Halı, çocuklar için yapbozlar - Yumuşak zemin: konforla gelişiyor (145+ Fotoğraf)

Küçük ebeveynler çoğu zaman çocukları için köpük paspaslar satın alırlar. Kaplamaların popülaritesi, kaliteleri, uygunlukları, dekoratifliği ile ilişkilidir. Bir ürünü satın almadan önce, çeşitleri, model farklılıkları ile ilgilenmeniz gerekir. Bu, çocuk için güvenli ve rahat bir örtü satın almanıza yardımcı olacaktır. Halının detayları parlak, ilginç, kir tutmaz, temizlemesi kolay olmalıdır.

Bu makalenin içeriği:

Bir çocuk için, belirtilen işlevlerle eşleşen bir halı seçmek daha zordur. Sentetikler hızla kirlenir, çevresel parametreler için her zaman uygun değildir ve doğal tüyler her zaman temizlenemez.

Halı bir yapboz çocuk için layık bir seçim olacak

Halı bir yapboz çocuk için layık bir seçim olacak

Popüler, modern ürün paspaslar, yapbozlar (yumuşak zemin), özelliklerimizde dikkate aldığımız özelliklerdir.

Üretim teknolojisi

Her modülün boyutu 25-100 cm olabilir ve aynı sette farklı bulmacalar satılır veya ürünün aynı şekilde ve parametreleriyle satılır. Her bir matın tabanı kauçuklanmış bir malzemedir ve dış kısmı aşağıdaki gibidir:

 • Polimer bir gölgede veya desenlerde köpürtülmüştür.
 • Ortopedik etkiye sahip heterojen bir yapıya sahip malzeme.
 • Bir zamanlar çocukların ayak izlerinin basıldığı “hafızanın” etkisiyle örtüşüyor.
 • Farklı uzunluklarda kazık ile bulmacalar.

Çocuğun gelişimi için birçok avantajı vardır.

Çocuğun gelişimi için birçok avantajı vardır.

Çocuk, yumuşak elemanları belli bir sıra ile topladığında, oyun elemanları ayrı ayrı kolayca gelişir. Sabitleme, bir modülün kilidinin çıkıntılı kısımlarının bitişik kısımdaki çentiklere dahil edildiği "diken oluk" sistemi tarafından yapılır.

Birleştirilmiş paspas, modeller arasında boşluk bırakılmayan ve kirletici maddelerin girişini engelleyen ve kaplamanın temizlenmesini kolaylaştıran katı bir tuval gibi görünür. Etilen vinil asetat karoları, kırlangıç ​​kuyruğu kavraması ile bağlanır. Böyle bir bağlantı PVC'den daha güvenilirdir, sağlam ve dayanıklı bir bağlantı modülü sağlar.
Yumuşak zemin için uygundur:
 • çocuk odası;
 • oyun odası;
 • oyun;
 • spor bölümü (daha yoğun kapsama uygulanır).

Bir yatak odası ve bir yetişkin odası için bile, üst kat kiremit, taş veya ahşap altında yapılabildiğinden, yumuşak bir halıya yer vardır. Sonuç, sıcak, yumuşak ve dayanıklı bir kaplamadır.
Her modülün boyutu 25-100 cm olabilir

Her modülün boyutu 25-100 cm olabilir

menüye dön ↑

Özellikleri kilim

Yumuşak zeminlerin ataları, ayrı modüllerin piyasaya sürüldüğü prensibiyle basit birer bilmeceydi. Daha sonra sağlam bir tuvalde toplanırlar. Kaplamalar için ana malzeme, EVA kauçuğunun yenilikçi analoğudur.

EVA etilen vinil asetat, köpüklü bir polimerdir (gözenekli ve hafif madde). Sonuç olarak, yumuşak paspaslar aşağıdaki özellikleri alır:

 • Çekme dayanımı, aşınma direnci, malzeme aşınmaz, deforme olmaz ve ultraviyole etkisi altında solmaz, orijinal görünümünü korur.
 • Temel hizalama Kalın kilim çok düzgün değil üzerine döşenebilir katlar.
 • Tasarım fırsatları boyutlar fayans Aynı sette aynı, ancak farklı renkler var. Bu, yazarın süsü oluşturarak farklı karelerin birleşimi için harika fırsatlar yaratır.

Ayrı elemanlar oyun biçiminde kolayca gelişir

Ayrı elemanlar oyun biçiminde kolayca gelişir

 • Esneklik, amortisman yeteneği. Halı kalınlığı 5-18 mm olduğundan, zemine gelen darbeleri yumuşatmanızı sağlayan yaralanmalar önlenir.
 • Çevre dostu, zararlı, uçucu maddelerin olmaması. Alerjik reaksiyonlar ve çocukların sağlık bozuklukları oluşmaz.
 • Nem direnci. Halılar dökülen sıvılardan korkmaz, nemi emmez, hatta banyo oda. Kolayca boya, kil kaldırılır.
 • Hijyen. Maddede bakteri ve mikroorganizmalar üremez, memeliler ve böcekler onu ısırmaz.
 • Dayanıklılık.
 • Koku eksikliği. Plakalarda hoş olmayan bir koku yoktur ve ayrı parçaları birleştirirken, hiçbir yapıştırıcı veya başka kimyasal madde kullanılmaz.
 • Ses Yalıtımı. Gürültülü oyunlar sırasında, komşular en az ses duyacaklardır.
 • Kayma önleyici efekt özel çıkıntılar ve çentikler sağlar.

EVA etilen vinil asetat, köpüklü bir polimerdir

EVA etilen vinil asetat, köpüklü bir polimerdir

 • Yüksek ısı yalıtımı (katsayı, yüksek kaliteli ısı yalıtımlı hammaddelerin göstergelerine eşittir). Bebek herhangi bir dönemde ılık olacaktır.
 • Uygun kurulum. Bir çocuk bile bir yapı kurabilir. Özel alet veya malzeme gerektirmez. Bireysel kiremitlerin kırılması durumunda, karmaşık çalışma kullanılmadan benzerleri ile değiştirilebilirler. Mat yorulursa, bir dolaba veya dolaba katlanabilir.

Standart halıya kıyasla, yumuşak zeminler heyecan verici bir yapbozun görevlerini yerine getirir, katlanabilir, katlanabilir, boyut olarak ayarlanabilir.

Halı basit bir elektrikli süpürge ile temizlenebilir ve deterjanlarla ıslak temizlik yapılabilir. Periyodik olarak bulmacalar yumuşak bir fırçayla iyice temizlenebilir veya bulaşık makinesinde 50 derecede yıkanabilir. Guajlardan, hamuru, sulu boyalardan, kilden, yapışkandan ve diğer yaratıcılık ürünlerinden kolayca temizlenirler.
Esnekliği, amortisman yeteneği var

Esnekliği, amortisman yeteneği var

Malzeme statik elektrik biriktirmez, bu nedenle kir, toz çekmez.

Hacimli şekillere sahip fayansların masaj etkisi vardır. Düz ayaklardan kurtulmanızı, ayaklardaki kan akışını iyileştirmenizi ve hareket ederken bebeğe rahatlık getirmenizi sağlar.

EVA'nın birçok avantajı vardır. Sahte almamak için satıcı, ürün kalitesi sertifikası istemek zorundadır. Vinil asetat ve etilen köpüklü bir kopolimerdir, çok elastik, yalıtkan, koruyucu ve şok emici özelliklere sahiptir. Çevre ve insanlar için güvenlidir.
menüye dön ↑

Ürün Fonksiyonları

Bu ürünlerin birçok işlevi vardır. Asıl olan oyun. Yani, bebek kapağın üzerinde oynayabilir veya plakaları isteğe bağlı bir sıraya göre monte edebilir, bunlardan uzamsal şekiller ekleyebilir.

Halı, çocuklar için yapbozlar - Yumuşak zemin: konforla gelişiyor (145+ Fotoğraf)

Gelişimi teşvik ederler. Çeşitli parsellerin yardımı ile çocuğun yaşına bağlı olarak belirli konuların çalışılması için kapsam genişletilmiştir. Büyük bloklar hareketlilik, denge, koordinasyon, hayal gücü, el becerisi, geometrik birleşme, renk duygusu gelişimine katkıda bulunabilir.

Parlak bulmacalar, çocuk odasının içine mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır. Ve masaj etkisi olan blokları seçerseniz, o zaman bacaklara kan temini artacak, düz ayağın önlenmesi gerçekleştirilecektir.

Bir çocuk için sevinç

Bir çocuk için sevinç

menüye dön ↑

Oyun çeşitleri

Odayı dekore etmenin yanı sıra, döşeme gelişmekte olan büyüleyici bir oyunun konusu haline gelir.Eşyaları ambalajından çıkardıktan sonra, büyük bir halı yaratacağız. Çocuk böyle bir oyunu coşkuyla anlar, oyunları tutmak için yeni bir yer edinir. Ancak başka amaçlarla kullanmak modadır:

 • Nesneleri, şekilleri, sayıları ve harfleri incelemek. Sayı imgesine sahip ürün, harfler, rahat bir yalıtım malzemesi olarak ve küçük çocuğu sayı ve geometrik şekillerle tanıştırmak için ilginç bir görsel malzeme görevi görür. Eğitim eğlenceli ve uygun olacaktır. Çerçeve ekli modellerde mevcuttur. Her karede çıkarılıp yeniden takılabilen rakamlar var.

Parlak bulmacalar, çocuk odasının içine mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır.

Parlak bulmacalar, çocuk odasının içine mükemmel bir tamamlayıcı olacaktır.

 • Çok renkli geçit. Çocuğu sürünmeye teşvik etmek için ilginç bir fikir, bir odadan diğerine uzanan renkli bir geçit inşa etmek olacaktır. Yüzeye, toplar, çıngıraklar dahil farklı oyuncaklar koyabilirsiniz.
 • Küp toplama. Altı veya daha fazla parçayı bir araya getirebilir, yumuşak oyuncaklar döşemek için geniş bir kutu oluşturabilirsiniz. İnşaat yeterince sağlam olmayacak, ancak çocuklar iç içerikleri kontrol etmek için onu imha edebilecekler.
 • Oyun "klasikleri". Daha büyük çocuklar seksek klasikleri oynayabilir. Örneğin, belirli bir hayvandan veya seçilen renkteki bulmacalardan atlayabilirsiniz. Sadece oyun kaymaz bir tabana kurulmalıdır.

Yumuşak bulmacalar sadece büyük bir halı yapmak için kullanılmaz. Çocuklar için birçok fırsat sunar, oyunlara temel oluşturur, duygularını harekete geçirir, oynamalarına, emeklemelerine, şekillerini, gölgelerini, alfabelerini ve sayılarını öğrenmelerine yardımcı olurlar. Ürün tasarımı, çocukla yaratılabilecek çeşitli şekiller ve gölgelerle karakterize edilir.
Heyecan verici bir oyun geliştirme

Heyecan verici bir oyun geliştirme

menüye dön ↑

Yumuşak Kaplama Çeşitler

Çeşitli açık hava bulmacaları şaşırtıcı. Geniş ürün yelpazesi arasında öğrenciler, bebekler ve gençler için ürünler var. İlginç dokular, parlak renkler ve küçük detaylar çocukların dikkatini çeker, ince motor becerilerin gelişimine katkıda bulunur ve algı oluşturur. Her çocuk, yumuşak paspasın üzerine herhangi bir görüntü koymaya bayılır.

Aşağıdaki seçenekler kullanılabilir:
 • Fidanlık için kilim. Temel hedefleri çocukların güvenliği, yer yalıtımı ve oynayacak bir yer. Kaplama daha büyük bir kalınlıkta 10-18 mm olmalıdır. Bu seçenek standart halılara alternatif olarak farklı yaşlardaki çocuklar için uygundur.
 • Masaj katı, farklı doku türlerine (çentikler, oluklar, çeşitli şekillerde yumrular, yumuşak ve sert bölümlerin bir kombinasyonu) sahip yumuşak bulmacalarla temsil edilir. Kaplama, kas-ligamentous aparatının geliştirilmesinde düz ayağın önlenmesinde yardımcı olacaktır.

Çeşitli dış mekan bulmacaları şaşırtıcı.

Çeşitli dış mekan bulmacaları şaşırtıcı.

 • Bir yaşın altındaki çocuklar için birkaç büyük yapbozdan küçük kilimler kullanılır. Bunlar, bebekleri sürünürken morluklar ve sıyrıklardan koruyan yumuşak yüzeye sahip hipoalerjenik yoğun ürünlerdir. Halıların, kenarların yapımı için ek detaylarla tamamlanmış parlak bir rengi olmalıdır. Bu, çocukların oyun alanından sürünmelerini önler.
 • Rakamlarla türevleri, İngilizce veya Rusça alfabenin harfleri. Yumuşak zemin seçimi bebeğin yaşına ve odanın tasarımına göre yapılır. Bu yaklaşım, farklı seri kümeleri birleştirerek, tabanı ayrı alanlara bölmeye izin verecektir. Yol işaretlerini, ülkeler ve şehirlerle coğrafi haritaları gösteren taslakları seçebilirsiniz. Çocuklar harfleri, kelimeleri ve sayıları kullanarak görüntüleri kolayca ezberleyebilirler. Çocuklarda konuşma becerilerinin gelişimi ve belirlenmesiyle eğlenceli bir oyunla elde edilen gelişmiş bir düşünce oluşur.
 • İki yaşından büyük çocuklar için yumuşak EVA'dan eğitici ve eğitici bulmacalar. Elementlerin rolünde geometrik şekiller, hayvanların ana hatları, harfler veya rakamlar olabilir. Çocuk halıyı kısmen veya tamamen toplayarak uygun deliklere yerleştirmelidir. Bu, özel kartlar ve fotoğraflar öğrenme prensibi üzerine görsel algı geliştirmenize olanak sağlar.Çocuklar çizimleri görebilecek, üç boyutlu şekilleri hissedebilecek.
 • Büyük parçaların kauçuk halısı. Spor salonu için uygundur. Ana hammadde geri dönüştürülmüş lastiklerden kauçuk kırıntıdır, bu nedenle zeminler çocuk odası için uygun değildir.

Satışta hacimli ayrıntılara sahip ürünler (çiçek sapları, masa ayakları), sürüş için sallanan sandalyede gelişen seçenekler olabilir.

Yumuşak bulmacalar farklı şekillerde oynanabilir:
 • halı toplamak;
 • küpler oluşturmak;
 • tünel;
 • yol;
 • kilitler;
 • evde

Oyunlar her çocuğa uygundur, ilişkisel becerilerin geliştirilmesinde, ince motor becerilerinin, form ve rengin algılanmasında yardımcı olur.

Daha büyük çocuklar için, zemin yalıtımı önemli bir rol oynar. Halının yerine geçebilir, onu düşük sıcaklıklardan koruyabilir ve yüzeyde toz ve kir biriktirmeyebilir. 0,5-1 cm kalınlığında modeller vardır.
Görsel algı geliştirmenizi sağlar

Görsel algı geliştirmenizi sağlar

menüye dön ↑

Tasarım seçimi şartları

Uygun, yüksek kaliteli kaplamalar satın alarak aşağıdaki parametrelere dikkat edin:
 • Yalıtım özellikleri. Yüksek yalıtım performansı, soğuk zeminlere karşı koruma sağlar.
 • Mat kalınlığı. Malzemenin kalınlığı arttıkça, daha rahat ve daha yumuşak olacaktır. Bir çocuk için, en az 16 mm kalınlığında ürünler seçmek daha iyidir.
 • boyut. Daha uzun süre servis yapmak için, büyük ebatlarda satın almak daha iyidir. Bu, çocuğun üzerinde sürünmesine, oynamasına izin verecektir. Bu kaplama odayı dekore etmek için kullanılabilir. İlk önce yerelleştirme alanını ölçmelisiniz.
 • işçilik. Her eleman diğerine iyi uymalı, böylece son kaplama güzel, pürüzsüz, yumuşak hale geldi. Ünlü markaların satın aldıkları ürünler uzun süre dayanacak, orijinal özelliklerini, işlevlerini, ölçülerini koruyacak.
 • model. Isı yalıtımına ek olarak, desenleri olan mat çocuklara öğretir ve çeker, eğitici ve eğlenceli bir rol üstlenir. Görüntünün teması ilgi alanlarına, çocukların yaşlarına göre seçilir.

Yüksek yalıtım performansı, soğuk zeminlere karşı koruma sağlar

Yüksek yalıtım performansı, soğuk zeminlere karşı koruma sağlar

Ucuz ürünleri dikkatlice satın almanız gerekir, çünkü genellikle kalitesizdir, döküntülere neden olan, çocuğun cildini tahriş eden, alerjiye neden olan zararlı maddelerden oluşabilir.

Çocukların dünyayı kendi duyguları ile tanıştırdıkları, bilmecenin detaylarını bile tatmaya çalıştıkları bilinmektedir. Bu nedenle, ısırılamayan küçük parçacıklar olmadan modeller almaya özen göstermeliyiz.

Ayrıca can sıkıcı bir koku ile uygun paspaslar. Güvenli bir seçenek, kalite sertifikalarına sahip ürünler olacaktır.

Bazı malzemeler yumuşaklık veren formamid içerebilir. Ancak madde toksiktir, bu nedenle çocuk ürünlerinin üretiminde kullanılamaz. Formamid toksik, mutajenik ve kanserojen olarak sınıflandırılmıştır. Ondan yapılan paspaslar, hoş olmayan, güçlü ve toksik bir kokuya sahiptir.

Birincisi, Belçika'dan formamitten ürün satışı yasağı getirildi, ardından Fransa buna katıldı. 2014'ten itibaren, tüm ülkeler bu bileşenden ürün satışını yasaklamış olmalı, ancak ürünler pazarda hala bulunabilir. Bu nedenle, edindiğimizi dikkatlice kontrol etmeniz gerekir.
Daha uzun süre dayanmak için, büyük beden satın almak daha iyidir

Daha uzun süre dayanmak için, büyük beden satın almak daha iyidir

Bazı yumuşak bulmaca üreticileri için ekteki talimatlar, güvenli kompozisyon hakkında bilgi içerir. Tüm ürünler tehlikeli değildir. Piyasada, kokusu ve toksik özelliği bulunmayan EVA halıları var.Daha ucuz bir eşdeğeri gibi görünüyor, bu yüzden etiketlemeyi kontrol etmeniz gerekir.

menüye dön ↑

Benzersiz modeller

Satışta yabancı ve Rus üreticilerin geniş bir model yelpazesi var. Çin yapımı ürünleri, güvenliği kanıtlanmamış kalite sertifikaları olmadan dikkatlice düşünmek gerekir.

Şimdi popüler markaların birkaç modelini göz önünde bulundurun. Birçok üründe her bir elemanın yan uzunluğu 30 cm'dir. En popüler, hesap, alfabe aşina olmak için bir ders kitabı olarak kullanılan rakamlar, harflerdir.

Her eleman diğerine iyi uymalıdır.

Her eleman diğerine iyi uymalıdır.

 • Fisher Price. Bu markanın ürünü çok popüler. Set 6 element içerir, boyutları 150 x 115 cm'dir, ancak elementler aynı marka başka bir setle birleştirilebilir. Bunlar renkli ve güzel dokunuşlu yüzeyler için güçlü, yoğun ve hoş. Evde bahçede, piknikte kullanılabilirler. Her bir detayın kalınlığı 1,5 cm'dir, ürünlerin ortalama fiyatı Fisher Price fiyat 20 * 90 cm 1100 ruble'dir.
 • Bebeğim Diğer güvenilir üreticiler gibi, bu markanın ürünleri de EVA'dan üretilmiştir, zararlı bileşikler içermez (formamid, 2-fenil-2-propanol, asetofenon, vs.).
 • Atlamayı atla. Bu, oynamak, ilk adımlar atmak veya bir çocuğu taramak için uygun, konforlu ve büyük bir paspastır. EVA'dan üretilmiştir, bebek düşerse şokları emer. Yenilikçi malzeme, hoş olmayan ve keskin kokular yaymaz, bifenol A, formamid ve ftalat içermez. Tek tek parçalar serbestçe tamamlanabilir, gölgelerle seçilebilir, hayal gücünü birleştirebilir ve figürlerin özelliklerini keşfedebilirsiniz. Farklı elementlerden orijinal geometrik süslemeler (elmaslar, kareler ve daireler) oluşturabilirsiniz. Gerekirse, yüzeyin boyutunu küçülterek veya birkaç litre yaparak bazı parçaları toplayın.

Güvenli bir seçenek, kalite sertifikalarına sahip ürünler olacaktır.

Güvenli bir seçenek, kalite sertifikalarına sahip ürünler olacaktır.

Fidanlıktaki iç dekorasyon modeli, 10 aylıktan büyük bebekler için uygundur. 1.4 * 1.0 m elementlerin maliyeti 5 bin ruble ile başlıyor.
 • Bu markanın ürünleri, EVA'dan yapılmış, çocuk eğlence için güvenli ve uygundur. Monte edildiğinde, bir daire oluşturur, 23 parça içerir. Daha büyük bir çocuk bulmacayı tek başına tamamlayabilir. Bu ürün ilginç bir şekle sahip, benzersiz renklerle grev ve kolayca temiz tutulur.
 • Ürünler psikomotor çocukları geliştirir, dokunmayı teşvik eder, hayal gücünü kurar, ayak tabanının duyusal reseptörlerini harekete geçirir. Bu alışılmadık bir bilmecedir, elementlerden çeşitli figürler (motosiklet, at, araba, her çeşit çiçek glade) gerçekleştirebilirsiniz. Tasarım hafif ve sağlam, ancak maliyeti ucuz olmayacak. Ana hammadde, zararlı maddeler yaymayan süper hafif bir EVA'dır. Tüm Tessel ürünleri Amerika (CPSC, ASTM-F963) ve Avrupa pazarı (EN-71) için sıkı güvenlik ve kalite kontrollerine tabi tutulmaktadır. Ürünler, Alman kenti Köln'deki oyuncak üreticileri arasında dünyanın en büyük fuarında alınan “Kind + Jugend Innovation Award 2008” ödülüne layık görüldü.
 • Mały Genius. Üretilen mallar Çek Cumhuriyeti'nde "Küçük Genius". Gerekli tüm sertifikalara sahipler, özellikle alerjisi olan insanlar için tasarlandı. Bunlar, EN-71 güncel güvenlik standartlarına uygun olarak test edilmiş, yüksek güvenlik seviyesine sahip mükemmel Avrupa ürünleridir. Birleştirilen matın temizlenmesi kolaydır, suyla yıkanır. Pakette, yumuşak zemin kullanmanın tüm olanaklarını ortaya koyan ayrıntılı talimatlar bulunmaktadır.

Yumuşak yastık seçeneği

Yumuşak yastık seçeneği

Ayrıca bilinen modeller Flexico, Rosman, Jeanette markalarıdır. ve diğerleri: Görüntünün farklı varyantlarıdır (yol işaretleri, arabalar, su altı veya hayvan dünyası, meyvelerle meyveler, muhteşem veya animasyonlu karakterler, dünya atlası)

Tarama için, kızlar ve erkekler için ayrı ayrı kaplamalar önerilebilir. Ama unisex halıları var. Bebeğin alfabeyi bağımsız olarak öğrenebilmesi için mevcut alfabenin birçok çeşidi vardır. Yavaş yavaş, harfleri doğru sırada toplayacaktır.

Ortopedik modellere ihtiyacınız varsa tercih etmelisiniz. Ortopazl. Kit, doğal hammaddelerden yapılmış çeşitli parçalar (çakıl taşları, sert çimenler, koniler) içerir.

Çocuklar renkleri daha iyi algılayabilecektir.

Çocuklar renkleri daha iyi algılayabilecektir.

menüye dön ↑

Bir çocuk odası için yumuşak bir zemin seçmek

Uzun zamandır çocukları için yumuşak bilmeceler edinmiş olan ebeveynler, bu tür kaplamaların birçok avantajına dikkat çekti. Ve sadece modüler bir zemin satın almak isteyenler için, aşağıdakileri bilmeniz gerekir:

 • Dikkatli ve dikkatli kullanım ile döşeme ömrü 8-10 yıl olacaktır.
 • Dekoratif tabakanın bozulmaması için, aşındırıcılar temizlik için kullanılmamalıdır.
 • Modüller, herhangi bir hizalı yüzeye monte edildiklerinden sokakta çıkarılabilir veya doğaya alınabilir.
 • İç mekanda kontrplak veya MDF için modüllerin monte edilmesi istenmektedir.
 • Mümkünse, linolyum veya çift taraflı bandı sabitlemek için monte edilmiş halıyı tutkalla sabitlemek daha iyidir. Ancak, kaplama neredeyse zeminde kaymaz ve iyi tutar.
 • Gerekirse, uygun kilitleri olan öğeleri seçerseniz halının boyutu artabilir.
 • Mağazalar, setteki herhangi bir sayıda modülle (4 adet ve üstü) farklı parametrelerde (25 * 25 ila 100 * 100 cm arası) fayans satmaktadır.
 • İnce paspaslar üzerine aktif egzersiz yapmamalı veya ağır nesneler yerleştirmemelidir.

Zeminin kullanım ömrü 8-10 yıl

Zeminin kullanım ömrü 8-10 yıl

Kurulu
Parlak bulmacalar iyi temizlenir ve yıkanır, ancak sık sık temizlik yapılması gerekmez. Bu dış katmana zarar verebilir.
Seçilen yoğunluğa bağlı olarak, temel yumuşak halı seçenekleri bağlı olacaktır.

En iyi gösterge, yüksek yumuşaklık ve zeminin aşınma direnci sağlayacak 40-50 SPD olacaktır. 40 CAS'tan daha düşük bir yoğunlukta, kaplamanın üreticinin hammadde tasarrufunu gösteren “sıvı” olduğu ortaya çıkacaktır. Sonuç, çocuğu yaralanmadan, çürüklerden ve hızlı bir şekilde silmekten koruyamayan yumuşak ve ince bir tabandır.

50 CAS'tan daha yüksek yoğunluklu, yüksek aşınma direncine sahip çok sert karolar elde edilir. Ancak malzemenin sertliğinden dolayı sonbahardaki darbeleri yumuşatmaz.
Temizlik için aşındırıcılar kullanmayın.

Temizlik için aşındırıcılar kullanmayın.

menüye dön ↑

Uygun plakaların alımı için kurallar

Yumuşak bir zemin elde etmenin bazı kriterleri vardır:

 • Belirli bir görüntüye sahip ürünleri seçerken, tek bir sürümden mühürlü paketler almalısınız. Bu, bireysel parçaların tonlarındaki tutarsızlıkları önleyecektir.
 • Çocuğun çıkarlarını göz önünde bulundurarak uygun temayı belirleyin (en sevilen animasyon serisi, kahramanlar).
 • Dayanıklılık, yüksek mukavemet ve aşınma direnci. Bu göstergeleri belirlemek için, önce kendinizi ürün ve üreticilerin parametrelerine alıştırmanız gerekir. En iyi seçenek, ek nem direncine ve ultraviyole radyasyona dirençli karolar olacaktır. Uzun süre solmayacaklar, dökülen sıvıdan bozulmayacaklar.

Modüller sokakta çıkarılabilir veya doğaya çıkarılabilir

Modüller sokakta çıkarılabilir veya doğaya çıkarılabilir

Paspasın yapıldığı malzemenin tipine dikkat etmelisiniz. Ambalaj, ürünlerin toksik olmadığı, güvenli ve hipoalerjenik olduğu bilgisini içermelidir. Bu, kötü kalitedeki mürekkeplerden dolayı cildin lekelenmesinden kaynaklanan nahoş koku görünümünü ortadan kaldıracaktır.

Ayrıca, iyi bir ses yalıtımı görevi görecek ek bir katmanın varlığını da belirleyebilirsiniz. Mümkünse, iki taraflı ürünler satın almak daha iyidir, böylelikle bebek monoton temadan yorulmaz.

Çocuğun bunu takdir edeceğini hayal etmek gerekir. Halı ek bir oyuna dönüşecek, bebeğe gelişim ve hızlı öğrenmede yardımcı olacak.
Masaj seçeneği

Masaj seçeneği

menüye dön ↑

Şekillendirme Özellikleri

Standart yapbozlarda, ölçüler 30 * 30 cm ve yüksekliği 10-13 mm'dir. Döşenmesi zor değildir, özel hazırlanmış bir taban gerektirmez. Elemanlar basit bir zemine döşenebilir. Güvenli ve sıcak bir oyun alanı elde etmek için aşağıdaki adımları tamamlamanız gerekir:

 • Modülleri nasıl monte edeceğinizi öğrenin. Her birinin bir ok şeklinde bir açısı vardır. Her ayrıntıyı, tüm okların bir yöne yönlendirileceği şekilde eklemek gerekir.
 • Modüller biraz gerilir ve bağlanır.
 • Duvarlara kadar en az 2 cm bırakılmalıdır, bağlantı elemanlarını korumak, bordür şeritlerini döşemek için.

Herhangi bir düz yüzey üzerine monte edin.

Herhangi bir düz yüzey üzerine monte edin.

menüye dön ↑

Yumuşak zemin bakımı nasıl yapılır?

Seçilen yumuşak kaplama bakımı basitleştirir, çünkü kimyasal maddelere karşı dayanıklıdır, farklı şekillerde temizlenebilir. BZeminin ömrünü uzatmak için temel kurallara uymalısınız:

 • Keskin nesnelerden koruyucu filmin bütünlüğü zarar gördüğünden topuklu yüzeylerde hareket etmeyin.
 • Islak temizlik yaparken sabunlu suyla sünger kullanın, haftada en az iki kez temizleyin.
 • Güçlü kimyasallar kullanmayın.
 • Herhangi bir eleman hasar görmüşse, sadece değiştirmek mümkündür.

Mümkünse, halıyı yapıştırıcı ile sabitlemek daha iyidir.

Mümkünse, halıyı yapıştırıcı ile sabitlemek daha iyidir.

Halı seçmek için çocuğun çıkarlarını göz önünde bulundurmak gerekir. Aynı partiye ait kapalı paketleri de satın almanız gerekir. Zemini mobil yapmak için, her oyundan sonra toplayın, 4-8 modüllü küçük seçenekleri seçmek daha iyidir.

Bu kapsamı oluşturan kişilerin tüketici yorumlarını okurken, yalnızca olumlu bir görüş edinebilirsiniz. Sonuçta, paspaslar çocuk oyunları için heyecan verici, aşınma ve hasar riskini azaltır.

menüye dön ↑

VİDEO: Çocuk odasında yumuşak zemin seçenekleri

Fidanlıkta yumuşak zemin

Özellikler ve Özellikler

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.8 Toplam puan
Çocuklar için yumuşak yapboz

Bir çocuk odası için yapbozlar içeren yumuşak bir zemin, bebeğin gelişimini de gösteren bir kolaylıktır. Uyandığında, bebek dün okuduğu renkleri, figürleri veya aynı harfleri hemen görebilecek. Ve en önemlisi - olası düşüşünü koruyacak. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Darbe Koruması
 • emniyet
 • Oyunlar için çeşitlilik ve alan
 • Farklı boyutlar, kullanım kolaylığı
eksileri
 • Piyasada düşük kaliteli ürünlerin varlığı
 • Bakım kurallarına uygunluk
 • Talimatları okumak, kompozisyonu ve kaliteyi belirlemek
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn