Şık, Konforlu ve Güzel (170+ Fotoğraf): siyah beyaz iç mekan (oturma odası, yatak odası, mutfak)

Beyaz ve siyah renklerde dekore edilmiş, iç sıradışı ve abartılı. Bu zıt renkler, dairenin eşiğini geçen herkesin dikkatini çekiyor.

Bu makalenin içeriği:

mutfak

Siyah ve beyazın iç mekanda birleşimi gıda evrensel bir seçenek olarak kabul edilir. Bu renkler küçük ve şirin bir mutfak alanında, ayrıca geniş bir alanda yer alan geniş yemek odalarında ve mutfaklarda iyi görünecektir.

İç evrensel seçenek

İç evrensel seçenek

Siyah ve beyaz, klasik bir iç mekanın temelini oluşturur. Tek renkli renkler şık iç mekanlar yaratmanıza yardımcı olur. Açık tonlar, yaşam alanına taze notlar getiriyor. Zengin siyah, sakin pastel tonlarla dinamik ve eşsiz bir kontrast oluşturur.

Tek renkli tonları doğru şekilde uygulayarak müşterilerimizin mevcut oda eksikliklerini düzeltmelerine yardımcı oluyoruz. Doğru kombinasyon siyah ile beyaz müşterinin küçük mutfağı görsel olarak genişletmesine yardımcı olur, daha geniş hale getirir. Kontrast tonları, aşırı derecede biraz yükseltmek istediğiniz odanın içi için seçilmiştir. tavan odada.

Alanı görsel olarak genişletin

Alanı görsel olarak genişletin

Renklerin etkin kullanımı için temel kuralları bilmeden, bir oda planlarken koyu ve açık ton kullanan bir kişi ciddi hatalar yapabilir.

Ve sonra oda kötü algılanacak. Cehaletsiz seçilen renk kombinasyonu, zamanlarının çoğunu içinde geçiren insanlara huzursuz davranabilir.

Düzgün bir kombinasyonu seçin

Düzgün bir kombinasyonu seçin

menüye dön ↑

Tasarımcılarımızdan ipuçları

Mutfağı siyah beyaz tasarlarken, tasarımcılarımızın tavsiyelerini dikkate almanızı öneririz. Bu iki rengi eşit oranlarda kullanmanın pratik olmadığı düşünülmektedir. Mutfakta koyu tonların kullanılması da izlenimi mahvedebilir. Bu öneriyi dikkate almazsanız, oluşturulan alan kasvetli ve donuk olabilir.

Kazanan temel seçenek beyazdır. Özellikle aşağıdaki durumlarda gerekli olacaktır:

 • Mutfak alanı çok küçükse, beyaz tonlar görsel olarak alanı genişletir.
 • Odaya doğal ışıklandırmaya yetersiz girişte: beyaz yüzeyler hafif parçacıkları yansıtma ve odayı daha parlak hale getirme yeteneğine sahiptir.
 • Mutfağın günlük temizliği için zamanın olmaması durumunda beyaz, gerçek bir yardımcı olacaktır. Parlak siyah yüzeylerde lekeler ve toz daha belirgindir.

Siyah baskın olduğunda

Siyah baskın olduğunda

Çok fazla beyaz kullanırken odadaki koyu tonlar görünmez. Gerekli kontrastların olmaması, odayı sıkıcı ve ilgi çekici hale getirecektir.

menüye dön ↑

Oturma odası

 Siyah ve beyaz renklerle dekore edilmiş bir oturma odasının sağladığı avantajlar:

 • Şık sofistike oturma odası Tek renkli tonların kullanılmasını sağlar. İç kısmına huş ağacından veya diğer değerli ahşaptan yapılmış, "siyah" veya beyaz renkte boyanmış "duvar" uyar.
 • Birkaç parlak vurgu ekleyerek, aile üyelerinin ve davet edilen kişilerin sık sık toplanacağı çok rahat bir oda elde edebilirsiniz. Beyaz germe tavanın doğru kombinasyonu, Duvar kağıdı iyi karanlık ile açık renkler mobilya odada eşsiz bir konfor ve stil yaratır.
 • Yüksek beyaz tavanlı, karanlık desenli açık duvar kağıdına sahip bir misafir odası kolayca ve ağırlıksız bir şekilde algılanır. Buna rağmen, oturma odası eksiksizliğini kaybetmez.
 • Açık gölgelerin hakim olduğu oturma odasının içi, uzun bir çalışma gününden sonra bir kişiyi rahatlatıyor. Aydınlık oturma odasında, kişi uyum ve güvenlik hisseder.
 • Siyah ve beyaz olan kontrast, oturma odasının olağandışı ayrıntılarını vurgular. Karanlık bir mobilya böyle bir odada pahalı ve zarif görünüyor. Tek renkli posterler iç mekanın yenilenmesine yardımcı olur ve kişiliğini vurgular.

Yüksek beyaz tavan

Yüksek beyaz tavan

 

İç tasarım için beyaz ve siyah renklerin seçimi genellikle standart olmayan kişilikler ve zevkli insanlar için ayrılmıştır. Bu tür iç mekanların sahipleri farkedilmeden gitmeye hazır değil.

menüye dön ↑

afişler

Beyaz ve siyahın zıt renklerinin yapımında kullanılan posterler özel bir sihre sahiptir. Psikologlara göre, tek renkli sahneler bir kişinin ruh halini etkileyebilir. Bu tonlarda yapılan posterler olumlu duygular uyandırır. Bu gerçek şaşırtıcı görünebilir, çünkü posterlerin görüntülerinin temeli iki zıt tek renklidir.

Tasarım için tek renkli sahneler

Tasarım için tek renkli sahneler

Bu afişlere bakıldığında, insan fantezisi aktif olarak çalışmaya başlar. Beyin, boyanmış resmi canlandırmak için tüm eksik renkleri ekler. Akromatik renkler, bir insanın düşüncelerini posterde çizilen bir komplodan veya nesneden rahatsız etmez. Bu gölgeler, yalnızca resmi oluştururken tasarımcı tarafından tasarlanan tüm önemli noktaları vurgular.

Siyah ve beyaz renklerde poster seçimi olağanüstü kişilikleri için ayrılmıştır. Bu insanlar iç mekanda modayı takip ediyor. Kendilerini karmaşık bir anlam yükü taşıyan standart dışı şeylerle çevrelemeyi severler.
Posterler lezzet kattırabilir

Posterler lezzet kattırabilir

menüye dön ↑

Bir yatak odası

Bir iç seçerken yatak odaları Çok fazla kasvetli ton kullanımından uzak durmanız gerekir. Psikologlara göre, koyu renkler insanların duygusal durumunu daha da kötüleştirir ve sağlıklı uykuya katkıda bulunmaz. Böyle bir yatak odasındaki binaların sahipleri düzenli olarak nedensiz kaygı hissedecek, bu da iyi dinlenmeye engel olacaktır.

Yatak odası iç kısmında çok sayıda ışık rengi kullanmanızı öneririz. Odanın havadar ve ağırlıksız olması için, yumuşak pastel tonlarda, ışık akan duvar kağıdını seçmek gerekir. panjur, laminat parke arasında odun Işık ırkları Peki böyle bir yatak odasında karanlık mobilya görünecek, ama çok fazla olmamalıdır.
Daha fazla açık renk kullanmak daha iyidir.

Daha fazla açık renk kullanmak daha iyidir.

Siyah mobilyaların seçildiği yatak odasında sağlıklı bir uyku sağlamak için birkaç tasarım ipucunu dikkate almanız gerekir:

 • Karanlık ile yatak Yatak odası duvar kağıdının rengine uyan nevresim tonlarını birleştirmek iyi olacaktır.
 • Koyu renk yatakların üstünde, siyah ve beyaz birkaç aileyi işaretlemek iyidir resimler veya bir pasifize komplo ile küçük posterler.
 • Karanlık yataklı alışılmadık bir oda tipi, uyuyacak yerin çevresini çerçevelemek üzere ayarlanmış özel bir ışık verir.
 • Yatak odasında koyu renkli bir laminat seçerken, rengi odanın zeminin rengine uyacak perdeleri seçmek iyidir. Bu karar, sahiplerin, yatak odasının içinde oluşturulduğu birleşik stili vurgulamalarını sağlayacaktır.

Biraz parlaklık ekle

Biraz parlaklık ekle

Bu ipuçlarını izlerseniz, odada uyumak için hızlı rahatlama için rahat bir atmosfer yaratabilirsiniz.

menüye dön ↑

duvar kağıdı

Siyah ve beyaz duvar kağıdının kombinasyonu, oda dinamizminin ve canlı kontrastın görüntüsünü vermeye yardımcı olacaktır. Bu renkler odaya sade bir şıklık verir. Tam tersine, zıt tonlardaki duvar kağıdının yardımı ile odanın tarzına eğlenceli notlar ekleyebilirsiniz.

Oda dinamizmi veriyoruz

Oda dinamizmi veriyoruz

 Duvar kağıdı seçerken, aşağıdaki nüanslara dikkat etmenizi tavsiye ederiz:

 • Duvar kağıdına karanlık bir taban hakimse, odayı görsel olarak daraltın. Geniş bir alanı kaplayan odalar için duvar kağıdını seçmeniz önerilir. Bu tarzda dekore edilmiş geniş oturma odaları, klasik yatak odaları ve yemek odaları, lüks ve zerafet ile büyülemektedir.
 • Beyazın siyah üzerine baskınlığı odayı görsel olarak genişletir. Açık renkler, odayı daha parlak ve daha neşeli hale getirir.
 • Siyah beyaz duvar kağıdındaki küçük desenler, odanın bütünsel algısında küçük bir rol oynayacaktır. Böyle bir desen birleşir ve duvar kağıdı tek bir ana renkte algılanır.
 • Orta ölçekli desen detayları, posterlerle veya resimlerle odada. Dekoratörler, küçük odaların yapıştırılması için küçük desenli duvar kağıdı kullanılmasını önerir. Bu tür nedenler dikkat çekmez ve odanın görüntüsü daha bütünsel olarak algılanır.
 • Duvar kağıdında yalnızca geniş alanlar için büyük desenler kullanmanızı öneririz. Büyük motifler odanın ayrı parçaları olarak algılanır.

Duvar kağıdını seçerken birçok ayrıntıya dikkat edin.

Duvar kağıdını seçerken birçok ayrıntıya dikkat edin.

İsterseniz, bir odayı yapıştırmak için birkaç duvar kağıdı türünü birleştirebilirsiniz. Duvar kağıdının bir desenle ve olmadan kullanıldığı kombinasyon, etkileyici görünüyor.

menüye dön ↑

Siyah, beyaz ve kırmızı

İç mekanda üç rengin kullanılması standart olmayan bir çözüm olarak kabul edilir. parlak kırmızı renk hem beyaz hem de siyahla iyi gider. Üç rengin uyumu bulunursa, oda şık ve şenlikli görünecektir.

Üç rengin güzel uyumu

Üç rengin güzel uyumu

Beyaz, siyah, kırmızı iç mekanlarda uyumlu bir şekilde nasıl birleştirilir:

 • İç mekanı planlarken, temel olarak bir renk seçmeniz gerekir. Temel gölge alanın yaklaşık% 70'ine uygulanmalıdır. Üç rengi eşit oranlarda dağıtırsanız, odada olmak endişe veya apatiye neden olur.
 • Odadaki doygun kırmızı renk güzel ve muhteşem görünüyor. Biraz fazla olabilir, ancak bir kırmızı rengi birkaç iç detayda tekrar etmeye çalışmak önemlidir.
 • Kırmızı tonun baskınlığı odanın bir bölümünde tasarlanırsa, o zaman diğer kısımda kullanılmamalıdır.
 • Muhteşem siyah ve beyaz bir kırmızı iç oluşturmak için duvarları kırmızıya boyamak veya kırmızı duvar kağıdı kullanmak gerekmez. Mevcut iç mekanın güzel aksesuarlar ile kırmızı renkte seyreltilmesi yeterlidir. Onlar olabilir: kanepe yastık, resim ve posterler, duvar saat veya halı cinsiyet.
 • asil gri renk, parlak kırmızı renk ekleyen siyah ve beyaz iç mekanın seyreltilmesine yardımcı olacaktır.

Yardımcı gri

Yardımcı gri

 

Siyah, kırmızı ve beyazla süslenmiş bir oda her zaman eşiğine geçen herkesin dikkatini çeker. Bu renklerin muhteşem kombinasyonu genellikle tasarımcıların ve mobilya kataloglarının yaratıcılarının çalışmalarında kullanılır.
menüye dön ↑

banyo

Yaparken monokromların doğru kombinasyonunu elde etmek banyo odalar zor olabilir.Bir oda, fazla veya belirli bir renk eksikliği ile donuk veya donuk görünebilir.

Temel olarak siyah kullanın

Temel olarak siyah kullanın

Doğru seçimi yapmak için şunları öneririz:

 • Küçük boyutlu ve alçak tavanlı banyolar çoğunlukla beyaz çerçeveli olmalıdır.
 • Koyu tonlar, sıhhi tesisatın güzel ya da sıradışı formlarını vurgulamak için kullanılabilir. Gri veya gümüş aksesuarlar ve hafif mobilyalar, siyah ve beyaz renklerde dekore edilmiş bir banyo için çok uygundur.
 • Orijinal camdan yapılmış ayna yüzeyler ve bölmeler odaya özel bir etki verecektir.
 • Parlak streç tavan beyaz rengi, iç dekorasyonun veya içinde kullanılan yapıların eksikliklerini başarıyla gizlemeye yardımcı olur.
 • Siyah, büyük banyolarda taban olarak kullanılabilir. Bu tür odalarda sadece ayrı elemanlar değil, aynı zamanda odanın bütün kısımları karanlık olabilir. Geniş odalarda dramatik siyah iç duvarlar ve zeminler için kullanılır.

Renkli çiçek dekorasyonu ile banyo

Renkli çiçek dekorasyonu ile banyo

Tek renkli renkler, renk yelpazesinin hemen hemen tüm tonlarıyla iyi gider. Bu nedenle, banyonun içini siyah-beyaz olarak canlandırmak için, rengi sahibi için hoş olan ve içinde olumlu duygular yaratan her türlü renkli aksesuarı kullanmak yeterlidir. Sonra banyo değiştirilecek ve yeni renkler ile oynayacak.
menüye dön ↑

panjur

Perdeler, kişiliğini vurgulamaya yardımcı olan herhangi bir oda için etkili bir dekoratif çözüm olarak kabul edilir. Siyah ve beyaz renkte yapılan iç mekanlarda perdeler odayı canlandırabilir, atmosfere dayanabilir, mevcut avantajları vurgulayabilir ve kusurları gizleyebilir.

Perde seçimini doğru ve uyumlu hale getirmek için yer boşluğunu dikkate almak gerekir:

 • İçinde ana renk beyaz ve sütlü olan küçük salonlar ve yatak odaları için pastel tonlu perdeler mükemmeldir. Bunlar olabilir: bej, fildişi renkler, hafif gümüş, asil gri. Listelenen perdelerin tonları, siyah beyaz odaya özel lüks ve zarafet verecektir.
 • Geniş, iyi aydınlatılmış odalar için parlak renkteki perdeleri seçebilirsiniz. Oturma odasını beyaz ve siyah olarak dekore etmek için sıcak, neşeli tonların perdelerini kullanmaya değer. Seçebilirsiniz panjur doymuş sarılüks kırmızı, şık zümrüt yeşili.

Seçenek siyah beyaz perdeler

Seçenek siyah beyaz perdeler

 

Siyah beyaz iç perdelerin klasik versiyonları:

 • siyah perdeler;
 • açık renk perdeleri;
 • hem yatay hem de dikey olabilen siyah ve beyaz çizgili perdeler.

menüye dön ↑

Yer karosu

Siyah ve beyaz zemin kullanma fayans Seramikler, odanın klasik döşeme seçeneklerinden biri olarak kabul edilir. Bu dekoratif teknik zamanla alaka düzeyini kaybetmez.

Klasik döşeme tasarımı

Klasik döşeme tasarımı

Koyu ve açık renkli fayansları zeminde birleştirmek çok sıkıcı görünebilir ve hiç de ilginç olmayabilir. Fakat bu hiç de böyle değil: Soylu siyah ve zarif beyaz rengin kombinasyonu ritmik ve muhteşem bir denge yaratır.

İç mekandaki tek renkli renklerin doğru kombinasyonuna dikkat etmek neden önemlidir?

 • çok yönlülük. Koyu ve açık renkli seramik yer karolarının kombinasyonu, klasiklerden klasiklere kadar her yönden uyumlu minimalizm.
 • Zaman test edilmiş klasik. Tek renkli kombinasyonların birleştirilmesi, herhangi bir iç mekan stilinde kabul edilebilir olarak kabul edilir. Siyah ve beyaz yer karoları kullanan mutfak veya yemek salonunun iç kısmı uzun süre alaka kaybetmez.
 • Uygun kontrast. Alım, bir rengin diğerini kullanmanın yararlarını vurgulamasını sağlar.
 • Algıyı göster. Monokromların değişimi özel bir etki yaratmanıza izin verir.

Minyatür odalar için ideal

Minyatür odalar için ideal

Kurulu
Renk düetini daha fazla renk tonuyla inceltmek istiyorsanız, grinin asil tonlarını tercih etmeniz gerekir. kahverengi veya sıcak bej.
menüye dön ↑

İç tavan

Etkili çözüm, odanın belirli alanlarında siyah tavanın kullanılması olacaktır. Tavanın lüks siyahla boyandığı bir alanda beyaz zemin kaplaması kullanabilirsiniz. Bu çözümle, alanı görsel olarak genişletebilir, bitirme eksikliğini giderebilir ve gerekli aksanları yerleştirebilirsiniz.

Lüks siyah renk

Lüks siyah renk

Siyah beyaz tavanlar kullanırken, bir odayı dekore ederken başka bir parlak renk eklemenizi önermeyiz. Tavanı dekore ederken siyah-beyaz renkleri birleştirmek, içini dekore etmek için parlak aksesuarların kullanılmasını gerektirmez. Bu kural duvar ve zeminin tasarımına uygulanır.

Çok sayıda nokta kullanımı fikstürler siyah veya siyah beyaz tavanlarda romantik bir yıldızlı gökyüzünün etkisini yaratmanıza yardımcı olacaktır. Bu çözüm, karanlık tavanlı yatak odalarının tasarımında kullanılır.

Çok sayıda lamba kullanımı

Çok sayıda lamba kullanımı

Siyah ve beyaz tavanlı iç mekana taze notlar eklemek için tasarımcılar odanın dekorunda bej tonları kullanmanızı tavsiye ediyor.

Tamamlayıcı renkler kullanın

Tamamlayıcı renkler kullanın

menüye dön ↑

aydınlatma

Muhteşem siyah beyaz iç mekanı vurgulamak için özel aydınlatma kullanmanızı öneririz. Monokrom tonlarında bir odayı doğru aydınlatmanın temel kuralları arasında, vurgulamakta fayda vardır:

 • Küçük spot ışıkları, siyah lake mobilyaların özel bir derinlik ve sofistike olmasını sağlar. Ancak çok sayıda bu tür lambalar, iç mekânı daha az farkedilir hale getirmek için kullanılan tek renkli renklerin kontrastını sağlayacaktır.
 • Sıradışı çok seviyeli aydınlatma, koyu renkli mobilyalar, gizem ve uyumla döşenmiş bir yatak odasını vermek için kullanılır. Mat yüzeyler bu aydınlatma altında daha lüks ve dokulu olarak algılanmaktadır.
 • Dekorasyonda oldukça nadir olarak siyah ve beyaz renkler kullanılır. çocuklar Odaların. Bir çocuğun odasını tek renkli renklerde yaptığınız zaman, odanın içine yeterli güneş ışığı akışına dikkat etmeniz gerekir. Bu oda için karanlık mobilya seçerken kreşin iyi aydınlatılması önemlidir. Fidanlıktaki doğal ışık yeterli değilse, siyah mobilyalar hantal olarak algılanacak ve zerafetin ve şıklığın tutarlılığına rağmen odanın kendisi rahatlıktan mahrum olacaktır.
 • Oda spot ışıkları ile aydınlatılacaksa, odada yeterince yanmalarını sağlamak önemlidir. Birkaç tek lamba, koyu mobilyalar etrafında soğuk bir ıssız alan yaratarak sert bir ışık verir. Siyah beyaz iç mekanda yeterli aydınlatma, yumuşak ve yumuşak çizgiler oluşturur.
 • Tavana doğru yönlendirilmiş avize boynuzu, tavan boyunca eşit bir şekilde dağılmış sakinleştirici bir ışık verir. Avizeler boynuzları aşağıya dönük olarak, tek renkli tonlarda kullanmanızı önermeyiz. Bu ışık, özellikle geçerli tondan siyah seçildiyse, insan ruhundaki baskı atmosferini şiddetlendirebilir.

Listelenen kurallara uyulduğunda, siyah beyaz olarak yetkin bir şekilde organize edilmiş alan kolayca ve pozitif olarak algılanacaktır.

menüye dön ↑

VİDEO: Siyah ve beyaz bir iç mekan seçimi

İç siyah ve beyaz

Güzel düet kontrast

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.6 Toplam puan
Beyaz ve siyahın güzel kontrastı

Siyah ve beyaz renklerle dekore edilmiş şık iç mekanlar uzun süre alakasını kaybetmez. Birçok iç tasarımcıya göre, bu seri uzun süre geçerli olacak. İç mekandaki siyah ve beyaz renkler pratiklik, şıklık ve güzelliği ile dikkat çekiyor. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9.5
Konu açıklaması
7.5
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Beyaz rengin bolluğu görsel olarak küçük odaların alanını genişletiyor.
 • Beyaz tonları odayı daha parlak hale getirir.
 • Siyah beyaz iç mekan, şık, sıradışı ve şık olarak kabul edilir.
eksileri
 • Beyaz yüzeylerin artan işareti.
 • Aşırı siyah kullanımıyla, iç mekanda kişiye rahatsız edici davranabilir. Siyah renk, içlerinde çok fazla koyu renk kullanılan iç mekanlarda çok fazla zaman geçiren bir insanda karanlık düşüncelerin ağırlaşmasına katkıda bulunur.
 • Beyaz ve siyah renkteki yüzeylerin bakımı çok zaman alır.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn