2019 Yeni Yılı için bir odayı kendi elleriyle dekore etmek ne kadar ilginç, şık ve orijinal:

Yeni Yılı odamızı akrabalarınız için rahatlık sağlayacak şekilde dekore edebilir ve aynı zamanda herkesi şaşırtabilirsiniz. Ancak hazırlanma zamanı geldiğinde, çoğu zaman nereden başlayacağımızı bilmiyoruz. Tatilin ana özelliği nedir? Bu makalede, dekorasyon için çok sayıda orijinal fikir ile tanışacaksınız. Tatil odasına ve içindeki pencerelere nasıl hazırlanacağınızı öğreneceksiniz. Yani, aşağıda her şey ayrıntılı olarak.

Bu makalenin içeriği:

Nereden başlamalı?

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: 180 + Fotoğraf fikirleri: Yeni 2018 yılı için ofisi kendi elinizle dekore etmek ne kadar güzel ve Orijinal

Tatil için odanın hazırlanması dikkatli bir planlama ile başlamalıdır. Bazıları önemsiz olduğu düşünülürse bu soruya hiç dikkat etmiyor. Diğerleri ise tüm dikkatlerini menü hakkında düşünmeye, yiyecek satın almaya ve festivalde bir akşam yemeği hazırlamaya odaklanıyor.

Daha önce planlamanız gereken bir oda nasıl dekore

Daha önce planlamanız gereken bir oda nasıl dekore

Aslında, gerçekten sıcak bir atmosfer yaratabilen odanın hazırlanması ve dekorasyonu. Sevdiklerini sevip onları dikkat ve dikkatle etrafını sarmaya çalışanlar, evlerini ya da evlerini dekore etmek için daima güç ve zaman bulurlar.

Yapılacak ilk şey, genel bir temizlik yapmaktır. Sonuçta, oda temiz değilse, o zaman herhangi bir dekorasyon saçma görünecektir. Kimse "Yeni Yılı nasıl kutlayalım, öyleyse harca" kuralını iptal etmedi. Bu nedenle, Yeni Yılı temiz bir şekilde karşılamak için çaba göstermeniz gerekir.

Noel özellikleri her zaman trendde

Noel özellikleri her zaman trendde

Ondan sonra odayı dekore etmek için ayrılabilirsin. Öncelikle odanın ve olasılıkların değerlendirilmesi gerekir. Konukların davet edileceği oda geniş ve ferahsa, güvenle bir fantezi hissi verebilirsiniz.

Küçükse ve özellikle boş alan yoksa, mücevherlerin boyutundan devam etmek gerekir. Örneğin, az yer kaplayan aşağıdaki fikirleri kullanabilirsiniz.
Odanın boyutunu düşünün

Odanın boyutunu düşünün

Bazıları küçük, bazıları genellikle pencerelere takılı veya tavanbu yüzden çok fazla alan kaplamaz.

Bir renk şeması seçmek de önemlidir. Neredeyse hiç kimse yapışmaya karar vermez duvar kağıdı veya odanın tasarımını büyük ölçüde değiştirin, bu yüzden zaten mevcut olan renklerden uzak durmanız gerekir.

Ana şey, parlak ve güzel olmasıdır.

Ana şey, parlak ve güzel olmasıdır.

Yılbaşı atmosferi monoton, sıkıcı olmamalı, aynı zamanda aşırı süslemeye gitmeli, aynı anda birçok renk tonunu aynı anda süslemeli, buna değmez.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Yeni Yıl için Dekupaj şişeleri (170+ Fotoğraf). DIY takı Yeni fikirler ve atölye çalışmaları

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Tatilin ana özelliği

Küçük bir çocuk bile, Yeni Yıl'ın ana sembolünün Noel ağacı olduğunu söyleyecektir. Herkes satın alması daha iyi olan - yapay ya da canlı - sorusuyla karşı karşıya. Tasarruf etmek için birçoğu yapay bir Noel ağacı almaya ve onu yıllarca kullanmaya karar veriyor.

Tatilin temel özelliği değiştirilemez ağacıdır.

Tatilin temel özelliği değiştirilemez ağacıdır.

Diğerleri bunu yapmak isterdi, ancak depolayacak yer yok. Üstelik ülkemizdeki pek çok insan kokusu bütün evi dolduran canlı bir Noel ağacı olmadan Yeni Yılı temsil etmiyor.

Neredeyse tüm dekorasyon seçenekleri hem canlı hem de yapay Noel ağaçları için uygundur. Sıradan cam oyuncakları dekore etmek eski moda sayılır, bu nedenle modern fikirlerden birini kullanabilirsiniz.
Cam oyuncaklar ile süsledik

Cam oyuncaklar ile süsledik

Kurulu
Oyuncakları tamamen değiştirmek zorunda değilsiniz, sadece birkaç dekor seçeneğini birleştirebilirsiniz.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Evde kendi elinizle mum nasıl yapılır? İlginç atölye çalışmaları (155+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Yenilebilir süslemeleri

Şeker yapmanın en kolay yolu. Hem küçük boy şekerler hem de daha büyük çikolatalar alabilirsiniz. Ancak, bu fantezi uçuşu sınırlamaya değmez. Bazı kurabiye veya kekler yuvarlaktır, bu yüzden asmak zordur. Ev yapımı ekmek pişirme ise, bu dekor kesinlikle rahat bir atmosfer yaratacaktır.

Çok lezzetli süslemeler

Çok lezzetli süslemeler

menüye dön ↑

fotoğraflar

Yeni Yıl ailesiyle kutlanırsa, Noel ağacına asabilirsiniz. fotoğraflar. Çerçeve kullanmak gerekli değildir. Her fotoğraf hafif yağmurla sade bir şekilde dekore edilebilir. Şölene gelen herkes, Noel ağacına bakarak kendine hayran kalacak. bir Fotoğrafları önceden hazırlayarak sürpriz yaparsanız, herkes şaşırır.

Fotoğrafları kullanmak için unutulmaz bir fikir

Fotoğrafları kullanmak için unutulmaz bir fikir

Senin için ilginç olacak: İNCELE: Güzel Şamdanların Yeni Yıl için kendiniz yapması (95+ Fotoğraf): Ustalık sınıfları için orijinal fikirler

menüye dön ↑

çiçekler

Ve neden olmasın? Sadece gerçekten yaratıcı olan, uyumsuz olanı birleştirme fikrini alacaktır.

Buradaki çiçekler bile gereksiz olmayacak

Buradaki çiçekler bile gereksiz olmayacak

Tek uyarı - çiçekler hemen solmayanları seçmek daha iyidir. Tam olarak taze sattıkları bir yer seçmek daha iyidir. çiçekler ve konukların gelmeden hemen önce bir Noel ağacı ile süsleyin.

Kurulu
Bazıları bir ağaçla sınırlı kalmamaya karar veriyor. Örneğin "ek" Noel ağaçları inşa edebilirsiniz, örneğin onları duvarda yağmur yağdırır. Ürünlerden bile, ağacın şeklini düzenleyebilirsiniz, ana şey - yaratıcılık.
Duvardaki iyi fikir yılbaşı ağacı

Duvardaki iyi fikir yılbaşı ağacı

Senin için ilginç olacak: YORUM: Yeni Yıl İçin Çam kozalaklarından (büyük, boyalı) yapılan el sanatları (175+ Fotoğraf) Tatil için güzel oyuncaklar!

menüye dön ↑

Yapay kar

Yeni Yıl sadece ağaçla değil karla da ilişkili. Ne yazık ki, tabiat ana her yıl bize gerçek şenlikli hava ile şımartılmaz. Bazen Yeni Yıl ile tanışmak için lastik botlarla, şemsiye altında. Bu nedenle yapay kar yapma fikri her zaman önemlidir.

Yapay kar her zaman günceldir

Yapay kar her zaman günceldir

Köpükten

Evet, oluk köpüğü uzun zaman alacaktır. Ancak, evde gereksiz bir örtü bulunduğundan (örneğin, satılan tüm ekipmanlar paketlendiğinde), o zaman bu dekor ücretsizdir. Köpüğü ellerinizle ya da bir şamandıra hatta bir çatalla ezebilirsiniz. Yapay kar ağacın altına, altına sarılmış hediyeler üzerine dökülebilir. Ayrıca avize için bir dekorasyon yaparak, hatta köpük topları sinirli. Sıkıntılı olmasına rağmen, ama çok güzel.

Kar köpüğü muhteşem görünüyor

Kar köpüğü muhteşem görünüyor

Tuvalet kağıdı dışında

Bu yapay kar, bir Noel ağacını süslemek için kartopu yapmak veya başka rakamlar yapmak için daha uygun olacaktır. Küçük parçalara kağıt koyar, mikrodalga kabına koyar, üstüne beyaz sabun koyarız. Kabı mikrodalgaya 1 dakika koyun, malzemeyi çıkarın ve bir bardak su ekleyin. Ellerini ezin, hamuru gibi. Bundan sonra seçilen rakamların modellenmesine gidin.

Tuvalet kağıdı boyama

Tuvalet kağıdı boyama

Kurulu
Yapay kar ile dekore etmek, Yeni Yıl mallarını değiştirebilir. Örneğin, kar köpüğü şişeyi hem dekoratif hem de şampanya içilenler gibi yapıştırabilir.

Bunu yapmak için, sadece önceden tutkalla kaplayın. Tatil masasındaki şamdanlar ve diğer eşyalar aynı şekilde dekore edilebilir.

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: 175+ Yeni Yıl için Keçe El Sanatları Resimleri Kendin Yap Köpekler: Yeni başlayanlar için Desenler ve Desenler

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Yılbaşı pencereleri

Pencereleri dekore etmenin birçok yolu var. Yeni Yıl, sadece onu kapatabileceğiniz bir tatil değil. Er ya da geç, konuklar pencereye gelecekler - pencerenin dışındaki havanın tadını çıkar ya da havai fişekleri izle. Evet ve sokaktan dekore edilmiş pencereler, özellikle özel evlerde, özel görünüyor. Ev sahipleri, evlerinden geçen insanların güzelliğine hayran kalmasından memnun olacaklardır.

Pencereleri Yeni Yıl için dekore ediyoruz

Pencereleri Yeni Yıl için dekore ediyoruz

Pencereleri süslemenin en popüler yolu kendi kar taneleridir. İnternette onların üretimi için birçok teknik bulabilirsin, böylece başyapıtlardan yapabilirsin. Ayrıca pencerelerde güzel resimler bak.

Yeni Yıl arifesinde yer alan mağazalar, kolay uygulanabilen ve kolayca çıkarılabilen özel çıkartmalar satıyor. Ancak, aileden birinin camı kendisi boyaması çok daha iyidir. Bunun için bir sanatçı olmanıza gerek yok - kar beyazı tonlardaki basit boşanmalar bile uygun görünecek ve soğuk havalarda doğanın "yaratıcılığına" benzeyecektir.

Bu güzelliği kendi ellerinle çiz.

Bu güzelliği kendi ellerinle çiz.

Dekorasyon pencereleri, pencere eşikleri üzerindeki dekoru da düzenleyebilir. Noel ağacı dalları ve koniler, mumlar, Noel topları ve Noel ağacının dekorasyonundan sonra kalanların demetleri olabilir. Bazıları sokak tarafındaki pencereleri dekore eder, ancak bu ancak hava izin verdiği sürece yapılabilir.. Örneğin, ışığı odada görünebilecek bir çelenk asabilirsiniz.

Pencere kenarında dekoru düzenliyoruz

Pencere kenarında dekoru düzenliyoruz

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Yeni Yıl için DIY El Sanatları 2018 - Hayal gücünüzle sevdiklerinize sürpriz yapın (120+ Fotoğraf)

menüye dön ↑ menüye dön ↑

girlantalr

çelenk herkesin yanında. Parklarda sadece evleri değil, ofisleri, dükkanları ve ağaçları da süslüyorlar. Genel olarak renkli küçük ampuller ile her zamanki çelenk hiç kimseyi şaşırtmaz.

Favori Garlands

Favori Garlands

Her zamanki çelenklere destek vermek, hatta bağımsız çalışma yardımı ile değiştirmek mümkündür. Bunun için çok fazla malzeme gerekli değildir. Bazı ailelerin her yıl Yeni Yıl tatillerinin arifesinde kendi elleriyle çelenk yapma gelenekleri vardır. Bunu yapmak için bu fikirleri kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

Renkli kağıt

Bir şablonun hazırlanması en kolayı olabilir, yaklaşık 6 cm çapında bir daire olabilir, farklı renkteki halkaları kesin ve daha sonra sadece onları kapamak için kalır. Bunu yapmak için bir olta veya iplik alabilir. Daireler üzerlerine bir iğne ile yapıştırılmış veya yapıştırılmıştır. Bir tane uzun çelenk yapabilirsin, birkaç tane küçük tane yapabilirsin. Onları bir pencere, bir Noel ağacı ile süsleyebilirsiniz. avize, panjur.

Çok renkli kağıttan yapılabilir

Çok renkli kağıttan yapılabilir

menüye dön ↑

Doğal malzemelerden çelenk

Odayı dekore etmeden birkaç gün önce, mandalina, portakal ve limonlardan zımpara kağıdı toplamaya başlayın. Daha sonra, zaman doğru olduğunda, herhangi bir rakam onlardan bir bıçakla kesilebilir. Orijinal yıldızlar veya kalpler. İğneli bir ipliğin sicimli şekilleri Bu tür bir çelenkin dayanıklı olmaktan uzak olmasına rağmen, cilt ertesi gün şeklini kaybedeceğinden, bu fikir çok orijinaldir.

2019 Yeni Yılı için bir odayı kendi elleriyle dekore etmek ne kadar ilginç, şık ve orijinal:

Doğal malzemelerden "Lezzetli" çelenk

menüye dön ↑

Fotoğrafların Garland

Özellikle konforlu şömineye bakar. Bunu yapmak için, sadece ipliği uzatmanız ve fotoğrafları clothespins kullanarak eklemeniz yeterlidir. Bu fikir birlikte Yeni Yıl buluşan çiftler için harika. Sürpriz yapmak istiyorsanız, önceden ortak fotoğraflar hazırlayın ve bir çelenk oluşturun.

Yakın arkadaş ya da akraba çevrenizde kutlarsanız, fotoğrafları kullanabilirsiniz.

Yakın arkadaş ya da akraba çevrenizde kutlarsanız, fotoğrafları kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

Makarna dekorasyonu

Tembel insanlar da tam anlamıyla 10 dakika harcayarak kendi elleriyle çelenk yapma şansına sahipler. Bunu yapmak için makas, yapıştırıcı ve şablonlara bile ihtiyaç duymaz. Makarna hakkında. Evet, sıradan kıvırcık makarnalardan orjinal bir çelenk yapabilirsiniz.

Sıradan makarna ile yaratıcı

Sıradan makarna ile yaratıcı

Süpermarketlerde, doğal bir temele sahip olan kıvırcık makarnaları satın alabilirsiniz. Kural olarak, onlar da çok renkli. Bir odayı dekore etmek için onları kullanmak en yaratıcı fikirlerden biridir, bir yapılanma.

Makarna oyuncakları

Makarna oyuncakları

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Basit ve hacimli DIY Kağıt Kar Taneleri: Adım Adım Talimatları ile 75+ Fotoğraf

menüye dön ↑ menüye dön ↑

Diğer orijinal fikirler

Yeni Yıl için odaları dekore ederken, aklınıza gelen herhangi bir fikri somutlaştırabilirsiniz. İşte bunlardan bazıları:

menüye dön ↑

Koridor dekorasyonu

dekorasyon koridor Aynı zamanda zaman alır, çünkü konuk evin eşiğini geçtiğinde hemen şenlikli bir atmosferde olduğu hissine kapılır. Bu durumda en iyi dekorasyon giriş dekorudur. kapılar. İğne yapraklı dal veya çelenk standart çelenk kullanabilirsiniz.

Yılbaşı dekorasyonu ile güzel kapı

Yılbaşı dekorasyonu ile güzel kapı

menüye dön ↑

Bayram Pastası

Modern fırınlarda pastanın üzerindeki herhangi bir konuyu tasvir edebilir, bunun dışında bir başyapıt yaratır. Yılbaşı figürlerini sakız - Noel Baba, Kar Kızlık, mumlar, bir Noel ağacı, genel olarak hayal edebileceğiniz her şeyden yapabilirsiniz. Tek uyarı - bununla önceden ilgilenmeniz gerekir. Yeni Yıla hazırlığın Aralık ayının başından başladığını göz önünde bulundurarak, o zaman bu noktada usta aramaya değecektir.

Mastik rakamlar

Mastik rakamlar

Senin için ilginç olacak: YORUM: Yeni Yıl için güzel toplar nasıl yapılır? İlginç ve Hacimli El Sanatları (115+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

koniler

doğal tümsekleri Kalıcı çok özel bir aroma üretirler. Bunlardan bir sürü sahte yapabilir, çocuklara bunun hakkında soru sorabilirsin. Konileri evin etrafına koymak iyi bir fikir olabilir. Saksı bitkileri bulunan saksılara, pencere eşikleri üzerinde eklenebilirler, raflar ve benzeri ..

Bu tür darbeler bile iç mekanı büyük ölçüde değiştirebilir.

Bu tür darbeler bile iç mekanı büyük ölçüde değiştirebilir.

menüye dön ↑

buketler

Nedense, diğer tatillerden farklı olarak, Yeni Yıl'a çiçek vermek alışılmış değildir. Bu, Yeni Yıl buketinin orijinal tasarımını sipariş ederek evin sahiplerine bakabilir. Çiçek stüdyolarında bu fikir kimseyi şaşırtmayacak. Sadece büyülü görünen kompozisyonlar yapıyorlar. Kural olarak, buketin kalbinde bir Noel ağacı dalı vardır, ancak buna bir şey eklenebilir:

  • şişlikler;
  • taze çiçekler;
  • meyve ve sebzeler;
  • oluklu kağıt çiçekler;
  • Yumuşak oyuncaklar

Noel buketleri güzel görünüyorsun

Noel buketleri güzel görünüyorsun

menüye dön ↑

balonlar

Böyle bir dekorasyon en uygun çocuklu bir tatil için olacak. Topları sayılar biçiminde satın alabilir ve gelecek yıl düzenleyebilirsiniz, hayvan biçiminde satın alabilirsiniz - Yeni Yıl sembolü Ayrıca, içinde çok renkli pullarla doldurulmuş helyumla şişirilmiş balonlara da bakabilirsiniz.

Tatil için güzel dekorasyon

Tatil için güzel dekorasyon

Noel öncesi yaygara yüzünden, tatil için odayı süslemenin gerekli olmadığına rağmen, buna değer. Ve sonra misafirlerin mutlu, parlayan yüzleri tüm beklentileri aşacak.

menüye dön ↑

VİDEO: Dekorunuz için ilginç seçenekler

Yılbaşı Gecesi

Evi kendi ellerimizle dekore ediyoruz

menüye dön ↑ menüye dön ↑

FOTO GALERİ (230'dan fazla fotoğraf)

8.8 Toplam puan
Şık, özgün ve güzel dekor

Yeni yıla hazırlanmanın ne kadar güzel olduğunu bilmiyor musunuz? Evinizi dekore etmek için en iyi fikirleri topladık. Değişimden sonra şaşıracaksınız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
  • Güzel dekor
  • Büyük fikir seçimi.
  • Kendi elinizle tekrarlaması kolay olan birçok talimat.
eksileri
  • El sanatları yapma zamanı.
  • Hepsi tekrar kullanılamaz.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn