Küçük, dar, dar, köşe koridorlar ve nasıl konforlu bir salona dönüştürüleceğine dair en iyi fikirler (200+ Fotoğraf)

Tasarımdaki en zor testler arasında, özellikle koridor küçük ve karanlıksa, koridorda ne yapılması gerektiği ortaya çıkarılmalıdır.

Bu makalenin içeriği:

İlk başta, çalışma biraz umutsuz görünebilir - duvarları genişletmek dışında, minimal bir alanda ne yapılabilir? Küçük bir koridoru sıcak, hafif ve çekici bir alana dönüştürmek için bazı ışık düzeltmeleri olduğu ortaya çıktı.

Loft tarzı koridor

Loft tarzı koridor

Fikirlerden ilham alın

Koridorların tasarımı bazen oturma odalarının tasarımından daha fazla çaba gerektirir. yatak odaları ve mutfaklar. Bir yandan, bu geçiş odasının tasarımı genel stile uygun olmalıdır. evde. Öte yandan, koridorların içi rahat olmalı. Giriş holü genellikle birkaç odayı birbirine bağlar, böylece mutfaktan her yere gittiğinizde göreceksiniz. oturma odası veya oturma odasından yatak odasına.

Koridoru mümkün olduğu kadar başarılı ve pratik hale getirmek için uzman görüşüne göre bu ipuçlarını öğrenin.

Tasarımdaki birçok parlak renkler vurgulanacak

Tasarımdaki birçok parlak renkler vurgulanacak

Başarılı bir tasarım için ipuçları
 • Ekstra depolamaya ihtiyacınız varsa dahili modülleri kullanın. Diğer tüm durumlarda küçük bir odayı karıştırmayın: yan masa çünkü sanatın konusu yeterli olacak;
 • parlak renkler ekleyin. İçin kalın renk kullanabilirsiniz duvarlar veya mobilya. Her durumda, koridor tasarımınız yalnızca bundan faydalanacaktır;
 • Duvarları bir resim galerisi veya fotoğraflarla süsleyin. Bu dekor yer kaplamaz, ancak harika görünür;
 • mat karanlık bir koridorda bile uygun olur;
 • anlamlı duvar kağıdı ilginç bir desenle - herhangi bir alanı canlandırmanın başka bir yolu;
 • çoklu dıştan takma fikstürler - Uzun koridorlar için en iyi çözüm. Mobilyalarınız varsa, masa lambaları veya dahili LED şeritleri de kullanın;
 • favori tarzınıza bir dokunuş ekleyin. Çatı katı tarzındaki nesneler, şık şık mobilyalar veya modern bir lamba, koridor tasarımına kolayca taze bir görünüm kazandırabilir;
 • tavanı sıradışı bir renkte boyayın, duvarlara ilginç bir kalıplama ekleyin. Dekorasyon için odun kullanın.

Fotoğraflarla galeri harika görünüyor

Fotoğraflarla galeri harika görünüyor

Aşağıda, bir sonraki onarımdan ilham almak veya kendi ellerinizle projelemek için koridoru dekore etmek için birçok fikir bulacaksınız.

menüye dön ↑

Mobilya nasıl seçilir?

Salon daha fazla gösterim için tonu ayarlamak için geniş ve misafirperver olmalıdır.

Bu alan da pratik olmalı, çünkü gerekli şeyler her gün koridordadır.:

 • anahtarlar;
 • cüzdan;
 • telefon.

Bu nedenle, başarının anahtarı, tüm önemli şeyleri yakın erişime açık tutmaya yetecek kadar işlevsel bir alan yaratmaktır, aynı zamanda girişte sıcak ve rahat bir atmosfer hissi yaratmaktadır.

Süs olarak hizmet edebilecek çok işlevli mağaza

Süs olarak hizmet edebilecek çok işlevli mağaza

menüye dön ↑

Temelleri

Benzersiz vuruşlar yapmaya başlamadan önce, alanı etkileyen temel temel unsurları gözden geçirmek için zaman ayırın.

pratiklik

Dekoratif olduğu kadar işlevsel bir mekan oluşturmak, koridorun uygun şekilde organize edildiğinden emin olmanıza yardımcı olacaktır.Pratikliği geliştirmek için erken aşamada zaman harcayın:

 • sık sık ayakkabı dağınık?
 • posta masasında kapı tarafından biriktiriliyor?

Yaşam tarzınıza bakın ve alışkanlıklarınızla çalışacak bir alan yaratın.Tasarımdaki asıl sorunların çözümü, koridoru ev işlerinin eksikliğini hissetmeyeceğiniz rahat bir yer yapacaktır.

Tam uzunlukta raflara sahip aydınlık iç mekan

Tam uzunlukta raflara sahip aydınlık iç mekan

Bir tasarım oluşturun

Dairenin büyüklüğüne ve şekline bağlı olarak, koridor basit bir giriş veya kalan odaları birbirine bağlayan bir ara alan olabilir.

Kurulu
Renk, aydınlatma ve doku daha simetrik bir alanın yanılsamasını yaratacaktır, bu nedenle küçük bir odayı daha açık ve konforlu hale getirmek için fonksiyonel duvarlar ve etkileyici mobilyalar gibi akıllı çözümler kullanın.
Ahşap dekoratif paneller - eşsiz, şık ve güzel

Ahşap dekoratif paneller - eşsiz, şık ve güzel

Maksimum doğal aydınlatma

Doğal ışığın alan üzerinde çok büyük bir etkisi vardır: kusur odayı karanlık ve kasvetli veya aydınlık ve havadar yapar.Bir pencerenin veya kapının önünde ışığı artıracak şık bir ayna ve parlak bir zemin kullanın.

Renk paleti

Koridorda daha cesur, zengin renkler ve duvar kağıtları ile etkileyici vuruşlar ve deneyler için harika bir yer. Gözden geçirilen bir yer olarak, günde birkaç kez koridordan aşağıya ineceksiniz, ancak nadiren oturup, hoşunuza giden renkleri kullanmak için iyi bir yer yapan ancak bir yatak odası veya oturma odası için yeterince müdahaleci olan bir yer.

Çiçekleri denemek için harika bir yer.

Çiçekleri denemek için harika bir yer.

Tarzını seç

Stiliniz tasarım kararını etkileyeceğinden, kullanacağınız görünümü değerlendirmek için biraz zaman ayırın. Doğal ahşap ve nötr duvarlar, gündelik şıklık yaratmak için mükemmel bir zemin oluşturacaktır.

Daha kentsel bir görünüm için, net bir beyaz arka plan seçin ve onu hayata geçirin:

 • mimari çizgiler ile;
 • renkli lekeler;
 • parlak mobilya parçaları.

Daha derin soğuk renkler, etkileyici ayrıntılar ve metal aksesuarlarla denemeler yaparak mekanınıza cazibe ve incelik katın.

Işık ve aydınlık duvarlar

Işık ve aydınlık duvarlar

menüye dön ↑

düzen

O zaman mobilyayı ve onu nasıl ayarlayacağınızı düşünmenin zamanı geldi. Koridor bir geçit olduğundan, en iyi ihtimalle sadece bir veya iki parça mobilyaya ihtiyacınız olabilir.

Kurulu
Atanan tüm fonksiyonları yerine getirmesini sağlamak için her bir parçayı dikkatlice seçin.
Bir veya iki parça mobilya yeter

Bir veya iki parça mobilya yeter

Konsol masa

Tablonun tarzı genel etkinin anahtarıdır ve pratik ve güzel olmalıdır. Depolama bir önceliktir, bu yüzden kutulara ihtiyacınız olup olmadığına karar verin. basitmasa üstü Daha iyi görünüyor ve her zaman yakın erişime ihtiyacınız olan birkaç öğe için alan sağlayabilir.Satın alınan konsol masa tablasının duvardan dışarı yapışmayacağından ve evdeki hareketi bozmayacağından emin olmak için alanınızı dikkatlice ölçün.

Dar konsol masa üstü fazla yer kaplamaz.

Dar konsol masa üstü fazla yer kaplamaz.

Sandalye veya tezgah

Küçük bir sandalye veya tezgah, konukların çıkarmasını veya oturmasını kolaylaştırır. ayakkabı. Ayrıca, yakınlarda tutmak istediğiniz öğeler için fazladan depolama alanını iki katına çıkarma imkanı sunar. Tezgahı yanına yerleştirin kapının yanında veya rahat oturması için karşı köşede.İniş alanının alanla orantılı olduğundan emin olun. Kolçaklı ve arkalıksız basit, rasyonelleştirilmiş bir sandalye, dağınıklık hissinden dar bir giriş tutacaktır.

Aynı anda tezgah olarak kullanılan ayakkabılar için komodin - mükemmel bir çözüm

Aynı anda tezgah olarak kullanılan ayakkabılar için komodin - mükemmel bir çözüm

menüye dön ↑

Son dokunuş

Aksesuarlarınız, tasarım planınızı gerçekten entegre eden ve karakter ekleyen şeylerdir. Kişisel tarzı vurgulayan detayları seçin ve son akor olarak derinlik ve ilgi yaratın.

Aksesuarlar kişisel tarzınızı tanımlar.

Aksesuarlar kişisel tarzınızı tanımlar.

aynalar

Aynalar - İç mekan tasarımcısının temel sırlarından biri. Bu, ışığı yansıtacak ve odayı açacak inanılmaz derecede çok yönlü bir aksesuardır.

Aynanın stili, sahip olduğunuz alanı belirleyecektir: küçük veya dar alanlar için, basit dikdörtgen şekiller ile paraziti ve gürültüyü en aza indirin.

Ayna - küçük odalarda evrensel bir aksesuar

Ayna - küçük odalarda evrensel bir aksesuar

halı

Koridoru aydınlatmanın ve tüm odayı kişiselleştirmenin hızlı ve kolay bir yolu şık bir halıdır. Odaya odaklanacak, gözü alanın merkezine çekecek ya da bir geçit yardımı ile genişletecektir.

Kurulu
Alanınız sıkıcı görünüyorsa, bir ölçek ve doku seçeneği seçin.
Ray görsel olarak koridoru uzatır

Ray görsel olarak koridoru uzatır

lambalar

Vurgu aydınlatması eve girdiğinizde rahatlık hissi yaratmanın harika bir yoludur. Bir raf veya konsolun ucuna iki özdeş lamba ekleyerek tasarımınızda simetri yaratın. Koridorunuz gün boyunca karanlık kalırsa ve doğal ışığa yeterince erişemiyorsa, bir avize yerine, çok sayıda yapılabilecek üst aydınlatmaya dikkat edin, birkaç küçük lamba kullanın veya gömme aydınlatma takın.

Koridorda sahne ışıkları, modern bir tarzda dekore edilmiştir.

Koridorda sahne ışıkları, modern bir tarzda dekore edilmiştir.

İşlevsel duvarlar

Giriş holü aydınlık bir duvar oluşturmak için harika bir yer ve bunu başarmanın birkaç farklı yolu var. Şık raflar, en sevdiğiniz öğelerden bazılarını yerleştirebileceğiniz doğru odaklanma ve daha fazla depolama alanı oluşturur. Öte yandan, bir duvar sanatı birimi kişiliği uzaya getirmek için harika bir yoldur.

Kurulu
Eklektik bir atmosfer için farklı ebatlarda ve yüzeylerde çerçeveler seçin veya daha çekici bir görünüm için homojen bir pozlama oluşturun.
Bol miktarda depolama alanı olan fonksiyonel duvar

Bol miktarda depolama alanı olan fonksiyonel duvar

aksesuarlar

Aksesuar size daha fazla kişilik kazandırmak için harika bir fırsat sunuyor. Sık kullanılan birkaç öğeyi gösterebilir veya diğer fonksiyonel öğelerin daha pratik olmasına yardımcı olabilirsiniz.

Çini - dekorasyon için birçok seçenek ile pratik bir kaplama

Çini - dekorasyon için birçok seçenek ile pratik bir kaplama

Kurulu
oval ayna ve saatler duvarlara ilgi eklemek için iyi yollar. Fakat burada form, mekan kadar önemli değil. Uzak duvara bir ayna veya saat takmak odayı daha uzun hale getirir; yarı yolda bulunan büyük bir ayna mükemmel odak noktası olacaktır.

Görünümün, rengin, bitişin, şeklin ve tarzın hassas tekrarı ile tutarlı olduğundan emin olun.

Misafirleriniz için çiçek vazoları

Misafirleriniz için çiçek vazoları

menüye dön ↑

Ayakkabı kutusu ile salonu

Eğer büyük bir aileniz varsa, odanın dağınık ve kötü tasarlanmış kılan evin etrafında dağılmış büyük miktarda ayakkabı olacak. Bu durumda, ayakkabılarınızı depolayacak bir ayakkabı dolabına ihtiyacınız vardır.Tamamen modern, şık ve özenle tasarlanmış olmalı. Ayakkabılar için ne kadar alana ihtiyacınız olduğunu ve ihtiyaçlarınızı temel alarak düşünün, tam teşekküllü bir aile için ihtiyacınız olan her şeyi sağlayacak uygun kopyayı seçin.

Ayakkabı dolabı - büyük bir aile için harika

Ayakkabı dolabı - büyük bir aile için harika

Ayakkabılar için saklamanın birçok farklı yolu vardır: çekmeceli veya örneğin çekmece veya dolap kapılarına basarak, modern dekorla eşleşmesi için açılarak açılabilir.Ayakkabı deposu hacimli olmamalıdır. İyi ayakkabı kutuları kolayca herhangi bir salona sığacak.

Tavana kadar ayakkabı dolabı

Tavana kadar ayakkabı dolabı

menüye dön ↑

Ana depolama türleri

Ayakkabılarınızı saklamak için o kadar çok farklı yöntem var ki, sizin için neyin en iyi olduğuna karar vermek zor. Ayakkabı saklama seçenekleri hakkında bilmeniz gereken her şeyi toplamaya çalıştım ve bir ayakkabıcı seçerken yararlı olabilir.

Bir ayakkabı düzenleyici, tüm ayakkabılarınızı zarif ve kolay bir yere itmenin harika bir yoludur. Depolama tipleri genellikle kaç ayakkabıya uyduğundan ve tasarımdan farklıdır. Ne kadar alana ihtiyacınız olduğuna bağlı olarak, küçük, konforlu ve ekstra yer kaplamayan bir çözüme ihtiyacınız olabilir.

Daha maceracıysanız, konuklar evinize girdiğinde gözünüze çarpacak yapısal bir eleman isteyebilirsiniz. Ayakkabı dolapları ayrı durabilir veya ana kabine eklenebilir, minimum bakım gerektirir.

Küçük bir odada ayakkabı organizasyonuna ihtiyaç var

Küçük bir odada ayakkabı organizasyonuna ihtiyaç var

Ayakkabı raf

Saklamak için çok ayakkabınız varsa, ayakkabı rafları harikadır. Hafif ve ucuzlar. Ve farklı şekil ve boyutlarda gelirler, böylece ihtiyaçlarınıza göre bir şeyler bulabilirsiniz.

Ayakkabıların tripodu 10'a kadar veya 50'ye kadar ayakkabı tutabilir, bu da ayakkabı koleksiyonunu büyük veya sık sık değişen insanlar için evrensel yapar.
Ayakkabı rafı elle yapmak kolay

Ayakkabı rafı elle yapmak kolay

Ayakkabı dolabı

Odanın tasarımına uygun bir şeye ihtiyacınız olursa, ayakkabı dolabına bakın. Bu depolama türünün raftan daha fazla tasarım seçeneği vardır. Rahat bir ayakkabı yerleşimi sağlamak ve koridoru bir kerede süslemek için tüm boş alanlara aldırış etmiyorsanız - bu sizin seçiminiz. Metal, ahşap ve hatta aynadırlar.

Ayakkabıları asgari bakımla yerleştirmenin yanı sıra, ayakkabı rafları çok estetik ve hoş görünüyor ve dekorasyon işlevini yerine getiriyor.
Zarif ahşap dolap beyaz boyalı

Zarif ahşap dolap beyaz boyalı

Havai depolama

Küçük bir alan için başka bir depolama yöntemi kullanmaktır. elbise askısı ayakkabılar için. Alanınızı etkili bir şekilde kullanmak istiyorsanız, dıştan takma ayakkabıların saklanması, alanınızı diğer süslemeler için kullanabilmeniz için büyük miktarda ayakkabıyı nazikçe saklamanıza olanak tanır.

Bu tür depolamayı ön kapıya yerleştirmekten kaçının. Hareket bu alanda en aktif olanıdır, bu nedenle bazen ayakkabıların yakalanması zorlaşır.
Ayakkabı depolamak için ilginç bir çözüm - askılar

Ayakkabı depolamak için ilginç bir çözüm - askılar

menüye dön ↑

Görsel olarak daha dar bir salon "Kruşçev" yapmak için 12 dekor fikirleri

Salonlar çok önemlidir, "yüzü" ve ilk izlenimi olmak, bu yüzden benzersiz ve şık olmaları gerekir. “Kruşçev” salonunun uzun bölümlere sahip mekanın şekli nedeniyle süslenmesi dar ve zordur. Onları görmezden gelmemeyi öneririm. Sizi ve yaşam tarzınızı ifade edebilirler, girişten itibaren önemli bir mesaj verebilirler.

Benzersiz ve stil

Benzersiz ve stil

En iyi aile fotoğraflarını seçin ve "Kruşçev" in kapıları arasına asın.

Uzun ve dar bir koridoru olanlar için özellikle yararlı olan bazı ilginç fikirler. Alanını olabildiğince verimli kullanın. Küçük bir alana en çok uyan tasarımı seçin.

Aynalı dolap neredeyse farkedilemez

Aynalı dolap neredeyse farkedilemez

menüye dön ↑

Ayna kullanın

Aynaların temasına tekrar dokunamam: Görme alanını genişletmek için, burada değiştirilemez oldukları için yansıtıcı yüzeyler kullanın. Görüş hattını genişletmek için koridorun ortasına büyük bir ayna veya birkaç küçük resim eklemeyi düşünün.

Beyaz bir duvarda gruplandırılmış sıradışı aynalar toplamak çok güzel. Koridoru tamamlayacak ilginç ve sıradışı bir duvar oluşturacaklar.
Aynalar iki zıt duvara yerleştirilebilir.

Aynalar iki zıt duvara yerleştirilebilir.

menüye dön ↑

Oturma alanı olan dahili depolama

Kurulu
Dar bir koridorunuz varsa ve ayakkabılar, şapkalar ve çantalar için daha fazla alana ihtiyacınız varsa, etrafına dolabın bulunduğu bir duvar ekleyin.

Sadece boş bir alanı, bir oturma yeri ile gömme dolap yapmak için kullanın. Üstte, altta ve yanlarda depolama alanı kullanırsanız koltuk bir niş gibi görünecektir.

Yeterli saklama alanı sağlarken daha fazla alanın yanılsamasını oluşturmak için dar bir genişlik ve maksimum yükseklik seçin.
Yer tasarrufu sağlama kolaylığı

Yer tasarrufu sağlama kolaylığı

menüye dön ↑

Işıklandırmayı düşünün

Aydınlatma, özellikle dar koridorda çok önemli bir rol oynayabilir. Odada ne kadar fazla ışık bulunduğunu, alanın ne kadar geniş olacağını o kadar boşta kullanacağınızı unutmayın. Halı aydınlatması bu sorun için özellikle iyi bir çözüm olacaktır, çünkü en uzak ve karanlık köşeleri bilerek ayarlayabilmenizi sağlayacaktır.

Polka dot duvarlı siyah beyaz giriş holü

Polka dot duvarlı siyah beyaz giriş holü

menüye dön ↑

Duvarları boyamak

Bunu daha önce duymuş olduğunuzdan eminim: boya, mekanı en güçlü etkiyle yenilemenin en ucuz yoludur. Bu ifade büyük bir balo salonu ve küçük bir koridor için aynı derecede geçerlidir.

Koridorunuzu açık bir renkle boyayın, böylece özellikle doğal ışık yoksa, açık ve parlak görünmesini sağlayın.

Beyaz üzerine yoğunlaşmayın - herhangi bir ışık rengi aynı şekilde çalışacaktır, özellikle de boyanın kendisi belirtilen yeni ışığı yansıtmak için biraz parlaklık verirse.

Boyalı duvarlara sahip iç kısım kolay ve ucuzdur

Boyalı duvarlara sahip iç kısım kolay ve ucuzdur

menüye dön ↑

Kaplamaya renk ekleme

Duvarların rengine ek olarak seçilen renk şeması da alanınızı açabilir. Tasarımınıza çekici bir derinlik katmanı eklemek için duvarları tamamlayan bir gölge seçin.

Azure renk iç kısma derinlik katacaktır.

Azure renk iç kısma derinlik katacaktır.

menüye dön ↑

Kalıp kullanın

Daha fazla alan illüzyonunu vermenin temel yollarından biri, aşağıdaki gibi bir kalıplama kullanmaktır. tavan, yani bir kaide üzerine, ya da buna ve diğerine. Bu ayrıntı, alanı sınırlamaya, zarif, belirleyici bir görünüm kazandırmaya yardımcı olur. Kapıların (pencere) mimari elemanlarını vurgulamak için açık beyaz renkte büyük oymalı bir kalıplama tercih ediyorum, ancak tercih ettiğiniz bitişin stili ve rengi aynı etkiye sahip olacak.

Arıtma ve zerafet

Arıtma ve zerafet

menüye dön ↑

Resim ekle

Sanat çalışmaları görsel alanınızı da genişletebilir, ancak yalnızca doğru performansla. Koridorun her iki tarafındaki resimler duvarlarınızı birbirine yakınlaştıracaktır. Bunun yerine, mekansal potansiyelinizi en üst düzeye çıkarmak için bir tarafa yapıştırın.

Renk ve savurganlık ekleyin

Renk ve savurganlık ekleyin

menüye dön ↑

Yerleşik rafları takın

Küçük bir dekorasyon harikalar yaratabilir, dar bir koridora kişilik eklemek için onu kullanabilir. Ancak duvardan yapışan rafların gösterilmesi mekanı tahrip edecektir. Bunun yerine, duvara gömülü rafları monte etmeyi deneyin.

En sevdiğiniz dekoru göstereceğinden koridorunuzu serbest tutacaktır. Alanı genişletmek için bir bonus, her niş içinde spot ışıkları olacaktır.
Bir niş içine yerleştirilmiş raflar alan çalmaz

Bir niş içine yerleştirilmiş raflar alan çalmaz

menüye dön ↑

Halı kullanın

Koridorun ortasındaki uzun koşu halısı, bölgeye kendi sınırını vererek daha uzun ve daha geniş bir alan ortaya çıkarır. Bu numaradan en iyi şekilde yararlanmak için hafif ve parlak renkler ile seçin.

Sakin iç ve rengarenk geçit

Sakin iç ve rengarenk geçit

menüye dön ↑

Yüksek ve minimalist mobilyalar seçin

Geniş bir açık koridor manzarasına ihtiyacınız varsa, içinde görsel akışı engelleyen hacimli mobilyalara sahip olmamak önemlidir.

Anahtarların depolanacağı yüzey için, posta, açık bir görsel tasarım sağlamak için, minimalist tasarıma sahip, yüksek bacaklı bir konsol kullanın.
Mobilya hacimli olmamalıdır.

Mobilya hacimli olmamalıdır.

menüye dön ↑

Beyaz zeminler

Tıpkı ışık duvarları gibi hafif zeminler de alanınızı açabilir. Beyaz zemin döşemeyi düşünün. Şık görünüyorlar, tavanı yükseltiyorlar.

Beyaz zemin düşük odaya yükseklik ekler

Beyaz zemin düşük odaya yükseklik ekler

menüye dön ↑

Hiper-organize ol

Alan ne kadar küçük olursa, organizasyon o kadar önemli - dar bir alandaki bir karışıklık unsuru bile tüm atmosferi bozabilir. Bu yüzden püf noktaları test ettikten sonra yapmak istediğiniz en son şey, koridorunuzun her köşesinin temiz ve düzenli göründüğünden emin olmaktır. Koridorun düzenlenmesi ve yapılandırılması için her türlü kanca, tepsi, raf kullanın.

Pratiklik ve stil

Pratiklik ve stil

menüye dön ↑

Küçük (veya Varolmayan) Koridorlu Bir Ev için En İyi 7 Tavsiye

Bir koridor için yalnızca minimum alanınız varsa veya hiç yoksa, bu ipuçlarını uygulayabilirsiniz.

Ahşabın iç mekanda kullanımı her zaman eğilimindedir.

Ahşabın iç mekanda kullanımı her zaman eğilimindedir.

menüye dön ↑

Minimum bölge

Alçak bir raf veya dar mobilya kullanarak ayrı bir giriş alanı kurabilirsiniz.Anahtarlarınız ve önemli harfleriniz için iniş pisti olarak kullanabileceğiniz uyarlanmış bir alandır. Bu tür bir ev tasarımı fikri, hiçbir şey yok etmeden, yaratmadan, odak noktası yaratmanın kolay bir yoludur.

Askı ve ayakkabı için stand - ihtiyacınız olan her şey

Askı ve ayakkabı için stand - ihtiyacınız olan her şey

menüye dön ↑

Kapıdan başla

Giriş alanının olmamasından kaynaklanan sorun, konukların ilk izlenimlerinin doğrudan oturma odanıza düştüğü gerçeğinde ifade edilmektedir. Belirlenmiş bir giriş bölgesinin yoksa, kapının önündeki mobilyayı düzenleyerek bir alternatif yaratabilirsin.Ayakkabı giymek veya bir şemsiye bırakmak ya da sadece kapının yanındaki alanı dekore etmek için avluya, sundurma veya sundurma içine bir raf koyabilirsiniz.

Kompakt mini koridor

Kompakt mini koridor

menüye dön ↑

Alanı vurgulamak için boyama veya süsleme kullanın

İyi bir çözüm, boya veya desen (duvar kağıdı) kullanarak giriş alanının görsel seçimi olacaktır.

Kurulu
Zemin, duvar veya tavanı dekore etmek için herhangi bir seçeneği kullanın; orada olmadığında, ayrı bir alan hissine sahip olun.
Resme göre imar

Resme göre imar

menüye dön ↑

Bir tasarım öğesini kısmen çit

Bir duvar inşa etmeye gerek yok. Bu alanın odanın geri kalanından ayrıldığına dair görsel bir ipucu oluşturun. Bunu başarmak için, kapınızın yakınında büyük yapraklı bir bitki kullanın veya mobilyaları oturma odasına yönlendirmek için bölme olarak kullanın. Bölme, ışığı veya boşluğu tamamen engellememeli, yalnızca görsel bir sinyalin rolünü üstlenmelidir.

Kat İmarlı

Kat İmarlı

menüye dön ↑

İçte ve dışta iyi bir mat seçin

Bu tavsiye tamamen görsel bir ayrımın yaratılması ile bağlantılı değildir, aksine sağduyu buradadır. Kapınızın yanında ve odada bulunan başka bir halı daha fazla kir tutacak ve potansiyel olarak evinizi daha temiz bir hale getirecektir. Bunun, özellikle burada açıklanan diğer ipuçlarıyla ve fikirlerle birleştirildiğinde, bunun iyi bir tasarım öğesi olduğunu söylemeye gerek yok.

Kapı paspası evi kirden korur

Kapı paspası evi kirden korur

menüye dön ↑

Kapının yakınındaki alanı lezzetlendirin.

Bunun da, eğer yoksa, görsel bir giriş alanı oluşturmakla hiçbir ilgisi yok, ancak bu herhangi bir ev için iyi bir uygulamadır: hoş bir koku konukları (ve kendinizi) ağırlar. Koku rahatlık yaratacak, iyi dernekler, ev daha keyifli ve temiz görünecek.

Mavi ve beyaz küçük koridor

Mavi ve beyaz küçük koridor

menüye dön ↑

Mevsim uygun

Yılın zamanına bağlı olarak bir salon ihtiyacı mevsimden mevsime büyük ölçüde değişebilir. Bu nedenle, ayrı bir giriş salonunuz olsun veya olmasın, girişinizi her sezonun başında yeniden düşünmek için zaman ayırmayı düşünün (hangi büyüklükte veya odanız olursa olsun). Bu, evinizi kötü hava koşullarından korumak için ağır kışlık paltolar veya aletler için ek depolamaya ihtiyacınız olup olmadığını öğrenmek içindir.

Orijinal askı

Orijinal askı

menüye dön ↑

Özetliyor

Öyleyse, öğrendiklerimizden neye dayanmalıyız? Kendim için küçük bir koridorun ana dekorasyonunun güzel bir ayna ve koltuk olduğuna karar verdim. Başka neye ihtiyacın var? Bunu pratik bulmayabilirsiniz, ancak evinizdeki kaç yerin boş kaldığını, bir şeyleri saklamak için kullanılabileceğini düşünün:

Parlak renklerde klasik tarz

Parlak renklerde klasik tarz

 • altına koymak yatak mevsimlik ve hatta günlük ayakkabılarınızı saklamak için uygundur: saklama için geniş bir özel bölmeli çanta yelpazesi;
 • Evdeki tüm dolapları tavana kadar uzatırsanız, daha önce kullanılmamış olan boş depolama alanı miktarında şaşırtabilirsiniz;
 • Üst kısımları koridorda saklamak gerekli midir? Birçok tasarımcıya, genellikle yatak odasında bulunan ana gardırobunun depolanması için uzun süre kullanılması önerildi.

Köşe mobilyalar fazla yer kaplamaz.

Köşe mobilyalar fazla yer kaplamaz.

Ayrıca, giriş holü kartvizitinizdir ve bildiğiniz gibi, iki kez ilk izlenim bırakmak imkansızdır. Dolayısıyla bu alanı ihmal etmeyin.

Yani, küçük bir koridorun ana dezavantajları:

 • durumun hassas dengesini bozmamak için dış giyim eşyalarını serbestçe fırlatacak yer yoktur;
 • konutlarını uygun bir şekilde sunmak için daha az fırsat;
 • küçük bir alan her zaman ezicidir ve hemen girişten başladığında, ikiye katlanmak tatsızdır.

Çiçekler evinize rahatlık verir

Çiçekler evinize rahatlık verir

Sonuç olarak artı aramaya ihtiyacımız var, ancak küçük koridorumun artılarının ne olduğunu düşündüm. Ona bir bahane vermek zor, ama deneyeceğim:

 • Bu odaya yeni bir şekilde bakmayı öğrendim, ondan daha az bekledim;
 • tasarıma, odayı olumlu bir ışıkta öğretmek, avantajları vurgulamak, kusurları gizlemek için alışmak;
 • nihayet girişin yanındaki kabine kurtulmak: zordu, ama gerekli.

Şimdi şık bir sandalyeye sahip güzel bir koridorum, güzel bir çerçevede kocaman bir ayna var ve eve girdiğimde bu düetlere bakmaktan her zaman zevk alıyorum.

 

Koridordaki Koridorlar

Mobilya seçimi

8.5 Toplam puan
Küçük koridor, ama ne geniş!

Böyle bir koridorda pek çok şeyi barındırabilir, hayal bile edemezsiniz. Ana şey her şeyi planlamak ve donatmak. Sonuçta, koridor çeşitleri çoktur. Kendiniz için en konforlu, şık ve en iyi seçeneği seçin. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Kompakt yerleşim
 • Aynı tarzda düzenleme yeteneği
 • Daha az inşaat maliyeti
eksileri
 • Çok az yer
 • İsteğe bağlı olarak daha az fırsat verilmesi
 • Gerekli tüm mobilyalar dahil değildir.
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn