Yeni Yıl için bir DIY ağacı nasıl yapılır? Tatilden önce evi dekore ediyoruz (185+ Fotoğraf)

Noel ağacını Yeni Yıl için dekore etmek, sevdiklerinize mükemmel bir hediye seçeneği olacak veya kendi odanızı dekore edecek. Kendi ellerinle bir oyuncak yapmaya çalış.

İçerik:

Noel ağacı oyuncak keçe ile yapılmış

Oyuncakların keçe ağacı şeklinde kendileri üretimi için mevcut malzemelere, araçlara ihtiyacımız var. Bu tür aksesuarlar herkesin evinde bulunabilir. Bitmiş ürün, Yeni Yıl ağacını mükemmel bir şekilde dekore edecektir.

Keçe ağacı şeklinde yumuşak ve güzel oyuncak

Keçe ağacı şeklinde yumuşak ve güzel oyuncak

Noel oyuncağı yapmak için aşağıdaki malzemeleri alın:

 • yeşil keçe - 1 sayfa A4 boyutunda;
 • dikiş ipliği - renk seçimi isteğinize bağlı olacaktır: örneğin sarı iplikler gibi kontrastlar çekerseniz ürünler daha zarif görünecek;
 • sentetik kışlık veya pamuk yünü - küçük bir topak;
 • boncuklar - farklı renkteki boncukları, gölgeleri seçin, bu, teknenin yanardöner renklerle oynamaya başlamasına yardımcı olacaktır;
 • payetler - ürüne Noel topları taklidi oluşturmak için mükemmel bir dekor gereklidir, yaklaşık 5-6 payet alır;
 • beyaz karton - parça için A4 levha;
 • yeşil mumlu kordon - 15 cm.

Gerekli malzemeleri hazırlayın

Gerekli malzemeleri hazırlayın

Gerekli malzemeler:

 • makas;
 • basit kalem;
 • İnce dikiş iğnesi.

Ayrıca kroşe ile önceden silahlandırılmış - ürünün pamuk yünü ile doldurulmasına yardımcı olur. Gerekli tüm malzemeleri ve araçları hazırladıktan sonra şenlikli el sanatları yapmaya başlayabilirsiniz.

Gelecekteki bir oyuncağın siluetini çizmek için şablonu kullanın.

Gelecekteki bir oyuncağın siluetini çizmek için şablonu kullanın.

Yapılacak ilk şey, kartonun üzerine bir parça çizmek ve kesmektir. Bitmiş parça iki nüsha halinde keçeye aktarılır - bu, ürünün ön ve arka tarafı olacaktır. Dekora devam etmek için iplikler, boncuklar, pullarla donanmış.

Oyuncağın ön kısmını pullarla süsleyin.

Oyuncağın ön kısmını pullarla süsleyin.

Ön kısmı kaotik bir düzende payet dikiyoruz: dekoru keçe üzerine koyuyoruz, sonra boncukları dikiyoruz ve dikiyoruz. Boşluk dekorla doluncaya kadar devam ediyoruz. Yıldız şeklinde bir payet dikiyoruz.

Pamuğu bir kanca ile içine yerleştirin

Pamuğu bir kanca ile içine yerleştirin

İsterseniz, isteğe bağlı olarak hafif ipliklerle kar taneleri nakış yapabilirsiniz; Sonra, baştan başlayarak dikiş boşluklarına ilerleyin. Sonunda, pamuk için küçük bir delik bırakın, içine bir kanca ile koyun. Mumlu bir kordon taktık, sonunda bir iplikle sabitledik - keçe oyuncağımız hazır!

menüye dön ↑

İplik ve kartondan üretiyoruz

İplik ve karton yardımıyla yapılan el yapımı eşya daha az etkileyici görünüyor. Bu güzellik arkadaşlara harika bir hediye olacak, aynı zamanda bir çocuk için anaokulunda da yapılabilir. Bir oyuncak yapmak için, ayrıca iğne dükkanını ziyaret etmeniz gerekmez - tüm malzemeler evde olacaktır.

Bu Noel ağacı anaokulunda bir çocuk yapabilir

Bu Noel ağacı anaokulunda bir çocuk yapabilir

En kolay el sanatları için yeşil, kalın oluklu mukavva ve makasların örme iplerine ihtiyacınız olacak. İpliklerin rengi herhangi bir olabilir, ancak sanatı mümkün olduğunca gerçekçi hale getirmek için yeşil rengi kullanmanızı tavsiye ediyorum.. Ayrıca bir kurşun kalem, bir cetvel gerekecektir.

İplik ve karton ihtiyacınız olan şey

İplik ve karton ihtiyacınız olan şey

Üretim süreci

 • Kalın bir karton üzerine iş parçasını çizin. Boyut tercihlerinize bağlı olacaktır. Ürünün yüksekliğinin 20 cm kadar yapılmasını öneriyorum: Boş, iki kopya halinde cetvelle çizilen ikizkenar üçgendir.
Boşluğu çiz

Boşluğu çiz

 • Her boşluğun ortasında, tam olarak ürünün ortasına düz bir çizgi çekmek gerekir. İki üçgen kesin - bunlar aynı olmalıdır. Makaslı her kütüğün ortasında, amaçlanan şeridi tam olarak ortasından kesin: bir kütük dibinden diğeri kesilmelidir - üstten.
Üçgenler kesip

Üçgenler kesip

 • Bir parçayı diğerine takarak iş parçalarını bağlayın. Ürünü düz bir yüzeye yerleştirerek sağlamlık için kontrol edin. Tam olarak durmuyorsa - dibi dikkatlice kırpmak gerekir.
Noel ağacının bir bölümünü diğerine ekliyoruz

Noel ağacının bir bölümünü diğerine ekliyoruz

 • Ardından, en sevdiğiniz rengin ipliğini alın ve kütüğü aşağıdan başlayarak daire içine alın. Güvenilirlik için dişin başlangıcını ve sonunu sabitleyen PVA tutkalı kullanabilirsiniz. Biraz zaman ve en basit ağaç hazır.
Alttan başlayarak, iş parçasını bir daireye sarın.

Alttan başlayarak, iş parçasını bir daireye sarın.

Yılbaşı sanatını süslemek için, fantaziyi açın: Yılbaşı dekor bölümünde bir mağazada satılan hazır boncuklar kullandım. Yukarıdan bir ladin sarmalamaya başlayarak iplikler, iğneler yardımıyla bunları sabitleyebilirsiniz.

menüye dön ↑

Ecostyle Oyuncak

Ecostyle popüler hale geliyor - bu yönde hediyelik eşya işçiliği yapabilirsiniz. Bu fikri çok beğendim, bu yüzden de böyle bir hatıra yapmaya karar verdim. Arka tarafa bir mıknatıs koyarsanız, iyi bir Yeni Yıl hediyesi olur ve en üste bir iplik takarsanız, oyuncağı Yeni Yıl ağacına asabilirsiniz.

Kahve Hatıra

Kahve Hatıra

İş, tercihen koyu renkli, kahve çekirdeği, 30 cm sicim, dekor, koyu renkli oluklu mukavva gerektirecek - tarçın çubukları, kurutulmuş limon ve anasonu, kesmek için eşsiz bir lezzet verdi. Yapıştırıcı, makas, kurşun kalem gerekli malzemelerden.

Koyu karton bulunmazsa, siyah veya kahverengi akrilik kullanın. Bir fırça kullanarak iş parçasını eşit şekilde boyayın.
Temel için oluklu mukavva gerekir.

Temel için oluklu mukavva gerekir.

Üretim prosedürü basittir ve sonuç güzel ve şıktır. Bu yönün seçimi doğal içeriklerin kullanılmasını içerir. Tablo, üretim için adım adım öneriler sunar.

Tahılları iki kat halinde yapıştırın

Tahılları iki kat halinde yapıştırın

Hazırlık çekiyoruz

Kalın bir karton üzerine, sevdiğiniz bir ağaç çizin. En altta karakteristik bir kare bacakla düzenli bir üçgen çizmenizi tavsiye ederim - çalışması daha kolay olacaktır. Boşluk kesilmelidir.

Bacak yapıyoruz

Sicim ve sıcak eriyik yardımı ile ladin ayağını düzenlemek gerekir. Sicimin ucu iş parçasına dayayarak tutkal sabitlenir. Gerisi bacakların etrafına özenle sarılmış. Son olarak, ürünün arkasındaki tutkal ile sabitlenir.

Tahıl tutkal

Karanlık bir temelde, kahve çekirdeği düzeltmeye başlıyoruz. İlk tahıl katmanını pürüzsüz tarafı yukarı gelecek şekilde yapıştırmanızı tavsiye ederim - bu sayede iş parçasının boşluklarını tamamen kapatabilirsiniz. İkinci sırayı taneleri ters konumda tutkalla yapıştırın.

Dekorasyon el sanatları

Tarçın çubuğu birkaç kez ortasından sicim ile sarılır. Küçük bir yay bağlayın, Noel ağacına yapıştırın. Ayrıca yıldız anason ve kuru limon ile hareket ediyoruz.

Eko tarzında zarif el sanatları hazır. Noel oyuncağı olarak kullanmak için, taneleri yapıştırmadan önce, üstüne bir sicim dizisi yerleştirin - ürün gerçek bir Noel ağacında kolayca kullanılabilir.

Kuru meyve ve tarçın ile süsleyin.

Kuru meyve ve tarçın ile süsleyin.

menüye dön ↑

Tinsel ve topları

Listelenen ürünlerin boyutu küçük olsaydı, o zaman cicili bicili ve toplardan yapılmış bir Noel ağacı, işyerinde masaüstünün ev dekorasyonu ya da dekorasyonu için tam teşekküllü bir seçenek haline gelirdi. El sanatları havadar, parlak ve yaklaşan tatilleri hatırlatıyor.

Ev içi için kompakt Noel ağacı

Ev içi için kompakt Noel ağacı

El işçiliği yapmak için 1,5 litrelik plastik bir şişeye, 25 adet küçük çaplı Noel oyuncaklarına, yeşil tinsel, yeşil ipliklere, “dikim” ladin için zımba, dekoratif bir kutuya ihtiyacınız olacak. Ayrıca akrilik boya, salmastra yayları, serpantin, sıcak tutkal gerekli. Buna ek olarak, tahta bir çubuk, şerit, kaymaktaşı gerekir.

Taban için mükemmel plastik şişe

Taban için mükemmel plastik şişe

Başlarken

Çerçeveyi yapmak için şişeyi kesin

Çerçeveyi yapmak için şişeyi kesin

İş parçasını çerçeve için yapıyoruz. Plastik şişenin tabanını kesip yalnızca koni biçimli kısmı bıraktık. Bu parça masaya sağlam bir şekilde yerleştirilmelidir. İş parçası eşit değilse - kesin.

Hazırlanan oyuncakları 5 parçaya bölüyoruz, yani her birinde 5 ürün bulunan 5 grup oyuncak olmalı. Yeşil ipliği alıyoruz, yaklaşık 30 cm'lik 5 küçük parçayı kesiyoruz, her bir oyuncak grubunu ayrı ayrı diziyoruz.

Oyuncakları 5 gruba ayır

Oyuncakları 5 gruba ayır

Her mücevher paketini birer birer alın ve şişenin etrafına bir ip bağlayın. Darboğazın bulunduğu üstten başlamaya değer. Bu yöntem, 5 oyuncak grubunun hepsini birbirine bağlamak, bunları çerçeveye eşit bir şekilde dağıtmak için gereklidir.

Oyuncakları yukarıdan aşağıya doğru sarın

Oyuncakları yukarıdan aşağıya doğru sarın

Sonra, bir Noel ağacı iğneleri oluşturun. Yeşil cicili alın, üstten başlayarak, çerçeveyi sararız. Oyuncakların aynı zamanda gelin teli altından çıkarılması gerekir. Tinselin alt ucunu, zımba ile şişenin tabanına sabitleyin.

Gelin teli sarın - bunlar bizim Noel ağacımızın iğneleri.

Gelin teli sarın - bunlar Noel ağacımızın “iğneleri”.

Dekoratif bir tencereye alıyoruz ve buna şenlik katıyoruz, onu akriliklerle en sevdiği renkle boyarız. Saksı kururken ladin gövdesini yaparız - şişenin geri kalanını neredeyse tabana dik olarak keseriz. Delik açın, çubuğu oradan ortasına yerleştirin ve sıcak tutkalla sabitleyin.

Tencereyi zevkinize göre dekore edin.

Tencereyi zevkinize göre dekore edin.

Asanın yarısını kurdele ile süslüyoruz. Tencereye, suyla seyreltilmiş alabaster dökün, çubuğu kazıma şişesiyle ayarlayın. Alçının kapmasını ve sertleşmesini bekliyoruz.

Bu tasarım ürünün sürdürülebilir olmasına yardımcı olacaktır.

Bu tasarım ürünün sürdürülebilir olmasına yardımcı olacaktır.

Ürünün montajına Başlarken. Bitmiş ladinleri bir tencereye kütük üzerine koyuyoruz. Son aşamada el sanatlarını serpantinlerle ve yaylarla süsledik.

Köknar ağacı sıkıca tutulur, parlak ve şık görünür, yerli halk için iyi bir hediye olacaktır.

Ürün tatil için parlak bir hediye olabilir.

Ürün tatil için parlak bir hediye olabilir.

menüye dön ↑

Kağıt seçenekleri

Anaokullarında Yeni Yıl etkinliklerinden önce, bakım verenler sıklıkla çocuklarından ebeveynleriyle el sanatları yapmalarını ister. Bu tür yaratıcılık için iyi bir seçenek, kâğıttan oyuncaklar türleri olacaktır - bunlar basit, zarif görüneceklerdir.

Japonca kağıt origami kağıt arka plan

Japonca kağıt origami kağıt arka plan

Yetişkinlere ve çocuklara hitap edecek kağıt ürünleri için çeşitli seçenekler vardır. Ellerini yapmak çok zaman almaz, ama çok zevk verir.

menüye dön ↑

Noel ağacı akordeon

malzemeler:

 • renkli yeşil A4 kağıdın bir sayfası;
 • 10 x 10 cm kare kırmızı kağıt;
 • tutkal;
 • makas;
 • hattı;
 • bir kalem.

Bir kare renkli yeşil kağıt yapın ve bir üçgene katlayın. Figürün uzun tarafında 1 cm geri çekilen bir şerit çiziyoruz, ilk şeritten dik çizgiler bile birbirinden 1 cm uzaklıkta çiziyoruz. Her bir çizgiyi kesiyoruz, boşluğu açıyoruz ve hacim şeritlerini ortasına yapıştırıyoruz, üste kırmızı bir kağıt yıldız yerleştiriyoruz.

menüye dön ↑

Bir sayfa kağıda

malzemeler:

 • kare yeşil kağıt;
 • makas;
 • hattı;
 • bir kalem.

Kağıt, 3 kez çapraz olarak katlanmalı, sonra şeritleri çekmeli ve boşluğun merkezine ulaşmadan önce kesmeli. Kesimlerin değişmesi gerekir: Solda bir kesi yapmak için 1 kez, ikinci sağda vb. Katlanmış kağıdı açın ve ağacı kıvrımlara düzeltin.

menüye dön ↑

Toplu kağıt

malzemeler:

 • 3 adet renkli kağıt;
 • 1 sayfa kalın beyaz kağıt;
 • şekilli delgeç;
 • tutkal.

Beyaz tabakadan bir koni yapın, dikiş boyunca tutkallayın. Zımba renkli yaprak parçalarını kesti. Boşlukları yapıştırıcılara batırıp çıkartıyoruz.

Üretim süreci eğlenceli işlerden farklıdır ve malzemeler en yakın mağazada olacaktır. İşlemin basitliği nedeniyle, çocuk ellerinin üretimi ile başa çıkacaktır.

Noel kağıt peçete

Noel kağıt peçete

menüye dön ↑

Bir bez nasıl yapılır?

Büyüleyici bir kumaş ürünü, Yeni Yıl ağacı için uyumlu bir oyuncaktır. Kendi elleriyle yapmak için, 3 renk kumaş yamasına ihtiyacın var. En çok sevdiğin malzemeyi al, desenleri olan farklı tonlarda patiska taşı aldım, sonunda modern bir oyuncak çıktı.

Noel kumaş oyuncak

Noel kumaş oyuncak

Ayrıca bir pusulaya, tele, boncuklara, ipliğe ve makasa sahip bir iğneye ihtiyacınız var. Ustalığa ulaşmak:

Bir pusula kullanarak, farklı çaplarda 5 dairenin kanatlarını çizin. Çevreyi makasla kesin.

Bir daire çizin pusulayı bile yardımcı olur

Bir daire çizin pusulayı bile yardımcı olur

İğne ile iplik çekeriz, kenar boyunca boşlukları ayırmaya başlarız. İğneyi dairenin sınırından geçirin ve düzenli süpürme dikişleri yapın. Dikiş başlangıcına ulaşarak iş parçasını çıkarın. Kendine özgü bir çantan olmalı.

İpliğin kenarlarını dikin ve ürünü çekin

İpliğin kenarlarını dikin ve ürünü çekin

Şimdi teli alın, 30 cm'ye ihtiyacımız var Telin ucunda, halkayı çevirerek boşlukları kaymayacak şekilde çevirin.

Tel hazırlamak

Tel hazırlamak

Çevre azaldıkça iş parçasını dizmeye başlayın. Her sıranın renginin değişmesi arzu edilir. Sonunda telin üzerine birkaç tane boncuk yerleştirin, teli geri geçirin ve bir döngü yaparak kesin.

Tel üzerinde farklı çaplarda dize boşlukları

Tel üzerinde farklı çaplarda dize boşlukları

Bitmiş el sanatları, mükemmel bir şekilde Yeni Yılı içine sığacak ve aynı zamanda güzel bir Noel ağacı oyuncağı olacak. Bu oyuncaklardan birkaçını yaparsanız, el yapımı el sanatları ile tam teşekküllü bir Yılbaşı ağacı oluşturabilirsiniz.

Eko ağaç saman ve kuru meyve yapılmış

Eko ağaç saman ve kuru meyve yapılmış

Yeni Yıl için el sanatları çok sayıda malzemeden yapılabilir. Evde mevcut olan herhangi bir alet, işinizde faydalı olacaktır. Ortaya çıkan el sanatları arkadaşlar verebilir, arkadaşlar - memnun olacaklar. Dairenin içini ürünlerle süslemek kolaydır ve aile için yeni bir yıl havası yaratır.

Noel ağacı yapmak

Noel ağacı atölyesi

9 Toplam puan
Yeni Yıl için Dekorasyon

Yeni Yıl için El Sanatları özgünlük ve güzelliği ile ayırt edilir. Her biri bireysel ve benzersizdir. Yapmayı denedin mi? En uygun atölyeleri topladık. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
10
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • Güzel dekor
 • Geniş el sanatları seçimi
 • Minimum finansal maliyetler
eksileri
 • zaman
 • Kısa ömür
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn