Yıkanabilir duvar kağıdı - Sağlam bir temel üzerine bir rüya tasarlayın. 210+ Mutfak, Banyo ve Tuvalet için

Yıkanabilir duvar kağıdı ilk piyasaya girdiğinde mutlak bir isabet oldu - ve şimdi durum değişmedi. Rahat, çok yönlü ve pratiktirler. Diğerleriyle karşılaştırıldığında, diğerlerinden daha iyi görünen birçok avantaja sahiptirler.

Bu makalenin içeriği:

Sentetik duvar kağıdı tasarımlarının tasarımı çok yönlüdür. Simülasyon malzemeleri altında taş, ağaç, fayansCilt, oda yapısına enjekte edilen gerçekçi bir atmosfer yaratır. Bu sıradışı duvar dekoru birçok avantaj sağlar, farklı ortamlarda kullanılabilir.

PVC, örneğin yüksek nem oranına sahip odalar için uygundur. gıda ve banyo oda. Ancak, bu gibi yerlerde yoğun kullanım için de uygundur koridorlar, merdiven veya çocuk oda. Kuru bodrumlarda bile kullanılabilir. Ticari, iş dünyası veya halka açık yerlerde, daha önce her yerde bulunan parlak vinil yerine fiberglas.

Yıkanabilir duvar kağıdı mutlak bir hit oldu.

Yıkanabilir duvar kağıdı mutlak bir hit oldu.

Trend geçmişi

70'lerin tasarımı, tarihteki diğer hiçbir on yıl gibi plastik ve sentetik malzemeler açısından zengindi. Bugün, 70'li yılların orijinal vinil duvar kağıdı - parlak renkler ve vintage desenlerle - birçok koleksiyoncu tarafından talep edilmektedir.

İnsanlar çok geçmeden duvarlardaki yapay tedavilerin pratik yönlerini keşfettiler ve onları evlerinde coşkuyla kullandılar. Şimdiye dek bilinmeyen olasılıkları açtılar: banyo, mutfak, koridorlar artık yıkanabilir ve dayanıklı bir sentetik malzeme sayesinde lüks tasarım odaları haline geldi.

Tuğla duvar baskı

Tuğla duvar baskı

vinil duvar kağıdı Fayans veya ilginç taş şeklinde, odunsu taklit çeşitleri 80'lerde çok popüler oldu, tasarım için daha da fazla imkan sağladılar. Plastik kaplamaların kullanımı ve iyice yıkanması, neme veya kire eğilimli alanlar için açık bir çözüm olmasını sağlar.

Onlarca yıl geçti, ancak yıkanabilir duvar kağıdı kaldı. Sürekli yeni tasarımlar ve desenler üzerine fikirlerin geliştirilmesi hala bu zamansız klasiğin popülaritesini arttırıyor. Özellikleri arasında ayrıca aşınma ve çizilmelere karşı direnç vardır.. Bu malzeme ile duvarları dekore etmek, neme ve kire eğilimli yerlerde hala popüler olacaktır.

menüye dön ↑

fiberglas

Cam kumaş duvar kağıdı çevre dostu bir üründür. Farklı kalınlık ve yoğunluktaki cam iplikler kullanılarak dokunurlar ve daha sonra şeklini korumak için emprenye edilirler. Son model, farklı triko türlerini taklit edebilir.

Mutfağın iç kısmında

Mutfağın iç kısmında

Bu duvarlar, çevre dostu olmasının yanı sıra, bir dizi başka yararlı özelliklere de sahiptir:

 • nefes;
 • hijyenik;
 • yakmayın, ateşi desteklemeyin;
 • güçlü, darbeye dayanıklı;
 • yeniden boyama imkanı.

Cam elyafının en büyük avantajı yanma sırasında zehirli gaz yayan PVC'den ayıran güvenliğidir. Cam yanıcı maddeler içermez. Ayrıca, “nefes alabildiği” için kil, kum, kuvars ve diğer doğal bileşenler içerdiğinden, iyi bir iç mekan mikro iklimi korur.

Geometrik desen

Geometrik desen

Fiberglas duvar dekorasyonu hayvan severler için yararlı bir çözüm olacaktır. Malzeme keskin pençelere, dişlere ve evcil hayvan yaşam tarzına karşı dayanıklıdır.

Bu duvar kağıdının ana dezavantajı nispeten düşük nem direncine sahip olmalarıdır - yıkanabilirler, ancak ıslak odalar için uygun değildirler.

menüye dön ↑

İki çeşit vinil duvar kağıdı

Polivinil klorür duvar kağıdı (aynı argo "vinil") katı ve vinil kaplıdır. İkincisi genellikle akrilik denir. Bunlardan ilki tamamen PVC'den yapılmıştır ve geri dönüştürülmüş kağıttan veya selüloz ve tekstil elyaflarının bir kombinasyonundan kaplanmıştır. PVC ise sadece koruyucu bir kaplama olarak uygulanır.

Görsel ve yapısal olarak her iki seçenek de neredeyse sınırsız tasarım seçeneği sunar. Hangisini seçeceğinize karar vermek tamamen pratik tercihlere bağlıdır.
Mutfak eşyaları şeklinde çizim

Mutfak eşyaları şeklinde çizim

Kağıt seçeneğiyle, her ruloya tutkal uygulanır ve emilmesi için bırakılır. Dokumasız duvar kağıdında, yapıştırıcı doğrudan duvara uygulanır, ıslanma süresi gerekmez. Rulo, istenen uzunlukta kesildiği anda duvara uygulanabilir. Ek olarak PVC, duvardan bir bütün olarak çıkarıldığından, ön emdirme işlemine gerek kalmadan iz bırakmadan kolayca çıkarılabilir.

Kağıt aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • "Islattıktan sonra çıkar."
 • "Kuru temizle"

Dokunmamış kumaşlar ilave işlevsel özelliklere sahiptir: şekillerini korurlar, nemi düzenlerler ve küçük düzensizlikleri düzeltirler. PVC kaplı kağıt daha az neme dayanıklıdır, ancak her durumda hermetik vinil yüzey, nemin geçmesine izin vermez.

Nemin geçmesine izin vermeyin

Nemin geçmesine izin vermeyin

Baz materyalden bağımsız olarak, vinil kendiliğinden su geçirmezdir. Dekorasyon için sentetik yüzey, pürüzsüz, yapısal veya kabartmalı gibi birçok versiyonda gelir.

menüye dön ↑

Polivinil klorür ve diğer sentetik malzemeler

Vinil duvar kağıdının yüzey malzemesi polivinil klorür, PVC'dir. Genellikle birkaç benzer terimler birbirlerinin yerine kullanılır:

 • vinil;
 • PVC;
 • Sentetik.

Ancak, bazı teknik farklılıklar vardır.

Bu baskı her zaman şık görünüyor.

Bu baskı her zaman şık görünüyor.

Sentetik malzemeler üç ana gruba ayrılabilir:

 • termoplastik;
 • duroplastik (veya ractoplast);
 • elastomer.

Polivinil klorür, vinil klorürden türetilmiş bir termoplastik maddedir. Termoplastik reçineler grubuna aittir (polietilen ve polipropilen ile birlikte). PVC'ye ek olarak, sentetik duvar kağıdının yüzeyleri ana grubun diğer maddelerinden, örneğin polimetil metakrilat, polivinil florür veya etilen-vinil asetat kopolimerinden yapılabilir.
Mutfak için uygun, aydınlık ve iştah açıcı resim

Mutfak için uygun, aydınlık ve iştah açıcı resim

menüye dön ↑

Banyo ve tuvalet için

Yakın zamana kadar birçok banyo zeminden tavana döşenmişti. Güzel ve pratik olarak haklı bir karar olarak kabul edildi. Döşenmiş duvarların temizlenmesi gerçekten kolaydır. Kiremit üzerinde nem kalmıştır ve duvarlarda küflenmeye neden olmamıştır.

Duvar kağıtları daha sonra bugün olduğu gibi aynı kalitede değildi, bu da onları ıslak odalara uygun hale getirmiyordu. Ancak bugün, trend soğuk karolardan daha parlak, daha şık çözümlere doğru ilerliyor.. Desenli motiflerle, okyanustan antik Mısır'ın spa'sına kadar daha etkileyici bir atmosfer yaratabilirsiniz.

Aslında, doğru kalıbı veya kalıbı seçerek herhangi bir ruh hali yaratabilirsiniz. Bu fikri aşağıdaki örnekte gösteriyoruz.

Parlak bir ruh hali yaratacak şekil

Parlak bir ruh hali yaratacak şekil

menüye dön ↑

Deniz ruh hali

Deniz ve su nedeniyle mavi renk, genellikle bir karışımla birlikte koyu gölgeler alır:

 • yeşil;
 • mavi;
 • mavisi;
 • turkuaz;
 • mavimsi yeşil;
 • safir.

Yapısal veya desenli desenlere sahip bu renklerde banyo için duvar kağıtları, beyaz duvarları büyülü, mistik sualtı dünyalarına veya Atlantik'in sonsuz genişlemelerine dönüştürür. Böyle bir oda stres ve yaşam şoklarından cennete dönüşecek.

Kurulu
Mavi beyaz ve beyaz kırmızı Genellikle çizgili duvar kağıdıyla birlikte klasik bir deniz paleti oluşturur.

İyi tanımlanmış bir kalıp olması gerekmez. Okyanus tarzı bir banyo için şiddetli mavi ve yeşil tonlarda soyut bir motif veya kabartma doku da uygundur. Bugün piyasada, örneğin derinin altındaki turkuaz duvar kağıdını, gerçekçi kabartmalı, balık pullarını hatırlatan bulabilirsiniz; Deniz renkleri barok ve retro desenleri.

Renkleri doğru birleştiriyoruz

Renkleri doğru birleştiriyoruz

 

Çizgileri, dalgaları veya su kabarcıklarını gösteren hareketli duvar kağıtları yumuşak veya güçlü dinamik efektler oluşturur.

menüye dön ↑

Belirli özellikleri

Tuvalet veya banyoda uygulama yapılması, yüksek düzeyde yoğuşmanın olacağı anlamına gelir. Sonuç olarak, kullanılan duvar kağıdının yapışma, su geçirmezlik ve deterjanlık bakımından belirli özellikleri olması gerekir.

Her iki tür PVC kaplamalı duvar kağıdı nemin içeri girmesini önler ve banyolar için uygundur. Bununla birlikte, dokunmamış banyo duvarları, şekillerini ve su geçirmezliklerini koruyabilmeleri nedeniyle sıklıkla tercih edilen tercihtir.

Farklı duvar kağıdında aynı anda yıkama derecesi de farklıdır: ortalama, yıkama, çizilmeye karşı yüksek direnç. Pürüzsüz veya yapısal yüzeylere, çok sayıda desen ve motiflere sahip olabilirler. Birçok ünlü tasarımcı, banyolar için yeni favori trendler yaratırken bu yüksek kaliteli ve su geçirmez yüzey malzemesini takdir ediyor.
Duvar kağıdının yıkama adımı gerçekten farklı.

Duvar kağıdının yıkama adımı gerçekten farklı.

menüye dön ↑

Vinil alternatifleri

Farklı bir yüzey malzemesi seçerken, banyolarda kullanılan tüm duvar kağıtlarının neme ve yoğuşmaya karşı koruma sağlamak için sızdırmazlık maddesi ile işlem görmesi gerektiğini dikkate almanız gerekir. Bu, özel bir lateks boya uygulanarak elde edilebilir.

Duvarın tek bir kısmını kaçırmamak için boya uygulaması kuyumculuk kesinliği ile yapılmalıdır. En küçük işlenmemiş noktanın bile duvarların görünümü üzerinde bir etkisi olabilir.. Bu durumda, hassas yüzey malzemeleri lateks boya ile yapıştırma işlemi için uygun değildir.

Küçük çatı katı tarzı mutfak

Küçük çatı katı tarzı mutfak

menüye dön ↑

Banyolarda duvar kağıdı kullanımı

Desenli duvar kağıdı, banyonun duvarlarından biri veya tümü için kullanılabilir. Doğrudan su ile temas eden veya neme / yoğuşmaya (duş, lavabo, tuvalet vb.) Maruz kalan tüm alanlarda, su itici duvar kağıdı bile bu etkiye dayanmadığından koruma sağlanmalıdır. Sıçramaya karşı koruma için modern kaplama karosu sınırlı alanlarda uygulanır ve fazla yer kaplamaz.. Sonuç olarak, duvar tasarımlarını uygulamak için çok fazla boş alan vardır.

Eski, alakasız fayans su geçirmez duvar kağıdının arkasına da gizlenebilir. Burada, sonucun beklenti ile eşleşmesi için bir miktar hazırlık yapılması gerekecektir. Örneğin, duvar yüzeyi fayans yapıştırıcısı ile düzeltilebilir. Alternatif olarak duvara tutturulabilir alçıpanduvar kağıdı için hazırlamak için. Banyolardaki vinil için, yapıştırıcının dayanımını arttırmak için özel bir duvar kağıdı macunu ve dispersiyon tutkalı karışımı kullanılır.
menüye dön ↑

Mutfak - lezzetli duvar kağıdı tarifi

Modern mutfaklar uzun zamandır tamamen işlevsel bir alan olarak ünlerini yitirmişlerdir; Ancak burada da, birkaç temel özellik ve tasarım kuralını dikkate almanız gerekir.

menüye dön ↑

Renk seçimi

Renkler, bir odadaki belli bir havayı, atmosferi yaratmak için araçlardır. Kural olarak, mutfaklar daha parlak ve daha teşvik edici renkler gerektirir. Daha koyu renkler yalnızca az miktarda kullanılmalıdır. Bununla birlikte, duvarın ana kulaklık olarak siyah bir kulaklıkla süslenmesi, beyaz duvarlarla mükemmel görsel kontrast sağlayabilir. Etkisi modern ve şık olacak.

Renkler belli bir ruh hali yaratacak araçlardır.

Renkler belli bir ruh hali yaratacak araçlardır.

Mutfak duvarlarının renkleri, enerjimiz, yaratıcılığımız ve iştahımız üzerinde bilinçaltı bir etkiye sahip olabilir. sarı, kırmızı, turuncu en başarılı mutfak renkleri olacak. Gölgenin yoğunluğu ve parlaklığı arttıkça etkisi de artar. Menekşe, yaratıcı, "sihirli" bir renktir - acemi mutfak ustaları ve maceracılar için gıda alanındaki harika.

Mavinin serin ışık tonları ile mutfak için duvar kağıdı, gri veya gümüş metalik renk, ince bir etki yaratır. oturma odası, özellikle modern mutfak mobilyaları ile birlikte, ekipman. Mutfak duvarlarının yeşil dekoru odaya tazelik verir.

Yeşili, stresi hafifleten dengeleyici, yatıştırıcı bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. Kahvenin çeşitli açık veya koyu tonları bize mutfakta kullanılan ve duyularımızı harekete geçiren kahve, çikolata veya fındık hatırlatıyor. Kahverengi mutfak duvarları ayrıca çeşitli klasik ve çağdaş iç mekan stilleri için uygundur.

Strip her zaman trendde

Strip her zaman trendde

Renkleri birleştirirken her şeyden önce uyum ve denge dikkate alınmalıdır. Nötr bir ton olarak beyaz, diğer renkler için mükemmel bir partnerdir. Meyvelerin görüntüsü olan sebep, yeşillikler pişirme konusuna atıfta bulunur. Genellikle mutfak dekorunda kaşık veya tabak gibi mutfak eşyaları koleksiyonu kullanılır.

Desenlerin ve renklerin odanın atmosferini, konumunu iyileştirmesini sağlayın. Oda yüksekliğinin, boyutunun, parlaklığının ve ruh halinin görsel izlenimini önemli ölçüde etkiler.

menüye dön ↑

Dikkat edilecek başka neler var?

Küçük mutfaklar en çok faydalananlar:

 • küçük veya narin desenler / motifler içeren hafif duvar kağıtları;
 • glitter veya metalik efektler ile;
 • Mekanı artıran 3B modeller;
 • ince yatay şeritler, küçük klasik desenler, küçük bezelye ile.

Banyoda yeşil

Banyoda yeşil

Daha büyük veya daha parlak tasarımlar, yalnızca bir duvar veya bir duvar parçasıyla sınırlı olmalıdır.

Düşük tavanlar için, yatay şeritler veya çapraz desenler gibi yapısal desenler tercih edilir. Duvar kağıdı uygula tavançizimin hiç bitmeden sürdüğü etkisini elde etmek. Nazik veya ince çizgiler, alçak tavanlı küçük odalar için uygundur.

Yüksek tavanlar için, duvarın altında tek renkli duvar kağıdı kullanın, sonra tavana yakın bir desen kullanın.

menüye dön ↑

Mutfak için duvar karosu

Modern mutfaklarda çoğu zaman sadece yer karoları bulunur, çünkü duvardaki bir önlük bile, kolay yerleştirilebilen ve kolay monte edilebilen ek bir avantaja sahip modern malzemelerle değiştirilir. Bununla birlikte, fayans taklit eden duvarlar, tasarımcıların çarpıcı örnekleriyle doğrulanan mutfak için popüler bir seçenek olmaya devam ediyor. Bu son trend, dünyaca ünlü usta mimar Antoni Gaudi'den esinlenilen İspanyol tarzı Maiolica çini desenlerine yansıyor.

Fransız tarzı banyo

Fransız tarzı banyo

menüye dön ↑

Pratik özellikler ve yüzey malzemeleri

Mutfaklar veya mutfak alanları sürekli olarak buhar ve yoğuşmaya maruz kaldığından, mutfak duvarları neme dayanıklılık ve dayanıklılık gibi belirli gereksinimleri karşılamalıdır.

Tabii ki, iyice yıkamak zorundalar çünkü pişirme sırasında üzerlerine yiyecek almak kaçınılmaz. Ayrıca, mutfak için duvar kağıdının, örneğin soba veya masanın yakınında, ateş kaynağının yakınında olup olmayacağını düşünmeniz gerekir. Mutfakta birçoğu oldukça karmaşık olabilen birçok dökülme ve lekeler vardır.

Döşemenin altında duvar kağıdı

Döşemenin altında duvar kağıdı

Potansiyel lekelerin türüne ve temizlik gereksinimlerine bağlı olarak, yıkanabilir mutfak duvar kağıtları aşağıdaki kategorilere ayrılmıştır:

 • su direnci;
 • yüksek su direnci;
 • çizilme direnci;
 • çizilmeye karşı yüksek direnç.

Yıkanması gereken mutfak duvarları için her iki tip vinil en uygun olanlardır. Bazı yüzey malzemeleri mutfakta kullanım için önerilmemektedir, bunlar neme / buhara maruz kaldıklarından - doğal ve tekstile ek olarak, cam elyafı da bu listededir.. Sofistike ve bakım kolaylığı açısından, mutfaklar için çarpıcı bir çözüm deri taklidi vinil olacaktır.

Enfes banyo

Enfes banyo

Her mutfakta ocak ve fırın bulunduğundan, ev için en yüksek risk altındaki oda burasıdır.. Sonuç olarak, mutfakta tercih edilen ateşe dayanıklı bir duvar kağıdına sahip olmalı ve cam elyafı seçimi burada haklı, temel şey yoğuşmaya yakın olmaması gerektiğidir.

Mutfak için duvar kağıdı ayrıca, sağlamlık ve daha güçlü bir tahıl gibi nitelikleri sağlamalıdır, böylece küçük hasarlar genel görünüm üzerinde büyük bir etkiye sahip olmaz.
menüye dön ↑

Koridor - giriş alanı nasıl oluşturulur

Arkadaşlarınızı, tanıdıklarınızı veya akrabalarınızı ziyaret ederken karanlık ve dar bir koridordan geçme konusunda tatsız ve hatta korkutucu bir deneyiminiz oldu mu? Eğer öyleyse, muhtemelen baskıcı klostrofobi hissini ve diğer uca mümkün olduğunca çabuk ulaşma arzusunu hatırlıyorsunuzdur. Bu dar, karanlık ve korkutucu koridoru unut.

Güzel 3d duvar kağıdı

Güzel 3d duvar kağıdı

Giriş salonu Evinizin kartvizitine benziyor ve ilk kapıyı açtığınız anda ziyaretçiler tarafından algılanıyor. Sizi ziyarete gelen ilk önce koridorunuzun tasarımını göreceksiniz. Ve konuklar içgüdüsel olarak beklentilerini evin geri kalanına - ve hatta sakinlerinin kimliğine - bu ilk izlenime dayandırırlar.

Bu nedenle, bir dizi olumlu duygu yaratmanız ve ziyaretçilere karanlık, düzensiz, ihmal edilmiş veya sıkıcı bir koridorla ilişki kurmamanız gerekir. Tamamen nasıl tasarladığınıza ve kendiniz, aileniz ve misafirleriniz için yarattığınız izlenime bağlıdır.

Düzeni görsel olarak geliştiren ve vurgulayan, hatta düzelten ve olumlu ilişkilere neden olan duvar kağıtları vardır.

Güzel çiçek baskı

Güzel çiçek baskı

menüye dön ↑

Koridordaki duvar kağıdının kendine has özellikleri

Bir koridor, yoğun trafiğe sahip bir alan, bir geçiş odasıdır. Bu, genellikle buradaki dekorun oldukça sık değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Sonuç olarak, bu bölgelerdeki duvar kağıdının belirli bir özelliği olmaması gerektiğini düşünebilirsiniz. Ancak, bunun tersi geçerlidir. Örneğin, kapıdaki alan evin diğer bölümlerinden daha fazla kirlenmeye maruz kalacaktır. Çocuklar ayakkabılarını çıkarıp ellerini duvarlara koydu. Ve başka bir odayı tamir ederken, işçiler koridorlar ve merdivenler boyunca yürümek zorunda kalacak, toz ve diğer kirletici maddeleri taşıyacaklar.

Bu nedenle, koridordaki duvarlar için aşağıdaki özellikler ve özellikler yararlıdır:

 • yıkanabilir yüzey (vinil);
 • dayanıklılık;
 • daha yüksek gramer

İyi ışık haslığına sahip duvar kağıtları, giriş platformlarında ve pencere ve camlı merdivenlerde önemlidir kapıların yanında ve bu nedenle, aşırı güneş ışığı ve gün ışığı ile.

menüye dön ↑

Düzen ayarı

Desenin rengi, türü, düzeni, boyutu ve yapısı gibi efektler, olumsuz düzende dengeleyici ve düzeltici bir etkiye sahip olabilir. Dar ve karanlık bir koridora ışık ve boşluk katın, büyük ve ferah olana üç boyutlu desenler ekleyin. Vinil kullanan farklı odalar için çeşitli düzeltme önlemleri için öneriler:

 • Gün ışığı olmayan kısa, dar giriş holü. Gerin, genişletin, arka plan rengiyle aydınlatın. Tabanın ve desenin renkleri çok fazla kontrast oluşturmamalı, aynı renk ailesine ait olmalıdır. Küçük desenler büyük veya üç boyutludan daha uygundur. Metalik, folyo veya cam elyafı ışıkla oynar - böylece bölgeye ışık ekler.
 • Koridor veya koridorlara çok doğal ve sıcak bir dokunuş eklemek istiyorsanız, bambu veya mantar duvar kağıdını kullanabilirsiniz. Tavan her zaman desenin ana rengiyle aynı renk ve daha açık tonda olmalıdır.

Mavi kahverengi ile birlikte

Mavi kahverengi ile birlikte

 • Gün ışığı az olan veya olmayan uzun, dar bir koridor. Yine, mat / parlak veya metalik efektli hafif duvarlar en iyisidir. İpeksi yüzey, iç içe geçmiş desenler veya ustaca katlanmış fotoğraf motifleri, tipografik desenler uzunluktan uzaklaşır. Hafif bir arka plandaki net geometrik desenler ve zıt renk desenleri odayı görsel olarak kısaltır. Vurgulu bir duvar da burada olacak. Bu genellikle bir eve girerken doğrudan bir bakış çeken bir duvardır. Kapılarla (örneğin, aralıklı bir desenle) iyi görünen duvar kağıtlarını ve duvar yüzeyinin boyutuyla orantılı bir desen seçin. Tavan sadece bir renk olmalı, duvarlara uymalı, fakat biraz daha hafif olmalıdır.
 • Büyük giriş holü. Büyük lobi, dikkat edilmesi gereken büyük desenler ve ilginç motifler için bol miktarda alan sağlar. En cesur iki duvar kağıdı türünü farklı bir desenle karıştırabilir. Çok renkli veya parlak, kontrastlı veya koyu renkler, daha açık renkli detaylarla büyük koridorlar için de mükemmeldir.

Banyoda bahar havası

Banyoda bahar havası

 • Koridorda yüksek tavanlar. Duvarların müdahaleci, "sonsuz" görünmesini sağlayabilirler. İyi bir çözüm, ayrı alanlar oluşturmaktır. Örneğin, zemine yakın bir alanda tek renkli duvar kağıdı olabilirken, duvarın geri kalanı güzel desenlerle süslenebilir.

Düşük tavanlar daha uzun görünmek için ustaca teknikler gerektirir. Dikey olarak yerleştirilmiş duvar kâğıdı kullanın, örneğin üst alanda daha az görünür hale gelen dikey çizgiler tavanın altında.

menüye dön ↑

Yüzey yapısı: pürüzsüz ve yapısal

Vinil yüzeyler pürüzsüz olabilir veya çeşitli derecelerde yapıya ve dokunsal kabartmaya sahip olabilir. Sonuç olarak, PVC'yi kaplamanın çeşitli yolları vardır. Taşıyıcı tabaka lamine edilebilir (ince bir plastik film ile kaplanmış), geri bastırılabilir veya kabartılabilir. Diğer bir yöntem, önceden astarlanmış PVC katmanının uygulanması ve ardından sıcak damgalamadır. Ayrıca köpük duvar kağıdı denilen vinil olarak da bilinir.Bu, taşıyıcı malzemenin modelin çok boyutlu bir yapısını oluşturmak için PVC köpük ile işlenmesidir.Vinil köpük duvar kağıdı ek olarak, kabartmalı vinil duvar kağıdı da somut rahatlama sağlar. Vinil kabartmalı duvar kağıdının her iki versiyonuna da genel olarak yapısal denir.

Provence tarzında

Provence tarzında

menüye dön ↑

Desen Tasarımı

Vinil duvar kağıtları popüler:

 • barok kalıpları;
 • çiçek;
 • geometrik;
 • çizgili veya gradyan;
 • taklit ahşap veya taş;
 • karo tasarımı;
 • deri görünüm;
 • güzel manzaralar ve manzara motifleri;
 • çizgi kahramanlar;
 • kült figürler;
 • insanlar;
 • hayvanlar;
 • nesneler;
 • soyut, otantik veya figüratif görüntüler.

Modern Mutfak

Modern Mutfak

Bu çok yönlülük, vinilyi esnek ve çeşitli temalar ve iç tarzlar için uygun hale getirir ve en tuhaf tasarım konseptlerinin bile gerçekleştirilmesini sağlar. Parlak ve mat efektler mekansal derinlik ve plastisite duygusu yaratır.
menüye dön ↑

Vinil Duvar Kağıdı Temizleme

Çoğu, yıkanabilir kalitede bir vinil veya sentetik duvar kağıdı adını hak ediyor. Bu, popülerliklerinin ana nedenlerinden biridir.PVC duvar kağıdı işlenmesi şu şekilde sınıflandırılır:

 • Suya dayanıklı: kir ve suda çözünür lekeler ve lekeler nemli bir bez ve küçük bir sabun çözeltisi ile temizlenebilir. Yağ ve gres lekeleri yıkanmaz. Bu vinil dekorda kesinlikle yağ çözücü maddeler kullanmayın.
 • Suya yüksek direnç: Büyük veya yağlı lekeler bile çıkarılabilir. Bununla birlikte, yağ çözücü maddeler hala kullanılmamalıdır.
 • Çizilmeye dayanıklı: Bu kategorideki vinil duvar kağıdı için, bir sünger veya yumuşak bir fırça ve temizlik için hafif temizlik ürünleri kullanabilirsiniz.
 • Çizilmeye karşı yüksek direnç: önceki görünüme benzer, ancak temizlenmesi daha güçlü bir yüzeye sahip.

Parlak kuşlar ile ilginç desen

Parlak kuşlar ile ilginç desen

Kurulu
Köpük duvar kağıdı sadece bir sünger veya nemli bir bezle temizlenmelidir, fırçalar köpük katmanına zarar verebilir. Temizlerken yüzeye asla çok fazla baskı uygulamayın.
menüye dön ↑

sonuçlar

Her rulodaki bilgi etiketini okuyun. Duvar kağıdı tutkalı veya yapıştırıcı kullanma talimatlarını içerir.Kalınlık, tip ve yüzey yapısına bağlı olarak, dispersiyon tutkalı veya özel pasta ve dispersiyon tutkalı karışımı gerekli olabilir.

Genel öneriler aşağıdaki gibidir: İstenen sonuçları elde etmek için yüzey temiz, kuru ve emici olmalıdır. Küçük çatlaklar veya darbeler pürüzsüz veya yapısal vinil duvar kağıdı kullanılarak seviyelendirilebilir.
Ruhlarını kaldıracak yaratıcı tasarım

Ruhlarını kaldıracak yaratıcı tasarım

menüye dön ↑

Yıkanabilir duvar kağıdı seçiminde video

Yıkanabilir duvar kağıdı bir seçim

Nasıl seçilir?

8.8 Toplam puan
Yıkanabilir duvar kağıdı - tüm artılarını ve eksilerini

Banyo veya mutfak gibi nemli odalar için, dokuma olmayan malzemeden veya katı vinilden yapılmış bir dekor kullanılması önerilir. Vinil duvar kağıtları ayrıca, duvarlar kuru ve küfsüz ise, örneğin partiler için, bodrum için uygundur. Bu odalar her zaman iyi havalandırılmalıdır, böylece herhangi bir nem açık pencerelerden dışarı çıkabilir veya kuruyabilir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
9
Uygulamanın kullanılabilirliği
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Bilginin güvenilirliği
8.5
şekerleme
 • Geniş renk seçimi
 • Islak odalar için uygun
 • Sökülmesi kolay
eksileri
 • Montajı zor
 • pahalıya
 • Formaldehit içerebilir
Yorumunuzu ekleyin

Novozhenina Anna

Merhaba, buradayım çünkü iç tasarım benim zayıflığım. Düzenli olarak pınardan ayrılıyorum, ilgi alanlara ilham veriyorum ve Ikea'yı unutmuyorum))

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn