Bir apartman dairesinde küçük bir balkon nasıl donatılır: Şık, Güzel, Pratik? 190+ (Fotoğraflar)

Ülkemizde küçük balkonlu daireler yaygın değildir. Ve bununla ilgili yapılacak hiçbir şey yok - küçük balkonlu eski vakfın evleri şık logolu yeni binalardan daha az değil. Ve insanlar da onlarda yaşıyor. Buna “çok” da girerseniz, pişman olmak ve öldürmek yerine, hayal gücünü gösterebilir ve önemsiz ve kullanışlı olmayan sıradan bir balkonu ilginç ve kullanışlı bir yere dönüştürebilirsiniz.

Bu makalenin içeriği:

Nereden başlıyoruz?

Buradaki ilk adım, balkonu uygun duruma getirmek:
 • temizlik. Tasarımın özelliklerine girmeden önce, tüm gereksiz şeyleri balkondan atmanız ve ihtiyacınız olan her şeyi başka bir yere koymanız gerekir. Örümcek ağlarını tavandan fırçalayın, zemini fırçalayın ve duvardaki tozu bir fırça ile fırçalayın.
 • değerlendirme. Balkonu boş ve temiz bırakarak teftiş etmeniz gerekir. Zeminin ve altındaki beton levhanın durumu nedir? Çatlaklar var mı, çöküyor mu? Duvarın durumu nedir? Kaplamalar normal mi, çatlak, delik ve benzeri kusurlar var mı? Tavandan ne haber? Akmaz, kafana düşmekle tehdit etmez mi? Ve tabii ki, peki ya pencereler? Hiç balkon var mı? Eğer öyleyse, yalıtım ile nasıl baş edebilirler?
 • tamirat. Tavan akıyorsa, mühürlenmesi gerekir. Döşeme çatlarsa, doldurmaları gerekir. Camlar ahşap ise ve dışardan hava üfleniyorsa, değiştirilmeleri gerekir.

Küçük bir balkonun tasarımı

Küçük bir balkonun tasarımı

Acil sorunlar çözüldüğünde, balkona kritik bir gözle bakıp durdurabilirsiniz. Bir dahaki sefere nasıl görmek istersin? İki çözüm var.

Balkon olabilir:
 • açık. Sıcak bir iklimde yaşıyorsanız (örneğin Krasnodar'da bir yerde) ve kar yağışı gibi doğal afetler yaşarsanız, cam parası için para harcayamazsınız. Daha sonra, kahve içebileceğiniz, yıldızlara bakabileceğiniz veya temiz havada okuyabileceğiniz balkonda bir gözlem platformu gibi bir şeyler düzenlemek mümkün olacaktır. Bu durumda, artık hiçbir şey yapmanıza gerek yok - temiz, koşullu bir düzende koymak ve stil hakkında düşünmek.
 • kapalı. Sibirya'da yaşıyorsanız ve kışın ekimde geliyorsa, tabii ki açık bir balkon size uymayacak. Çünkü bir adım daha gerek - ısıtmak için. Bunun için uzmanları davet edebilir, kışın bile sıcak ve rahat olduğu sürece kendi başınıza başa çıkabilirsiniz.

Kapalı seçenek

Kapalı seçenek

En çok neyi sevdiğinize, ne elde edeceğiniz sonucuna ve neden kullandığınıza bağlıdır.

menüye dön ↑

Açık balkon kullanımı

Açık balkonlarda, Paris ve Roma sokaklarını hatırlatan bir cazibe vardır. Onları üç ana alanda kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

Bahçe

Kendi küçük balkonunuzdaki küçük bir bahçe, her yaştan insan için çok rahatlatıcı bir hobidir. İçindeki çocuklar, bitkilerin yaşam döngüsünün nasıl göründüğünü açıkça gösterebilir, yetişkinler işten sonra rahatlayabilir, yaşlı insanlar, örneğin domatesler gibi büyümeye başlayabilir.

Keyifli bir konaklama için mükemmel çözüm

Keyifli bir konaklama için mükemmel çözüm

Açık balkondaki bahçe dekorasyonu, aşağıdaki unsurların varlığını ifade eder:
 • tencere. Üç çeşit var. Bunlar, fidelerin ekilebileceği dikdörtgen yapay yataklar veya tasarımı tadı için seçilebilecek klasik kaplar veya girişin iki tarafına asılabilen duvar kaplarıdır.
 • Pot tutucu. Balkondan bağlanır, dışarıdan - yerlerin geri kalanında herhangi bir bitki ekebiliyorsanız, çiçekler en iyi şekilde görünür. Aşağıdan, caddeden görülebilecekler ve harika görünecekler.
 • raf araçlar altında. Balkonda doğru yapmak daha iyidir - onlar için daireye gitmek her zaman uygunsuz olacaktır. Duvara bağlayabilirsiniz, ancak tadına bakmak için yere koyabilirsiniz.
 • Bitkiler kendilerini. Kural olarak, bunlar Rus iklimini iyi tolere eden ve kolayca tam bir mevsim yaşayabilir çiçek veya sebzelerdir. Balkonda kışın, özellikle dışarıda kışlamak için tasarlanmadıkları sürece bırakılmayacaklarını unutmayın. Sonuç olarak, ev önceden altlarında bir yer bulunmalıdır.

Çiçekli bitkiler çok zaman güzel

Çiçekli bitkiler çok zaman güzel

Bu balkon herhangi bir şık zevk gerektirmez. Duvarlardaki, zemindeki ve korkuluktaki boyayı yenilemek, kutuları dikkatlice çiçeklerle düzenlemek ve belki de boş bir koltuğa katlanır sandalye koymak yeterlidir. Daha fazla gerek yok - yeşillik kendisi çok güzel görünüyor, ek olarak süslemenize gerek yok.

menüye dön ↑

Dinlenme yeri

Açık havada bir bardak çay içmek, kahvaltı etmek ya da sadece oturup aşağıdaki yolculara bakmak her zaman keyiflidir. Ve hiç kimse her şeyi şık ve rahat bir şekilde açık balkonda yapmanıza engel olmaz.

Dinlenilecek bir yer ve bir fincan kahve

Dinlenilecek bir yer ve bir fincan kahve

Bunun için çok fazla sürmeyecek:
 • Oturma pozisyonu. Bir sandalye, kolay bir sandalye veya küçük bir sandalye olabilir. kanepe - Zevkinize ve meyilinize göre seçim yapabilirsiniz.
 • tablo. Kadehi nereye koyacağın. Herhangi bir olabilir, ancak küçük katlanır masalar genellikle balkonlara en uygun olanıdır.

Yere koyabilirsiniz mat, dirseklerin üzerine korkuluk üzerine bir tencere asın ve içine çiçek yerleştirin. Stilistik lezzetlere de özellikle ihtiyaç duyulmuyor - ihtiyacınız olan tek şey mobilyayı kışa sokmak.

Konfor için halı

Konfor için halı

Kurulu
Mobilya getirmek ve geri getirmek için zaman harcamak istemiyorsanız, vermek için tasarlanmış bir sandalye ve masa satın alabilirsiniz. Basit bir tasarıma ve güvenilirliğe sahip plastik veya metal olabilirler.

Açık bir balkonun ana avantajı ayrı bir oda olmamasıdır. Bir tarza göre döşenmesine gerek yok, çünkü konumu sayesinde iyi görünüyor.

Tencere üzerinde saksı kullanıyoruz

Tencere üzerinde saksı kullanıyoruz

Kapalı balkonlar başka bir konudur.

menüye dön ↑

Kapalı balkon kullanımı

Kapalı bir balkon, en küçüğü bile olsa, şık bir tasarıma, tasarım çözümlerine ve yaratıcı bir yaklaşıma ihtiyaç duyan ayrı bir odadır.

Tüm bunları sağlamak için yapılacak ilk şey, doğru stili seçmek. En sık kullanılanlardan birini uygulayabilirsiniz, ancak onlardan uzaklaşarak daha özgün bir şey bulabilir veya bulabilirsiniz.

Kapalı balkon tipi

Kapalı balkon tipi

menüye dön ↑

çatı katı

Yemek yiyebileceğiniz veya misafir alabileceğiniz bir oturma odası gibi bir şeye dönüşmeye karar veren küçük bir balkon için ideal çözüm. Rahat, güzel, ilginç hale getirmek için dar bir alan düzenlemenizi sağlar.

Çatı dekorasyonu aşağıdaki öğeleri gerektirir:

 • malzemeler. Çatı katının Amerika'da, insanların yaşamı için verilen fabrika tesislerinde ortaya çıkması durumunda, malzemeler uygun olmalıdır. tavan kirişli ışık. Dekoratif duvarlar tuğla (Eviniz aslen tuğla ise, daha iyisi), kısmen sıva yapabilirsiniz. Zemin üzerine beton bir şap bırakın veya betonun altındaki muşambayı örtün.
 • renk. çatı katı - bu gri beton, kırmızı tuğla, beyaz alçı. Ana renkleri arasında parlak renkler yoktur, ancak iyi karışırlar.
 • mobilya. Ortaya çıkan odanın oynayacağı rol ne olursa olsun, mobilya, deriye ve metalden yapılmalı, büroya benzemeli. İyi görünüyor bar sayacıBir pencere pervazından yapılmış, bar tabureleri ile. Daha da kötüsü yok - rahatça rahatlayabileceğiniz bir deri koltuk.
 • aksesuarlar. Aksesuarlar açık iletişimdir (bunu aklınızda bulundurun ve elektrik ilettiğinizde, birkaç kabloyu görünürde bırakın), duvardaki karmaşık grafiti, sahibinin tadını gösteren küçük biblolar. Taze çiçekler ekleyebilirsiniz.
 • ışık. Doğal ise tamamen açın. Yapay küçük spot ışıkları ile yapılmalıdır.

Çatı tarzı

Çatı tarzı

Tabii ki, bunun sonucunda ne olacağı açık alan, yüksek tavanlar, geniş odalar anlamına gelen “kanonik” çatı katından uzak olacaktır. Ama yine de muhteşem ve güzel olacak.

Kurulu
Evinizin geri kalanı klasik tarzlardan birinde yapılmışsa, sadece çatı katı tarzında bir balkon yapmayın. Çok güçlü uyumsuzluk olsun.
Balkon yaparken dairenin tarzına dikkat edin

Balkon yaparken dairenin tarzına dikkat edin

menüye dön ↑

minimalizm

minimalizm küçük bir balkon için mükemmeldir, çünkü alanı akıllıca kullanmanıza izin verir ve parlak renkler nedeniyle daha geniş görünür. Minimalizmin temel prensibi ılımlılıktır. Balkona bir şey konamazsa, onu koymak gerekli değildir.

Minimalizm tarzında

Minimalizm tarzında

Minimalist tasarım aşağıdaki gibidir:
 • malzemeler. Herhangi. Uygun hafif ahşap, ağacın altında ince plastik veya açık renkler. Fakat metal, doğal camlara girebilirsiniz. taşkamış bile.
 • renk. Minimalist renkler açık - beyaz, krem, sütlü, hafif ahşap veya açık gri renk olabilir. Bazen daha parlak renklerin açık tonlarını kullanabilirsiniz - sarı, kırmızıMavi.
 • mobilya. Sonuç olarak elde etmek istediğiniz şey ne olursa olsun, mobilya hafif olmalı, çok hacimli olmamalıdır. Sandalye inceyse, metal veya tahtadan. Kanepe varsa, koltuk döşemeleri olmadan, hafif döşeme ile. Sadelik, ılımlılık - ne kadar az mobilya olursa o kadar iyi, zemine bir yatak koyabilirsiniz.
 • aksesuarlar. Minimalizmde neredeyse hiç kullanılmamış. Fotoğraf, heykelcik veya başka bir şey yok. Pencere eşiğine bir tencereye canlı bir çiçek koyabilirsiniz.
 • ışık. Doğal - rulo yakın perdeler veya panjuren iyi uyuyorlar. Yapay - küçük nokta fenerler.

Balkon için uygun stor perdeler veya panjurlar

Balkon için uygun stor perdeler veya panjurlar

Doğru minimalizmde yapılmış, küçük bir balkon aslında olduğundan daha büyük görünüyor. Ve içerisindeki camların duvarların çoğunu işgal etmesi nedeniyle, bu duygu sadece yoğunlaşıyor.

Kurulu
Ofisinizi tasarlamak için minimalizm kullanmamalısınız - çok az insan çalışmak için dizginsiz bir arzuya sebep olacak aksesuardan yoksundur. Ama geri kalanı için uygun olandan daha fazla. Özellikle yaparsan kabine Kitaplar
En gerekli şeyler için dolaplar

En gerekli şeyler için dolaplar

menüye dön ↑

Arapça

Balkon için kibirli, aydınlık Arap tarzı mükemmel çünkü nesnelerle karışık değil.Küçük bir odada bile iyi görünebilir. Özellikleri şöyle:

 • malzemeler. İstenilen doğal - plastik tam olarak görünmeyecek. Ancak koyu veya açık renkli ahşap ve daha parlak çini mozaiği harika görünecek.

 • renk. Arap tarzı parlak renkleri sever - gösterişli değil, ama yine de göz alıcı. Kızıl, altın, masmavi, kar beyazı, zümrüt. Geleneksel Arap tasarımları iyi görünüyor.
 • mobilya. En azından. İdeal olarak, kalın bir halı ve yastık Sevgili misafirlerimizin dinlenmeye davet edildiği kattaki püsküller ile. Köşede, konuklar geldiğinde narin veya nargile koyabileceğiniz düşük bir masa koyabilirsiniz.
 • aksesuarlar. Tavandaki rüzgarın müziği, yerde renkli bir halı, küçük lamba mum ile - fırfırlı, metalden. Bir çift vazo, bir heykelciği koyabilirsiniz. Ana şey, alanın rahat görünmesini sağlamak, darmadağın olmamak.
 • ışık. Mumları taklit eden lambalar ve pencerelerde ışık perdeleri. Güzellik için, yastıklardaki gibi püsküllerle süslenebilirler.

Arap tarzı notaları ile

Arap tarzı notaları ile

Tütsü brülör iç mekanda iyi uyuyor ve kokuları tatlı, hoş.

Kurulu
Arap tarzı, çocukların oynayacağı balkon için çok uygundur. “Binbir Gece” den gelen mahalleler kesinlikle onları memnun etmeli.
menüye dön ↑

Eko

Bu aynı zamanda minimalist bir üslup, ancak vahşi hayata atıfta bulunuyor. Balkonda bir sera yapmak istiyorsanız, her zamankinden daha iyi uyuyor - ama içinde bir dinlenme yeri de yapabilirsiniz.

Eko - doğa ruhu ile minimalist tarz

Eko - doğa ruhu ile minimalist tarz

Özellikleri şöyle:
 • malzemeler. Doğal. Hafif bir ağaç alabilir, daha çok orijinal kamış alabilir veya rattan. Boyayla seyreltin, böylece sonuç sauna veya sıva gibi çalışmaz.
 • renk. Doğal renkler. Farklı ahşap tonları, farklı tonlarda yeşil, yumuşak sarı tonları, kırmızıya yakın kahverengi.
 • mobilya. Tercihen, doğal malzemelerden, ahşaptan değil, dokuma olanlardan. Şezlonglar, sandalyeler. Eko rattan asma sandalyeye oturmak için ideal - köşeye asabilir ve okuyabilirsiniz. Tablolar tercihen ayrıca hasırdır.
 • aksesuarlar. Tekstil yerine hasır paspaslar, ilkel sanatı taklit eden çeşitli heykelcikler ve basit bitki desenleri şeklinde boyama iyi görünüyor.
 • ışık. Pencerelerde - kamış perdeleri. Yapay ışık - tercihen küçük bir masaüstü lamba sarı renk Devrilme şansı olmadıkça şamdan ve balmumu mumlarını kullanabilirsiniz.

Gerekli aksesuarlarla takviye ediyoruz

Gerekli aksesuarlarla takviye ediyoruz

İlkel sanatın ruhunda eko çeşitliliği ile uyumlu. Rüya yakalayıcı, ahşap rüzgar müziği, tavandan sarkan kil boncuklar, çanak çömlek. Hepsi ilginç ve doğal görünüyor.

Kurulu
Eko, biblolar, aksesuarlar, komik küçük şeyler alan yer alırsa, inanılmaz iyi görünüyor. Fakat dengeyi korumak ve aşırıya kaçmamak çok önemlidir, aksi takdirde balkonda artacaktır.
Asıl mesele abartmamak

Asıl mesele abartmamak

menüye dön ↑

Küçük hileler

Tabii ki, çok daha fazla stil var ve çoğu küçük balkonlar için uygundur. Ancak verilen dört örnek için, tasarım fikirlerinin küçük alanlara geldiğinde nasıl hareket ettiği hakkında bir fikir edinebilir ve kendi başınıza çalışmaya başlayabilirsiniz.

Bilmek için, sadece birkaç küçük sırrınız gerekir:

 • Oda ne kadar küçükse o kadar çok ışık olmalıdır. Renklerin açık tonları, sürekli açılan pencereler, balkonun kendisi küçük olsa ve gerçekten dönmese bile, genişlik hissi verir.
 • Ayna. Alanı görsel olarak genişletmenizi sağlar. Genellikle uç duvara yerleştirilir, bir erkek kadar uzun olmalıdır. Ya da tavanı ayna döşemelerle süsleyebilirsiniz - orijinal, ilginç görünecektir.
 • Duvar resmi. Balkondaki pencerelerin bir duvar boyunca değil, hatta üçü boyunca olduğu hissini yaratmanıza izin verir. Karmaşık soyutlamadan pencerelerde görülebilen manzara izlemeye kadar her türlü resmi çekebilirsiniz.
 • Vurgular. Düzgün bir şekilde yerleştirilmiş vurgular, dikkatleri odanın büyüklüğünden, nasıl dekore edildiğine kaydırmanıza olanak tanır. Parlak, minimalist bir iç mekana, çiçek içeren parlak bir kap yerleştirin, bir resim veya fotoğraf asın. İlgi duymalarına izin verin.
 • Renk. Işık, daha önce de belirtildiği gibi, birbirleriyle de birleştirilmelidir. Bunu yapmak için, aynı rengin tonunu veya kontrast renklerin kullanın. Kontrast daha ilginç ve dinamik, aynı renkte bir dokunuşla hata yapmak daha zor.

Üstün Klasikler

Üstün Klasikler

Genel ipuçlarına ek olarak, belirli bir odanın tasarımında ipuçlarını da bulabilirsiniz.

Kapalı balkonda bir bahçe düzenleyebilirsiniz:
 • En iyi stil eko ve diğerleri gibi, onlar balkona çıkmadığınızı, gerçek bir seraya girdiğiniz hissini uyandıracak.
 • Saksılar aynı malzemeden yapılmış aynı renkte olmalıdır. Onlarla ilgili bir çizim varsa, genel temaya uymalıdır.
 • Tencere yere, duvarlara asılabilir ve pencere kenarına yerleştirilebilir. Önemli olan, tüm renklerin yeterli renge sahip olmasıdır.
 • Saksıların arasına bu bahçenin bir özelliğini yerleştirebilirsiniz - bir el feneri veya örneğin seramikten yapılmış küçük bir bahçe heykelcik.

Çalışma alanının tasarımı için yaratıcı fikirler

Çalışma alanının tasarımı için yaratıcı fikirler

Zeminlere temizlemesi kolay bir şey koymak daha iyidir. Ampuller ısıtma tesisleri için uygun satın almak ve geçişi engellemeyecek şekilde ayarlamak. Halıları reddetmek, yıkanabilir perdeleri almak daha iyidir.

Kapalı balkonda bir çalışma düzenleyebilirsiniz:
 • En iyi stil İngiliz gibi çatı katı veya klasik. Daha hafif, daha doğal malzemeler. Alanın optimize edilmesi gerekiyor.
 • Masaüstü genellikle, yaklaşmak için uygun olduğu son duvara yerleştirilir.
 • Gerekli kitaplar, kağıtlar, aksesuarlar içeren raflar ya tablonun yukarısına ya da kolayca erişilebilecekleri zeminde yer almaktadır.
 • Aydınlatma masaüstüne odaklanır - hem güzel hem de işlevseldir, çünkü iyi aydınlatma ile çalışmak daha sağlıklıdır.
 • Hem iç hem de dış pencerelere çift camlı pencereler koymak iyi bir çözüm olabilir. Sonuç olarak, çalışma sırasında size yeterli bir gürültü seviyesi sağlanacaktır - yani neredeyse tamamen yokluğu.

Modern bir dairede dolap

Modern bir dairede dolap

Kabine tekstillerin (özellikle birinci katta yaşıyorsanız perdeler), hoş bibloların ve işyerinin olağan özelliklerinin varlığını sağlar.

Aşırı yük buna değmez, ama çok fazla şey koymaktan korkmayın. Denge genellikle sezgiseldir.

Kapalı balkonda, mutfağın devamını düzenleyebilirsiniz - bir çeşit oturma odası:

 • Stillerin arasında yine en iyi çatı katı ve benzeri. Dışarıda yemek yemek isteyenler için yeterli alan bırakıyorlar.
 • Bir masa yerine genellikle bir eşik kullanılır, ancak bir masaya sahip olmak sizin için önemliyse, katlanmasını veya katlanmasını sağlayabilirsiniz. Bu tür yapılar yer almaz, ancak rahatlık açısından gerçek anlamda geniş bir masaya göre daha düşük değildir.
 • Sandalyeler iyi görünürler, eğer barlarsa - ayrıca, bunlar daha az yer kaplar.
 • Kullanışlı duvar dolabına girdiğinizden emin olun - yemek sırasında kullanılan çatal bıçaklar, baharatlar ve diğer faydalı şeyler çıkarılabilir.

Küçük bir odanın güzel iç

Küçük bir odanın güzel iç

Bir halı, taze çiçekler, bol miktarda boş alan - ve burada, başka hiçbir yere yapışmayacak olan oturma odası iyi görünüyor ve manzaraya hayran kalarak sessiz bir akşam yemeği yemenizi sağlıyor.

Kapalı balkonda bir dinlenme alanı düzenleyebilirsiniz:
 • Herhangi bir tarzda, Arapça olmasına rağmen nakışlı yastıklarda yatmak özellikle uygundur.
 • Mobilya herhangi bir olabilir - zemindeki şilte rattan sandalye asılı.
 • Tekstiller de olabilir.
 • İyi bir çözüm, kitaplar veya hoş bir eğlencenin diğer özellikleri için küçük bir kitaplık yapmak olacaktır.

Rekreasyon alanı farklı tarzlarda dekore edilebilir.

Rekreasyon alanı farklı tarzlarda dekore edilebilir.

Bir balkondan fazladan bir oda açmak, çaba harcamanız gerekse bile, zaman ve para harcamak iyi bir fikirdir. Sonuçta, gereksiz yere depolamak için kullanılan ve neşe getirmeyen standart bir küçük balkondan ayrı bir ofise veya özel bir oturma alanına sahip olmak daha iyidir.

menüye dön ↑

VİDEO: Küçük bir balkonu rahat ve konforlu hale getiriyoruz.

Küçük balkon

Tasarım için ilginç fikirler

menüye dön ↑

FOTO GALERİ

8.6 Toplam puan
Güzel küçük balkon

Küçük bir balkon düzenlenebilir, böylece yer eksikliği hissetmezsiniz. Aksesuarlar, tekstiller, mobilyalar - hepsi uygun, asıl şey abartmamak. Nasıl doğru yapılacağını size göstereceğiz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Kruşchovka'da bulunmayan ofisten küçük bir mutfağı boşaltmanıza izin veren oturma odasına, her şeyi düzenleyebileceğiniz ilave bir odanız olacak;
 • sonuç güzel, orijinal, hoş olacak - ve yıllarca sürecek;
 • Balkon yaratma süreci yaratıcı, ilginç, hayal gücü ve yaratıcılık gerektirir.
eksileri
 • Balkonun ısıtılması ve hazırlanması gerekir - bu kuvvet, para, zaman alır;
 • güzelce tasarlanmış bir balkonda, üzerinde yatan ve kanatlarda bekleyen tüm gereksiz şeyleri saklayamazsınız;
 • eğer bir şey bir yere sızarsa veya uçarsa, şeyler ve bitirmeler acı çekebilir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn