Kentsel şık çatı katı tarzı mutfaklar - 255+ (Fotoğraf) Endüstriyel atmosfer

İç mekanda çatı katı tarzı, etkili bir çalışma ortamı organizasyonu olarak başlayan tasarıma yönelik endüstriyel bir yaklaşımdır. Ancak zamanla, bu karakteristik endüstriyel tarzda bir evde işlevsel evlere veya tek tek odalara büyüdü.

İçerik:

Evde etkili bir alan düzenlerken, stil çatı katı Genellikle gerekli tüm cihazları yerleştirebileceğiniz ve bu tarzın sunduğu uygun yerleştirme olanaklarını kullanabileceğiniz mutfak için kullanılır. Hangi fırsatları sağladığını bulalım.

Loft tarzı mutfaklar oldukça popüler bir trend.

Loft tarzı mutfaklar oldukça popüler bir trend.

Mutfakların içlerinde çatı katı tarzı

Çatı katı tarzı mutfaklar oldukça popüler bir trend, endüstriyel malzemelerin veya ürünlerin depolandığı eski depoların estetiğine dayanıyor. Mutfakta, endüstriyel yaratıcılık öne çıkıyor. Başlıca noktaları:

 • kaba laminat parke kompakt dayanıklı tasarımlar için;
 • birlik odunmetal ve cam;
 • kentsel ayrıcalık bir aura ile rahat bir atmosfer.

Çatı katının tarzı herhangi bir mutfağa uymuyorsa, sonunda havadar olduğu belli bir düzene sahip olmanız gerekir. Yüksek olan büyük bir oda olmak zorunda değildir tavanlarAncak bazı tasarım sorunları, alçak tavanlı küçük bir odada geri dönmenizi önleyecektir.

İç mekanda bu tarz tasarıma endüstriyel bir yaklaşımdır.

İç mekanda bu tarz tasarıma endüstriyel bir yaklaşımdır.

Ulaşmak istediğiniz temel şey, hem büyük bir mutfak hem de küçük bir şehir formatı için uygun olan kolaylık ve çok yönlülüktür. Bu görkemli, zarif ve modern bir görünüm olduğundan, mobilyaların her zaman geniş olmadığı kentsel dairelerde sıklıkla kullanılır.. Bu nedenle, tasarımcılar istenen ergonomiyi elde etmenizi sağlayan birçok püf noktası geliştirdiler.

Kurulu
Basit tutamaklar ve metal çerçeveler ahşabı mükemmel bir şekilde tamamlar dolapları. Küçük detaylar retro tarzı ve floresan lambalar mutfağa karakter vermek.
Ahşap, metal ve camın birleştirilmesi

Ahşap, metal ve camın birleştirilmesi

menüye dön ↑

estetik

Kentsel fabrikaların, fabrikaların ve diğer sanayi işletmelerinin romantizminde ifadesini bulan modern bir mutfak tasarımı. Kendi içinde emdiği şık trendler, yeni malzemeler ve zarif sadelik ile mükemmel bir şekilde birleşti. Stilin temeli, odaların tavan aralığına veya tavan aralığına göre açıklığıdır; bu, İngilizce loft (loft) - üst oda, dovecote kelimesinin anlamını doğrular.

Modern tasarım fikirlerinin yanı sıra, endüstriyel malzemelerle birçok büyük raf ve güzel vurgular yaratan çarpıcı kontrastlar yaratan rustik malzemeler, masif ahşap, beton, okside metal ve sofistike cam bulacaksınız.

Bu tarz hiçbir mutfağa uymuyor.

Bu tarz hiçbir mutfağa uymuyor.

Tarzla ilgili fikirler tamamen ya da kısmen tada bağlı olabilir, ancak genel eğilimlerin daima dikkate alınması gerekir:

 • açık raflar. Endüstriyel alandaki tavan arası alanı açık raflarla iyi görünüyor. Zemindeki cilalı fayans ve granit ile hoş bir kontrast yaratın tezgahı.
 • tuğla. Mutfağınızın en sevdiğiniz bölümü için kullanın - pişirme veya yemek alanında tablonun. tuğla oda tarzı için klasik bir görünüm verecektir.
 • dokulu duvarlar. Sadece bir tuğla değil, başka herhangi bir kaba çalışma veya taklidi olabilir - zeytin alçısı, parke taşı taklidi, ahşap tahtalar, sıradışı karo, çuval bezi ve kenevir kumaş - seçim sadece fantezi ile sınırlıdır.
 • büyük pencereler - Bu tarzın en dikkat çekici özelliği. Ve harika bir pişirme alanı yaratıyorlar.
 • Kapaklı eğimli çatı - en iyi özellik.

Stilin temeli, mekanın açıklığıdır.

Stilin temeli, mekanın açıklığıdır.

Her zaman mevcut ağaç Bir biçimde veya başka şekilde - temel mobilyada değilse, duvarların, tavanın ve diğer yüzeylerin dekorasyonu ile varlığı telafi edilmelidir. Tasarımcılar genellikle masif ahşap ve diğer pahalı malzemeleri kullanır - örneğin yüksek kaliteli mobilya cam, metal ile. Metal ve cam yüzeyler görsel mekanı ve kentsel yeniliği arttırmaya çalışır, renk şemasında oynarlar. Ahşap iç mekana country tarzında bir dokunuş verirken, tasarımın lezzetini kaybetmesi de mümkün değil.

Kısacası, çatı katı mutfak yenilikçi tasarım gelişmelerinin ve tanıdık, faydalı parçaların bir birleşimidir. Bu iç, gereksiz tüm yoksun, basit, bütünsel görünecektir.

Kurulu
Otantik bir çatı elde etmek için lamine ahşap ve yapay olarak eskitilmiş doku kullanın. Parlak renk kombinasyonları iç mekanı bozmaz, fakat daha ilginç hale getirir, bu nedenle paleti çeşitlendirmekten korkmayın.
Her zaman bir biçimde ya da başka bir ağaç vardır.

Her zaman bir biçimde ya da başka bir ağaç vardır.

menüye dön ↑

Küçük bir mutfak için ipuçları

Tüm donanıma sığdırmanız ve ferah bir ortam elde etmeniz gereken “güvercin” veya “tavan” yerine sadece küçük bir alanınız varsa, bazı numaralar kullanabilirsiniz.

Bir yandan, bir çatı katının yüksek tavanlı bir alan, büyük detaylar ve çok fazla alan gerektiren diğer şartlar olduğu anlaşılabilir. Bununla birlikte, ergonomisi ile kentsel yaklaşım şaşırtıcı bir şekilde onu dönüştürdü, böylece evde güvenle deneyebilirsiniz. Plakalar ve diğer mutfak eşyaları için asma mekanizmaları kullanın.
Yenilikçi tasarım gelişmeleri ve tanıdık, faydalı parçaların birleşimi

Tasarım geliştirme ve olağan, faydalı parçaların kombinasyonu

Kurulu
Tasarımınızı tek bir numara ile basitleştirin - elemanlar için uygun bir boyut seçin. Köşelerdeki boşlukları önlemek için metrekareler maksimumda kullanılmalıdır. Bu, stil için gereken alanı daha da azaltacaktır.
menüye dön ↑

Doku ve kontrast

Çok sayıda yansıtıcı yüzey kullanarak farklı dokuları yenin. Bu mutfak alanı verecektir. Dokunsal rahatlık sağlamak için elinizle temas edebileceği yerlerde doğal ahşap kullanın.

Farklı dokuların ve hatta malzemelerin yakınlığı ilginç bir görünüm verecektir - örneğin ahşap ve betondan yapılmış dolapların önünü birleştiren bir mutfak setinde birleştirilebilirler. Kalay kaplamalı ahşap bir set hazırlayın. Herhangi bir metal parça grafik olarak çarpıcı bir etki yaratır - mutfakta değilse, nerede kullanılır? Örneğin, kalay süslemeli veya lake alüminyum çerçeveli raflar açın ve üzerlerine kalay kaseler koyun.

Farklı dokuları geçme

Farklı dokuları geçme

Cam raflar, raflar veya bronz aksanlı bloklar da burada uygun olacaktır. Bu elemanlar mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir ve kaba bir endüstriyel veya daha sofistike bir zarif olan farklı bir görünüm için temel oluşturabilir.
menüye dön ↑

Duvarlarda karizmatik duvar kağıdı

Duvarlarınızın görünümü kilit bir rol oynar. Evin tadilatı sırasında sıvanı alan, şanslı olanlardan biri değilseniz, ya doğal olarak bırakılabilir ya da içinde boyanabilen tuğlaların güzelliğini göstermek için beyaz renk, piyasada birçok iyi çözüm vardır - aynı duvar kağıdı. Şu anda, çimento veya duvar işçiliğini doğru şekilde taklit eden duvar kağıtları var.

Dekor ekle

Dekor ekle

menüye dön ↑

Otantik detaylar

Ayrıntılar her şey için bir fark yaratabilir. Endüstriyel bir ortamda daha önemli olabilirler. Örneğin, tutamaçlar güvenilir olmalı, ancak aynı zamanda pratik olmalıdır.Hood ayrıca hayati bir rol oynar. Tüm parçaların metal içermesi arzu edilir - kalay, bronz, çelik, krom önceliği. Küçük bir alan için metali beyazla birleştirin. Bu kombinasyon şık bir his verir ve genişlik hissi için uygundur.

menüye dön ↑

Klasik bir kulaklıkla açık rafların kombinasyonu

Endüstriyel bir stil seçmek, kapalı dolaplar ve açık raflar arasındaki kontrastı kullanmak demektir. Sıradışı dekorasyonlar için küçük alan ve lezzet, açık depo türünü belirler. Dövme paneller, açık raflar ve tepsiler için raflar oluşturulabilir. Göze çarpmayan şeyleri göze çarpmayan alanlarda saklamayı düşünün.
Kapalı dolaplar ve açık raflar arasındaki kontrastı kullanma

Kapalı dolaplar ve açık raflar arasındaki kontrastı kullanma

menüye dön ↑

Planlama yaparken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Dinamik, rahat ve girişimci tasarım, metropolün mutfağı için mükemmeldir. "Kruşçev" de bir daire ya da yeni bir yüksek bina olsun - kendinize her yerde bir çatı katı mutfağı yapabilirsiniz. Düzeni biraz değiştirmeniz veya belki yapmanız gerekecek stüdyo dairenerede oturma odası ve mutfak tek bir organik uzaya birleştirilir.

Modern malzemeler (cam, çelik, krom) ile eski malzemeler ve nesnelerin (tuğla, beton duvarlar, ahşap) kombinasyonunu vurgulayarak, tesis için malzeme seçtiyseniz yanlış gidemezsiniz kat).

Paslanmaz çelik konsepti geliştirir ve pürüzsüz metal yüzey arasındaki kontrastı vurgular. ve dokulu duvarlar, birçok mutfak ticari veya profesyonel aletlerle donatılmıştır.
Dinamik, rahat ve maceracı tasarım

Dinamik, rahat ve maceracı tasarım

menüye dön ↑

Beyaz mutfak

Beyaz duvarlar - en çok tercih edilen tasarım seçeneği ve ileri yerleştirme için en uygun temel mobilya. Boyalı (boyalı tuğla dahil) veya duvar kağıdı içeren sıvalı bir versiyon seçebilirsiniz. Böyle bir arka plana karşı, herhangi bir nesne kontrast olarak görünür ve bu etki özellikle sıradışı detayların sevenlerine çatı katı tarzında hitap eder.

Burada döşeme olarak kullanılır:

Paslanmaz çelik konsepti geliştirir ve kontrastın altını çizer.

Paslanmaz çelik konsepti geliştirir ve kontrastın altını çizer.

Ek olarak, atabilirsin halıgerçekçi bir "yaya zebrası" veya "klasik" taklit eder.

Çatı katındaki beyaz mutfak restoranın mutfağına benzemelidir: yüksek teknoloji ürünü, zarif, parlak çelik ve krom. Çok özgün ve taze bir fikir - mobilyaların alt kısmında soğuk koyu renk kombinasyonu ve üstüne parlak ve sıcak zıtlık.

Kurulu
Mutfağınızın daha profesyonel görünmesi için bir fırın ve paslanmaz çelik bir buzdolabı koymanız gerekir.Modern tüketici elektroniğine de sahip olmalısınız: parlak siyah veya krom fırın ve kenarsız seramik ocak.

Yemek alanında yüksek krom bacağında iyi zemin lambası görünüyor.

Duvarlar uygun aksesuarlarla süslenebilir: yol işaretleri, reklam afişleri, duvar yazıları ve büyük şehir sakinleri için günlük ve sıradan diğer detaylar.

menüye dön ↑

Stüdyo Loft Mutfak

Açık plandan beri daire gittikçe daha sık, stilin avantajlarının açıkça görülebildiği pek çok proje var - mekanın kolay sınırlandırılması, asma tavanların olmaması, minimum paspaslar. Güneşli tarafa yeni renkler, bitkiler ve büyük pencereler eklerseniz çok rahat bir yaşam alanı elde edebilirsiniz.

Buradaki ilk kural, hazırladığınız odanın renk şemasına karar vermektir. Renk şeması kısıtlayıcı veya sıkıcı olmamalıdır, ancak alanınız için nihayetinde satın aldığınız ürünlerin birbirlerini biraz veya açık şekilde tamamlamaları önemlidir. Günümüzde popüler melodiler nötrdür çünkü parlak vurgular ve sakin, sakin alanlar anlamına gelir.
Başka bir odayla birleşir

Başka bir odayla birleşir

Mutfağınızdan gerçek bir çatı katı stüdyosu yapmak için endüstriyel dekoru kullanın. İçindeki en önemli unsurlardan biri açık alan. 

İşte aşağıdaki öğeler:

 • tuğla duvarlar;
 • rustik mobilyalar;
 • vintage aksesuarlar;
 • tavan boruları;
 • Ahşap Kirişler

Retro tasarımlı mutfak aletleri burada modern dolaplar ve beton duvarlar ile birleştirilmiştir.

Stüdyo çatı

Stüdyo çatı

Tek renkli palet

Renk içeriğini değerlendirirseniz, her yerde gölgeler vardır. gri, kahverengi ve beyaz Etkileyici kırmızı lekelerle seyreltilmiş tamamen nötr bir arka plan oluştururlar - döşemelik kanepeler sandalyeler, vernikli yüzey, sarkıt lambanın iç yüzeyi, duvarlarda parlak dışavurumcu resimler.Hafif renkler, kitap raflarının vurgulanmasına ve odaklanmasına yardımcı olur. Ek olarak, vazolar göze batmayan yeşil ve pembe lekeler verir.

İmar ve Dönüşüm

Oda farklı bölgebunlar kolayca birinden diğerine dönüşür. Alan büyük bir oda gibi gözükse de, bir mutfak var. oturma odası, yatak odası ve çeşitli rekreasyon alanları.

Rafların yanında okumak, dinlenmek ve çalışmak için uygun bir alan vardır. Farklı amaçlara hizmet etmek için dönüştürebilecek mobilyaları seçin. Merkezde kahve ve çay içmek için kabarık veya masa olarak hizmet edebilecek bir sehpa var.Sehpa, önünde büyük bir TVbüyük bir gri kanepe ve koltuklarla çevrili. Burada misafir alabilirsiniz. Geceleri, kanepe dönüşebilir yatak.

menüye dön ↑

Köşe Mutfak

Köşe mutfaklar çok yaygındır.. Pratiktirler çünkü pişirme için olduğu kadar her şey için de uygun olan konforlu bir dekora sahip ergonomik bir iç yapı sunarlar. İzole edilmiş bir mutfağa veya bir stüdyo dairenin bir parçası olup olmadığına bakılmaksızın, böyle bir mutfak düzenlemesinin birçok avantajı vardır:

 • birkaç çalışma yüzeyi;
 • açısal alan kullanımı;
 • mutfak adasını yerleştirmek için uygun.

Köşe seçeneği

Köşe seçeneği

Köşe mutfağı modern estetikte veya endüstriyel notalarla birleştirilen klasik tasarımda dekore edilebilir.

menüye dön ↑

Tuğla kaplama

Tasarımcılar tuğladan en şık çözümleri sunar.Odanın odak merkezindeki açık tuğla duvar, çoğunlukla temiz ve lüks görünen alanın genel görünümüne ve hissine şık ve rustik bir not katar.

Ancak mutfağı tamamen yeni bir seviyeye getiren açık çelik yüzeylerin ve uygun yer döşemelerinin değerini unutmayınız.

Kurulu
Seçin şık ve lüks avizeler, yapay elmaslar, kristaller, kristaller ve diğer lüks malzemeler burada uygun olacaktır.
Endüstriyel tarzda yüksek tavanlı büyük oda.

Endüstriyel tarzda yüksek tavanlı büyük oda.

Bir chevron veya koyu ahşaptan bir Noel ağacı şeklinde ahşap parke, endüstriyel mutfağınıza gerçekten klasik bir görünüm kazandırır. Bu düşünceyi metro tarzı fayanslardan yapılmış bir önlükle tamamlayın ve dekorunuza açık raflar ekleyin.

menüye dön ↑

Mobilya nasıl seçilir?

Düzgün bir şekilde oluşturulmuş endüstriyel dekor, uzaydaki her şeyin tam olarak gereksiz veya garip bir şey olmaması gerektiği izlenimini vermektedir. Bu izlenimi sıklıkla şöyle bir şeyle karşı karşıya kalırız: “Her şeyi bu kadar ergonomik olarak nasıl bağlamayı başardılar?” Veya “Tüm bu detayları aynı benzersiz yeri alabilmemiz için nasıl alabilirim?”. Tabii ki, tüm elemanların seçimi zor bir iştir.

Ancak, barizin yanı sıra, mutfağınıza bir kişilik vermeniz gerekir, böylece hiç kimsenin, en yüksek kalitede, tipik projenin bile veremeyeceği kendi zevkinizi yansıtır.

Düzgün bir şekilde oluşturulmuş endüstriyel dekor

Düzgün bir şekilde oluşturulmuş endüstriyel dekor

menüye dön ↑

mobilya

Çağdaş stile bakan acımasız çatı katı ve daha fazla kısıtlanmış dekor arasında “altın bölümünüzü” bulun. Bu iki alan bir şekilde veya başka bir şekilde herhangi bir endüstriyel dekorda bulunur, çünkü birbirlerini iyi tamamlarlar. Bazı karakteristik ayrıntıları ekleyerek ya da kaldırarak zamanla endüstriyel konsantrasyon seviyesini yükseltin ya da azaltın.

Parlak dolapları ve çalışma yüzeylerini seçin, mutfağınızda ne gibi bir etki yaratacağını belirlemek için çalışmayı, aksanı ve genel aydınlatmayı düşünün. Yansıtıcı yüzeyler ve doğru aydınlatma, görsel algıda önemli bir rol oynar.
Yansıtıcı yüzeyler ve doğru aydınlatma önemli bir rol oynar.

Yansıtıcı yüzeyler ve doğru aydınlatma önemli bir rol oynar.

Buradaki en "kendi" rengi, duvarlardan teknolojiye, hemen hemen her yerde mevcut olan gri renktir. Ana ekipman, kulaklık, mobilya için bu renge yatırım yapın. Sıkılmıyor ve daha parlak bir renkle toplayabileceğiniz küçük aksan ayrıntılarını değiştirmek için iyi bir üs olacak. Bu numara, zaman içinde can sıkıcı olabilen bir dekoru tazelemek için tasarlanmıştır ve küçük ayrıntıları değiştirmek, görsel ve pratik bir güncelleme almak oldukça kolaydır.

Sıfırdan başlamak istemiyorsanız, mevcut mutfak için bazı detayları toplayın - örneğin, endüstriyel tarzdaki sandalyeleri seçin ve mutfağın görünümünü yavaş yavaş yeni parçaların yardımıyla değiştirin.

menüye dön ↑

aydınlatma

Aydınlatma önemlidir. Bir mutfak adası kurmayı deneyin veya mutfağın ortasındaki yemek masasını açın. Daima doğru dıştan takma uzunluğunu seçmeyi unutmayın fikstürler - çok düşük olmamalıdırlar.

Aydınlatma önemlidir

Aydınlatma önemlidir

Mutfağın teması, odaların rengi farklı olsa bile daima çatı katı tasarımının diğer alanları ile mükemmel bir şekilde birleştirilmelidir.

Mutfağı çatı katı tarzında yapıyoruz

İlginç tasarım çözümleri

9.5 Toplam puan
Mutfağın iç kısmındaki çatı katı - cesur bir deney

Cilalı paslanmaz çelikten birleştirilmiş deri mobilya, metal zemin lambaları, tavandan tabana pencereler, perde ve tüller eksikliği, endüstriyel tarzdaki bar tabureleri bu konsepti tanımlayacaktır. Koyu çelik, bakır veya pirinç arasından seçim yapın. Suni yaş ahşap, mutfak adası, raflar ve tavan kirişleri için uygundur. Ahşap her türlü endüstriyel dekorasyon için çok uygundur. Tuğla ve beton duvarları, kuvvetli bir etkiye sahip olduklarından sıva olmadan bırakın.Bir başka tipik unsur bir karatahtadır - bir bütün duvar olabilir veya genel tasarıma herhangi bir şekilde yaratıcı biçimde gömülebilir. Boruları bırak ve dekorasyon olarak kullan. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Düşük maliyetli
 • pratiklik
 • Tüm oda olanaklarının kullanımı
eksileri
 • Çok fazla alan gerektirir
 • Çok fazla mobilya kabul etmiyor
 • Soğuk, soluk renkli dekor
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn