Resim için duvar kağıdı - Artıları ve eksileri. 240+ (Fotoğraflar) Oturma odasında iç, yatak odası, mutfak

Herkes kendi evinin atmosferini ve içini değiştirmeyi planlıyor. Çıkış, seçimi ve renklendirmesi fazla zaman almayan iç mekanda boya için duvar kağıdı olacaktır. Odanın amacı için seçilirler. Oturma odaları ve koridorlar, aşınmaya dayanıklı vinil tabaka ile yapıştırılmakta daha iyidir ve kağıt çarşafları, düşük yoğunluklu bir işlemi olan bir yatak odası için uygundur. Duvarların zarar görebileceği kreş ve mutfakta, en iyi seçenek özel tadilatlara dayanıklı cam elyafı tipleridir.

İçerik:

Farklı duvar kağıtlarının avantajları

Piyasada birçok iç duvar malzemesi üreticisi var. Bu, boya, sıvı duvar kağıdı, geniş bir seçimdir sıvaları, paneller ve her şey kendi pozitif nüanslarına sahip olduğundan, dikkati durdurmak ve bir seçim yapmak zordur.

Duvar dekorasyonunun şık görünümü iç mekanı dönüştüren bir renktir. Ancak doğru rengi seçmeniz gerekir.

Boyama için duvar kağıdı - iç mekan güncellemelerinin iyi bir seçimi

Boyama için duvar kağıdı - iç mekan güncellemelerinin iyi bir seçimi

Uygun bir dokuya sahip duvar kağıtları odanın gürültüsünü ve ısı yalıtım performansını arttırır. İçini güncellemek için yeni bir boya katmanı uygulamanız gerekir.

Avantajları aşağıdaki gibidir:

 • Basit yapıştırma. Parlak bir arsa süsü olan dokulu türler hariç, birleşim birleşimini kontrol etmek gerekli değildir.
 • Ton ve renk çeşitliliği. Tek renkli bir gölgenin veya bir renk kombinasyonunun kullanılması, herhangi bir tasarım fikrini içerebilir, vurgu efekti veya karartma ekleyebilir. Birkaç renk kombinasyonunun görsel için kullanılması amaçlanmıştır imar veya mekanı dekore etmek.
 • Yeniden boyamaya direnç. Yüz ve taban tipine bağlıdır.
 • Dokular ve dokular. Rengin monotonluğunun seyreltilmesi, ek hacim oluşumunda kullanılır. Doğal yüzeylerin taklidi oluşturur bir taşduvar tuğlakabartma dekoratif sıva. Bazın tipine bağlı olarak, neme dayanıklı bir efektle yıkanabilirler.

Farklı dokular ile kaplamalar kullanılabilir.

Farklı dokular ile kaplamalar kullanılabilir.

Bu iç dekorasyon çocuklu aileler için uygundur. Genç araştırmacıların aktif çalışmalarından sonra, sonuçlar yeni boya ile kolayca ortadan kalkar.

menüye dön ↑

Hangi duvar kağıdı daha iyi?

Her yapı malzemesi boyanamaz. Örneğin, basit duvar kağıdını kullanırsanız, o zaman "kabarcıklar", delaminasyon veya yapıda hasar görülebilir. Bu nedenle, özel kaplamalar seçilmiştir. Bunlar olabilir:

 • dokuma olmayan;
 • kağıt;
 • farklı teknolojiler tarafından üretilen cam duvar kağıdı.

Yeterince yoğunluk (kalınlık) ve rulo başına düşük fiyat var. Temel olarak nötr, açık veya beyaz renkte yapılırlar. Dokumasız duvar kağıdının yoğunluğu 100-150 g / m2, kağıt 95-135 g / m2 ve cam duvar kağıdı - 100-265 g / m2'dir. Daha önce nötr ve beyaz renklerde satılmıştı. Bir kişi kendi isteğine bağlı olarak bir boya rengi seçebilir veya bir kerede birkaç renk uygulayabilir. Herhangi bir odayı bitirmek için uygundurlar.

Duvar dekorasyonunun şık görüntüsü - iç mekanı dönüştüren renktir.

Duvar dekorasyonunun şık görüntüsü - iç mekanı dönüştüren renktir.

menüye dön ↑

Kağıt Türlerinin Özellikleri

Başından beri onlar renklendirme için kullanıldı. Bezler, uygun olmayan, pürüzsüz yüzeylerde bile kolayca yapıştırılabilir. Basit kaplamalarla karşılaştırıldığında, kağıt versiyonu iki katmandan oluşur ve daha fazla mukavemete sahiptir. Kanıtlanmış teknolojilere göre üretilen, klasik yapı malzemelerine göre daha kalın ve daha yoğun olan duvar kağıdı, çevre güvenliği standartlarını karşılar.

Ek emdirme ile malzeme neme karşı dirençli hale gelir. Avantajlara ek olarak, kağıt tabanının bir çok dezavantajı vardır: sıva, kırılganlık, aşınmaya karşı kararsızlık ve çalışmadaki mesleki becerilerin dikkatli bir şekilde uygulanması ihtiyacı.

Duvardaki kabarma ve ayrılma oluşumunu önlemek için, ilk duvar boyasını kağıt duvar kağıdına uyguladıktan sonra tamamen kurumasını bekleyin. Düzgün dekorasyonu ile, duvar kağıdı tavan ve duvarların dekorasyonunda olabilir uygulayın. Ek koruma için, suya dayanıklı bileşiklerin yüzeye uygulanması istenir.

Lila, narin renk

Lila, narin renk

menüye dön ↑

Dokunmamış açıklaması

Dokumasız ve kâğıt tabanı karşılaştırırken, ilk seçenek mekanik mukavemet ile daha yoğundur. Dokunmamış kumaşın temel özelliği - kırılmaya karşı direnç. Önceden köpürtülmüş vinil, özel şablonlarla duvar kağıdına uygulandığından, farklı bir kabartma ve ilginç bir yapıya sahiptir. Kaplamanın önemli bir avantajı, mukavemeti, duvarlardaki düzensizlikleri, çatlakları ve küçük kusurları düzeltebilmesidir. Resimlerin diğer avantajları:

 • elastikiyet. Özelliği, kaplama uzun süre zarar görmediğinden, çatlaklara, evin büzülmesine karşı korumayı arttırır.
 • Operasyon kolaylığı. Yapıştırıcı duvara uygulanmalıdır. Bu nedenle, kaplama dikey yüzeylere yapıştırmak için uygundur.
 • Aşınma direnci ve kalite. Servis ömrü yaklaşık 30 yıldır.
 • Yüzeyin yıkanması ve temizlenmesi, nem direnci.
 • Kolay sökme. Tüm bandı hareket ettirmek için tabanın bir spatula ile itilmesi gerekir.

Herhangi bir odayı bitirmek için uygun

Herhangi bir odayı bitirmek için uygun

Bu nedenle, birçok uzman apartman iç organizasyonunda kaplama malzemeleri kullanıyor. Ne de olsa, sık sık yeni yapılan binalar çatlak oluşumuyla daralmaktadır. Ve dokunmamış kumaştaki duvar kağıdının özellikleri onları kusurlardan "tutarsızlıklar" dan koruyacaktır. Boyanabilir ve çizilmelere karşı korunabilirler.

Duvar kaplamasını seçtiğinizde, kaplamanın kırılgan olduğu için vinilin kalitesini belirlemeniz gerekir. Kötü uygulanırsa, duvar kağıdı duvara yapışmış olsa bile soyulması veya çizilmesi mümkündür, kaplama hava sızdırmaz ve bitmesine izin verilmediğinden çevre güvenliği azalır. çocuklar Odaların yatak odaları. Ancak, dekorasyon ve tasarım olanaklarını genişletiyorlar.
İstediğiniz tonu kullanabilirsiniz.

İstediğiniz tonu kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

Cam elyaf

Cam lifi çeşitli kaplama malzemeleri arasında bir yeniliktir. Ana hammadde, kuvars kumu, kireç, dolomit ve soda filamentlerinin kullanıldığı bir kağıt tabanına entegre edilmiş cam elyafıdır. Üretim koşulları altında iplikler çeşitli yöntemlerle dokunabilir (kabartma, desen ve süsleme şeklinde), Popüler bir model:

 • "Mat";
 • "Ağaç";
 • "Örümcek";
 • "Elmas".

Vitreous duvar kağıdı uzun süre dayanır. Çeşitli dokular, tuvali ofis veya oturma odalarındaki tasarım fantezilerinin düzenlemelerinde kullanmanızı sağlar.

Muadillerinden daha pahalıya mal olurlar, ancak uzun servis ömrünü, tekrar satın almak zorunda olmayan kaplama malzemelerinde tasarruf etmeyi göz önünde bulundurmak gerekir.

Cam lifi temizlik maddelerine karşı dirençli olduğundan boyamaya uygundur. Yapıştırmaları kolaydır, ancak yapıştırılmış parçaları düzeltmek mümkün değildir. Ultraviyole radyasyona karşı dayanıklıdır, aşındırıcı uygulandıktan sonra estetik göstergeleri değiştirmez. Cam karo yapıştırma için profesyonel beceri gerekmez. Dezavantajlardan biri de yüksek fiyat ve yüzeyden ayrılma zorluğudur.

Farklı renkleri birleştiriyoruz

Farklı renkleri birleştiriyoruz

menüye dön ↑

Özel duvar kağıdı alımı

Dokusuz kaplamalar klasik veya yaratıcı aktivitelerden hoşlananlar için uygun olacaktır. Yazmayı planlıyorsa resimler veya duvara çizim yaparak, yaratıcı fikirler doku tarafından kırılabilir. Yapı malzemesi iç mekanlara ilave olarak idealdir, dokulu ve dokulu meslektaşlarla iyi birleşerek rahatsızlık veya soğukluk hissi yaratmaz. Yorgunluk büyük bir ekofonik yapı eksi haline gelir.

Onarım ve inşaat küresi uzmanı, tüm malzemelerin özelliklerini ayrıntılı olarak anlar. Her türlü soruyu cevaplayacak ve temel şartlar altında kaliteli bir ürün seçecektir.

Dokulu olmayan kaplama

Dokulu olmayan kaplama

menüye dön ↑

Boyama önerileri

İç dekorasyondaki her türlü iş bağımsız olarak yapılabilir. Tasarruf finansmanına ek olarak, gelecekteki sonuçlar hakkında hiçbir şüphe yoktur.

Kurulu
Duvar kağıdının renklendirilmesi sırasında dikkatli ve dikkatli olmanız gerekir. Üçten fazla renk kullanmaya gerek yok, benzer ve önceden belirlenmiş tonları kullanarak boyayın.

Yapı bandı yardımı ile güzel sınırlar elde edebilirsiniz. Bunun yerine, bir mozaik, kağıt kaldırım kenarı, kalıp veya tahta çıta kullanabilirsiniz.

Boya alırken, hesaplamaların yapılması ve elde edilen sonuca yaklaşık% 30 ekleme yapılması önerilir. Bu, boyayı renklendirirken ve aynı tonu tekrar alırken yapılmalıdır.

Fatura Öğesi

Fatura Öğesi

Boya duvar kağıdını tutkallamak için gerekli araçları ve malzemeleri hazırlamanız gerekir:

 • rulo;
 • fırçalar;
 • inşaat bandı

Boyayı seçerken, bazı yapı malzemelerinin özelliklerini dikkate almanız gerekir.

Örneğin, su bazlı boya, kağıt kaplamalar ve dokunmamış duvar kağıtları için uygundur. Fiberglas duvar kağıtları için uygun akrilik veya lateks kaplama. Bir boya ve vernik kaplama seçerken, onarımın tamamlanmasından sonra bitmiş yüzeylerin bakım şekli dikkate alınmaktadır. İlk olarak, seçilen kaplamanın iki katı duvar kağıdına uygulanır ve her kat arasında en az 60 dakika tutulur. Ancak, yeniden kullanılabilir boyamanın resimlerin rahatlamasını azalttığını hatırlamalıyız.

Gölgelerin sınırlarını vurgulamak için birkaç renk seçmek bir fırçanın kullanılması arzu edilir.

Bu ürünler kendi elleriyle boyamak kolaydır.

Bu ürünler kendi elleriyle boyamak kolaydır.

Dekordaki farklı tonları birleştirirken tavan veya duvarlar, farklı hedefler belirleyebilirsiniz:

 • İnceltme veya aksan ekleme.
 • İç mekan tasarımında belli bir tarz yaratmak.
 • Yaratıcı ve yaratıcı fikirlerin tezahürü.
 • Çok işlevli bir odada imar.

Bu sıradan duvar kağıdı yardımı ile elde edilemez.

Modern tarzda oturma odası

Modern tarzda oturma odası

Duvarları birkaç renkle boyarken bazı kuralları hatırlamanız gerekir:

 • İlgili renkleri (nane, mavi vb.) Birleştirebilirsiniz.
 • Karşıt renklerin seçimi (turuncu ile mavi, kırmızı ile yeşil).
 • Aynı aralığa ait tonları birleştirin. Sadece doygunlukta farklılık gösterebilirler.

Ayrıca gölgeleri birleştirme yöntemini de düşünmelisiniz. Maskeleme bandı düz kenarlar için uygundur ve renkleri çıkıntılı bir köşeye bağlamak için bir alüminyum profil kullanılır.

İlgili renkleri birleştirebilirsiniz

İlgili renkleri birleştirebilirsiniz

Renklendirme için en iyi seçenek, alt ton yüzeyin tüm yüksekliğinin 1 / 3'üne boyandığında yatay bölmedir. Bu, modern iç mekanlara ve çocuk odalarına uygun panellerle süslemeye benzer, klasik bir yöntemdir. Duvarları diğer yöntemlerle boyamak, hayal gücü ve yaratıcılığı göstermek mümkündür.

Yaratıcı insanlar, duvarları boyalı figür yöntemiyle iç dekorasyonda kullanabilirler. Dalgalar, geometrik şekiller, grafiti veya manzaralar dahil her şeyi yansıtırlar.

menüye dön ↑

Bölge imarında gölgelerin kombinasyonu

Metotlardan biri, farklı semantik yükün fonksiyonel alanlarına farklılaşmanın yardımı ile mekanın imar edilmesidir.

Bir ölçekle ilgili tonları birleştiriyoruz

Bir ölçekle ilgili tonları birleştiriyoruz

 

Tasarımcılar, alanın basit bir bölümünü yeme ve rahatlama alanında kullanırlar. Çalışmada doku ve renk aksanlarına göre farklılık gösteren duvar kağıdı kullanılacaktır. Çok renkli kaplamalara sahip duvarları yapıştırırken, iç kısım dikkat çekecek şekilde canlandırılacaktır. Kazanan bir seçenek, dairenin soğuk bölümünde sıcak renklerin kullanılması olacaktır. Soğuk renkler yemek alanı için uygundur.

Duvar dekorasyonu için ayrıca gölgeleri bölmek için uygun dikey yöntem. Renkleri ayırt etmek için seçenekler sahibi tarafından belirlenir. Böylece kontrast oluşturabilir, oda bölgelerini farklı renklerle ayırabilir veya bir duvarı farklı bir tonla boyayabilirsiniz. Parlak, doygun bir renge sahip nötr, parlak bir renk tonu yapar. PGölgeler arasındaki geçiş, özel bir gradyan tekniği veya fırçalar kullanılarak yumuşak ve pürüzsüz hale getirilebilir. Boyanın sıcaklık rejimine 17-22 derece arasında uyulması tavsiye edilir.

Bazen bir duvar parlak bir gölgeyle boyanır veya ayrı bölgelerdeki değişikliklerle özel bir renk oluşturur. Oda, iki rengin benzersiz bir kombinasyonunu benzersiz kılar.

Mevcut nişler ve çıkıntılar da renkle vurgulanabilir. Vurgu vurgu ışık kullanımı (yaklaşık 2-4 adet) veya koyu tonu sağlar. Duvarlara panelleri boyayın. Çizgiler de güzel görünecek. Örneğin, odanın çevresi boyunca yatay bir şerit veya çok sayıda dikey dar şerit çizebilirsiniz. Karmaşıklığa rağmen, çalışma çarpıcı bir sonuca yol açacak.

Parlak bir tonda yatak odası

Parlak bir tonda yatak odası

menüye dön ↑

İlgili renkleri birleştirerek, iç mekanlara özgünlük kazandırmak

Herhangi bir odada, iç mekanın özgünlüğüne, birbirine renkli olarak yakın yerleştirilmiş benzer renklerin bir kombinasyonu verilebilir.

İlgili renkler şunları içerir:

 • Renk paleti yeşildir (haki, şişe, zeytin vs.).
 • Farklı mor çeşitleri (leylak, pancar, leylakpatlıcan, lavanta vb.).
 • Çeşitli öğeler sarı (Kum, bej, krem, açık kahverengi).

Aynı tonların kombinasyonu, ince renk kombinasyonları oluşturmanıza olanak sağlar. Bu, hassas ve yumuşak çözümler oluşturmanıza olanak sağlar.

Sınırlandırılmış renklerde çocuk odası

Sınırlandırılmış renklerde çocuk odası

menüye dön ↑

Degrade karışımını kullanma

Bu teknik renk paleti seçimi için geniş bir kapsam sunar. Temelde, gradyan birleşimi bir gölgeden diğerine kademeli geçişler oluşturmaya dayanır. Aynı renk geçişlerinin kombinasyonu talep edilmektedir.

Duvar kağıdı kombinasyonlarının kullanılmasıyla, ışıktan daha sulu ve koyu tonlara yumuşak geçişlerde farklılık gösteren degrade kombinasyonları oluşturulur. Bu teknik, herhangi bir odadaki alan alanını görsel olarak arttırır.
menüye dön ↑

Aksanların yerleştirilmesi, zıtlıkların ve farklı renklerin dahil edilmesi

Zıt boya renklerini birleştirmek için son derece dikkatli olmanız gerekir, çünkü yakındakiler birbirlerini güçlendiriyorlar, cesur kombinasyonlar oluşturabiliyorlar. Sadece farklı oranlardaki sessiz ve parlak gölgeler değerli görünecek. Bunu yapmak için, bir gölge ana ve ikinci olacak - aksanı. Tüm pastel tonlar ve renkler iyi bir şekilde birleştirilmiştir. Aynı zamanda, tasarımcılar renk detaylarının doygunluğunu da oynarlar. Parlak renkler beyaz tarafından soluklaştırılabilir.

Boyaların zıt renklerini çok dikkatli bir şekilde birleştirmek gerekir.

Boyaların zıt renklerini çok dikkatli bir şekilde birleştirmek gerekir.

 

Ek gölge, belli bir oranda ana ile uyumlu olmalıdır:

 • Turuncu ile mavi - 1/2.
 • Sarı ile Menekşe - 3/1.
 • Eşit oranda yeşil ile mor.

Kontrastlı tonları birleştirirken, bu kriterlerin fazla değişmemesi için doyma, sıcaklık ve "sese" dikkat edilir. Örneğin, turuncu veya turuncu, doymuş bir yeşil renkle birleştirilebilir.

Sessiz turuncu seçerseniz, yeşil de yumuşak olmalıdır. Renkleri kendiniz birleştiremezseniz, ikiden fazla rengi birleştiremez veya tasarımcıyla iletişim kurabilirsiniz. Doğru seçim, doğal renk tonlarının birleşimidir.

Beton duvar altında boyama

Beton duvar altında boyama

menüye dön ↑

Bir boya kaplama seçimi

Popüler su kullanımı kolay, basit formülasyonlar:

 • lateks;
 • akrilik;
 • su emülsiyonu;
 • suda dağılabilen.

Bazen yağ ve reçineli alkid çözeltileri kullanılabilir.

Su bazlı kaplamanın su bazlı bileşimi:

 • lateks;
 • dolgu maddeleri;
 • bağlantı elemanları;
 • antiseptik;
 • kimyasallar.

Çevre standartlarına göre, insanların daimi ikametgahlarında kullanılabilir. Yüzeye zarar vermeden nemli bir bezle temizlenebilen kokusuz, neme dayanıklı, alerjik olmayan bir çözeltidir.

Silikon bazlı emülsiyon boya uygulanır mutfakiçinde banyo yüksek nem koşullarında. Akrilik kompozisyondan küçük parçalar halinde farklıdır. İkincisi kimyasal ve tehlikeli bileşenler içermez, bu nedenle oturma odalarında yaygın olarak kullanılır. Akrilik bileşikler kokusuzdur, duvar kağıdının nefes almasına izin verir, yüzeyindeki dumanları toplamaz. Kuruma süresi 24 saattir. Kaplama, dokumasız yüzey için tasarlanmıştır, ancak üreticiler cam bezi ve kağıt duvar kağıdı için kompozisyonlar üretir.

Çocuk odası aydınlık iç

Çocuk odası aydınlık iç

Lateks çözeltisi su bazlı lateks ile yapılır. Bütadien stiren ve akrilik lateks kullanılabilir. Uzun süreli çalışma, yüksek elastikiyetine sahip bu malzeme beyaz ile temsil edilir, bu nedenle renklendirme kullanılır.. Yumuşak tonlar oluşur, çünkü pratikte keskin tonlar elde etmek imkansızdır. Dokumasız, kabartma yapılı cam ve kaplamalar için tasarlanmış lateks boya. Lateks, nem oranı yüksek odalar hariç, kullanım alanları ve oturma odaları için uygun hafif bir kokuya sahiptir.

Alkid çözeltileri uyguladıktan sonra, sık sık yıkamaya dayanıklı güçlü bir film ortaya çıkar. Temel olarak, konut dışı ve yardımcı eşyaların dekorasyonunda kullanılan ve cam elyaf kaplamalı aletler. Dezavantajı, bileşimdeki sağlık ve solunum yollarını olumsuz yönde etkileyebilecek olan reçinelerin ve yağların içeriğidir. Bu duvarlar nefes alamaz, yoğuşma oluştururlar.
Beyaz ve açık yeşil kombinasyonu

Beyaz ve açık yeşil kombinasyonu

Boya rengi

Yapıştırılmış tabakaların odanın dekorasyonu haline gelmesi için, boyanın yansıtıcı özelliklerini bilmek için doğru renk tonunu yapmanız gerekir. Başlangıçta farklı yüzeylere sahip renksiz tuvaller.İlk başta, çoğunlukla hafif bir ölçekte olmak üzere, her tonda boyanabilirler. Oturma odalarında pastel renkler seçin, zarif bir renk tonu elde edebilirsiniz.

Evde renklendirme aynı kapları farklı kaplarda almak imkansızdır, bu nedenle bilgisayar renk eşleştirmesi sunulur. Renklendirme ekipmanı boyayı istenen aralıkta yapar, farklı kaplarda bile aynı olur. Elde edilen hacim yeterli olmasa bile, renklendirme biriminde, istediğiniz miktarda boya kaplamayı tam renk uyumu ile yapabilirsiniz.

Bir çocuk için ilginç oda

Bir çocuk için ilginç oda

Ayrıca, her boyanın kendi yansıtıcılığına sahip olduğunu hatırlamanız gerekir:

 • örtbas etmek. Işık yansıması vardır. Kuzey odalarının dekorasyonunda kullanılması tavsiye edilir, ancak güneyde parlak ışıklandırma yoktur.
 • Yarım yüz. Optimum ışık yansımasını zorlaştırır, birçok odaya uygulanır, duvarların pürüzlülüğünü yansıtır (temelde daha önce seviyelendirilmesi gerekir).
 • yarı. Oturma odası, yatak odası için uygun, düşük yansıtıcı bir yeteneği vardır.
 • saten. Işığı güçlü bir şekilde yansıtır, parlama yapay ışık altında görünür. Banyo, mutfak için uygundur.

Çocuklar için aydınlık oda

Çocuklar için aydınlık oda

 

menüye dön ↑

Farklı odalardaki kaplamaların artıları ve eksileri

Farklı yüzeyler ve renk seçenekleri ile tanıştıktan sonra, tesisin özelliklerini keşfetmeniz gerekir.

menüye dön ↑

Orijinal salon çözümleri

Böyle bir oda tasarlamanın temel kuralı, misafirlerin ve tüm aile üyelerinin hissetmeleri gereken rahatlıktır. Salonun tasarımını modernize etmek için, duvar kağıdı dokusu rahat bir atmosfer sağlayacak şekilde doğru bir şekilde seçilmiştir. Kaplamalar, önemli ayrıntılardan uzaklaşmadan arka plan olarak kullanılmalıdır.

Kaotik desenli çözümler modern stile uyacak, geometrik süslemeli bir kapak katı bir tasarıma uyacaktır. Ayrıca, hacmi koruyarak orijinal kapağını üç boyutlu efektle görün. Çok parlak veya koyu gölgeler kullanmamanız önerilir..

İkinci seçenek, iç karartıcı olarak, insanın durumuna iç karartıcı olarak etki ederek alanı gizler. Parlak renkler sadece aksan ve tasarım için kullanılabilir. Çok renkli bir alan, hızlı bir şekilde sinir bozucu, olumsuz duygulara neden olan yorucu bir etkiye sahiptir.

Barınma bir insan için onu rahat ettirecek bir rahatlık kaynağı olmalı. Bu durumda, zorlu renklerden kaçının.

Kurulu
Duvar kaplamalarını seçerken geniş odaların geniş odalara uygulanabileceğini hatırlamanız gerekir. Küçük kareleri kaotik çizimlerle süslemek daha iyidir.
menüye dön ↑

Yatak odasında rahatlık yaratmak

Yatak odasında tüm unsurlar kişisel isteklere göre yapılmaktadır. Gerçekten, bu odada bir kişi dinlenir ve zamanının çoğunu harcar. Sevinç, rahatlık ve konfor getirmeli.

Kurulu
Bunu yapmak için, yatıştırıcı pastel tonları seçmek, tüm detayları ayrıntılı olarak düşünmek ve onarımı daha özenli bir şekilde ele almak daha iyidir. Gerekirse, renk şeması kolayca değiştirilebilir.

Üreticilerden gelen çeşitli teklifler en iyi seçeneği seçmenizi sağlar. Başlangıçta yatak odasından tasarımcı bir yaratım yaparsanız, dokunmamış ve kağıt örtülerde seçimi durdurmanız gerekir.

Agresif olmayan renklerin seçimi

Agresif olmayan renklerin seçimi

menüye dön ↑

Çocuk odası için duvar kağıdı seçimi

Çocuk odasında, çok fazla hayal gücü veren parlak tasarımların kullanılmasına izin verilmektedir. En güvenli, çeşitli renklerle kolayca karıştırılabilen ve özgün bir renk tasarımı yaratan su bazlı boyadır. Duvar kağıdına koymak kolaydır.

menüye dön ↑

Mutfak tasarımında bulunabilirlik ve pratiklik

Mutfakta ana detaylar dayanıklılık, pratiklik, güvenilirlik, neme ve sıcaklıklara karşı dirençtir.Bu nedenle, duvar kağıdı almak kolay değil. Estetiğe ve pratikliğe dikkat edilir, bu nedenle duvarları boya ile korumak daha iyidir. Su geçirmez etkisi olan özel bir renklendirme maddesi duvar kağıdı yüzeyini tekrar tekrar yıkamanıza izin verir. Sık sık renk değişimi odaya özgünlük ve özgünlük kazandırır.

Mutfakta ana detaylar dayanıklılık, pratiklik, güvenilirliktir.

Mutfakta ana detaylar dayanıklılık, pratiklik, güvenilirliktir.

Küçük mutfaklarda koyu tonları boyamak için uygulanmamalıdır. Bu durumda, açık renkler önerilir. Alçak tavanlı odalar için uygun dikey desen.

menüye dön ↑

Koridor için ucuz seçim

Bu odada neme karşı dayanıklılık ve kullanılan kaplamanın dayanıklılığı önemli faktörlerdir. Giriş salonu konut hakkında ilk izlenimini vermeli, bu yüzden tasarımına çok bağlı. Tasarım stiline ek olarak, pratiklik göz önünde bulundurulur, bu nedenle renklendirme için vinil duvar kaplamaları uygun olacaktır. Onların önemli avantajı, aynı zamanda, rengin değiştirilmesiyle tasarımın yükseltilmesinin kolaylığıdır.. Kirlendiğinde yüzey temizlemesi veya yeniden boyanması kolay sabun ve su ile temizlenebilir.

Koridor için, böyle bir kaplama dayanıklı olmalı ve renk şeması mobilya renkleriyle birleştirilmelidir. Işık ve karanlığın iyi birleşimi görünüyor.
Koridordaki en önemli şey nem direnci ve uygulanan cilaların aşınma direncidir.

Koridordaki en önemli şey nem direnci ve uygulanan cilaların aşınma direncidir.

Alıcının kendisi duvar kağıdı resimlerinin türlerini ve renklerini seçmelidir. Ancak, yapı malzemelerinin kalitesini ve resmin doğruluğunu dikkate almanız gerekir.

Boya tabakasının seçimine sorumluluk ile yaklaşılmalıdır. Boyanın özelliklerine ek olarak, satın alınan tuvallerin özelliklerini de dikkate almanız gerekir.

 

Duvar kağıdı nasıl boyanır?

Tüm nüanslar ve sırlar

8.8 Toplam puan
Boyama için duvar kağıdı - doğru olanı seçin

İç mekanı dekore edin ve konutun konforlu, güzel olmasını sağlayın. Satın alma ve yapıştırma duvarlarıyla ilgili bazı sorular veya şüpheler için, orijinal dekore edilmiş iç mekanlara sahip fotoğrafları görebilirsiniz. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9
şekerleme
 • Renk çeşitliliği
 • Doku seçimi
 • Tasarım güncelleme
eksileri
 • Yüksek fiyat (özellikle cam elyaf)
 • Yapıştırma ve boyama süresi
 • Her oda için özenli seçim
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn