Klasik Oturma Odaları Nasıl Yapılır: Tasarım İpuçları (205+ Fotoğraf)

Klasik salonlarla uzun zamandır ilgileniyor musunuz? Dairenizin tasarımı hakkında fikirleri olan fotoğraflar ilham vericidir, ancak deneyimli tasarımcıların tavsiyelerine mi ihtiyacınız var? Konuk odasını rasyonel ve klasik tarzdaki tüm yasalara göre donatmak için makaleyi dikkatlice okuyun.

İçerik:

Klasik tarz nedir?

Klasik kabul birçok tarihi stilin karışımı:

 • Empire;
 • Rokoko;
 • romantizm ve diğerleri

Çünkü klasik tarzın zengin bir tarihi var. Geliri olan kişilerin mülklerinin dekorasyonu için daima asıl kişi olmaya devam edecektir.. Yıllar boyunca kanonları, tasarım tasarımcılarının favorisi yapan güzellik ve tasarım fikirlerinin rahatlığı açısından en iyisini emmiştir.

Klasik tarz oturma odası

Klasik tarz oturma odası

Her yıl klasiğin moda etkisi ve insanların ihtiyaçları altında biraz değiştiğini farketmemek imkansızdır. ancak bazı özellikler hala devam etmektedir:

 • Binaların genişliği.
 • Dekorasyon ve tamir için doğal malzemeler.
 • Simetrik tasarımlar.
 • Pahalı ev eşyaları ve aksesuarlar.
 • Ahşap üzerine vurgu
 • Küçük, sakin bir renk yelpazesi.
 • Modern teknolojinin yokluğu veya gizlenmesi.

Klasik birçok tarihsel stilin karışımı olarak kabul edilir.

Klasik birçok tarihsel stilin karışımı olarak kabul edilir.

Odanın ana işlevine bağlı olarak, klasik stile göre özellikle bu randevuya önem verilerek tasarlanmalıdır. Çok sayıda insan için misafir odası planlıyorsanız, yeterli sayıda yatağa ve rahat bir ev ortamına özen gösterin. Dinlenme odası oluşturmak istiyorsanız, herkesin rahatça oturmasını sağlayacak şekilde deneyin. kanepe veya sandalye ve ayrıca oluşturmak bölge eğlenmek için.

Her yıl klasikleri moda etkisi ve insanların ihtiyaçları altında hafifçe değiştiriliyor.

Her yıl klasikleri moda etkisi ve insanların ihtiyaçları altında hafifçe değiştiriliyor.

Alan izin verirse, oturma odasında aynı anda birkaç bölge oluşturmaya, dinlenebileceğiniz, çay içebileceğiniz, sohbet edebileceğiniz, eğlenebileceğiniz ve buna benzer şeyler yapmayı değer. Klasik tarzda, birçok diğerinde olduğu gibi, mobilya imar yapmanızı sağlar - dolap duvarı, kanepe veya ekran.

Kurulu
Ses donanımlarını ve TV'yi konuk odasına yerleştirmek istiyorsanız, iç mekanlara organik olarak yerleştirmeyi deneyin. Örneğin, yalnızca ekranından çıkmak için TV boyutunda raflı bir raf satın alabilirsiniz.
Uzun köşe kanepeli konuk odası

Uzun köşe kanepeli konuk odası

Hangi özellikleri var?

Klasikler, her detayda zerafete ve güzelliğe değer verdi. Klasik tarz hakkında konuşurken, her zaman zengin, zengin ve kaliteli malzemeleri temsil ederler. vermek, değerli ırklardan mobilyalar odun ve lüks kumaşlar. Klasikler modern anlamda, tasarımcılar bu tarzın aşağıdaki özelliklerini ayırt eder:

 • Parke döşeme kat
 • Pahalı ahşap Mobilya
 • Kadife, ipek ve kadife kumaşlar.
 • Bir sürü aynalar Resmin altında güzel çerçevelerde mutlaka.
 • Çerçeveli resimler, heykeller, figürinler ve diğer dekoratif öğeler.
 • tekstil Duvar kağıdı.
 • Dekoratif sütunlar
 • şömine.

Her ayrıntıda zerafet ve güzellik için değerli klasik.

Her ayrıntıda zerafet ve güzellik için değerli klasik.

Yenilemenizde bu unsurların her birini kullanmanıza gerek yoktur, ancak iç mekanın görüntüsünü klasik bir tarzda tamamlamak için bir kısmının hala olması gerekir. Döşemelik, kadife perdelik ve sıva ile ahşap mobilyaların içlerinde kullanılabilecek kadar, herkes bunun bir klasik olduğunu anlar.

Duvarları resimler ve duvar halılarıyla, zeminlerle - egzotik veya sade bir biçimde güzel tencere ile dekore etmekten çekinmeyin bitkilerve tavan - sanatsal avizeler.

Tekstil duvar kağıdı kullan

Tekstil duvar kağıdı kullan

menüye dön ↑

Uygun duvar kağıdını seçiyoruz

Daha önce de belirtildiği gibi, klasik stildeki özelliklerden biri tekstil duvar kağıdıdır, ancak şimdi sadece stili korumak için sizin tarafınızdan seçilemez. Tasarımlarını doğru seçerseniz ortaya çıkabilecek duvar kağıdı için çeşitli seçenekler vardır.

Duvar dekorasyonu doğrudan genel tarzla ilgili olmalıdır.

Duvar dekorasyonu doğrudan genel tarzla ilgili olmalıdır.

Bunlar arasında:

 • Vinil.
 • polar;
 • Doğal.
 • Metalin altında.

Çizimler ve desenler

Duvarların tasarımının, dikkat üzerine sürüklenmemekle birlikte genel stille doğrudan ilişkilendirilmesi gerektiğini unutmayın. Bunu başarmak için, ağırlıklı olarak açık bir renk düzeni seçmekte fayda var ve dekor zaten duvarları zengin vurgu noktalarıyla tamamlayacak. Ana desen floristiktir, çünkü çiçek desenleri rahatsız etmez ve organik görünür.

Ana çizim floristik konulu olmalı

Ana çizim floristik konulu olmalı

Artık pürüzsüz ışıklı monofonik duvarların kendi içinde güzel olabileceğini biliyoruz. Dahası, sıradan insanların çoğu duvar kağıdı olmayan bir odanın yeterince rahat olmadığını düşünüyor. Ancak, biri zevkler hakkında tartışmamalıdır. İçine "karabiber" eklemek, odaya bireysellik kazandırmak - bu, herhangi bir tasarımın temel amacıdır.

Klasikler için en iyi renkler şöyle olacaktır:

 • bej;
 • şeftali;
 • krem;
 • süt;
 • zeytin;
 • pastel;
 • kahverengi.

Tekstil Çizgili Duvar Kağıdı

Tekstil Çizgili Duvar Kağıdı

Kardinal noktalara göre odanın konumuna dikkat edin, çünkü pencerelerin kuzey tarafında yer aldığı durumlarda odanın yeterince ışığı yoktur. Bu tür oturma odaları için, odanın farklı köşelerine yapay aydınlatma yerleştirerek, çoğunlukla sıcak renkleri seçmek faydalı olacaktır. Sıcak pembe, koyu sarı ve zeytin renkleri kuzey odalarına, soğuk güney mavisine, gri ve gümüşe daha uygundur.

Bu tür oturma odaları için çoğunlukla sıcak renkler seçmeye değer.

Bu tür oturma odaları için çoğunlukla sıcak renkler seçmeye değer.

Konuk salonunun şekline dikkat etmek önemlidir - boyutları küçükse, parlak bir dekora sahip duvar kağıtları kullanmanız ve aynalar için çok fazla alan bırakmanız gerekir.

Küçük odalar için hiçbir durumda masif, büyük ve en küçük detay desenine sahip duvar kağıdı satın alamazsınız, basit desenleri kısıtlamak gerekir. Bu arada, yatay ve dikey çizgiler kabul edilir - duvarların yüksekliğini ve genişliğini en azından görsel olarak değiştirebilirler.
Zeytin renkli desenli parlak renklerde.

Zeytin renkli desenli parlak renklerde.

Kurulu
Duvarlara canlılık kazandırmak ve klasiklerin zarafetini vurgulamak için, tabloları ve duvar avizeleri unutmadan, pilatörler ve sütunlar gibi alçı elemanlar kullandığınızdan emin olun.
menüye dön ↑

panjur

panjur tarihi üslup açısından çok önemlidir, çünkü onlarla lüks, sofistike lezzet ve sofistike şeyleri iletebilirsiniz. Konuk odası perdelerinin tasarımı için en popüler fikirler şunlardır:

İngiliz iç tarzında mat kumaşlar. Ağır kıvrımları ile pencerenin dışındaki peyzajın güzelliğini nazikçe vurarak iç kısımda organik bir parça kalıyorlar.
Tarihsel tarzda perdeler seçin

Tarihsel tarzda perdeler seçin

Daha önce İmparatorluk ve Rokoko tarzındaki klasik salonlar, modelin tüm uzunluğu boyunca birçok perdeli büyük perdelerle süslenmişti. Genellikle oda dekorunun kalan kısmının zerafetine uyması için parlak kumaşlardan yapılırlar.
Başka bir seçenek de, romantizm çağına daha çok bağlı olan Fransız perdeleri. Şık perdeleri ve kumaşların çokluğu nedeniyle pratikliklerini tamamen kaybediyorlar, bu yüzden şehir daireleri için uygun değiller.
İmparatorluk tarzı

İmparatorluk tarzı

Başka bir Avrupa ülkesi, dünyaya şu anda Avusturya denilen alttan perde taktı. Fransız modellerinden çok daha pratikler ve panoramik tipteki pencere açıklıklarına bakmak özellikle keyifli olacak.

Sadece bunlara dayanarak değil, herhangi bir model seçebilirsiniz. Başlıca şey, perdelerin uygun olması ve güzelliği nedeniyle farklı bir tarz olmamasıdır.

Perdeler böyle bir oturma odasının önemli bir unsurudur.

Perdeler böyle bir oturma odasının önemli bir unsurudur.

menüye dön ↑

tavan

Stilleri yüksek teknoloji, modern, pop art ve diğerleri nadiren nasıl dekore edileceğini düşünüyor tavansadece organik olarak formda toplama fenerler. Klasikler söz konusu olduğunda, iç mekandaki diğer dekoratif unsurların yanı sıra tavandan bir sanat eseri yaparak acı çekmek zorunda kalacaksınız. Düz bir tavandan bırakıp, sadece beyazlatıp yıkayabilirsiniz, ancak daha sonra alçı veya altın desenleri eklemelisiniz.

Bir sanat eseri olarak tavan

Bir sanat eseri olarak tavan

Genel olarak, klasik tarz için seçilir:

 • Germe tavanlar.
 • Asma tavanlar.
 • Basit boyama
 • Dekoratif sıva ile çalışın.
 • Alçıpan iki katlı tavanlar.

Alçı ya da altın desenleri ekleyin

Alçı ya da altın desenleri ekleyin

Son iki seçenek en uygun olacaktır, çünkü modern dünyayı daha iyi terk ederler; Dekoratif sıvacı, oturma odanızın iç tasarımının büyüklüğünü büyük yatırımlar olmadan ifade edebilen daha ucuz bir tavan tasarımı fikridir. Renklerle oynamak değil, beyaz tonlarından bir şey seçmek daha iyidir.

Kurulu
Küçük bir oturma odanız veya alçak bir tavanınız varsa, tavana yığılmaya çalışmayın, basit bir sıvada durun. Tavandaki desenleri perdelerle veya mobilyalarla yineleyerek stilin bütünlüğünü küçük nesnelerde bile gözlemleyin.
Dekoratif sıva - daha ucuz tavan tasarımı fikri

Dekoratif sıva - daha ucuz tavan tasarımı fikri

menüye dön ↑

Işık fikstürleri

Herhangi bir ev için, özellikle bir şehir dairesi için, yapay aydınlatmayı doğru ayarlayabilmek çok önemlidir, çünkü doğal olarak yeterli değildir. Modern evlerde gizli gömme ampuller daha sık kullanılıyorsa, klasik tarzdaki avizelerin şan ve şereflerine hitap eder. Tarihsel stildeki değişiklikler genellikle aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Cam, kristal veya porselen tavanın varlığı.
 • Kumaş ipek ve veya tekstil abajurlarla süslenmiştir.
 • Çok fazla ağırlığa dayanabilen güvenilir katı metal üretimi - genellikle altınla bronz.
 • Kristal kolye, dövme elemanları veya şamdanlar.
 • Tavandan kayda değer bir mesafe.

Klasik tarz hoş geldin görkemli avizeleri

Tüm ihtişamıyla klasik tarzdaki hoşgeldin avizeleri.

Bu tip avizelerin refah ve iyi bir lezzet işareti olduğu düşünülür, bu yüzden klasiklerden başka hiçbir stile uymazlar. Oyma işlemine eklenmiş cam ve kristal tonlar sayesinde, duvarlarda alışılmadık desenler ortaya çıkabilir ve kolye büyülü bir ışıltı katar.

Aynı zamanda bu stile iyi uyan renkli kristalleri de unutmayın.

Kurulu
Odayı gerçekten dekore etmek ve konukları şaşırtmak için alışılmadık bir şekle sahip tavanı aramaya çalışın. Duvarlara bir gölge ile oynamaya ilginç şekilde avizelerden mum şeklinde, ışığı dümdüz yönlendirerek ve oyulmuş toplar gibi görünüyorsun.
Bu tür avizeler refah ve iyi bir tat işareti olarak kabul edilir.

Bu tür avizeler refah ve iyi bir tat işareti olarak kabul edilir. 

menüye dön ↑

Klasikleri altındaki halılar

Halılar zaten pek çok mal sahibinin gerçekten pahalı modelleri karşılayamayacağı gerçeğinden dolayı tasarımcılar tarafından nadiren kullanılıyor.Ayrıca, çoğu, bu gibi rafine modellerin kentsel ortamlarda ne kadar pratik olmadığını söylemektedir. Ancak misafirhaneyi özel bir evde düzenlerseniz veya halının dikkatle bakımını yapmaya hazırsanız, bazı kurallara göre bir model seçmelisiniz.

Halı bu tarz için gereksiz olmayacak.

Halı bu tarz için gereksiz olmayacak.

Her şeyden önce, halının renkleri ile karıştırılmaması için iç mekanın renk şemasına dikkat edin.

Kontrastlı bir model seçin: Soğuk tonlardaki halı, odaya hakim açık tonlarda mükemmel uyum sağlar. Çok odadaki ışık miktarına da bağlıdır, bu nedenle modeli karanlık oturma odasına bej renklerle yerleştirmeye çalışın.

İç bölümdeki renk şemasına dikkat edin.

İç bölümdeki renk şemasına dikkat edin.

Bir tasarım için ilginç bir fikir halıyı zemine veya zemine yakın.

Bu, döşeme ve mobilya üzerine asıl odağı bırakarak zemine fazla vurgu yapılmamasını sağlar. Duvarlarla ilgili olarak, halı, “kutu-odası” görsel yanılsamasının yaratılmadığı şekilde kontrastlanmalıdır.

Kurulu
Konuk odanız çoğunlukla parlak renklerden yapılmışsa, mobilyanın rengine uygun, parlak klasik desenli bir halı seçin.
İç hafif halı

İç hafif halı

Duvarların oldukça zayıf veya tamamen monoton bir şekilde dekore edildiği küçük bir odada halıyı çok iyi seçmeniz gerekir. Bu, olağan klasik floristik modellere ve yatay koyu çizgilere yardımcı olacaktır.

Klasiklerde, oval ve yuvarlak yumuşak geometrik formlu halılar en yaygın olanlarıdır. Hepsinden iyisi, yuvarlak modeller büyük odalara sığar ve küçük odalar için dikdörtgen halı seçmeye değer.

Tasarımı nedeniyle alanı görsel olarak arttırın

Tasarımı nedeniyle alanı görsel olarak arttırın

Kurulu
Evinizde bir halı döşenecekse, kir, toz ve aile hayatı ürünlerinden arındırmak için çok dikkatli olun. Pahalı halılar özellikle, ürettikleri malzemeden dolayı kendilerini talep ediyorlar; bu modelde yüksek tüyler varsa farkedilir.
menüye dön ↑

Klasikleri altında mobilya

Her ne kadar makale özellikle klasik stille ilgilense de, oturma odasının bir oda olarak amacını unutmamalıyız. Sadece şık ve lüks bir ortam değil, her şeyden önce, tarihi bir önyargıya rağmen rahat ve konforlu mobilyalara sahip olması gerekir. Konuk odalarında standart olarak şunlar bulunur:

 • koltuk;
 • sandalyeler;
 • dolap;
 • raf;
 • büfe;
 • ekipman için çekmeceli dolap ve raflar.

Mobilya rahat ve rahat olmalıdır.

Mobilya rahat ve rahat olmalıdır.

Klasiklerin yığınları sevdiğini ve kazıkları sevmediğini, bu nedenle her bir elemanı birbirinden kısa bir mesafeye yerleştirerek mümkün olan minimum mobilyayı yerleştirmeye çalışın.

Tek bir amaca hizmet eden birkaç kompakt modelden daha konforlu, ferah ve çok işlevli bir model koymak daha iyidir. Klasik tarzda, hem mobilya tasarımında hem de iç mekanda bulunduğu yerde simetrinin doğruluğunun önemli olduğunu unutmayın.

klasik sallanmayı sever

Klasik salıncak seviyor

Klasik mobilya seçerken ana parametre, üretildiği malzemeden olmalıdır, çünkü klasik değerli türlerin yalnızca doğal ağacını tanır. Ağaç üzerindedir ve doğal malzemelerin güvenilirliği; deri, doğal kumaşlar ve dövme elemanlardan uygun dekoru seçmeye önem verilmelidir. Doğru formlara ve doğal malzemelere ek olarak, mobilyalar eski veya yapay yaşlanması ile ayırt edilmelidir.

Konforlu, ferah ve çok işlevli mobilyalar kullanın.

Konforlu, ferah ve çok işlevli mobilyalar kullanın.

menüye dön ↑

Klasik kanepe

Kanepe, sadece herhangi bir odanın ana dekorasyonu değil, aynı zamanda herhangi bir oturma odasının iç detayıdır. Klasik bir tarza sahip olan kanepe, şık ve zevkli görünmeli, pahalı kumaşlarla döşenmiş, doğal malzemelerle süslenmiş ve oyulmuş ayaklara “yerleştirilmiş” olmalıdır. Tasarımı yuvarlatılmış olmalı, ancak bacaklardan kol dayama yerlerine kadar her ayrıntıda olduğu gibi net yumuşak çizgilere sahip olmalıdır.

Kanepe, iç mekanın ana detayıdır.

Kanepe, iç mekanın ana detayıdır.

Oda çok büyük değilse, o zaman salonun imar için de uygun olan köşesinde veya U-şekilli modellerde kalabilir.

Kanepe için renkler açısından daima en nötr olanı seçin:

 • kahve;
 • süt;
 • krem;
 • şeftali.

Kanepe, doğal malzemelerle dekore edilmiş, pahalı kumaşlarla döşenmiş, şık ve zevkli görünmelidir.

Kanepe, doğal malzemelerle dekore edilmiş, pahalı kumaşlarla döşenmiş, şık ve zevkli görünmelidir.

Kanepe, doğal malzemelerle dekore edilmiş, pahalı kumaşlarla döşenmiş, şık ve zevkli görünmelidir.

menüye dön ↑

Sandalye ve koltuklar

Klasik olarak, her iki mobilya türünü de güvenle kullanabilirsiniz, ancak doğal malzemelerden yapılmış olmaları önemlidir. Mobilya döşemesi de pahalı ve rahat olmalıdır, çünkü tasarımın tamamen konforlu ve güvenilir kalması gerekir. Mümkünse, koltukları ve koltukları bir koltuklu bir sette satın alın, çünkü tasarımın bütünlüğünü daha iyi gözlemlemenizi sağlar.

Bu mobilyanın döşemeleri de pahalı ve rahat olmalıdır.

Bu mobilyanın döşemeleri de pahalı ve rahat olmalıdır.

Sandalye - fırfırlar olmadan seçilebilir basit bir mobilya türü olduğunu sanmıyorum. Klasik bir tarz için, basit sandalyeler hakkında konuşsak bile eski veya soyluya benzeyen bir antika veya model bulmanız gerekir. Konuk odasında, uyumlu ve doğru bir şekilde yerleştirildiği sürece sandalye ve koltukları aynı anda düzenleyebilirsiniz.

Genel oda tarzında döşemeli yumuşak sandalyeler

Genel oda tarzında döşemeli yumuşak sandalyeler

menüye dön ↑

kabine

Oturma odası için, ev eşyaları, yatak takımları, kitaplar, hediyelik eşyalar ve saklamak istemediğim diğer önemsemeleri depolayacak mobilyalara sahip olmak önemlidir. yatak odası. Bazı yerler kapalı olmalı, bazıları ise bir yabancının görüşüne bırakılabilir. Tarihi iç mekanlarda, koyu renkli ahşaptan yapılmış masif ve ağır dolaplar, herhangi bir parçanın depolanmasında ana araç haline gelecektir.

Dolap - büfe, bu tarzda bir oturma odası için idealdir.

Dolap - büfe, bu tarzda bir oturma odası için idealdir.

Bu gibi dolaplar, değerli ve güzel eşyalarınızı camın arkasına saklamak için pencerelerle tamamlanabilir, böylece sahipleri her zaman misafirlerine gösterebilir. Pilasterler, büyük harfler ve özellikle görsel olarak küçük bir odanın boyutunu artırmanıza izin veren tam boy aynalar da çok uygun görünecektir. Bu tür oturma odaları için bu arada, bir uzun köşe gardırop almaya değer.

Klasik zerafet

Klasik zerafet

menüye dön ↑

duvar

Dolaplar yerine, daha kullanışlı bir duvar koyabilirsiniz - zamanımızda her şehir dairesinin ana özelliği. Klasik çoğunlukla eski antika mobilyalar kabul etse de, yapay olarak eski bir ahşap model seçerseniz böyle bir ihmal mümkündür. Duvar oyulmuş elemanlarla süslü olmalı, fakat çok fazla olmamalıdır.

Kurulu
Klasikteki modüler mobilyaların doğal ve kaba görüneceğini unutmayın, bu yüzden aynı tarzda tam bir tasarım aramanız gerekir. Kompozisyon sadece bir gardırop ve bir sandık çekmecesi değil, aynı zamanda raflar, raflar ve vitrinler içermesi daha iyidir.
Duvar - Zamanımızda her şehir dairesinin ana özelliği

Duvar - Zamanımızda her şehir dairesinin ana özelliği

menüye dön ↑

şömine

Şömine, oturma odasının içini tarihi tarzda mükemmel bir şekilde sulandırır, çünkü varlığı atmosferin korunması için gereken sahiplerin durumunu ve refahını gösterir. Evinize farklı kişilerle birlikte bir şömine kurabilmeniz için piyasada farklı türde ürünler almayı teklif ediyorlar:

 • Sadece özel kır evinde durabilen ve ahşapla ısıtılan standart.
 • Kapalı, dökme demirden bir ateş kutusuna sahip ve aynı zamanda sadece şehir dışına kurulmasına izin verildi.
Şömine, oturma odasının içini mükemmel şekilde sulandırır

Şömine, oturma odasının içini mükemmel şekilde sulandırır

 • Yapay ve standart arasında en iyi seçenek olan gaz.
 • Elektrik, şebekeden güç alarak, bu şöminenin animasyonunu gösteren ve pilleri ısıtıyor.
 • Kukla, yakacak odun ve ateş için kazı olmadan. Bunun yerine TV veya gardıroplu bir şömine standına benziyor.

Eğer gerçek donatmak istiyorsan şömineo zaman çok ilgilenmelisin. Duvardaki girintiye bir şömine yapmanız, duman için bir boru yapmanız gerekir ve duman komşuları etkilememelidir.Ayrıca yangının yakınında pahalı tüketim malları ve mobilyalar ve özellikle kömür ve kıvılcımlardan zarar görebilecek halı olmamalıdır.

Büyük bir şirket için uygun

Büyük bir şirket için uygun

Gazlı veya elektrikli bir model takarsanız, odun ve kömür satın almadan yapabilirsiniz. Her iki seçenek de daha güvenlidir, iyi ısıtılırlar ve şehir dairesinde bile monte edilebilirler.

Gazla çalışan model, elektrikten daha pahalıya mal olacak, ancak gerçek alevi izlemenize ve kış akşamlarında ısınmanıza izin verecek.

İç mekanın klasik tarzında şöminenin herhangi bir modeli, tam odanın köşesinde değil, tam olarak odanın köşesinde değil, boş duvarın yanına yerleştirilmelidir. Büyük misafir odaları için, masif, açık tip, u şeklinde bir şömine alevlerin sonuna kadar tadını çıkarmak için mükemmeldir. Klasik modelin dekorasyonu odaya karşılık gelmelidir - doğal taş, dövme dekor ve oyulmuş detaylar.

Şömine, odanın köşesine yerleştirilmemelidir, böylece tüm odayı ısıtır.

Şömine, odanın köşesine yerleştirilmemelidir, böylece tüm odayı ısıtır.

Kurulu
Özellikle kır evinizi ısıtmak için bir şömine koymak istiyorsanız, o zaman kapalı bir şömine ile bir model satın almalısınız. Ateşe hayran kalabilmek için, ısıya dayanıklı camlı bir model seçebilirsiniz.
menüye dön ↑

Salon-mutfak yapıyoruz

Çok büyük olmayan dairelerde, birçok kişi daha fazla yer kazanmak için misafir odasını mutfakla birleştirir. Odalar arası imar genellikle bar sayacıçalışma tezgahı, yemek masası ya da dolap, fakat hangi seçenek klasik bir tarz seçmeli? Odaların randevuları farklıdır ve her iki bölgeyi birbirinden yetkin bir şekilde ayırmaya yardımcı olacak klasiklerde mutfak yapılması gerekmez.

Küçük daire ve evler için seçenek

Küçük daire ve evler için seçenek

Boyutlar uygunsa, mutfağı mobilyalar, kemerli açıklıklar, sürgülü bölmeler veya perdelerle oturma odasından ayırmaya değer. Klasik stilin altında organik olarak ahşap bölme ve sütunlarla bir açıklık sığdır. Küçük bir geçit kalması için odaların arasına tavana kadar kitapların bulunduğu bir dolap koymak da mümkündür.

Bir bar sayacı ile imar alanı

Bir bar sayacı ile imar alanı

Ayrıca, her iki odayı da birbirinden tamamen engellememek için bir seçenek bulunmaktadır. Aynı tarihi tarzda veya en az bir renk aralığında yapılırsa, geçidi bozulmadan bırakabilirsiniz.

Her iki oda da birbirinden ayrı değildir, çünkü bunlar aynı tarzda yapılmıştır.

menüye dön ↑

Oturma odalı

Sosyalleşme, eğlence ve çay içmenin yanı sıra, oturma odası genellikle bir yatak odası için de kullanılabilir, bu durumda konuklar ve misafirler gecelerini orada geçirirler. Oturma odasının aksine, mutfak yüklemek için yeterli yatak, odanın farklı bölümlerindeki dolaplar ve koltuklar, ek mobilyalarla zonlanmadan. Sadece bir yatak, küçük bir gardırop ve bir sehpa olan konuklar için bir uyku alanı organize etmek mümkündür.

Yatak odası ile Seçenek mütevazı oturma odası

Yatak odası ile Seçenek mütevazı oturma odası

Burada da klasik stildeki kanonlara uymak zorunda kalacaksınız ve eğer dolaplar ve sandalyeler hakkında daha önce söylenmişse, yatak henüz sökülmedi. Klasiklerde, imparatorların ve küpelerin yatağını hatırlatan oldukça hantal, büyük ve lüks olmalı. Yüksek bir yükseklik, geniş ve yumuşak bir yatak, koltukların renginde oyulmuş ve döşemeli bir sırt, bir gölgelik klasik tarzın daha iyi araçlarıdır.

Yatak çarşaflarını unutma: ayrıca pahalı olmalı ve odanın geri kalanına benzer bir desene sahip olmalıdır.

Seçmeye değer peçe Parlak iplikler ve yastıklarda ipek yastık kılıfları. Bu arada, ilave bir dekor olarak ihtiyaç duyduğunuzdan daha fazla yastık çizebilirsiniz.

Oldukça hacimli, masif ve lüks olmalı.

Oldukça hacimli, masif ve lüks olmalı.

Klasik oturma odasını düzenleyin, kolay ama çok pahalı. Bu tarz genellikle, doğal malzemelerden ve altın varaklı pahalı kaplamalardan tasarımcı mobilyalarına büyük miktarda harcayabilecek zengin insanlar tarafından seçilir.Ancak, sadece özel bir evde değil, aynı zamanda bir şehir dairesinde böyle bir mucize yaratmak mümkündür ve hatta bir şömine bile buna uyacaktır. Evinizde kaliteli bir onarım yapmak ve gözlerinizi memnun etmek için tasarımcıların sabrını ve deneyimini yaşayın.

Bu tarz genellikle zengin insanlar tarafından seçilir.

Bu tarz genellikle zengin insanlar tarafından seçilir.

Klasik iç seçenek

Salon tasarımı

8.5 Toplam puan
Klasik tarz oturma odası

Klasik asla eskimez, her zaman eğilimindedir. Ve neden tüm mobilyaları aynı tarzda ayarlamıyorsunuz? Bunu nasıl yapacağız, size göstereceğiz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Zevkini gösterir
 • Her konuğu şaşırtır
 • Her gün lüks keyfi
eksileri
 • Çok pahalı tamir
 • Tasarımcı dahil ustalar olmadan yapmayın
 • Onarım yeterince uzun sürecek
Yorumunuzu ekleyin

Lyudmila Zavyalova

Rerayter, metin yazarı ve sadece sevimli bir kız.

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn