Ahşap mutfak nasıl yapılır Eller (210+ Fotoğraf): Şık tasarım için mobilya seçimi

Bir apartman dairesinde mobilya seçerken, istemeden şöyle düşünüyoruz: "Güvenli midir?" Anlaşıldığı üzere, yalnızca ahşap çevre dostu olacağına söz verebilir. Bugün birçok insan, farkı güzellik, ihtişam, dayanıklılık, rahatlık olan ahşap mobilyalar kullanıyor. Sağlık için güvenlidir ve evde sakin bir atmosfer yaratır.

Aile veya arkadaşların bir araya geldiği ana odalardan biri olarak bu özellikler mutfak için çok önemlidir. Ama neden her şeyi kendin yapabiliyorsan neden birinden mobilya alıyorsun? Bu yazıda kendi elleriyle tahtadan yapılmış bir mutfağın nasıl oluşturulacağını detaylı olarak açıklayacağız!

İçerik:

Ahşap seçiminde tasarımcıların önerileri

Ahşap, evde özel bir atmosfer yaratmak için çok yönlü bir malzemedir. Ama önce rengine ve niteliklerine bağlı olarak cinsini seç.

İç ahşap

İç ahşap

Bu alandaki uzmanlar, en popüler ağaçların her birinin aşağıdaki özelliklerini verir:

 • Karaçam iyileştirici etkisi ile dayanıklı, güzel bir malzemedir. Ancak, vücuda fayda sağlamak için bu cinsten her mobilya parçası yapılamaz, çünkü koruma verniği için. Karaçam tablosundan ek bir yararı olmayacak, ancak herhangi bir şekil verebilirsiniz.
 • Çam - yapımında kullanılan en yaygın ağaç türlerinden biridir. Malzeme yumuşak ve dövülebilirdir, ancak orijinal görünümünü çabucak kaybedebilir, bu nedenle birkaç vernik tabakasıyla kaplanması önerilir.
 • Ceviz, estetik sevenler için mükemmel bir seçimdir. Buna ek olarak, ceviz ürünleri çok dayanıklı, onlardan Ajur desenleri kesebilir, dekorasyon tablo, Sandalyeler, dolapları ve diğer mobilya. Ondan ürünler oldukça ağır.
 • Meşe inşaatçılar ve tasarımcılar arasında popüler bir cins. Meşe ağacı estetik, pratiklik toplamıştır: güzellik, dayanıklılık, agresif çevre koşullarına düşük maruz kalma, güvenilirlik.
Ahşap - Evde özel bir atmosfer yaratacak çok yönlü malzeme

Ahşap - Evde özel bir atmosfer yaratacak çok yönlü malzeme

İstediğiniz seçeneği seçtikten sonra gelecekteki mobilyalar için çizimler yapmaya başlayabilirsiniz.

menüye dön ↑

mobilya

Ahşap bir mutfak yapmaya başlamadan önce, ayrıntılı bilgi için daha deneyimli inşaatçılar ile iletişime geçmek daha iyidir.. Zaman kaybetmekten, sinirlerden, malzemelerden ve paradan tasarruf etmeni sağlar. Sonuç olarak, göze memnun edecek mükemmel bir sonuç elde edersiniz.

Öyleyse, mobilya üreticilerinin verdiği birkaç ipucu:

1Standart boyutları seçin

Fantezi uçuşu sınırsız olduğunda, baş tasarım çözümleri ile doludur, mağazada satın alamayacağınız tamamen sıradışı bir mutfak mobilyası yaratmak istiyorum. Ustalar, bu fikrin başka bir yere uygulanması daha iyi olduğunu ve standart çizimlere ve diyagramlara göre çerçeveler oluşturduğunu söylüyor. Hem hesaplamalar hem de montaj için daha uygundur.

Ahşap elemanlı mutfak

Ahşap elemanlı mutfak

Bazı dolapları çok büyük yaparsanız, diğerleri ise çok küçükse, kendiniz için ekstra problemler yaratacaksınız. O zaman, içinde saklanabilecek şeyleri toplamak yeterince zor olacak ve dolapların büyüklüğünün güçlü ölçeği, mutfağın tarzı ve tasarımı için kötü.

Kurulu
Kullanılmayan alan, tüm depolama işlevlerinin cephaneliğini de yapan çekmecelerle doldurulabilir. Mevcut alanın en verimli şekilde kullanılmasını sağlarlar.
Fantezi Uçuş sınırsız olabilir

Fantezi Uçuş sınırsız olabilir

2Çok pahalı bir ağaç almayın

Sen - sadece bir acemi üreticisi, herhangi bir şey için fazladan para harcamak. Üretim sırasında, bazı malzemeleri kazara bertaraf edebilirsiniz, böylece basit bir ağaç pahalıdan daha kötü görünmez.

3Sadece neme dayanıklı ahşap kullanın.

İşinizde asla çiğ odun kullanmayın. Nemi sevmez, çabucak deforme olur, tüm işleri yere indirir.

Mağazalarda özel ürünlere batırılmış hemen satın alabilir veya kendiniz kapatabilirsiniz.

İşlenmemiş ahşap kullanmayın

İşlenmemiş ahşap kullanmayın

4Ekstra bakım hakkında unutma

Bir ağaç ne kadar pahalı, yüksek kaliteli olursa olsun, hala güneş ışığının etkisi altındadır, hava, sıcaklık deforme olacaktır. Bu işlemi yavaşlatmak için ahşabın yılda bir kez balmumu veya koruyucu vernikle işlenmesi gerekir.

Notta
Doğru renk seçimi mutfağınızın ihtiyacı olan şeydir. Parlak, sıcak renkler neşelenecek, neşelenecek, iştahınızı açacaktır. Odada özel yerleriniz varsa, bunları parlak renklerle vurgulayın. Huzur ve sükuneti tercih edenler için soğuk, koyu tonları seçmenizi öneriyoruz.
Doğru renk eşleştirme, mutfağınızın ihtiyacı olan şeydir.

Doğru renk eşleştirme, mutfağınızın ihtiyacı olan şeydir.

menüye dön ↑

Mobilyalar için çizim aşamaları kendin yap

Çizimleri doğru yapmak ve bunlara göre mutfak mobilyaları yapmak için, küçük inceliklerin bilgisi olmadan yapamazsınız.:

 • Bir çizim çizerken, duvarların ve tüm çıkıntılı yapıların olası eğriliğini göz önünde bulundurduğunuzdan emin olun. Bu konuda yanılmamak için, en altta, kaidenin yanında veya cinsiyet, sonra yaklaşık olarak ortasında ve sonunda tavan. Üç değerden en küçüğünü seçin.
 • Ölçümlerden ve bunların doğrulanmasından sonra veriler çizime aktarılabilir. Pencere eşikleri, süpürgelikler, girişler, pervazlar, kanalizasyon, ısıtma, hatta yuvalar dikkate alınmalıdır.
 • Şimdi kağıda, kulaklığın konumunun kaba bir düzenini yapıyoruz. Arzuları, tasarımcıların tavsiyelerini, standart planları dinlemenizi tavsiye ediyoruz. Her boyutta kamu malı olan mobilya mağazalarının web sitelerinde bulunabilir. Dolapların konumu hakkında önceden düşünmek daha iyidir ve raflarve elektrikli ev aletlerinin nerede olacağı.
 • Genel planın hazır olduktan sonra hazırlanmasına devam edin. Burada her mobilyayı çalışmalı, boyutlarını, dolap sayısını, rafları, kontrplak kalınlığını, çıkıntılı parçaları vb. Boyamalıyız.

Kurulu
Mutfak tasarımınızın hacimsel gösterimi için özel bilgisayar programlarını kullanabilirsiniz. Düzenin tüm nüanslarını daha ayrıntılı olarak ele almaya izin vereceklerdir.

Çizim işini tamamladıktan sonra, kalıp ve montaj işlemlerine devam edebilirsiniz. Sadece tüm malzemelerin yüksek kalitede olduğundan emin olun, talaş, leke ve çatlak olmadığından emin olun. Bağlantı parçalarını neme karşı dayanıklı bir maddeyle kapattığınızdan emin olun.

Elle yapılan ahşaptan yapılmış mutfak mobilyaları rahat, dayanıklı ve dayanıklı olacaktır. Ağaç dekorla iyi uyum sağlar, özel bir eko tarzı olan konfor yaratır. Kendi kendine montaj gereksiz masraflardan tasarruf sağlar, ancak zaman alır.

menüye dön ↑

tablo

Hayal etmek imkansız mutfaknerede misafir ve ailenin toplanabileceği bir masa olmazdı. Birçok tasarım fikri masa formlarına ve odadaki konumlarına ayrılmıştır. Bu mobilya aynı zamanda kendin yapmak kolaydır.

Tablo için olağandışı seçenek

Tablo için olağandışı seçenek

Yani tahtadan yapılmış bir yemek masası için en popüler seçenekler şöyle görünür:

Geleneksel masa tabandan, masa tablasından ve ona bağlı ayaklardan yapılmıştır. Montaj tasarımı oldukça basittir, masanın kendisi herkese aşinadır, dayanıklıdır ve kullanımı kolaydır. Tasarım değişikliği, bacak sayısına ve konumuna, masa tablasının boyutuna ve şekline, stand tasarımına bağlı olarak yapılır. Daha modern bir tarz yaratabilir, modernin yakınında veya eski günlerin altındaki her şeyi düzenleyebilirsiniz.
Kiriş masasının üretilmesi daha zordur. Oluşur tezgahı ve her iki tarafta bulunan iki destek elemanı. Kirişli masalar geleneksel bir mutfak tasarımı yaratır, bu yüzden deneyleri sevmeyen insanlar için mükemmeldir.
Banklar ile tamamlayın

Banklar ile tamamlayın

Alt tipi olmayan bir masa - bu seçenek minimalizm tarzında yaratıldığı için modernitenin sevenler için uygundur. Masif değildir, montajı oldukça kolaydır, mutfakta herhangi bir renkle uyumludur.
Katlanır üst kısmı olan duvar masaları - eski geleneklere ve az sayıda metrekareye büyük bir meydan okuma. Küçük bir mutfağın tüm odasında masif bir masanın olduğu yerde artık karmaşa yok - duvara sabitlenmiş bir masa üstü ile değiştirilebilir. Mekanizma, masayı duvardan duvara doğru itmenizi ve kaydırmanızı sağlar.
menüye dön ↑

Sandalyeler

Masa, sandalyenin yanı sıra mutfak alanındaki en önemli fonksiyonları yerine getirir. Odanın tasarımına bağlıdır, bu yüzden sandalye genel stille uyumlu olmalıdır.

Şık sandalye çeşitleri

Şık sandalye çeşitleri

İnsanların çoğu ahşap sandalyeleri seçmelerine şaşmamalı. Ahşaptan mobilya seçiminin avantajları:

 • Tüm servis ömrü boyunca dayanıklılık ve dayanıklılık.
 • Yüksek çevre dostu malzeme.
 • Geniş ahşap seçimi.
 • Tasarım çözümlerinin bolluğu.
 • Uygun enerji daire.

Ahşap sandalyeler aşağıdaki kategorilerde gelir:

1Klasik geleneksel sandalye

Bu model en yaygın ve popüler olanıdır. Bir sırt, oturma ve bir kural olarak dört ayaktan oluşur. Klasik sandalye - sağlam, dayanıklı ve dayanıklı tasarım. Montajda kullanılan tüm parçalar masif, vidalarla sabitlenir. Sadece yetişkinler için yemek sandalyeleri değil çocuklar için küçük sandalyeler de yapabilirsiniz. Bu, mutfakta tek bir eko tarzı korumaya yardımcı olacaktır.

Bu model en yaygın ve popüler olanıdır.

Bu model en yaygın ve popüler olanıdır.

Kurulu
Sandalyenin kararmaması ve iyi kaybolmaması için, üzerinde pürüzlü kenarlar olmaması için, ürünün cilalanması ve birkaç kat koruyucu cila ile kaplanması gerekir.
2Yumuşak oturma sandalyesi

Bu sandalye daha rafine bir tarza sahip severler için uygundur. Kumaşın yumuşak oturma yeri nedeniyle daha uygundurlar, bacaklar daha ince yapılabilir ve arkada güzel bir iplik elde edilebilir. Kontrplak ve tahtalar - böyle bir sandalyenin üretimi için en iyi seçimdir, daha kolay ve daha az masif hale getirir.

Bu sandalye daha rafine bir tarza sahip severler için uygundur.

Bu sandalye daha rafine bir tarza sahip severler için uygundur.

3Sandalye sandalye

Rahatlık hava ile aynı şeyse, bir sandalye tavsiye ediyoruz. Kendi elleriyle yapmak, klasik bir geleneksel sandalyeden daha zordur, ancak işin karşılığını ödeyeceksiniz. Bu model mutfağınızı daha konforlu hale getirecek, özellikle de döşemeli bir sandalyeyi kılıfladığınızda.

Bu sandalyeler diğer odalarda da kullanılabilir çünkü çalışmak, rahatlamak zorundalar.

Rahatlık hava ile aynı şeyse, bir sandalye tavsiye ediyoruz

Rahatlık hava ile aynı şeyse, bir sandalye tavsiye ediyoruz

4Katlanır sandalyeler

Katlanır sandalyeler, küçük bir yaşam alanı olan dairelerde kullanmak için uygun olacaktır. Duvar masasında olduğu gibi, katlanır sandalye yerden tasarruf etmenize yardımcı olur, daha önemli bir şey için alan boşaltır. Katlanır sandalye ilk bakışta basit olmasına rağmen, yapımı o kadar kolay değildir, bu yüzden talimatları, çizimleri dikkatle incelemek daha iyidir.

Öncelikle, sandalyenin sürekli dinamizm içerisinde olacağını düşünmelisiniz. sürekli gelişmek, katlanmak. İkincisi, tüm aile üyelerinin ağırlık kategorisini dikkate almak gerekir. İmalat malzemesi hafif ve dayanıklı olmalıdır, kontrplak kullanılmasını tavsiye ederiz.Tüm nüansları hesaba katarsanız, katlanır sandalyeler uzun ömürlü olacak, mutfakta ve başka herhangi bir yerde kullanım için uygun olacaktır.

Katlanır sandalyeler

Katlanır sandalyeler

5tabureler

Mutfak için en kolay seçenek ahşap taburelerdir. Sırtları yok, sadece koltuk ve bacaklar var. Burada birkaç seçenek de yapabilirsiniz:

 • Koltuğun şeklini seçin: yuvarlak veya kare.
 • Bacak sayısı: bir veya iki ila dört klasik.
 • Ahşap bir koltuğa bir bezle döşeyebilir veya dışkıyı vernikleyebilirsiniz.

Kurulu
Tahta sandalyelerin sadece eksi ağırlıkları, ancak bu kurnazlıkla düzeltilebilir. Ihlamur gibi daha hafif bir ağaç seçin ve ardından sandalyeleri meşe rengine uygun şekilde yeniden boyayın.
Mutfak için en kolay seçenek ahşap taburelerdir.

Mutfak için en kolay seçenek - ahşap tabure

menüye dön ↑

Ahşap raflar

Mutfaktaki en önemli şey maksimum işlevselliğidir. Bu nedenle, hostes ve sahipler, iç öğeleri yerleştirerek mümkün olduğunca az yer kaplarlar, ancak en iyi kapasiteye sahip olurlar. Hepsinden iyisi, kapasiteye dış çekim eklendiğinde.

Raflar kendi içlerinde bu iki pratiklik ve güzellik kavramına sahiptir, çünkü pratikte hiçbir mutfak onlarsız yapamaz. Malzemelerin özelliklerini, ebatlarını, şeklini ve ayrıca daha sonra alay olacak tek bir stile sahip olduğunuzu biliyorsanız, bunları kendi ellerinizle yapabilirsiniz.

Mutfaktaki en önemli şey maksimum işlevselliğidir.

Mutfaktaki en önemli şey maksimum işlevselliğidir.

Raflar için en iyi ahşap:

 • Ihlamur hafif ama dayanıklı bir ağaçtır, iyi işlenebilir.
 • Ladin - iğne yapraklı, hafif, çatlamaya dayanıklı iyileştirici özelliklere sahiptir.
 • Alder, yoğun, mükemmel cilalanmış, yapıştırılmış ve kesilmiş çok yönlü bir yapı malzemesidir.
 • Aspen - masif ahşap, dayanıklı, bükülmüş, çatlamaz, ısıyı korur.
 • Çam, kurumasını istemeyen, çatlakları ve lekeleri olmayan, güçlü, dayanıklı bir ağaçtır.

Raf yer ve rahatlık kazandırır

Raf yer ve rahatlık kazandırır

Levhalar, düzensizliği, renk düzensizlikleri, lekeleri, çatlakları olmadan, görünümü bozacak veya yakında kullanılamaz hale getirecek şekilde pürüzsüz olmalıdır. Raf - İç mekanla uyumlu bir şekilde harmanlandığı gibi alan ve rahatlıktan tasarruf etmenizi sağlar. Bu, aşağıda açıklanan yapılardan seçenek seçilerek elde edilebilir:

 • Raflar, raflar

Bu nedenle raflar, genellikle zeminden tavana kadar yükseklikte veya biraz daha düşük olacak şekilde duvara tutturulur. Bir tarafa benzeyebilir merdivenBöyle bir tasarım kararı, mutfağın tarzını çeşitlendirmeye, standartlardan ve geleneklerden uzaklaşmaya izin verecektir. Tek dezavantajı, rafların üstten alta yer kaplamasıdır, bu nedenle ilave alan gerektirirler. Ancak yeterli mutfak ekipmanı tutacaktır. Ancak, bu en popüler seçenek değildir.

Raflar, raflar

Raflar, raflar

 • Duvardaki raflar

En sık kullanılan raflar duvardır. Masanın yukarısına veya dolapların arasına yerleştirilmişlerdir, çünkü fazla yer kaplamazlar, ilave yer gerektirmezler.

Bunlardan birkaç tür vardır:

 • Klasik tek duvarlı raf en yaygın raf tasarımıdır. Raflar tek bir duvara monte edilir ve şekilleri tamamen farklı olabilir - kareler, dikdörtgenler, daireler, sıradışı şekiller bile hepsi hayal gücünüze veya mutfak tarzınıza bağlıdır.
 • Raf köşesi - raf kullanımı pratiktir. Çoğu zaman insanlar odadaki köşe alanını kullanamazlar, çünkü hiçbir ev eşyası oraya uymaz. Bu nedenle, köşe rafları - bu sorunun mükemmel çözümü. Doğrudan köşedeki iki duvara bağlanırlar. Örneğin, bitti yapılabilir lavaboiçine bir sünger veya deterjan koymak için.

En bilinen raflar duvara monte edilir.

En bilinen raflar duvara monte edilir.

 • Camlı veya kapalı raflı raflar - kapalı raflar dolaplara benzer, sadece çok daha küçük. Açık alanda, kavanozları ve diğer kapları güvenli bir şekilde saklayabilirsek, korktukları veya nemli oldukları bir kapı ile raflara koyabilirsiniz. Ayrıca mutfak dekorasyonunda şenlikli sofra takımları (kapı cam ise) yerleştirebilirsiniz.
 • Modus, çok geçmeden tasarım dünyasına giren raflar dünyasında bir yeniliktir.Modern ve geleneğe göre, modern veya ileri teknoloji tarzına daha yakındırlar. Çok sıradışı bir tasarım, mutfağın daha modern olmasını sağlamanın yanı sıra, sahiplerin ve misafirlerin de dikkatini çekecek. Modüller tam bir settir, yani birkaç blok yapabilir, bunları kendi isteğinize göre bir araya getirebilirsiniz.

Kurulu
Ahşap raflarda harika ve çok güzel bir görünüm odası olacak bitkiler.
Cam raflar veya kapalı raflar

Cam raflar veya kapalı raflar

Hangi raflardan hangisinin mutfak için uygun olduğuna karar vermeden önce, yaratmak istediğiniz stile karar verin. İç bölüme sığmayan diğer bir raf stili uyumsuzluğa neden olabilir, odanın genel izlenimini mahveder.

Böylece mutfak ve rafla ilgileniyoruz:

 • Seçiminiz kalıcı bir klasik, geleneksel konfor ise, seçiminiz dikdörtgen, yuvarlak veya kare şeklinde masif bir ahşap raftır. Hem saf halde hem de süslemelerle, örneğin iplikle iyi görünecektir.
 • Yüksek teknoloji sahiplerinin aynı anda yüksek teknoloji ve basitlik gerektirir. Çok açık veya çok koyu tonlarda, düzenli, tercihen dikdörtgen şeklinde bir raf öneririz. Aydınlatma eklemek harika bir çözüm olacak ve mutfakta iyi görünecek.
 • Modern tarz sizden köşeleri olmadan, hayal gücünü göstermenizi, her şeyi nazikçe yapmanızı isteyecektir. Burada en avantajlı olanı, düzleştirilmiş, süslü köşeli raflara sıvı veya yuvarlak şekilde bakacak.

Raf köşesi - kullanımı pratik

Raf köşesi - kullanımı pratik

Bir apartman dairesinde asgari açıların insan ruhunda, aile çevresiyle ilişkilerinde yararlı bir etkisi vardır.

Diğerlerinden tamamen farklıysanız, Kaliforniya veya Teksas kalbinizde şarkı söyler ve mutfak ülke tarzını ifade eder, o zaman doğru ve düzenli formlar kesinlikle sizin için değildir! Burada boyalı panoları, istenmeyen kutulardaki parçaları vb. Kullanmak daha iyidir. Tarz kalın olacak kadar vahşi olmalıdır.

Çatı katı tarzında ilginç bir seçenek

Çatı katı tarzında ilginç bir seçenek

Bir alay yapmaya başlamadan önce, orada tam olarak ne tutacağınızı düşünmek daha iyidir. Şeylerin boyutlarını kontrol edin, hesaplamalar yapın, ancak o zaman işe başlayabilirsiniz. Aksi takdirde zaman, malzeme ve para kaybetme riski vardır.
menüye dön ↑

kitaplık

Son zamanlarda, ne olduğu kabul edilir - bu geçen yüzyıldır. Tüm mutfak alanı uygun dolaplar ve raflarla doldurulur. Aslında, ahşap mobilyalar moda olarak geri döndü. Eşit dolapların tek biçimliliği mutfağa donuk, monoton ve odanın köşesindeki bir raf mutfak eşyalarını depolar ve güzel görünür.

Hem geleneksel tasarım sevenlerine hem de ülke stiline yeni bir şeyler yakışıyor.

Ahşap mobilya modası geri döndü

Ahşap mobilya modası geri döndü

Kitaplık üretimi çok kolaydır: bağlantı elemanları veya raflar kullanılarak bağlanmış birkaç raf. Evrenseldirler, bu yüzden duvara her iki taraftan da takılabilirler. Kitaplık, mutfağı bulunduğu yere göre bölgelere ayırmanın yollarından biridir.

Kurulu
Mutfakta yeterli alan ve ışık yoksa, en açık renkteki raflar için bir ağaç seçtiğinizden emin olun. Alanı görsel olarak genişleten ve daha konforlu hale getirecek olan açık renktir.

Raflar neden tahtadan yapılmalı? Ağaç pahalı görünüyor, minnettarım. Aynı zamanda kullanışlı ve pratiktir: rafın kırılması durumunda, sahiplerinin yeni isteklerine, örneğin dekorasyon yapmak veya süslemek için tamir edilmesi veya değiştirilmesi kolaydır.

Rafın üretimi çok kolaydır.

Rafın üretimi çok kolaydır.

Ayrıca ağaç iyi işlenmiş, oyulmuş, cilalanmış, modası geçmemiş.

Kurulu
Ahşap ve su birbiriyle uyumlu olmadığından rafları mutfaktaki ıslak alanlardan uzağa yerleştirin.

İç mekanda kullanılabilecek raf çeşitleri:

 • 3-4 raflı üniversal dikdörtgen raflar.
 • Tavandan merdiven şeklinde raflar.
 • Boş köşeleri işlevsellikle dolduran köşe rafları.
 • Her iki tarafta iki duvarlı yüksek raflar.

Eşyaların veya ürünlerin uygun şekilde depolanması için

Eşyaların veya ürünlerin uygun şekilde depolanması için

Açık mobilya, her tarzda dekore edilmiş mutfağa daha fazla konfor getirecek. Çok büyük hacimli dolapları terk etmek ve odayı genişletmek için mükemmel bir neden. Buraya mutfak eşyaları, küçük bir TV, iç mekan çiçekleri ve çok daha fazlasını koyabilirsiniz. Burada donma gerektirmeyen meyve ve sebzelerin depolanması uygundur ve harika ve taze aroması odayı dolduracaktır.

menüye dön ↑

Ahşap önlük

Elbette, bir apronun, aile üyelerinin akşam yemeği sırasında hosteslerin hafta sonları saatlerce süren bir şey olduğunu duymaya alışkınız. Ancak inşaatçılar doğrudan bu mutfakla da ilgili olan bu kelimenin başka bir kullanımını buldular ve bu bir tahta önlük.

Mutfak önlükleri çok fonksiyonel ve kullanışlıdır, bu nedenle odada yeterli boş alan varsa, kurulum doğru karar olacaktır.

İki farklı tiptedir:

Mutfak önlükleri çok fonksiyonel ve rahat.

Mutfak önlükleri çok fonksiyonel ve rahat.

Ağacın oldukça dayanıklı bir malzeme olmasına rağmen, yakınına koymamanın daha iyi olduğu yerler var. Örneğin, ocağın üstünde kullanmak daha iyidir fayansbir ağaca benzer şekilde ve hiçbir şeyin ahşabı tehdit etmediği masa üstü üzerinde cesaretle kullanın. Aksi takdirde, aktif pişirme sırasında, panel sadece görünümünü kaybetmez ve buhardan ve yüksek sıcaklıktan zarar görebilir, aynı zamanda ateş alabilir.

Tahta döşemenin iki yolu vardır: dikey ve yatay:

 • Önlük üzerine çeşitli tasarımlar yerleştirmeyi planlayanlar için dikey kullanılması tavsiye edilir: dolaplar, raflar. Düşey yerleşim mutfağı daha küçük hale getirdiğinden, ancak üstündeki dolaplarla bu fark edilmez.
 • Küçük bir mutfağın sahipleri için yatay kullanılması tercih edilir. Tutarlılık, yatay çizgilerin görsel olarak alanı daha geniş ve daha hafif yapmasıdır. Önlük yapmaya başladığında bu küçük numaradan yararlan.

Daha hafif, daha geniş ve daha şık olan mutfak daha hafif ahşaplarla yapılacaktır, bu nedenle böyle bir etki elde etmek istiyorsanız bunları seçin. Yüksek teknoloji ürünü ve modern stiller, tasarımın şıklığını ve fiyatını vurgulayan koyu renklerle en iyi şekilde kombine edilebilir.

Ahşap mutfak önlükleri gibi özel bakım gerektirmez. Ayda birkaç kez, bir sabun çözeltisi ile ve ardından kuru bir bezle silinmesi önerilir; böylece panelde yağ ve toz birikmez ve görünüm bozulmaz. Ayrıca, panele yılda birkaç kez nemi iten ürünler uygulayın. Bu ahşabın ömrünü uzatacaktır.

menüye dön ↑

Ahşap dolap

Dolaplar herhangi bir mutfağın temel özellikleridir. Çok sayıda rafa ve neye rağmen, onlar için ihtiyaç asla ortadan kalkmadı. Onlar rahat ve çok yönlü.

Bu dolapları kendi başınıza yapmak zor değil, bir çok avantaj var:

 • Evlilik veya aldatma ile karşı karşıya kalmayacaksınız - tüm materyaller şahsen satın alınmakta ve kontrol edilmektedir, kurulum sadece sizin tarafınızdan yapılır.
 • Sürecin kendisi basittir, sadece sabır ve doğruluk gerektirir. Ahşap her türlü işleme ve öğütmeye tabi tutulur.
 • Yapılan işte kişisel gurur duymamak imkansız - şimdi, kabine baktığınızda, kendi ellerinizle yapıldığını düşünmekten her zaman mutlu olacaksınız.

Mutfak dolapları hem küçük hem büyük olmak üzere farklı boyutlardadır.

Aşağıdaki ahşap onlar için en iyisidir:

 • Aspen.
 • Ihlamur ağacı
 • Karaçam.
 • Çam.

Meşe, duvar dolapları için önerilmez, çünkü bunlar çok ağır ve çok büyük olacaktır.
Dolaplar - herhangi bir mutfağın gerekli özellikleri

Dolaplar - herhangi bir mutfağın gerekli özellikleri

Biçim özel bir çeşitlilik göstermez - boyunca veya boyunca uzanan dikdörtgen biçimli durumlar. Yatay olarak uzatılmış dolapların mutfağı görsel olarak uzattığı ve ayrıca yerden tasarruf sağladığı unutulmamalıdır. Bunları ocağın üzerine asmak en iyisidir, böylece sıcaklık ve buhar ahşap kaplamayı bozmaz. Boyutu aşırıya kaçmayın. Mobilyalar düzgün görünmeli, boyut ve biçim bakımından çok farklı olmamalıdır, aksi halde mutfağın tüm tarzı kaybolacaktır.

Kurulu
Küçük bir mutfakta asla karanlık dolaplar yapmayın, görsel olarak daha da küçülecektir. Sıcak renkleri tercih et, mutfağa, rahatlığa ve ışığa katkıda bulunacaklar.

Ahşap mutfak

En iyi seçeneği seçin

8.5 Toplam puan
Ahşap mutfak pahalı mı yoksa gerçekten pratik mi?

Ahşap yapıları mutfakta kullanma veya kullanmama kararı sadece tercihlerinize bağlı. Bununla birlikte, tüm olumsuz özelliklerin ek koruyucu ekipmanla kolayca düzeltilebileceğini veya daha ucuz analoglarla değiştirilebileceğini not ediyoruz. Tasarım çözümlerinin düzenlemesinde başarılar diliyoruz! Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
7.5
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8
0
şekerleme
 • Dayanıklılık, güvenilirlik ve dayanıklılık
 • Mutfakta yaratılan özel eko tarzı
 • Şık ve pahalı görünüm
eksileri
 • Yüksek sıcaklıklara ve neme maruz kalma
 • Bazı ağaç türlerinin yüksek maliyeti
 • Meşe gibi belirli ahşap türlerinin büyüklüğü
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn