Dairenin iç bölümündeki iç kapılar (305+ Fotoğraf): Şık ve modern seçenekler

İçerisinde, bir sanat eserine benzeyecek iç kapıları seçmek kolay değildir. Ancak, makalemizin yardımıyla, tasarımınızı, ilk bakışta, önemsiz bir düzenleme unsurunun yardımı ile tanınmayacak kadar değiştirmek gerçekten mümkündür.

İçerik:

Her şeyi hesaba katmanız gerekiyor: Kapının hangi malzemeden yapıldığı, nasıl birleştirildiği, açılış mekanizmasının nasıl çalıştığı, hepsinin dairenin tasarımına nasıl uyduğu. İşte - nasıl strese maruz kalacak:

 • Mekanik hasara karşı direnç seviyesi. Evin küçük çocukları veya aktif evcil hayvanları varsa, o kadar yüksek, daha iyi. Evde sadece iyi koordinasyona sahip yetişkinler yaşıyorsa, bunun hakkında zor düşünebilirsiniz.
 • Nem direnci seviyesi. Nemli bir iklimde yaşıyorsanız, ne kadar yüksek olursa o kadar iyi, aksi takdirde kapı çürümeye veya şişmeye başlar. İklim kuru ise, bu gösterge o kadar önemli değildir.
 • Gürültü direnci seviyesi. Küçük bir çocuğunuz varsa, yüksek sesle müzik dinlemeyi seven bir eşiniz veya ilke olarak ses kirliliğine duyarlıysanız, ne kadar yüksekse o kadar iyidir. Ev sessizse veya gürültüden rahatsız değilseniz, bu göstergeden tasarruf edebilirsiniz.

Oda içi kapı içini ekleyecek

Oda içi kapı içini ekleyecek

 • Güvenlik seviyesi. Evde bir çocuk varsa, cam ekler ve keskin köşeler ve ayrıca ağır malzemeler yasaktır. Ancak dairede yaşayan herkes, yetişkinler ve çocuklar beklenmiyorsa, o kadar önemli değildir.

Tabii ki, genel kalite ve görünüşü ve kapının iç kısmın geri kalanına ne kadar iyi uyduğunu dikkate alır. Seçim karmaşıktır ve nüanslara ilişkin içgörü gerektirir.

malzemeler

İç kapıların malzemeleri, kural olarak, katı bir dizi bulabilmenize rağmen, kombinasyonlarda kullanılır. Her biri mülklerin geri kalanından ve fiyattan farklıdır.

Renkli camlı siyah model

Renkli camlı siyah model

menüye dön ↑

odun

odun iki versiyonda iç kapılar için kullanılır - küçük aksesuarlar ile tamamlanan sağlam bir dizi veya daha ucuz ve daha hafif malzemelerin tutturulduğu çerçeve için iskelet.

Sağlam dizinin avantajları:

 • estetik. Doğal ahşap, dikkat çeken ve klasik iç mekan ile uyumlu bir güzel asil malzemedir. İyi bir oymacı tutup sonucu cila ile kaplarsanız, müzeye layık göreceksiniz.
 • kuvvet. Bu kapı mekanik hasarlara karşı çok dayanıklıdır. Kırması kolay değil, üzerinde göze çarpan bir çentik bırakmak bile mümkün değil.
 • Ses yalıtımı. Sağlam bir dizi, sesleri mükemmel şekilde filtreler.

Doğal ahşap güzel bir asil malzemedir.

Doğal ahşap güzel bir asil malzemedir.

Ancak, dezavantajları da vardır:

 • fiyat. Odun pahalıdır ve her zaman maliyetlidir. En güzel türler - meşe, maun - premium segmenttedir. Herkes onları karşılayamaz.
 • ağırlık. Ahşap ağır bir malzemedir. Sağlam güvenilir menteşelere ihtiyacımız var, daireye kapıyı getiren yükleyicilere ihtiyacımız var. Mekanizmanın yağlanması ve değiştirilmesi zaman zaman gereklidir.
 • Biyolojik tehdit ve nem düşmelerine karşı kararsızlık. Dengesiz nem koşullarında ağaç ya çürür ya da çatlar. Parazitler tarafından bozulabilir, çürümeye başlayabilir.
 • Bakımla ilgili sorunlar. Ağaç agresif kimyasallara karşı hassastır. Bunu sadece kuru bir bezle silerek veya özel araçlar kullanarak halledebilirsiniz.

Sağlam bir dizi, sesleri mükemmel şekilde filtreler.

Sağlam bir dizi, sesleri mükemmel şekilde filtreler.

Çerçeve ile her şey daha basittir - ucuz odunlar kullanılır, sağlam bir dizi kadar ağır olmaz ve dış ortamın tahrip edici etkisiyle karşı karşıya kalmaz. Aslında, avantajlarından biri güvenilirlik ve düşük fiyat ve dezavantajı yok.

menüye dön ↑

Yapay malzemeler

Yapay malzemeler, işlenmeleri daha kolay ve daha az maliyetli olduklarından doğal ahşaptan çok daha yaygın şekilde kullanılır. Çerçeve için kullanılanlar ve kaplama için kullanılanlar iki büyük gruba ayrılabilir. İlki:

Sunta. Talaş ve talaştan yapılmış, sentetik reçine kullanılarak sıkıştırılmış. Zorlu işlemlere izin vermez, göreceli kırılganlıkta farklılık gösterir - parça bir sunta levhadan gelen güçlü bir darbeden düşer veya çatlak gider. Üreticinin kararsız olması sağlık açısından tehlikeli olabilir. Ancak - ucuzdur, neme ve sıcaklık düşmelerine karşı dayanıklıdır, seslerin iyi geçmesine izin vermez.
Yapay malzemeler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yapay malzemeler çok daha yaygın olarak kullanılmaktadır.

MDF. Atık odun endüstrisi buğulanmış, öğütülmüş, ahşap reçinesi ile karıştırılmış ve plakalara bastırılmıştır. İşlenmesi kolay, yoğun, güzel malzeme neme karşı hassas değildir ve çevre dostudur. Bununla birlikte, vurursanız, bir diş kalmaz ve tabakanın derinliklerinde, parazitler veya küf başlayabilir. Suntadan daha pahalıdır.

Suntalar ve MDF levhaları çam çerçevesine tutturulur veya boyanır, daha sonra verniklenir veya ikinci grubun malzemelerinin üzerine yapıştırılır.

Bunlar şunları içerir:

veya laminat. İnce bir tabaka şeklinde bir sunta kaideye yapıştırılan veya kapıya yerleştirilecek olan ince bir esnek tabaka elde edilinceye kadar birkaç kez yapıştırılan plastik bir kaplamadır. Hafifliği ve parlaklığı farklılaştırır - plastiğe herhangi bir renk verilebilir. Mekanik hasara ve neme karşı dayanıklı, ev kimyasallarının etkilerinden kolayca kurtulabilir. Ancak, basit görünüyor ve daha hızlı, daha az maliyeti. Çevre dostu değildir ve eğer üretici vicdansızsa, insanlara zararlı toksik dumanlar üretebilir.
Rustik seçenek

Rustik seçenek

Polivinil klorür (PVC). Sunta veya MDF temelinde yapıştırılmış ince polimerik film. Ses yalıtımı yoktur ve sonunda tabandan ayrılmaya başlar, başlangıçta ucuz görünür. Ancak neme ve biyolojik tehditlere karşı dayanıklıdır, sıcaklık dalgalanmalarından korkmaz, solmaz ve çatlamaz. Çeşitli tasarım çözümleri vardır - plastik her renktedir. Hasar görmüşse değiştirmek çok kolaydır.
yaldız. Mukavemet için işlem görmüş ince bir doğal ahşap katmandan yapılmıştır. Vernikli ise neme karşı duyarsız hale gelen doğal ahşap gibi görünüyor. Kolayca restore, ortalama bir ses yalıtımı seviyesine sahiptir. Kapıların karmaşık bir dokuya sahip olması için uygun değildir, çeşitli renk tonlarında farklılık göstermez.

Her kaplama yaprağı, her ağacın benzersiz olduğu ölçüde benzersizdir.

İki kapılı

İki kapılı

Kurulu
Yapay malzemeler ucuzdur ve çok iyidir.Ancak en ucuzunu satın alarak dikkatli bir şekilde yapın, düşük kaliteli, sağlıksız malzeme satın almamak için yalnızca kanıtlanmış satıcıların hizmetlerini kullanın.
menüye dön ↑

cam

İç kapılar tamamen cam olabilir veya cam ekler içerebilir. Bu malzemenin birkaç avantajı vardır:

 • Estetik. Cam katı olabilir, vitray olabilir, opak veya saydam olabilir - ve her zaman estetik görünür. Biraz çaba sarf ettikten sonra klasik iç mekana sığacak, ancak yüksek teknoloji tarzı ya da vintage antika için iç mekana çok uygundur.

Ahşap ile cam

Ahşap ile cam

 • Kararlılık. Cam sıcaklık veya nemden etkilenmez. Biyolojik tehditlere duyarsız ve yanmaz.
 • Güvenlik. Özel işlemesi nedeniyle cam, kırılgan kalmasına rağmen, yine de insanlar için tehlike oluşturmaz. Ona bir darbe vurursanız, kolayca çıkarılabilecek keskin kenarları olmayan büyük parçalar halinde çatlar veya kırılır.
 • Üretilen. Işık kolayca camdan içeri girer. Odayı görsel olarak geniş ve aydınlık yapmak istiyorsanız, cam kapı açılacaktır.
 • Bakım kolaylığı. Herhangi bir deterjan kullanabilirsiniz, ancak genellikle yeterli miktarda ıslak bez ve bir kova su kullanabilirsiniz.

Cam sıcaklık değişimlerinden muzdarip değil

Cam sıcaklık değişimlerinden muzdarip değil

Ama aynı zamanda dezavantajları da var:

 • Kırılganlık. Evet, cam güvenlidir ve kesilmez. Ama eğer ona saldırırsan hala parçalanacak. Küçük bir çocuğun veya aktif bir köpeğin yaşadığı daireye yerleştirmemek daha iyidir.
 • Üretilen. Cam şeffafsa, her şey içinden görülebilir. Fakat mat olmasa bile, belirsiz silüetler üzerinden tahmin edebilirsiniz. Gizliliği seviyorsanız, diğer şeyler hakkında düşünmek daha iyidir.
 • Fiyat. Tamamen cam kapı masif masif ahşapla karşılaştırılabilir.

Işık camdan kolayca nüfuz eder

Işık camdan kolayca nüfuz eder

Kurulu
cam Küçük ekler şeklinde iyi görünüyor. Sağlam bir cam kapı açabilir oturma odası içinde koridorkoridordan mutfak, ancak son derece opak bir opak seçenek olmadıkça, birinin özel odasına koymamalısınız.
menüye dön ↑

Malzemelerin birleşimiyle kapı tipleri

Camdan veya ahşaptan yapılmış sağlam bir kapı güzeldir, ancak daha çok sıklıkla sunta, MDF ve diğer malzemelerden oluşan tabakalar çerçeveye sabitlenmiş şekilde kullanılır. Bunun nasıl yapılacağı, belirli bir grubun adına bağlıdır.

Kayar, parlak model

Kayar, parlak model

menüye dön ↑

elektrik tablosu

Dışarıdan kalkan, bir tahta dizisine benziyor ancak biraz daha karmaşık. Tasarımları şunları içerir:

 • kural olarak kolay ve ucuz bir çamdan oluşan bir çerçeve;
 • çerçevenin boşluğuna dökülmüş yalıtım malzemesi - banal köpükten pahalı ısıtıcılara kadar herhangi bir şey olabilir;
 • Kapının sağlam görünmesi nedeniyle kaplama levhaları.

Sıradışı, yarı saydam model

Sıradışı, yarı saydam model

Panel kapının tüm özellikleri imalatta kullanılan malzemelere bağlıdır.

Ancak genellikle aynı kalır:

 • dokuzuncu katta bile kapı açmanıza ve ek çaba göstermeden basit menteşelere oturtmanıza olanak veren kolaylık;
 • Aksesuarlarla çeşitlendirilebilen görünüm vitrinde basitlik;
 • Daireye panel kapı takmanıza olanak tanıyan özel bir ücret ödemeden fiyat.

Evrensel sürüm

Evrensel sürüm

İyi bir yalıtım elde ederseniz kapı ısınır ve fazladan sesleri kaçırmaz. Plastik ile kaplarsanız neme karşı duyarsız olacaktır.

Bu, çeşitli yüzeyler için olasılıklar açan en çok yönlü tasarımdır. Yasaktan "kapı parçası üzerinde sopa fotoğraf kağıdı“Daha ilginç el boyaması, ahşap oymacılığı veya vitray uçları.
menüye dön ↑

panelli

Panel kapılar ayrıca çerçevede üretilir, ancak aşağıdakileri içeren tasarım özellikleri nedeniyle panel kapılardan çok daha ilginç görünürler:

 • Kozalaklılardan yapılan ve yatay ve dikey kirişlerden oluşan doğrudan çerçeve;
 • paneller, yani çerçevedeki boşlukları ustaca doldurmak için tasarlanmış ince plakalar veya yapay malzeme tabakaları.

Mutfağın iç kısmında

Mutfağın iç kısmında

Sonuç, pürüzsüz yüzeyi ile blendajın prensipte bulunmadığı belirli bir şekle sahip olan bir kapıdır. Panellerin oluşturduğu desen onu çok daha ilginç ve estetik hale getiriyor.

Birkaç ana özelliği var:

 • güvenilirlik - panellerin yapısı, üste basit kaplama tabakaları ile kaplı çerçevelerden daha fazla deforme karşı dayanıklı olacak şekildedir;
 • çok değişkenli tasarım - paneller, tüm kaplamalardan ve ayrıca herhangi birinden farklı olarak belirli bir ev için belirli bir kapı açmanıza izin veren camdan yapılabilir, hatta sipariş verebilirsiniz.

Bununla birlikte, panelli kapının bir kusuru vardır - panelin çerçeveyle birleştiği nokta nispeten ince kaldığından, panel kapısından daha kötü sesi keser.

Ülke tarzı

Ülke tarzı

menüye dön ↑

Tsargovye

Kapı kapılarının tasarımı şunları içerir:

 • sadece ahşap bir dikdörtgen çerçeve olan çerçeve;
 • çerçeveye yerleştirilen yatay kaplama veya cam çıtaları.

Böyle bir kapının tasarımı minimalist görünüyor ve kendine has bir şıklığı var. Çarın kapısındaki mülkler şöyle:

 • güvenilirlik - çok sayıda elementten oluşan yapıların çoğu gibi deformasyonlara karşı çok dirençlidir;
 • tasarım çeşitliliği - hiç kimse herhangi bir malzemeden yatay çıtalar yapmanıza ve onları herhangi bir renkte boyamanıza zarar vermez (parlak olanlar için uygundur Çocuk).

Kapının tasarımı minimalist görünüyor

Kapının tasarımı minimalist görünüyor

Ayrıca bir eksi - ağırlık. Kural olarak, özellikle tasarım masif ahşap veya cam ise, panelli blendajdan daha ağır olan elementler. Bu, kurulumu zorlaştırır, ek döngüler gerektirebilir, ancak işlemin kendisi etkilenmez.

menüye dön ↑

Kalıplı

Kalıplanmış kapılar, cam tasarımındaki zorunlu varlığın geri kalanından farklıdır. İsterseniz panelli ve tsargovoe camı ekleyebilirseniz, kalıplanmış kalıplar için varsayılan olarak varsayılır. Tasarım şunları içerir:

 • iki ahşap dikey bloğun özellikle öne çıktığı bir çerçeve;
 • blokların arasında bulunan cam parça.

Kalıplı kapılar

Kalıplı kapılar

Kalıplanmış kapılar ağırdır, ancak dayanıklı ve güzeldir. Tasarımları, özellikle camlara çok farklı bir görünüm verilebildiğinden, mevcut olanların en orijinali olarak kabul edilir.

Olabilir:

 • ayna, sonra geçen herkes ona yansıyacaktır;
 • şeffaf, o zaman içinden odaya bakabilirsiniz;
 • mat, o zaman diğer yandan her şey bir pus içine batırılmış görünecek;
 • renk, o zaman her şey parlak ve şenlikli görünecek, özellikle sıcak bir iyimser gölge seçerseniz;
 • vitray, sonra desenli bir ek yapmak mümkün olacaktır.

Ağır ama dayanıklı ve güzel

Ağır ama dayanıklı ve güzel

Kalıplı yapıyı kaldırın, monte etmek büyük çaba gerektirir. Ancak iç kısmın geri kalanına uyuyorsa sonuç buna değer.

menüye dön ↑

Katı dizi

Her eve uygun olmayan en pahalı, en zarif çeşittir.

 • Masif ahşap işleme gerektirir. Dikkatlice verniklenmeli, çürümekten, kurumasından ve parazitlerden kurtaracaktır. Ona özen gösterilmelidir, agresif kimyasallardan korkar.
 • Cam dizi işleme gerektirmez, ancak çok ağırdır. Boyanabilir ve verniklenemez, karmaşık desenler veya vitray ekleri olabilir, çürümeye ve parazitlere maruz kalmaz. Onunla ilgilenmek kolaydır, ancak etkiyi kırabilir.

En pahalı, en akıllı çeşit

En pahalı, en akıllı çeşit

Sağlam bir dizi en asil görünüyor, ancak pahalıdır.Genellikle, belki de kaplamasıyla kaplanmış bir kapının satın alınması daha kolay olur. Bir ağaç gibi görünecek, ancak onunla ilgili zorluklar çok daha az olacaktır.

menüye dön ↑

Tasarım özellikleri

Malzemeler, birleştirilme şekilleri - kurulum zorluklarının çoğu, bunun yanı sıra maliyet de buna bağlıdır. Ancak daha az önemli olmayan başka bir yönü daha var - bu, kapının açıldığı mekanizmadır. Sadece güvenilir, dayanıklı, zorluğa yol açmamalı, aynı zamanda tüm tesis içi bina özelliklerine uygun olmalıdır. Dört ana mekanizma vardır.

Havlu askısı olarak kullanılabilir.

Havlu askısı olarak kullanılabilir.

menüye dön ↑

salıncak

Salıncak tipi en yaygın olanıdır - genel olarak yaşamda tanıştığınız kapıların çoğu ona aittir. Cihaz basittir - kapıya takılan iki menteşeye, kapı asılır ve sonra kolayca açılır. Bir tutamak, bir mandal, bir gözetleme deliği veya bir kedi için bir kapı ile donatılmış olabilir - ihtiyacınız olan herhangi bir aksesuar yerine iyi görünecektir.

Menteşeli kapının çok ağır olduğunu hatırlamak önemlidir - örneğin, sağlam bir cam dizi koymak istiyorsanız - ana ile önceden ayarlanması gereken ek menteşeler gerektirir. Hesaplama kendini harcayacaktır.
En yaygın salıncak tipi

En yaygın salıncak tipi

Dört tipte mevcuttur:

 • normal. Bu, yalnızca bir yönde açılan ve uygun miktarda yer kaplayan bir klasiktir. Onu satın alırken, odanın boyutlarını iyi bilmeniz ve en serbest yönde açılacak bir kapı seçmeniz gerekir.
 • çift ​​kabuklu yumuşakça. Normal için daire - Nadir bir seçenek çünkü mantıksız bir yer kaplıyor. Normal kapıyı yalnızca bir panjur değil, iki tane varken kopyalar. Mesela koridordan yemek odasına geçerken sadece çok geniş bir odada iyi görünecek. İki kanatlı bir tür satın almanın anlamı sadece özel bir evin varsa ve içinde çok yer varsa.

Geniş odalar için uygun

Geniş odalar için uygun

 • sallanan. Nispeten rahatsız edici ve normal olanlardan daha fazla yer kaplar. Kişinin iteceği yere bağlı olarak her iki yönde de aynı anda açılırlar. Konut binalarında nadiren kullanılırlar çünkü iyi sızdırmazlık sağlamazlar - sadece insanlar kolayca geçemezler, ayrıca cereyan, gürültü ve ısı da geçirirler. Ancak, aşıklar var. Bir çatı katı veya yüksek teknoloji tarzında bir daireniz varsa - sallanan "sarkaç" tarzınıza uygun olabilir.
 • Konyushenny. Onları ilk duyanların derneklerini sorarsanız, cevap genellikle aynıdır - Vahşi Batı'daki salon. Kapı genellikle yatay olarak iki bağımsız yarıya bölünmüştür. Eşzamanlı açamazlar. Orijinal görünüyor, ancak nadir bir iç mekana uyuyor. Sadece bu durumlarda pratikte faydalıdır, dairede odadan çıkması engellenmesi gereken, ancak aynı zamanda onu izleme fırsatı olan birileri varsa - bu aşırı aktif bir köpek, küçük bir çocuk veya engelli bir kişi olabilir.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Çarpma kapılar açmak için neredeyse bir metre boş alan gerektirir. Küçük bir apartman dairesi için, özellikle dar koridorlarda, genellikle çok fazla ve rahatsız edicidir.

Kurulu
İç mekanınızın klasikleri gerektiriyorsa veya çok fazla yeriniz varsa, salıncak kapısı en belirgin seçimdir ve kimseyi şaşırtmaz.
menüye dön ↑

kayma

“Darbeler” olarak da bilinen sürgülü kapılar, küçük şehir dairelerinde, önemli yer tasarrufu sağladığından dolayı kullanılır. Minimalist bir tarz, stresli bir modern iç mekan ya da dairenizdeki geleneksel bir Japon tarzını yeniden yaratmaya çalışmak için çok uygundur.

Kayar - ayrıca bir coupe denir

Kayar - "coupe" olarak da bilinir

Ağın, geçidin her iki tarafına hareket ettiği kılavuzlarla donatılmıştır.. Son zamanlarda, yeni bir gelişme modaya giriyor - rehber biri, en büyüğü olabilir - bu, zemini eşik ile kırmamanıza izin veriyor. Bununla birlikte, bu tür kapılar çoğu zaman güvenilir değildir.

Bu kapıların avantajları var:

 • Yerden tasarruf. Bu en açık olanıdır. Açmak için bir sayaç tahsis etmek yerine, kendinizi her bir duvar boyunca sömürgelerin yanında birkaç santimetre bırakarak ve kapıyı sessizce hareket ettirerek sınırlayabilirsiniz.
 • estetik. Dünyadaki kapıların çoğu menteşelidir, bu nedenle kayar kapılar özellikle orijinaldir. Onların yardımıyla odayı görsel olarak daha geniş ve daha hafif hale getirebilir, minimalist bir Japon iç tonu yaratabilirsiniz.
 • emniyet. Menteşe tipini beklenmedik bir şekilde ardındaki kişi için açmak, ciddi bir yaralanmaya neden olabilir. Birinin saklandığı ve birinin aradığı aynı tehlikeli çocuk oyunları. Bu tür bir kusurun kayan tipi yoksun bırakılmıştır - kanvas şiddetli bir şekilde uzaklaştırılsa bile, önemli bir zarara neden olmaz.

Yerden tasarruf

Yerden tasarruf

Ancak, salıncak türünün sahiplerinin karşılaşmayacağı özel dezavantajlar vardır:

 • Mekanizma ile ilgili olası sorunlar. Tuvali dikkatsizce kullanırsanız, kılavuzlardan çıkabilir ya da onları deforme edebilir. Bağımsız olarak nasıl onarılacağını ya da sihirbazı nasıl arayacağımızı bulmak zorunda kalacağız.
 • Yalıtım problemleri. Sürme tipinin özelliği, kapalı konuma güvenli bir şekilde kilitlenememesidir. Kollar ve kilitler temin edilmez, ayrıca, seslerin ve ısının nüfuz edeceği her zaman ince bir yuva kalır.
 • Duvar problemleri. Duvarın, tuvalin arkasına gizlenecek olan kısmı, üzerine bir şey koymak için uygun olmaz. Üzerindeki herhangi bir aksesuar oyalanmayacak, bu yüzden derhal bunu dikkate almalısınız.

Sürgülü tip için ağır malzemeler kullanılmaz.

Sürgülü tip için ağır malzemeler kullanılmaz.

Sürgülü kapıların bir alt türü var - bunlar “kutular”.

Sadece bir kanatçığa sahip oldukları için “coupe” den farklıdırlar. Duvar boyunca kaymaz, ancak duvarın içine yerleştirilen özel bir yuvaya çekilir. Alan daha az harcanır, sonuç daha da estetik görünür.

Sürme tipi için ağır malzemeler kullanılmaz. Masif bir ahşap veya cam, kılavuzlar boyunca serbestçe kayamaz, bu nedenle kalkan veya diğer çerçeve seçenekleri kullanılır.

Kurulu
İlginç bir çözüm, boşlukları normal kaplamalarla değil, özel kalın kağıtlarla doldurulacak bir çerçeve sipariş etmek olacaktır. Neredeyse hiç ses yalıtımı olmayacak, ancak Japon tarzı referansları tamamen belirginleşecek.
Düşük ses yalıtımı var

Düşük ses yalıtımı var

menüye dön ↑

katlama

Katlanan kapılar, onlar "akordeonlar" dır ve mevcut tiplerin en dekoratifu olarak kalırlar. Özel menteşelerle birbirine bağlanmış, birkaç parçaya bölünmüş bir tuvali temsil ediyorlar. Birinin kapıdan geçmesi gerektiğinde, tuval katlanır, kapı perdelerine doğru bastırılarak temiz bir ekrana benzer.

Özel avantajları var:

 • estetik. Katlanır tip, özellikle desenlerini, oyuklarını, güzel aksesuarlarını eklerseniz orijinal, ilginç görünüyor.
 • Yerden tasarruf. Katlanmış tuval kesinlikle küçük daireler için önemli olan bir metreden az.

Katlama seçeneği

Katlama seçeneği

Ama aynı zamanda dezavantajları da var:

 • Muhtemel güvenilmezlik mekanizması. Uzun süre aktif kullanımda, menteşeler birkaç yıl boyunca aşınabilir, durumları izlenmeli, yağlanmalıdır. Dahası, tuvali kuvvetli bir şekilde çekerseniz ya da yüksek hızda çalıştırırsanız, menteşelerin tutturulduğu yerde kolayca çıkar.
 • Kötü izolasyon. Ses katlama "harmonik" filtre açıkça kötü. Ek olarak, bir kilitle donatmak zordur, bu da herhangi bir mahremiyet sağlamadıkları anlamına gelir.

“Akordeon”, özel bir ev için iyi bir çözümdür, özellikle hafif bir malzemeden yaparsanız renklendirin. Ayrıca apartman dairesinde yerini bulabilir, ancak çaba göstermesi gerekecek.

Orijinal ve ilginç görünüyor.

Orijinal ve ilginç görünüyor.

Kurulu
"Akordeon" hafif malzemelerden yapılır. Ağır menteşelerin ağırlığının altında sadece vaktinden önce kırmak.
menüye dön ↑

Roto

Roto, tarzında klasik bir iç mekanda tuhaf görünecek kapıları yapmanın nispeten yeni bir yoludur Provence veya rustik ama stil için mükemmel yüksek teknoloji. Dönme ekseni üzerindeki açıklığa sabitlenmiş bir kapı kanadı gibi görünüyor.

Üzerinden geçmek için, tuvali basman yeterli. Eksen boyunca dönecek, gelen olanı geçecek ve daha sonra yerine düşecektir. Bu tasarım süpermarket girişini andırıyor ve bir konut binasında çok orijinal görünüyor.

Roto - nispeten yeni bir üretim kapısı yöntemi

Roto - nispeten yeni bir üretim kapısı yöntemi

Bu tasarımın avantajları:

 • Bağıl kompaktlık. Böyle bir kapıyı açmak için, dönme için yeterli alan vardır. Ve bu kesinlikle bir metreden az.
 • Kendine özgü estetik. Roto, bir pasaj tasarlamanın çok abartılı bir yoludur, ancak bazı stillerde mükemmel görünecek. Önemli olan - doğru olanı seçmek.

Dezavantajları da var:

 • Mekanizmanın göreceli güvenilmezliği. Kapının sabitlendiği dönme ekseni, sapı kuvvetlice çekerek zarar görebilir. Ve eğer bir hayvan veya çocuk içine koşarsa, sonuç oldukça acıklı olur.
 • Yalıtım eksikliği. Roto bir pozisyonda iyi sabitlenmiş, ancak hala sıcaklığın veya sesin geçmesine izin vermeyecek kadar sağlam değil.
 • enderlik. Ürün yeni olduğu için, sadece popülerlik kazanmak, her iç mekana uygun değildir, küçük bir şehirde bir şirket bulmak zor olabilir.

Bu tasarım süpermarkete girişi andırıyor.

Bu tasarım süpermarkete girişi andırıyor.

Bununla birlikte, ne çocuğunuz ne de hayvanlarınız varsa ve dairede gürültü yapacak kimse yoksa, bir roto mükemmel bir satın alma olabilir. Özellikle, hafif bir malzemeden böyle bir tasarım yapmanız gerektiğini hatırlarsanız. Sağlam bir masif ahşap kesinlikle uygun değildir, çünkü onu tutan menteşeler çok çabuk arızalanır.

menüye dön ↑

Tasarım özellikleri

Ahşap kapıların cam kapılardan ne kadar farklı olduğunu, panel kapılardan ne kadar sarkan kapıların ne kadar farklı olduğunu, sürgülü kayar kapıların normal kanatlı kapılardan daha iyi ve daha kötü olduğunu öğrenerek neye ihtiyacınız olduğuna karar verebilirsiniz.

Gizli tarzı

Gizli tarzı

Bunun için:

 • Evin bir planını çizin - kalemle veya programla;
 • bütçenizin ne olduğunu tahmin etmek;
 • iç kapıları ne kadar alan alacağını tahmin etmek;
 • boyutlarının ne olması gerektiğini ölçmek;
 • Renk şemasını, iç mekanın genel tasarımını değerlendirir, tasarım için planlar yapar.

Materyal, bütçeye, kapıların işgal ettiği yere ve tasarımlarına bağlıdır. Odaların tasarımından - renk, genel tasarım ile birleştiğinde. Bu süreçte belirli nüansları göz önünde bulundurmanız gerekir.

Oda tasarımı için bir ürün seçin

Oda tasarımı için bir ürün seçin

menüye dön ↑

Renk kombinasyonları

Kapının rengi çok farklı olabilir ve sadece tasarımını sınırlar. Bunu farklı şekillerde birleştirebilirsiniz:

 • ayarlama. Duvarla aynı renkteki kapı, odayı tamamlamanıza izin verir. İç mekanın tamamlayıcı olması gerekmiyorsa, sadece dikkatini ondan uzak tutmayacak kadar uygundur.
 • tarafsızlık. Kapıda nötr renk - en çok doğal ahşap. Güzel görünüyor, bireysel bir dokuya sahip, ancak çok fazla dikkat çekmiyor. Daha ilginç ama yine de nötr olan bir şey istiyorsanız, döşemenin renginden birkaç ton daha açık veya daha koyu olan bir renk alabilirsiniz.
 • Kontrast. Kontrast kapısı, iç mekanın sıkıcı göründüğü, yeterli gerginliğin olmadığı iyi bir çözümdür. İle karşılaştırılmalıdır cinsiyete göreve doğru gölgeyi seçmek için, internette bulmak kolay olan tabloyu kullanabilirsiniz.
 • Mobilya ile birlikte. Bu yöntem de kullanılır - mobilyalar iç mekanla eşleştiğinden, ona uyması için seçilen kapı kesinlikle ondan çıkmaz. Gölgeyi biraz değiştirebilir, eşleştirmek için tonu alabilirsiniz.

Kapıda nötr renk - en çok doğal ahşaptır

Kapıda nötr renk - en çok doğal ahşaptır

Kombinasyonlar daha ilginç seçeneklerdir:

 • Ayna kaplama. Neredeyse hiç boş alan olmayan küçük bir odada, aynalı bir iç kapı görsel olarak ekleyecektir. Buna ek olarak, yer bulunamadığı gerçek bir büyüme aynası yerine kullanılabilir.
 • Vitray kaplama. Eski moda vintage, klasik tarzı, gotik ile iyi uyuyor. Vitray bir pencere, iç mekana uyan herhangi bir resmi gösterebilir, ancak yeterli dikkat gösterilmesini sağlamak önemlidir. Etrafı parlak aksesuarlar ile çevriliyse, uygun izlenim bırakmadan kaybolacaktır.
 • Renkli ekler. Renkli cam veya boyalı kaplama, odanın temel renk şemasına uygunsa, küçük miktarlarda iyi görünür. Parlak renkler, çocuğu memnun edecekleri kreş için ayrılmıştır.

Minimalist tarz

Minimalist tarz

Kombinasyonların yanı sıra, belirli renklerin nasıl algılandığına dikkat edebilirsiniz:

 • beyaz. Fransızca'ya iyi uyuyor, İskandinav iç. Odaya biraz havadarlık, geçici olma, saflık kazandırır. Diğer renklerden daha kapsamlı bir bakım gerektirir - sürekli olarak tozu temizlemeniz, kaplamada leke olmadığından emin olmanız gerekir, aksi takdirde kapı şık görünümünü çabucak kaybeder.
 • maden. Metal ebb, modern bir tarzda yüksek teknolojili iç tasarım için çok uygundur. Aynalara, parlak renkli camlara, buzlu bölgelere, özellikle de bir roto veya zarif bir şekilde dekore edilmiş bir açılır kapı ise ekler. Beyaz ve pastel tonlardan daha az ama daha az ayrılma talep ediyor.

Vitray kaplama

Vitray kaplama

 • siyah. Bakımda bir miktar dikkatsizliğe izin veren ancak art deco, barok ve modern iç mekanlar dışındaki her şeye tam olarak uymayan bir klasik. Beyaz mobilyalar ve beyaz zeminlerle birlikte kontrastlı odalarda iyi görünüyor. Ama yine de, siyah kapı çaba gerektiriyor - içeriye sığması gerekiyor.
 • Doğal ahşap. Her tonu, zorlu modern iç mekanlar dışında her yere sığar. Klasikleri ile özellikle iyi görünüyor.
 • Parlak sıcak renkler. Odayı görsel olarak daraltın, ancak aynı zamanda onu daha konforlu hale getirin.
 • Parlak soğuk renkler. Görsel olarak oda genişletin, ancak daha az rahat olun.

Aynı odada farklı stil ve renkler

Aynı odada farklı stil ve renkler

Renge ek olarak, stile göre aksesuarlar ve genel tasarım da dikkate alınır:

 • klasik. Klasikler için - oymalı elementlerle doğal ahşap, lake. Nadir durumlarda - beyaz, oyulmuş elemanlar ayrıca yaldızlıdır. Kesin düz çizgiler, düzenli geometrik şekil.
 • Barok. Pomposity, biraz pathos. Yüksek kapılar (çift kapı olabilir), oymalı elemanlar, beyaz veya siyah renk. Vitray ile desteklenebilir.
 • modern. Parlak renkler, cam ekler, ilginç desenler, deniz veya hayvan teması çizimleri. Ana kural tasarımın özgünlüğüdür.
 • Eko. Eko tasarım - doğal ahşap veya sahte. Özgün dokuyu koruyarak kasıtlı sadeliği göze çarpan vernik yok. Orijinal çözüm, basit çiçek desenli bir cam kapı veya ince, neredeyse kağıt unsurları olan katlanır bir kapı olacaktır.
 • Provence. Hafiflik, havadarlık, biraz pompa. Cam ekli camlı beyaz kapılar en uygun olanıdır.

Orijinal kombinasyon

Orijinal kombinasyon

Tüm özellikleri ideal bir şekilde birleştiren ideal kapı fikri nihayet oluştuğunda, sadece alışveriş için mağazaya gitmek için kalır. Fakat ondan önce birkaç basit nüansı hatırlamanız gerekiyor.

menüye dön ↑

Seçimin son nüansları

İç kapılar için çok iyi görünüyordu, birkaç basit kural göz önünde bulundurmanız gerekir:

 • ahşap levha ve içine gömülü olan kutu aynı malzemeden yapılmalıdır - veya en azından birkaç ton farklı olan benzer bir malzemeden yapılmalıdır;
 • Tüm daireye kapı siparişi vermeden önce, böyle büyük çaplı bir adımlı bir satın alma için yeterli para olduğundan emin olmanız gerekir - önce bir kapı satın alın, sonra bir süre sonra başka bir uygulama pratik değildir, çünkü her şey değişir ve istenilen model sizin için üretilmeden önce çıkarılabilir. ;

Hafiflik, havadarlık, biraz pompa

Hafiflik, havadarlık, biraz pompa

 • Kapılar görünüşte değil, operasyonel özellikler açısından seçilmeli, çünkü her şeyden önce üstlerindeki yük büyüktür;
 • mezura ile salona gitmek gerekir, doğru ölçülen kapıyı ölçmek - çıplak gözle görülemeyen birkaç milimetre çarpık olabilir, ancak kaliteyi çok etkiler;
 • tüm bağlantı elemanlarının kabin içinde tekrar kontrol edilmesi gerekir - eğer bir şey kırılırsa, titrerse veya titrerse, başka sesler çıkarırsa, başka bir yerde alışverişe gitmek daha iyidir;
 • Tüm dikişler de kabinde tekrar kontrol edilmeli - çıkıntılı olmamalıdır, ideal olarak özellikle hiç görünmemelidir.

Ayna seçeneği

Ayna seçeneği

İç kapılardaki kalite sertifikalarını vermeyin, çünkü dikkatli bir şekilde kendinize bakmak zorundasınız.

Önemli olan - iç mekanınıza tam olarak uyan kapıyı tam olarak bulabilmek.

İç kapılar

İç mekanınız için seçme

8 Toplam puan
İç kapılar seçimi

Doğru iç kapıları seçmenin tüm sırlarını biliyoruz. Bu makalede olası tüm modeller hakkında bilgi bulabilirsiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Estetik. Düzgün iç kapı, iç kısmı tamamlar, öyle ki o olmadan tamamlanmamış gözükür.
 • Yalıtım. Doğru oda içi kapı sesleri bastırır, ısı kayıplarını azaltır, gereksiz dikkatlerden korur.
 • Güvenilirlik. Garanti - yaklaşık on yıl.
eksileri
 • Muhtemel düşük kalite. Bir kapı seçmek dengeli bir yaklaşım gerektirir. Tüm küçük şeyleri kontrol etmeniz, tüm dikişlere bakmanız ve sağlık için ucuz olan ucuz sunta satmayacağınızdan emin olmanız gerekir.
 • Asmanın zorlukları Kapıyı kendiniz asmak - özellikle kayarsa veya özellikle roto - çalışmayacak. Bu alanda deneyimli uzmanları aramak zorunda kalacağız.
 • Hepsini aynı anda satın alma ihtiyacı. Birer birer işe yaramaz, ancak bir kerede bütün daireye para biriktirmek zaman alan bir iştir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn