Çocuğun doğum günü için odayı kendi elleriyle nasıl dekore edebilirim? (180+ Fotoğraf Fikirleri) Yaşa bağlı ihtiyaçlara bağlı olarak seviyoruz

Tüm ebeveynler küçük doğumgünü çocuklarına bir sürpriz yapmaya çalışır - çocuğun doğum günü için odayı nasıl dekore edeceğini seçerler.

Çocuğun en çok neyi sevdiğini hatırlıyorsanız, oldukça kısa bir sürede geldiğinde büyük bir sürpriz yapabilirsiniz. Bunun için birkaç yardımcıya ve iyi bir ruh hali gerekir.

Sürprizin onun için hoş olması için çocuğun yaşını ve cinsiyetini dikkate almak gerekir. Genç, okul öncesi çocuğun saçma gibi mutlu olacağını düşünecektir.

İçerik:

7 yaşına kadar oda doğum günü

Çocuklar sürprizleri çok seviyor ve yeterince iyi uyuyorlar, bu sayede geceleri bir çocuk odasını dekore edebileceksiniz. Yeni, şenlikli bir atmosferde uyanan çocuk, tatilinizi ve bakımınızı sabahtan itibaren hissedecek.

Çocuğunuz için gerçek bir masal düzenleyin

Çocuğunuz için gerçek bir masal düzenleyin

Odayı küresel olarak değiştirmeye karar verirseniz, oturma odasına veya yatak odanıza koymak daha iyidir.

Temalı doğum günü, odanın envanteri seçilen arsaya uygunsa, basit ve adil bir şekilde düzenlenebilir. Büyük olasılıkla çocuğun en sevdiği çizgi romanları, çizgi filmleri veya oyunları vardır, devamlı olarak satın almayı istediği için, bu sahnede sahneyi inşa etmeniz gerekir.

Temalı doğum günü süsleri

Temalı doğum günü süsleri

3 yaşına kadar olan bebekler için sağlığa zararlı olabilecek süslemeler kullanırken dikkatli olun. Bir balonun patladığını, bir bebeği korkutabileceğini ya da ondan bir paçavra ilgisini çekeceğini ve yanlışlıkla yutmasını varsayalım.

Kağıt meyve süsleri kullanın

Kağıt meyve süsleri kullanın

Küçük misafirlerin anne-babalarını doğum günü teması hakkında uyarmayı unutmayın; çocuğunuz konuk kıyafetleri ve onun için gerçekten ilginç olan hediyelerden memnun olacaktır.
menüye dön ↑

8 ila 15 yaş arası oda doğum günü

Bu, çocuğun belli bir konuya zaten ciddi bir ilgisi olduğu, hobisi veya filmlerden ve kitaplardan en sevdiği karakterlere sahip olduğu yaştır. Hayatının bu bölümüne yakından bakmak faydalı olacaktır.

Çocuğunuzun tasarımdaki çıkarlarını düşünün

Çocuğunuzun tasarımdaki çıkarlarını düşünün

Bir kız ve bir erkek çocuk için oda farklı şekilde düzenlenmelidir - oğlanın pembe balonlu ortamdan memnun olması muhtemel değildir.

Bir çocuk için oda tasarım seçeneği

Bir çocuk için oda tasarım seçeneği

menüye dön ↑

Festival odasının bölgelere bölünmesi

Odayı bölgelere ayırın ve bir yerin gerçek kullanımından başlayarak her bir bölgeyi dekore edin.

menüye dön ↑

Duvar dekoru

Renkli oluklu kağıt, kurdeleler ve bant şeridi yardımıyla, herhangi bir duvar fotoğraf bölgesinde dekore edilebilir ve yanına sahte aksesuarlarla birlikte bir raf yerleştirilebilir. Basılı düz renkli kağıt, film festivalinin açılışında bir fotoğraf için duvar gibi görünebilir. Doğum günü çocuğunun fotoğrafları, Photoshop yardımı ile komik hale getirebilir veya film karakterleri gibi görünebilir ve duvara yapıştırabilir.

Her şeyi tüm tatilin tematik tarzında dekore et

Her şeyi tüm tatilin tematik tarzında dekore et

Tebrikler için küçük bir alanı vurgulayın. Duvara, büyük bir çizim kağıdı yerleştirin ve konukların doğum günü için tebriklerini yazacakları renkli işaretleyicileri bağlayın. Çocuklar bu anları uzun süre saklar. Tatilden sonra kutlamanın en iyi fotoğraflarıyla bu kağıda yapıştırabilirsiniz.

Doğum günü tebrik için bir poster tasarlama seçeneği

Doğum günü tebrik için bir poster tasarlama seçeneği

Renkli kağıdın hayranları veya topları, duvarda parlak noktalar oluşturacak ve bu da çocuğa bir ruh hali verecek. Çok renkli yağmur kolayca yaylara dönüşecek veya perdelere eğlenceli bir parlaklık katacaktır.

Çocuk tatilinde Toplar ve hayranlar

Çocuk tatilinde Toplar ve hayranlar

menüye dön ↑

Temalı tatil için giyinme

Tematik bir tatil için hazırlıklı olmayan misafirlerin gerekli mücevherleri, jant kapaklarını ve tatil tarzı kıyafetleri seçebilecekleri özel bir giyinme odası düşünün. Diyelim ki küçük balerinler tutuşu deneyebilir ve korsanlar bir bandana veya göz bandı seçerler.

Çizgi film karakterleri ile parlak kapaklar

Çizgi film karakterleri ile parlak kapaklar

Doğum günü teması belirlenmezse, kostümler tamamen farklı düzenlenebilir:

 • Palyaço peruk;
 • elastik bantlarda komik burunları;
 • sihirbazların pelerini;
 • kulaklar ve çeşitli hayvanların kuyrukları;
 • prensesler için hava etekleri;
 • sihirli değnekler ve Jedi kılıçları;
 • prensesler için taçlar.

Ne kadar küçük ama önemli detaylar dikkate alınırsa, tatil o kadar parlak ve otantik olacaktır. Büyük olasılıkla, çocuklar akşamları kıyafetlerini değiştirmek veya kıyafetlerini değiştirmekle mutlu olacaktır. Herhangi bir odanın tasarımı, ona biraz sihir eklerseniz biraz canlandırırsa fayda sağlar.

Fotoğraf çekimi için çeşitli kostümler stoklayın.

Fotoğraf çekimi için çeşitli kostümler stoklayın.

menüye dön ↑

Çocuk masasının kaydı

Güvenli hale getirmeye çalış. Aktif çocuk oyunları sırasında, yemekler masadan düşebilir veya bacak bükülebilir. Onu oyun alanından mümkün olduğunca uzağa koyun. Oda küçükse ve çok sayıda çocuk ziyaret ederse, masayı başka bir odaya yerleştirin. Çocuklar masada fazla zaman harcamazlar.

Tatlılar olan çocuklar için temalı masa

Tatlılar olan çocuklar için temalı masa

Tatlılar, içecekler, meyveler olacak ayrı bir çocuk masası hazırlayın, oyundaki çocukların şarj etmek ve yemek yemek istemesi uygun olacaktır. Masayı temalı resimlerle dekore et, çizgi roman ya da boyama kitapları hazırla.

Tatil konusunda bir tablo hazırlayın

Tatil konusunda bir tablo hazırlayın

Masanın üstünde, tavan lambalarını gerin, tavandaki topları toplayın. Hafif şekerleri iplere ve masanın üzerine gelecek süslere bağlayabilirsiniz. Tatilin temasına göre masanın renk şemasına dayanmaya çalışın. Bunu yapmak için çok çeşitli kağıt tabaklar, bardaklar, şarap bardakları ve kokteyl tüpleri var.

Yaşlı renkler

Yaşlı renkler

Doğum günü korsanların himayesinde gerçekleştiriliyorsa, masada kırmızı ve siyah renkler geçerli olmalı, ancak çocuk tek boynuzlu atları tercih ederse renkler gökkuşağı renginde olmalıdır.

Kırmızı ve siyah renklerde korsan tatili

Kırmızı ve siyah renklerde korsan tatili

menüye dön ↑

Oyun alanı

Bu bölüm en geniş alanı tahsis etmek zorunda kalacaktır. Çocuklar için kutlama sırasında yarışmalar düzenleniyor ve çoğu zaman oldukça aktif oluyorlar. Festivalde ne kadar çok çocuk varsa, oyunlar için o kadar fazla alana ihtiyaç duyulacaktır. Bebek küçükse, bu alanı oturma odasında düzenleyin.

Bir doğum günü partisi alanı için oturma odası

Bir doğum günü partisi alanı için oturma odası

Yetişkin çocuklar, büyük olasılıkla, bir önek oynamak veya tahta oyunları ile bir toplantı düzenlemek, bu anı göz önünde bulundurmak ve gerekli sandalye veya masaları hazırlamak isteyeceklerdir.

Dikkatli olmadan yetişkinleri bırakma

Dikkatli olmadan yetişkinleri bırakma

menüye dön ↑

Fotoğraf alanı

Bu yer konunun özünü yansıtmalı.Bu günün fotoğrafları bütün aile için hatırlanacak. Fotoğraf bölgesi, çubukların üzerine sahte bıyıklar, kaşlar ve bardaklarla daireler yerleştirdiğiniz şeker çubuğunun yakınında düzenlenebilir. Çocukların kendilerini kaldırabilecekleri ve resim çekebilecekleri ışık çerçeveleri duvara asılabilir veya toplara takılabilir ve havada yüzer.

Fotoğraf alanı tatil temasına uygun olmalı

Fotoğraf alanı tatil temasına uygun olmalı

Bu bölgeye yayılan çelenkler ve fenerler fotoğraflara çok ciddi bir görünüm verecektir.

Unutulmaz fotoğraflar ilgisiz kimseyi bırakmaz

Unutulmaz fotoğraflar ilgisiz kimseyi bırakmaz

menüye dön ↑

Temalı doğum günü

Oyunların, karşılamaların ve hediyelerin bir stile tabi tutulması için odanın bir veya başka bir konuda tasarlanması gerekir. Bir temanın atmosferinde eğlenceli oyunlar için sahneler çocuğunuzla birlikte planlamak için basit ve eğlenceli.

Tüm tatil dekor seçeneklerini konuya göre görüntüleyin.

Tüm tatil dekor seçeneklerini konuya göre görüntüleyin.

Tematik bir doğum günü için, tüm alanın bir stile tabi tutulması gerektiğini ve aşağıdaki kuralları uygulamanız gerektiğini göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • Odadan konuyla uyuşmayan öğeleri çıkarmak veya süslemek zorunda kalacaksınız. Örneğin, bir Külkedisi top şöleniniz varsa, o zaman çizgi roman kahramanları veya modern filmler içeren duvardaki posterler görünümü tamamen bozacaktır.
 • Renklere bağlılık, gerekli ortamın oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Tek seferde odayı süslemek için acele etmeyin. Diyelim ki, istenen tonda bir masa örtüsü, beyaz bir tane seçin ve istenen renklerde dekore edin.
 • Helyumla şişirilmiş balonlar kullanın veya tavana normal olanları sabitleyin, aksi takdirde odanın etrafına dağılmışlar, çok fazla yer kaplarlar.
 • Pahalı ekipman veya pahalı kalp eşyaları gibi incitebilecek veya kırılabilecek oda maddelerinden çıkarın.
 • Tatil anısına onlarla birlikte eve götürebilecekleri misafirler için basit ama hoş iltifatlar hazırlayın. Çocukların bazı unsurlarının aynı zamanda kendilerini korumak isteyecekleri gerçeğine hazırlıklı olun - basit ve ucuz şeyler satın alın.
 • Gerçekten ustalaştığınız konuları seçin ve önceden hazırlanmaya başlayın.
Tatil için önceden hazırlanmaya başlayın

Tatil için önceden hazırlanmaya başlayın

Asıl olanı unutma - çocuklar için bulaşık ve dekorasyonların güvenliği, sahte aksesuarları veya masa dekorasyonlarını renklendirmeniz gerekiyorsa, güvenli yiyecek renkleri seçin.
menüye dön ↑

Korsan temasında çocuk yapma

Korsanlar hem erkekler hem de kızlar tarafından sevilir ve birçok kişi Jack Sparrow kostümü denemek ister. Korsan tarzında kutlama için birçok senaryo var ve bu konudaki odayı dekore etmek zor değil.

Çocuk tatilinin korsanlığa kaydı

Çocuk tatilinin korsanlığa kaydı

İhtiyacınız olacak:

 • siyah ve kırmızı toplar;
 • gerilmiş iplik üzerinde üçgen bayraklar;
 • duvardaki hazine haritası;
 • siyah - kırmızı masa örtüsü ve tabaklar;
 • kara leke kurabiyeleri;
 • beyaz kurdeleler veya yelken benzeri tavan kumaşı;
 • cockedol ve bandanalar;
 • dekorasyon ve aksesuarlar için teleskoplar, çapalar ve el çarkları;
 • kağıtlardan oluşan, toplardan sarkan ve masanın üstünde asılı duran gemiler.

Bir muffled ışık, mavi kumaşla kaplı duvarlar ve yuvarlak pencereli bir kabin şeklinde bir oturum alanı doğru atmosferi yaratmada yardımcı olacaktır. Hafif bir direksiyon simidi ve yelken şeklindeki perdeler yardımıyla, kaptan köprüsünü tasarlarsınız. Çocuklar, tüm sandalye ve diğer mevcut malzemeler gemisinin oluşturulmasında yer almaktan mutluluk duyacaktır.

Tatilin en güzel anları için fotoğraf alanı

Tatilin en güzel anları için fotoğraf alanı

menüye dön ↑

Prenses odası

Burada, asıl şey - oda aslında farklı bir renkle çerçevelenmişse, pembe ile aşırıya kaçmayın. Sarı veya mavinin hakim olduğu durumlarda, sadece gölgeden biraz daha hafif olan bu gölgede süsleyin.

Küçük bir prenses için kale

Küçük bir prenses için kale

Yatak odasında zorunlu yatak, üzerinde prenses için gerekli süslemeler bulunan bir masa ve bir gardırop bulunmaktadır.

Doğru atmosferi oluşturmak yardımcı olacaktır:

 • Tavanın altındaki küçük toplar, telleri üzerine çiçekler ve oluklu kâğıtların kar taneleri konuyor - oyunlar ve festival masasının üzerine çıkacaklar.
 • Oda etrafında düzenlenmiş düzenli buketler. Yapay tonlarda yapay çiçeklerden oluşan bir yaka çiçeği oluşturabilirsiniz.
 • Çok fazla kabarık eteğe sahip, gözenekli veya diğer hafif malzemelerden yapılmış bir dolap, taçlar ve diğer süslemelerle birlikte bir raf. Arkadaşları tatil için gerekli ekipman miktarını takdir edeceklerdir.
 • Yakınında genç prenseslerle fotoğraf çekimi düzenleyebileceğiniz büyük aynalı bir bölge.
 • Masa için lastik bantlı küçük çok renkli kuronlar. Her biri ayrı bir tabağa koyulabilir ve bayramdaki konuk da harika bir büyü prensesi olacaktır.

Parlak ışık, renkli çelenkler ve üzerlerine asılı şekerler, havada yüzen kar taneleri ve balerinler boşluğu doldurur.

Aydınlık ve havadar tatil tasarımı

Aydınlık ve havadar tatil tasarımı

Bu tasarım, özel bir büyü okulunda okuyan küçük periler tarzında tasarlamak kolaydır. Bunu yapmak için gardıropta sihirli kapaklar, çubuklar ve burunları ekleyin.

Prenseslerin ana özelliklerini unutma

Prenseslerin ana özelliklerini unutma

menüye dön ↑

Disney tarzı çocuklar

6 yaşından küçük bebekler için bu konu özellikle yakındır. Mini bir Disneyland oluşturmak için animasyonla ilgili her şeye ihtiyacınız var:

 • Renkli topları, parıldıyor, duvarlarda yay.
 • Kırmızı siyah bezelyedeki masa örtüsü size Mickey Mouse'u hatırlatacak.
 • Duvarlarda dekor çizgi film karakterleri şeklinde.
 • Kostümler veya gardıropta sahne parçaları.
 • Masada kokteyller için parlak yemekler ve tüpler, çizgi film peçeteler.
 • Farklı renklerde dekore edilmiş ya da gökkuşağında bez şeritleri ya da kurdeleler ile örtülmüş fotoğraf bölgesi.
Çocuğunuzun tatilinde Disney kahramanlar

Çocuğunuzun tatilinde Disney kahramanlar

Bu tasarımın elde edilmesi kolaydır ve hatta her çocuğun sahip olabileceği kostümlerle bir karnaval düzenleyebilirsiniz. Tatil fotoğrafları en parlak ve en çarpıcı olanlardır.

Bir çocuk partisinde karnaval

Bir çocuk partisinde karnaval

menüye dön ↑

Mafya Stili

Yetişkin okul çocukları çoğunlukla entelektüel oyunları içeren konuları seçer. Mafya oyunu etrafında güzel sahne yaratabileceğiniz ünlü bir kart oyunudur. Bunun için ihtiyacınız olacak:

 • Bir mezura şeklinde davranır ve aperatifler ile tabloya göz atın.
 • Duvarları bir çatı katı tarzında dekore etmek için - bunun için duvar çizimlerinin farklı kısımlarına tuğla veya haberleşme yerleştirebilirsiniz.
 • Chicago polisinin iç mekanı olan bir fotoğraf için bir alan hazırlayın. Bu, "istenen" imzası ve yakınlardaki yükseklik ölçer ile duvar çerçevesine asılmasına yardımcı olacaktır.
 • Oyuncak silahlar ve makineli tüfekler, olan bitenlerin gerçekliğini tamamen yansıtacak.
Mafya tarzı iç dekorasyon

"Mafya" tarzında iç dekorasyon

Bir çocuk odası yarattığınızda, mobil oyunlara masada oturmaktan daha fazla zaman verilmesi gerektiğinden, maksimum alanın boş kalması gerektiğini unutmayın.
Partin hakkında oyunlar bul

Partin hakkında oyunlar bul

Ayrıntılara büyük önem vermeniz gerektiğini düşünüyorsanız, herhangi bir tarzda bir çocuk odası yapmak mümkündür. Ilımlı ve doğru renk düzeninde kullanılan her küçük şey odanın doğru halini iyileştirebilir.

Doğum Günü Odası Dekorasyonu

En parlak fikirlerin bir seçimi

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn