Çalışma alanı bulunan tavan arası yatak (165+ Fotoğraf): Küçük odalar için özgün fikirler

Bu tür mobilyalar kesinlikle çok şık görünüyor. Ayrıca, çalışma alanı bulunan çatı katı yatağı oldukça geniştir - minimum boş alan kaplar, asma katın bile yerini alabilir.

İçerik:

Bir çatı yatağı nedir?

İki katlı normal yapıdan farklı olarak, çatı katı yatağı daha işlevseldir ve bir seferde birkaç bölgeyi barındırır. İkinci katta bulunan sıradan uyku yatağının ve diğer mobilya türlerinin bir kombinasyonudur: gardırop, kanepe, spor veya oyun köşesi vb.

Çok fonksiyonlu ve konforlu tasarım

Çok fonksiyonlu ve konforlu tasarım

Bu tür bir mobilya satın alırken, artık komodinin nereye yerleştirileceği veya rafların nereye yerleştirileceği ile boğuşmak zorunda değilsiniz. Yatağı "ikinci" kata yükseltmek, bilgisayarda çalışmak, dersler yapmak, oyun oynamak, spor yapmak vb. İçin alan boşaltmanıza izin verir.

menüye dön ↑

türleri

menüye dön ↑

Tasarım özellikleri

Çatı yatağı sadece sıradan bir yatak değildir. Onun projeleri çok olabilir. Bu mobilya parçası ile donatılmış olabilir:

 • sıradan veya açılı dolap, tek veya çift; ölü kapılar veya açık raflar;
 • kalem kutuları;
 • raflar;
 • farklı derinliklerde çekmeceler ve çekmeceler;
 • yatağın altında, bir veya iki masadan oluşan, sabit veya boş bir çalışma alanı;
 • alt kısımda "çeşitli" mekanizmalara sahip bir kanepe ve çamaşırlar için bir kutu;
 • hamak;
 • bir başparmak veya çekmece şeklinde yapılmış bir merdiven;
 • oyuncaklar veya hacimli ürünler için kutular;
 • halkalar, kaydırak, travers, duvar çubukları, kafes ve diğer elementlerin bulunduğu spor alanı.

Çok fazla çeşit dolum

Çok fazla çeşit dolum

Yatak yükleme yöntemlerine göre, çatı katları zeminde destekleri olan veya duvara monte edilen ve iki destekleri bulunan yapılara bölünmüştür. Son seçeneğin yüklenmesi daha zordur, ancak daha kararlıdır. Çerçevenin tavana tutturulduğu çeşitler de vardır.

Yapının duvara sabitlenmesi

Yapının duvara sabitlenmesi

menüye dön ↑

Yatak ekipmanları

Çatı yatağının üst kademesinin tasarım özellikleri de değişebilir:

 • yalnızca biriyle değil, ilk ikisi en üstte, üçü uzatılabilir alt kısımda yer alan iki ve hatta üç yatakla donatılabilir; ayrıca, üst yataklar duvara paralel olarak gidebilir ya da bunlardan biri yana kaydırılabilir ya da dik olarak düzenlenebilir;
 • yapının yüksekliği de değişebilir - en küçüğünün mobilyalarında, sadece 75 cm olabilir; yetişkinler için tavan arası yatağında uyuma alanı neredeyse tavanın altındadır;
 • genellikle bir kaldırma mekanizmasıyla donatılır, örneğin, yatak özel raylar üzerinde hareket edebilir (bu tür ürünler Fransızca olarak adlandırılır), depolama sistemlerine erişim sağlar;
Yatak tavana sabitlenebilir.

Yatak tavana sabitlenebilir.

 • ayrıca tavana sabitlenebilir; Bu durumda güvenliği sağlamak için sabitleme yöntemlerini dikkatlice düşünmek gerekir.

Yatağın kendisi de değişebilir. Çocuk yatağı daha küçük olabilir - boyutu yaşa göre seçilir. Yetişkin yatağının uzunluğu, 800-900 mm genişliğinde 1900-2000 mm'dir.

Prensip olarak yatağın boyutu, hepsi biraz değişebilir

Prensip olarak yatağın boyutu, hepsi biraz değişebilir

Birçok üretici, dolapların, rafların ve masanın bulunduğu yerin montaj sırasında doğrudan seçilebildiği, çok uygun olan doğrudan kitler sunar. İstenirse, belirli bir mobilya setine sahip bir çatı yatağı sipariş edebilirsiniz.
menüye dön ↑

Merdiven çeşitleri

Tasarım özelliklerine bağlı olarak, bu tür mobilyalar için adımlar şöyle olabilir:

 • dikey: yandan veya sonunda bulunur; daha travmatik sayılır, ancak minimum yer kaplar; bu tür mobilyaların sadece yaşlı öğrenciler için satın alınması daha iyidir;
 • farklı açılarda (yarıçaplı veya düz) yerleştirilmiş: ne kadar büyükse o kadar fazla boş alan kullanılır; bu tür merdivenlerin dikdörtgen basamakları yuvarlatılmış olanlardan daha uygundur ve bunlar boyunca çıkarken yaralanma olasılığı daha düşüktür;
 • yüksekliğin ortasında bir platform olan podyum; altında ayrıca raflar yerleştirilebilir;
Merdiven bile böyle olabilir

Merdiven bile böyle olabilir

 • kutuları modülleri şeklinde toplanmıştır.
menüye dön ↑

Seçenekler dolapları

Değişiklikleri çok üretti. Yani, modeller var:

 • menteşeli veya sürgülü kapaklı, dışa veya içe dönük, kapalı veya açık bölümleri olan klasik dikdörtgen şekil; uyku alanının sonundan yerleştirilmiş;
 • açısal: kompakt modeller, yeterli depolama alanına sahipken;
 • Dolaplar: Hem uçtan hem de yatağın altına yerleştirilir.
Yerleşik kabin tasarımı

Yerleşik kabin tasarımı

Çocuk modellerinde standart dolaplar raf ve çekmece sistemi ile değiştirilir. Çocuklar, her birine ulaşmak ve bağımsız olarak eşyaları ve oyuncakları almak veya katlamak için yeterince kolay olacaktır.

Üstü açık bir cepheye sahip yüksek bir model almak daha iyidir, aksi takdirde yatak gereksiz yere hacimli görünür.
Yer kazanmak için iyi bir seçenek

Yer kazanmak için iyi bir seçenek

menüye dön ↑

Çalışma alanının tasarım özellikleri

İşyeri olabilir:

 • neredeyse yatağa eşit büyüklükte bir masa;
 • Bir bordür taşı ile birlikte tablo; En sık masaüstünün bir devamıdır ve yalnızca bir destek işlevi görür;
 • Yan yüzeyi ofis ekipmanlarının yerleştirilmesine hizmet eden L şeklinde masa;
 • U şeklinde masa: en rahat seçenek olarak kabul edilir, ancak daha fazla alan gerektirir; maksimum kolaylık sağlayabilir;
 • raf veya kabinle birleştirilmiş masa; Bu durumda bölge 2 bölüme ayrılmıştır.
Bir tablo düzeni seçeneği seçin

Bir tablo düzeni seçeneği seçin

Tezgah, sürgü mekanizmaları ile donatılmış, daha uygun. Herhangi bir zamanda, boş alan bırakarak yatağın içine itilebilir. Odada iki çocuk varsa, her çocuğun kendi çalışma alanı olması için iki masalı bir çatı katı yatağı satın almak daha iyidir. Her birine ayrıca kitap ve kırtasiye için ayrı bir yer tahsis edilmelidir.

menüye dön ↑

Yerleşik kanepeli yatak

Bu ranza sürümü gençler veya yetişkinler için daha uygundur. Yaklaşımı kolaylaştırmak için, bu tür modeller yandan bir merdiven ile yüksek yapılır. Bir kanepe veya kanepe derhal pakete dahil edilebilir veya kurulum için boşluk bırakılabilir, böylece üst kademenin altında tam yüksekliğine kadar düzeltebilirsiniz.

Yerleşik kanepeli tasarım

Yerleşik kanepeli tasarım

Kanepeler basit basit dönüşüm sisteminde bir kitap biçiminde donatılmıştır. Standart genişlik ve uzunluğu 120x200 cm.Yüksek uyuma yatağı çok daha dar - 80 cm'den daha büyük ve kaldırma mekanizmasına sahip olabilir. Gün boyunca boşaltılabilir ve depolamaya erişim açılarak çıkarılabilir.

Maksimum boş alan

Maksimum boş alan

Bazı yatak odaları arasındaki çatı katı tipleri (çoğunlukla siparişe göre imal edilirler) köşe kanepe montajı bile sağlayabilir. Satışta ayrıca sürgülü koltuk ile donatılmış modeller de bulunmaktadır. Böyle bir transformatör minimum yer kaplar ve gerektiğinde hızlı bir şekilde ek bir yatağa dönüşür.

menüye dön ↑

Spor alanı

Küçük bir dairede spor için yerler seçmek çok zor. Odada minimum boş alan olsa bile, sınıfları yürütmek için tavan yatağının yüksekliği ve tasarım özellikleri.

Spor köşesi olan yatak

Spor köşesi olan yatak

Spor köşeli standart çatı katı yatak takımı duvar çubukları içerir. Büyük ebatlı modellerde asma halkaları, halat merdivenleri, turnike ve halatlar bulunabilir. Okul öncesi ve daha küçük öğrenciler için tavan arası yatakları, ip salıncaklarla donatılmıştır.

menüye dön ↑

Yetişkinler ve çocuklar için yataklar

menüye dön ↑

kreş

Oldukça geniş bir çocuk odasında bile, bu işlevsel ve kompakt mobilya tipini monte etmek mantıklıdır, böylece dış mekan oyunları için çok fazla alan boşaltır. Çocuklar için bir çatı yatağı seçerken, yaş ve kişisel tercihlere odaklanmanız gerekir. Çocuklar için oyun alanının rahatlığı ve konforu büyük rol oynar, gençlerin çalışmak, çalışmak veya egzersiz yapmak için daha fazla alana ihtiyacı vardır.

Yaş ve tercihlere göre seçim yapıyoruz.

Yaş ve tercihlere göre seçim yapıyoruz.

Çocuğun yaşına bağlı olarak, modeller çeşitli çeşitlerde mevcuttur:

 • 2-5 yaşları arasındaki çocuklar için, toplam yüksekliği bir metreden fazla olmayan düşük ikinci kademe;
 • 5 yaşından büyük çocuklar için oyun alanları ve 160 cm uzunluğa kadar bir yatak; uyku bölgesi zeminden 1,3 m'dir;
 • 150 cm uzunluğunda çalışma, spor ve eğlence alanları olan okul çocukları için;
 • 180 cm uzunluğunda gençler için; Zeminden maksimum yükseklik 1.8 m'dir, bu durumda yatak odasının altındaki çalışma alanı da artar.
Çocuklar için, ev şeklinde farklı modeller icat etti

Çocuklar için, ev şeklinde farklı modeller icat etti

Çocuklara ve gençlere yönelik yataklar sadece çalışma yerleri ile değil aynı zamanda oyun ve spor alanları ile de donatılmıştır. İki çocuk için ikiz yataklı yapılar kuruludur. Evde üç çocuk varsa, üst iki yatağa ek olarak, dışarıya çekilebilir alt kısmı bulunan bir çatı katı yatağı satın alabilirsiniz.

Odanın zaten bir masası varsa, iki fonksiyonel alana sahip modelde kalabilirsiniz. Bu durumda, oyunlar ve depolama için daha fazla alan olacaktır.

Bütün oyun alanını toplayabilirsin

Bütün oyun alanını toplayabilirsin

Çıkarılabilir elemanlara sahip çok konforlu çatı yatağı. Bu durumda, çocukla “büyüyecek” - belli bir noktada, yatağı daha yüksek bir seviyeye yükseltmek ve parçaları tek tek değiştirmek mümkün olacak.
menüye dön ↑

Okul öncesi çocuklar için

Endüstri, 2-5 yaş çocuklar için tasarlanmış benzer mobilyaların özel tasarımlarını üretiyor. Bu tür modeller düşük bir uyku yerine sahiptir - ikinci katman zeminden sadece bir metre veya hatta biraz daha düşüktür. Yatakta bulunan yarı mahkeme, yeterli yükseklikte ilave kenarlarla donatılmıştır. Mobilya işlevselliğini yitirmezken tamamen güvenlidir.

Okul öncesi için model

Okul öncesi için model

Bebek için "birinci kat" yüksekliği yeterli. Oyun oynayabileceği bir “çadır” ın yanı sıra çizebileceği bir masa üstü sağlıyor. Alt ve üst katmanların altında yer alan kayar elemanlar kutu şeklinde çocuk eşyalarını depolamak için tasarlanmıştır.

Çekmeceyi donatmak

Çekmeceyi donatmak

Ancak yine de bebeğin geceleri kolaylıkla yatağa yatırılabildiği yaş, yatağın ikinci "katında" çok bireyseldir.Birini onun üstünde bırakmak, yalnızca yüksekten korkmadığı, iyi uyuduğu ve uykusuna dönmediği takdirde, değerdir. Gereksiz ve emniyet kemeri olmamalıdır.

menüye dön ↑

Gençler için

Geçiş çağındaki bir gencin özellikle periyodik inzivaya ihtiyacı vardır. Tahsis edilen bölge sessizce kendi rahat köşesinde işletmesi hakkında sessizce gitmesine izin verecektir. Böyle bir çatı yatağının, mekanın rasyonel organizasyonu için yeterli raf ve çekmeceye sahip olması gerekir.

Bir genç için rahat köşe

Bir genç için rahat köşe

Okumak için çok zaman harcayan bir genç için, daha geniş bir çalışma alanı ve bir bilgisayar, yazıcı, yaratıcılık uygulamaları için ekipman, vb. Takma imkanı olan modellerin seçilmesi gerekir.

Tam kapsama hakkında unutma. Alt katman her zaman yetersiz aydınlatılır, bu nedenle ilave, oldukça parlak bir ışık kaynağı kurmak gerekecektir. İkinci katta, dergileri okumak veya görüntülemek için küçük bir lamba takabilirsiniz.

İyi aydınlatma hakkında unutma

İyi aydınlatma hakkında unutma

Konukların ve gündüzlerin dinlenebilmesi için geri çekilebilir kanepe veya kanepeli bir çatı katı yatağı satın almak daha iyidir. Çocuğunuzun mobilyanın elemanlarını değiştirmesi ve böylece işlevselliğini genişletmesi iyi olur. Örneğin, bir çift komodini geri alın veya sadece yatağın altında değil, odanın diğer ucunda da küçük bir koltuk yerleştirin.

Bir gencin çatı yatağının tam bir spor köşesi ile donatılmış olması arzu edilir. El çantaları, kayışlar, mücevherler ve diğer aksesuarlar: Kız sadece kıyafetleri saklamak için yeterli boş alana ihtiyaç duyacaktır.

Spor malzemeleri sağlıyoruz

Spor malzemeleri sağlıyoruz

Çocuğunuza kendi bölgesinin şeklini, rengini ve tasarımını seçmesine izin verin. Sadece işlevsel değil, aynı zamanda şık ve çağa uygun olmalıdır. İpuçlarınız çok dokunaklı olmalı - çünkü o zamanlar çocuk zaten kendi zevk tercihlerini oluşturdu.
menüye dön ↑

Yetişkinler için

Yetişkin ve çocuk çatı katı mobilyaları arasındaki farklar yalnızca boyut ve dekorasyondadır. Yetişkinler için tek veya çift tasarımlar büyük boyutlara sahiptir, daha dayanıklıdır ve güçlendirilmiş bir çerçeveyle donatılmıştır.

Çok kullanım alanına sahip yetişkin yatağı

Çok kullanım alanına sahip yetişkin yatağı

Alt kısımlarında, her zamanki gibi, bir günlük dinlenme için bir çalışma alanı veya katlanır bir kanepe var. Dolaplar veya raflar, çocuk mobilyalarında olduğu gibi, uçlarla donatılmıştır. Merdivenler kesinlikle dikey olarak yerleştirilebilir veya çekmece, direk veya podyum kombinasyonu olarak çalıştırılabilir.

Yetişkinler için yatakların boyutları standart 140x200 ila yarım veya iki katı arasında değişebilir. Yüksekliğe göre, düşük (140'a kadar), orta (160'a kadar) ve yüksek (200 cm'ye kadar) değişikliklere ayrılırlar.

Yeterli uyku kapasitesi ve farklı bir şilte ile olabilir.

Yeterli uyku kapasitesi ve farklı bir şilte ile olabilir.

Alt katta bir kanepe ile çok rahat bir model. Öğleden sonraları ücretsiz bir dakika içinde dinlenmek mümkün olacak. Stüdyo dairede, bu mobilyalar, genel boyutlarına rağmen, konukları kabul etmek için küçük bir yaşam alanı olarak hizmet verebilir. Gerekirse, bir sehpa kanepeye kolayca kayabilir. Kayar tablalı bir model satın alarak, burada rahat ve konforlu bir çalışma ortamı oluşturabilirsiniz.

Bir sürgülü masa donatıyoruz

Bir sürgülü masa donatıyoruz

Ürünü monte etmek için yerleşik bir kanepe ile ofise girebilirsiniz. Özellikle yatak odası için çift kişilik yataklı loft yataklar mevcuttur. Böyle bir oda için, gömme dolaplı ya da gardıroplu bir model satın almak akıllıca olacaktır. Genellikle, sadece yatak çarşaflarını değil aynı zamanda kıyafetlerin de kolayca sığabileceği ilave başucu masaları ve çekmecelerle donatılmıştır. Yenidoğan için bir beşik ile donatılmış modeller vardır.

Çalışma alanı bulunan tavan arası yatak (165+ Fotoğraf): Küçük odalar için özgün fikirler

Çift kişilik yataklı çatı katı yatağı

menüye dön ↑

Kullanılan malzemeler

Farklılık sadece renk şeması değil, aynı zamanda bu tür mobilyaların yapıldığı malzeme olabilir. Masif opak malzemeden yapılabilir veya oyun, spor bölgeleri veya çok sayıda raf şeklinde tasarlanmış içi boş bir çerçeveye sahip olabilir.

Tabii ki, en kabul edilebilir seçenek, çevre dostu bir doğal odun. Sunta malzemeden imal edilen çocuk ürünlerini satın alırken, E1'in altındaki sınıfta oturmaya değer - bu tür MDF, sunta veya sunta en güvenli sayılır. Satın alırken sertifikayı kontrol etmek

Kaliteli malzeme seçimi

Kaliteli malzeme seçimi

Çocuklar için çelik oyuk borulardan monte edilen yapılar travmatik olabilir. Ayrıca, hızlı bir şekilde serinleyerek rahatsızlığa neden olurlar. Bu tür çerçevelerin kontrplak veya tahta ile kaplanmış olması daha iyi olacaktır.

Ürünün kullanım ömrü ve güvenliği, büyük ölçüde donanımların kalitesine bağlıdır. Çocuklar için mobilya, pürüzsüz bir açma-kapama sağlayan yüksek kaliteli menteşeler, kapama ve kılavuzlarla donatılmalı ve ana yapısal elemanlar ayarlanabilir ayaklarla donatılmalıdır. Tablonun yüzeyi, ısıya dayanıklı bir film ile kesilirse daha uzun süre dayanır.

Önemli olan mobilya rahat ve pratik olmasıdır.

Önemli olan mobilya rahat ve pratik olmasıdır.

Seçim yaparken, gerektiğinde hem çocuk hem de yetişkin için kullanılabilmesi için evrensel bir model üzerinde durmak daha iyidir.
menüye dön ↑

Çatı yataklarının dekorasyonu

menüye dön ↑

Yetişkinler için

Yetişkin modelleri daha özlüdür ve yumuşak pastel, kahverengi veya siyah renklerde boyanmıştır. Ürünleri klasik bir tarzda dekore ederken, terbiye için doğal ahşap tonları kullanılır: ceviz, meşe, wenge, vb. Yatağın kenarındaki çıtalar sıradan dikdörtgen yapılır.

Klasik mobilyalar

Klasik mobilyalar

Çatı katı tarzındaki ürünler net formlu en açık metal çerçeveye sahiptir. Ayrıntılı ayrıntı ve konu yok. Düz hatlar da kabul edilemez. Benzer modeller siyah ve beyaz, gri, kahverengi veya pastel tonlarda üretilir.

Provence tarzındaki ürünler, genellikle yaşlandırıcı etkiyle hafif ahşapla kaplanır. Bu çatı katı yatakları genellikle ek kumaş dekoru ile dekore edilmiştir: perdeler ve kanopiler. Ücretsiz fonların varlığında, odanın kendine özgü ihtiyaçlarını ve genel iç mekanını göz önünde bulundurarak projenizi sipariş edebilirsiniz.

İç mekanda provenans vizyonu

İç mekanda provenans vizyonu

Uyku seviyesinden tavana asgari mesafe 80-90 cm.Aksi takdirde, sadece kafanızı onunla yeneceksiniz. Evet, üstte yer olmaması çok havasız olacak.
menüye dön ↑

Çocuklar için

Çocuk mobilyalarında parlak uçlar bulunur. Okul öncesi dönemdeki kızlar veya ilkokuldaki kız öğrenciler için, pembe, turkuaz, sarı veya krem ​​rengi olan daha parlak modelleri seçebilirsiniz. Erkekler mavi, gri ya da yeşil bitirmeyi daha çok sever.

Bu çatı yatakları hem çocuklar hem de okul çağı çocukları için tasarlanmıştır. En küçük çocuklar için, yatağın yanına veya altına yerleştirilmiş bir kumaş veya yarı saydam ev yerleştirilir. Kolaylık sağlamak için, herhangi bir zamanda açılabilen veya itilebilen parlak perdelerle ve pencerelerle perdahlanmıştır.

Yatağın dibinde çocuklar için donanımlı kır evi

Yatağın dibinde çocuklar için donanımlı kır evi

Çocuklara yönelik mobilyalar klasik bir tasarıma veya araba, itfaiye, motor, gemi, korsan kabini, kale veya ev şeklinde stilize bir forma sahip olabilir. Kızlar için, eko-deriden, kumaştan veya oymalı ahşaptan yapılmış renkli başlıklar ile yataklar yapılır.

Bu modeller ince yarı saydam kumaştan yapılmış kanopiler ile dekore edilmiştir. Bir yatak odası için prenses yatak odası, deniz kızı ya da muhteşem bir ev şeklinde bir kızı dekore edebilirsiniz. Arabaların krallığının sakinleri için gölgelik bir deniz hayvanı kabuğu veya denizanası şeklinde dikilir ve prenses tavan arası yatağının dekorasyonu ruffles, fiyonk ve çiçeklerle kaplanır.

Araba şeklinde erkekler için popüler modeller

Araba şeklinde erkekler için popüler modeller

Yuvarlak kenarlı mobilyalar standart modellerden daha az travmatiktir.
menüye dön ↑

En canlı örnekler

Denizcilik tarzında yapılmış bir model olarak düşünün. Eski bir yelkenli, bir korsan gemisi, parlak bir okyanus gemisi veya parlak bir spor yat şeklini alabilir.

İçinde uyuyan yatak en çok bir gemi yatağını andırıyor. Merdiven geniş basamaklı bir merdiven görünümüne sahiptir. Ana kısımlar beyazdır ve etek ucu ve güvenlik tarafları mavi ve mavi renklerle kesilir. Bu amaçlar için plastik veya suni deri kullanılır. Bir korsan gemisi veya eski, dövülmüş bir yelkenli şeklindeki tavan yatağı, aksine, parlak temalı eklerle, taklit ahşap ile koyu renklerde yapılır.

Bebek için bir yatak alın, onun için eğlenceli bir oyun olacak.

Bebek için bir yatak alın, onun için eğlenceli bir oyun olacak.

Bazı tasarımlar, gemi şeklinde düzene sahip olabilir. Dövme metal malzemeden küçük parçalara izin verilir. Besleme iplerden, direksiyon simidi veya çapadan kurtulur. Dekorun geri kalanı deniz teması altında da seçilmiştir.

Yatağı bir spor kompleksi ile destekliyoruz

Yatağı bir spor kompleksi ile destekliyoruz

Donanımlı tepeli seçenekler popülerdir - bu durumda bir yatak tavan arası "yürüme" kompleksi haline gelir. Tırmanma duvarlı ilginç ve modeller - bu durumda, eğlence fonksiyonu spor ile birleştirilmiştir.

menüye dön ↑

Nasıl seçilir?

Her şeyden önce, bu tür mobilyaların işlevselliğine odaklanmanız gerekir. Kendisine atanan işlevleri tam olarak yerine getirmelidir - rahat bir yatak ile rahat bir uyku yatağı, standart yükseklikte bir masa ve depolama için yeterli sayıda dolap ve raf. Tabii ki, çatı katı yatak odanın içine mükemmel uyum sağlamalıdır.

Ana şey, yatağı organik olarak genel stile sığdırmaktır.

Ana şey, yatağı organik olarak genel stile sığdırmaktır.

Ancak, yapısı ne olursa olsun, güvenlik gereksinimini karşılamalıdır:

 • sürdürülebilir olmak;
 • önemli ağırlıklara dayanmak;
 • oldukça yüksek bir ağızlığa sahip;
 • güvenilir bağlantı elemanları ile donatılmalı;
 • rahat bir merdivenle donatılmış;
 • güvenli malzemelerle çıkmak;
 • Katmanlar arasındaki boşluk ile yatak ve tavan arasındaki boşluk serbest hareket için yeterli olmalıdır.

Küçük bir kız için mükemmel seçenek

Küçük bir kız için mükemmel seçenek

menüye dön ↑

haysiyet

Benzer bir mobilya parçası satın almak, küçük oda ve stüdyolar için daha iyidir. Bu durumda, bir kerede birkaç avantaj sağlar:

 • boş alan kazandırır: yatak, masa, raflar, raflar ve dolaplar sadece 2-3 metrekarelik sınırlı bir alana yerleştirilir. m, eğer merdiven yana yerleştirilmişse, o zaman daha da az;
 • alanı rasyonel bir şekilde konumlandırmanıza olanak tanır: duvarın yakınındaki küçük bir alanda tam teşekküllü bir çalışma, oyun alanı veya geniş bir giyinme odası düzenleyebilirsiniz;
 • uyku alanı tarafının kısıtlanması onu daha konforlu ve özel kılar; İstediğiniz zaman meraklı gözlerden kolayca saklanıp rahatlayabilir ya da sadece hayal kurabilirsiniz;
 • Çocuk, eşyalarını doğru sıraya koyabileceğiniz ve ayrıca ders ya da yaratıcılık için emekli olabileceğiniz kendi kişisel alanını edinir;
 • Çok sayıda raf, her öğe için yerinizi bulmanıza izin verir; İkinci "zemine" çıkmak için bile bir merdiven bütün bir depolama sistemi olabilir;
 • Yukarıdaki avantajların tümü için, çatı katı yatağı çok büyük görünmez ve iç kısımdan aşırı yüklenmez;
 • her gün merdivene tırmanmak ve aşağı inmek, çocuk iyi bir fiziksel efor alır;
 • odadaki mobilyaların seçimi her zaman çok zaman alır, ancak burada tüm eşyalar zaten aynı tarzda dekore edilmiş ve boyut ve renk olarak seçilmiştir;
 • bu tür mobilyalar standart olmayan orijinal bir iç yapı oluşturur;
 • satın alımı bütçeden önemli ölçüde tasarruf sağlar: yukarıda sıralanan mobilya maddelerinin her birini ayrı ayrı satın almak artık gerekli değildir.

Alanda ve maliyetlerde önemli tasarruf

Alanda ve maliyetlerde önemli tasarruf

“İki katlı” çatı yatağı, yalnızca yeterince yüksek tavanlı odalarda mükemmel görünüyor.Tesisin geri kalanı için farklı bir mobilya tipi seçmek daha iyidir.
menüye dön ↑

eksiklikler

Bu mobilya ve eksileri var:

 • merdiven boyunca ikinci seviyenin kaldırılmaması, yaralanmaya neden olabilir; bebek ondan düşebilir ve aktif oyunlar sürecinde yarım uykuya dalmış halde düşebilir; başarısız bir tasarıma sahip, uyku sırasında düşmek mümkündür; bu nedenle, çok küçük çocuklar için, düşük uyku yatağı olan daha güvenli bir çatı yatağı satın almak gerekir;
 • yetişkin ürünlerinde üst kademe üzerindeki maksimum yük yaklaşık 80.0 kg ile sınırlıdır;
 • kıyafet değiştirirken ve yatağı temizlerken rahatsızlık; Bir yetişkin bile bu amaç için bir sandalye oluşturmak zorunda kalacaktır;
 • Çocuğun hastalığında bir termometre koymak, ilaç vermek veya sadece durumunu izlemek için sürekli yukarı çıkmanız gerekir;
 • emniyeti sağlamak için, yatak her zaman bir tarafla donatılır, bu nedenle ikinci kademede, özellikle alçak tavanlı bir odada havasız olabilir;
 • ikinci kademe, doğal ışığın odaya girmesine müdahale eder, bu nedenle, çalışma alanını donatırken, ilave aydınlatma gerekli olacaktır;
 • Bazı çocuklar ve yetişkinler, yükseklik korkusu nedeniyle kullanırken psikolojik rahatsızlıklar yaşayabilir.

Herkese uygun mobilyalar

Herkese uygun mobilyalar

Gün boyunca koşan aktif çocuklar, gece uykusuz uyuyabilirler. Oda küçükse ve bir tavan yatağının montajı hayati bir zorunluluksa, ek güvenlik kayışları olan bir model satın almak daha iyidir.
menüye dön ↑

üreticileri

BDT ülkelerinden en popüler Rus modelleri ve ürünleri aşağıdaki markaları içerir:

Sadece kanıtlanmış üreticileri seçiyoruz

Sadece kanıtlanmış üreticileri seçiyoruz

Rusya'ya geniş bir yelpazede yetişkin yatak odası sağlayan yabancı şirketler arasında, Tumidei'den (İtalya) bahsedebiliriz.

Mobilya seçerken, farklı üreticilere ait çok sayıda yatak odası modeli içeren bu videoyu izlediğinizden emin olun. Belki modellerden bazıları ilginizi çekecektir:

Ranza

En havalı seçenekler

8.5 Toplam puan
Konforlu çatı yatağı

Çatı katı yatağı, iç mekanınızı vurgulayabilecek çok fonksiyonel ve orijinal bir üründür. Ancak bu tip mobilyaların seçilmesi, özellikle çocuk odası için azami özen gösterilmelidir. Gerçekten de, ucuz parçaları olan düşük kaliteli bir modeli kullanma sürecinde ciddi bir travmatik durum ortaya çıkabilir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
10
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Boş alan kazandırır
 • Rasyonel uzay imar
 • Kendi bireysel yer
 • İç aşırı yüklenmemiş
 • Kompleks satın alımı nedeniyle bütçe tasarrufu
eksileri
 • Yaralanma riski
 • İkinci kat için uygunsuz bakım
 • Düşük maksimum yük
 • Psikolojik rahatsızlık
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn