Karakterli Mutfak: İskandinav tarzı iç tasarım (190+ Fotoğraf)

Mutfak için İskandinav tarzı seçimi, moda trendlerini takip etmemek için modaya bir hediye değildir. Sadelik, minimalizm, işlevsellik - İskandinav estetiğinin temel prensipleri, yıldan yıla popüler ve talepte kalmasını sağlayan.

İçerik:

Ancak İskandinavya'nın iç mekanı konsepti yalnızca özlü formlar ve doğal malzemelerle aktarılmaz. Bu, her şeyden önce, özel kuzey konforunun atmosferidir. Bu, popüler Danimarka kelimesi "Hugge" kelimesinde yatan mutluluk ve iyilik vaadidir.

Sert iklim ve doğanın muhteşem güzelliği, ilham kaynağı olarak hizmet eder, iç yongalarını ve en uygun çözümleri belirler. Danimarka, İsveç, Norveç'in manzaraları - bunlar sis karla kaplı dağ zirveleri sisleri, sarma fiyortları ve nehirler ile gizlenmiştir. Bu bölgedeki güneş nadir bir konudur, bu yüzden tüm parlak soğuk tonlar bu kadar popülerdir. Evi aydınlık ve tazelikle dolduruyorlar.

Sadelik, minimalizm, işlevsellik

Sadelik, minimalizm, işlevsellik

Doğal aydınlatma eksikliği cam, ayna, parlak ve krom parçaların bolluğu ile telafi edilir. Bu yüzeyler doğal ışığı ve sayısız lamba ve spot ışığının yansımasını yansıtır. Ve yine de evin ana odağı mutfak!

İskandinav mutfağı tasarımında 5 ilke

Scandi mutfağının 5 belirtisini ayırmam istendiyse, şunu not edeceğim::

Doğaya yakınlık. Akrilik ve plastik izin gıda tarzında minimalizm veya yüksek teknoloji. İskandinav içi, doğal malzemelere karşı özel bir tutumla ayırt edilir. Ahşap doku genellikle iç dekorasyonda ana vurgu görevi görür.
güçlülük. Basit geometrik şekiller, hem mimaride hem de mutfakta kesin çizgiler izlenebilir. mobilya.
Özel kuzey konforunun atmosferi

Özel kuzey konforunun atmosferi

işlevselliği. İskandinav iç mekanında, dekor uğruna dekor gibi kötü düşünülmeyen hiçbir şey yoktur. Gizli ergonomik depolama sistemleri popülerdir. Bu tür çözümler İskandinav tarzını en küçük alanlara adapte etmeye yardımcı olur ve küçük bir alan düzenleme görevini başarıyla yerine getirir.
monokrom. beyaz ve tüm çeşitleri klasik İskandinav iç mekanı. Asillerle sıkça karşılaşabilirsiniz. gri: derin siyahlara kadar çeşitli tonlar.
Scandi mutfağı - ışığın krallığı. Farklı aydınlatma kaynakları, odayı zon yapmaya yardımcı olur, ona hacim ve rahatlık hissi ekler.
Beyaz ve tüm çeşitleri klasik İskandinav iç mekanları

Beyaz ve tüm çeşitleri klasik İskandinav iç mekanları

İskandinav iç tasarımının sloganı, Fin mimar Alvar Aalto'nun sözlerini mükemmel bir şekilde aktarıyor: “Tasarımcının görevi hayatı daha rahat hale getirmek.” Böyle bir felsefe fikri - mutfağın içi pratik olmalıdır. Bu nedenle, İskandinavlar hayatı kolaylaştıran, özlü çözümler sunan basit şeyleri tercih ediyorlar.

menüye dön ↑

Düzen seçenekleri

Stil yönünü seçerken birçok kişinin ilgilendiği soru, scandi tarzının çok kompakt bir oda için mi yoksa tam tersi bir oturma odasıyla bir mutfak için uygun olup olmadığıdır. Cevabım kesin değil - mükemmel uyuyor! Bu gerçekten evrensel bir seçenektir. Geniş bir alanın büyüklüğünü ve hacmini vurgular, görsel olarak küçük odaları ortaya çıkarır.

İç pratik olmalı

İç pratik olmalı

menüye dön ↑

Küçük mutfak

Gerçek şu ki çoğu dairede şık bir yemek alanına sahip devasa bir mutfak yok. Bu durumda, İskandinav tarzı sadık bir müttefik olur, teklif eder çok sayıda standart dışı çözüm:

 • Beyaz beyaz

Scandi-interior orijinal kartvizit - beyaz renk. Işığın aşkıdır, beyazın bolluğu, farklı dokular, parıldayan yüzeyler ve aydınlatılmış ayrıntılar nedeniyle ek hacim oluşturmaya yardımcı olur.

 • Aksanlı pencere açıklıkları

Özgürlük, böyle bir iç mekanın temel değerlerinden biridir. Genellikle küçük mutfak yoktur perdeler ve perdeler. Ve altındaki alan cam kenarında küçük bir çalışma tezgahı veya iyi konumlanmış bir çalışmaya devam ediyor bölge, odanın en aydınlık yerinde.

Stil Kartvizit - Beyaz

Stil Kartvizit - Beyaz

Komşuların meraklı gözlerinden saklanmak gerektiğinde, duvar renginde keten veya pamuk perdeler uygun olacaktır.

 • Dekor gibi hafif

Her türlü zemin lambası, avizelersütyen, sadece odayı vurgulamak için tasarlanmamıştır. İskandinav iç mekanında önemli bir odak noktasıdır.

Basitliği sevenler, karşıt siyah kordondaki sıradan akkor ampullere dikkat edecektir. Bakır veya krom telden yapılan hafif bir gölge de uygundur. Bu hafiflik ve özlülük, mutfağın verilen tarzını organik olarak sürdürecektir.

Sıradışı aydınlatma cihazlarının tasarımı İskandinav tarzının parlak bir işaretidir. Alan ve özgürlük hissi veren ışığın bolluğu.

Özgürlük, böyle bir iç mekanın temel değerlerinden biridir.

Özgürlük, böyle bir iç mekanın temel değerlerinden biridir.

menüye dön ↑

Mutfak-oturma odası

Küçük bir mutfağı bir araya getirirken İskandinav tarzına ne dersiniz? oturma odası? Bir odadan diğerine yumuşak bir geçiş, İskandinav tasarımcılarının etkileşimli, yaşam dolu alanlar yaratmalarına yardımcı olan basit bir tekniktir.

Genellikle, oturma odasıyla birleşen mutfak, aynı rengin farklı tonları ile ayırt edilir. Odanın ortaklığı, dekor ve tekstillerdeki tekdüze motifler tarafından yaratılır. Yemek alanı havsız halı jüt veya doğal sisal Seramik veya diğer mutfak eşyalarında rengi veya geometrik baskısı tekrarlanır.

Bir odanın diğerine yumuşak geçişi

Bir odanın diğerine yumuşak geçişi

Büyük meydanlarda, tek bir renkten uzaklaşabilir, duvarların ve mobilyaların gölgeleriyle oynayabilirsiniz. Beyaz duvarların siyah cepheler ile muhteşem kombinasyonuna bir göz atın. Monokromun taze ve çok parlak göründüğüne dair kanıtlar.

Kontrast odadaki dinamikleri belirler. Ahşap masa üstü ve zemin beyaz mobilyaların arka planına karşı durduğunda, çoğu zaman İskandinavya minimalizminin ruhunda çözüm bulundu. Bu durumda, hafif ahşap türleri tercih edilir - karaçam, kül, akçaağaç.
Kontrast iç mekan dinamiklerini belirler

Kontrast iç mekan dinamiklerini belirler

menüye dön ↑

açısal

Köşe mutfak düzeni, en fazla yararı olan sınırlı bir alanın kullanılmasına yardımcı olmaktadır. Bu teknik, pek çok açıdan İskandinav iç mekanlarının ruhu ile tutarlı - her şey çok kompakt, işlevsel.

Aksan çalışma ve mutfak alanlarını ayırmak için yardım eder. Masanın üzerindeki ışık gölge rengi, sıradışı şekli veya malzemesi ile dikkat çekiyor. odunmetal ve geometrik motifler burada öne çıkıyor.

Aynı zamanda popüler olan resepsiyon - eğer izin verirse, küçük koltuklar veya koltuklarla birleştirilen farklı sandalyeler.

Köşe seçeneği

Köşe seçeneği

Mutfak köşesi çözümü, alan kullanımını en üst seviyeye çıkarma ihtiyacı ile belirlenir. Bu nedenle, mutfak mobilyalarının üst çekmeceleri genellikle tavana kadar ulaşır. Bu görsel olarak küçük bir odayı dışarı çeker, mutfak önemsemelerinin depolanabileceği yerleri bulmanıza yardımcı olur.

Mutfağın düzeni temel nokta ama yine de tarzı tanımlamıyor. Ruh, odanın ana rengini, doğru malzemeleri belirler.

menüye dön ↑

Doğaya göre ilham: Mutfağın rengi

Nordic tasarımını sadece beyaz duvarlar ve aynı mobilyalarla ilişkilendirirseniz, sizi keyifli bir keşif bekliyor. İskandinavya parlak olabilir! Bu yön, renkli deneylere yabancı değildir ve nötr bir temel renk mükemmel bir arka plan olarak işlev görür.

Beyaz gri ile kombine

Beyaz gri ile kombine

Bu stil çok doğal, doğaya yakın. Bu nedenle, kuzey Avrupa manzarasının renk ve doku paleti iç mekanda özellikle uyumlu görünüyor:

 • iğne yapraklı orman tonları;
 • taşların mermer desenleri;
 • göllerin gizemli mavisi;
 • gün batımında güneşin sıcak ışınlarının altın parlaması.

Işığa bağlı olarak gün içinde değişen "zor" tonları mükemmel görün. Pek çok bej, yumuşak gri, pişmiş sütün renginin tonlarını oynayın.

menüye dön ↑

gri

Norveçli manzaralar gri tonlarıyla dolu. Bunlar kayaçlar, dik kayalıklar, sisli sis ve akşam kararan ormanlar olabilir.

İç kısımda, gri yüzeyler parlak, metalik bir parlaklığa sahip olabilir veya tam tersine tamamen donuk ve hafif pürüzlü olabilir. Gölgelerin tonlanması, dokuların farklılığı, rengi dekorasyon, mobilya, teknoloji ve dekorda birleştirmenizi sağlar.

menüye dön ↑

Pastel renklerde

Kuzey ışıklarının romantik oyunları, dekoratif vurgular olarak muhteşem görünüyor. Gün batımının mor pembe ışınlarıyla aydınlatılan kar, bir kış masalının atmosferi yaratıyor.

İç mekanda çok renkli ampullerin ve fenerlerin çelenkleri sihir fikrini desteklemeye yardımcı oluyor. Odayı imarlayan renkli kurdeleler, rahat bir samimiyet verir.
menüye dön ↑

mavi

Kar beyazı zirvelerine karşı deniz yüzeyi İskandinav içlerinde yayınlanan bir başka fikir. derin mavi Renk beyaz veya ahşap mutfak takımı için zıt bir fon görevi görür. Ya da tam tersine, kendisi soğuk mavi bir renk tonunun mobilyası, dekorasyonu ya da seramikleri şeklinde parlak bir vurgu haline gelir.

Kar-beyaz tepelere karşı deniz yüzeyi

Kar-beyaz tepelere karşı deniz yüzeyi

menüye dön ↑

Ağaç: ev rengi

Ahşap doku - tesislerin dekorasyonunda son mevsimlerin eğilimi ve en geleneksel kuzey malzemesi. Hafif ahşap, kontrastı oluşturmaz, mutfağın içini daha konforlu ve sade bir hale getirir..

Meşe, çam ve ladin renginde, kulaklığın cephelerini, tezgahı, parkeyi ayarlayabilirsiniz kat, kapı kanadı, pencere çerçeveleri ve hatta tavandaki kirişler.

menüye dön ↑

Beyaz - geleneğe bir haraç

Yine de İskandinavya iç mekanlarının ana rengi tüm çeşitliliğinde beyazdır. Nazik bir kremsi, sütlü, soğuk kar, fildişi, erimiş süt, beyaz kum veya yumurta kabuğu.

Tüm çeşitliliğinde beyaz

Tüm çeşitliliğinde beyaz

Dekorasyonda kesinlikle beyaz renk var tavan. Derinliği ve dokuları ile ilgilenen tamamen beyaz iç mekanlar var: mat, ayna pürüzsüz, hafif pürüzlü ve yumuşak.

İç mekan bitkileri, açık geometrik motifli posterler, tekstiller ve güzel seramikler ile beyaz iç mekan ilginç ayrıntılarla doldurulduğunda daha canlanır.

Parlak mutfakta tek bir dezavantaj var - malzemelerin kalitesi hakkında yüksek şikayetler. Kaliteden tasarruf cepheleri veya duvar kaplama malzemesi hızlı aşınmaya, hızlı onarımlara yol açacaktır. Bunun planlarınızda olması muhtemel değildir.

İç mekanı ilginç detaylarla doldurun.

İç mekanı ilginç detaylarla doldurun.

menüye dön ↑

dekorasyon

Rahat bir yaşam alanı ve estetik tasarım yaratmak, önemsizlere hoşgörülmez. Geleneksel kuzey iç mekanlarında, doku ve kaplama malzemelerinin kalitesi büyük önem taşır.

menüye dön ↑

Paul

Modern malzemelerin çeşitliliğine rağmen, İskandinavların seçimi açık - doğal ahşap. Çoğu zaman bu malzeme evin her yerini kaplar. Ahşabın tonları her zaman hafif, beyazlatılmış. Soğuk alt ton odayı daha geniş yapar, ışıkla doldurur.

Geniş mühendislik tahtası ve parke - ortak, ancak pahalı seçenekler. Koşullarımızla ilgili olarak, eski "Kruşçev" deki restore edilmiş ahşap zemin, iyi olmaktan daha iyi görünüyor laminat parke.

Ağacın gölgeleri her zaman parlak

Ağacın gölgeleri her zaman parlak

Bununla birlikte, su geçirmez laminat mutfakta uygundurstüdyo. Mekanı genişletmek ve birleştirmek için yemek ve mutfak alanlarında aynı katı yapıyorlar. İskandinav tarzı duvar renginde yüksek süpürgelik (12-15 cm.) İle karakterizedir.

Öncelik pratiklik olduğunda, levha, parke veya laminat seramik granit, seramik ile değiştirilir fayans. Karo rengi herhangi bir olabilir: soğuk gri tonlarından ve bej aksine siyahkaranlıkkahverengi.

Beyaz duvarlara ve aynı mobilyalara dikkat çeken ilginç desenli yer karoları görünüyor. Küçük bir scandi mutfağı için, bir patchwork fayans veya parlak siyah beyaz bir satranç oyunu yapacak. Aynı seçenekler son işlem sırasında uygun olacaktır önlük.
Geniş mühendislik tahtası ve parke

Geniş mühendislik tahtası ve parke

menüye dön ↑

önlük

İskandinav tarzında, bir mutfak önlüğü seçerken iki ana eğilim var:

 • geleneksel beyaz;
 • renk seçeneği

beyaz

İskandinav mutfağında apronun klasik renginin beyaz olduğuna dair hiçbir şüpheniz olmadığını düşünüyorum. Bu çözüm "hafif mutfağı" etkisi yaratmada yardımcı olur. Bu durumda duvarların ve fayansların tonları eşleşmelidir.. Hacim hissi, malzemelerin dokusundaki farkla sağlanır.

Mutfak önlüğü için moda çözüm - seramik "Metro" karosu veya ağartıcı taklit duvarcılık tuğla. Daha modern bir seçenek - duvar kaplaması temperli beyaz cam.

Tuğla duvar

Tuğla duvar

Kesinlikle beyaz iç mekan, İskandinavya'nın ruhunun mutfak dekoru, geleneksel tekstil unsurlarını getirdiği küçük meydanlarda avantajlı görünüyor.

Beyaz bir önlük, aydınlık veya karanlık bir mutfak için harika bir fon görevi görür. Koyu mavi cepheler ve beyaz duvarlar - iç mekanlarda popüler bir doğal motif.

Kontrast dalgasında

Beyaza bir alternatif, zıt, göz alıcı bir önlük. Benzersiz desenlere sahip el yapımı fayanslar uygun olacaktır. Daha uygun fiyatlı bir seçenek - patchwork veya parlak mozaik tarzında seramik karolar.

İskandinav mutfağında çoğunlukla, fasetli veya fasetsiz "domuz" fayansları ve sıradışı geometrik şekillerdeki fayanslar bulunur. Bu malzemeler yalnızca Nordic değil, aynı zamanda global tasarımın ana eğilimi olan ana akım haline geliyor.
Beyaz önlük harika bir fon.

Beyaz önlük harika bir fon.

Ahşap, temperli cam, çeşitli kaplamalar panel. İntegral pürüzsüz bir yüzey oluşturdukları ve kullanımı kolay oldukları için ilginçtirler.

Kontrast renk, renk isyanı anlamına gelmez. Genellikle gri, antrasit, koyu yeşil, mavinin koyu tonları bulundu.

Önlük masaüstüne eşlendiğinde veya birkaç ton daha hafif olduğunda pratik ve güzel bir çözüm. Aynı renk zeminin renginde ve dekoratif kaplamalarda tekrarlandığında bütünlük hissi, mekan uyumu yaratılır.

Kontrast renk, renk isyanı anlamına gelmez.

Kontrast renk, renk isyanı anlamına gelmez.

menüye dön ↑

duvarlar

İskandinav tasarımı zevk almaz. Duvarların en basit tasarımı mükemmel bir taban oluşturur. Nötr arkaplan, tasarımcı dekorunu ve diğer mobilyaları olumlu bir şekilde vurgular.

Nötr düz duvarlar tuğlayı veya gerçek bir tuğlayı altından karoları seyreltir. Mutfak stüdyosunda, tek bir alan oluşturmak için böyle bir karoyu birkaç bölgeye koymak faydalı olacaktır.

Çok popüler bir duvar kaplaması boyadır. Yeni binalarda, dokunmamış bir tabanda boyamak için duvar kağıdını yapıştırmak daha pratiktir. Evde küçük çatlakları büzülmekten koruyacaklar. Bu durumda, ayrıca duvarları güçlendiren cam duvar değirmenleri de uygundur.

Pratik ve güzel çözüm

Pratik ve güzel çözüm

Başka bir uygun duvar malzemesi alçı. Özel dokusunu vurgulamak için, tasarımcılar bej ve açık gri renkli sofistike tonları seçerler.

İskandinav içlerinde, ilginç bir süs veya güzel koyu renk ile vurgu duvar kağıdı ile bir duvarı vurgulama yöntemi popüler. Böyle bir tasarım hareketi odaya daha gayri resmi bir görünüm verir, odanın homojenliğini azaltır.

Tabii ki, bu tür duvar kağıtlarının üretiminde lider olan ECO duvar kağıdı veya Borastapeter gibi İskandinav üreticileridir. Renkli duvar kağıdı, duvardaki gerçek resmi veya otantik İsveç tasarımlı dokulu duvar kağıdının yerini alabilir.

Çoğu zaman, aksan tüm aile birleştirmek, yemek alanı, masanın yanında bulunan parlak duvar kağıdı olur.

Duvarların en basit tasarımı mükemmel bir taban oluşturur.

Duvarların en basit tasarımı mükemmel bir taban oluşturur.

menüye dön ↑

tavan

Geleneksel İskandinav evlerinin ruhundaki iç mekan, karmaşık bir tavan anlamına gelmez. Açık kirişler görünür durumda değilse. Bu durumda, odaya country tarzı bir dokunuş eklememek için ağacın rengini dikkatlice seçmelisiniz.

Yine de tavan için en uygun çözüm beyaz boyadır. Daha modern bir versiyon - mat streç film.

menüye dön ↑

aydınlatma

Kuzey enlemlerde, her zaman doğal ışık eksikliği vardır. Bu nedenle, çeşitli ek aydınlatma - herhangi bir iç scandi önemli bir unsur. Odanın geometrik merkezinde bulunan bir avize, yemek masası, ek spotlar ve zemin lambaları üzerindeki düşünceli aydınlatmalar kadar önemli değildir.

Ahşap döşeme

Ahşap döşeme

Demirbaşların tasarımı son derece önemlidir. Genellikle, iç mekanın tamamını tek bir konsepte getirmeye yardımcı olan vurgu haline gelen aydınlatmadır. Ahşap unsurlara sahip avizeler, ahşap tezgahı mükemmel şekilde tamamlayan çevre dostu olma fikrini desteklemektedir.

Telin krom veya bakır lamba tonları - modern tasarımcılara bir armağan, mutfağı hava ve ışıkla doldurma isteği.

Stüdyo dairenin iç kısmında yemek alanının üstünde kristal bir avize görebilirsiniz. Pahalı cam taşmaları ışık altında çok hoş bir rol oynamakta ve daha fazla parlama yaratmaktadır. Böyle bir avize, klasik bir dokunuşla scandi iç mekanına sığacak.

Aydınlatma, herhangi bir iç taramanın önemli bir elemanıdır.

Aydınlatma, herhangi bir iç taramanın önemli bir elemanıdır.

Lambanın en basit retro versiyonu, basit siyah telli dekoratif akkor lambadır. Bu tür lambalar genellikle gruplar halinde birleştirilir: masanın üzerinde doğrusal veya kaotik bir şekilde bir odaya yerleştirilmiş.

Farklı aydınlatma - İskandinav iç mekanının ayırt edici özelliklerinden biri. LED şeritleri ve spot LED'ler mutfak setine monte edilmiştir - işyerinin daha fazla aydınlatılması için ekonomik ve güzel bir çözüm.

Lambanın retro versiyonu

Lambanın retro versiyonu

menüye dön ↑

Mobilya ve ekipman

Mutfak tasarımında İskandinav tarzı az miktarda mobilya ile tanınır. Geniş odalarda bile, ferahlık eklemek, evi ışıkla doldurmak, bir özgürlük hissi yaratmak için sadece en gerekli kalıntılar.

İskandinav iç mekanının temel prensipleri - sadelik ve işlevsellik, mobilya seçiminde izlenebilir. Her şey mümkün olduğunca öz olmalıdır:

 • konforlu oda dolapları;
 • çoğunlukla yerleşik cihazlar;
 • tek renkli düz cepheler.
İç ana ilkeleri - basitlik ve işlevsellik.

İç ana ilkeleri - basitlik ve işlevsellik.

İskandinav mobilyasını düşünmek akla gelen ilk şey İsveç firması IKEA. Bu şirketin kurumsal kimliği, tüm dünyada dâhili scandi fikrini yaydı. Katalogları mutfağın düzeninde bir fikir ve ilham kaynağıdır.

menüye dön ↑

Mutfak takımı

Renk. Mutfak setinin en popüler renginin beyaz olduğunu söyleyerek kimseyi şaşırtmayacağım. Aynı zamanda, oda hacimli ve ilginç görünüyor. Bu, masa üstü, krom aparatlar ve hacimsel dokulu önlük ile yumuşak kontrast nedeniyle elde edilir.

Ahşap veya boyalı cepheli mutfaklar İskandinavya'nın iç konforunu ve sıcaklığını vermektedir.

dekorasyon. Boyalar mat veya yarı parlak uygulanır. Ayrıca çok küçük mutfaklarda parlak parlaklık da bulunur. Mobilyaların kapıları ışığı yansıtır, ek alan derinliği yaratır.
raflar. Üstü açık raflar - İskandinavların popüler bir özelliği. Kontrast metal tutucularla basit. Öylesine güzel yemekler göze çarpan bir yere yerleştirilmiş ve ek konfor yaratıyor.

Başka bir seçenek - tavana ulaşan yüksek üst dolaplar. Böylece boşluk görsel olarak gerilir ve parçalara ayrılmaz. Çeşitli mutfak önlüklerinin depolanması sorunu çözüldü.

Tavana ulaşan yüksek dolaplar

Tavana ulaşan yüksek dolaplar

Cephe. Pürüzsüz cephe daha yaygındır. Özellikle mutfak İskandinav tarzı modern bir okuma ise. Bu durumda, kalemler basitlik fikrini desteklemelidir. Zımbalar, tavan rayları veya preslendiğinde açma mekanizmaları idealdir.

İskandinav içi klasikleri notları ile olabilir. Sonra asgari frezelemeli çerçeveli cepheler ve düğmelerin olduğu kollar önem kazanır.

Kırsal romantiklerin payı IKEA’nın Hitarp cepheleri tarafından tanıtılacak. Seashell kolları, bir çift hasır mücevher ve İskandinav tarzı ülke havası kazanıyor.

Pürüzsüz cephe daha yaygındır

Pürüzsüz cephe daha yaygındır

menüye dön ↑

Masa üstü

Masa üstü seçimi bir kural olarak bütçeyi belirler.

 • En başarılı seçenek diziden bir masa üstüdür. Doğal ahşabın rengi iç mekanın genel ışık tonuna mükemmel bir şekilde uyuyor ve daha sıcak ve rahat oluyor.
 • Daha parlak bir kontrast gerektiğinde, düz siyah veya gri taştan bir masa tablası yapar.
 • Düşük maliyetli kulaklıklar için bütçe eşdeğeri su geçirmez suntadan yapılmış bir masa üstüdür. Doğal kaplama bir dizinin yerini kolayca alabilir ve özel bir film metal veya taşı taklit eder.

Doğal ahşabın rengi iç mekanın genel ışık tonuna mükemmel şekilde uyar.

Doğal ahşabın rengi iç mekanın genel ışık tonuna mükemmel şekilde uyar.

menüye dön ↑

Yemek alanı

İskandinav mobilyaları arasındaki önemli bir fark doğru ve basit çizgilerdir. Burada geleneksel ahşap mobilyalar ve modern malzemelerden yapılmış hafif tasarımları bulabilirsiniz. Bu tür masaların ince bacakları, alışılmadık geometrileriyle dinamikleri belirler.

Klasik ahşap masa Masif ağartılmış meşe, çam veya kayın ağacından yapılmıştır. Rengi, masa üstünün gölgesini veya sandalyelerin bacaklarını korur.

Genellikle ağaç beyaz, gri veya antrasitle boyanır. Diğer mobilyalarla yüksek kontrast yemek alanına dikkat çekiyor. Tek renkli, parlak dekoratif öğeler için iyi bir temeldir.

Doğru ve basit çizgiler

Doğru ve basit çizgiler

Küçük mutfakta İskandinav tarzında uygun bir masa kitabı ya da kompakt bir kahvaltı masası ve bir çift aydınlık sandalye olacak. Genellikle masa, duvar boyunca küçük bir bar tezgahı ile değiştirilir.

Alternatif seçenek - bir dönüştürme tablosu. Çok mütevazı odalar için uygundur, katlanabilir veya sürgülü masa tam masada yemek için tek yoldur.

Konforlu bir yemek alanının düzenlenmesi, yüksek kaliteli sandalyeler ve nötr veya parlak renkli kompakt kanepeler olmadan düşünülemez. Üzerlerindeki dekoratif yastıklar tüm mutfak tekstillerini birleştirecek ve kompozisyonu tamamlayacaktır.

Verilen tarzda küçük mutfak

Verilen tarzda küçük mutfak

Scandi mutfağındaki sandalyeler her zaman gurur vericidir. Retro ruhuna kavisli bir sırt ile ahşap olabilir ya da modern plastik ve metal üzerine vurgu yaptılar. Genelde sandalyeler mutfakta tek renk vurgusu, çok taze görünüyor.

Sıradışı ve efsanevi tasarımcı sandalyeler değil. Arne Jacobsen'in karınca sandalyesi veya Eames'in eşlerinin parlak, kavramsal sandalyeleri.

menüye dön ↑

dekorasyon

Sert kuzey ikliminin damgası, ayrılmış İskandinav iç mekanlarında açıkça görülebilir. Ancak, sıradışı dekor sakinliği nedeniyle İskandinav tasarımı özel bir sıcaklık ve parlak bir şekilde karakter kazanıyor.

Büyük, hacimli lavabo

Büyük, hacimli lavabo

menüye dön ↑

tekstil

Her şey neredeyse beyaz olduğunda, göze yetecek bir şey yok. Bu nedenle, İskandinavlar parlak tekstilleri takdir ediyorlar. çizgili halı yerde yastık geometrik baskı ile peçeteler ve havlular - tüm bu detaylar beyazlara çeşitlilik katar ve kişisel bir tarz yaratır.

Sadece birkaç küçük şeyi değiştirerek iç mekanı büyük ölçüde güncelleyebilirsiniz.

İskandinavların günlük kullanımından derileri ödünç alabilirsiniz. Rasgele onları bir sandalyeye koyarak, odanın atmosferi hemen daha sade ve rahat olacak. Aynı amaçlar örme hacimli koyun ipliği battaniyeleri tarafından da sunulmaktadır.
Küçük, şirin, yemek odası

Küçük, şirin, yemek odası

menüye dön ↑

Resimler ve posterler

Posterler, İskandinav tasarımının ayrılmaz bir parçasıdır.. Mutfakta en sık yemek alanında bulunurlar ve renk, süsleme veya yazılara dikkat çekerler.

Kışın, posterlere alternatif olarak hurda malzemelerinden elde edilen hava mobili bulunur. Renkli dallar tek bir yapıya monte edilir, konilerle süslenir ve masanın yanına veya pencere açıklığına asılır.

Alışılmadık, ancak duvarın nasıl dekore edileceğine karar verilmesi boynuz modelleri olacaktır. Bir geyik yapay boynuzları çok şık görünüyor, aynı motif genellikle posterlerde ve dekoratif yastıklardaki çizimlerde de görünüyor.
Işık ihmali atmosferi

Işık ihmali atmosferi

menüye dön ↑

Saksı bitkileri

canlı bitkiler çok canlandırıcı ışık iç. Çalışma alanındaki masada yararlı yenilebilir yeşillikler bulunabilir. Biberiye pencere üzerinde büyür, iğne yapraklı dallara benzer ve yemek masasının yanında hasır sepet içinde büyük bir kauçuk bitkisi görebilirsiniz.

menüye dön ↑

Seramik ve mutfak eşyaları

Mutfakta birkaç açık raf varsa, dolabın içinde güzel yemekleri saklamak gerçek bir suçtur. Şık, parlak seramikler, el yapımı kaplar veya kap - bunların hepsi akılda daha iyi bir yer hak ediyor.

Canlı bitkiler çok serinletici hafif iç mekanlardır.

Canlı bitkiler çok serinletici hafif iç mekanlardır.

menüye dön ↑

Tebeşir panoları

Tebeşir tahtaları modern mutfakları ele geçirdi ve gerçek bir ana akım haline geldi. Kompakt olabilirler, bir dizi poster ve resimde durdurabilirler veya tüm duvarı kaplayabilir ve günlük yaratıcılık için yer bırakabilirler.

Genellikle stüdyo dairelerde sıradışı bir dekor olarak birleştirici bir unsur olarak kullanılırlar. Tebeşir tahtası siyah arka plan avizeler, sandalyeler ve küçük ev aletleri tarafından desteklenmektedir.

İlginç küçük şeyler içini zenginleştirir, gerçekten kişisel ve rahat kılar. Dekorasyon sürecinde en önemli şey abartmak değil, mutfağa birkaç etkileyici vuruş eklemek.

İskandinav tarzı

İç mekanı güncelliyoruz

8 Toplam puan
İskandinavya - Mutfağınız için ilginç bir çözüm

Kuzey tasarımının özü önerilere sıkı sıkıya bağlı değil, ifade özgürlüğü, doğaya sevgi ve saygı ve rahatlık yaratma kabiliyeti ve minimum maliyet ve şeyler ile “hüngür” hissi. İskandinavya'nın ruhu etrafındaki şeylerde değil, onları kullanan insanlardadır. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

8Uzman puanı
Bilginin alaka düzeyi
7.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
8.5
6Kullanıcı oyu
Bilginin alaka düzeyi
6
Uygulamanın kullanılabilirliği
6
Konu açıklaması
6
Bilginin güvenilirliği
6
şekerleme
 • Işığın bolluğu odanın daha geniş olmasını sağlar, iç mekanda hafiflik ve hava hissi yaratır.
 • Minimalizm zamanın ruhuna bakar. Fazladan malzeme eksikliği siparişi korumaya yardımcı olur
 • Dekoru güncellemek, mevsim havası eklemek, tekstilleri, bitkileri ve İskandinav hediyelik eşyalarını değiştirmek kolaydır
eksileri
 • Birisi tek renkli iç mekanı sakinleştiriyor, bireysellikten yoksun görünüyor
 • Küçük ev aletlerini ve büyük tabakları gizlemek için kiler gerekir.
 • Otantik dekoratif sofra, posterler, küçük dekor sipariş edilmeli veya seyahatten getirilmelidir
Yorumunuzu ekleyin  |  Yorumları ve yorumları okuyun

1 yorum
 1. 3
  Bilginin alaka düzeyi
  60
  Uygulamanın kullanılabilirliği
  60
  Konu açıklaması
  60
  Bilginin güvenilirliği
  60

  Harika ve güzel tasarım bak! Rus halkının zihniyeti ile ilişkili olması üzücü! Gereksiz eski bibloları saklamayı seviyoruz ve bu, bu stille uyumlu değil!

  yararlı(0) Hayır iyi(0)Zaten oy verdin

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn