Provence tarzında güzel Mutfaklar Tasarımı: 240+ Modern Tasarımdan Fotoğraflar (duvar, tavan, perde)

Evinize bir parça romantizm getirmek istiyorsanız, mutfağınızı Provence tarzında dekore edin. Sadelik ve şıklık işlevsellik ve olağanüstü rahatlık ile yan yana.

İçerik:

Stil özellikleri

17. yüzyılda, Fransız Bohemya'nın temsilcileri, aydınlar ve sanayiciler gittikçe daha sık ve titiz klasiklerden uzaklaşmaya ve ülke meskenlerini maksimum rahatlıkla donatmaya başladı. Provence adı verilen yeni, daha ergonomik ve özellikle rahat bir tarz, yavaş yavaş Avrupa'ya yayıldı.

Provence stili tüm dünyada popüler oldu.

Provence stili tüm dünyada popüler oldu.

Fransa'nın güneyinde doğduğundan beri, Bu stile Fransız Cantre de deniyordu.ve. Popülerliğinin zirvesi, XIX yüzyılın ortalarına düşer - bu yıllar boyunca, Avrupa soylularının çoğunluğunun temsilcileri taraftarları oldu.

Eski rustik yaşam öğelerinin Fransız zarafeti ile birleşimi inanılmaz bir etki yaratıyor. İlk bakışta, bu stil alışılmadık derecede basit ve iddiasız görünüyor. Sadece ayrıntılara bakarak tasarımcının özenli çalışmalarını görebilirsiniz. Burada çığlık atan öğeler yoktur - tüm nesneler birbiriyle mükemmel bir uyum içindedir ve özel bir sessizlik ve huzur ortamı yaratır.

Rustik yaşamın yaşlı unsurlarının Fransız zarafeti ile birleşimi

Rustik yaşamın yaşlı unsurlarının Fransız zarafeti ile birleşimi

Stilin ana özelliklerini kısaca listeleyelim:

 • küçük parlak vurgular ile pastel tonlar: Fransa'nın güneyinde neredeyse bütün yıl saltanat süren güneşin bolluğu nedeniyle, nesnelerin çoğu biraz yanmış görünüyor;
 • yerleşik oyuklar ve açık raflarla sade mobilyalar;
 • dokuma, kare ya da yuvarlak tablalı ahşap, ferforje ya da hasır sandalyeler;
 • boyasız veya beyazlatılmış tavan kirişleri;
 • doğal kumaşlar: keten, bitkisel motiflerle basılmış pamuk, çizgili veya kareli;
 • antikalar veya yapay olarak eskimiş nesneler biçiminde aksesuarlar;
 • El yapımı ürünler: oyma, dokuma, boyalı, hasır, sırlı veya toprak, işlemeli peçeteler ve masa örtüleri, bitki demetleri;
 • yerler ahşap veya seramik, pişmiş toprak kiremitler;
 • taze çiçekler;
 • bol miktarda ışık: yüksek pencere ve kapılar ve yeterli miktarda yapay aydınlatma.

Mavi, sakin tonlar

Mavi, sakin tonlar

 

menüye dön ↑

Renk aralığı

Bu tarz hem dairelerdeki küçük mutfakların hem de kır evlerinin geniş odalarının tasarımı için aynı derecede uygundur. Önerdiği gibi açık ton kullanımıBununla odayı görsel olarak genişletebilirsiniz.

Açık renkler küçük bir mutfak için uygundur.

Açık renkler küçük bir mutfak için uygundur.

Duvarlarda hafif kumaşlar ve boyalar mobilya Biraz yaşlı görünüyorlar ve güneşte yanıyorlardı.

Renklerde hakim:

 • safran (sarı-turuncu);
 • mavimsi-leylak (lavanta) veya turkuaz;
 • hardalı;
 • zeytin;
 • tatlı limon;
 • Sakin bej veya fildişi gölgesi.

Sadece 2-3 renkten oluşan bir renk paleti kullanmak çok önemlidir - fazlalıkları kaos hissi verir.

Kırmızı, yeşil ve kahverengi, tekstil veya aksesuarlardaki parlak renk tonları gibi minimumda kullanılır.

Kumaş üzerine çizim şu şekildedir:

 • lavanta veya haşhaş demetleri;
 • küçük güller;
 • zeytin dalı;
 • buğday çivileri;
 • ayçiçeği;
 • tarla bitkileri.

Kırmızı, yeşil ve kahverengi minimumda ve sadece küçük aksesuarlar için kullanılır.

Kırmızı, yeşil ve kahverengi minimumda ve sadece küçük aksesuarlar için kullanılır.

En popüler baskı, küçük ve büyük zarif güller veya kır çiçekleri ile çiçeklenir. Kafes çoğunlukla kırmızı-beyaz veya beyaz-mavi olarak kullanılır. Ülke tarzı şerit çok parlak değil, ince.

menüye dön ↑

Mutfak mobilyaları

Bu Fransız tarzı sadece alışılmadık şekilde rahat değil, aynı zamanda çok fonksiyonel. Mobilya, sahiplerinin el yapımı ürünleri özenle yerleştirdiği çok sayıda açık raf veya cam kapılı raflar ile mümkün olduğu kadar basit seçilir. Retro tarzında yapılmış, hafif kaba, ancak zarif formlara sahiptir.

Uygun mobilyalar retro tarzıdır.

Uygun mobilyalar retro tarzıdır.

Burada katı kurallar yoktur - hafif boya veya doğal doku ile boyanmış kaliteli ve kapasitif mobilyalar, sahiplerinin takdirine göre serbestçe düzenlenir - “duvar boyunca” tam bir uyum yoktur. Seri değil, ısmarlama kullanmak daha iyidir. Bunlar olabilir:

 • açık dolapları;
 • dolaplar ve antika başucu masaları;
 • ahşap veya dövme tablo ve rahat kolçaklı sandalyeler; sallanan sandalyeler de çok popülerdir;
 • 2-3 kişilik akciğerler kanepelerbu, bol miktarda yastıkla birbirine bağlı sandalyelere benziyor.

Kompakt bir mutfak için seçenek

Kompakt bir mutfak için seçenek

Hem bir mobilya topluluğu hem de çeşitli renklerde mobilyalar kullanmak mümkündür - ustaca seçilmiş, uyumlu bir birliktelik yapabilir. Büyükannenin yenilenmiş ve açık renklerle boyanmış büfesi ya da bit pazarından satın alınan bir dolap olması burada memnuniyetle karşılanacaktır. Yapay bir cepheye sahip mutfak ve modern mobilyalar için satın alabilirsiniz.

Masa üstü kesilmiş almak daha iyidir:

 • yapay veya doğal granit;
 • mermer;
 • fayans.

Lavabo taşı kullanmak arzu edilir. cam önlük Gerek yok - dokulu fayanslarla bitirmek daha iyi. Parlak veya krom kaplı parçaların yanı sıra plastik de olmamalıdır, sadece rakor ve tesisatta sadece bronz veya bakır bulunur.

Yapay veya doğal granit, mermer veya karo ile tezgah üstü almak daha iyidir

Yapay veya doğal granit, mermer veya karo ile tezgah üstü almak daha iyidir

Görünen basitlik ve kaba el sanatları arasındaki kırılgan ayrımı gözlemlemek önemlidir. Her iç mekanda stilin tüm sadeliği, ferforje veya ferforje elemanları olsun, Fransız lütufunun baskınını hissetmelidir.
menüye dön ↑

Duvar dekorasyonu

Duvarların tasarımında sadece hakim doğal malzemeler:

 • göze çarpmayan bir oyma ya da biraz görünür yaldızlı bir ağaç;
 • taş;
 • göze batmayan boyama ile seramik;
 • tuğla;
 • kasten kaba mat sıva.

Küçük kusurlar bile kabul edilir. Kolay ihmal ve tam parlaklık olmaması, odayı özellikle rahat ve konforlu hale getirir.

Provence tarzında doğal duvarlar tercih edilir.

Provence tarzında doğal duvarlar tercih edilir.

Duvar kağıdı kullanırken malzemeler ile seçilir:

 • küçük çiçek süsleme;
 • monogramları;
 • küçük şerit;
 • bir kafes.

Duvar dekorasyonu, yüzeyin bir parçasını taş veya tuğlayı taklit eden fayans veya malzemelerle döşenerek birleştirilebilir ve bir kısmı açık duvar kağıdı ile sıvanabilir veya süslenebilir.

Çiçek baskı ile duvar kağıdı - Provence vurgulamak

Çiçek baskı ile duvar kağıdı - Provence vurgulamak

Tuğla ile küçük bir odada taşınmamak daha iyidir - koyu renkleri bölgeyi görsel olarak "sıkar". Arzu edildiği taktirde, herhangi bir parçayı geri almak veya sadece bir duvar tuğlası ile bitirmek mümkündür.
menüye dön ↑

katlar

Mutfakta döşeme, Provence tarzında yapılmış, çoğunlukla ahşap. Eğer parke kullanılıyorsa, parlak olmamalıdır ve parlak bir yüzeye sahip olmalıdır.Sadece hafif bir ahşap tahta, belirgin bir dokuya sahip, hafif yaşlandı. Muşamba veya çok karanlık laminat parke burada yerin dışında olacak.

Zemin genellikle ahşap kullanılır

Zemin genellikle ahşap kullanılır

Terbiye için kullanın cinsiyet Mozaik veya taş da yapabilirsiniz. Seramik fayans normal kare, dikdörtgen veya altıgen şeklinde.

Kurulu
Zeminde oval veya yuvarlak pastel tonlarda çizgili pastel halılar varsa, oda daha rahat olacaktır. Sıkılmış ve yün veya keçeden yapılmış olabilirler.
menüye dön ↑

tavanlar

İdeal olarak, ahşap veya taklit doğal ahşap kirişler (eğer tavanın yüksekliği buna izin veriyorsa) veya en azından dokulu kabartmalı sıva ile kesilmelidir. Ancak böyle bir bitiş için daha uygundur ülke evleri veya evler. Apartman dairesinde geçerli germe tavanlarAncak, parlak olmadan olmalıdır.

Tavan dekorasyonunda kullanmak istenen ahşap kirişler

Tavan dekorasyonunda kullanmak istenen ahşap kirişler

Çok seviyeli tavanların çok ayrıntılı elemanlar olmadan kullanılması da çok büyük bir hata olmayacak - sonuçta, stilin tamamen yeniden inşası gerekli değil, sadece taklit edilmesi gerekiyor. Boyandıklarında, renk şeması hafifçe “güneşte soluk” tonlarında seçilir. Küçük bir sıva kenarı odaya biraz tutamak sağlayacaktır.

menüye dön ↑

Ev aletleri

Doğal olarak, rustik tarzda bir mutfakta bile modern teknoloji olmadan yapmak mümkün değildir. Ancak yine de genel kavramdan uzak durmamalıdır. Buzdolabının, çamaşır makinesinin ve mikrodalganın dekoratif cephelerin arkasına saklanması daha iyidir.

Teknik retro tarzında seçilmeli veya cephelerin arkasına gizlenmelidir.

Teknik retro tarzında seçilmeli veya cephelerin arkasına gizlenmelidir.

Satışta, mat bir yüzeye ve en az metal elementlere sahip, ülke tarzında yapılmış ev aletleri de var. Bu tür cihazlar parlak mat renklerle boyanır: bej, fildişi. Kollar ve anahtarlar, yaşlı bronz veya dövme metalin rengine uyacak şekilde yapılmıştır.

menüye dön ↑

Tekstiller ve aksesuarlar

Tekstil, Fransız country müziğinin bir diğer önemli unsurudur. Tasarımda kullanılır pencere, döşeme ve aksesuarlar. Çok fazla kumaş olmasına rağmen, seçimleri için bir önlem alınması gerekiyor.

İç mekanın aşırı yüklenmemesi son derece önemlidir, böylece oda geniş ve güneşe açık görünmeye devam eder.
Doğru seçilmiş tekstiller mutfağı daha hafif hale getirecek

Düzgün seçilmiş tekstiller mutfağı daha hafif hale getirecek

Rustik ülkenin etkisi, mutfak kanepesinin üzerine yerleştirilmiş, fırfırlı, döşemeli veya çarşaflı sandalye ve kanepeler, masa örtüleri, havlular, çiviler veya çeşitli dekoratif yastıklar içeren hafif perdelerle sağlanabilir. Sallanan sandalyede rahat bir dama tahtası uygun olacaktır.

Kumaşlar basit, doğal, çoğunlukla pamuklu ve ağartılmış keten kumaştan, doğal çiçek veya Fransız damalı baskı "Vichy" ile seçilir. Masa örtüleri veya peçeteler için sık kullanılan ekipman "buti"Fransa'da popüler 15. yüzyılda. Bunu ayırt etmek kolaydır - süs öğelerinin sabitlenmesi sürecinde, eşyalar biraz dışbükey görünür.

Bu tarz asla modası geçmez.

Bu tarz asla modası geçmez.

menüye dön ↑

aksesuarlar

Detaylar en çok dikkat edilir. Bu mutfaktaki mutfak gereçleri ve mutfak eşyaları dolaplarda saklanmıyor, ancak düz görülebiliyor. Odaya rahatlık vermek ve rahat bir ortam yaratmak için raflarda, büyük annelerden miras alan veya bit pazarlarından, antika satıcılarından satın alan vazolar yerleştirilir.

Evin, kırsal yaşam için tipik basit mutfak eşyaları içermesi harikadır:

 • sürahi;
 • Krynki;
 • kap;
 • kokulu baharatlar ile kavanozlar;
 • kil veya ince sır vazo ile dekore edilmiştir.

Nişlerden birine meyve veya hoş kokulu ekmek içeren bir hasır sepet koyabilirsiniz.

Çiçekler ve taze meyveler iç mekanı daha doğal hale getirecek.

Çiçekler ve taze meyveler iç mekanı daha doğal hale getirecek.

Süslemek raflar dantel veya ağartılmış keten peçeteler, porselen figürinler ve dövme olabilir şamdanlar. Yaşlı fotoğraflar, kırsal alanlara sahip resimler duvar dekoru olarak kullanılmıştır. Hafif yüzeylerde, mükemmel bir şekilde göze çarpacaklar. Aynı ağaç kare olarak kullanılır.

Bitkiler böyle bir mutfakta çok uyumlu görünüyor:

 • güller;
 • vazolardaki laleler;
 • kuru lavanta buketleri;
 • otlar demetleri.

Pencere kenarına yerleştirilebilecek parlak sulu renkler ile country tarzı oda pelargonium için idealdir.

Fena değil uygun:

 • süslü begonyalar;
 • siklamen;
 • küpe;
 • ficus.

Tarla bitkilerine benzeyen kıvrık çanlar, duvarlarda asılı kaplara yerleştirilebilir.

Papatya dekoru

Papatya dekoru

menüye dön ↑

aydınlatma

Aydınlatma cihazları sadece işlevsel değil, aynı zamanda dekoratif bir işlev de gerçekleştirmelidir.

Kaplama malzemeleri
 • bir taş;
 • yapay yaşlı ağaç;
 • seramik;
 • porselen;
 • dövme metal;
 • pirinç;
 • gümüş;
 • nikel;
 • bronz ya da taklitleri.

Tüm ürünler kaba geçişler ve köşeler olmadan düzgün kavisli şekillere sahip olmalıdır.

Mutfağın önemli bir bölümünü Provence tarzında aydınlatmak

Mutfağın önemli bir bölümünü Provence tarzında aydınlatmak

Dövülmüş bir ilavesi, tasarıma benzeyen mobilya veya aksesuarlarla ideal bir şekilde birleştirilecek olan ferforje bir avize olacaktır.

Dantel süslemeli hafif tekstil tonları sadece duvar lambalarını bitirmek için değil, aynı zamanda avizeler. Doğal olarak, seçilen kumaş renkleri iç kısmın geri kalanıyla örtüşmelidir.

Mutfakta, dikkat çekici olmayan küçük spot ışıkları kullanabilirsiniz. Sonuçta, ışığın bolluğu Provence'ın bir başka karakteristik işaretidir. Yumuşaklık ve ev konforu yaratmak için bej veya sarı ışık kullanılır. Çok fazla enerjiye sahip lambalar olmamalıdır - sert bir ışık burada işe yaramaz. Birkaç küçük olanı kullanmak daha iyidir.

Parlak ve aynı zamanda rahat bir atmosfer

Parlak ve aynı zamanda rahat bir atmosfer

Mutfağın Provence tarzında nasıl tasarlandığını ilk elden görmek istiyorsanız, bu videoyu izleyin. Hem küçük hem de geniş odaları bitirmek için en iyi fikirler:

Provence Tasarımı

Rahat mutfak

9 Toplam puan
Provence Mutfağı

Provence - ilk bakışta büyüleyen bir stil. Her şeyi tek bir tarzda dekore edin ve mutfağınızdan asla sıkılmayacak eşsiz bir iç mekan elde edeceksiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

9Uzman puanı
Bilginin alaka düzeyi
9.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
10
Bilginin güvenilirliği
8.5
10Kullanıcı oyu
Bilginin alaka düzeyi
10
Uygulamanın kullanılabilirliği
10
Konu açıklaması
10
Bilginin güvenilirliği
10
şekerleme
 • Güzel iç
 • Stil birliği
 • Renk çeşitliliği
 • Deneme fırsatı
eksileri
 • Maliyeti
 • Uzmanların yardımı
 • Çok fazla model yok
Yorumunuzu ekleyin  |  Yorumları ve yorumları okuyun

2 yorum
Hepsini göster En yararlı En yüksek puan En düşük puan Yorumunuzu ekleyin
 1. 5
  Bilginin alaka düzeyi
  100
  Uygulamanın kullanılabilirliği
  100
  Konu açıklaması
  100
  Bilginin güvenilirliği
  100

  fotoğraf için teşekkürler

  yararlı(0) Hayır iyi(0)Zaten oy verdin
 2. cevap Avatar
  Alait Mobilya 12/31/2018 - 14:00

  Provence tarzındaki mutfakları buradan satın alabilir misiniz?

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn