Hangi yatak odası mobilyaları 2018'de moda olacak (165+ Fotoğraf)? Nasıl düzenlenir?

Yatak odası mobilyaları rahatlamak için tasarlanmıştır, rahat, işlevsel ve çekici olmalıdır. Fakat doğru nasıl seçileceği, böylece gerçekten işlevlerini yerine getirip rahatlık ve rahatlık hissi yaratıyor?

İçerik:

Yatak odası için mobilya nasıl seçilir?

Mağazalar çok çeşitli yatak odalı süitlere sahiptir. Göz alıcı bir set seçmeniz yeterli görünebilir ve sorun çözüldü. Ancak bu durum böyle değil. Bir sorunla karşılaşabilirsiniz: set odaya sığmayacak, dolapları Kapı veya pencere açıklıklarının üst üste binmesi, renk iç dekorasyon ile eşleşmiyor.

Dikkate almanız gerekenler:

 • Renk düzeni, odanın tarzı.
 • Odanın büyüklüğü, şekli.
 • Yatak kalitesi.
 • Kulaklık işlevi
 • Ekolojik güvenlik

Yatak odası mobilyaları rahatlamak için tasarlanmıştır.

Yatak odası mobilyaları rahatlamak için tasarlanmıştır.

Bu noktaları daha ayrıntılı olarak inceleyelim. Psikologlar araştırma yaptılar ve bir kişinin duygusal durumunun iç mekanın dekorasyonuna, mobilya kalitesine bağlı olduğunu kanıtladılar. İyi bir rüyanın "kapalı gözlerle" seçimine bakarsanız, güvenemezsiniz.

İlk: renk ve stil. Genellikle odalar sakin renklerle dekore edilmiştir. Oda sıkıcı görünmüyordu ki parlak dekorasyon parçalara uygulandı. Kısıtlamaları aşağıda belirtin. Herhangi bir rengin uygulanabilir yumuşak tonları. Doymuş, parlak asit tonlarından kaçının.

Kurulu
Dekorasyonda kullanmayın kırmızı rengi. Tahrişe neden olur, iyi dinlenmeyi önler. İç mekana parlak bir renk getirmek istiyorsanız, parçalar halinde kullanın: dekoratif vazolar, yastıklar.
Bu oda rahat olmalı

Bu oda rahat olmalı

Odanın büyüklüğü, şekli. Bir kulaklık satın almadan önce, odayı ölçün, bir yer çizin kapılar, pencere, balkon açıklıkları. Bu, bireysel nesnelerin boyutuyla ve kümenin düzeniyle karıştırılmamasına yardımcı olacaktır.

Yatağın kalitesi gerisini etkiler. Başka bir şeyden tasarruf edin, ama iyi bir uyku sağlığınızdır.

işlevselliği. Set şunları içerir: gardırop, ayna veya ziyafet tablo, çekmeceli dolap, başucu masaları, yatak. Bu listeden gerekli eşyaları seçin ve rahat bir dinlenme yeri yaratın.
İç rahat kanepe

İç rahat kanepe

Yatak odası ile kombine ise ÇocukBir çalışma veya misafir odası, yatağın yerini almak daha iyidir. kanepe-Trafo. Durumu iyileştirmek için ilginç bir seçenek var. Yatağın altına gizlenmiş, yükseltilmiş bir podyum yaratır.. Bu durumda, tam bir yatak olmadan yapın. Akşamları tekerlekli olarak kayan ve sabah pistin altında kayan ortopedik bir yatak olacaktır.

Ekolojik güvenlik önemlidir Bu oda çok işlevlidir. İçinde dinlenirler, kıyafetlerini saklarlar, böylece havanın temiz ve taze olması gerekir.Ne yazık ki, dürüst olmayan üreticiler, toksin veya rahatsız edici koku yayan ucuz malzemelerden mobilya parçaları biriktirir ve üretir.
Yatağın kalitesi gerisini etkiler

Yatağın kalitesi gerisini etkiler

En iyisi doğal malzemedir: ağaçWenge, metal. Üreticiler MDF, sunta, değerli ağaç türlerinin kaplama ve kalite ve güvenlik sertifikaları ile sunuyoruz. Bütçe modellerinden biraz daha pahalı, ancak doğal malzemelerden daha ucuz.
menüye dön ↑

Yatak

Şilte ve çerçeve kalitesinden yatağın ömrüne bağlıdır. Uygunsuz model uyku üzerinde kötü bir etkiye sahiptir. Yatak, yatak odasının kalbi olarak kabul edilir. Seçimde hata yapmamak nasıl?

 • Modeli odaya sığdırmak için ölçümler alın.
 • Bağlantı detaylarının kalitesine dikkat edin. Sıkı olmalı, boşlukları olmamalıdır.
 • Ürünler için kalite sertifikası isteyin. Malzeme sağlık açısından çevre açısından güvenlidir.
 • Model sizin için geniş ve rahat olmalıdır. Düşmemesi garantilidir.

Yatağın ömrü şilte ve çerçeve kalitesine bağlıdır

Yatağın ömrü şilte ve çerçeve kalitesine bağlıdır

Her büyük ölçüye uygun büyük odalar için, büyük başlıklı, başucu kanepeli. Küçük odalar için büyük eşyalar almayın. Kit, odaya sığmayabilir veya konfor vermeyen tüm yaşam alanını kaplayamaz.

Üreticilerin kullanımı:

 • ağaç;
 • metal (yaylar, ağ);
 • dokuma çerçeveler;
 • esnek lamellerden.

Sonuncusu hakkında biraz daha fazla. Lameller ince fakat dayanıklıdır. Şasi üzerinde eşit bir yük garanti ederler ve ortopedik şiltelere iyi dayanabilirler.

Onlar hakkında daha detaylı konuşacağız. Bu madde öncelikle iyi bir uyku için sorumludur. Yatak sertliği ve elastikiyeti birleştirmelidir. Yatağa uzanmanız tavsiye edilir. Sizin için neyin uygun olduğuna siz karar veren sizsiniz. Yüksek yataklar bütçe çerçeveleri için uygun değildir. Ağırlar ve temel dayanaklı ve kıramaz.

Uygunsuz model uyku için kötü

Uygunsuz model uyku için kötü

Kurulu
Kas-iskelet sistemi hastalıkları varsa ortopedik yataklı bir yatak alın.

Farklı malzemelerden yapılmış Başlık.

Seçilen stile bağlı olarak, malzemeyi uygulayın:

 • Ağacı.
 • Sunta, sunta
 • Hakiki veya suni deri.
 • Metal dövme
 • Bir çubuktan dokuma, wenge.

Kurulu
Depolama yerleri bulunan yataklara dikkat edin - nevresimler için geniş çekmeceler, yastıklar, battaniyeler, battaniyeler, mevsimlik ayakkabılar.
Yatak, yatak odasının kalbidir.

Yatak, yatak odasının kalbidir.

Özel modeller iç mekanı çeşitlendirir. Yerleşik kafeslerle, komodinlerle. İşlevsel seçenek odayı dekore eder, yatak odası için farklı elemanlar seçme problemini ortadan kaldırır.

Konut donanımlı değilse, gardırop yeri doldurulamaz giyinme odası. Bir dolap takmanızı öneririz. Onlar geniş. Ayna kapıları yüzeyi eritir, odanın daha büyük olmasını sağlar. Kurulumun özellikleri var. Dar duvarlar boyunca uzun odalarda. Küçük odalar için bile, dikey olarak monte edilmiş braketlere sahip dar bir model sipariş edebilirsiniz. Uzun odalarda oymalı kapıları olan büyük kasaları reddeder.

Yatağımın dolapları birçok yatak odalı süitlerde gelir. Standart modeller yatağa bağlı değildir. Odanın farklı bölgelerine yeniden düzenlenebilirler. İki dekorasyon alanı vardır: tüm mobilyalar tek renk ve kontrastlı kulaklıklarla. Eklektik tarzda bir iç mekan oluşturun (harmanlama) çeşitli mobilya parçalarına yardımcı olur.

Yeşil tonlarda

Yeşil tonlarda

Kurulu
Bu yılın moda trendleri asimetrik şekilli başucu masaları sayılıyor: yarı dairesel, birkaç açık raflı, uzatılmış.

Yatak odalarında kadınlar için bir ziyafet masası veya aynalı bir şifoniyer gerekir. Kadınların eşyalarını meraklı gözlerden saklıyorlar.Ayna alanı genişletir.

menüye dön ↑

Beyaz mobilyalar zarif bir seçimdir.

beyaz - çiçeklerin kralı. Bu tür kulaklıkların kullanılması, iç mekana ciddilik kazandırır. Tüm renkler ile iyi gider. Bu nedenle karmaşık dekoratif desenli iç mekanlarda kullanılırlar. Birçok avantaja sahiptir:

 • Odaya uyum getirmeye yardımcı olur.
 • Sıcaklık ve rahatlık verir.
 • Farklı renk dekorasyonu için uygundur.
 • Işığa mobilya dekoratif objeleri seçmek daha kolaydır.
 • Genişlik hissi verir.

Beyaz çiçeklerin kralıdır

Beyaz çiçeklerin kralıdır

Beyaz renk farklı yüzeyleri dönüştürür. Parlak, yansıtıcı aynalara dönüşür. Mat mobilya düz çizgilerini yumuşatır. İlginç bir etki suni, doğal deri veya başlığın tasarımı için kumaş kullanımıdır. Özel şıklık mobilya çivileri ve altın ya da gümüş kordon ile süslemeler verir.

Listelenen faydalar ikna edici olmayabilir. Şüpheleriniz şuysa haklı çıkar:

 • Beyaz renk bir odayı hastane koğuşuna çevirir.
 • Oda monoton ve sıkıcı olacak.
 • Bununla ilgilenmek zor: Hafif bir yüzeyde lekeler veya çizikler özellikle dikkat çekiyor.

İki komodin ve beyaz bir tuvalet masası seçebilirsiniz. Onlar karanlık bir dolap ve yatak ile iyi bir şekilde tamamlanmaktadır.

Renk sıcaklık ve rahatlık verir

Renk sıcaklık ve rahatlık verir

Tasarımcıların küçük alanlar için beyaz mobilya seçmeleri önerilir. Bu yaklaşım haklı olduğu için görsel olarak mekanı arttırır. Ancak büyük odalarda bile, böyle bir resepsiyon saray lüks verir.

Renk içeriği hakkında konuşalım. Klasik tarz: beyaz siyah. Bu, tüm duvarların kömür veya grafit olacağı anlamına gelmez. Baştaki duvarı, grafit dikey çizgileri veya daireler ile duvar kağıdı ile süslemek yeterlidir ve oda rafine edilmiş bir ihtişam alır. Monofonik yapmak için üç duvar. Dekorasyon için ek elemanlar gerekir: Resimler, çerçevelerdeki fotoğraflar. Duvarın monokrom alanını görsel olarak “parçalayacaklar”.

Bir duvarın doğal veya yapay taşla süslenmesi, geniş desenli duvar kağıdı orijinal görünüyor. Dokulu bezemeli mimari aynalar oluşturmak, odanın görünümünü değiştirmeye yardımcı olur.
Alan hissi

Alan hissi

Turkuaz rengi yatıştırır, dinlenmeye yardımcı olur ve uyanmayı teşvik eder. Beyaz rengi tamamlar, klasik ve modern tarzlara uyar.

Altın elementleri içeriye girin:

Bu teknik kusursuz çalışıyor. Soyut bir sarı deseni olan bir duvar kağıdını deneyin. Kuzeye bakan odalar için en iyi seçenek.

Şeftali tonları, iç rafine yumuşak hale getirir. Sofistike bir romantik iç mekan oluşturmak için kullanılır. Beyaz mobilyalar huzur, şenlik veya huzur veriyor.

Hafif mobilyalar için dekoratif objeleri seçmek daha kolaydır.

Hafif mobilyalar için dekoratif objeleri seçmek daha kolaydır.

menüye dön ↑

Karanlık mobilyalarla iç

Gizemli dokunuşuyla saygın bir iç mekan yaratmak ister misiniz? Karanlık mobilya olmadan yeterli değildir. Koyu renk mobilyaların özellikleri vardır. Standart daireler için, aydınlık duvar süslemeleri yapın. Aksi halde oda karanlık bir tabut haline gelecektir. Büyük odalarda ek renk tonları gerekir.

Karanlık mobilyalar her zaman hafif bir arka plan gerektirmez. Herkesin kendi favori renkleri ve gölgeleri vardır. Birinin parlak bir atmosfere ihtiyacı var. Diğerleri parlak dekoru sever. Gevşeme için üçüncü, kapalı alan ve rahatlık hissi veren önemli karanlık iç mekandır. Farklı tasarım seçeneklerini öğreniyoruz.
Pratik, karanlık oda

Pratik, karanlık oda

Terminolojiyi tanımlarız. "Koyu renkli mobilyalar" kavramı çok çeşitli renk tonlarına ve renk kombinasyonlarına sahiptir. Renk ahşabın görünümünden etkilenir, kaplama verniği. Karanlık mobilya severlerin dikkat etmesi gerekenler:

 • Meşe.
 • Maun.
 • Ceviz.
 • Siyah ağaç

Mobilya, zengin bir ton olmamalıdır. Ana parçaları daha hafif kalıplar, dekoratif uçlar, vinyetler, oyulmuş elemanlarla dekore etmek mümkündür. Başlık kafasını açık renkli ahşap ile birlikte koyu renkli bir kumaş veya desenle döşemek alışılmadık bir etki sağlar.
Koyu renklerdeki kulaklıklar lüks ev dekorasyonu sunar

Koyu renklerdeki kulaklıklar lüks ev dekorasyonu sunar

Koyu renkler evrenseldir, zengin bir renk aralığına sahiptir, birçok renk tonu odaların dekorasyonu için geniş bir ürün yelpazesi sunar. avantajları:

 • Pratik: Çizikler, kir yüzeylerde farkedilmez. Mobilya bakımı kolaydır ve tüm gün ovmak zorunda kalmazsınız.
 • Muhafazanın durumunu yükseltin. Koyu renkteki kulaklıklar, ev dekorasyonunun lüksünü verir, sahiplerinin zarif zevkini vurgular.
 • Herhangi bir iç mekanda kullanılır. Modern iç mekan stillerine uygundur: yüksek teknoloji ürünü, “Ego”, klasik: baroktan modele. Önemli olan: İstediğiniz yöne karşılık gelen bir koleksiyon seçin.

Işıklandırmaya dikkat edin. Doğru ışıklı koyu kulaklıklar derinlik dokusu kazanıyor. Düzgün ayarlanmış aydınlatma, malzemenin kalitesini ve aksesuarların güzelliğini vurgular. Deriden yansıyan ışık, ipek, yumuşak peluş, kadife bir yüzey oluşturur.
menüye dön ↑

Kahverengi tuvalet mobilyaları

Önceki durumda olduğu gibi, renk statik ve tekdüze olarak adlandırılamaz. Çok çeşitli ton ve tonlara sahiptir. İç mekan sakin, sıcak, ciddi, arkadaş canlısı, ılımlı hale gelir. Bu özellikler iyi bir uyku garanti eder.

Kurulu
Renk ile birlikte yeşil, beyaz, şeftali. Açık ve koyu tonları birleştirin. Koyu renk hakimse, alan görsel olarak azalır. Kulaklığı hafif duvarlar, tekstil, aydınlatma ve aynalı dolap kapılarıyla dengeleyin. Sıra dışı bir etki, güneşli bir ruh hali yaratan altın gölgelerle verilir.
Klasik tarzda

Klasik tarzda

Denemeyi reddetme. Brown, modern tasarımın bir eğilimi olarak kabul edilir. Doğa ile birliğin moda yönüne tekabül eder. Kahverengi, uygun stiller: Japonca, Provence, ülke müziği.

Ahşap bir çerçeveyle çerçevelenmiş podyumdaki döşekler, odaya alışılmadık çekici bir görünüm kazandırıyor. Zeminin üzerinde yükseliyorlar ve barış ortamını vurguluyorlar.

Çeşitli dokuların tekstilleri iç mekanı tamamlar. Keten, kadife, yatak örtüleri, perdeler, dekoratif yastıklar için kullanılan yapay kürk.
Brown, modern tasarımın bir eğilimi olarak kabul edilir.

Brown, modern tasarımın bir eğilimi olarak kabul edilir.

menüye dön ↑

Doğru ve konforlu mobilya düzenlemesi

Satın almadan önce detayları düşünmeniz gerekir. Hacimli eşyaların yerini belirleyin: dolapları, yatakları yeniden düzenlemek zorunda kalmayacak şekilde. Giriş ve balkon kapılarının, pencerelerin açılmasını engellememelidirler. Oda darsa, yatağın keskin köşeleri olmamalıdır.

Ölçeklendirmek için bir oda çizin, mimari unsurları belirtin: pencereler, kapılar. Ve mobilya çalmaya başla. Ergonomik prensipleri göz önünde bulundurun. En az 0,7 m koridorlar bırakın, pencere doğuya bakarsa, pencerenin karşısına bir yatak yerleştirmeyin.
Tasarımı önceden düşünün

Tasarımı önceden düşünün

Düzenlemenin temel ilkelerini göz önünde bulundurun:

 • Yatak, duvara huzur ve güvenlik hissi vermek için başlık setini çizdi.
 • Çift kişilik yatak tarafından iki geçişi bırakın. Onları duvara monte etmeyin.
 • Pencereye bir yatak koymayın, doğrudan taslaklardan kaçının.
 • Tuvalet masasını veya aynayı yatağın yan tarafına yerleştirin.
 • Büyük odalarda, çapraz düzenleme özel konfor sağlar.
 • Yatağımın yanına yatak masaları.
 • "Boş" duvar boyunca bir yatak.
 • Dolabı duvarın yakınına yerleştirin, böylece koridorları engellemez.
 • İyi aydınlatma için pencerenin yakınındaki masaüstü alanı.

Küçük uzatılmış alanlar için uygun köşe dolabı seçeneği.Ferah ve az yer kaplıyor..

Kabine açın

Kabine açın

Görevi mümkün olduğunca kolaylaştırmak istiyorum. Bilgisayar programları ve telefon uygulamaları bu işi kolaylaştırıyor. Karmaşık değiller. Odanın büyüklüğünü girin, pencerenin konumunu, kapılarını, nesnelerin boyutunu belirtin. Program otomatik olarak işlevsel yerleşim için çeşitli seçenekler görüntüler.

menüye dön ↑

Kız yatak odası takımları

Çocuk için yatak odası rahat ve güvenli olmalıdır. Renk çocuk yetiştirmeye yardımcı olur. Farklı tonlar duyguları etkiler, odaklanmaya veya rahatlamaya yardımcı olur, uyumlu gelişmeyi teşvik eder. Kulaklıklar standart olamaz. Yaş, mizaç ve hobilere göre farklılık gösterir.

Çocuk için yatak odası rahat ve güvenli olmalıdır.

Çocuk için yatak odası rahat ve güvenli olmalıdır.

Renk düzeni genellikle yetişkinler tarafından seçilir. Ancak küçük yaşta çocuklar tercihlerini ifade eder. Biraz daha yüksek, beyaz yatak odaları hakkında konuştuk. Bu renk kızlar için uygundur. Pembe ve açık yeşil, mavi ile iyi gider.

Yenidoğanların güvenli bir ortama ihtiyacı vardır. Yatak rahat, yüksek kaliteli yatak ile. Renkler nötr, sakin. Keskin parçalardan kaçının. Bağlantı parçaları detaylara sıkıca bağlı. Kalitesiz resim içeren bir arena döşemesi seçmeyin. Çocuklar çevrelerindeki nesneleri kemirmeyi severler.

2 yaşından sonra, odayı parlak bir dekora sahip bir oyun alanına dönüştürün. beşik küçük bir yan, alçak bir dolap, yaratıcılık için bir masa, oyuncaklar için bir kutu ile satın alın.
Renk çocuk yetiştirmeye yardımcı olur

Renk çocuk yetiştirmeye yardımcı olur

5 yaşından itibaren, kızlar bebek evlerini sever. Odaya muhteşem bir iç mekan verin: bir araba şeklinde gölgelik yatak. Macera severler, aktif oyunlar, merdivenli 2 katlı yatak, slayt ilginç bir seçenek haline gelir. Bebek sipariş vermeli. Odada oyuncaklar için geniş raflara, kilitli dolaplara veya çekmecelere ihtiyaç vardır. Bir dönüşüm tablosu satın alın, hostes ile "büyür". Bu iç mekanda bebek 10-12 yaşına kadar rahat eder.

Ergenlikte tercihler değişir, kişilik kurulur, renk, tasarım tercihleri ​​belirir. İç çalışmadan rahatsız olmamalıdır. Mobilya alma rahatlığı: ortopedik şilte, yüksek kaliteli çalışma koltuğu veya sandalyesi bulunan yataklar. Aksi takdirde, sağlık sorunları olacaktır.
İç çalışmadan rahatsız etmemelidir

İç çalışmadan rahatsız etmemelidir

menüye dön ↑

Mobilya şirketi Shatura

Üretim teknolojisinin özellikleri, mobilya fabrikası Shatura fiyatları hakkında konuşmayacağız. Daha da önemlisi modellerin çeşitliliğidir. Her zevke uygun yatak odası. Modern teknolojiyi, çevre dostu ve yüksek kaliteli malzemeleri, güvenilir montajı görüyoruz. Tasarım özellikleri hakkında daha ayrıntılı olarak anlatayım.

Yukarıda açıklanan tüm ipuçlarını uygulayabilirsiniz. Beyaz yatak odaları: “Diamante”, “Tiffany”, kahverengi “Dante”, “Camelia”, koyu “Flash Line”, neoklasik “Florence-M”. Bunlar tasarımcılar tarafından tasarlanan bazı koleksiyonlardır.

Modeller konutları dekore eder, modern, konforlu ve seçkin yapar. Kül, ceviz ve diğer ağaç türleri, daha doygun hale getiren özel bir şekilde gölgelenir. Mobilya eşsiz bir görünüm kazanıyor.

Favori tercihinizi seçmek zor değil. Yukarıda belirtildiği gibi, koleksiyonlar stillere karşılık gelir:

 • Klasik.
 • Minimalizm.
 • Modern.
 • Eklektisizm.
 • Japon.
 • Provence.
 • Barok.

İtalyan tasarımcılar çeşitli koleksiyonların gelişiminde yer aldı ve onlara güzellik ve uyum kazandırdı. Klasik tasarım yaklaşımı zarif bir zevkle tamamlanır ve modern tasarım trendlerini yansıtır.

Yatak odası tasarımı

Bir iç seçme

8.5 Toplam puan
Mobilya yardımıyla rahatlık yaratıyoruz

Yatak odasında güzel bir iç mekan, iyi seçilmiş mobilyalara sahiptir. Aynı zamanda önemli rol ve yerleştirme sürecini de oynar. Sonuçta, bu odanın genel izlenimine, rahatlığa ve pratikliğe bağlıdır. İç dekorasyona başlamadan önce bilmeniz gereken tüm sırları biliyoruz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
8
Konu açıklaması
8.5
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Uyku odası size iyi rahatlama imkanı sunar
 • Geniş dolaplara sahiptir
 • Odaya uyum getirir
eksileri
 • Küçük odalar için kulaklık seçiminin karmaşıklığı
 • Ucuz malzemeler toksinler yayar ve çocuklar ve alerjiler için tehlikelidir.
Yorumunuzu ekleyin

Avatar

Ben sadece eğitimle değil, aynı zamanda duşta da tasarımcıyım. Güzellik ve rahatlık yaratmayı severim. Tavsiyem, tasarımın modern yönlerini anlamanıza ve çevrenizde şık bir iç mekan oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn