Oturma odasında güzel duvar kağıtları: 150 + İç mekan fotoğrafları. Modern birleştirme fikirleri

Herhangi bir odanın oturma odası, bir konut ya da apartman olsun, aile üyeleri ve misafirleri için dinlenme yeridir. Bu nedenle, iç mekanı sevgili insanlardan oluşan bir daireyle keyifli bir şekilde konuşmalı. Buna ek olarak, oturma odası iç ilk izleniminde evin sahiplerinin misafirperverliği ve samimiyetine bakılır.

Bu makalenin içeriği:

Odada rahat bir atmosfer yaratın, özellikle yeni mevsim ise, duvarlarda duvar kağıdına yardımcı olur. Bu yazı, bunların ne türleri, nasıl birleştirileceği ve hangi renklerin tercih edilebileceğidir.

İç mekanı güncelliyoruz

İç mekanı güncelliyoruz

Malzeme seçerken nüanslar

Evdeki oturma odası ortak bir odadır ve sosyal birimin tüm üyelerinin boş zamanları için tasarlanmıştır. Bu nedenle, iç tasarım hem pratik hem de şenlikli olmalıdır. Bir duvar kağıdını seçerken, iç mekana, kurmayı planladığın mobilyaya, döşemenin rengine göre yönlendir.

Durumu önceden planlıyoruz

Durumu önceden planlıyoruz

Ayrıca, özel dikkat gerektiren ana noktalar şunlardır:

 • Oturma odası büyüklüğü - ilk dikkate alan bir göstergedir. Bunun bir açıklaması var: geniş bir oda için katı kısıtlamalar mevcut değil, ancak koyu renklerdeki kaplama malzemeleri küçük bir oda için uygun değil. İç dekorasyon için hafif ve havadar seçenekleri seçin, böylece oda görsel olarak daha geniş görünecektir. Sütlü rengin oturma odasında, pembe veya altın tonlarında duvarlar için bir tuval seçmek daha iyidir. Büyük formların görüntüsü ile çizim büyük bir oda için ve küçük bir süsleme ile - küçük bir tanesi için uygundur.
Odanın boyutunu düşünün

Odanın boyutunu düşünün

 • Tavan yüksekliği Eğer yüksekse, duvarları yatay olarak yerleştirilmiş bir şeride yapıştırmak daha iyidir. Tavan düşükse, dikey yönde geniş çizgili baskılar yapar. Tavan yüksekliğini görsel olarak arttırırlar.
 • Aydınlatma. Oda sıcaksa ve pencereler güneye bakarsa, gri, mavi, yeşil gibi zıt soğuk tonlara sahip bir duvar tuvali seçin. Oturma odası kuzey tarafında ise, sıcak, yumuşak tonlar uygun olacaktır: bej, altın, krem.
Kontrast mavi renk

Kontrast mavi renk

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Modern tarzda oturma odası mobilyaları (115+ Fotoğraf): Şık bir tasarım oluşturmak için bilmeniz gereken her şey

menüye dön ↑

Duvar giyimi: çeşitleri

Duvar kağıdı - oturma odasının iç kısmında kullanılan popüler bir yapı malzemesidir. Hepsi geleneksel olarak aşağıdaki tiplere ayrılır:

 • Kağıt - tabanları ince ve yapıştırıldığı zaman, deforme olur ve kırılır, duvarları bitirmek için vasat bir seçenektir. Ayrıca, onların yardımıyla, üzerine yapıştırılan yüzeyin eksikliklerini gizlemek imkansızdır.Ancak, duvarlar pürüzsüz, çatlak ve pürüzlülük içermiyorsa ve tuvallerdeki çizimden gerçekten hoşlanıyorsanız, kısa ömürlü olmalarına rağmen onları cesurca yapıştırın, çünkü ucuzlar.
Kağıt duvar kağıdı - popüler bir seçenek

Kağıt duvar kağıdı - popüler bir seçenek

 • kırkmak — belirgin bir yapıya ve daha dayanıklı olduklarından yüksek yoğunluğa sahiptir. Nemden ve doğrudan güneş ışınlarından korkmazlar. Boyama için üretilen Flizelinovye örnekleri, böylece her zaman her renkte boyanabilirler. Oturma odasının içi, özellikle de sezonun bir yeniliği ise, güncellenecektir.
Rahat erişilebilirlik

Rahat erişilebilirlik

 • vinil — temelleri kağıt ve yüzey vinildir. Kirlendiğinde yıkanması kolaydır. Eklemlerdeki boşluklar yapıştırılırken minimum düzeydedir ve duvarın ve onları örten malzemenin monolitik bir yüzey olduğu anlaşılmaktadır.
Oturma odası için vinil duvar kağıdı

Oturma odası için vinil duvar kağıdı

 • Kumaş - en zarif olarak kabul edilir. Temelleri kâğıt ve dokusuzdur ve ön kısmın yüzeyi keten, kadife, ipekten yapılır. Diğer kumaşlar kullanılabilir. Böyle bir duvar kağıdı ile, iç sadece muhteşem. Ancak, bazı dezavantajlar var, örneğin, fiyat pratik değil: kirliliğin kaldırılması zor, toz hızlı bir şekilde birikir.
Lüks ve arıtma

Lüks ve arıtma

Duvarlar için kıyafet seçmek, tasarruf etmemelisiniz, çünkü yüksek kaliteli ve çevresel performansa sahip kaplama malzemesi her zaman pahalıdır. Hiç şüphe yok ki: satın alın ya da almayın, duvar kağıdının ömrünü düşünün ve satın almanın buna değer olduğundan emin olun.
Parlak kanvas paleti

Parlak kanvas paleti

 • Cam elyaf - cam elyaf imalatında kullanılır. Bu gibi terbiye malzemeleri pratik ve dayanıklıdır. Yüksek nem direncine sahip, temizlenmesi ve yeniden boyanması kolaydır.
Tuval türünü doğru seçin

Tuval türünü doğru seçin

 • Bambu duvar kağıtları - en çok sömürge tarzında dekore edilmiş oturma odasının iç mekanlarında kullanılır. Ayrıca dekoratif bir unsur olarak kullanılırlar, tüm duvarları yapıştırmazlar, sadece bir kısmını yapıştırırlar.

Bambu iç dekorasyon

Bambu iç dekorasyon

Senin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Beyaz kar renginde oturma odası tasarımı - seçkin şaheserler yaratın. 135+ İç mekandaki gerçek stil çözümlerinin fotoğrafları

menüye dön ↑

Renk aralığı

Odanın zemini karanlıksa ve mobilyalar zengin renklerle dekore edilmişse, iç renkleri verecek olan açık renkler olacaktır. Zeminin rengi koyu ise, odanın yüksekliğinin görsel olarak azaldığı bilinmektedir. Bu nedenle, dikey çizgili ve süslemeli bir model seçin.

Çizgili modelleri seçin

Çizgili modelleri seçin

İç mekanlarda açık renkli zeminli oturma odaları tasarlandığında böyle bir kısıtlama yoktur. Herhangi bir duvar kağıdını seçebilirsiniz: açık, koyu, düz veya desenli. Ancak, karanlıksa yalnızca bir tarafa yapıştırmak daha iyidir.

Yapıştırılacak malzemelerin yüzeyi parlaksa oda daha parlak olacaktır. Bu duvar kaplaması serigrafi (saten) olarak adlandırılır. Yüzeyleri yaldız, gümüşleme etkisine sahipse onlardan gelen yansıma daha parlak olacaktır. Küçük bir oturma odasında, parlak bir duvar yeterlidir, aksi takdirde oda sıkışık görünecektir.

Silvering bir duvarın etkisi

Silvering bir duvarın etkisi

Bir seçim yapmak zorsa, nötr bir renk satın alın. Evrenseldir, iç kısım tekstil, aksesuar ve aydınlatma değiştirilerek her zaman değiştirilebilir. Duvarlarda parlak duvar kağıdı ile daha zor olacak: onları tekrar yapıştırmak zorunda.

Evrensel renk seçiyoruz

Evrensel renk seçiyoruz

menüye dön ↑

Sıradışı duvar kağıdı

Şu anda, duvar kağıdı seçimi çok büyük. Bunlar arasında bize tanıdık birçok tür vardır. Ama sıradışı var. Örneğin, oturma odasının içini eko tarzında dekore etmek istiyorsanız, duvarları yapıştırmak için bambu veya mantar duvar kağıdını kullanabilirsiniz. Duvarlardaki bütün düzensizlikleri gizliyorlar. Ancak bunlara sadece bir duvar yapıştırılmış, aksi halde odanız bir koruya benzeyecek.

Mantar duvar kağıdı

Mantar duvar kağıdı

Duvarları taş ya da tuğla ile süslenmişse, oturma odasının içi moda olarak kabul edilir. Ancak bu, bu malzemelerin aslında duvarlarla kaplı olduğu anlamına gelmez. Bunun için, gerçek bir duvardan ayırt etmek neredeyse imkansız olan dokulu olanlar var.

menüye dön ↑

En iyi renkler ve gölgeler

Duvarlar için kıyafet seçerken, hem tercihlerinize hem de modaya uygun diç tasarım Belki de popülerliğin zirvesindeki tonları beğeneceksiniz.

Lila oturma odası tasarımı

Lila oturma odası tasarımı

Bunlar "kompleks" denilen renkleri içerir:

 • Leylak, özellikle güzel renk fuşya.
 • Mavi ve yeşil: kombinasyon halinde, bu renkler çok zarif görünüyor.
 • Parlak tonları. Bu durumda, mavi tercih vermek daha iyidir.
 • Gri modası geçmez. Yani, nötr tonları kullanırken, harika bir arka plan oluşturabilir ve mobilya parçalarına odaklanabilirsiniz. Gri renk zarif, ölçülüdür. Dekoratif ahşap yüzeyler ve parlak kontrastlı iç öğelerle mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir.

Zarif yeşil

Zarif yeşil

Farklı tonlarla deneme yapın. Renklerin kontrastı, rahat bir oturma odası için en iyi çözümdür. Çok parlak tonlarla taşınmadan doğru rengi seçerseniz, oda gerçekten temiz olacaktır. Ve onları seçerken arzularınıza rehberlik edin: beğenmiyorsanız fuşya renkli bir tuval elde etmemelisiniz. Küçük boyutlu bir oturma odasında, alanı görsel olarak büyütmek için parlak olanları almak daha iyidir.
Işık duvar kağıdı ile alanı arttırın

Işık duvar kağıdı ile alanı arttırın

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Klasik Odalar Nasıl Kurulur: Tasarım İpuçları (205+ Fotoğraf)

menüye dön ↑

Baskılar ve çizimler

Çok sayıda farklı baskı ve doku var. Bu nedenle, bazen diğerlerinin yüzlerce arasından uygun bir tasarım seçmek çok zordur. Aşağıdaki baskılar popüler:

menüye dön ↑

Büyük rakam

Ne olacağı önemli değil: bezelye veya çiçekler, palmiye ağaçları veya kelebekler. Bu baskı, sizce en fazla dikkat çekmesi gereken oturma odasına odaklanmanızı sağlayacaktır. İlginçtir ki, çoğu durumda, oturma odasını hiçbir şeyle dekore etmenize gerek yoktur, çünkü büyük bir tasarıma sahip güzel ve mükemmel seçilmiş duvar kağıtları bu amaç için mükemmel bir iş çıkarır.

Süpürgelikleri, perdeleri ve doğru renkteki zemin döşemelerini seçmeniz yeterlidir. Çok fazla dekoratif iş yükü, iç tasarımı çok görkemli ve saçma yapacağı için, düz iç parçaların kullanılması tercih edilir.

Maksimum kullanım için geniş desen

Maksimum kullanım için geniş desen

menüye dön ↑

Oryantal desen

Pek çok mimar ve tasarımcı Asya lezzetleri ile fethedildi. Bu nedenle, oryantal bir desene sahip çok sayıda yüksek kaliteli duvar kağıdını bulabilirsiniz. Ancak, lütfen dikkat: Asya temalı bir duvar kağıdını seçerek, odanın uyumlu görünmesini sağlamak için aynı stilde özel tekstiller ve mobilyalar seçmek zorunda kalacaksınız.

Oryantal tarzı oturma odası

Oryantal tarzı oturma odası

Senin için ilginç olacak: İNCELE: Oturma odasında modern duvarlar (370+ Fotoğraf): Modern oda tarzı

menüye dön ↑

Bitki çizim

Şu anda doğal baskılar ile çok ilgili duvar kağıdı. Böylece görüntüler bambu, baston ve hatta tropik yapıları taklit edebilir. Farklı tonlarda hem parlak hem de sakin desenler var. Parlak bir baskıyı seçerseniz, örneğin, bir palmiye ağacının parlak yeşil bir tepesini seçerseniz, bu tür duvar kağıdı yalnızca bir duvara yerleştirilmeli ve geri kalanı daha sakin kalmalıdır.

Böylece, oturma odasının belirli bir bölümüne odaklanacaksınız ve aynı zamanda gereksiz süslemelerle aşırı yüklenmeyeceksiniz. Bu arada, bitkisel baskıya sahip duvar kağıdının, diğer kaplama malzemeleriyle bir araya getirilmesi de çok kolaydır, bu da bunları seçerken de düşünülmelidir.

Belirli bir alana odaklanın

Belirli bir alana odaklanın

menüye dön ↑

çiçekler

Çiçekleri gösteren bir baskı popülerliğini kaybetmez. Şimdiye kadar, papatya ile küçük bir il deseni ile duvar kağıdı bulabilirsiniz. Ama şimdi moda trendleri değişiyor: büyük çiçekler popüler ve aynı zamanda zengin kontrast tonları. Bu tür desenlerin varyasyonları olan iç tasarım, odada görsel bir odaklanma yapmanızı sağlayacaktır.

Parlak bir kontrast için çiçekler

Parlak bir kontrast için çiçekler

menüye dön ↑

Geometrik süsleme

Ayrıca ilgili kalır.Çiçeklerde olduğu gibi, daha büyük bir desene sahip baskıları seçmelisiniz. Boş alanı görsel olarak arttırmak için, geometrik baskıları gösteren, açık tonlarda duvarların üzerine yapıştırın. Örneğin dikey bir çubuk odanın yüksekliğini görsel olarak arttırır. Ancak, odayı çok sıkıcı hale getirecek düz kalıplar seçmeyin.

Duvarda geometrik baskı

Duvarda geometrik baskı

menüye dön ↑

Duvar resmi

Günümüzde, her şey tasvir edilebilecek daha alakalı fotoğraf duvar kağıtları giderek daha alakalı hale geliyor. Uzay yörüngesinden kendi portreniz veya resminizle duvar kağıtları sipariş edebilirsiniz, ancak bu durumda itici kararları bırakmanın daha iyi olacağını unutmayın. Tabii ki, duvar kağıdının güzel ve kaliteli bir görüntü olması önemlidir. Ancak, oturma odası tasarımına sorunsuzca karışması daha da önemlidir.

Fotoğraf duvar kağıdını kullanarak güzel görüntü

Fotoğraf duvar kağıdını kullanarak güzel görüntü

Duvarların tescili için bir bezin renginin ve renginin seçimi, binanın hangi tarafının salonun bulunduğua bağlıdır. Güney taraf ise, soğuk tonlarda çok parlak olmayan bir desen ile dursanız iyi edersiniz. Kuzeyden ve aynı zamanda odadaki doğal ışık çok zayıfsa, sıcak renkler ve daha parlak fotoğraflar seçmek daha iyidir.
Ruh hali için parlak resimler

Ruh hali için parlak resimler

Senin için ilginç olacak: İNCELEME: Salon Tasarımında Temel Modern Tarzlar: İç Mekandaki 180'den Fazla Renkli Fotoğraf Kombinasyonu

menüye dön ↑

Kombine duvar kağıdı

Farklı türleri birleştirmek modern bir oturma odasının iç mekanındaki en iyi seçeneklerden biridir. Deney yapabileceğiniz durum budur. Aynı anda birkaç seçenek kullanın, sadece aksan vermeyi unutmayın. Dikey ve yatay çizgili sürümleri, sınırları oturma odası iç şık hale getirmeye yardımcı olacaktır.

Çoklu türlerin birleştirilmesi

Çoklu türlerin birleştirilmesi

Birkaç duvar kağıdının birleştirilmesi sadece zarif görünmekle kalmaz, aynı zamanda mizanpajın kusurlarını gidermenizi sağlar. Örneğin, oturma odanız hemen uyku ve çalışma işlevlerini yerine getirir. Odayı uygun bölgelere ayırmak için çalışma alanının duvarlarını daha parlak tuvallerle yapıştırabilirsiniz. Birleştirme, en önemli alana dikkat çekmek için odanın boyutunu görsel olarak artırmanıza ve boş alanı doldurmanıza olanak tanır.

Boş alanı doldurmak

Boş alanı doldurmak

Duvar kağıdının istenen efekti üretmesi ve aynı zamanda oturma odasını aşırı doymaması için, farklı dokuları birleştiren ikiden fazla duvar tahsis etmiyorlar. Dar bir oturma odasında, parlak renklerde kısa duvarların üzerine yapıştırmak daha iyidir. Daha uzun duvarlar, aksine, sessiz tonlarda. İsterseniz, rekreasyon alanına veya aktif alana odaklanabilirsiniz. Bunu yapmak için, zıt duvar kağıtları satın almak gerekli değildir, sadece farklı bir dokuya sahip bir kaplama seçebilirsiniz.

Asıl şey, kontrastlarla aşırıya kaçmamak.

Asıl şey, kontrastlarla aşırıya kaçmamak.

menüye dön ↑

VİDEO: Odadaki duvar kağıdını seçin

Salonda duvar kağıdı

Moda trendleri

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (150'den fazla fotoğraf)

9 Toplam puan
Sonuç

Duvarları uygun şekilde dekore edilmiş ise oturma odasının iç kısmı tam olarak kabul edilir. Bir duvar kağıdını seçerken hata yapmama, hangi renk daha iyi, nasıl birleştirilir: iç tasarım, doku, özelliklerine göre. Bu ve bu makaledeki diğer birçok şey hakkında bilgi edinin.

Renk seçimi
10
fiyat
9
kombinasyon
8
bakım
9
şekerleme
 • İç tarzı
 • Renk çeşitliliği ve çeşitleri
 • kombine etmek mümkündür
eksileri
 • fiyat
 • bakım
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn