Sourness ile iç: + 135 Sarı mutfak fotoğrafları. Güne kuvvetli ve güneşli bir şekilde başlıyoruz

Çoğu zaman, gelecekteki iç mekanın rengi, prensibine göre seçeriz: "favorim". Ve bu en büyük hatadır! Renklerin insan ruhu ve sağlığı üzerindeki etkisi kanıtlanmış bir gerçektir.

İçerik:

Örneğin, sarı - canlandırır! Ve en az yüz kere tapsa bile, kendi yatağında rahatlamasına izin vermeyecek, onu endişelendirecek, ilişkilerde problemler kendilerini bekletmeyecek. Bu nedenle, yatak odası tasarımı için kullanılması tavsiye edilmez. Ama bu mutfak için harika bir seçenek!

Olumlu özellikler:

 • İştahı uyarır.
 • Metabolizmayı hızlandırır.
 • Benlik saygısını arttırır.
 • Sesleri.
 • Yaratıcılığı uyarır.

Doymuş tonlar herkes için iyi değil. Çok duygusal insanlar rahatsızlık ve biraz gerginlik hissedebilir. Choleric uzun süre "yükseliş" içinde olacak şekilde kontrendikedir. Melankolik insanlar bile depresyon içine düşme riski. Ancak sanguin ve balgamik - doktorun sipariş ettiği şey!
Sarı - canlandırıcı renk

Sarı - canlandırıcı renk

Çok sayıda sarı - yorucu, odayı "havasız" yapar. Bunu önlemek için, su ocağında çok parlak bir şekilde seyreltilmesi, takviye edilmesi ve biraz “söndürülmesi” gerekir. Sırayla anlayacağız - başarılı bir kombinasyonun nasıl seçileceği ve oranların nasıl belirleneceği.

Her şeyi sarı yapmak mümkün değil. Veya bir set veya duvar.

Renk kombinasyonu

Renkler, insanlar gibi, kimle iletişim kurduğuna bağlı olarak karakterlerini gösterir. Karşıtlık - Palette bulunanlar yüksek sesle "tartışıyor", heyecanlandırıyor. Ve yakındaki - eski komşular gibi sakin.

Deneyimli tasarımcılar bile gerekli çiftleri seçmek için renk tekerleğini kullanır. Daireye inanıyorsanız, gösterişli kombinasyonlardan biri: sarı Mor Açık yeşil veya kumla - tam bir anlayış.

Doymuş renk tonlarının tümü fayda sağlamıyor

Doymuş renk tonlarının tümü fayda sağlamıyor

Tarafsız bir atmosfer için ortak seçmek daha iyidir:

Bunlara akromatik denir. Kendileri tarafından duygulardan mahrumlar ve tüm renklerle pazarlık edebiliyorlar. Hatalar hariç tutuldu. Sadık ve kahverengi olacak.

Ama belirgin olanlarla - mavi veya kırmızı, Dikkatli olmak daha iyidir. Kanarya'nın yanında, onsuzdan bile daha etkileyici görünüyorlar.

Uzmanlar miksovat soğuk gölgelerini tercih ediyor - soğuk. Yani, taze limon - kış gökyüzü gibi mavi, soluk, ile. Aynısı ılık için de geçerlidir: hardal kırmızı tuğla ile aynı hizada sessizce hareket eder.
Bu renk iştahı uyarır.

Bu renk iştahı uyarır.

Onarım başlamadan önce bile, bir karar vermekte fayda var: sarı arka planı oluşturacak mı yoksa aksan mı görünecek? Bu karara bağlı - ne kadar parlak olacak. İskandinav tarzında aydınlık bir iç mekan için seçim yapmaktan çekinmeyin mobilya veya aksesuarlar aktif renkler. Ve arka plan için ise klasikler veya ülke, uygun kısıtlanmış:

 • keten;
 • kum;
 • krem;
 • saman.

Kurulu
Daha sarı - daha az yoğun ton. Aksesuarlara parlak kanarya bile olsa izin verilir. Ancak duvarlar ve mobilyalar için soluk almak daha iyidir.
menüye dön ↑

Beyaz veya gri ile düet

Beyaz şimdi moda, bu yüzden onu bir arkadaş olarak almak yanlış gitmeyecek. Oynak güneş notalarını dengeler, hafifçe düzeltir, akıntıları giderir. Kombinasyon bir eğilim!

Ama dikkatli ol! Her iki renk de ışığı iyi yansıtabilir ve festival atmosferi yaratabilir. Çok olumlu bir insansanız, o zaman sinir sistemini rahatsız etmeye gerek kalmaz. Yumuşak kehribar veya bal seçin.

Gri ile birlikte

Gri ile birlikte

Kristal karı değiştirirsek, gri: fildişi, yumurta kabuğu, tozlu, marengo. Bu karmaşıklık katacaktır. Gri katı olarak kabul edilir, sakinleşir ve bir derece verir.

“Çevresel ses” almak istediğinizde sarı, gri ve beyaz olmak üzere bu üç rengi de kullanmak en iyisidir. Grafik, mekanı kendi karakteri ile daha ilginç, açık bir hale getirir.

Sarı ile abartmaya gerek yok. Bu iç çok kaba ve anlamsız görünecek.
menüye dön ↑

Sarı-siyah hayat

Bunlar çok keskin zıtlıklar. Özellikle mutfak için. Evet, böyle bir iç içe geçmiş doğada yer - arılar, yaban arıları. Ama agresif!

Siyahla aşırıya kaçarsanız, iç karartıcı bir resim elde edersiniz. En iyi ihtimalle, sıkı ve iş gibi, bu "her zaman" için uygun değildir. Bununla birlikte, bu konudaki insanlar Pazar sabahı erken saatlerde bile pratiktedir.
Keskin kontrastlar

Keskin kontrastlar

Aşağıdaki koşullar yerine getirildiğinde bir oda ilginç ve dinamik görünebilir:

 • oranlarını koru: siyah en fazla 1/3;
 • beyaz ekle;
 • cam parçalar pahasına (dolap kapıları, ev aletleri) hafiflik gösterin.

Grafit, görsel olarak azalttığı ve daha karanlık hale getirdiği için küçük bir alana ve kuzeye açılan pencerelere sahip odalar için uygun değildir.
menüye dön ↑

Kireç ve yeşil

Bu kombinasyon genellikle doğada bulunur, bu nedenle kendi içinde uyumludur, algımıza aşinadır. Ancak, burada, bazı nedenlerden dolayı tasarımda, nadir. Bir amatör için belki de çok yaz ve rengarenk.

Ve tabii ki, beceri olmadan, uygun renk tonlarını hesaplamak zordur. Zengin renkler - her biri hakim olmaya çalışan, kendine yeterli. Ama bir çıkış yolu var. Provence tarzında olduğu gibi temel pastel türevleri olarak alın. duvar masa ve sandalyeler - "buğday", cepheler dolapları - "yanmış" gibi soluk yeşil renkte.

Yatıştırıcı, krema ve nane birliği olabilir. Her ikisi de süt ile seyreltilmiş ve biraz "yaşadı" gibi görünüyor. Yukarı zil sesi yapmayın.

Bu kombinasyon genellikle doğada bulunur.

Bu kombinasyon genellikle doğada bulunur.

Zümrüt - çok cesur. Arsız bile. Detaylı olarak kullanılıyor: lambalar, tabaklar, çerçeveleme.
menüye dön ↑

Turuncu sarı

Bal ve portakal - sadece mutfak için, pozitif ve lezzetli renkler olurdu! Ama bir çekişme var. Her iki renk de sıcak ve çok aktif. Çok fazla varsa, o zaman etkisi her zaman gerekli değildir:

 • odadaki sıcaklık birkaç derece daha yüksek görünüyor;
 • aşırı iştah açmaya meyilli insanlar için zararlı olan iştah artışı;
 • sinir sistemi ajite olur.

Onlara eşit ortaklar olarak muamele etmezseniz, bu kolayca önlenebilir. Sadece sarı ve sonra boğulmuş ve turuncu temel alarak - detaylı olarak bırakmak için: ev aletleri, aksesuarlar, dekorasyon.

Olumlu ve lezzetli renkler

Olumlu ve lezzetli renkler

Kurulu
Güney pencereli mutfakta, sarı rengin en az olması gerekir. Aksi takdirde yaz aylarında olmak zor, çok sıcak görünüyor.

Üçüncü bir taraf eklerseniz, şirket daha az tart ve şekerli olacaktır:

 • soğuk mavi;
 • nane;
 • sedef
menüye dön ↑

Sarı mavi

Hayal gücü dernekler çizer: güneş, gökyüzü, deniz. Genellikle çevrede bulunan en uyumlu ve çevre dostu birlik. Dinlenmesi gerekiyor, iyimserlik yükü veriyor.

Ancak profesyoneller, sıcak ve soğuk algınlığının çok keskin bir kontrast oluşturduğunu savunuyorlar. Sıcaklık dengesizliğini yumuşatmak için sessiz sürümlerin kullanılması önerilir. Bal ve soluk mavi olduğunu varsayalım.
En uyumlu ve çevre dostu birlik

En uyumlu ve çevre dostu birlik

Kehribarın yanındaki mavi renk - heyecan arayanlar ve yaratıcı kişilikler için. Bu nedenle, her ikisi de derin, yüksek pigment konsantrasyonlu.

Peygamber Çiçeği mavisi gölgesi mavi ve mor karıştırılarak elde edilir. Pembe bir yumurtası var. Ve pembe, güneşli bir şirkette çalışmak için ilginç, iç mekanı zarif ve romantik kılıyor.

menüye dön ↑

Kahverengi

Bu iki renk palet üzerinde çok yakın yerleştirilmiştir. Dahası, kahverenginin bileşimi sarı renktedir, yani pratik olarak akraba oldukları anlamına gelir. Ve bu nedenle, kombinasyon duygulardan yoksun, nötrdür.

Arka plan olarak, kahverengi - bej, odunsu, sütlü kahvenin tüm tonlarını kullanmanız önerilir. Çikolataya ek olarak, karanlık mutfağı bir dolaba dönüştürecek! Vurgular, ışınları gibi: masa üstü, perdeler, tabaklar, ev aletleri, önlük.
Bu iki renk birlikte çok iyi gider.

Bu iki renk birlikte çok iyi gider.

Her iki "akraba" da yüksek bir sıcaklığa sahiptir. Bu nedenle taze ve soğuk - dumanlı, gri, çelikle seyreltilmeleri gerekir. Kömür ayrıca kontrast için uygundur, momentum katacaktır.

menüye dön ↑

İç mekandaki eşyaların bitirilmesi

Belli unsurları tahsis edersek, mutfak ne olacak? Biraz sarı renk ekleyerek, iç kısımdaki belirli bir nesnenin parlak aksanını yapabiliriz.

menüye dön ↑

Ihlamur duvarları

Sarı, alanı arttırma özelliğine, kusurları ve keskin köşeleri düzeltir. Ancak, büyük sayılarda o müdahaleci ve zamanla sinirlenmeye başlar. Bu yüzden tüm duvarları boyamak gerekli değil. Sadece yemek bölümünü düzenleyebilir, böylece imar alanı oluşturabilirsiniz..

Dikey çizgiler odayı görsel olarak yukarı çeker. Tüm duvarlar aynı renkte olduğunda, köşeler görünmez görünüyor, her şey birleşiyor. Ve eğer farklı bir yere yapıştırırsanız, o zaman köşelerdeki düşeyler çarpıcıdır. Böylece, tavanları görsel olarak kaldırırlar.

Fakat gama aynı olmalı. Örneğin, bir duvar “karlı”, iki krem, dördüncü sarıdır. Tasarım hilesi böyle.

Buradaki kuralı unutmamak önemlidir: ne kadar "güneş", o kadar hızlı yorulur. Bu yüzden daha az canlı olan motifleri tercih ediyoruz. Ve böyle bir mutfak için mobilyalar uygun olan akromatik - beyaz, gümüş, kahverengi.

Nispeten yeni bir numara, desenli ve desensiz bir duvar kağıdının birleşimidir. Bunları toplamak kolaydır, üreticiler zamana ayak uydurur ve tarzına uygun tüm koleksiyonlar üretir.

Birleştirebilirsiniz:

 • çizgili;
 • Kayar;
 • grafik baskı ile;
 • çiçek süsleme ile.

Kurulu
Mutfağı çok rengarenk hale getirmek için iki aktif kontrast renkte duvar kağıdı seçmeyin. Biri baskın, gerisi pasif, denge.

tavan Böyle bir mutfakta beyaz olmalı. Zemini bitirmek için açık kahverengi ya da karamel alacaktır.

Çiçekli Üst Dolaplar

Çiçekli Üst Dolaplar

menüye dön ↑

önlük

Sadece durumda ne olduğunu açıklayacağız önlük mutfakta. Bu, çalışmadaki duvarın bir parçası. bölgekulaklığın alt ve üst kısımları arasında Yani, bu, yağlı olanlar da dahil olmak üzere, en çok püskürten alandır!

Kirleri hızlı bir şekilde temizlemek ve mutfak kaosunun etkilerinden kurtulmak için her zaman zaman yoktur. Yani, bir önlük seçiminde temel ilkeler:

 • lekeleri maskeleme yeteneği;
 • İç ile birleştirilmelidir;
 • ısı direnci.

Metal daha hızlı ısınır. Yaz aylarında sıkışık mutfakta ikinci bir fırın gibi çalışır. Döşemeden gelen ısı, fayans ve çeşitli modern plastik türleriyle kolayca korunur.. Açık avantajları var. Seçim yalnızca mat veya parlak doku arasındadır.

Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

Kurulu
Sır altındaki tüm renklerin daha canlı göründüğüne dikkat edin, çünkü ışığı yansıtıyorlar. Mat yüzey daha solgunlaştırır.

Önlük çok parlak olabilir ve hatta mutfağın geri kalanından sıyrılabilir. İzin verilir.Göze çarpan yatay çizgi, dar ve dar alanı genişletiyor. Fakat gözler çabucak renklilikten bıkmış durumda. Ve bölge, unutma, çalışmayı!

Sarı, turuncu ve bej, garip bir şekilde, mutfağın bu kısmı için çok pratik renkler. Meyve ve sebze sularından yağ damlalarını mükemmel şekilde maskeler. Ve bu "casus" hikayesindeki lider renkli baskıdır.

Herhangi bir çizim dikkat dağıtır, noktalar kamufle eder. Ancak, küçük bir çizim tüm alanı görsel olarak azaltır, küçük bir alana sahip bir bölge için kötü bir fikir. Büyük baskı - ters etki yaratır.

Tüm mutfak zaten bal renginde çerçeveli ise, metal olanları yapacak. panel. Mükemmel uyum çatı katı veya yüksek teknoloji. Etnik ve klasik için yukarıda listelenen tüm renk çiftleri uygundur.

Bu rengin bir önlüğü pratiktir

Bu rengin bir önlüğü pratiktir

menüye dön ↑

cephe

Mutfak ünitesinin sulu limon cephesi beriberi ve sonbaharda dalak için en iyi çözümdür. Ancak, renk üzerinde durmayın. Belirleyici rol, mobilyaların yapıldığı malzeme tarafından oynanır. En sık Rusya'da MDF kullanılır -% 85, akrilik, emaye veya film kaplamalı.

Parlak ve hatta sarı yüzey alanı artıracaktır - bu iyidir. Fakat sizi parmak izi ile bitmek bilmeyecek - kötü bir şekilde. Film, emaye veya akrilik ile karşılaştırıldığında daha az parlar - artı. Ancak, daha hızlı yanma ve kaybolma - eksi.

Neşeli insanlar için koyu renkler

Neşeli insanlar için koyu renkler

Mükemmel gizler parmak izi mobilya üzerine desen basar. Fotoğraf baskısı yöntemini kullanarak filme herhangi bir görüntüyü uygulayabilirsiniz, en lezzetli ilişkilendirme: portakal, altın zencefilli kurabiye. Ve bunu sadece bazı paneller için yapın. Ve sonra siyah beyaz ve Fotoğraf.

menüye dön ↑

İştah açıcı tezgah

seçim tezgahıKural olarak, onarımın sonunda, üzerinde durulacak çok şey olduğu zaman ortaya çıkar. Bununla birlikte, bugün varolan malzemelerin çeşitliliği göz önüne alındığında, görev hala zor.

Sadece renk değil, doku set ve genel stil ile birleştirilmelidir. Bir kanıtınız varsa, parlak yüzey öne çıkacak ve “battaniyeyi” üzerinize sürükleyecektir.

Kurulu
Sarı, nesneleri görsel olarak büyütür, ancak aynı zamanda hantal değildir. Bu rengin mobilyaları hacimli ama havadar görünecek.

Dekorasyon ve mobilya için sarı harika bir seçenek! Momentumun sıkıcı bir alana ayarlanmasına yardımcı olur. Ancak masa üstü tasarımcılar için bunu önermiyoruz. Bu renk duvar kağıdı için iyidir, ancak parlak bir noktaya dönüşecek olan çalışma yüzeyi için uygun değildir.

Sarı şeylerin daha büyük görünmesini sağlar

Sarı şeylerin daha büyük görünmesini sağlar

Tezgah "bal" duvarları ile iyi gider:

 • karamel;
 • krem;
 • Çikolata.

Pratik ve lezzetli yemek düşüncelerini uyandırın! Ülkemizdeki klasikleri popüler - badem ve siyah.

menüye dön ↑

panjur

Bu belki de iç mekanın en önemli kısmı! Çünkü rahatlık veren tekstil. Ya da ... onu tamamen öldürür. Kumaşın farklı dokusu tarzı görkemli, cilalı veya tersi yapar - rustik sadeliği vurgular.

Bu belki de iç mekanın en önemli kısmı.

Bu belki de iç mekanın en önemli kısmı.

Mutfaktaki perdeler rahatsız etmemeli, ezilmemeli ve yemeklerden uzaklaşmamalıdır. Bu nedenle uygun değil:

 • parlak - saten ve ipek;
 • koyu;
 • Ağır.

Perdeler sokaktan doğal ışığı kırar. Bu, odadaki genel sıcaklığı yükseltebilecekleri veya düşürebilecekleri anlamına gelir. Kelimenin tam anlamıyla değil elbette, ancak psikolojik algı. Yüksek konsantrasyonda sarı odayı “havasız” yapar.Bu nedenle, renk seçimine dikkatle yaklaşılmalıdır.

Sıcak tonlar tüm iç mekanı doygun hale getirir. Soğuk - hafiflik ekleyin. Güneş'in çoğu her zaman kötü değildir.Bir yıldızın yanılsaması bile uzun bir kış boyunca bize yardımcı olur, ruh halini iyileştirir.
Bir gölgeyi dikkatlice seçmeye değer

Bir gölgeyi dikkatlice seçmeye değer

Pencereler kuzey tarafına bakarsa, gölgelerden korkmayın! Ancak mutfağın kendisi zaten çok parlaksa, perdeler sessiz mavi, gri veya yeşil renklere uyacaktır.

Kurulu
Hafif veya saydam perdeler, cam açıklığını görsel olarak olduğundan daha büyük yapar.

Dikkatli olmaya değer perde resmi. Küçük bir düzensizlik hissi yaratır. Kafes - affet. Bu fena değil, sadece tasarımcıya ait genel tarz ve fikre karşılık geliyorsa.

menüye dön ↑

karo

Mutfakta sadece bir önlük için kullanılamaz. Çok etkileyici seramik görünüyor kat. İspanyol veya İtalyan tarzı için, Akdeniz ülkelerinin ulusal modelleriyle biraz yıpranmış. Sarı mutfakta da uygundur.

Bu arada, fayanslar tüm alana değil, sadece merkeze döşenebilir. Temizlemesi kolay bir pratik halı elde edin. Bu durumda çevre kurul tarafından verilir veya laminat parke.

Bu renkte döşemeyi kullanın.

Bu renkte döşemeyi kullanın.

Diğer bir seçenek ise, koyu karo zeminli Mısır tarzı. Ancak, aksesuarlarla, boyanmış topraktan yapılmış vazolarla, figürinlerle - ülkenin karakteristik detaylarıyla ve firavunlar dönemiyle desteklenmesi gerekiyor.

Kesinlikle sarı monokrom zemin, prensip olarak, kabul edilemez. Kararlı hissetmesine izin vermeyecek, sürekli ayaklarının altına bakmasını sağlayacak. Çıkmanın basit yolu birleştirmek! Basit ve yatıştırıcı renkler ile.

Kurulu
karo, köşegen üzerine serilmiş, görsel olarak uzayı genişletir. Basit formlara özgünlük ekler.

Tasarım fikri her zaman sarı seramiklerle desteklenir.. Çünkü dikkat çekiyor. Afrika ve Meksika motiflerinde etnik köken için mat uygundur. Parlak bir vurgu yüksek teknoloji. Önemli olan - doğru dokuyu seçmek.

menüye dön ↑

altın

Bu sarı en iddialı biçimidir. Tarihsel olarak sarayların ve kalelerin dekorasyonunda kullanılmıştır. Modern bir mutfakta uygun mu? Öyle. Dahası, iç mekanlara parlaklık katmanın en iyi yolu. Kenarını makul tutarsan. Aksesuar tutamakları, mobilya kulpları, lamba çerçeveleri, pirinç karıştırıcılar olabilir.

Kurulu
Klasik tarzda bir mutfakta altın detaylar uygundur.

Sarı metal yüksek yansıtıcılığa sahip olduğundan, zayıf doğal aydınlatmalı mutfaklarda duvar dekorasyonu için ideal olarak kabul edilir.

Örneğin, önlüğü kırpın:

 • sedefli dekoratif sıva;
 • mozaik değerli metal taklit ediyor.

Veya duvarlardan birini altınla yapıştırın duvar kağıdı. Ancak ne kadar görkemli bir malzeme olursa, o kadar az karmaşık ve süslü detaylar olmalıdır. Mutfağın ucuz ve iddialı görünmemesini sağlamak için daha asil doğal malzemeler kullanmanız gerekecektir - meşe, mermer veya taklitleri.

Masa, odanın en önemli özelliği olarak

Masa, odanın en önemli özelliği olarak

menüye dön ↑

aydınlatma

Bildiğiniz gibi, lambalar üç tip parıltıdan oluşur:

 • sıcak;
 • soğuk;
 • Doğal

Ancak hangisinin kullanımı daha iyidir:

 • Randevular odası.
 • İç genel aralığı.

Soğuk bir parıltı, açık mavi bir renk tonuyla, psikolojik olarak kış veya sabah erken saatleriyle ilişkilere neden olur. İş yapar ve ofislerde daha sık kullanılır. Akşamları rahatladığımız mutfak için en iyi seçenek değil.

Ev yapımı akşam yemeği için uygun, sıcak kızdırma yatıştırıcıları. Sarı renk gamı ​​için de idealdir. İdil tamamlayın! Ancak iç kısımdaki beyaz ile hafifçe uyuşmaz.

Evrensel - doğal olarak karakterize edilen üçüncü.

geleneksel avize Mutfakta - konu pratik değildir. Gerekli tüm fikstürleri değiştiremez. Çünkü yemek pişirdiğimiz çalışma alanında, herkesin her şeyi iyi görmesini sağlayacak güçlü lambalara ihtiyacımız var. Avize - çok uzak değil.

Ancak yemek odasında, masanın üstünde, ışık daha yumuşak olabilir. Ve hepsinden önemlisi, gücü ayarlama yeteneği ile. Genellikle zayıf lambalı birkaç küçük cihaz yerleştirin. Duruma göre, bir, iki veya üç ekleyin.

Minimalizm tarzında

Minimalizm tarzında

Belki bir uzlaşma yolu - sadece detaylı olarak kullanın.Bu, ilginç deneylere dalmanıza, çeşitlendirmenize ve büyük onarımlar için para harcamamanıza izin verir.

Mutfağın iç sarı

Nasıl kullanabilirim?

9 Toplam puan
Neşeli ve doyurucu sarı renk!

Mutfak dekorasyonu için mükemmel olan en parlak ve en güneşli renklerden biri. Olumlu bir şekilde ayarlamaya yardımcı olacak pek çok zarif kombinasyon, kombinasyon, parlak kontrast. Bu bir kazan-kazan yani güne neşeli bir notla başlar. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Sağlık için iyi
 • Gününüzü doğru modda başlatmanıza yardımcı olur.
 • Sıkışık alanı daha geniş yapar.
eksileri
 • Hızlı bir şekilde sıkıldım
 • Titrek sarsıntısı olan insanlar için uygun değildir
 • Çok sayıda, oda "havasız" yapar
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn