Quilling - kağıt yapımı becerisi. Yeni Başlayanlar İçin Atölye Çalışmaları Adım Adım (165+ Fotoğraf)

Quilling - kelime kimseye tanıdık gelmiyor. Ve bu, kağıttan spiral şeklinde bükülmüş şekillerin üretimi anlamına gelir. Gerçekten bu kadar basit ve kolay mı? Çeşitli seçenekler sizi şaşırtacak.

İçerik:

.

Daha sonra sıradan kağıttan güzel şeyler yapmayı söyleyeceğim. Bu tür bir aktivite, uzun kış akşamlarını aydınlatmanıza veya kendi ellerinizle güzel bir şey yapmanıza ve sevdiklerinize vermenize yardımcı olacaktır. Ve belki derslerimden sonra, senin için bir hobi olacak ve hatta küçük bir gelir getirecek.

Ama ne olduğunu anlamak için, kimin düşündüğünü bulmak için, bırakıp bırakma tarihine dalalım.

Biraz tarih

Bu sanat formu, Orta Çağ'da Avrupa'da keşişler tarafından icat edildi. Kitapların kenarlarını yaldız ile kesip, kuşların tüylerinin uçlarına sardıklarında. Böylece altın küçük resmi gibi bir şey ortaya çıktı.

Kağıttan figürlerin spiraller şeklinde bükülmeleri

Kağıttan figürlerin spiraller şeklinde bükülmeleri

Bu yüzden adı quilling. İngilizce'den "kuş tüyü" anlamına gelen "tüy" kelimesinden. Başlangıçta, özellikle 19. yüzyılda, yoksul kiliselerle uğraşıyorlardı, quilling asil bayanların en sevdiği işgaldi.

Yirminci yüzyılda, o unutuldu. Geçen yüzyılın sonunda, quilling insanların evlerine hobi olarak geri dönmeye başladı.

Dünyada yürüdüğü için, her ülkede kendi okullarını kurmaya başladı. Her millet bu sanatta kendine bir şey getirdi. Örneğin, Doğu okulları Avrupalılardan farklıdır, bu da Doğu halkının sanat şaheserleri yaratmasına izin veren kalıpların karmaşıklığıdır.

Ve Kore okulu, Avrupalı ​​okuldan farklıdır; çünkü kağıt sarıldığında çubuk kullanılmaz ve her şey elle yapılır. Kore okulunun işi çok karmaşık. İşte, bu sanat yirminci yüzyılın sonlarında popüler oldu.
Sanat formu, orta çağda Avrupa'da keşişler tarafından icat edildi.

Sanat formu, orta çağda Avrupa'da keşişler tarafından icat edildi.

Bu nedenle, azımız bu sanat formunun ayrıntılarını biliyoruz. Size bu sanatın temellerini tanıtacağım, tavsiyelerde bulunacağım, örnekler vereceğim ve size tüm bilgilerimi vermeye çalışacağım. Temel bilgilerle başlayalım.

Ancak, bu tür bir yaratıcılığa girmeden önce hazırlanmanız gerekir. Yani, iş için gerekli araçları satın almak.

menüye dön ↑

Gerekli araçların listesi

Aşağıda tüm güzelliği kağıttan yaratmak istiyorsak gerekli araçların bir listesini verdim.

 • Uzun ve dar renkli şeritler kâğıt.
 • Clay.
 • Küçük makas
 • Rulo rulolar için çekirdek.
 • Cımbız.
 • Memur hattı. Değilse, kağıt kaplamalı ızgara ve yarıçapı deseni.

Quilling için setleri satın almak için harcayamazsınız. Ve gerekli aletleri ev aletlerinden hazırlayın.

Bu güzellik pahalı değil

Bu güzellik pahalı değil

Bunu yapmak için, normal uçlu tırnak makası, düz uçlu, baykuş veya kürdan ile oturtun. Makasın iki ucu arasına uzun bir kağıt şeridi koymanız gerekir, kesip sarmamak için hafifçe sıkın. Bir bız ve bir kürdan ile biraz farklı yapın: kağıdın kenarından uzanarak bacağın ucunda ve parmağa yapışır ve şeridin geri kalanı diğer eliyle sarılır.

Şimdi, ihtiyaç duyduğumuz araçları bilerek ve yanımızda tutarak, quilling'in temellerini öğrenmeye devam edebiliriz.

menüye dön ↑

Yeni başlayanlar için Quilling temelleri

Bir çizimden kağıt ürünlerinin üretimi başlar. Bu tür sanatta çizim, gelecekte içinize biraz parlaklık ve unutulmazlık getirebilecek olağandışı bir teknenin yapılacağı şemadır. Başlangıç ​​olarak, basit şemaların nasıl çizildiğine ve hangilerinin kar taneleri yapma örneğini kullanarak sihirli el sanatları yaptıklarına bakacağız.

Kendi ellerinle harika bir hediye

Kendi ellerinle harika bir hediye

İhtiyacımız olacak:

 • Kalem.
 • Renkli kağıt.
 • Makas.

Şimdi A4 kağıdı alın ve sayfayı, dik bir üçgen olacak şekilde katlayın. Gereksiz fazla parçayı kesin ve üç kez katlayın. Sonra üzerine desen çizeriz ve keseriz.

Yukarıda tartıştığımız el sanatları yapımının ilk ve basit tekniğine hakim olduğumuzda, daha karmaşık olanlara yöneliyoruz. Nasıl rulo yapılacağını öğrenelim. Quilling tekniğindeki ana unsurdur.

İştah açıcı sanat eseri

İştah açıcı sanat eseri

İhtiyacımız olacak:

 • Renkli kağıt.
 • Kalem.
 • PVA yapıştırıcısı.
 • Makas.

menüye dön ↑

Rulo Çubuğu

En başında, bir tebrik kartı ya da bu ürünün sonunda yerleştirileceği yer için gelecek kompozisyonu boş bir kurşun kalemle belirtmek gerekir. Yapmamız gereken bir sonraki şey, rulo. Bunu yapmak için, ince ve uzun bir kağıt şeridi alıp özel hazırlanmış bir çubuğa sarmamız gerekir.

Bundan sonra, rulonun açmasına izin vermeliyiz. Rulonun ucu, çıkan spirale dikkatlice yapıştırılmalıdır. Şimdi bir damla, bir kalp veya bir ay olsun, her çeşit ruloyu verebilirsiniz.

Herhangi bir evi dekore et

Herhangi bir evi dekore et

Kurulu
Yapıştırıcıya bulaşmamak için, ürünün detaylarına biraz koymak gerekir. Bu bir kürdan ile yapılabilir.

Quilling için özel bir kağıt sattı. Daha iyi kullan.

Ve böylece biz de, Quilling'in ana unsurlarına ulaştık.

menüye dön ↑

Ana unsurlar

Şimdi, hangi parçaların quilling'deki yaratımlar olduğuna bakalım. Herhangi bir iş ile başlar Sıkı sarmal. Bu, bir ürünü hazırlarken quilling'deki ilk unsurdur.

Yukarıda, yuvarlandığımızda, aslında bu elemanı kullandık. Ama sonra gerçek adını bilmiyorduk. Şimdi bunu biliyoruz.

Sıkı bir spiral oluşturma işlemini tekrarlayın. Bir çubuk alınır, üzerine bir dar kağıt şerit sarılır. İkincisinin ucu hafifçe spirale yapıştırılmıştır.
Güzel kalp

Güzel kalp

Bilgi için
 • Sağ elini kullanıyorsanız, şeridi sol elinizle ve çubuğu sağla tutmanız gerekir.
 • Şerit çift taraflıysa, arka kısmı çubukla yüzleşmelidir.
 • Çubuk saat yönünde döndürülmelidir.

Bir sonraki element "serbest spiral" dir. Aynı zamanda “sıkı bir spiral” gibi yapılır. Ancak sarımı tamamladıktan sonra, helezonu çubuktan çıkarmanız ve biraz gevşetmeniz gerekir.

Şimdi, çeşitli spirallerin nasıl oluşturulduğunu öğrendik. Aynı teknoloji kullanılarak “kıvrılma” rakamı oluşturulur. Ancak işin sonunda, kağıt bandın ucu yapışmaz ve havada serbestçe asılı kalır.

Bu teknikte, herhangi bir isim gerçekleştirebilirsiniz.

Bu teknikte, herhangi bir isim gerçekleştirebilirsiniz.

Bir damla yapmak için, “serbest spiral” şeklinin bir kısmını parmaklarınızla sıkmanız ve birkaç saniye tutmanız gerekir. Bu, figürün bir damla şeklini alması için yapılır.Ayrıca “damla” şeklinin ucunu bükerek, “eğri damla” nın biraz farklı bir elemanı elde edebilirsiniz.

Kurulu
Eğer sadece quilling'i öğrenmeye başlıyorsan - asla zamanını ayırma!

Basit quilling biçimlerini düşündük. Şimdi daha zor olanlara geçme zamanı. Bu tür formlar, birlikte katlanmış iki veya daha fazladan elde edilir.

menüye dön ↑

Quilling'deki karmaşık formlar

"Boynuz" kompleks elementi, farklı yönlerde bükülmüş iki "serbest spiral" den oluşur.

Onun için uzun bir kağıt şeridi alın ve yarıya bölün. Sağ taraf bir yönde, sola - ters yönde sarılmıştır. Böyle bir öğe eğlenceli bir tebrik kartına eklenebilir.

Sualtı teması - denize yakın evi dekore et

Sualtı teması - denize yakın evi dekore et

Bir sonraki rakam "kalp" olacak.

"Boynuzlar" ile aynı şekilde yapılır. Yalnızca spirallerin rüzgârın değiştiği yönler değişir. Ve kavşak parmaklarınızla kenetlenir. Bu ürün tipi, kız arkadaşınıza veya eşinize hediye vermek için idealdir.

Karmaşıklıkta bir sonraki “hilal” olacak.

Basit bir "göz" formundan yapılır, sadece karşıt köşeler bükülür. "C" harfi gibi bir şey ortaya çıkıyor. Psikolojide bir lideri ifade eden form için, yani üçgen için “serbest spiral” alınır. Sonra üç parça halinde parmaklarla sıkıştırılır ve bir süre tutulur.

Bir sonraki eleman bir üçgen şeklinden elde edilir.

Bunun için iki zıt tarafı merkeze bükmek gerekir. Ve biz "bacaklar" alıyoruz. "Kare" formunun üretimi için "serbest spiral" alıyorum. Sonra bir kare elde etmek için dört parça halinde sıkın.

Bir çocuğun dekorasyonuna uygun

Bir çocuğun dekorasyonuna uygun

Bu yüzden quilling'deki temel ürünler hakkında bilgi sahibi olduk. Ve şimdi bu tür bir yaratıcılık için hangi araçlara ihtiyacımız olduğunu biliyoruz. Ve daha karmaşık ürünler yaratmaya devam etmemizi sağlayacak belli bir tabana sahibiz.

menüye dön ↑

Çiçek quilling

Bu çiçekler, basitten karmaşaya bir tür geçiş olarak, quilling'in başlangıç ​​efendisine hizmet edecek. Aslında, bu en karmaşık ürün değildir, ancak ürünün üretimini zorlaştıran birçok basit unsur içerir. Böylece acemi yaratıcısı kendi evinde paha biçilmez bir deneyim ve güzellik elde eder.

Bu tür renkler oluşturmak için, “serbest spiral” in bir “damlasını” yapmanız gerekir. Çiçeklerin yaprakları farklı bir renge sahip olmak için renkli kağıda ihtiyacınız olacak.

Gördüğünüz gibi çiçeğin çekirdeği "serbest spiral" den oluşturulur. Dahası, çiçeğin kalbi ilk olarak kartpostala veya süslemek istediğiniz yüzeye yapıştırılır. Bu rakamın çevresinde, şimdiye kadar yaptığım “damlaları” yapıştırıyorum.

"Damla" - bir tür yaprakları. Bir renk yapabilirler ve siz de farklı renkler yapabilirsiniz.

Üründeki renkler ne kadar farklı olursa, o kadar güzel ve parlak görünecektir. Önemli olan - renk ile aşırıya kaçmayın.

Kartı ayrıca "kalp" veya "göz" şeklinde de süsleyebilirsiniz. Sevgili biri için sekizinci martta çok güzel bir hediye olacak.

Böylece daha karmaşık ürünlerin nasıl yapıldığını öğrendik. Şimdi kar taneleri geri dönelim. Sadece bu sefer görevi karmaşıklaştıracağım.

menüye dön ↑

Quilling - Kar Tanesi

İşte kar taneleri yapma konusuna geri döndük. Bu sefer tüyler ürpertici bir kar tanesi yapacağız. Basit, daha karmaşık form ve desenlerden farklıdır. Zevkinize ve renginize göre, bu tür kar taneleri çok renkli veya beyaz olabilir veya mavi renkle karıştırılabilir.

Böyle Yeni Yıl kar taneleri yapmak için, ihtiyacımız var:

 • Kağıt
 • Pinler.
 • Elek.
 • Clay.
 • Çekirdek.

Noel dekorasyonu

Noel dekorasyonu

En başında, yapılacaklarına göre bir şablon çizmek gerekir. Kağıt şeritlerini ikiye bölmek gerekir. Üç olmalı. Sonra ilk spirali bükerim. Sonra da şablonun deliğine yerleştiririm. Spirallerin geri kalanının aynı boyutta yapılması gerekir.Bu nedenle, deliğin bir santimetre olduğunu öğrendim, yani diğer dört spiral aynı boyutta olacak.

İş parçasına zarar vermemek için bir kürdan ile dikkatlice çekip çıkardım ve sonra biraz gevşetin. Ve sadece bundan sonra ucu spirale yapıştırabilirim. Daha sonra bu boşluklar önceden çizilmiş düzenin ortasına yerleştirilir.

Yeni başlayanlar için, spiralleri mizanpaja takmak için pimler kullanılması önerilir. Ve sonra birbirlerine yapıştırılabilirler.

Yapacağım bir sonraki model “göz”. Sonra bir sarmal etrafında birkaç "göz" yaydım. Sonra yapıştırılmış. Sonra sıkı bir spiral yapıyorum. Yaratılış prensibi yukarıda söyledim, tekrar etmeyeceğim. Ve onu kar taneleri tepelerine yapıştır. Bu son unsur olacak. Sonuç yukarıdaki şekilde görülebilir.

Kurulu
Yeni başlayanlar için “serbest spiraller” modellerini döndürülemez hale getirmek zor olabilir. Bu nedenle, spiral merkezini kenara kaydırıp bastırmak gerekir. Hatta biraz tutkal bile koyabilirsiniz.

ne zaman kar taneciği hazır, dayanabilirsin Noel ağacı veya ekle pencere. Bu tür ürünler her zaman size sıcaklık ve neşe verecektir. Ve böyle şeyleri kendi elinizle yapmak, yeteneklerinize güven ve güç ve moralinizi arttırma hissi verir.

Daha zor seçenek kar taneleri

Daha zor seçenek kar taneleri

Şimdi karmaşık kar taneleri yapmayı öğrendik. Bir sonraki adım, büyüleyici bayan küpeleri şeklinde dekoratif mücevher üretimi olacak. Kız arkadaşın için doğum günü hediyesi için mükemmeller.

menüye dön ↑

Kadın küpeleri yapımı

Kadınlar tarafından böyle bir sevgili yaratmak için, takıya ihtiyacımız var:

 • Renkli kağıt. Mavi ve beyaz renklere sahip olacağım.
 • Makas.
 • Quilling çubuk
 • Quilling Board
 • PVA yapıştırıcısı.
 • Kalem.

En başta, böyle bir mücevher kuyumculuğunun simetrik hale gelmesi için küpelerin nasıl görüneceğini ve kağıda bir diyagram çizeceğini hayal etmek zorunda kalacağım. Bu şema, çeşitli parçaların yapıştırılması için bir şablon görevi görecektir.

Lütfen sevdiğin birini

Lütfen sevdiğin birini

Adım Adım
 • Mavi bir kağıttan bir santimetre genişliğinde altı şeridi kesip yapıştırdım.
 • Beyaz kağıttan, üç şerit ve elde edilen mavi şeritlerin ucuna yapıştırılmıştır. Ve bunu üç şerit mavi kağıda yapıştırılmış olarak yapıyorum. Bu yüzden iki uzun şerit yapmak için iki kez yapıyorum.
 • Sonra, bir çubuk yardımıyla onları “sıkı spiral” bir şekle dönüştürürüm. Bu formun oluşturulmasını en baştan kaldırdık.
 • Yine aynı bantları yapıyorum, şeritleri ikiye böldüm. Yani, altı şerit yerine mavi kağıdın dördünü, beyaz kağıdın üçünü kestim ve sonunda iki şerit ve mavi kâğıt ekleyerek bunları bırakıp yapıştırıyorum.
 • Çubuğun yardımıyla bu bandı da "sıkı bir spiral" haline getirdim. Sadece şimdi ilkinden daha küçük olduğu ortaya çıktı. Ve böyle bir başka spiral yaratın.

Sevgililer Günü için güzel bir hediye

Sevgililer Günü için güzel bir hediye

Acele etmeyin, bu teknik acele olduğunda hoşlanmaz.

Adım Adım
 • Ve kağıtla ilk kez aynı iki kez aynı şekilde işlediğimde, ilk mavi şeritlerin şerit sayısı yalnızca ikiye indirgenmiştir.
 • Yine, oluşturulan bandı "sıkı bir sarmal" haline getirdim. İlk defa gelince, iki tane spirale ihtiyacım olacak. Muhtemelen neden çift olarak bir çiftleşme şekline ihtiyacım olduğunu tahmin ettin. Tabii ki, çünkü bayan küpeler iki parça olmalı! Şimdi hazırladığım formları hazırladığım şablona yayarak yapıştırdım.
 • Son olarak, birkaç mavi kâğıt şeridi daha kestim, yapıştırın ve bir çubukla büktüm. Ama şimdi formu “sıkı bir sarmal” değil, “serbest bir sarmal” haline getirip kenarlarım boyunca parmaklarımla sıkıştırıp “göz” şekli oluşturmak için hafifçe esnetiyorum.
 • Dört çeşit şekil yapıyorum. Her küpe için iki tane ve şablona göre yapıştırın.
 • Son aşama, halkayı tutturucudan "gözler" şeklindeki deliklerden geçirecek.Aşağıdaki şekil mükemmel bir güzelliğe nasıl sahip olduğumu gösteriyor.

Herhangi bir kadın gibi

Herhangi bir kadın gibi

Böylece karmaşık ve güzel bayanların mücevherlerini nasıl yaratacağımızı öğrendik. Şimdi sıra dışı bir çiçek quilling yapmaya çalışalım.

menüye dön ↑

Sıradışı bir çiçek yapma

Şimdi daha ciddi şeylere geldik. Size söyleyeceğim ve nasıl hacimsel bir tüylenme çiçeği yapacağınızı göstereceğim. Bunu yapmak için önceden hazırlanmış araçları satın almanız veya almanız gerekir, yani:

 • Beyaz a4 kağıt.
 • Makas her zamanki ve figürlü.
 • Sarı rimel ve kırmızı boya.
 • Sünger, bıçak, kurşun kalem.
 • Tutkal, pipet, su verme çubuğu.

Kalplerden çiçek

Kalplerden çiçek

Adım Adım
 • Bir yaprak beyaz kâğıt alıp üç santimetre genişliğinde şeritlere böldüm. Sonra onları kesip diğer şeritlerden sonra bir tane yapıştırıyorum. Sonuç bir uzun kasettir.
 • Şimdi boyamalıyız. Sünger üzerine pipet boyası. Süngerin bir yarısına sarı maskara, diğer yarısına kırmızı boya uygulayın.
 • Ardından hazırladığımız uzun beyaz kağıt şeridi süngerle boyarız. Boya kağıt üzerinde kuruduktan sonra, kıvırcık makasla bir desen kesiyoruz. Almanız gereken fotoğrafta görülebilir.
 • Şimdi çiçeğimizin yaprakları için yaratmaya gidin. Hem yaprakları hem de köşeleri birbirinden dışarı çıkacak şekilde kesilmelidirler. Aynı zamanda, kenarda dört milimetre kesmek gerekir, böylece bant yırtılmaz. Aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.
 • Sonra bir çiçek için bir kalp yaparım. Bunun için sıkı bir spirale sarılmak üzere bir kağıt şeridini büküyorum. Rulonun çapı, kalemin çapına uymalıdır.

Çapı daha küçükse, güvenli bir şekilde başka bir bant ekleyebilirsiniz.

Daha karmaşık hacimsel kesmek

Daha karmaşık hacimsel kesmek

Sadece kesilmemiş kenara tutkal uygulayın!
Adım Adım
 • Bir sonraki adım oluşturmaktır bir çiçek Tutkal, uygulama tarafında boyalı bant ile kaplanacaktır.
 • Sonra çiçeğin yapraklarını, şekilde gösterildiği gibi çekirdekle yapıştırabilirim.
 • Çiçeğin kıvrılmasından sonra, gelecekte parçalanmayacağından emin olmak için tabanını PVA tutkalıyla yapıştırmak gerekir.
 • Şimdi bir çıtayı bir çubuktan çıkardım ve kenarlarımı düzeltmek için parmaklarımı kullanıyorum. Sonuç böyle bir mucizeydi.
 • Tabii ki, sizin takdirinize bağlı olarak - kenarları düzeltebilirsiniz, ancak yapamazsınız. Oraya bir “pistil” yerleştirmek için onları düzelttim ve böylece çiçeğin gerçek gibi görünmesini sağladım.
 • Keskin bir kalemin bir kısmını keser, kesilen parçayı tutkalla yağlar ve çiçeğin ortasına yerleştiririm. Biz böyle yaparız!

Parlak kompozisyon

Parlak kompozisyon

Bu ürünlerden herhangi biri, çocuğun güzelliğini ve tekilliğini memnun etmek için yılın ilk okul gününde kartları süsleyebilir.

Bundan önce, yetişkinler için quilling tekniğini düşündük. Ancak çocukları bu dikişe çekebilirsiniz. Böylece, düşüncenin genişliğini ve özgünlüğünü geliştireceklerdir.

menüye dön ↑

Çocuklar için quilling

Psikologlara ve çocuk çocuk doktorlarına göre, modern çocuklar artık ellerinde ve parmaklarında motor becerilerini çok az geliştirmiştir. Onlar için elinizde bir kalemin veya kalemin uygun şekilde ve sıkıca tutulması zordur.

Bu nedenle, standart becerileri ve yaşamdaki basit self-servisi öğrenmek onlar için zor. Çocuklar için quilling bu tür bir hareketliliğin gelişimine katkıda bulunur. Aynı zamanda, mantıksal düşünme seviyesini de yükseltir.

Çocuk yapmak kolaydır

Çocuk yapmak kolaydır

İnce motor becerilerin gelişimi, çocuklarda dikkat ve belleğin artmasına katkıda bulunur. Bütün bunlar gelecekteki yaşamında onun için son derece gerekli olacak ve quilling tekniği bu konuda çok yardımcı olabilir.

Aynı zamanda çocuğun titizliği, doğruluğu, lezzet estetiğinin geliştirilmesine yardımcı olur. Elbette basit şeylerle başlamalıyız.

menüye dön ↑

Çocuklar için ana sınıf - uğur böceği

Bir uğur böceği oluşturmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacımız var:

 • Karton levha.
 • Renkli kağıt.
 • Sarma çubuk.
 • PVA yapıştırıcısı.
 • Makas.

uğur böceği

uğur böceği

Adım Adım
 • En başında, bir uğur böceği gövdesini kartondan kestim - yarım daire biçimli bir oval. Sonra kırmızı renkli kağıttan gövde şeklinde bir oval yapıyorum ve alt kısmı şekilde gösterildiği gibi kestim.
 • Şimdi açık sarı tabakanın altını hazırlıyorum ve kartonun üzerine yapıştırıcı yapıyorum. Sonra uzun siyah bir şerit alıp kestim, kartonun ortasına yapıştırdım.
 • “Uğur böceği” için gövde oval hazır olduğunda “kâğıt büküm” e devam edebilirsiniz. "Serbest spiraller" den bir uğur böceği gövdesi üzerinde siyah noktalar olacaktır. Sonra bu oluşturulan formları kartona yapıştırabilirim.

Altı yaşında bir çocuk böyle basit bir el yapımı makale yapabilir. Basit şekiller yaptıktan sonra daha karmaşık olanlara geçebilirsiniz.

menüye dön ↑

kelebek

Bir kelebek oluşturmak için aşağıdaki malzemelere ihtiyacımız var:

Şimdi yaratmaya başlayalım.

Kağıt renklerinin tonları birleştirilmelidir.
Adım Adım
 • Bir kelebek için kanat yapalım. Bunun için, üç uzun şerit kağıdını keseceğim, fakat aynı boyutta değil. Ve elbette onları farklı renklerden tabakalardan yapacağım.
 • Sonra şeritleri birbirine yapıştırıyorum. Onları farklı uzunluklarda kestiğimden beri kısa bir tane ile başlayıp uzun bir tane ile bitiriyorum.

Kendi elinizle bir dekorasyon oluşturun

Kendi elinizle bir dekorasyon oluşturun

Adım Adım
 • Sonra yavaşça onları bükerim. En kısa şeridin içinde kalması gerekir. Ve kalan serbest bahşişi dışarıdan yapıyorum.
 • Ortaya çıkan spiralleri, serbest bıraktıkları ve istenen şekli aldıkları quilling panelinin deliklerine yerleştiriyorum.
 • Sonra spirallerin ortasını bir tarafa bastırıp tüm bantları aynı tarafa yapıyorum. Cesedi iki spiralden yaratıyorum. Bir sarmalını “göz” şekline dönüştürür, diğerini “sarmal” şeklinde bırakır. “Göz” vücut olarak görev yapacak ve “serbest sarmal” kelebeğin başı olacak.
 • Şimdi bir “göz” şeklinin bir ucunu “serbest spiral” şeklindeki tutkalla yapıyorum ve daha sonra kanatları ortaya çıkan gövdeye yapıyorum, bunun oluşumunu biraz daha kaldırdık.

Oturma odasının veya çocuk odasının içini dekore edebilir.

Oturma odasının veya çocuk odasının içini dekore edebilir.

Şimdi, onu günümüzden gerçekten ayırt edilemez kılmak için, anteni ona bağlamalıyım.

Bunu yapmak için, iki kağıt şeridi alıyorum ve onlardan kıvrık bir şekil oluyorum. Ve kelebeğin kafasına yapış. İşte çok güzel bir kelebek.

Oturma odasının veya çocuk odasının içini dekore edebilir. Bu rakamlar anaokullarında iç dekorasyon ve matin okullarının montaj salonlarında bile uygundur.

 

menüye dön ↑

Anaokullarında Quilling

Sovyet döneminde, okul öncesi çağdaki çocukların gelişimine çok şey ayrılmıştı. Doksanlı yıllarda, bu tür konular düşmeye başladı. Şimdi birçok anaokulu çalışmalarına devam etmiş, elbette özelleşmiştir.

Ancak, anaokulunun başkanıysanız veya belki de çocuğunuzun bu işi öğrenmesini istiyorsanız, çocuklarla quilling dersleri alabilirsiniz. Çocuklar için ilginç olacak ve okula doğru seviyede girmeden önce düşünme süreçlerini geliştirecektir. Bu teknikle hızlı ve soyut düşünmeyi öğrenecekler.

Kuzu bebek kolları

Kuzu bebek kolları

Anaokullarında çocuklarla çalışma programı birkaç oluşurKayıtlar:

 • Çocuklara basit şekiller kesmeleri ve yaratmaları, aynı zamanda, nereden geldikleri ve bu tür bir dikişin nasıl oluştuğu hakkında konuşmaları da öğretilmelidir.
 • Çocuklara başlangıçta en basit “serbest spiral” şeklini oluşturmaları ve “uğur böceği”, “meyve ağacı” gibi çeşitli uygulamalar temelinde yapıştırmalarına yardımcı olmaları öğretilmelidir.
 • O zaman "bırak" şeklinde ustalaşmanız gerekir. Bu formun yağmur, çiçek gibi uygulamalarda nasıl uygulanacağını öğretmek.
 • Bir sonraki eğitim türü, basitten karmaşık forma geçiş olacaktır. Yani, şimdi çocuğa bir "üçgen" ve "göz" şeklini oluşturması öğretilmelidir. Sınav şeklindeki son çalışması basit bir avuç yapması olmalı.
 • Şimdi kaplanan tüm malzemeleri düzeltmelisin. Ve çalışılan formlara dayanan kompozisyonların imalatı üzerinde pratik yapın.

Gördüğünüz gibi, çocuklar için quilling mastering aşamaları yetişkin eğitiminden farklı değildir. Bir çocukta bu tür bir işte çalışmak, tarif edilen niteliklerin yanı sıra, azim oluşturur..

Hayal gücünüzü geliştirin

Hayal gücünüzü geliştirin

Bebeğin basit ve bazı karmaşık formlarına hakim olduktan sonra, ona “kıvrılma” formunu nasıl oluşturacağını öğretmek gerekir. Çalışmayı düzeltmek için, bu formu kullanarak don kalıplarının bir uygulamasını oluşturmasını istemeniz gerekir. Şimdi "ok" formunun yapımında ustalaşmanız gerekiyor.

Bu forma hakim olduktan sonra, bu tür bir formla çiçek uygulamaları yapmak için küçük bir sınav uygulayın.

Son olarak, basitten karmaşığa kadar her formun oluşturulmasını sağlamlaştırmanız ve daha hacimli kompozisyonların üretimine ilerlemeniz gerekir. Örneğin, çiçeklerdeki kelebekler.

Kurulu
Her çocuk sadece kendi hızında gelişir. Bu nedenle, akranlarının gerisinde kaldığı için acele etmek ya da kınamak, başkalarının çalışmalarını hiçbir şekilde imkansız kılmak gibi!

Şimdi bu dikişin her aşamasını parçalarına ayırdık, bazı el sanatlarında ustalık okudum. Ve hatta çocuğunuza bu kadar yararlı iğne işi öğretebileceğinizi bile öğrendiler. Düşüncelerini geliştirecek, hareket hareketliliğinin hızını artıracak, sebat edecek ve yaşamda yararlı olan diğer nitelikleri geliştirecektir.

Herhangi bir iç sığabilecek

Herhangi bir iç sığabilecek

Sonunda, bu yazıda size söyleyecek zamanım olmadığından bazı ipuçları.

menüye dön ↑

Bazı ipuçları daha önce kaçırıldı

 • Quilling kağıdının yoğunluğu metrekare başına 120-160 g arasında olmalıdır. Kesin olarak bu yoğunluk olduğundan, el sanatlarında sağlamlık yaratır ve niteliklerini kalıcılığını korur.
 • Şeritlerin uzunluğu 30 santimetre olmalıdır. Pompaya ve ürünün hacmine bağlıdır. Yapabilirseniz, hazır quilling şeritleri bulmaya çalışmanız gerekir.
 • Kağıt şeritlerinin genişliği ayrıca belirtilen boyutlara, yani: 3-5 milimetreye uymalıdır.
 • Renk aralığını çeşitlendirmek gerekir. Bu ürünler donuk ve özdeş görünmüyordu. Bunu yapmak için, en farklı renk ve desenleri bastırmak için kağıt kağıtta satılır.

Bu teknikte herhangi bir resmi yapabilirsiniz

Bu teknikte herhangi bir resmi yapabilirsiniz

Kağıt Oymacılığı

Başlangıç ​​Dersleri

8 Toplam puan
Kâğıt telkari

İlk bakışta, bu kelimede ağır ve korkutucu bir şey yoktur. Bazı atölyelerin yardımı ile çok güzel bir çiçek ya da kar tanesi yapabilirsiniz. İşe ilişkin bilgilerin yanı sıra birçok seçenek var. Bu el sanatları, herhangi bir iç mekanın vurgusu olabilir. Bize hediye için bir şeyler yapalım. Sonuçta, elle yapılan bir hediye çok daha değerli ve pahalıdır. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Mantıksal ve soyut düşünme, el hareketliliği geliştirir
 • İçini dekore edebilir, kendi ellerinle hediye yapabilirsin.
 • Ana sınıf kümelerinin varlığı
eksileri
 • Özel aletler
 • erişilmezlik
 • Çalışma zamanı
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn