda yapılır.

Görüntünün bakımı sırasında koruyucu cila yoksa, suyla teması en aza indirmeniz gerekir.
Modern iç tasarım

Modern iç tasarım

menüye dön ↑

Dokumasız kumaş üzerine duvar resimleri

Eski günlerde, yalnızca bir teknoloji kullanılıyordu - görüntünün ıslak sıva üzerine uygulanması. Şimdi çok daha fazla varyasyon var.

Dokulu dokuma olmayan taban

Dokulu dokuma olmayan taban

Dokunmamış kumaştaki duvar resimleri İtalyan teknolojisine aittir. Dokuma olmayan taban kullanarak resim oluşturmak için. Özel bir yazıcıda görüntü oluşturabilirsiniz.

Yöntemin özelliği görüntünün antik hale getirilmesidir. Bunun için, ana özel bir yaşlanma çözümü uygular.

Küçük çatlaklar olarak adlandırılan mikro çatlakların oluşumuyla birkaç on yıl boyunca bir resim ekleyebilirsiniz. Çatlaklar güçlendirilebilir veya tamamen terk edilebilir. Resmin bir metrekare için yaklaşık 15 bin ruble isteyebilirler. Her zamanki gibi tutturulmuş dokuma olmayan levha duvar kağıdı. Özel bir kurulum sırrı yoktur. Dokumasız duvar kâğıdı için özel bir yapıştırıcı var.

Çatlak efekti ile

Çatlak efekti ile

Bu duvar kağıtlarını geniş yüzeyler için kullanmak özellikle iyi. Bağlantıların olmaması, tek tek parçaların bağlanmasını kolaylaştırır. Aynı resim tamamlandı.

Özel bir özellik, yalnızca doğal malzemelerin kullanılmasıdır. Bitkisel tutkal, kum, kireç, pigmentler.

İş oldukça pahalı olabilir, çünkü yalnızca manuel olarak ve her aşamada gerçekleştirilir. İlk önce bir alçı taban oluşturulur. Temel görüntü oluşturulduktan sonra uygulanır.

Önceki durumda olduğu gibi, bu görüntünün tuvale girmeden önce yaşlanması gerekir. Yöntemin benzersizliği, İspanya veya İtalya'dan ustalar tarafından gerçekleştirilebilmesidir. Özel veya büyük duvar resimleri uzun ve çok para için olacak.

Zemin içi alanın tasarımı pahalı ve şıktır

Zemin içi alanın tasarımı pahalı ve şıktır

Bitmiş ürünler rulo halinde veya sedye üzerinde satılır. Bağlama için ağır duvar kağıdı için tutkal gerektirir. Fazla tuval, sıva uygulanmadan ve duvar düzleştirilmeden önce kenarlarından kırpılır. Resim her zaman balmumu ile kaplanmalıdır. Kırılganlık nedeniyle dokunulmaz olamaz. Ayrıca su ile yıkanamaz.

menüye dön ↑

Diğer türlerin teknolojik özellikleri

Oturma odası iç kaplan

Oturma odası iç kaplan

Kendinden yapışkanlı taban gelince, dokuma olmayan bir kumaştır. Resim bu tuval üzerine kum macunu yardımıyla uygulanır. Görüntü dijital olarak oluşturulur ve uygulanır. Koruyucu tabakayı çıkardıktan sonra, basitçe duvara yapıştırılır. Master bu duvar resimlerini boyalarla, duvar kağıtlarıyla ve diğer kaplama malzemeleriyle birleştirebilir.

Duvarlara ek olarak, tavanları da dekore edebilirsiniz. Alçı tabakası inceldiği için, yüzeyi önceden seviyelemeniz gerekir. Duvarın büyük kusurlarını gizleyiniz. Bu durumda, ince bir sıva tabakası nedeniyle eskilerin etkisi gözlenmedi.
Tavan boyaması ile iç

Tavan boyaması ile iç

Sert temelli fresklerde, temel şunlardan oluşturulur:

 • ağaç;
 • seramik;
 • Polimer.

Sertliği rağmen, baz hafiftir. Eski zamanların altını çizmek için, kenarlarda sanatsal yonga yapmak gelenekseldir. Bir resim ve duvar kağıdı olarak monte edilir. Sıkı bir boyut sınırı vardır, çünkü 3x1.4 metreden fazla olamaz.

En çok tercih edilen seçenek elastik sıva üzerinde bir görüntü oluşturmaktır. Sıvanın elastikiyeti, özel bir İtalyan teknolojisi ile verilir. Montaj eğrisinin varlığı, ürünün bükülme sırasında çatlamaması için gereklidir. Görüntü, modern baskı teknolojisi ve zararsız mürekkeplerle uygulanır.

Elastik sıva üzerindeki freskler, eski eserleri en doğru şekilde yeniden yaratmanıza izin verir.
Dekoratif elastik sıva üstü

Dekoratif elastik sıva üstü

Alçı tabakası büyük görünür ve bu sayede görüntünün rahatlamasını ve dokusunu yaratır. Sıvacı, resmin etrafına sığar ve duvarda boyanmış bir resmin izlenimini yaratır. Duvar nemden korkmadığından su ile yıkanabilir. Benzer sadece duvarlarda değil, duvarlarda da görülebilir. cepheleri. Herhangi bir montaj yapıştırıcısı ile yapıştırılmıştır.

menüye dön ↑

Duvar ve fotoğraf duvar kağıdı arasında seçim ne? Bir uzlaşma var mı?

Alışılmadık hale getirmek için içini dekore etmek isteyenler için artan ilgi bu soru. Her iki durumda da durumu canlandıracak. Duvar kağıdı kadar boyutlar da etkileyicidir; bu nedenle listelenen materyaller koşullu olarak bir kategoriye atfedilebilir. Ancak bu malzemeleri kullanmanın etkisi farklıdır. Duvar resmi boyanarak yapılan büyük ölçekli bir görüntü ise, duvar kağıdı daha basit ve ucuzdur. Görüntü ayrı duvar kağıdı parçalarından oluşturulur.

Yapıştırma işlemi duvar kağıdı

Yapıştırma işlemi duvar kağıdı

Farklılıkları anlamak için süreci anlamanız gerekir. Başlangıçta, teknik hala ham sıva üzerine boya uygulanması oldu. Şimdi böyle bir çalışma daha az sıklıkla yapılmaktadır.

Ancak, müşteri ıslak sıva üzerine boya uygulamasını seçerse, o zaman son iş temiz duvar resmi olarak adlandırılır.

Ancak aynı duvar kuru bir doku tabakası üzerinde boyama olarak kabul edilebilir.

Çizim, duvar kağıdının yapıştırılmasından daha yaratıcı bir meslek olarak kabul edilir. Evet, ve diğer göstergelerde onlar ileride.

Bunun nedenleri var:

 • İlk durumda, sanatçı müşterinin beğendiği arsayı yeniden üretmeye çalışır. Bu konuda sanatçının, öğeleri kaldırabileceği veya kendine ait bir şeyler ekleyebileceği, hayal gücüne çok yer var. Bu yaklaşım iç mekanı dekore etmenizi sağlar.
 • Duvar kağıdı otomatik olarak yapılırken fresk tamamen el yapımıdır. İşler takdir edilmekte ve daha fazlası için ödenmektedir. Ancak el işi, fresklerin hızla işe yaramayacağı anlamına gelmez.
 • Fresklerin karakteristik avantajı dayanıklılıklarıdır. Duvar kağıtları çok dayanıklı değildir - bir dereceye kadar aşınma direncine sahiptir. Duvar kâğıtları, çalışma yüzeyi ve odanın tamamı için bir dizi gereksinimi derhal ortaya koyan bir kağıt kaideye sahiptir. Duvarlar tamamen düz olmalı ve oda çok ıslak olmamalıdır. Duvar kağıtları vinil dokulu olabilir. Vinil duvar kağıdı daha fazla dayanıklılık verir. Ancak fresklerle duvar kağıdı bu göstergede yarışamaz. En dayanıklı duvar kağıdını düşünürsek, o zaman bu dokuma olmayan model.

Yemek odasının modern iç kısmında

Yemek odasının modern iç kısmında

Dokumasız duvar kağıdı derhal, parametreleri bilerek satın alınabilir, ancak çoğu zaman sipariş için ayrı ayrı yapılır. Bir tabaka ile kaplama sonra alçı, duvar kağıdı duvar resmine benzemeye başla. Ortalama fiyata net bir önyargıları var. Daha uygun bir seçenek satın almak fotoğraf kağıdı.

Antika resim

Antika resim

Daha da ileri gidebilir ve en ucuz kağıt duvar kağıdını satın alabilirsiniz. Kırılganlığı nedeniyle, sadece finansal fırsatlar ciddi şekilde sınırlı ise yapılmalıdır. Maliyet, sanatçının beceri derecesi üzerinde oluştuğundan, ucuz bir seçenek de bulabilirsiniz.

Kağıt fotoğraf duvar kağıdı ile ofis

Kağıt fotoğraf duvar kağıdı ile ofis

menüye dön ↑

avantajları

 • Amaç, iç mekanı eski bir stile getirmekse, modern baskı yöntemleri neredeyse tam bir özgünlük elde edebilir.
 • Kendiniz için uygun bir resim bulmak için sorun değil.
 • Hazır bir çözüm üzerinde ve bireysel bir düzende kalabilirsiniz.
 • Görev görsel alanı arttırmaksa, istediğiniz görüntüyü seçebilirsiniz.
 • Bazı fresk türleri deterjanlarla temizlenir.
 • Sadece duvarlarda değil, tavanda da kullanılabilirler.
 • Duvara karmaşık bir görüntü aktarmak için sorun değil. Modern dijital teknolojiyi kullanarak yazdırırken.
 • Resim zamanla bozulmaz.

Oturma odası özgün tasarım

Oturma odası özgün tasarım

menüye dön ↑

En Popüler Resimler

Her şey çevreye bağlı. Popüler bir hareket, ünlü resimlerden birinin kullanıldığı zamandır. Bu tür reprodüksiyonlar genellikle tüm duvarda taşınır. Klasik görüntülere gelince, onlar eski ya da dini bir hikaye kalitesinde olabilir. Antika iç mekanlar için, o zamanların hayatından herhangi bir sahne seçilir.

Resmin Michelangelo Tarafından Yaratılışı, Adem

Michelangelo tarafından "Adem'in Yaratılışı" resminin çoğaltılması

Soyut çizimler kullanırken, seçilen renk önemlidir. Klasik yöntemden daha ucuzdur. Soyutlama stencilled. Odanın kasvetli sorununu çözmek gerekirse, o zaman bu çiçek süsleme ile yapılabilir. Burada, özellikle odanın pencereleri kuzeye bakarsa, kokulu bahçelerin resimlerini kullanmak daha iyidir.

Büyük çiçek salkımının görüntüsü düşük tavanlı bir odanın eksikliklerini düzeltebilir.. Manzaralar da popülerdir. Seçenek evrenseldir, çünkü herhangi bir iç kısma sorunsuzca sığabilir. Belli bir tazelik ve özgürlük atmosferi veriyor. Bu kategori çayır, yaban hayatı ve plaj görüntülerini içerecektir. Başarılı alım, sıradışı görünümün açılacağı sahte pencerelerin kullanılmasıdır.

Fresk koridorda, oturma odasında, mutfakta ve yatak odasında nasıl görünüyor? 150+ Orijinal fikir Fotoğraf Çeşitleri

"Penceredeki çiçek açan gül"

Ünlü bir kişinin duvar resmine aktarılabilir. Bir aktör, dansçı ya da müzisyen seçebilirsiniz, asıl şey odada olmanın haklı olmasıdır. Daha az popüler olmayan arazilerdir. Arsa nereden geldiği önemli değil.

Mesele o zaman geri dönmek, durumu yeniden yaşamak.

Bu tür görüntülerin tümü, başlangıçta antika süslenmiş iç mekanlar için uygundur. Örneğin, bu tür odalarda, resme saray tarzı vermek için altın bir çerçeveyi çerçeveleyebilirler. Görüntünün kendisi ünlü sanatçıların resimlerinin kopyalarını kullanabilir. Ancak odanın tarzının klasisizm veya gotik ile ilgisi olmasa bile, o zaman hala girilebilir.

Saray tarzında iç yatak odası

Saray tarzında iç yatak odası

Minimalist bir stil için kentsel görüntüler seçilebilir. Afrika tarzı oda, Afrikalı kızların portrelerine sahip olabilir. İç mekanda kullanıldığında çatı katı tarzı grafiti üzerinde durabilir.

Katalogdan resim seçerken, revizyon gerekip gerekmediğini netleştirmek önemlidir. Uzman resmin konumunu değiştirebilir, bazı gölgeleri değiştirebilir, gerekli öğelere odaklanabilir veya gereksiz ayrıntıları kaldırabilir. Resim olarak ve kendi fotoğraflarınızı kullanabilirsiniz. Böyle bir resim oluşturmak için önce bir bilgisayar görselleştirmesi gerçekleştirmelisiniz.

menüye dön ↑

Yaratılıştaki son eğilimler

Zaten edinilmiş bir iç stile sığdırmak için bir sorun değil.

Her şey resmin konusunun seçiminin doğruluğuna bağlıdır.

Fidanlık iç Dünya Haritası

Fidanlık iç Dünya Haritası

Romantik tarz için pastel renkleri ve çiçek görüntülerini tercih etti. Minimalizm, soyutlamanın bir görüntüsünü gerektirir, böylece grafik detayları mümkün olduğu kadar açıktır. Popüler İtalyan motiflerine başvurabilirsiniz. Bunu yapmak için çerçeveyi doğal bir taş haline getirmek önemlidir.Altın renkli kumtaşı kullanmak mümkündür, ancak uygun olacaktır. yapay taş hafif mermerin altında. Duvara ek olarak, üzerine yerleştirilebilir tavan.

Tavan freskleri

Tavan freskleri

Kullanım şartları
 • Büyük kompozisyonlar sadece geniş bir daireye bakar.
 • Alçak tavanların varlığı durumu acı verici hale getirir, bu nedenle oda fresklerle “dışarı çekilmelidir”.
 • Ayrıntılarla abartmamak ve kompozisyona gereksiz unsurlar eklememek çok önemlidir.
 • Birbirleriyle ilgisi olmayan maddeleri karıştırmaya gerek yok. Örneğin, kötü bir karar, uygunsuz bir modern arka plandaki eski karakterlerin imajı olacaktır.

menüye dön ↑

Stilleri çeşitli

Gelecekte bir kompozisyon oluşturacak sanatsal bir öğeyle sınırlandırmak daha iyidir.

Klasik iç duvar duvar resmi

Klasik iç duvar duvar resmi

İtalyan tarzı için tamamen antika kullanmanız gerekir. Boyutları büyüktür. Odanın ve mobilyaların parametreleri bu boyutlara uymuyorsa, farklı bir stil seçmek daha iyidir.

Bir alternatif, modern modernitedir. Modernde freskler için birçok farklı seçenek vardır. Modern iç mekanlardan başlarsanız, net ayrıntılarla öne çıkarlar. Kompozisyonda tüm detaylar görülebilmeli, dışbükey olmaları istenmektedir. Tezahürün duvardaki etkisini başarmak gerekir.

Yatak odasında modern fresk

Yatak odasında modern fresk

Benzerler minimalizm ve modernite için eşit derecede uygundur. Ancak, kompakt odalarda üç boyutlu çizimler kullanmamak daha iyidir. Görsel olarak algılamaları zor olacak.

Kompakt alan için kendi yöntemleri vardır:

 • Büyük bir pencerenin varlığı, alanı görsel olarak artırmanıza olanak sağlar. Hiçbir şey pencereden fresk şeklinde bir görünüm elde etmeyi engellemez. Alternatif bir açık dünya ile bir manzara.
 • Oda darsa koridordaha sonra bir pencereyi taklit eden bir duvar resmi gösterilerek daha hafif hale getirilebilir.
 • Bu etkiyi arttırmak için aydınlatma eklemelisiniz. Tam olarak dağılmış ışıkları taktığınızdan emin olun. Yanlara veya altlara yerleştirilmelidir.
 • Dar ve karanlık odalar için bir kemer takımı kullanmaya değer. Arka planın bahçeye ya da denize bakması önemlidir.
 • Eski illüzyonunu yaratabilirsin şömine.

Duvardaki aydınlık manzara, odayı görsel olarak büyütebilir.

Duvardaki aydınlık manzara, odayı görsel olarak büyütebilir.

Sadece böyle bir şeyi tasvir etmeyin. Oda ayrıntılı bir tasarıma sahip olmalıdır. Tekstillerin belli bir dokusu olmalı. Mobilya antika olarak yapılmalıdır. Aynı lambalar ve diğer öğeler için de geçerli.

Tavanda gökyüzünün resimli klasik bir resepsiyon da vardır. Bu teknik herkes için uygun değildir. Değerlendirmelere bakılırsa, bir süre sonra bu rahatsız etmeye başlar. Mavi gökyüzünün varlığı biyolojik saatte bir dengesizlik yaratıyor. Normal zaman duygusu bozulur. Bu nedenle, gökyüzü şeklinde yapmadan önce birçok kez düşünmeniz gerekir.
Gökyüzü şeklinde tavanda fresco

Gökyüzü şeklinde tavanda fresco

menüye dön ↑

Küçük bir oturma odası için öneriler

Bir fresk, eksik öğelere yer ekleyebilir. Oda görsel olarak çıkarılabilir veya tam tersi - daraltmak için. Tavanların dikey gerilmesi için, uzun nesnelerle çizimler kullanmanız gerekir. Bunlar yüksek binalar veya yüksek ağaçlar olabilir. Sığacak:

 • gök;
 • köprüler;
 • taş tonozlar.

Fresk, duvardan tavana rahatça geçen odayı genişletir. Sınırı silmeye odaklanır.

Fresk üzerindeki ağaç duvardan tavana devam ediyor

Fresk üzerindeki ağaç duvardan tavana devam ediyor

Kompakt odalar, parlak fresklerle birleştirilmez. Elemanın parlak rengi, bu durumda uygun olmayan varlığın etkisini verir. Çok büyük öğeler uygun değil. Kompozisyondaki parlak renklere odaklanmak daha iyidir. Küçük odalarda perspektif perspektifine sahip freskler organik görünüyor. Beklenti deniz kıyısına doğru uzanan bir patika ya da yoldur.

Odada akut bir boşluk eksikliği varsa ve ayrıca aydınlatma ile ilgili problemler varsa, onu sıcak renklerle yapmak daha iyidir.Bu adım, odaya belirli bir yumuşaklık ve hacim verecektir. Odanın konforu turuncu renk verir.

Japon resim

Japon resim

Oda büyükse, belirli bir alanı vurgulamak için duvar resimleri kullanılabilir.

menüye dön ↑

Mutfakta ne kullanılabilir?

Fresk, çalışma odasını rahat bir yere çevirmenizi sağlar. mutfak Ayrı duruyor, ancak normal fresk stillerini kullanıyor. Takım elbise ve klasik tarz, en gerekli. İşte önemli:

 • çizgilerin sadeliği;
 • sıva;
 • pahalı malzemeler;
 • formları temizle.

Mutfakta canlandırabilirsin:

 • Fransız ve İtalyan resimleri;
 • mozaik;
 • antika resim

Mitolojik kahramanlar ya da kendini belli eden yaşamların imgeleri çekecek.

Mutfakta Peyzaj açık havada

Mutfakta Peyzaj açık havada

Alçıdaki resme göre akılda bir sanatçı varsa yazarın resmine başvurabilirsiniz. Minimalizm veya yüksek teknoloji gibi stillerin daha erkeksi olduğu düşünülmektedir. Tüm stil işaretleri, erkek karakterin burada hüküm sürdüğünü gösterir. Aşağıdaki şekilde ifade edilir:

 • Önemsiz duvar dekoru, pürüzlülük, katı çizgiler, koyu renklerin baskınlığı. Bu işaretlerin tonunda fresk oluşturulmalıdır.
 • Bilgisayar grafiklerini kullanarak karmaşık bir mozaiği veya diğer yapısal görüntüleri simüle edebilirsiniz. Üç boyutlu çizimler açıktır. Resimler ne kadar parlaksa o kadar iyidir.
 • Tarzın tonunda sadece avangard görüntüler değil, aynı zamanda daha modern öğeler de var. Örneğin, karmaşık mekanizmalar veya tek renkli çizimler olabilir.

Mutfak tasarımı haşhaş ile fresco

Mutfak tasarımı haşhaş ile fresco

Stil daha kadınsı kabul edilir. Provence. Rahat bir ev ortamı oluşturulması ile karakterizedir. Bu aynı zamanda country tarzını da içerir. Bir stil oluşturmak için kaba sıva kullanmanız gerekir. Ayrıca kaba duvarlara yapışmanız gerekir. Soğuk tonların bir kombinasyonu açıktır.

Provence, ülke müziğinden biraz farklıdır, çünkü Provence'in renklerinde daha hassas tonlar hakim olmalıdır. Fresklere gelince, küçük olmaları gerekir. Avrupa mimarisinden veya manzaradan motifleri tasvir edebilirsiniz.

Provence Mutfağı

Provence Mutfağı

Geleneksel dekor unsurlarının içsel olduğu etno tarzı da vardır. Rusya için Petrikov resmi olabilir ve Ukraynalı motifleri de yakındır. Ülkenizin amaçlarını aktarmak gerekli değildir. Diğer ülkelerde parlak ve ilginç şeyler bulunabilir.

Japon ve Çin motifleri genellikle ödünç alınır. Peyzaj veya çiçek aranjmanı görüntüsünde kalabilirsiniz.

Tipik Japon tarzı öğe:

 • vinçler;
 • kiraz;
 • bambu.

Modern mutfaklar için Mısır trendi de talep görüyor. Kanonik tabloyu, altının hafif emprenyeleriyle birlikte kullanmak gerekir. Tonlar kuma benzemeli, bu nedenle sıcak bir ton olmalıdır.

Afrika stilleri, Fas tarzının da hissedildiği iştahı uyandırabilir. Hem geleneksel sanatı hem de Afrika savanasını kullanabilirsiniz.

Afrika tasarım öğeleri

Afrika tasarım öğeleri

menüye dön ↑

Çocuk odalarında bulunan fresklerin özellikleri

Bir çocuk odası için Çocuğun rahatı ve güvenliği ön plana çıkmaktadır. Çocuk odası için fresk seçerken, kullanılan malzemelerin güvenli olduğundan emin olmanız gerekir. Yeterince güvenilir ve dayanıklı olmalılar. Yıkanmalarına izin verecek seçeneği seçmeniz gerekir.

Seçilen malzeme kriterlere uygunsa, resmi seçebilirsiniz. Duvara bir karikatür kahramanı, bir peri masalından bir komplo, bir hava durumu veya doğal bir fenomen, komik bir hayvanı transfer edebilirsiniz.

Fidanlık için fresco

Fidanlık için fresco

Renk paleti ile tahmin etmek özellikle önemlidir:

 1. Pastel renkler, çocuğun sakinleşmesine yardımcı olacaktır - bir rahatlık ortamı yaratırlar.
 2. Yeşil renk rengini canlandırır ve iyileştirir.
 3. Mavi ve mavi renk gerginliği azaltmaya yardımcı olur - eğer bir çocuğun hiperaktivitesi varsa, o zaman bu tonlarda yapmak daha iyidir.
 4. Sarı renkler zihinsel aktivite üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.
Canlılık ve ruh hali parlak renk bolluğu verecek

Canlılık ve ruh hali parlak renk bolluğu verecek

Kırmızı renk gelince, kreş de mevcut olabilir. Ancak kırmızının özellikleri belirsiz davranabildiğinden, dikkatli olmanız gerekir. Kırmızı renk formda kalıyor ve güç dalgası veriyor, ancak küçük bir çocuk için gereksiz olabilir.

Cila kaplaması olduğundan emin olmanız gerekir. Kazara hasara veya çizilmelere karşı koruma sağlar. Ayrıca, kaplamanın mevcudiyeti ıslak temizleme yapmayı sağlayacaktır.

menüye dön ↑

Tuval üzerine resim ve fotoğraf baskısı yapın

En karmaşık ve pahalı olan tuval üzerine duvar resimleri

En karmaşık ve pahalı olan tuval üzerine duvar resimleri

Nispeten yeni bir yön, görüntülerin tuvale aktarılmasıdır. Görüntünün, sıradan resimler veya fotoğraflar ile ünlü resimler olarak kullanılabileceği gibi. Modern teknolojiler herhangi bir görüntüyü duvara aktarıyor. Ana şey, yüksek çözünürlüklü, yüksek kaliteli bir görüntü seçmektir.. Orijinal görüntü seçildiğinde, freskoyu iyileştirmek için bir yöntem seçebilirsiniz.

Yağlıboya resim taklidi yapılacaksa, duvarın görünümü iyileştirilebilir. Resim tuvalin yapısını değiştiren bir jel ile kaplanmıştır. İstenirse, master bireysel parçaları çizmeyi bitirebilir veya kendisinden bir şey ekleyebilir. Gerekli vuruşlar yapılır yapılmaz sadece tuvali cilalamak için kalır. Bu, tuvalin mümkün olduğu kadar uzun süre korunmasına yardımcı olacaktır.

Tuvalet bile bir sedye üzerinde bir fresk ile dekore edilebilir

Tuvalet bile bir sedye üzerinde bir fresk ile dekore edilebilir

Oluşturulan tuval bir çerçeveye gerilir ve sonra duvara asılır. Tuvalin boyutu resmin boyutuna bağlıdır. Daha önce de belirtildiği gibi, kompakt bir odaya özel bir yaklaşım gerekiyor. Odanın parametreleri izin veriyorsa, bireysel fresklerin bir panelini yapabilirsiniz. Birkaç fresk yan yana yerleştirilir. Çalışmanın sonucu modüler bir kompozisyon olacak.

Panelin, özellikle lambaları veya mobilyaları hiçbir şey engellememesi önemlidir. Bu bölgenin ayrıca vurgulanması daha iyi olur.

Klasik fresk örnekleri

Tasarım Fikirleri

Sıva bazlı duvar resmi

Sıva bazlı duvar resmi

Sonuç olarak, duvar resimleri kullanımının her odada işe yaramayacağını söyleyebiliriz. Ve her aile bütçesi de onların kurulumunu çekmez. Yararları arasında fresklerin organik olarak göründüğü çok sayıda stil olduğu da belirtilebilir.

8 Toplam puan
Duvar boyama

Fresk, gri bir duvarı bile günlük bir tatile dönüştürecek bir yöntemdir. Uygulaması kolay ve uzun bir süre boyunca en önemlisi olan birçok stil, form ve seçenek. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
7
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Tam orijinallik
 • Geniş bir alanı kapsar
 • Yürütmeye erişen herhangi bir resim
 • Görme alanı artırın
 • Kullanımda pratik
 • Birçok tür deterjanlarla temizlenir.
 • Resmi duvara aktarmak kolay
 • dayanıklı
 • Uygulama stilleri çeşitliliği
eksileri
 • Her odada kullanılamaz
 • Maliyeti
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn