Mutfağın iç kısmına doğru fotoğrafların asılması - 205+ (Fotoğraf) Şık ve Güzel Fikirler

Mutfağınızı zevkle dönüştürmek ister misiniz? İç özgünlük yapmak ve seçkinlik resmin yardımcı olacaktır. Yıllar önce, resimlerle yapılan ev dekorasyonu lüks olarak kabul edildi - yalnızca toplumun krizi karşılayabilecekti. Bugün evinizi resim objeleriyle dekore etmek herkese açık. Bu, tadın varlığını göstermek ve odaya renk katmak için benzersiz bir tasarım yaratmanıza izin verir.

İçerik:

Şık iç gıda Mutfak özellikleri, tekstil çözümleri ve tabii ki resimler gibi uygun dekoratif öğeler olmadan hayal etmek zor. Duvarların çıplak ve tamamen sıkıcı görünmesini engellemek için, onları etkileyici bir tabloyla süslemek iyi bir fikirdir. Fotoğraf içinde. Ancak, çoğu zaman sonuç donuk ve uygunsuz görünüyor.

Bütün ailenin günlük, keyifli ve rahat bir şekilde toplandığı odayı seçmek için bir resim seçerken hangi incelikler göz önünde bulundurulmalıdır? Mutfağınızın tasarımına mükemmel şekilde uyan kompozisyonları nasıl seçeceğinizi öğreneceksiniz.

Resimler iç mekanlara özgünlük ve ayrıcalık getirir.

Resimler iç mekanlara özgünlük ve ayrıcalık getirir.

Resmin mutfaktaki işlevleri

Resmin bir insanın psikolojik durumu üzerindeki olumlu etkisi uzun zamandır belirlenmiştir. Genelde yüksek sosyal statüyü onaylamak için satın alınır, ancak çoğu durumda resimler iç mekanda son dokunuş olarak seçilir. Resmin mutfağın iç kısmında birçok işlevi var:

 • duvarları süsler, odaya bireysellik kazandırır;
 • rahat bir atmosfer yaratır;
 • odanın genel tarzını vurgulamaktadır;
 • olumlu bir duygusal arka plan ile doldurur;
 • tasarım kararını tamamlamaya yardımcı olur;
 • lüks ekler.

Resmin, bir kişinin psikolojik durumu üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Resmin, bir kişinin psikolojik durumu üzerinde olumlu bir etkisi vardır.

Kurulu
Tasarımcılar, sanatçılar tarafından yazılan resimlerin iç mekanlarda daha avantajlı göründüğünü ve sahibinin inceliklerini ve tadını gösterdiğini belirtti.
menüye dön ↑

Seçim ve Yer Ölçütleri

Mutfakta resim kesinlikle parlak bir dekoratif karar olacaktır. Yanılmamak için aşağıdaki ipuçlarına güvenin:

 • Bilanço. Boyamayı seçerseniz, boşlukla yönlendirin. Biraz parlak görüntü alıp, aynı renk şemasında birkaç tane daha çek. Böyle bir çözüm, en uyumlu resme girmenize ve tasarımı tamamlamanıza olanak sağlar.
 • araziler. Mutfağınızdaki palet ve sahneler tamamen farklı olabilir - hepsi zevkinize ve odanın tarzına bağlıdır. Mesela, klasik mutfağı petrole boyanmış manzaralarla tamamlanıyor. Çiçek düzenlemeleri Provence iç kısmına uyacak. modern veya yüksek teknoloji Soyut çizimlerle canlandırmak ilginç olabilir.Mutfak temalı bir görüntü asmak isteseniz bile, genel iç tasarımdan hala uzak durmayın.

Duvarları süsler, odaya bireysellik kazandırır.

Duvarları süsler, odaya bireysellik kazandırır.

 • Renk aralığı. Mutfağınızdaki tabloların renginin duvarların tonuna uyması gerekir. mobilya, dekorasyon ürünleri ve hatta önlük. Tarafsız bir odada odaklanabilirsiniz perdeler, vazolar ve resimler. Örneğin beyaz duvarlar ve kahverengi mobilya, hareketsiz yaşamları doymuş bir şekilde başarıyla tamamlayacak sarı, pembe, açık yeşil tonları ve perdeleri tonda.
 • Kompozisyon birliği. Birkaç resim asacaksanız, uyumlarını sağlamak önemlidir. Bu durumda asılacakları sıra, bu durumda kesinlikle önemli değildir. Önemli olan, aralarında bazı benzerlikler olacağı yönünde. Örneğin, stil, palet, anlam.
 • Kompozisyon şekli. Genellikle fotoğraflar, duvarın bütün bir kısmını taklit edecek şekilde asılır. Bu çözüm minimalist veya sade bir iç mekana mükemmel bir şekilde uyuyor. Resmin aynı boyutta olması önemli değil. Önemli olan - doğru düzeni vermek. Atmosfere kolaylık katmak için, kompozisyonu kaotik bir şekilde düzenleyebilirsiniz. Resimlerin nasıl görüneceğini anlamak, ana hatlarını kâğıt ve duvara bağlayın.

Görünürlük nihai sonucu sunmanıza izin verecektir.

Odanın genel tarzının altını çizer

Odanın genel tarzının altını çizer

 • boyutlar. Küçük bir mutfaktaki devasa bir resim, büyük, boş bir duvardaki küçük bir resim gibi saçma görünecek. Oranları gözlemleyin, yüksekliği dikkate aldığınızdan emin olun. tavan. Örneğin, uzun fakat alçak bir odada uzun bir kompozisyonu asabilirsiniz. Yüksek tavanlı bir odada büyük bir kanvas asabilirsiniz.
 • yerleştirmee) Evrensel çözüm, yatay veya dikey bir eksen izleyerek resimlerin düzenlenmesidir. Sadece her görüntünün merkezini bulmanız ve arka arkaya asmanız yeterlidir.
 • yer. Direkt güneş ışığının onlara "dokunacağı" sanat eserlerini asmamanızı tavsiye ederiz. Hızlı bir şekilde yanmalarını istemiyor musunuz? Ancak, duvarın iyi aydınlatılmış alanlarını seçmelisiniz, gölgede olduğu gibi düzgün algılanmazlar.
 • yükseklik. Düzgün algılanan görüntü için göz hizasında asın. Tuvalleri iki duvara asarsanız, alt kenarlarının düz olduğundan emin olun. Büyük resimler duvarın ortasından daha alçakta asılmalıdır; oysa küçük resimler göz seviyesinin altına bile indirilebilir.

Rahat bir atmosfer yaratır

Rahat bir atmosfer yaratır

menüye dön ↑

Renk ve tematik çeşitlilik

Davanızın rengi odanın tasarımına göre olmalıdır, ayrıca kontrastlarla oynamaya çalışabilirsiniz. Alan küçükse çok koyu seçenekleri seçmeyin.. Bu bir “kara delik” efekti yaratacak ve çevreye zarar verecektir. Işık güneşli renkler, aksine, alanı genişletecek.

Kurulu
Resimlere dikkat çekmek istiyorsanız, arka ışığı getirebilirsiniz. Bu, resimlerin güzelliğini vurgulayacak, odayı görsel olarak büyütmeye yardımcı olacaktır.

İç mekanda yeni bir karar vermek için, parlak sulu tonlardaki tuvalleri seçin.. Örneğin, zengin kıpkırmızı veya kireç renkli soyut sanat eserleri minimalist odaya mükemmel bir şekilde sığacaktır.

Mutfağı olumlu bir duygusal geçmişle doldurur.

Mutfağı olumlu bir duygusal geçmişle doldurur.

Mutfak duvarları için standart temalar, sebzelerin, meyvelerin, diğer ürünlerin pişirme sürecinin "lezzetli" görüntüleridir. Pop art tarzında hem klasik durgun yaşamlara hem de resimlere ilginç bir şekilde uyum sağlar.

Genel olarak, mutfak aşağıdaki seçeneklerle dekore edilebilir:

 • Natürmort;
 • Provence manzara;
 • dikey;
 • soyutlama.

için bej duvarlar ve sağduyulu mobilyalar, dekoru kahve unsurlarıyla donatıyor. Saçaklı bir çerçevede basılı bir poster veya kahve çekirdeğinden yapılmış kendi kendine yapılan bir çalışma olması hiç fark etmez.

Tasarım kararını tamamlamak için yardımcı olur

Tasarım kararını tamamlamak için yardımcı olur

AKModüler tabloları tercih edip etmediğinize göre, gama mevcut kaplama ile birleştirilmelidir.Aksi takdirde, iç ahenkli görünmeyecek.

Küçük oda - son derece parlak görüntüler. Bu durumda duvarlar, mavi, yeşil, sarı, leylak veya turuncudan oluşan hassas bir ton olmalıdır.

Bir odayı yaparken tasarımcılar genellikle mal sahibinin mizacını göz önünde bulundururlar. Eğer bu aktif ve maksatlı biriyse, doygunluğu sevecektir panel Kırmızı tonda Mutfakta rahatlık ve huzur istiyorsanız, yeşili tercih edin. Bunlar ağaçlar, ormanlar, çayırlar ve diğer yeşilliklerin resimlerini içerir.
Lüks ekler

Lüks ekler

Tuvalin gerçekten sığması için, doğru çerçeveyi seçmek de önemlidir. Yüksek teknoloji tarzı antika metal çerçevelere uygun veya klasik - yaldızlı çerçeve, oyunda çatı katı Resimleri tamamen bagetsiz yerleştirebilirsiniz.

menüye dön ↑

Konaklama özellikleri

Tuvalin mutfaktaki etkisi sadece arsa ve renge değil aynı zamanda doğru yere de bağlıdır. Karanlık bir köşedeyse, basitçe kaybolacak. Kompozisyon için iyi bir yer sadece estetik değil, aynı zamanda tüm odaya semantik bir ek olacaktır.

Kurulu
Mutfakta, diğer odalardan daha düşük konumdaki görüntüler için alın. Sonuçta, ziyaretçiler sık ​​sık burada oturur.
Mutfaktaki çamaşırların etkisi doğru yere bağlıdır.

Mutfaktaki çamaşırların etkisi doğru yere bağlıdır.

Tasarımcılar birkaç temel yerleştirme yolunu belirler:

 • Tuvalin klasik versiyonunda katı şemalara, hatlara göre düzenlenmiştir. Çoğu zaman, bu, tüm karelerin sıralandığı açık bir yatay çizgidir.
 • Sanatsal modda, görüntüler ortak bir palet olan konuya göre gruplandırılmıştır. Resimlerin formatları ve formları tamamen farklı olabilir.
 • Duvarları, çerçevesiz resim yerleştirerek posterlerle taklit edebilirsiniz.
 • Poster ve hareketsiz yaşam gibi farklı şekillerde ve yönlerde resimlerin uyumlu birleşimi.

Doğru çerçeveyi seçmek önemlidir.

Doğru çerçeveyi seçmek önemlidir.

menüye dön ↑

Belirli bir stile bir resim nasıl seçilir?

ülke. Bu ünlü içerir ProvenceFransız hinterlandının atmosferini, çiçekli bahçelerin ve Akdeniz'in akışını taşıyan. İç mekanın rengi donuk, hafif soluk tablolarla vurgulanmıştır, doğayı veya çiçek süslemelerini betimlemeleri gerekir. Basit Provence tarzı mutfak mobilyaları da baget içine yansıtılmalıdır.. Doğal boyasız ahşaptan çerçeve yapılması veya satın alınması istenir.

Etno tarzı. Tematik görüntüler odanın genel tasarımını vurgular, etnik iç mekanı diğer mutfaklardan tamamen özgün ve farklı kılar. Sıra dışı şekillerin resimlerini Afrika ya da Hint tarzı ile seçin.

Art Nouveau

Art Nouveau

modern. Modern tasarım yönünde kompozisyonu kullanmak ilginç olacak siyahyirminci yüzyılın yirmili tarzında beyaz duvarlar. Örneğin, bunlar yemek alanının yakınında asılması gereken iyi bilinen Amerikan mimari yerler olabilir. Bu köşe mutfağın gerçek bir özelliği olacak.

Retro. Mevsimlik renklerde modüler fotoğraflar mükemmel vintage tarzı uyacak. Geçmiş dönemin cazibesine haraç ödemeleri ve özelliklerini vurgulamaları gerekir.

modern. Çatı katı ve yüksek teknoloji - mutfak ve yemek odası tasarımı için popüler stiller. Şık bir minimalist iç mekan sayesinde uzun zaman önce ön plana çıktılar. Ergonomisi mükemmel vurgulanmış fotoğraf.

menüye dön ↑

Modüler resimler

Modüler resimlerin kullanılması, son yıllarda hızla ivme kazanmakta olan yeni bir yöndür. Bu kararda, herhangi bir fotoğraf veya çizim tam ve etkili bir çözüm olabilir.

Modüler resimler yapısal olarak adlandırılır. Fotoğraf birkaç parçaya bölünmüş tuval veya fotoğraf kağıdına aktarılır. Böylece, tek tek parçalar tek bir resim oluşturur. Fotoğraf görüntülerinin en büyük avantajı, herhangi bir fotoğrafı, hatta kişisel fotoğrafları seçebilmenizdir.

Fotoğraf-resim aksanları doğru bir şekilde yerleştirmenize yardımcı olacaktır, gerekirse odanın tarzını bile tamamen değiştirebilir.. Doğru görüntüler, görsel olarak genişletilmesine yardımcı olacaktır. En dikkat çekici şey, ucuz olmalarıdır, böylece istediğiniz zaman yenisini alabilirsiniz.

Farklı boyutlarda çerçeveler kullanın

Farklı boyutlarda çerçeveler kullanın

Ana çeşitleri:

Bazen modüler kompozisyonlar “çatlama” jelleri ile yaşlanır ve aynı anda lekelerin görünümünü oluşturur.

Kurulu
Modüler resimlerin basım için matbaa ile temasa geçerek kolayca kendiniz yapması mümkündür. Bu çözüm, yaratıcılık ve yaratıcılık gösterimi için çok fazla alan bıraktığı için yaratıcı insanlara hitap edecek.
Modern bir iç

Modern bir iç

Ana avantajlar:

 • muhteşem bir sonuç ile düşük fiyat;
 • çok çeşitli görseller;
 • İşlem süresi, lamine kaplama, tozu sorunsuz bir şekilde temizlemenizi ve gidermenizi sağladığından yanmayı önler.

Kurulu
Nötr renklerde yapılacak mutfak modüler resimler için seçin. Ana gölge yeşil olmalı, resimlerin kendisi ürünleri, doğayı veya çekici durgun yaşamları içermelidir.

Dinlendirici bir ortam yaratmalı, bir iş gününden sonra dinlenmeye ve huzur vermeye, iştah açmaya neden olmalıdır. Avrupa kafe ve eski sokaklarının rahat fotoğrafları, ağız sulandıran yemekler ve zengin servisli yemekler bu kategoriye uyacak. masa.

İlginç keten çatal

İlginç keten çatal

Geniş bir mutfak için, birkaç küçük boyutlu çizimin bir kombinasyonu uygundur ve küçük olanlar için - bir panorama. Onları masif karelere sokmanıza gerek yok. Oval veya yuvarlak gibi olağandışı şekle sahip modüler resimlere bakmak ilginç olacaktır. Huzur ve ahenk sembolüdür, çünkü bütün ailenin toplandığı odaya daha iyi oturması imkansızdır.

menüye dön ↑

Kendin yap

En sevdiğiniz mutfak tasarımına kendi ellerinizle temiz hava ekleyebilirsiniz. Bunun için sanat eğitimi almak ya da araç satın almak için çok para harcamak gerekmez. Şık bir sanat yapıtını doğaçlama yapmak kolaydır!

En sevdiğiniz mutfak tasarımına temiz hava katın.

En sevdiğiniz mutfak tasarımına temiz hava katın.

Ürün paneli. Konu uygulaması mümkün olduğu kadar bu odanın tasarımına uyacaktır. Bu amaçla, tahıllar, kuru meyveler ve sebzeler, kahve, baharatlar ve çok daha fazlası kullanılır. Böyle bir doğal panel sadece şık görünmekle kalmayacak, aynı zamanda iştah açıcı görünecektir. Baharatlar ve kahvelerle bir panel inşa etmeye çalışalım. Bunun için sadece bir boş zaman ve arzu akşamına ihtiyacınız var. Elinizde bulunan kurutulmuş ürünleri kullanın ve birleştirin. Kurutulmuş biber, turunçgil kabuğu, mısır gevreği, makarna ve kahve olabilir.
Düğmelerin bileşimi. Birçok evde kullanılamayan renkli düğmelerin bulunduğu bir kutu vardı. Bu düzeltilebilir! Bir nesnenin desenini düz bir karton üzerine çizin - bir ağaç, bir kelebek veya bir kedi olabilir. Tüm alanı düğmeleriyle düzenleyin. Renkleri birleştirebilir veya parçalara ayırabilirsiniz. Bunu yapmak için, sanatsal alanda kesinlikle hiçbir beceriye ihtiyaç yok, sadece yapıştırıcı, sabır ve boş zaman. İşin sonunda, çerçeveyi seçin ve cesaretle duvara asın.

Çerçeve odanın genel tarzına uymalıdır.

Bütün duvar bir sanat eseridir.

Bütün duvar bir sanat eseridir.

Kurutulmuş çiçek aplike. Bu tür uygulamalar sıradışı görünür ve mutfağa mükemmel bir şekilde uyar.Senden istenen tek şey sonbaharda güzel yaprakları ve bitkileri kurutmak. Kağıt üzerine eskiz. Üstte, gerekli elementleri yapıştırın - tomurcuklar, dallar, çim bıçakları ve en sevdiğiniz renkteki yapraklar.
kolaj. Bu seçenek en az çabayı gerektirir. İnternette odanın tarzına uyacak renkli resimler bulmanız yeterli. Kişisel bir arşivden bir şey seçebilirsiniz, örneğin tüm ailenin portre fotoğrafı oturumu veya düğün resimler. Daha sonra bunları geniş ekranlı bir yazıcıda yazdırmanız ve bir baget içinde güzelce dekore etmeniz gerekir.
Şarap Cork Paneli. Birçoğu ev mantarlarını şaraplardan ve şampiyonlardan korur, diğerleri barda çalışır ve kolayca doğru malzemeyi alabilir. Her durumda, az sayıda trafik sıkışıklığı bile resmi tamamlayabilir. Dikdörtgen kontrplak ve gerekli boyutta ve sıvı çivi hazırlayın. Boş yer kalmayacak şekilde düzenleyin. Ahşap kapakların farkı ve farklı tonları bir engel değildir - ürün daha da orijinal hale gelecektir.
menüye dön ↑

Baharat paneli pişirme atölyesi

Baharat panelinin ana bileşenleri ürünlerdir, bu nedenle ideal olarak mutfak ortamına uyacaktır. İş için aşağıdaki maddeleri hazırlayın:

 • pişirme kağıdı;
 • mukavva,
 • çerçeve;
 • PVA tutkalı;
 • çift ​​taraflı bant;
 • dekoratif kağıt;
 • Baharatlar, tahıllar, kahve çekirdekleri, çay, biber, fasulye vs.

Parlak, yeşil bir arka plan üzerinde

Parlak, yeşil bir arka plan üzerinde

Sürece devam ediyoruz:

 • İlk önce üssü oluşturduk. Çerçevenizin boyutuna uyacak kağıt ve kartondan dikdörtgen bir şekil kesin. Kağıdı kartona yapıştırın ve kurumasını bekleyin.
 • İnternetteki fotoğrafların kompozisyonu hakkında fikir edinin. Fikrinize göre bir kaç adet açık ve koyu dekoratif kağıdın yanı sıra çift taraflı bant bulunan parçalara yapıştırın. Kağıdın koyu tonu, karanlık öğelerin gölgelenmesine yardımcı olurken, daha büyük parçalar için bant gerekir.
 • PVA'yı kağıda liberal olarak dağıtın ve çeşitli baharatlarla serpin. Malzemeler için üzülmeyin! On dakika bekleyin ve fazla bileşenleri tabakadan sallayın. Birbirleriyle karışmadıklarından emin olun.
 • Defne yaprağı, tarçın çubukları ve bezelye ayrı ayrı yapışır. Tutkal “kavramaları” için sıkıca aşağı doğru bastırın.
 • Bütün tahıllar ve baharatlar dağıtıldıktan ve resim kuruduktan sonra, çerçeveye yerleştirin ve seçilen yere asın.

Mutfak paneli kendin yap

Sürpriz sevdiklerinize

menüye dön ↑

Kahve çekirdeği ana sınıfı

Kahve çekirdekleri el yapımı resimlere şık bir ektir. Paneller için farklı seçenekler var, kahve fincanı hazırlamanızı öneririz. Bunun için ihtiyacımız var:

 • çuval bezi;
 • mukavva,
 • kurşun kalem ve cetvel;
 • iplik;
 • PVA tutkalı;
 • sicim;
 • kahve çekirdekleri;
 • kurutulmuş limon veya portakal dilimleri.

Provence tarzında

Provence tarzında

Gerekli boyutta bir karton alıyoruz ve bir çuval bezi koyuyoruz. Bir cetvelle kontur çizin ve dikdörtgen bir parça kesin. Çuvalı kartona yapıştırın ve kabın dışını basit bir kalemle çizin. Kalın bir PVA tabakası uygulayın ve taneleri sıkıca yapıştırın. Bardağı bir dilim limonla süsleyebilirsiniz. Resmin kenarları, paneli daha hacimli yapmak için tahıllarla yapıştırılmıştır. Onu sicim yaylarıyla süsledik.
Resim size renk ekleme ve mutfağı dekore etme imkanı sunar

Resim size renk ekleme ve mutfağı dekore etme imkanı sunar

Herhangi bir kişiye sorarsanız: “Evinizdeki bu yerin anısına sizin hafızasında ne var?”, Çoğu mutfak arayacak. Burası en sıcak köşe, aile refahının gerçek bir merkezi. İçinde özellikle rahat, kahve, turta, otlar lezzetleri vardır. Kedi pilin içinde sessizce mırıldanıyor, su ısıtıcısı kaynıyor ... Ve ben de bu cennette daha önce olmak istiyorum. Bu odanın içini konforlu ve gerçekten rahat bir hale getirmek için resimleri başarıyla seçmeniz gerekir.

8.5 Toplam puan
İç resimler

Mutfaktaki iç mekanı resimlerle canlandırabilirsiniz. Bu resim oda için seçilmiş bir stili vurgulayabilir.Meyveler, kahve çekirdekleri, saatler - bunlar iç mekanınıza organik olarak sığabilecek birkaç seçenek. Taleplerimizi takip edin, tasarımı hızlı ve kolay bir şekilde güncelleyeceksiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Estetik zevk
 • Renk ekleme ve mutfağı dekore etme yeteneği
 • Küçük bir fiyata kolayca kendiniz için şık bir resim oluşturun.
eksileri
 • İç ile doğru bir şekilde birleştirme yeteneği
 • Başarısız seçilen resim, alanı görsel olarak azaltabilir.
 • temizlik
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn