Fikirlerin havai fişekleri: Yeni Yıl için nasıl uzun ve güzel bir kağıt Garland yapabilirsiniz? 100+ Kolay Fazlı DIY Fotoğraf

Bu makalede, birkaç farklı kağıt türünü kendiniz nasıl yapacağınızı öğreneceksiniz.

İçerik:

Yani bu ay kağıtla çalışıyoruz. Bir çelenk yapmak oldukça eğlenceli ve kolay olabilir. Esnaf cephaneliğinde belki de en kolay araç olan kağıt, fırsatlar ve hedeflerle doludur. Herhangi bir şeye çevirebilirsin. Noel ev dekorasyonu için kullanıyorum, bu yıl önceliği dikişler dikildi. Bunları bir parti, etkinlik veya sadece süslemeler için kullanabilirsiniz. Odaların.

Bir çelenk yapmak

Her şeyden önce, iş için çok ve çok sayıda kağıt daire hazırlamak. Ben scrapbooking için pancha yardımı ile çevrelerimi kesti (bize göre yumruk). Ancak bu amaçla, ağda oldukça az sayıda bulunan daha fazla araç bulabilirsiniz. Romantik bir görünüm elde etmek için birkaç pembe tonu seçtim. Ayrıca ilginç tezat oluşturan ve mücevheri sıkıcı yapan birkaç altın madalyon ekledim.

Çevrelerden İhale

Çevrelerden İhale

İlk başta tüm çevrelerimi arka arkaya sıraya kondukları sırayla koydum ve hedefim ombre efekti elde etmekti. Sonra dikmeye başladı.

Dairelerin rengi tatil tarzı için seçilebilir.

Dairelerin rengi tatil tarzı için seçilebilir.

İlk dairenizin merkezi boyunca dikin, sonra bir sonraki daireyi baskı ayağının önüne yerleştirerek alın ve ilkinden hemen sonra dikin. İstediğiniz uzunlukta bir halkalar zincirine sahip olana kadar hareket etmeye devam edin. Bir dikiş makinesinde küçük bir dikiş kullandım.

Güvenlik önlemlerine uyun.

Güvenlik önlemlerine uyun.

Yuvarlak garland için istediğiniz kadar satır yapın. Benim yapmak için pencereler 20x30 cm ölçülerinde yaklaşık 15 yapraklık iki taraflı kalın renkli kağıt aldı, bitmiş ürünü sıradan bir çift taraflı yapışkan bant üzerine kurdum, çiviye oturmuş şenlikli bir ruh hali için birkaç dekoratif ışık ampul ipi ekledim, ve aynı zamanda kullanarak çift ​​taraflı bant.

Dekorasyon için ilginç işler bitmiş

Dekorasyon için ilginç işler bitmiş

gereksiz şeyler

 • çeşitli renklerde çift taraflı kalın kağıt;
 • metalik renkli kağıt;
 • 5 cm çapında kandırmak;
 • iplik
 • dikiş makinası
 • çift ​​taraflı bant;
 • dekoratif ampuller.

Bunları kapattıktan hemen sonra, zevk almak zorundasınız, çünkü kağıdın kendisi başlangıçta şenlikli. Noel gibi diğer tatil süslerinin yanına yerleştirin köknar ağacıve şenlikli bir lezzet elde edersiniz.

Yeni Yıl güzelliğinin yanında mükemmel bir kombinasyon

Yeni Yıl güzelliğinin yanında mükemmel bir kombinasyon

Ara sıra partiler için ihtiyacınız olan Garland doğum günü. Çocuğunuz varsa, bu yaklaşımı takdir edecekler ve size minnettar olacaklar.

Herhangi bir tatil için kullanışlıdır

Herhangi bir tatil için kullanışlıdır

Hafif elementler, kış tatillerinde içkin olan özel bir atmosfer ekler.Özellikle tatillerde, ışıl ışıl, ışıltılı ve titreyen her şeyi seviyorum.

Glitter severler için altın rengi

Glitter severler için altın rengi

Biri yuvarlak bir versiyona sahip olmak için sıkıcı bulabilir veya elinizde tüm araçlara sahip olmayabilir. Bu nedenle, sizin için dekore etmek için daha fazla yol hazırladım. senin evin kağıt çelenk kullanarak. Öyleyse başlayalım.

menüye dön ↑

1. Metot

menüye dön ↑

geometrik

Renk al kâğıt. Yaklaşık 15 sayfa 15/15 cm'lik yapraklara ihtiyacınız olacak, origaminin bu iki tarafı için mükemmel.

Kalın renkli kağıt

Kalın renkli kağıt

Her sayfayı bir üçgen halinde katlayın. Sayfayı ikiye katlayarak başlayın. Sonra daha da küçük bir üçgen yapmak için üçgeni ikiye katlayın.

Birkaç kez katlayın

Birkaç kez katlayın

Çelenkinizi daha ilginç hale getirmek için kenarlarda küçük kesikler yapmayı deneyin. Katlanmış kenarlar boyunca herhangi bir kesim yapmayın.

Sonuna kadar kesmiyoruz

Sonuna kadar kesmiyoruz

İki üçgen bir arada zımba ile ortada tutturulur. Kalan üçgenler için de aynısını yapın, böylece altı tane üçgen şekil elde edersiniz.

Doğru miktarda kesin

Doğru miktarda kesin

İki üçgen şekli birlikte köşelerinde sabitleyin. İki üçgen alın ve 1/2 (1,27 cm) noktalarla üst üste gelin. Köşeleri dikin.

Tüm çevreleri birbirine bağlayın

Tüm çevreleri birbirine bağlayın

Formları, tutmaları için kapatın. Klipslerin görünmesini istemiyorsanız, yalnızca iç katmanları dikebilir ve üst katmanları serbest bırakabilirsiniz.

Garland'ı uzatıyoruz

Garland'ı uzatıyoruz

Ayrı üçgenlerden oluşan bir çelenk oluşturmak için, parçaları kenarlarından birbirine bağlayın.

Kağıt çelenk hazır

Kağıt çelenk hazır

İşiniz bittiğinde, düğmeyi duvardaki duvara sabitleyin.

menüye dön ↑

Yöntem 2

Ve yine yuvarlak bir çelenk (çok komikler). Bu sefer bir dikiş makinesinin varlığını ima etmeyen bir yol. Scrapbooking için figürlü zımba, normal zımba pimleriyle aynı şekilde çalışır, ancak ilki farklı şekil ve boyutlarda gelir. Daireleri, kalpleri, kareleri, yıldızları ve hatta kar taneleri bile kesebilir. Kırtasiye ya da sanat ürünleri için herhangi bir mağazada scrapbooking için figürlü zımba satın alabilirsiniz. İnternette de bulabilirsiniz.

Scrapbooking tarzında Garland

Scrapbooking tarzında Garland

Eğer bir yumruk kalmadıysanız, sıradan bir pusula kullanabilirsiniz. Biraz daha uzun, ama sebatın, eminim, rutinin üstesinden gelecektir.

Bakış

 • Renkli kağıt al. En iyi seçenek, scrapbooking veya karton için özel bir seçim yapmak olacaktır. El sanatları veya origami için kâğıt da uygundur, ancak bu durumda bitmiş çelenk dayanıklı olmayacaktır.
 • İki ila üç farklı renk veya ton kullanmayı deneyin. Örneğin, mavi, mavi ve lacivert deneyin.
Farklı renkler veya gölgeler seçin

Farklı renkler veya gölgeler seçin

 • Mevcut yöntemi kullanarak farklı renklerde daireler çizin.
 • Fidanlık için bir çelenk yaparsanız, desenli ve parlak renkler kullanın. Örneğin, figürlerinizin yarısı parlak mavi olabilir ve figürlerinizin diğer yarısı parlak yeşil bezelye veya çizgili beyaz olabilir.
Bitmiş desenli kağıt

Bitmiş desenli kağıt

 • Bir zımba kullanabilir ve böylece aynı boyutta bir şekil elde edebilirsiniz.
Aynı çapa sahip daireler

Aynı çapa sahip daireler

 • Ya da yoluma git - Farklı boyutlarda iki yuvarlak şekil çizdim. Biri 5 cm, diğeri 8.8 cm çapında, bu numara garlandıma biraz çeşitlilik kazandırdı.
İki farklı çaptaki daireler

İki farklı çaptaki daireler

Bir yumruk bulamazsanız, pusula ile daireler çizin!

 • Şekillerini kes. Kağıdınız yeterince ince ise, bir kerede iki veya üç yaprak kesebilirsiniz. Bununla birlikte, karton bir seferde bir sayfa kesilmiş veya kesilmiş olmalıdır. Bir seferde çok fazla delmeye çalışırsanız, şekiller üzerinde bulanık kenarlar elde edersiniz ve bıçağa zarar verebilirsiniz.
 • Rakamları düz bir çizgide hizalayın. Farklı boyutlar kullanılıyorsa, bunları değiştirmeyi deneyin. Bunları rastgele veya belirli bir düzende değiştirebilirsiniz.
Çeşitli çevreler

Çeşitli çevreler

 • Ortada bir tutkal çizgisi çizin.Sürekli olarak tüm formlardan geçtiğinden emin olun.
 • Kurdele tutkalı üzerine uygulayın. Şeridin ucunda 30-50 cm uzunluğunda bir kuyruk olduğundan emin olun. Böylece çelenklerinizi asabilirsiniz.
Her adımı kesinlikle gözlemliyoruz.

Her adımı kesinlikle gözlemliyoruz.

 • Her bir sandviç şeklini ortada bir iple olacak şekilde, üzerine yapıştırıcıyla benzer daireleri bir örgüyle yerleştirin. Şimdi çelenklerimiz iki taraflı bir yapının özelliklerini edinerek gerçeğe benziyor.
 • İşlemi diğer formlarla tekrarlayın. Her ikisi de birbirinden uzakta ve birbirine yakın olabilir. Çelenk sonunda yaklaşık 30-50 cm gevşek ip bulunduğundan emin olun, aksi takdirde daha sonra asamazsınız.
Bitmiş dekorasyon alır

Bitmiş dekorasyon alır

Garland'ı asmadan önce tutkalın kurumasını bekleyin. Ne kadar tutkal kullandığınıza bağlı olarak, iki saatten bir güne kadar sürebilir.

menüye dön ↑

Yöntem 3

menüye dön ↑

Bir çelenk bayrakları nasıl yapılır

1. adım

20/30 cm scrapbooking kağıdı hazırlayın, istediğiniz herhangi bir renk veya deseni kullanabilirsiniz. Onay kutularını daha ilginç hale getirmek için, birden çok renk, renk tonu veya desen kullanmayı düşünün. Örneğin:

 • Çelenk çocuk odası için tasarlanmışsa, pembe / mavi bezelye ile pembe-mavi ve beyaz kağıt kullanın.
 • Çelenk okyanus temalı bir parti için tasarlandıysa, mavi ve mavi renk şemaları kullanmayı düşünün.

2. adım

Boyuna ikiye katlayın. Kağıt bir desen gösteriyorsa veya tek taraflıysa, desenin katlamanın dış tarafında olduğundan emin olun. Boş / beyaz kısım içeride olmalıdır.

Kağıdı ikiye katlayın

Kağıdı ikiye katlayın

3. adım

Katlama çizgisi boyunca ortada ikiye bölün. Katlanmış bir kağıdın iki kopyasıyla aynı boyutta olmalıdır.

Bir üçgen alıyoruz

Bir üçgen alıyoruz

4. adım

Her sayfadan bir üçgen kesin. Bunu yapmak için dikdörtgeni renkli tarafı dik açıyla iki kez yukarı doğru döndürün. Sonra dönüşte bir elmas almak için köşeyi kesin. Üçgenin ortasında aynı anda iki kat açısına düşmesi gerekir:

Dönüşte bir eşkenar dörtgen olsun

Dönüşte bir eşkenar dörtgen olsun

5. Adım

Bayrakların asılacağı ipi ölçün, garlandın bulunduğu yere ek olarak, bağların her iki ucunda en az 30 cm'lik bir besleme kaynağına sahip olmalıdır, böylece bitmiş ürünü ihtiyaç duyulan yere kolayca asabilirsiniz.

6. adım

Bir üçgeni açıp kenarlarının etrafından ve ortasından tutkalla kaplayın. Ayrıca üçgenin ortasına yapıştırıcı ekleyebilirsiniz.

7. adım

Halatı katın üzerine yerleştirin ve üçgeni kapatın. Pürüzsüz hale getirmek ve mühürlemek için kutuyu avuç içi kenarıyla vurun.

Halatı elmasın üzerinde bükerek yapıştırın

Halatı elmasın üzerinde bükerek yapıştırın

8. adım

Kalan üçgenler için yapıştırma işlemini tekrarlayın. Bunları birbirlerine olabildiğince yakın veya birbirinden uzakta düzenleyebilirsiniz. Ancak, üçgenler arasında en az birkaç santimetre boşluk bırakmayı unutmayın, böylece çelenk limboda güzel görünür.

Her elmasla tekrarlayın.

Her elmasla tekrarlayın.

9. adım

Her üçgene bir harf koyarak, afişinize mesaj bırakmak için bir seçenek düşünün. Renkli harfleri kesip her bayrağın bir tarafına yapıştırabilirsiniz. Şablonları veya akrilik boyaları kullanarak da harfler çizebilirsiniz.

Harfleri kesin ve her kutuyu süsleyin.

Harfleri kesin ve her kutuyu süsleyin.

menüye dön ↑

Püsküller ile çelenk

1. adım

45 cm uzunluğunda ve yaklaşık 15 cm genişliğinde krep kağıt gerekir. Bir veya farklı renkler kullanabilirsiniz. Burada her renk birkaç fırça yapmak için yeterli olacaktır:

Garland malzemeleri

Garland malzemeleri

Ayrıca makas ve kurdeleye ihtiyacınız olacak.

Ekstra bir görsel efekt elde etmek için folyoyu gümüş renkli bir fırça için bir seçenek olarak kullandım.

2. adım

Sayfayı boyuna ikiye katlayın. Şimdi onu şeritler halinde kesmeye hazır. Kolaylık sağlamak için, tabakayı bir ya da daha çok kez kat genişliğine katlayın, böylece makas aynı anda birkaç kat yakalar.

İkiye katlayın ve sayfanın ortasına bir kesi yapın.

İkiye katlayın ve sayfanın ortasına bir kesi yapın.

3. adım

Boyuna 1 cm genişliğinde şeritler halinde kesin, üst kattan yaklaşık 5 cm uzakta durun. Şeritler arasında aynı mesafeyi tutmaya çalışın.

4. adım

Flamaçınızı genişletin, kenarlarını temiz tutun. İki tarafta da bir saçak olmalı.

5. Adım

Orta parçayı, saçak arasında ortada bir uçtan başlayarak tüpe doğru yuvarlayın. Başka manipülasyonları kolaylaştırmak için merkezi kesmeden sıkın.

6. adım

Orta kısmı sıkı bir demet halinde bükerek, yalnızca kesiksiz kısmı bükün. Fırçaları bükülmemiş halde bırakın.

Ponponu fotoğrafta gösterildiği gibi çevirin.

Ponponu fotoğrafta gösterildiği gibi çevirin.

7. adım

Bükülmüş parçayı bir parmağın veya kalemin üzerine, bir ilmek şekli oluşturacak şekilde yerleştirin, böylece ipi daha sonra içinden geçirebilirsiniz.

8. adım

Halatın iki tarafını ilmeğin etrafına sararak ilmeği ince yapışkan bant ile sabitleyebilirsiniz. Bandı bir kaleme veya kurşun kaleme mümkün olduğunca yakın tutmaya çalışın. Teybin bir saçak ile sahaya girmesine izin vermeyin.

Fırçayı ek bir kağıt şeridi ve tutkalla sabitleyin

Fırçayı ek bir kağıt şeridi ve tutkalla sabitleyin

9. adım

Fırçayı parmağınızla veya kurşun kalemle kaydırın. Şimdi püskülün üzerinden bir ip geçirebilirsin. Fırçanız ipin etrafında çok sıkı kayarsa, basitçe halkanın üstüne geçirebilirsiniz.

Hazır döngü Şimdi püsküller bir ipe gerilebilir

Hazır döngü Şimdi püsküller bir ipe gerilebilir

Yapabildiğiniz kadar fırça alın. Onları aynı renkte veya alternatif sürümlerde yapabilirsiniz. İsterseniz, parlaklık eklemek için metalik kağıt bile kullanabilirsiniz.

Hazır çelenk

Hazır çelenk

Kreplenmediyseniz, el sanatları için, yazıcılar vb. İçin normal renkler kullanabilirsiniz. Ancak, bu durumda daha yoğun malzemenin uçları biraz farklı davrandığından, çelenklerin biraz farklı bir görünüme sahip olacağını unutmayın.

Garland kendin yap

Kolay ve hızlı

9 Toplam puan
Tatil çelenk

Herkesin seveceği güzel bir çelenk ister misin? Elle kolayca ve hızlıca yapılabilecek birkaç ana sınıf sunuyoruz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9.5
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Güzel ve aydınlık dekor
 • Bilginin kullanılabilirliği
 • Çeşitli seçenekler
eksileri
 • Kısa ömür
 • zaman
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn