Gri duvar kağıdı ile iç tasarım (140+ Fotoğraf): Seçim ve kombinasyon için genel kurallar

Gri gölgedeki duvar kağıtları, alanı görsel olarak genişletir, mutfak, koridor, oturma odası ve yatak odası için iz bırakmayan bir iç mekan yaratır.

İçerik:

Çeşitli oda tasarımı için duvar kağıdı duvar kağıdı gri tonu

Belirgin renk sıcaklığının olmaması ve ton çeşitliliği birleştirmeyi kolaylaştırır gri odaya daha parlak veya nötr bir renk düzeni vermek için parlak tekstillerle kaplayın. Tonun doygunluğuna bağlı olarak grafit duvar kağıdı Parlak resimler için arka plan olarak kullanılabilir, aynalar, sıva veya "boş" duvarların tasarımının merkezi elemanı olabilir.

Gri sıkıcı değil

Gri sıkıcı değil

menüye dön ↑

Giriş salonu

Yeni binaların çoğunda dar minyatür Ön oda ek doğal ışık kaynakları olmadan dikdörtgen şeklinde. Görselin parlak grafitli görsel gölgeli iç tasarımı alanı genişletir ve iç mekanın daha sıcak görünmesini sağlamak için ek zemin lambaları ve duvar aplikleri kullanılmalıdır.

doku. İç mekan, duvarları görsel olarak düzenleyen ve odanın dekorunun parlak bir unsuru haline gelen belirgin bir kabartma duvar kağıdı ile tamamlanmıştır. Örneğin, dokulu taklit alçı küçük bir ışıltı ile birlikte, metal, doğaldan yapılmış büyük aksesuarlar ile birlikte retro tarzı yaratır odun.
Fotoğraf kullanarak koridor dekorasyon

Fotoğraf kullanarak koridor dekorasyon

malzeme. Kurulumu ve bakımı en basit - dokuma olmayan duvar kağıdı veya tekstil elyaflarına dayalı hafif seçenekler. Bu malzeme "şam" duvar kağıdı etkisi yaratır, koridor konforu verir.
renkleri. Küçük odalar tek sesli malzemeler ve küçük desenlerle dekore edilmiştir. Örneğin, geometrik renk herhangi bir stile sahip mobilya ile birleştirilir, duvarları minyatür ile dekore etmenize olanak sağlar ışıklar.

Kurulu
Koyu gri duvar kağıdı kombinasyonu ile beyaz veya açık gri mobilya içinde bir iç mekan yaratır İskandinav tarzı. Doğal ahşabın koyu tonları, inci grisi duvar kağıdı, tozlu pembe ve gri-bej tonuyla birleştirilerek vintage bir lezzet oluşturur.
Renk odaya klasik bir tarz verir.

Renk odaya klasik bir tarz verir.

menüye dön ↑

Oturma odası

Parlak perdelerle, masif kristallerle birlikte bu rengin dokulu duvar kağıtlarını kullanarak oturma odasının iç dekorasyonu avizelersırlı dolaplar İmparatorluk veya Art Deco tarzını yaratır. Kombine mutfaklı oturma odalarına sahip küçük dairelerin sahipleri, odayı belirgin bir şekilde duvar kağıdının açık tonları ile dekore eder.

doku. Oturma odası genellikle doğal kumaş, mermer veya dokulu ahşabı taklit eden belirgin bir doku seçmenize izin verir. Aynalar, zemin lambaları, kahve veya kahve tablolar. Bebekleri ve evcil hayvanları olan aileler, gri renkle boyamak için iz bırakmayan tuvalleri seçer.
Gri kapağın parlak tekstillerle birleştirilmesi kolaydır.

Gri kapağın parlak tekstillerle birleştirilmesi kolaydır.

gölge. Oturma odasının duvarları, daha koyu gri tonlarıyla yapıştırılabilir: grafit, gri-yeşil. Bu iç açık tekstil ile dekore edilmiştir: Veilsperdeler kilim. Oturma odası için renkler seçerek, ana ton ile aynı yoğunluğa sahip, daha doygun yeşil, zeytin tonlarında durun.
Süsleme. Geniş oturma odası büyük çiçekli duvar kağıtları ve geometrik desenlerle dekore edilecektir. Minyatür salon, gri-beyaz düz dokulu duvar kağıdı ile dekore edilmiştir.

Kurulu
Gri bir renk tonunda birkaç duvar kağıdı türünün kombinasyonu, koridor odasının üzerinde bölge rekreasyon ve resepsiyon için. Örneğin, yerleştirme kanepe misafirler için ve TV Odanın bir yarısında, nötr duvar kağıdı ile dekore edilebilir. kitap raflarBir sehpa ve sandalyeler zengin gri renk tonu duvarı çizen misafirlerle iletişim için bir alan yaratır.
Oturma odası iç

Oturma odası iç

menüye dön ↑

mutfak

Bir şehir dairesinde bulunan mutfak, yemek pişirmek, rahatlamak ve misafir almak için kullanılır. Gri bir renk tonunda pürüzsüz bir dokuya sahip olan kaplamalar, doymuş renklerde mobilyaların seçilmesini, rahatça boyutlandırılmış ekipmanların yerleştirilmesini, birkaç stilin bir iç mekanda birleştirilmesini mümkün kılar. Mutfak için duvar kağıdının yıkanması, kimyasal maddelere ve ıslak temizliğe dayanıklı olması kolay olmalıdır.

doku. Doğal elyaf içeren malzemelerin düzgün ve yoğun yüzeyleri normal sıcaklıktaki aşırı sıcaklıklara dayanıklı, pahalı görünüyor. İç rafinaj, duvar kaplamasına, ince bir parıltı veya süsleme ışıltısının varlığına rahatlama sağlayacaktır.
Mutfak için ilginç bir seçenek

Mutfak için ilginç bir seçenek

malzeme. Mutfak duvar kağıdının duvarlarına yüksek oranda cam elyafı yapıştırmak, görünümü etkilemeden malzemeyi düzenli olarak temizlemenizi sağlar. Sıradan dokunmamış malzemelerin takılması kolaydır, ancak agresif deterjanlarla düzenli temizliğe daha az toleranslıdır.
renkleri. Mutfak duvarlarının çoğu, yerleşik mobilyalar, önlük, boyutsal donanım ile kaplanmıştır, bu nedenle mutfak cephesine uygun duvar kağıdını seçmek daha iyidir.

Kurulu
Beyaz ev aletlerinin sahipleri, kurşun ve sedef tonlarını şarap renkli tekstillerle, bej mutfak cephelerinde, çelik-gri tonlarında birleştirerek iç mekanlara doygunluk verir. Koyu asfalt tonları, mobilya yuvalarına yerleştirilmiş güçlü bir avize, lambalar gerektirir.
Oda kısıtlama

Oda kısıtlama

menüye dön ↑

Bir yatak odası

Yatak odası, geniş bir desen, belirgin doku ve ekstra parlaklık (ışıltı, elmas, serigrafi baskı) ile dekorasyon ruloları için uygundur. mobilya yatak odaları ile sınırlı yatak veya bir kanepe, gardırop ve komodinlerle duvarlar büyük boyutlarda aydınlık süslemelerle dekore edilmiştir.

doku. Belirgin bir dokuya sahip kumaşların seçimi, dikkatsiz düzlükteki duvarlardan dikkati çeker, döşemeli mobilyalar ve nötr bir tekstil tonuyla birlikte daha doygun bir iç mekan yaratır. Kumaş, genellikle serigraf baskı ile süslenmiş yoğun kadife kumaşı, doğal elyafı taklit edebilir.
İç mekanın bir özeti olarak parlak güller

İç mekanın bir özeti olarak parlak güller

malzeme. Yatak odası şam kumaşlar, yoğun kadife, keçe ve vinil malzemelerle döşenmiştir. Fleecy dokusu, sesleri keser, odada daha yumuşak ve dinlendirici bir atmosfer yaratır.
renkleri. Yumuşak degrade geçişler ve zıt renkler iç mekanı canlandırır ve daha modern bir iç mekan yaratır. Vintage tarzı tekstil ile birlikte soyut, çiçek çizimleri, içini oluşturur. ProvenceVintage.

Kurulu
Doğal malzemeleri taklit eden geometrik gri duvar kağıtları, ağartılmış meşe ve diğer hafif ahşap tonlarında yapılan zeminlerle birleştirilmiştir. Soyut çizimlerle posterlerle süslenmiş gri-bej renkli duvar dizisi parlak bir eklektik iç mekan oluşturur.
Yatak odasının iç kısmında

Yatak odasının iç kısmında

menüye dön ↑

Süsleme seçimi

Işık-grafit tonlarının monofonik duvar kağıtları, tekstilin, mobilyaların koyu ve açık renkleriyle birlikte mekanı görsel olarak arttırır. Örneğin, gri bir gölgenin yumuşak geçişleri dekoratif sıva yardımı ile gerçekleştirilir, ince kağıt tuvallerin yardımıyla kolayca nötr gri bir duvar oluşturulabilir.

menüye dön ↑

Sıvı duvar kağıdı

Dekoratif sıva, yeni binalarda ve kır evlerinde bile duvarları dekore etmek için uygundur. Malzeme mermer, standart sıva sıva, taklit duvarlarda belirgin bir doku etkisi yaratır. Sıvı duvar kağıdı kimyasallarla günlük temizliği tolere eder, duvarlarda iyi ve görsel olarak düzlemsel kusurları yıkayın.

Provence tarzında

Provence tarzında

Sıvı duvar kağıdının tonunu küçük geçişlerde seçmeniz önerilir. Örneğin, duvarların alt yarısı daha koyu bir tonda, üst kısmı da dekor ilavesiyle gri-beyaz bir tonda çerçevelenmiştir. Kurulum bitmiş karışımın duvarlara uygulanmasını içerir, böylece resim bağımsız olarak yaratılabilir.

Sıvı duvar kağıdının çizimi, kurulum sırasında kıvırcık mala oluşturan süsleme ile sınırlıdır. Bu tasarım duvarlara dikkat çekmiyor, aydınlık bir dekora ve odalara ilave ışık bolluğu ile iyi gidiyor
.

Kurulu
Sıvı duvar kağıdıyla örtmek “soğuk” bir ofis içi oluşturur, bu nedenle pencereleri yemyeşil perdelerle süslemeniz, odalarda mobilya için dokulu döşemeler seçmeniz önerilir. Kaplama, her gün yoğun olarak kullanılan bir mutfak veya salon için uygundur.
İç modern tarzı

İç modern tarzı

menüye dön ↑

Desenli duvar kağıdı

Geleneksel büyük çiçekli süslemeler duvarlara dikkat çeker, aksesuarların az kullanılmasına ve ek ışıklandırmaya izin verir. Grafit renkli bir duvar kağıdının büyük bir desen, beyaz mobilyalar ve parlak renkli tekstillerle birleşimi, küçük bir odanın içi için bir temel oluşturur.

 • Tema çizimi Çiçek süsleri daha parlak görünür, odada çatı katı tarzları ve Provence tarzında aksesuarlarla bir araya getirilerek şenlikli bir atmosfer yaratır. Geometrik çizimler, daha büyük aksesuarlar gerektirir, özlü bir iç mekan yaratır, alanı görsel olarak genişletir.
 • Resmin boyutu. Resim veya litograf şeklindeki büyük süslemeler, mobilyalar ve aynı renkteki tekstillerle birleştirilir, aynaların, masif bagetlerin resimlerinin ve duvarlarda büyük saatlerin kurulmasını gerektirmez. Kural olarak, geniş bir desene sahip tuvaller, iyi bir aydınlatma seviyesine, az miktarda mobilya ve aksesuara sahip geniş odalar için seçilmiştir.

Geleneksel büyük çiçek desenleri

Geleneksel büyük çiçek desenleri

 • Resmin renk şeması. Sıcak gamın (sarı, kırmızı, yeşil) renkleri ile birlikte gri tonu uyumlu, yoğun bir iç mekan yaratır. Bu kombinasyonlar oturma odalarının duvarlarını, mutfakları ve avizeli geniş koridorları oluşturur. Birkaç grinin tonlarını birleştiren dim tasarımlar, daha küçük odalar için olduğu kadar günlük dinlenme ve rahatlama için de kullanılır.

Kurulu
Odanın dekorasyonu için kullanılan tekstil tonunda seçilen desenle rulolar: perdeler, yatak örtüleri, halılar, masa örtüleri. Ortak bir stil yaratmanın ikinci yolu, farklı renklerde yapılmış tek bir çizim teması seçmektir.
menüye dön ↑

Katı renkler

Aydınlatmalı odaların olduğu bir minyatür apartman dairesinde, gri tonlu duvarlar örtülür. Tek renkli bir tuval, duvarlardaki çok sayıda dekoratif elemanla birleştirilmiştir: resimler, büyük duvar saatleri, aynalar ve kurulumlar.

 • Renk seçimi. Doygunluk ve renk sıcaklığı, etraftaki mobilya parçalarından biraz daha düşük olmalıdır, bu durumda alan daha büyük görünecektir. Örneğin, koyu renkli mobilyalar ile birlikte gri-beyaz duvar kağıdı katı bir İskandinav iç mekanı yaratır, metal elementlerin bolluğu çatı katı tarzını oluşturur.

Çok sayıda dekoratif unsurla birleştirilmiş tek renkli tuval

Çok sayıda dekoratif unsurla birleştirilmiş tek renkli tuval

 • Doku seçimi. Belirgin bir faturaya sahip siyah-beyaz tuvaller, duvarların önemsiz kusurlarını maskeleyerek odayı sofistike hale getirir. Örneğin, boyama için duvar kağıdı, mantar veya keten kaplamayı taklit etmek, oturma odalarının, kütüphanelerin, sınıfların iç mekanlarında kullanılır.
 • dekorasyon. Duvarların tasarımını, daha hafif bir tondan oluşan masif filetolar, doğal ahşaptan yapılmış büyük süpürgelikler, duvar yüzeyine poster ve ayna yerleştirme yardımı ile çeşitlendirebilirsiniz.

Düz duvar kağıdının ve mobilyanın renk sıcaklığı aynı olmalı ve tüm odanın tam bir görüntüsünü oluşturmalıdır. Örneğin, inci grafit renklerle birlikte soğuk gün ışığı lambaları, düşük seviyelerde doğal ışık alan kuzey enlemlerindeki iç mekanlarda kullanılır.
Tek sesli seçenek

Tek sesli seçenek

menüye dön ↑

Renk seçimi

Klasik grafit tonu, aydınlatma ve aksesuarların eklenmesini gerektirir, laconic bir tasarım taklit eden stilize iç mekanlarda kullanılır. Gri tonlu kaplama duvarları, ek renklerle birlikte daha rahat ve renkli görünür:

Ana rengin doygunluğuna bağlı olarak, duvarlar daha parlak veya kesin, modern veya klasik görünür.

Kurulu
Zengin koyu renkler, oturma odalarını ve mutfakları dekore etmek için kullanılır: bol ışıklı aydınlatma şenlikli bir atmosfer yaratır. Yoğun mobilyalarla doldurulmuş ve aksesuarlarla aşırı doldurulmuş küçük odalar, açık tonlarda duvar kağıtları ile dekore edilmiştir: gri-bej, gri-beyaz.
Şık giriş holü

Şık giriş holü

menüye dön ↑

İç gri-beyaz duvar kağıdı

Zengin mobilya ve ev aletleri ile donatılmış, küçük bir alandaki odaların, mutfakların ve koridorların dekorasyonu için bez. Soğuk renkler tekstillere doymuş renklerin eklenmesini, ışıklandırmanın tonda yapılmasını gerektirir.

 • Resim seçimi. Çiçek renklerini taklit eden daha yumuşak görünümlü süsler, dantel. Gri ve beyaz kanvas Fotoğrafofislerin, kütüphanelerin tasarımında geometrik desenler, degrade dolgulu katı iç mekanlar yaratılır.
 • Doku seçimi. Nötr renk şeması, kumaş, ahşap, sıva taklit eden belirgin bir doku seçmenizi sağlar.
 • Malzeme seçimi. Gri-beyaz tonları oldukça kirli olduğundan, cam elyafından veya dokuma olmayan tabandan yapılan yıkanabilir formülasyonlara dikkat edilmesi önerilir.

Gri Beyaz

Gri Beyaz

menüye dön ↑

Koyu gri

Malzeme, aydınlık iç mekanları stilize etmek için kullanılır, bol miktarda dekoratif aynalar olan açık renkli mobilyalar gerektirir. Koyu gri tuvaller mutfak duvarlarını, koridorları ve geniş oturma odalarını oluşturur. Karşıt tekstiller (örneğin yeşil bir gölgede) ve duvar lambaları ile birlikte belirgin renk şeması günlük dinlenme için uygundur.

 • Resim seçimi. Zengin bir ton, hafif zemin kaplamaları ile birleştirilmiş duvarlara dikkat çeken küçük bir geometrik veya çiçek deseni anlamına gelir; tavan.
 • Doku seçimi. Küçük odalar pürüzsüz dokulu koyu gri tuvallerle dekore edilmiştir, dökme malzemelerin taklit edilmesi ankastre mobilyalar ve geniş odalar için uygundur.
 • Malzeme seçimi. Koyu gri skala koyu değildir, bu nedenle malzeme basit malzeme seçilebilir: kağıt, tekstil, mantar ağacı.

Kurulu
Koyu asfalt tonları, sıcak mobilya döşemeleri renkleriyle birleştirilmiştir. Odadaki çiçek süsleri, iç mekanları görsel olarak “yalıtmaya” yardımcı olacaktır.
Karanlık sürüm

Karanlık sürüm

menüye dön ↑

Gri bej

Popüler "sıcak" duvar tasarımı seçeneği, küçük odalara monte edilen gül ağacı rengindeki mobilyaların sahipleri için uygundur. Duvarların gölgesi oldukça çekicidir, böylece dekoratif elemanlar eşleşecek şekilde seçilir.

 • Resim seçimi. Gri-bej kanvasın üzerindeki süs, büyük ve dikkat çekici bir şekilde seçilmiştir, bu da iç mekana Provence tarzında bir dokunuş sağlar, vintage aksesuarlar görüntüyü tamamlar.
 • Doku seçimi. Bej tonu belirgin bir doku ve bol miktarda ek dekorasyonla birleştirilir: Döşenmiş kalıplar, parıltı ve yapay elmaslar.
 • Malzeme seçimi. Gri-bej tonu oldukça brendi, duvar kaplaması koruyucu balmumu ile işlem görüyor veya yıkanabilir duvar kağıdı satın alıyor.

menüye dön ↑

Gri Pembe

Renklerin birleşimi, şenlikli bir iç oturma odası, misafir odaları veya Çocuk. Tasarıma ve malzemeye bağlı olarak, bu tür tuvaller daha canlı görünebilir ve sarayın içini vurgulayabilir veya rahatlamak zorunda kalabilir.

 • Resim seçimi. Boho, Afrika: Gri-pembe renk şeması, etnik stillerle ilişkili çiçek süslemelerinde en uygun görünmektedir.
 • Doku seçimi. Pembe ton, duvarların kaplamasına dikkat çeker, bu nedenle doku açıkça belirgin olarak seçilir, kalın doğal kumaştan yapılmış şam kumaşların taklidi oluşturur.
 • Malzeme seçimi. Açık renklerin kombinasyonu oldukça gösterişlidir, hoş bir görünüm elde etmek için duvarların koruyucu kaplamalarla işlenmesi önerilir.

Kurulu
Parlak inci pembesi tonların çiçek desenli ve “yaşlı” beyaz mobilyalarla birleşimi iç mekanı klasik Provence tarzında oluşturur. Geometrik çizimler daha katı görünür, bol miktarda metal dekoru Amerikan tarzında bir oda yaratır.
Klasik, şık yatak odası

Klasik, şık yatak odası

Nötr gölge, küçük alanlara uygun sıcak renklerle birlikte Provence, Loft, Vintage stillerinin içini oluşturur.

Küçük çiçek veya geometrik desenlere sahip açık tonlardaki (gri-beyaz, gri-bej) inci duvar kağıdı alanı farklılaştırır, farklı tonlardaki mobilyalar ile birleştirir ve karmaşık aksesuarların seçilmesini gerektirmez. Bu tür malzemeler mekanın görsel olarak genişlemesiyle ilgilenen küçük daire sahipleri için uygundur. Büyük desenli daha doygun renkteki duvar kaplamaları, mobilya ve dekorla bir arada kullanım için daha karmaşık malzemelerdir, ilave aydınlatma ve aksesuarların önceden seçilmesi önerilir.

Dokulu gri-beyaz ve gri-bej kaplamalar “boyama” ya da küçük bir süsleme ile koridorlarda, mutfaklarda, küçük salonlarda ve yatak odalarında duvar dekorasyonu için malzemelerdir. Duvarlardaki posterler, baskılar, lambalar, saatler ve aynalar iç mekanı çeşitlendirmeye yardımcı olacaktır.

Gri duvar kağıtları

İç mekanı güncelliyoruz

9 Toplam puan
Dinlendirici bir iç mekan için gri duvar kağıdı

Gri duvar kağıdını seçin ve hangi rengi seyrelteceğinizi bilmiyor musunuz? İç tasarımın tüm inceliklerini biliyoruz ve güzel tasarımın tüm sırlarını sizlerle paylaşmaya hazırız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Kolay mobilya seçimi
 • Uzay genişleme etkisi
 • Kirlilik direnci
eksileri
 • Ek ışıklandırma ihtiyacı
 • Neme maruz kalma
 • Parlak tekstillerin seçimine duyulan ihtiyaç
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn