İç Mekan Tarzında Mutfak Avizeleri (255+ Fotoğraf). Hangisini seçmeliyim?

Mutfaktaki avizeler odanın işlevselliğini yitireceği iki temel işlevi yerine getirmelidir. Ne tür? Öğrenmek için okuyun.

İnanılmaz görünüyor, ancak mutfaktaki avizeler alanı tanınmayacak kadar dönüştürebilir! Kendiniz görün.

İçerik:

Mutfak aydınlatması, rahat bir pişirme için temellerin atılmasına yardımcı olur. Mutfağa çok fazla para harcamadan tazelenmek istiyorsanız, armatürü güncelleyin, odayı odak noktası haline getirin - genel tasarımı iyileştirir ve problemi uygun aydınlatma ile çözer.

Avizeler sadece yemek odaları için değildir. Mutfak merkezi olduğundan evsadece yemek pişirmek ve depolamak için değil, ailenizle birlikte yemek yemek ve zaman geçirmek için de ana yerdir. Böyle bir ortamda, iyi seçilmiş bir avize yalnızca tasarım hakkında açıklama yapmakla kalmayacak, aynı zamanda gerektiğinde iyi miktarda ışık sağlayacaktır.

Avize almadan önce nelere dikkat etmeliyim?

Boyunu düşün tavan. Avize büyük olasılıkla mutfağa odaklanacak. Alçak tavanlara sahipseniz, daha kısa ve daha geniş bir şey takabilirsiniz. Yüksek tavanlara sahipseniz, daha dar ve uzun avizeler için bir fırsat vardır.

Mutfak lambaları, konforlu pişirme için temellerin atılmasına yardımcı olur

Mutfak lambaları, konforlu pişirme için temellerin atılmasına yardımcı olur

Seçim, evinizin estetiğine ve çalışacakları alan miktarına bağlı olacaktır. En uygun seçeneği bulmak için uygun bir avizenin boyutunu, yüksekliğini, genişliğini, derinliğini ve ağırlığını (tavanın destekleyebileceğinden emin olmak için) belirlemek için mutfağınızı doğru bir şekilde ölçün.

Ardından, mutfak dekoruyla birleştirilecek tonlar, renkler ve işlevler için seçenekleri iyileştirin. Ne kadar parlak olacağını görmek için bir avize yakmayı düşünün.. Avize yeterince aydınlık değilse, başka bir seçenek düşünebilir veya bir duvar apliği veya yerel aydınlatma sistemi şeklinde ek aydınlatma ile kendi mutfağınızı ekleyebilirsiniz. dolapları.

Mutlaka tüm mutfağın stili için bir avize seçin.

Mutlaka tüm mutfağın stili için bir avize seçin.

Olduğu büyük mutfaklarda masa üstü Mutfağın ortasında (örneğin bir mutfak adası), bu alandaki avizenin tasarımını düşünmeniz gerekir.Çoğunlukla geniş ve yuvarlak olan geleneksel avizelerden ve lambalardan uzaklaşarak, standart dışı çözümlere bu adanın çevresine uyacak yollar şeklinde bakın. Veya, daha büyük bir aydınlatma armatürü yerine bir dizi mini lamba askısı asmayı düşünün.

Aynı ışık akısına ulaşacaksınız ve mini kolyelerin görsel algı ile nasıl oynadıklarına şaşıracaksınız. Son olarak, tavanda yeterli alan bulunduğunda, mutfaktaki boğucu havanın dolaşımına yardımcı olmak ve alternatif bir ışık kaynağı olarak hareket etmek için tavan fanı düşünün.

Geleneksel mutfak avizelerinden ve lambalardan uzaklaşmaktan korkmayın.

Geleneksel mutfak avizelerinden ve lambalardan uzaklaşmaktan korkmayın.

menüye dön ↑

Avize nerede olmalı?

Avizenin bulunduğu yerin seçimi mutlaka tavanın ortasına monte edilmeyi bırakmaz. Bu pozisyondan emin değilseniz, uzatma kablosu ve elektrikçi ile değiştirin.

Aydınlatmanın uzaya yerleştirilmesi için yer seçimi çok önemlidir, çünkü bu karar dekorun başarısına veya başarısızlığına bağlı olacaktır. Odanın neresinde daha fazla ışığa ihtiyacınız olduğunu ve nerede daha az olduğunu düşünün.
Aydınlatma için doğru yeri seçmek önemlidir.

Aydınlatma için doğru yeri seçmek önemlidir.

Aydınlatmak istiyorsan masa, üstündeki avizenin yerini düşünün. Tablonun uzunluğu izin veriyorsa, tablonun üzerine, aralarında en az 60 cm boşluk bırakılarak birkaç avize takın.

menüye dön ↑

Hangi avizeyi seçmeliyim?

Aydınlatmanın dekoratiften daha işlevsel olduğu mutfakta, avize bu alanın tarzını tanımlamaya yardımcı olmak için mükemmel bir seçenektir. Modern mutfak avizeleri, oda tasarımının estetiğine dikkat çekmek için iyi bir yoldur.

menüye dön ↑

Geleneksel tarzı

Geleneksel ev dekoru, odada veya evde istedikleri hissine bağlı olarak, farklı insanlar için farklı anlamlara gelebilir. Örneğin, geleneksel dekor resmi veya gayri resmi olabilir. Genel olarak, geleneksel ev dekoru, odaya “rahat” bir his vermek için kullanılır.. Bu, zerafet ve elverişli gelişmeler olmadan, sıcak toplantılar için odaya bir bakış.

Bu tasarım sıcak aile toplantıları için çok uygundur.

Bu tasarım sıcak aile toplantıları için çok uygundur.

Bu stil genellikle gibi zengin odunsu tonları içerir.:

 • kiraz;
 • akçaağaç;
 • maun.

Ayrıca kemerler, gömme dolaplı sütunlar ve kemerli mobilya parçaları gibi zarif mobilyalar, kavisli ayaklı masalar gibi mimari detaylara sahiptir.

Bu nedenle, lamba tasarımınızı tamamlamalıdır.. Geleneksel mutfaklar, yemek masasının üstünde, adanın üstünde, odanın ortasında ya da herhangi bir kombinasyonu ile yer alan avizelerle harika görünüyor.

Bazı insanlar aydınlatmayı sadece geleneksel değil, bazı modern unsurları geleneksel görünüme getiren endüstriyel tarzda da kullanan bir geçiş tarzında kullanırlar: Bu tasarım aynı zamanda "kentsel" olarak da adlandırılır. Her ikisi de, sevdiğiniz görüntüden çok uzaklaşmadan geleneksel tarzınıza taze bir görünüm kazandıracak.

Geleneksel mutfaklar, yemek için masanın üzerine yerleştirilmiş avizelerle harika görünüyor.

Geleneksel mutfaklar, yemek için masanın üzerine yerleştirilmiş avizelerle harika görünüyor.

Aşağıda, ilham kaynağınız için sıradışı bir aydınlatma tasarımına sahip geleneksel mutfaklardan birkaç örnek yer almaktadır.

menüye dön ↑

Modern tarzda

Modernist tarzdaki avize, lüks hissi katma yeteneğine sahiptir. İyi seçilmiş bir mutfak yemek masası veya ada, ekstra parlaklık katmanın ve konukları etkilemenin harika bir yolu olacaktır. Tamamen işlevsel aydınlatma şekillerinden farklı olarak, avizeler odanın gerçek karakterini ifade etmek için tasarlanmıştır.

Ancak dekoratif bireyselliğe ek olarak, modern avizeler, özelleştirilebilen ve isteğe bağlı olarak özel bir alana yönlendirilebilen geniş bir aydınlatma işlevselliği sağlar. Diğer lambalar, mobilyalar ve pişirme gereçleri ile birlikte iyi tasarlanmış ve dekore edilmiş bir oda yaratmanın keyfini çıkaracaksınız.

menüye dön ↑

Provence tarzında

sihirli Provence yaşam tarzının sadeliğinde yatmaktadır. Bu pastoral kırsal alanda, yüzyıllarca mükemmel bir şekilde korunmuş ve köklenmiş antik stili hissedebilirsiniz. Eve küçük bir Provence ışığı getirerek, mekanınızın anında ünlü Fransız köyünün ruhunu yakaladığını göreceksiniz.

El lambalarını taklit eden avizeler burada en uygun olanıdır. şamdanlar. Üç elektrikli mum içeren model, mütevazı büyüklükteki mutfak ve yemek odaları için kompakt bir boyuta sahiptir. Provence tarzında avizelerBu, farklı uç ve lamba şekilleri olan kavisli "dalların" uzandığı bir başka zarif merkezi saptır. Renk pasteldür, ılık ve hafif bir "sarılık" ile. Mağazaların parlak cilalı pirinç ile birçok modeli var.

menüye dön ↑

Klasik mutfakta

Klasik avize, bükülmüş fırçalar, parıltılı kristaller ve büyüleyici antika unsurlarla belirlenir. Bu modeller Viktorya dönemi mirasından ilham alıyor, işlevsel lambalardan ziyade sanat eserleri gibi, ancak pratikte ikincisinden daha düşük değil.

Aynı zamanda, farklı trendlere karşılık gelen, ancak her zaman onları ayıran romantik ve zarif özelliklerini koruyan Venedik ve Murano cam avizeleri de içeriyor.

Yeni bir eğilim, bu lüks görüntüleri geleneksel çevremize entegre etmektir.

Muhafazakar renkler, ahşap unsurlar, çeşitli hoş kıvrımlar sayesinde klasik avizeler hemen hemen her mutfak için uygundur.
menüye dön ↑

Aydınlatma fikirleri

Doğru aydınlatma, birden fazla parlaklık düzeyi sağlayabilir, daha küçük mutfakları büyütebilir ve ruh halini ve hissini önemli ölçüde değiştirebilir. Rahat bir atmosfer yaratmanın yanı sıra, yeterli aydınlatma için görevler sağlayacak planı takip etmek önemlidir.

Mekanı tasarlarken, mutfak aydınlatması bazen son husus olabilir, ancak mutfağın iyi görünmesi ve çalışabilmesi için mekanın doğru şekilde aydınlatılması gerekir. Uzmanlar oybirliğiyle yeni bir aydınlatma düzenine karar vermek için en iyi zamanın gerçekleştiğine inanıyorlar. planlamamutfak çizimleri yaparken. Kapsamı daha sonraki bir tarihte bırakırsanız, bu sınırlı yeteneklere neden olabilir.

İyi bir mutfak aydınlatma sisteminin en az iki elemente ihtiyacı vardır: güvenli pişirme ve pişirme için görev alanının aydınlık, sessiz aydınlatması, ayrıca bir ruh hali yaratmak, mimari özellikleri vurgulamak ve odanın daha ilginç olmasını sağlamak için atmosferik aydınlatma. Aşağıdaki seviyeleri göz önünde bulundurmak gerekir:

 • yerel aydınlatma Dolapların üzerindeki lambalar, doğrudan ocağın yukarısında bulunur, lavabo ve bir kesme tahtası aydınlık ve odaklanmış bir iş yeri sağlayacaktır. Lambaları kabinin ön kenarına mümkün olduğunca yakın yerleştirdiğinizden emin olun, aksi takdirde sadece çalışma yüzeyinin arka tarafını aydınlatacaksınız;
 • genel aydınlatma Daha konforlu bir ortam için, tercihen anahtar tıklandığında ekipman farklı yoğunluklar yaratırsa, ayrı olarak düzenlenen aydınlatmayı düşünün;

 • duvar ışıkları ve örümcekler rekreasyon alanlarında doğru atmosferi elde etmek için ince arka plan aydınlatması ekleyecektir;
 • vurgu aydınlatması. Vurgu aydınlatması gözü odadaki ilginç yerlere yönlendirir. Bir mutfak adasının tabanına gömülü olan lambalar veya ışıklı bir yol, zeminde yumuşak bir parıltı verir ve bu da “yüzen” bir nesne izlenimi yaratır. Adadaki masa örtüsünün kenarındaki LED lambaların yerleştirilmesi, özellikle orada bar tabureleri varsa, çok çekici bir ortam yaratır.

APC

Mutfak aydınlatma fikirlerini sergileyen pencere galerimize göz atın.

menüye dön ↑

Askıya alınmış avize

Sarkıt avizeler, geniş alanların aydınlatılması ve dekoratif çekiciliği sağlamak için dişli bir zincir kullanarak ya da askılı bir kolye kullanarak tavandan sarkan sarkıt lambalardır.Geleneksel olarak, bu tür lambaların birkaç ampul kademesi vardır ve çoğu zaman güzel kristal prizmalara ve ışığı kırmak için şekillendirmeye neden olurlar. Masanın üstündeki boşluğu doldurmak için yemek alanının üstüne asın:

 • Klasik kristal avizeler fikrini seviyorsanız, yemeğinizi ve konuşmacılarınızı aydınlatmak için yüksekliği ayarlanabilir bir versiyon bulabilirsiniz;
 • zarif bronz ve pirinç modeller modern bir görünüm sağlar;
 • dekoratif unsurlara sahip modeller klasik ve klasik görünebilir.

Avizeler yanlarında kesin bir lüks ve gelenekçilik duygusu getirmesine rağmen, bugünün stilleri geniş bir form ve dekorasyona sahiptir ve neredeyse her dekor düzenini tutabilir. Örneğin, bu retro-ilham topları ve yüzyılın ortalarında tarzında geometrik detaylar. Modern avizeler genellikle endüstriyel, Asya tarzında yapılmış, tek tek bir yapıdır ve tavandan sarkan avizeler “galeriler” denilen gruplar halinde popülerdir.

Murano askılı cam avizeler, uyumlu şekilleri sayesinde hem küçük hem de büyük alanları süslemek ve değerlerini artırmak için önemli olan popülerdir.Tavana yakın aydınlatmanın aksine, sarkıt aydınlatması daha önemli görsel efektler oluşturabilir.

menüye dön ↑

Tiffany Avizeler

Klasik stille avizeler klasik tarzda vitray pencereli "Tiffany" ile iç mekanlara eşsiz bir görünüm kazandırıyor. Sıcak ışıltısı zengin yeşil, pembe ve kahverengi tonlarıyla oynuyor ve 19. yüzyılın sonları ve 20. yüzyılın başlarını kapsayan bir sanat eseri gibi görünüyor. Tasarım fikri, doğal çayırların büyüsünden ve yatay çizgilerinden ilham aldı. Bu nedenle, çoğu yapı bu estetiğin yankılarına sahiptir ve bu da çevredeki dünyanın güzelliğini ortaya çıkarmaktadır.

Onlar, o dönemin evlerinin eşsiz mimarisini yansıtan bitkileri, böcekleri veya temel geometriyi içeren tasarım motiflerini sunarlar. Vitrayın tasarımına bakılmaksızın, hepsi küçük bir parıltı sunar ve anında odayı samimi ve rahat hissettirir.

Tablonun üstünde

Masalar genellikle bu avize için en belirgin yerlerden biridir, ancak Tiffany aydınlatma mutfakta da merkezi bir yerde harika görünebilir. Bu aydınlatma tarzı çok popüler olduğu için Tiffany, mutfak adaları ve yarımadalar için uygun olan askıya alınmış bir form üretmeye başladı.Ayrıca, Tiffany tarzında modern bir aydınlatma var, ruh halini yansıtan ancak yenilenen ve modern bir tarz.

Tiffany mutfağın merkezinde harika görünecek

Tiffany mutfağın merkezinde harika görünecek

Bu stille düzgün bir şekilde dekore edilmiş mutfak, asil renkte ahşap mobilyalar, halı ve tekstil ürünlerinde doğadan ilham alan motifler, "bit pazarı" tarzında birçok aksesuar anlamına gelir.

menüye dön ↑

Jacqueline Avize

Görme düzeyinde, Jacqueline yüksek konfor sağlar ve tüm güzellik severlere uyacaktır. Bu lamba, takı cam boncuk ve pirinç ile antika kaplama sayesinde, alanı ışıltı ile dolduracak.

Tasarımı, merkezi bir vurguya göre düzgün şekilde basamaklanan dekoratif boncuk dizilimlerinden oluşur. Yarı saydam yüzey (ve boncukların kendileri), dinamik, titreyen bir modda ışığı filtrelemeyi kolaylaştırır, böylece bir ortamın yanı sıra çevre alanın aydınlatılmasını sağlar.

Sarkıtlar, avizeler, zemin lambaları ve dış mekan aydınlatması dahil her lamba, doğal malzemeler ve benzersiz bir el yapımı kaplama ile kalıcı bir etki bırakan benzersiz bir görünüm ve atmosfer yaratır.
menüye dön ↑

Örümcek Lambaları

“Örümcekler” bize batıdan gelen, insanların kendi elleriyle yapılan projelere bağımlı oldukları, isimlerini montaj yönteminden alan karakteristik kolye modelleri icat eden endüstriyel bir stildir: sonunda bir ampul bulunan tel ortada tutulduğunda ve duvara sabitlendiğinde Bir avize şeklinde, böylece böyle bir kablo demeti bitmiş ürün gerçekten bir örümcek şekline benzer.

Bu modelleri kendiniz yapmak kolaydır, ancak yüksek gerilime dikkat edin - elektrikle herhangi bir çalışmaya başlamadan önce dairenin tamamını elektrik kaynağından ayırmanız gerekir, aksi takdirde bu fikir hayati tehlike oluşturur.

Bu tür bir proje, endüstriyel ve Loft tarzı mutfakların yanı sıra yaratıcı ve yaratıcı motifler içeren herhangi bir alanda bulunan mutfaklar için uygundur.

menüye dön ↑

Ayar yüksekliği

İç tasarımcılar arasında, orantı ve uyum gereksinimi tarafından belirlenen ortak bir kural, asma avizeleri tavan ile zemin arasındaki mesafenin en az dörtte biri kadardır. Bu, örneğin, 4 metre yüksekliğinde bir odada avizenin tavandan bir metreden daha az askıya alınmaması gerektiği anlamına gelir. Tabii ki, zevkinize ve yaratıcılığınıza göre bu kuralın istisnaları olabilir. Ancak verdikleri ipuçlarından biri, asılı avizeyi geçit yollarına asmak için değil, nesnenin yüksekliğinden 20 cm daha uzun olsa bile insanlar eğileceği için bir engel olmayacak.

Kurulu
Avize masanın üzerine asarsa, masanın üstünden en az 90 cm uzakta tutulmalıdır.

Avizeyi nereye yerleştireceğinize ve hangi yüksekliğe koyacağınıza karar vermeniz gerektiğinde, mesafeyi en iyi şekilde ayarlamak ve farklı bir bakış açısına sahip olmak için diğer kişiden size yardım etmesini istemeniz gerekir.

menüye dön ↑

Kara Şamdan

Hiçbir şey siyah bir avize kadar daha cesur bir ifade vermez. Regal, kendine güvenen ve son derece şık olan siyah, tüm tasarımı tek dokunuşla yükselten renktir.İşte siyah avizeleri süslemek için bazı ipuçları:

 • basit, geniş formlar abanozda büyüleyici görünür;
 • karanlık lambalar dikkat çektiğinden, objenin hala büyük bir görsel etki alacağından ölçeği aşağı çekerken bir hata yapmak daha iyidir;
 • siyah Neredeyse tüm renklerle iyi bir şekilde birleştirilmiştir, ancak ürünün organik görünmesini sağlamak için, siyahın en az bir veya iki diğer elementiyle tamamlanması daha iyidir.

Siyah, tüm tasarımı tek dokunuşla yükselten renktir.

Siyah, tüm tasarımı tek dokunuşla yükselten renktir.

Karanlık bir avizenin mekanınızı nasıl değiştirebileceğini seveceksiniz, sadece tarzınızı tamamlayacak bir görüntü seçin.

menüye dön ↑

Kendin yapabileceğin 16 ilginç avizeler projesi

Plastik ve diğer atıklar çevre için büyük bir sorundur, çünkü herkes işleminden endişe duymaz ve sonuç çevre için oldukça zararlıdır. Bu nedenle, işi zevkle birleştirmek için mutfak aydınlatması için bu standart dışı çözümleri sunmak istiyorum.

Eski şişelerden nasıl güzel ve kullanışlı bir sanat eseri elde edebileceğinize dair mükemmel örneklerden ilham almak için bu fotoğraflara bakın. Günlük, unutulmuş bir nesneyi almak ve onu yeni, heyecan verici ve çoğunlukla kârlı bir şeye dönüştürmek konusunda gerçekten özel bir şey var.

menüye dön ↑

Plastik kaşık lamba

Tasarımcı Yaroslav Olenev, bu model için Future Now dergisinin ekoloji ve tasarım sektörünün galibi ilan edildi. Bu, dondurmadan, piknikten bolca bırakılan tabakları tekrar ele almanın gerçekten yaratıcı bir yoludur, bu yüzden onları atmak yerine kurtarmaya başlayın.

Plastik kaşık seçeneği

Plastik kaşık seçeneği

menüye dön ↑

Cupcake fener

İki kuruşa benzeyen meşhur "Ikeevsky" kağıt fenerlerini hatırlıyor musunuz? Onlara sahip olsaydınız, deliklerin ne kadar kolay olduklarını bilirsiniz - bir garip dokunuş bir delik oluşturmak için yeterliydi. Ancak, bu zarif küçük şeyleri bırakmak yerine, şimdi onu eşsiz bir kek fenerine dönüştürebilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan yapıştırıcı ve kekler ve tamamen yeni ve sıradışı bir şey elde edersiniz.

menüye dön ↑

Yıldız fener

Eski, yırtık kağıt feneriniz için başka bir harika kullanım: aslında biraz sarkıt gibi olan yıldız ışığı. Tek ihtiyacınız olan:

Projenin yapılması özellikle zor, ancak sonuç buna değer.

menüye dön ↑

Plastik avize

Plastik şişenin dibine kesildiğinde beklenmedik bir desen göreceksiniz. Güzel çiçek tasarım! Bu avizeyi yapmak çok kolaydır: tek yapmanız gereken plastiğinizi kesmektir. çiçekler ısıtılmış olta veya normal bir bıçak kullanarak.Kendi yaratıcılığınız için de çok fazla alan var: İstediğiniz herhangi bir şekli oluşturabilirsiniz, böylece gerçekten eşsiz bir yeniden tasarlanmış avize elde edebilirsiniz.

menüye dön ↑

iplik

Bu seçenek, duvarlarda çarpıcı gölgeler oluşturur.

Bu seçenek, duvarlarda çarpıcı gölgeler oluşturur.

Bu, en komik projelerden biri olmasına rağmen, yapışkanın kendisiyle ve çevresindeki yüzeylerle bulaşma olasılığı yüksek. İpliği duvar kağıdı tutkalı veya PVA ile karıştırın, büyük, şişirilmiş bir balonun etrafına sarın ve sonra balonu patlatın. toptop kurur kurmaz. İplik yuvarlak şeklini koruyacak ve size karmaşık bir ağ deseni verecektir. Ayrıca duvarlara çarpıcı gölgeler atıyor.

menüye dön ↑

Dantel Abajur

Bu abajurun yöntemi ve konsepti temelde iplik durumunda olduğu gibidir. Sadece bu durumda balonu örülmüş peçetelerle kapatırsınız (anneniz veya büyükanneniz dolabın içinde olabilir).Isı tutkuyu eritmeyecek şekilde enerji tasarruflu bir ampul kullandığınızdan emin olun.

menüye dön ↑

Şarap Mantarı Avizesi

Eğer şarabı seviyorsanız, o zaman bu sizin için bir fikir. Yakında eski bir fanınız varsa, onu sökebilir ve fan ızgarasını mantarı asabileceğiniz bir başlangıç ​​noktası olarak kullanabilirsiniz. Eğer sahip değilseniz ve özellikle kullanılmış bir fan almak istemiyorsanız, dayanıklı teli yuvarlak, hatta kare şeklinde bükerek kullanabilirsiniz.

Şarap Mantarı Modeli

Şarap Mantarı Modeli

menüye dön ↑

Şarap şişesi avize

Boş şarap şişelerinin layık bir kullanımını bulmak için bu projeye dikkat edin. Bunun gibi bir tasarım perakende mağazalarda çok pahalıya mal olmamakla birlikte, para biriktirmek ve daha da önemlisi, yaptığınız işten memnun kalmak için kendiniz yapmak kolaydır.

menüye dön ↑

Ahşap kaplama

Bu sıkıcı bir asma lamba için harika bir modern görünüm. Çok fazla aksesuara ihtiyacınız yok ve nihai ürün bir moda dergisinden geliyor! Böyle hafif bir malzeme ile, daha muhteşem bir şey yapmak istiyorsanız daha da büyük bir şekil elde edebilirsiniz. Formu sabitlemek için bir zımba kullanın.

Olağandışı ahşap kaplama seçeneği

Olağandışı ahşap kaplama seçeneği

menüye dön ↑

Aydınlatma armatürleri

Bu, çalışma alanınızın üzerindeki mutfak için bir proje: eski peynir rendeleri. Geri dönüşüm konusunu korumak istiyorsanız, ucuz rende satın almak yerine, arkadaşlarınıza size verecek eski belgeleri olup olmadığını sorabilirsiniz. Ahşap kirişe sabitlemek için tutamaklardan bir delik açmanız yeterlidir.

menüye dön ↑

Kalay gölge

Sık sık soda içiyorsanız, şişe açacaklarını parlak, çekici bir lamba gölgesine dönüştürmek için tasarruf etmeye başlamanız gerekebilir. Ne kadar monte edeceğinize bağlı olarak, bir masa lambası için kük veya kolye / tavan aydınlatması için büyük yapabilirsiniz.

Kutularını aydınlatma

Kutularını aydınlatma

menüye dön ↑

Eski bir fikstürü uygun bir yöntemle güncelleme

Tabii ki, her zaman sıfırdan tamamen yeni bir görüntü oluşturmanız gerekmez.Etrafınızdaki mevcut nesnelerde yeni bir yüz bulmaya çalışın. Zaten sıkılmış düzenli bir Ikea ferforje avizeniz varsa, daha parlak, daha nötr, daha doğal bir sürüm elde etmek için jüt içine sarın.

Jüt kullanarak güncellenmiş lamba

Jüt kullanarak güncellenmiş lamba

menüye dön ↑

Masa tenisi topu lambası

Hiç kimse parlak, güzel, modern lambanızın gerçekten sprey boyalı pinpon toplarından yapıldığını tahmin edemez! Özellikle çocuklarınız varsa, yemek alanı üzerinde harika görünecek. Veya yemek odanıza uygun herhangi bir renk tonunu seçebilirsiniz.

menüye dön ↑

Boncuklu avize

Bu tür boncuklu avizeleri seviyoruz, çünkü büyüleyici ve zarif görünüyorlar. Onların tabanı aslında asılı bir tel sepet, ve boncuklar Çin'den ucuz boncuklardır, üzerinde kendi zevkinize boya püskürtebilirsiniz.

Boncukların güzel versiyonu

Boncukların güzel versiyonu

menüye dön ↑

Şube avize

İnsanlar genellikle doğanın bize bedavaya verdiği güzel formları unuturlar. Küçük bir dikkat sizi orijinal bir avize olabilen bir ağaçtan yapılan inanılmaz bir dal şekli ile ödüllendirecek. Yapmanız gereken tek şey biraz temizlemek ve hafif ama parlak bir odak ışık kaynağı için etrafına çelenk ışıkları takmaktır.

Aydınlatma yaratmanın basit ama çok şık bir yolu

Aydınlatma yaratmanın basit ama çok şık bir yolu

menüye dön ↑

Meyve suyu paketlerinden ampul

Tasarımcı Ed Chew, paketlerde meyve suyunun büyük bir aşığıydı ve bu odada sadece bir sanat eseri olarak hizmet etmekle kalmayıp aynı zamanda açıldığında ilginç üçgen gölgeler yayan bu inanılmaz ışık kaynağını yarattığında bir sonraki seviyeye geçti. Ve yuvarlak bir şekle sokmak zorunda kalmazsınız, paketlerin ters çevrilmesi çeşitli olasılıklar için uygun olacak şekilde şekillendirilir.

Taze mutfak fikirleri

Bir avize seçimi

9 Toplam puan
Işık olsun!

Avizelerin seçimi birçok şeyi ve faktörü göz önünde bulundurmayı içerir. Boyut ve şekil de önemlidir. Odanın büyüklüğüne göre, ne görmek istediğinizi anlamanız gerekir. Yanılmamak ve mutfakta en güzel avizenin sahibi olmak için tercih ettiğiniz tüm nüansları size anlatacağız. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Güzel dekor
 • Modellerin büyük seçimi
 • Parlaklık renk çeşitliliği
eksileri
 • fiyat
 • Kısa ömür
 • Kurulum zorluk
 • Ayrılma zorluğu
 • dökümleri
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn