Apartman mobilyalarındaki küçük koridor nasıl donatılır? Güzel Modern İç Mekanlar (205+ Fotoğraf)

Koridor sayesinde konut ilk izlenimini yaratır. Oda sadece şık bir şekilde dekore edilmemeli, aynı zamanda konforlu olmalıdır. Maalesef, küçük bir koridorda rahat bir ortam yaratmak için birçok fırsat bulunmuyor. Ancak dekorasyon ve özel tasarım teknikleri için doğru malzemeleri kullanarak, her türlü kompakt odaya rahatlık vermek oldukça kolaydır.

İçerik:

Çoğu mekanik hasarı kabul eder.

Çoğu mekanik hasarı kabul eder.

Malzeme seçimi

Onarımları yapmadan önce, belirli bir ortam yaratmak için gerekli malzemeleri seçmelisiniz. stil ve belirli bir oda için uygundur. Öncelikle, alanı görsel olarak azaltabilen ve kurulum sırasında belirli bir alanı kaplayabilen kaplamaların kullanılmasından vazgeçmelisiniz (kabartmalı) taş, panelözel bir çerçeveye monte edilir).

Kayıtlar, dairenin içine uyumlu bir şekilde birleştirilmelidir.

Kayıtlar, dairenin içine uyumlu bir şekilde birleştirilmelidir.

menüye dön ↑

Duvar dekorasyonu

Duvar kaplama seçeneği - boya veya yapıştırma kullanarak Duvar kağıdı. Küçük odalar için bir renk paleti seçerken, birkaç nüansı düşünmelisiniz:

Dekorasyon için, geniş desenlere sahip olmayan açık tonları seçin.

Dekorasyon için, geniş desenlere sahip olmayan açık tonları seçin.

 • malzemeler açık renkler, pastel tonlarda (kahve, açık gri, sütlü, pudralı) seçilmiştir. Duvarda bir süs görmek istiyorsanız, küçük desenler veya geniş çizgiler tercih edilmelidir. Büyük bir desen odayı görsel olarak azaltır ve dar çizgiler onu “uzatır”;
 • duvarın altını koyu duvar kağıdı ve üst ışıkla süslemek, görsel alanı arttırmak için bilinen yöntemlere bağlanabilir. Ancak şimdi birçok üretici, organik olarak tonları ve desenleri ile birleştirilen özel duvar kağıdı tamamlayıcı koleksiyonları üretiyor. Ve orijinal malzemelerin seçimi, iç mekanı ilginç ve benzersiz yapabilir;
 • harika bir fikir - farklı duvar kağıdı ile duvarları yapıştırma. Bu şekilde, odanın geometrisini görsel olarak değiştirebilirsiniz. Bir kare odayı biraz uzatmak ve uzun bir koridoru genişletmek kolaydır (yatay çizgili duvar kağıdı dar bir duvara yapıştırılır). Kombinasyon seçiminde yanılmamak için, duvar kağıdı yoldaşlarının koleksiyonlarına atıfta bulunmak daha iyidir.

Kırmızı duvarın karla kaplı beyaz raflar ile parlak kombinasyonu

Kırmızı duvarın karla kaplı beyaz raflar ile parlak kombinasyonu

Yüzeylerin bakımı kolay olmalıdır, bu yüzden en iyi seçenek vinil veya dokunmamış duvar kağıdı olacaktır. Bu malzemeler küçük kusurları / düzensizlikleri mükemmel şekilde gizler ve bunlarla ilgilenmek kolaydır (nemli bir bezle silebilirsiniz).

Geometrik baskıya sahip duvar kağıtları şık görünür ve kişisel parlaklığınızı vurgular.

Geometrik baskıya sahip duvar kağıtları şık görünür ve kişisel parlaklığınızı vurgular.

Parlak efektli boyalar küçük odalarda iyi sonuç verir. Yansıma etkisinden dolayı pürüzsüz yüzeyler aydınlatmayı arttırır.

Tasarımınıza özgünlük katabilirsiniz:

 • şablonlar;
 • doku ve gölgelerin birleşimi;
 • parlak ve mat yüzeyler.

moda stippling alımı odaya vintage bir tarz verecek. Bunu yapmak için, cila, boya tabanındaki hafif dokunuşlarla uygulanır.

Duvardaki elbise askıları ile küçük koridor çikolata rengi

Duvardaki elbise askıları ile küçük koridor çikolata rengi

Dekoratif sıva ile şık bir görünüm verilebilir.

En popüler dekor türleri:

 • ipek sıva;
 • ağaç kabuğu böceği;
 • Venedik sıva;
 • kürk;
 • kadife sıva

Bu tür duvar dekorasyonu için yüzeyin dikkatlice hizalanması gerekmez. Bu dekorun özelliği, hacim kaybetmeyen dekoratif dokuların yer kaybetmeden oluşturulmasıdır. Malzemenin özel avantajı - sokaktan getirilen ve duvarlara biriken toz ve kir kolayca ve çabucak yıkanabilir.

Yer kaybetmeden hacimsel dekoratif doku oluşturun

Yer kaybetmeden hacimsel dekoratif doku oluşturun

Yaratıcı teknikler seçerken, uyum unutulmamalıdır - tüm yüzeylerin cilaları organik olarak birleştirilmelidir.
menüye dön ↑

Zemin kaplama

Dekoratif için zemin kaplama Özel gereksinimler, çünkü çoğu kir ve toz zemine yerleşmiş. Kaplama, yıkanması ve silinmesi kolay olmalı, yüksek derecede aşınmalıdır. Bu nitelikler:

 • laminat parke;
 • linolyum;
 • Seramik karo

Dairede birçok kiracı bulunuyorsa ve hayvanlar varsa, küçük bir koridorda bile bölgelerin yapılması tavsiye edilir.

Rustik tarzda bir odada hoş geldiniz işareti olan halı

Rustik tarzda bir odada hoş geldiniz işareti olan halı

Yakınında arsa kapılar en kirli bölge ve daha iyi yer seramik fayans veya koyu granit. Alanın bu seçenek imar edilmesi, koridorun diğer odalardan bölmeler / duvarlarla ayrılmadığı dairelerde en uygun olanıdır. Böylece kapının yanındaki alan çok fazla öne çıkmaz, odalarda ve benzer renklerin kapısında yer döşemeleri seçilir.

Zemindeki çapraz çizgiler küçük bir odanın alanını genişletir

Zemindeki çapraz çizgiler küçük bir odanın alanını genişletir

Dar koridorlarda, odayı görsel olarak genişletmek için döşeme enine yönde döşenir. Görme alanı eklemenin harika bir yolu, açık renkli malzemelerin seçimidir.

Bej tonlarının, açık gri tonların linolyumunun ve laminat taklit parkenin (kül, meşe) fayansı çok zarif ve güzel görünüyor.
Sarı duvar kağıdı ile country tarzı hafif ahşap zemin

Sarı duvar kağıdı ile country tarzı hafif ahşap zemin

Mükemmel performansın yanı sıra, zemin kaplaması için yüksek dekoratif gereksinimler uygulanır: kaplamanın ve desenin gölgesi, duvarların ve mobilyaların rengiyle organik olarak birleştirilmelidir. Duvar, tavan ve zeminin malzemeleri tek bir renk düzeninde eşleştirildiğinde bir kombinasyonun uyumlu olduğu düşünülür.

Harika döşeme bej veya gri tonlarına benziyor

Harika döşeme bej veya gri tonlarına benziyor

Renklerin bir kombinasyonu: Döşemenin rengi duvarlardan biraz daha koyu, tavan ise duvarlardan daha açık veya beyazdır. Birkaç monoton gamı ​​parlak bir dekorla inceltmek mümkündür - küçük renkli paspaslar.

Bir döşeme seçerken mobilya hakkında unutmamalısınız. Tonları birbirlerini uyumlu bir şekilde tamamlamalıdır. Tasarımcılar, mobilyalardan daha hafif tonlarda olan zemin malzemelerini seçmenizi önerir. Parlak kontrastlar dinamik görünüyor - ne zaman mobilya Yerden çok daha hafif. Gri veya açık kum tonlarındaki zemin kaplamaları, tüm renklerin iç kısımlarına mükemmel şekilde uyar.

Kontrastlı duvar renkleri ve beyaz karo zeminler

Kontrastlı duvar renkleri ve beyaz karo zeminler

menüye dön ↑

Tavan kaplama

Bir tasarım seçerek, tavan tasarımının görüşünü kaybedemezsiniz. Bazı tasarım püf noktaları küçük koridorlara görsel olarak yer eklenmesine yardımcı olacaktır. Oda düşükse, açık gölgeli veya beyaz materyallerin seçilmesi önerilir.Küçük yüksek koridorlara uyum ve rahatlık getirmek için tavan duvarlardan daha koyu renklidir.

Klasik tarzda koyu renk mobilyalarla döşenmiş aydınlık giriş holü.

Klasik tarzda koyu renk mobilyalarla döşenmiş aydınlık giriş holü.

Kaplama malzemeleri seçiminde maliyetleri, yüzey kalitesini ve koridorun şeklini dikkate alın.

Cheap bitirme seçenekleri
 • boyama - basit hazırlık çalışmaları (sıva ve yüzey tesviye) ile karakterizedir. Geniş renk yelpazesi sayesinde doğru tonu seçmek kolaydır. Gerekli renk yoksa, o zaman kendiniz yapmak kolaydır - birkaç rengi karıştırarak. Küçük koridorlar için, parlak efektli kompozisyonların seçilmesi daha iyidir;
 • dokunmamış veya vinil duvar kağıdını yapıştırırken, tamamen düz bir yüzey gerektirmez. Malzeme küçük hataları maskeleyecektir. Duvar kağıdının avantajı - renkler, dokular büyük bir seçim. Görsel olarak genişletme, resimlerin ruloların yapıştırılmasından kaynaklanabilir.

Tasarım seçeneği - PVC panellerin montajı

Tasarım seçeneği - PVC panellerin montajı

Yüksek tavanlı odalarda sorunlu tavan tasarımı - PVC panellerin montajı.

Malzeme avantajları kütlesi:

 • basit kurulum;
 • küçük ağırlık;
 • fiyat;
 • basit bakım

Bu tür tavanlar birkaç yıl dayanacak ve orijinal görünümlerini kaybetmeyeceklerdir. Parlak kaplama spot lambalarla desteklenirse, parlak yüzeyden yansıyan ışık odaya ek bir ışık verir.

Kar beyazı duvarlar ışığı yansıtır ve bu da alanı arttırır.

Kar beyazı duvarlar ışığı yansıtır ve bu da alanı arttırır.

Yüksek tavanlı küçük bir koridorda, çok seviyeli yapılar da organik bir görünüme sahip olup spot ışık kablolarının gizlenmesini mümkün kılar. Ayna yüzeyleri kullanıldığında ilginç bir yansıtıcı etki elde edilir. Asma tavanların parlak brandayla döşenmesi, küçük koridorlar sorununu da mükemmel şekilde çözer, ancak yüksek odalar için uygundur.

menüye dön ↑

Mobilya seçimi

Küçük bir odada yer kaybetmeden durumu yerleştirmek zordur. Bu nedenle, gerekli öğeleri seçmelisiniz, ki bunlar olmadan rahatlık yaratmak zordur:

Ayakkabı ve giysiler için orijinal köşe sandığı

Ayakkabı ve giysiler için orijinal köşe sandığı

 • ayakkabı saklamak için çekmeceli dolap / dolap Modeller doğrudan duvara monte edilebilir ve az yer kaplar;
 • Üst dolap öğeleri için askı, zemin olabilir veya duvara montaj seçeneği olabilir;
 • yanlış raflar Başlıklar ve çeşitli aksesuarların (anahtarlar, cüzdanlar, kartvizit sahipleri) depolanmasıyla mükemmel bir şekilde başa çıkacak;
 • Ayna, koridorun bir özelliğidir (caddeye çıkmadan önce görünüşünüzü kesinlikle değerlendirmek istersiniz) ve aynı zamanda odanın dekoratif bir öğesidir. En yaygın olarak, duvara montaj modelleri seçilir;
 • dolap Kompakt bir boyutta seçilir, ancak işlevsellik pahasına değildir. Bu nedenle, dar uzun koridorlarda geniş bir sığ derinlik modeli kurabilirsiniz ve kare koridorlar için model dar ve derindir.

Sarı halı ile kalın art nouveau dekoru

Sarı halı ile kalın art nouveau dekoru

Genellikle mütevazı bir büyüklükteki meydanda tüm gerekli mobilyalara uymaz. Bu gibi durumlarda, tasarımcılar çok işlevli bir mobilya (terlik depolamak için iç çekmeceli kabarık) seçmeyi veya gerekli ayrıntıları birleştiren ürünleri (aynalı bir dolap) kurmayı önerir.

Küçük bir koridorda bile bir elbise askısı ve kıyafetler için bir çekmece koyabilirsiniz.

Küçük bir koridorda bile bir elbise askısı ve kıyafetler için bir çekmece koyabilirsiniz.

menüye dön ↑

Bir gardırop nasıl seçilir?

Bazen koridorda bir dolap olmadan, özellikle küçük bir odalı bir dairede yapamazsınız. Ürün avantajları:

 • model çeşitliliği. Doğru boyutta, gölgeli, dizaynlı ve dolgulu bir dolap sipariş etmek kolaydır.Popüler köşe modelleri, az yer kaplayan ve "ölü" bölgeleri kullanan. Koridorda bir niş varsa, o zaman yerleşik bir dolap takmak daha uygun olur;
 • sürgülü kapılar - dar koridorlar için bir seçenek;
 • geniş malzeme ve fiyat yelpazesi seçimi. Talep üzerine, doğal ahşaptan lüks ve pahalı bir ürün koyabilir veya standart olmayan bir lamine sunta modeli alabilirsiniz.

Küçük bir odada yansıtılmış dolaplar hantal görünmüyor

Küçük bir odada yansıtılmış dolaplar hantal görünmüyor

Dolgu seçimine özel dikkat gösterilmelidir. Tavana kadar bir dolap seçilmesi tavsiye edilir - bu durumda, alan azami kullanılacaktır. Üst raflara mevsimlik eşya, altta ve ortada dış giyim yerleştirilmez.

En yaygın çelik trapez ve köşeli tasarımlar. Trapez dolapların temeli kapalı bir depolama bölümüdür:

 • giyim;
 • ayakkabı;
 • başlık.

Merkezi elemanın yanlarına, farklı şekillerde kullanılan ilave ağlar kurulur. Daha dekoratif değeri olan açık raflarda, hediyelik eşya düzenleyebilir, çerçeveye fotoğraf çekebilir, anahtarları yerleştirebilirsiniz. Ayrıca kanvaslarda giysi, çanta saklamak için kancaları sabitlemek kolaydır. Orta bölümün yanına rahat ve yumuşak bir koltuk koyabilirsiniz.

Tavana dolabın seçilmesi önerilir

Tavana dolabın seçilmesi önerilir

menüye dön ↑

Mobilya takımları

Üreticiler koridor modüler ve dolap mobilyaları için seçenekler sunar. Bir dizi farklı öğe oluşturmak için çok fazla zaman harcamak istemiyorsanız, vaka modeli seçilmiştir - çeşitli dolgular içeren tek parça bir yapı:

 • dolap;
 • ayakkabı çekmecesi;
 • aksesuarlar için raf.

Asıl mesele, kulaklığın küçük koridora sığmasıdır.

Orijinal duvar kağıdının arka planında uyumlu bir şekilde bir araya gelen modüler kulaklık seti

Orijinal duvar kağıdının arka planında uyumlu bir şekilde bir araya gelen modüler kulaklık seti

Alışılmadık bir düzen yerleştirme için ayar seçimi - modüler elemanların kazanılması. Bu kararla, koridorların daha az konforlu hale gelmemesi ve görsel olarak yer kaybetmemesi için işleri doğru bir şekilde düzenlemek önemlidir.

İyi bir seçim - dar ve yüksek elemanlar ve menteşeli parçalar (raflar, dolaplar).
Ayakkabılar için dar bir dolap ve duvar askısı yerden tasarruf etmenize yardımcı olur.

Ayakkabılar için dar bir dolap ve duvar askısı yerden tasarruf etmenize yardımcı olur.

Doğru mobilya yerleşimi yardımı ile küçük alanların sorunları tamamen çözülmüştür. Dikdörtgen bir koridorda, kare şeklinde bir alan görsel olarak göze çarpıyor, dışında bir dolap koymak öneriliyor ve mobilyaların geri kalanı “kare” içine yerleştiriliyor. Dar koridorlarda, geçişi mümkün olduğu kadar özgür ve rahat bırakmak için bir duvar boyunca nesneler yerleştirilir.

Sürgülü kapılı bir kabinin işlevselliğini korumak için derinlik en az 45 cm olmalıdır.
Küçük bir koridor için iyi bir fikir dar mobilya kullanmak olacaktır.

Küçük bir koridor için iyi bir fikir dar mobilya kullanmak olacaktır.

menüye dön ↑

Malzeme seçimi

Modüler ve dolap mobilyalarının imalatında ağırlıklı olarak sunta ve MDF, özelliklerle birlikte kullanılır.

Mobilyalar fazla yer kaplamamalı, ferah ve tüm dairenin içine sığmamalıdır

Mobilyalar fazla yer kaplamamalı, ferah ve tüm dairenin içine sığmamalıdır

Özel özellikler
 • Sunta - reçine ile karıştırılmış ahşap parçacıklarının sıcak preslenmesi ile elde edilen plakalar. Fiyatlardaki farklar, ancak düşük mukavemete sahip, nemden korkuyor ve yeniden vidalama yaparken vidaları zayıf tutuyor. Levhaların yüzeyi ahşabın dokusunu taklit edebilir;
 • MDF, yüksek basınçta kuru presleme ve farklı reçinelerle karıştırılmış ağaç talaşlarının sıcaklığında elde edilen bir tabaka malzemesidir. Ürünler biraz daha pahalıdır, ancak sağlamlıkları artar ve yüzey farklı malzemelerin (ahşap, metal, cam, mermer) dokusunu taklit edebilir.

Beyaz tuğla ve sarı mobilya - şık iki kişilik

Beyaz tuğla ve sarı mobilya - şık iki kişilik

Mobilya seçerken, cam veya metali taklit eden modellerin yüksek teknolojili veya minimalist tarzlara uyumlu bir şekilde uyduğunu dikkate almak gerekir. Ve zaten "ahşap" ürünler herhangi birini mükemmel şekilde tamamlarstilleri.

Mobilya, sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklı olmalıdır.

Mobilya, sıcaklık değişimlerine karşı dayanıklı olmalıdır.

menüye dön ↑

Aydınlatma tasarımı

Koridorlar doğal ışık kaynaklarına sahip olmadığı için odayı aydınlatma sorunu sadece lambalar ve armatürler kullanılarak çözülebilir. Rahat ve konforlu bir atmosfer yaratmak için, anları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Duvar aplikleri ile aydınlatma

Duvar aplikleri ile aydınlatma

Seçim yaparken dikkat edilecek noktalar
 • aydınlatma seviyesi diğer odalardan daha düşük olmamalıdır, aksi halde, bir odadan diğerine bir koridora taşınırken, göz daha fazla yük alır. Aynı tip lambaların (beyaz, sarı) seçilmesi de önerilir;
 • Loş bir koridorda çıkmadan önce görünüşün uygun şekilde değerlendirilmesi imkansızdır. Karanlık giriş holü de donuk bir görünüme sahip ve iç karartıcı bir izlenim yaratma yeteneğine sahip;
 • Enerji tasarruflu lambalar takarsanız, yeterli ışıklandırma çok pahalı olmayacaktır.
 • aşırı parlak ışık genellikle gözleri, özellikle de küçük bir koridorda ışık ve yansıtıcı yüzeylerin bolluğunu düşünürse tahriş eder;
 • Birkaç lambanın takılmasını sağlamak istenir. Kompakt odalarda bile, ışık odanın her yerine eşit olarak dağıtılmalıdır. Her zaman bir lamba her alanda düzgün aydınlatma sağlayamaz. Evet ve tek avize zaten bir şekilde donuk görünüyor ve modaya uygun değil.

Kabine ilave aydınlatma monte edilebilir

Kabine ilave aydınlatma monte edilebilir

Yerel ve genel aydınlatma

Buzlu bir kanopi veya spot ışık sistemi içeren geleneksel bir avize, ortak bir ışık oluşturur. Hoş bir dağınık ışık oluşturmak için, avizeler Işığı tavana yönlendiren buzlu gölgeli. Ve tavanın tavana yakın yerleştirildiği bir model seçin, aksi takdirde giysileri çıkarırken / giyerken yanlışlıkla dokunabilirler.

Tavan boyunca spot ışıkları mükemmel aydınlatma sağlar

Tavan boyunca spot ışıkları mükemmel aydınlatma sağlar

Beyaz / parlak bir yüzeyden yansıyan ışınlar odanın düzgün bir şekilde aydınlatılmasını sağlar. Bir nokta ışık yaparken, giriş kapısının yanına iki lamba yerleştirebilir ve gerisini tavanın tüm uzunluğu boyunca eşit olarak dağıtabilirsiniz.

Yaratıcı aydınlatma armatürü ve aydınlatmalı iki seviyeli tavan tamamen parlak bir ışık sağlar.

Yaratıcı aydınlatma armatürü ve aydınlatmalı iki seviyeli tavan tamamen parlak bir ışık sağlar.

Yerel aydınlatma ayrı bölgelerde yaratılır ve odanın geometrisini görsel olarak değiştirebilir. Veya bireysel ışıklar, iç kısımdaki bazı unsurlara dikkat çeker. Duvar aplikleri yaklaşık iki metre seviyesine sabitlenmiştir, böylece ışık doğrudan gözlerin içine düşmez. Tavan yönlendirmek için, tavan görsel olarak daha yüksek olacaktır. Ve dar bir koridorda yan duvarlar koridorun sadece bir tarafına monte edilir.

Lambayı aynanın üzerine asın

Lambayı aynanın üzerine asın

Aynanın yanında, lambalar kanvasın yanlarına veya üstüne simetrik olarak yerleştirilmiştir. Yumuşak, dağınık bir ışık yaratan, basit şekillerdeki gölgelere sahip lambalar tercih edilmelidir. Ayna kanadının üzerindeyse, mobilya saçaklarında lambaların bulunması arzu edilir.

Daha tanıdık bir seçenek - ışıklar aynanın her iki tarafında simetrik olarak düzenlenmiştir

Daha tanıdık bir seçenek - ışıklar aynanın her iki tarafında simetrik olarak düzenlenmiştir

Tasarım fikirleri sayesinde gün ışığının içine akmasını sağlayabilirsiniz:

 • gün boyunca cam iç kapılardan, odalardan gelen güneş ışığı ile aydınlatılacak;
 • LED şeridinin taban süpürgeliklerine monte edilmesi, özellikle merkezi aydınlatma gerekmediğinde geceleri uygun olan çevre biriminin işaretlenmesine yardımcı olacaktır;
 • Orijinal versiyon, bitişik odalardan gün ışığının koridoru doğal olarak aydınlatmasını sağlayan cam bloklardan yapılan bölümlerin montajıdır.

Modern tarzda tasarım daire. Bölme eksikliği bol miktarda doğal ışık verir.

Modern tarzda tasarım daire. Bölme eksikliği bol miktarda doğal ışık verir.

Lambaların doğru konumu, odanın eşit ve konforlu şekilde aydınlatılmasını sağlar. Duvarların aydınlatma ve ışık yüzeylerinin uyumlu bir kombinasyonu olan tavan görsel olarak küçük koridoru genişletiyor.

menüye dön ↑

Farklı tarzların içleri

Koridor, dairenin bir parçası ve aynı zamanda ayrı bir odadır. Bu nedenle, odanın tasarımında belirli bir stile uymak önemlidir.

Sıra dışı, yaratıcı koridor kayıtsız misafirlerinizi bırakmayacak

Sıra dışı, yaratıcı koridor kayıtsız misafirlerinizi bırakmayacak

menüye dön ↑

çatı katı

Çatı katı, geniş ve ferah odaların varlığıdır. Bununla birlikte, küçük bir odada, sınai doğaya ait bazı işaretler oluşturmak oldukça mümkündür. İç mekanın özelliği nesnelerle dolu alan değil. Bu nedenle, asgari durum kullanılır.

Çatı katındaki dairende bir ışık isyanı

Çatı katındaki dairende bir ışık isyanı

Tesisin ana dekorasyonu basit malzemelerle yapılmaktadır. Duvar dekorunda taş işçiliği kullanılmaktadır. Tuğlaları taklit eden dekoratif levhalar (tercihen beyaz) uygulayabilirsiniz. Çeşitli malzemelerin (sıva, boya) duvarlarının dekorasyonunda birleştirildiğinde görsel olarak bir odayı zon yapabilirsiniz.

Süpürgelik panoları, zemin veya duvarların gölgesiyle "birleşmelidir". Tavandaki beton dokusunun korunması tavsiye edilir, açık gri renkte boyayabilirsiniz. Aksi takdirde, küçük bir odada, beton yüzeyin doğal rengi iç karartıcı bir izlenim bırakacaktır.

Endüstriyel çatı

Endüstriyel çatı

Küçük bir serbest odada döşeme bir süs haline gelir, bu nedenle doğal ahşabı yer döşemesi olarak kullanmak daha iyidir.

Bu seçenek pahalı görünüyorsa, doğal ahşap dokusuna sahip bir laminat döşeyebilirsiniz.

Pürüzsüz bir yüzeye sahip ahşap / plastik mobilyalar iç mekanın endüstriyel tarzını vurgulayacaktır. Gereksiz bir dekor içermeyen küçük bir dolap, duruma organik olarak uyar. Orijinal metal (dövme) askı, dış giyimi rahatça asmanıza izin verir ve odanın orijinal dekoru haline gelir. Oymalı çerçevelerdeki aynalar bir rahatlık dokunuşu getirecek.

Metal askı ve çıplak tuğla - odadaki çatı stilini vurgulayın

Metal askı ve çıplak tuğla - odadaki çatı stilini vurgulayın

Genel aydınlatma lastik çerçevesine raflar veya lambalar düzenlenebilir. Metal veya mat şekilli mat tonlu duvar aplikleri aynanın yakınındaki alanı mükemmel şekilde aydınlatacak.

Mekanların dekorasyonunda temiz işaretler, reklam afişleri, duvar yazıları kullanılmıştır. Endüstri tarzı tasarımında kesin bir kısıtlama yoktur, esas olan, gösterişli ve lüks unsurlar olmadan, rahat ve sade bir atmosfer yaratmaktır.

Büyük ayna ve gardırop - pratik bir çözüm

Büyük ayna ve gardırop - pratik bir çözüm

menüye dön ↑

Sakin Provence

Bu stil daha popüler hale geliyor, ki bu şaşırtıcı değil. Şehir hayatının hızlı ritmi son derece yorucu ve evde rahatlamak istiyorsunuz. Ve hepsinden önemlisi, huzur atmosferi Provence tarzında yeniden yaratılabilir.

Terbiye için malzemeler doğal olarak veya doğal dokular taklit edilerek seçilir. Duvar veya tavan tasarımındaki plastik paneller kategorik olarak uygun değildir. Beyaz akrilik boya ile boyanmış tavan, iç mekanın sadeliğini vurgulayacaktır.

Geniş kalıplama, mütevazı hafif tavanı kusursuz bir şekilde süslemektedir.

Beyaz sıva veya nane, zeytin, kumlu tonları duvarlar için uygundur. Çiçek süsleme bir kartvizit tarzı olarak kabul edilebilir. Bu nedenle, küçük bir desene sahip duvar kağıdı duvarlara mükemmel bir uyum sağlar. Zemine doğal parke döşenmesi tavsiye edilir. Pahalı parkeye kabul edilebilir bir alternatif sıradan beyaz yıkanmış tahtalar olabilir. Düzgün dokuma halılar odaya parlak renkler getirecektir.

Daha popüler hale gelen yatıştırıcı tasarım

Daha popüler hale gelen yatıştırıcı tasarım

Rustik mobilyalar için bir askı, kompakt bir dolap ve küçük bir tezgah yeterli olacaktır. Ahşap bir çerçevedeki ayna, rustik atmosferi organik olarak tamamlayacaktır. Tahta nesnelerin dokusunun yaşlı bir görünüme sahip olması istenir. Metal ürünler düzgün bir şekilde sürtünme etkisiyle boyanmalıdır.

Rustik bir tarz için olmazsa olmaz bir unsur - küçük bir tezgah

Rustik bir tarz için olmazsa olmaz bir unsur - küçük bir tezgah

Dekorasyon aydınlatması için dövme abajurlu küçük avizeler takın. Duvar aplikleri mumlara benzeyebilir veya tekstil abajurlara sahip olabilir. İyi aydınlatılmalıdır, ancak ışık yumuşak ve dağınık olmalıdır. Seramik veya kil plakalar iç mekanı rahat bir şekilde dekore eder.

Bu tarzda dövme mobilyalar ve diğer dekoratif unsurlar kullanmaktan çekinmeyin.

Bu tarzda dövme mobilyalar ve diğer dekoratif unsurlar kullanmaktan çekinmeyin.

menüye dön ↑

Laconic minimalizm

Bu tarz tasarıma en uygun olanıdır.

Tasarımın ayırt edici özellikleri:

 • tek renkli renk aralığı;
 • çok işlevli ürünler;
 • dekor eksikliği;
 • Basit geometrik şekiller

Sadelik ve dekor eksikliği minimalizmin temel özellikleridir.

Sadelik ve dekor eksikliği minimalizmin temel özellikleridir.

Bir iç kullanım kayıt sırasında izin verilir:

 • gri;
 • siyah; beyaz;
 • kahverengi tonlar;
 • bazen krem ​​tonları.

Kontrastlı kombinasyonların kullanılması iç ifadeye etki eder: koyu zemin ve ışık duvarları asil ve katı görünür.

Kompakt duvarlı mini koridor ve çekmece sandığı hafif duvarlarla kontrast oluşturuyor

Kompakt duvarlı mini koridor ve çekmece sandığı hafif duvarlarla kontrast oluşturuyor

Duvar dekorasyonu sıva, duvar kağıdı (boyama veya tek renkli doğal ortam için) yapılır. Tuğla, beton, taş: doğal dokuya sahip malzemelerle yüzeyleri tasarlamak için izin verilir. Tavan sade bir şekilde boyanabilir ve yüksek tavanlı odalarda asma yapılar kullanmak uygundur. Zemin kaplaması için mantar, tahta ve fayans kullanın.

Depolama sisteminin rasyonel organizasyonu minimalizmin karakteristik bir özelliğidir.

Depolama sisteminin rasyonel organizasyonu minimalizmin karakteristik bir özelliğidir.

Mobilya, kompakt boyutta, basit anahatlarla yüklenir. cepheleri - cilalı ahşap. Çok işlevli ürünler memnuniyetle karşılanmaktadır, bu nedenle anahtarlıklı bir ayna ve şemsiye için bir stand veya eldivenler, eşarplar ve ayakkabılar için ayrı raflara sahip katı bir çekmeceli dolap kombinasyonu uygundur.

Basit geometrik şekiller, keskin dik açılar ve bu stildeki doğal çizgiler.

Basit geometrik şekiller, keskin dik açılar ve bu stildeki doğal çizgiler.

menüye dön ↑

Yüksek teknoloji

Bu iç mekana modernleştirilmiş minimalizm denebilir, bu nedenle bu eğilim de kayıt sırasında taleptedir. Yüksek teknoloji oldukça modern bir tarza sahiptir, bu nedenle yapay malzemelerin kullanımı memnuniyetle karşılanır ve cam ve metalin parlaklığı, kompakt odalara görsel olarak ışık ve alan eklemeye yardımcı olur.

Ayna ve şemsiye bölmeli küçük giriş holü

Ayna ve şemsiye bölmeli küçük giriş holü

Döşeme olarak kendinden tesviyeli zemin veya seramik fayans kullanılır. Duvarların cilalanması için uygun sıva, rafine beton dokusu.

Tarz, parlak renkleri ve optimum renkleri kabul etmiyor:

 • beyaz;
 • siyah;
 • gri tonları;
 • Metalik.

Tavanın parlak ve esnek olması istenir. Alan ve özgürlüğün etkilerini yaratacak yansıtıcı yüzeyler kümesidir.

Elbise askısını ayna ile maskeleyebilirsiniz

Elbise askısını ayna ile maskeleyebilirsiniz

Mobilya en işlevsel olarak seçildi. Bazı sandalyeler, tarayıcılar uygunsuz görünüyor, rahatlık için deri döşemeli küçük bir kabarıklık koymak daha iyidir. Buzlu camla mükemmel bir şekilde birleştirilen cepheler için pürüzsüz, parlak malzemeler seçilmiştir. Ayna yüzeyleri tarzı tamamlar.

Üniform bir aydınlatma, duvarlara yerleştirilmiş, dolaplara monte edilmiş küçük lambalardan oluşur.

Şık mobilyanın beyaz rengi parlak vurgularla vurgulanabilir.

Şık mobilyanın beyaz rengi parlak vurgularla vurgulanabilir.

menüye dön ↑

Rahat İskandinavya

Tarzın popülaritesi, iç mekandaki kuzey havasını yeniden yaratmak için harcanması gereken asgari araçlardan kaynaklanıyor.

Ayırt edici özellikler:

 • kolaylık;
 • yüzeyde hiçbir fırfırlar.
İskandinav tarzı doğal malzemeler ve ulusal kalıpları kullanın.

İskandinav tarzı doğal malzemeler ve ulusal kalıpları kullanın.

Yüzeylerin ana rengi (zemin, duvar, tavan) beyaz ve tonlarıdır (sarımsı veya grimsi). Duvarlar ve tavanlar için en çok yönlü tasarım beyaz yıkamadır. Bununla birlikte, bu malzeme işletme ve bakımda biraz kaprislidir (badana çabuk kirlenir ve yıkanamaz). Bu nedenle, yüzeyleri boyamak için izin verilir.

Bir döşeme tahtaları kullanmak için izin olduğundan, laminat parke, muşamba. Tek gereksinim, yüzeyin hafif ahşap bir dokuya sahip olmasıdır.

Duvarlar beyaz ve tonlarında dekore edilmelidir.

Duvarlar beyaz ve tonlarında dekore edilmelidir.

Mobilya için beyaz boya ile boyanmış veya hafif ahşap dokusu olan (karaçam, meşe, sedir) orta büyüklükteki nesneler seçilmiştir. Bazı şeyler yapay olarak yaşlanabilir. Oyma veya karmaşık bir dekor hoş geldiniz.

Bazı mobilya parçaları yarı antika bir efekt katabilir.

Bazı mobilya parçaları yarı antika bir efekt katabilir.

Dekor olarak, yumuşak cam veya seramik vazolar, siyah beyaz fotoğrafları sıkı çerçevelerde kullanabilirsiniz.Ayrı şeyler parlak vurgular olarak kullanılabilir - mavi veya açık yeşil renkte tekstil döşemeli küçük bir kabarık.

menüye dön ↑

Koridor - dairenin kalbi

Koridor, dairenin ve onun ayrılmaz bir parçasının işaretidir. Bu nedenle, tasarım uyumlu olarak dairenin içini tamamlamalıdır.
Tekstil döşemeli küçük bir yastıklı dışkı ve yün halı İskandinav cazibesi verecek

Tekstil döşemeli küçük bir yastıklı dışkı ve yün halı İskandinav cazibesi verecek

Alan bir çok şey içermelidir:

 • giyim;
 • sokak ve kapalı ayakkabılar;
 • küçük eşyalar için depolama sistemleri.

Ve hiçbir şey göz ardı edilemez. Bu nedenle, uyumlu ve işlevsel bir ortam oluşturmak için alanı uygun şekilde düzenlemek ve alanı görsel olarak genişleten renk aralığını seçmek gerekir.

Küçük bir koridoru nasıl donatmalı?

Tasarımın bütün nüansları

9 Toplam puan
Evin kalbi

Herhangi bir evin önemli odalarından birinde bir salon bulunmaktadır. Her zaman misafirleri karşılar ve eşlik eder. Bu nedenle, düzenlemesine dikkatle yaklaşmak gerekir. Gerçekten en alakalı bilgiyi bulmaya çalıştık. Okuduktan sonra, yorumlarınızı argümanlarla birlikte yorumlarda bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
10
şekerleme
 • Atmosferi evin her yerinden ayarlar.
 • Malzemelerin herhangi bir kombinasyonu
 • Kalın deneylerin uygulanması
eksileri
 • Yatırım oranı
 • zaman
Yorumunuzu ekleyin  |  Yorumları ve yorumları okuyun

1 yorum
 1. cevap Avatar
  Stroitelstvo.Guru 01.27.2018 00: 30'dan

  Kruşçev'deki giriş holü genellikle istenen mobilyaların yerleştirilmesinin ve bu odayı işlevsel hale getirmenin zor olduğu bir giriş kapısıdır. Bununla birlikte, yetkin teknikler sayesinde, Kruşçev'de küçük bir salon, fotoğrafın tasarımı, fotoğrafta dar bir şekilde gösterilen, şık, işlevsel ve özgün bir oda olabilir.

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn