İç kısımda tuğla duvar - Evinizi dönüştürmenin muhteşem bir yolu (260+ Fotoğraf). Oturma odasında, mutfakta, yatak odasında bir arada

İç kısımdaki tuğla duvar, evin tasarımına uygun fiyatla lezzet katmanıza olanak sağlar. Duvarın tuğla ile vurgulanması, sıra dışı, şık ve zarif iç mekanlar yaratmanıza olanak tanır. Brick, alanı mümkün olduğunca görkemli ve orijinal olarak geçmeyi mümkün kılar.

Bu makalenin içeriği:

Tarih ve modernite

İç tasarımdaki tuğla işi, tavanlar nedeniyle popülerlik kazanmıştır. İlk olarak, eski fabrika binalarına sıva ve boya ile yüksek dereceli onarımlara yatırım yapamayan fakir kiracılara verildi.

İç kısımda tuğla duvar - Evinizi dönüştürmenin muhteşem bir yolu (260+ Fotoğraf). Oturma odasında, mutfakta, yatak odasında bir arada

Eski fotoğraflarda görülebilen işlenmemiş duvarlar moda haline geldi Öğrenciler ve genç aileler sadece bu odalarda yaşamıyor, aynı zamanda çeşitli sosyal katmanlardan gelen misafirlerin katılımıyla gürültülü partiler de düzenlemişlerdir.

Tasarımdaki bu yeni yön, şehir sakinlerini memnun eden bohemizm, sanayicilik ve özgürlükle ilişkilendirildi. hemen şimdi tuğla duvar dekorasyonu yine çok popülerdir ve çeşitli stillerle birlikte kullanılabilir.

Kar-beyaz tuğla

Kar-beyaz tuğla

menüye dön ↑

Güçlü ve zayıf yönler

Herhangi bir son katın güçlü ve zayıf yönleri vardır. Fikirlerini somutlaştırmadan önce onları tanıyacağız.

menüye dön ↑

Avantajları: erişilebilirlik ve basitlik

İç mekanda tuğla kullanımının tartışılmaz avantajları:

 • Finansal Kullanılabilirlik.
 • Güvenlik.
 • Doğallık.
 • Malzemenin iyi performansı (ses yalıtımı, ısı yalıtımı, nem direnci).
 • Bitirmek basitliği. Tuğla yardımı ile kayıt işlemi, özel beceriler ve karmaşık araçlar olmadan görevle başa çıkmanıza izin verir.
 • Bu yaklaşımı hemen hemen her odanın düzeninde kullanabilirsiniz.
 • Bir tuğla duvar sadece dekoratif değil, aynı zamanda pratik bir işlev de yapabilir - odalar arasında sınırlayıcı görevi görür.
 • Montaj elemanlarını kullanma yeteneği - raflaraydınlatma armatürleri TV ve benzeri
 • Ek yüzey işleme isteğe bağlıdır.
 • Duvarların maskeleme kusurları olasılığı.
 • Özgünlük.
 • Dayanıklılık.
 • Faturalı.
 • Doğal çiçekler ve doğal malzemelerle iyi uyumluluk.
 • Dekoratif kaplamalar

Ek duvar tedavisi isteğe bağlıdır

Ek duvar tedavisi isteğe bağlıdır

menüye dön ↑

Dezavantajları: Asıl şey zaman içinde durmaktır.

Bu tür bir son işlem için birçok avantaj var. Ama eksileri nelerdir?

Evin içindeki tuğla duvarın dezavantajları şunlardır:

 • Doğal renkteki ham tuğla yüksek kaliteli aydınlatma gerektirir. Alternatif olarak, beyaz tuğla kullanabilir veya boyama uygulayabilirsiniz.
 • Düzensiz dokulu yüzeyi temizlemek zordur.
 • Evin iç kısmında çok fazla tuğla olması, bakımsız ve soğuk bir odanın etkisini yaratamaz.

Pürüzlü yüzey bakımı daha zordur

Pürüzlü yüzey bakımı daha zordur

Tuğla duvar asıl vurgu olmalı ve tüm duvarları kaplamamalıdır.
menüye dön ↑

Gerçek duvarcılık veya taklit: ne seçmeli?

Bu tuğlanın kullanımına ek olarak, taklit, uygun renklerde duvar kağıdı veya uygun stilde fayans uygulanabilir.

menüye dön ↑

Gerçek tuğla duvar

Tarafından çalıştırıldı cinsiyet kadar tavan Bu durumda, tuğla örtü altına ek sıva veya gizleme uygulanmaz. Alçıpan. Yüksek tavanlara sahip geniş bir oda için, odanın duvarlarından biri ilave bir koruma olmadan bırakılabilir.

Gerçek tuğladan

Gerçek tuğladan

Ancak işleme mevcut olmalı:

 • Toz ve çözelti artıklarını temizlemek.
 • Yıka.
 • Grind.
 • Derzler macun veya harçla ovulur.
 • Verniklenebilir veya boyanabilir.

Oturma odasını zevkinize göre dekore ediyoruz

Oturma odasını zevkinize göre dekore ediyoruz

menüye dön ↑

Duvar kağıdını yazdır

Tasarlamanın en kolay ve finansal yolu basit - duvar kağıdı uygun desen ile. Duvarcılığın etkisi tüm duvarı yaratamaz ve nişler veya duvar parçaları gibi yalnızca belirli alanları kullanabilir. Duvar kağıdı diğer dekoratif malzemelerle birleştirilebilir:

Desenli duvar kağıdı

Desenli duvar kağıdı

Renklerin seçimine ve doku ifadesine dikkat edilmelidir. En iyi etki, yüksek kaliteli malzeme tasarımı ile yaratılmıştır. Ayrı ayrı, boyama için dokulu duvar kağıdı not edilmelidir. Onlara gerekli gölgeyi bile verebilirsiniz.

Tuğla taklit eden yüksek kaliteli duvar kağıdı, diğer malzemeler için uygun olmayan yerlerde kullanılabilir:

 • dar nişler;
 • eğimli yüzeylerde;
 • düz olmayan yüzeylerde vs.

Güzel taklit

Güzel taklit

Kurulu
Fikirlerin uygulanması için geniş bir alan fotoğraf duvar kağıtları"tuğla altında" arka planı başka bir baskıyla birleştirmek, örneğin, grafiti.
menüye dön ↑

Kaplama tuğla

Yüzyüze malzemeler şu anda çok yaygın olarak temsil edilmektedir. Standart bir tuğlaya kıyasla daha hafif ve daha incedir, daha az serbest hacim alır ve hafiftir.. Bu durum, bu cephe malzemesinin ince duvarların bitirilmesi için kullanılmasına ve bu durumlarda boş alanın ekonomik olarak yönetilmesinin önemli olduğu durumlarda kullanılmasına izin verir.

Malzeme olabilir:

 • yapay olarak yaşlandırılmış;
 • mat;
 • işlenmiş sır.

Kaplama malzemeleri çok popüler

Kaplama malzemeleri çok popüler

menüye dön ↑

"Tuğla altında" döşeme

Tuğla kaplama, cephe tuğlalarıyla karşılaştırıldığında daha ince bir kalınlığa sahiptir. karo İki ana tip olabilir:

 • cüruf;
 • seramik.

Duvarın yüzeyini döşemeden önce önceden hizalanmış olması gerekir.
İç Tasarım Elemanı

İç Tasarım Elemanı

menüye dön ↑

Astar için bağımsız malzeme üretimi

Bu seçeneklere ek olarak, imitasyon tuğlalar bağımsız olarak yapılabilir. Bu formlar, vernik ve tuğla sıva gerektirir. Standart olmayan bir tuğla kullanarak sıradışı bir tasarım oluşturmak istiyorsanız bu seçenek kullanılabilir.

menüye dön ↑

Görsel efektler: mekan algısı nasıl etkilenir?

Geleneksel kırmızı tuğladan yapılmış bir duvar tek seçenek değil. Malzemenin dokusu ve bireysel elemanların biçiminin özlülüğü, mekan algısını etkilemenizi sağlar. Bu nasıl yapılır?

menüye dön ↑

Beyaz duvar

Bu seçenek çok sık kullanıldığından özel olarak bahsedilir. Beyaz renk ile birlikte dokulu dokulu, parlak aksesuarlar yerleştirmek için iyi bir arka plan oluşturur.

Mutfakta beyaz duvar

Mutfakta beyaz duvar

Gölgenin çok yönlülüğü, onu herhangi bir odada ana tasarım olarak kullanmanıza veya bölgeleri vurgulamanıza olanak tanır. Beyaz renkte, odadaki tüm duvarları tasarlamak bile mümkündür.

Ve oda kasvetli ve bodrum görünmüyor iken. Aksine, ışık gölge boş alanı "ekler" ve odayı görsel olarak büyütür. Çoğu zaman bu teknik tasarımda kullanılır. yatak odaları ve mutfaklar.

Herhangi bir odaya bakar

Herhangi bir odaya bakar

Beyaz renkte boyamak, tasarımı modern ve dinamik hale getirir.

 

menüye dön ↑

Boya veya badana mı?

Eski badana yıkama işleminin ilginç bir etkisi boyayla yaratılabilir. Bu teknik, duvara uzun ömürlü olması için tipik olan yaşlanmanın etkisini vermenizi sağlar. Tarzında bir iç mekan oluşturmak gerekli olabilir Provence.

Bütçe seçeneği - boya

Bütçe seçeneği - boya

Hatta böyle bir resepsiyonu bile somutlaştırabilirsin. Bunu yapmak için, boyaya biraz boya ekleyin. 3 kat daha az olmalı.

Kompozisyonun uygulanması süpürme hareketleriyle geniş bir fırça ile yapılmalıdır. İlk katmandan sonra zaman korunur ve ikincisi uygulanır. Su ve boya oranını değiştirerek çeşitli efektler oluşturmak mümkündür: yarı saydam bir kaplamadan çok renkli alanların parlak tuğlalarla değişmesine.

Herhangi bir tasarıma sığdırın

Herhangi bir tasarıma sığdırın

menüye dön ↑

Gri duvar: çekici yapan şey nedir?

ışıkgri gölge, yüksek çekiciliğe ve dekorasyona sahiptir. Sıcak bir ton elde etmek için birkaç rengin karışımı olabilir. Bu tasarım belirgin olmayacak, ancak duvar süsleri, raflar, resimler ve canlı bitkiler için iyi bir arka plan olarak kullanılabilecek zarif bir aksan yaratacak.

Gri her zaman sıkıcı değildir

Gri her zaman sıkıcı değildir

menüye dön ↑

Koyu tuğla: bağbozumu etkisi

Bazı iç kısımları oluştururken tuğlanın doğal kırmızımsı rengi doygun görünmeyebilir. Mevcut renkleri koyulaştırmak için, tasarımcılar ahşap yüzeylerle kaplı ahşap boyasının kullanılmasını tavsiye eder.

Koyu renkli tuğla yapma işi zahmetlidir, çünkü her birinin bir fırça ile işlenmesi gerekir. Böyle bir duvarın yaşını vurgulamak için, ayrı ayrı yerleştirilmiş birkaç tuğla renksiz bırakılabilir. Bu, birkaç tuğlanın değiştirilmesiyle yeniden yapılanmanın gerekli kontrastını ve etkisini yaratacaktır.
Tasarımdaki koyu tonlar

Tasarımdaki koyu tonlar

menüye dön ↑

Graffiti - isyanın ruhu

Genç odasındaki tuğla işi, yetişkin çocuğun bireyselliğini göstermesine izin verir. Tuğla sadece posterlerle değil, aynı zamanda grafiti ile iyi bir şekilde birleştirilmiştir.

Çocuk büyüdüğünde nasıl olur, çizim artık onunla alakalı olmaz? Gerekirse, resim küçük bir alanı kaplarsa temizlenebilir. Başka bir seçenek - tüm duvarı yeniden boyamak.

Grafiti ile parlaklık vermek

Grafiti ile parlaklık vermek

menüye dön ↑

Uyumsuz olanları birleştiriyoruz

Bir tuğla duvar orijinal, muhteşem ve şık. Fakat tasarımın geri kalanını mümkün olduğunca organik nasıl seçebiliriz?

Tasarımcılar şunları tavsiye eder:

 • Çok sık böyle bir duvar birkaç gölgeyi birleştirir. Bu durumda mobilya En karanlık ve en açık rengi temel alarak seçim yapmak daha iyidir.
 • Tasarımın ciddiyeti, parlak bir halı veya örneğin alacalı, parlak vurgular ile canlandırılabilir. yastıklar üzerinde kanepe.
 • Kırmızı tuğla rengi turuncu ile iyi gider, sarı, mavi. Bu kombinasyon özellikle oryantal süslemelerde etkileyicidir.

menüye dön ↑

Salonun iç kısmında tuğla: olağanüstü etkiler yaratıyor

kayıt oturma odası tuğla kullanarak odanın modaya uygun özelliklere sahip olmasını sağlayabilirsiniz. Bu kaplamanın özgünlüğü, duvarı ana dekoratif unsur haline getirmenize izin verir.

Oturma odasındaki alan ne kadar büyük olursa, tuğla duvar o kadar organik ve etkili görünecektir. Hafif tavan ve ahşap tavan kirişleri ile şık bir kombinasyon sunar.
Organik olarak iç mekana sığdık

Organik olarak iç mekana sığdık

Antikliğin ruhu, şöminenin yanındaki boşluğun tuğla süslemesi, pencere açıklıkları arasındaki duvarlar ve hatta orta duvar tarafından vurgulanmaktadır. Duvarlara ek olarak, tuğlalar bölmelerde yer alabilir, şöminelervb.

İç kısımdaki koyu renkli tuğla, açık tonlarla dengelenmelidir. Bu mobilya, tekstil, aksesuar yardımı ile yapılabilir.

Koyu tuğla hafif mobilyalarla seyreltilmelidir.

Koyu tuğla hafif mobilyalarla seyreltilmelidir.

Kurulu
Oturma odasında bir şöminenin bulunması, tasarıma tekabül eden duvarın yanındaki kısmının vurgulanmasıyla yenilebilir.
menüye dön ↑

Mutfağın iç kısmında tuğla: çeşitli seçenekler

Tuğlaların güvenliği ve dayanıklılığı, birçok odanın iç tasarımında kullanılmasını sağlar. Mutfakta, ihtiyaç duyulan yerde aksan oluşturmanıza olanak tanıyan dozlamada kullanılabilir.

menüye dön ↑

Mutfak önlüğü

Bu duvar alanı düzenli olarak buhara, kurum ve grese maruz kalır. önlük çalışma yüzeyleri ve duvar dolapları arasındaki boşluğu doldurur.

Özel çözümler

Özel çözümler

Temizleme işlemini kolaylaştırmak için, tasarımcılar tuğla kaplamaya bir dış cam levha ekleyerek tasarlamayı önerirler.. Bu teknik dekoru koruyacak ve yüzeyi koruyacaktır.

menüye dön ↑

Duvarlardan biri

Bir tuğlayı duvarlardan biri haline getirmek, sıcak ılık ışık tonları ile iç mekanda en etkileyici görünecektir:

 • süt beyazı;
 • açık gri;
 • karamel;
 • soluk pembe;
 • kakao gölgesi.

Bir duvarı vurgulamak

Bir duvarı vurgulamak

menüye dön ↑

Duvar parçası

Duvarın bir parçasının seçimi daha az etkileyici görünmüyor. Çoğu zaman, bu tasarım yemek alanı için kullanılır. Küçük odalarda, böyle bir resepsiyon bölgelerin sınırlandırılmasını sağlayacaktır.

menüye dön ↑

niş

Tuğla ile kaplı doğal veya dekoratif bir niş, tasarımın tarihi yönelimini, rustik tasarımın stilini, Provence tarzını vb. Vurgulamaya yardımcı olacaktır. Döşeme yakınında bir niş oluşursa, bu dekorlara retro dokunuşlar katacaktır.
Mutfakta icra seçeneği

Mutfakta icra seçeneği

Kurulu
Bu seçeneklere ek olarak, odada bir sütun, bir bölüm, yakınında bir yer bar sayacı ve diğerleri
menüye dön ↑

Yatak odasının iç kısmında tuğla

Tasarım tuğla yatak odaları ayırt edici bitiş vurgulamak için kullanılabilir. Yatak odasında tuğla en sık olarak, yatağın başının yanında bir duvar veya alan tahsis eder.

Kurulu
Provence'ın sofistike özelliğini vermek veya odayı romantizm özellikleri ile donatmak için, tuğla boyayı hafif boya ile boyamak kullanılabilir.
Fikirleri uygulamaya koymak

Fikirleri uygulamaya koymak

 

menüye dön ↑

Stiller: tasarım seçeneklerinin seçimi

Tuğla evrensellikte bitirme malzemesi olarak farklılık gösterir. Aşağıdaki stillerde bir daire tasarladığınızda kullanımı çok haklıdır: çatı katı, ülke müziğiProvence, vs. Böyle bir dikey yüzey tasarımı muhteşem ve konuyla ilgili.

menüye dön ↑

çatı katı

Eski sanayi bölgesi, atölyeler veya fabrikaların topraklarında düzenlenen konutlar geniş bir alan ve yüksek tavanlarla karakterize edilir. Bu avantajlar, küçük dairelerde her zaman kabul edilemeyecek tasarım tekniklerini somutlaştırmayı mümkün kılar. Bunlar arasında - ahşap tavan kirişleri, sütunlar, tuğla dekorasyon.

Çatı tarzı

Çatı tarzı

Loft, kablo tesisatı, ısıtma boruları ve evin teknik mühendislik ekipmanını vurgulayan diğer unsurları açık bırakmanıza izin verir. Tuğlalar aynı zamanda video ve ses ekipmanlarını yerleştirmek için uygun bir arka plandır.

menüye dön ↑

Ülke müziği

Tasarımda doğal malzemeler ve doğallık kullanan stil, kır evlerinin düzenlenmesi ile iyi bir uyum içindedir. Şömineler ve doğal malzemelerle iç mekanların sadeliğinin rahatlığı, ahşapla birleştirilen tuğla küvet tarafından vurgulanmaktadır. Bu tasarım rahatlama ve açık hava rekreasyonu ile ilişkilidir.

Ülke tarzı

Ülke tarzı

menüye dön ↑

Gotik

Bu yön Ortaçağ'dan kaynaklanmaktadır. Gotik tarz, dekorasyonda sahte mobilya parçaları ve aksesuarlarla birlikte tuğla kullanır.

menüye dön ↑

minimalizm

Kırmızı tuğla, kahverengi, beyaz ve gri genel tasarıma iyi uyum sağlamalıdır - tavan, zemin ve mobilya.

Ekstra bir şey yokken

Ekstra bir şey yokken

menüye dön ↑

grunge

Birkaç stilin ve tasarım trendinin karıştırılması, en tuhaf öğelerin içine girmenize olanak sağlar. Aynı zamanda elde edilen şıklık, evinizin ayırt edici bir işareti olabilir ve bunun, arkadaşların ve tanıdıkların evleriyle olan farklılığını vurguladı.

menüye dön ↑

Eko tarzı

Doğa ile birlik, tasarımında ahşap, taş ve doğal kumaş kullanımı, çok rahat bir konut oluşturmanıza olanak sağlar. Tuğla, altı çizili çevre dostu olmasıyla, böyle bir iç mekanın bileşenlerinden biri olabilir.

Konforlu konutlar yaratıyoruz

Konforlu konutlar yaratıyoruz

menüye dön ↑

Yüksek teknoloji

"Ekolojik" kelimesinden uzak, kentsel yüksek teknoloji tuğla ile de kombine edilebilir. Çoğu zaman, bir kiremit şeklinde taklit onun için kullanılır.

menüye dön ↑

Klasik İngiliz iç

Altı çizili tasarım titizliği ve doğruluğu İngilizce klasikler tuğla unsurları ile birleştirilebilir. Aristokrasinin ve İngiliz asaletinin orta çağ kalelerindeki stilin akışı tuğla tasarımı kullanılarak vurgulanabilir.

Hafif bir kanepe ile tazelenin

Hafif bir kanepe ile tazelenin

menüye dön ↑

Tuğla kullanma: ipuçları ve püf noktaları

Boyanmamış tuğla duvar çekici bir enerjiye sahiptir ve tarihi bir değere benzemektedir. Döşeme orijinal ise, yaratılan iç kısmın biraz kasvetli ve özgünlüğü olabilir.

menüye dön ↑

Debriyajı nasıl koruyabilir ve kararmayı ve kusurlarını önleyebilirsiniz?

Bu tuğla kendi içinde güzel, belirgin bir dokuya ve karakteristik bir gölgeye sahip. Kalite ve renk kaybetmeden nasıl saklanır? Bunun için, iç tasarımcıların özel koruyucu bileşikler kullanmaları önerilir.

Koridorda meydana gelen ışık yetersizliği ile duvar küçük parlak bir efektle cilalanabilir. Bu renk tutuşunu sağlayacak.

Güneşli odalarda, mat efektli vernikle işlem yapmak mümkündür. Bu tür koruma tamamen görünmez olacak, ancak oldukça güvenilir.

Endüstriyel iç

Endüstriyel iç

menüye dön ↑

Eski tuğla iyi mi kötü mü?

Eski tuğla duvar, kaba güzelliği ile çekici görünüyor. Ancak iç için önce sıraya konulmalıdır. Bunu yapmak için, fırçalarla işlemeyi kullanın. Kirlenme yerlerini sirke ve su karışımı ile silmeniz gerekebilir.

Kurulu
Agresif temizlik ürünlerini kullanmadan önce, tuğlaların durumunu kontrol edin. Ufalanmış yüzey böyle yapamaz.
Eski tuğla etkisi ile

Eski tuğla etkisi ile

menüye dön ↑

Yüksek nem oranı: bunun üstesinden nasıl gelinir?

Yüksek rutubet bulunan alanlarda, örneğin bir banyoda, duvarcılık koruması en üst seviyeye çıkar. Bunu yapmak için ufalanmış dikişler birkaç santimetreyi derinleştirir ve sonra yeni bir çözüm yardımı ile restore edilir. Bir sonraki adım, küflenmeye karşı korumak için sızdırmazlıktır.

Tuğlaları koruyoruz

Tuğlaları koruyoruz

menüye dön ↑

Böcek işi

Bu kadar basit ve aynı zamanda oldukça karmaşık bir malzeme kullanarak, tuğlanın bazı özelliklerini dikkate almak gerekir:

 • Duvar boyandıktan sonra, gerekirse boyayı çıkarmak çok zordur. Bunun nedeni yapının gözenekliliği ve iyi emilimdir.
 • Uzun duvarın tamamen tuğla yerleştirilmesi istenmez. Bu durumda mobilyalarla “kırılması”, aynalar veya dekor yardımı ile. Bu yüzden görsel olarak algılanması daha iyi olacak.
 • Bir tuğla duvarı yansıtan aynalar bir odanın alanını tek bir toplulukta birleştirmeye yardımcı olacaktır.
 • Resimler tuğla duvarlarda çok hoş görünüyor. Bunlardan daha çok, duvarın kendisine daha fazla dikkat çekiliyor.
 • Menteşeli açık raflar, duvara asılmış, rahatlık katıyor. Renkleri ve malzemeleri odanın tarzına göre seçilir.

Parlak aksan

Parlak aksan

menüye dön ↑

VİDEO: Duvara tuğla nasıl kullanabilirim?

Tuğla duvar

İç mekanınız için fikirler

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.6 Toplam puan
İç tuğla

Evinizin içini inşa etmede tuğla işçiliğinin kullanımı pratiktir ve orijinaldir, ki bu önemli bir maliyet olmadan elde edilir. Ek dekor oluşturma yeteneği dairenin tasarımını çeşitlendirecektir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
7
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • kullanılabilirlik
 • dekoratif
 • dayanıklılık
eksileri
 • Temizlik ile zorluk
 • Büyük bir alanda tuğla yapmak, orijinal dekor yerine tımar yapmama efekti yaratarak zıt etkiye neden olabilir.
 • Tüm tuğla fikirler küçük odalarda mevcut değildir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn