Bir yataklı ve yataksız Tek Kişilik Yatak: Rahat bir yatak nasıl seçilir?

Küçük dairelerde tek kişilik yatak yatak ile tamamlar. İç mekan için uygun bir model nasıl seçilir?

İçerik:

Tek kişilik yatak malzemeleri ve tasarımları

Kompakt travers genellikle merkezi bir konumda bulunur yatak odasındabu yüzden mobilya uyku için uymalı stil iç ve günlük dinlenme için rahat. Bir mobilya parçasının dayanıklılığı ve rahatlığı seçilen malzemeler ve tasarım ile belirlenir.

menüye dön ↑

Çerçeve malzemeleri

Tabanın tasarımı, yatak destekleri, sırtlıkları ve ızgaraları uyumak için mobilyaların iskeletidir. Maliyeti seçilen boyutlara ve malzemelere bağlıdır. Modele bağlı olarak, çerçeve "Aç"dan:

 • ağaç;
 • metal;
 • yonga;
 • MDF.

Veya "kapalı" - yayınlandı:

 • döşeme;
 • rhınestones;
 • nakış.

Odanın iç kısmında tek kişilik yatak

Odanın iç kısmında tek kişilik yatak

Bir ağaç, MDF ve suntadan yapılan çerçeveler

Tek kişilik yataklar için geleneksel seçenekler metal tabanlı ahşaptır. Bu tür modeller, bel ve desteklerle klasik tarzda yapılmıştır. Masif ahşap çerçeve dayanıklı, sıkı görünüyor ve çoğu iç mekanlara uyar. Bu tür malzemelerin dezavantajları nispeten yüksek ağırlık ve yüksek fiyattır. Çerçeve, değerli türlerden yoğun bir odun seçildiyse, mobilyalar özenle korunmalı, düzenli olarak cilalanmalıdır.

Metal tabanlı ahşap yatak

Metal tabanlı ahşap yatak

Sunta kombinasyonundan tek kişilik yataklar, MDF ve metal temel ışık, bir odadan diğerine transfer edilebilir, geniş bir renk yelpazesi mevcuttur. Suntaların tabanları kısa ömürlüdür, seçilir çocuk odaları için ve geçici barınma (örneğin oteller).

MDF'den hafif yapı

MDF'den hafif yapı

Dövme çerçeveler

Dövme çerçeveler, ajur elemanlarını süsleyen yüksek sırtlara sahiptir. Bu çerçeveler:

 • ağır;
 • dayanıklı;
 • gevşek görünüyorsun;
 • Odaya vintage tarzı bir dokunuş verin.

Uyku için ferforje mobilyaların yüksek destekleri ve açıklık arkalıkları, sıkı bir klasik iç ile birleştirilmiştir, hafif bir gölgenin seçenekleri tamamlar. Provence tarzında.

Ajur sırt dayama, mobilyalar uyumak için

Ajur sırt dayama, mobilyalar uyumak için

Herhangi bir malzemenin yatağının çerçevesi, mobilyaya "yumuşaklık" veren döşemeden yapılabilir, dikdörtgen şeklini düzeltir. Döşeme seçenekleri, “kapitone” doku ve parlak renk tonları kullanılarak yüksek sırtlarla dekore edilmiştir. Karyola için malzeme seçimi mevcut bütçeye ve mal sahipleri tarafından seçilen iç mekanın tarzına bağlıdır.

Mobilya kumaşı ile süslenmiş sunta veya MDF'den çerçeve - her iç mekan için evrensel çözüm.
Deri Başlık

Deri Başlık

Klasik tarzda yatak odasının sahipleri masif ahşap çerçevesinde kalabilir - bu seçenek pahalı görünüyor, ahşabın dokusu klasik veya klasik bir stil ile birleştirilmiştir. Ferforje yataklar - Provence, loft ve vintage tarzlarında yatak odası için nötr bir seçenek.

menüye dön ↑

Döşeme malzemeleri

Mobilya kumaşları ile sırt ve çerçeve tamamlandı:

 • doğal;
 • yapay;
 • Karışık.

Malzemenin dokusu, yoğunluğu ve görünümü kompozisyona bağlıdır.

Doğal mobilya kumaşları

Doğal döşeme, çeşitli yoğunluktaki kalın pamuk ipliklerinden yapılmıştır. Popüler bir mobilya kumaşı çeşidi, solmaya, aşınmaya ve kuru temizlemeye karşı dayanıklı bir halıdır. Geleneksel goblen döşemelik, vintage tarzı ve Provence içlerine organik olarak bakan, sanatsal bir desene sahiptir.

Mobilya döşemelik goblen

Mobilya döşemelik goblen

Hakiki deri döşeme, yatak odasının içine uzun vadeli bir yatırımdır. Yumuşak ve elastik, hakiki deri diğer malzemelere göre daha az gölgeye sahiptir, ancak daha uzun sürer ve daha az kaprislidir.

Deri döşeme

Deri döşeme

Yapay ve karışımlı kumaşlar

Karışık döşeme, pamuk ve sentetik ipliklerden oluşan dokulu kumaşlarla temsil edilir. Kural olarak, böyle bir döşeme parlak iplikler, parlak doku ile ayırt edilir. Jakarlı ve buklet döşemelerde belirgin bir doku, iddiasız bakım ve solmaya karşı dirençlidir.

Güzel ve pratik döşeme

Güzel ve pratik döşeme

Suni mobilya döşemelik kumaşları, kadife, sürü ve Şönil - yoğun renkte çeşitli dokuma kumaşlarla temsil edilir.

Bu tür malzemeler aşağıdakilere karşı dayanıklıdır:

 • tükenme;
 • aşınma direnci;
 • kuru temizleme;
 • ucuz.

Yoğun sentetik kumaşlar düşük konsantrasyonlu sabun çözeltileri ile temizlenir.

Temizlemesi kolay, uzun ömürlüdür.

Temizlemesi kolay, uzun ömürlüdür.

Döşemelik kumaşın renk yelpazesi ve dokusu yatak odası iç. Geleneksel olarak, uyumak için mobilyalar çevreleyen yüzeye uyacak şekilde seçilir, parlak zıt döşemelik mobilya parçasını iç aksan haline getirir. Döşemelik karma malzemeler ucuz, bakımda iddiasız, birçok renk ve dokuda sunuluyor. Doğal malzemeler bilenleri goblen kumaşlarını seçebilecek ve yatağın doğal deri ile tasarlanması iç mekan tasarımını sağlayacak.

menüye dön ↑

Yatak tasarım seçenekleri

Şasiye sahip kompakt bir tek kişilik yatak tasarımı, çerçeveye bir kaldırma mekanizması veya çekmece varsa, ek saklama alanı haline gelecektir. Tabanın altındaki boş alan, çamaşır sepetlerini barındırmak ve depolama için kapakları yerleştirmek için kullanılır.

Çamaşır için ekstra saklama alanı

Çamaşır için ekstra saklama alanı

Kaldırma mekanizmalı yataklar

Asansör versiyonu, desteklerin seviyesinin üzerine yükselen şilteli bir tabandır. Bu seçenek çerçevedeki depolama alanını arttırır, yatak çarşaflarını uyuduktan hemen sonra çıkarmanızı sağlar. Kaldırma mekanizmasının ucuz versiyonu - helezon yaylar üzerinde, az çaba sarf edilerek kaldırılmalıdır. Bir amortisöre sahip olan mekanizmalar sorunsuz çalışır ve uzatırken çaba gerektirmez.

Kaldırma mekanizmalı tek kişilik yatak

Kaldırma mekanizmalı tek kişilik yatak

Kaldırma mekanizması, yatak çarşaflarını veya ev tekstili yatağını tabanın içinde saklamanızı sağlar. Dönüşüm mekanizması ek yer kaplamaz ve minyatür odalar için uygundur.

Çekmeceli taban

Çekmeceli tasarım - geniş yatak odaları için bir seçenek. Kural olarak, her bir kutu çerçeveyle çakışan bir genişliğe sahiptir, bu yüzden uzantıları odadaki zeminin bir kısmını "örter". Bu tasarım, maksimum depolama alanını kullanmak isteyenler için uygundur, ayrıca uykudan sonra yatağı temizlemek için zamandan tasarruf sağlar.Yerleşik kutular tekerlekler veya yerleşik metal raylar üzerinde yuvarlanır. İlk seçenek daha kompakt ve gürültüsüz.

Ek çekmeceli çerçeve

Ek çekmeceli çerçeve

Çekmeceli temel tasarım, kaldırma mekanizmalı versiyondan daha az şeyi barındırır. Çekmecelerin sayısı ve derinliği, mobilyaların boyutlarına bağlıdır, ayrıca çizilebilir ve yerleşik modifikasyonlar mevcuttur.

Klasik yataklar

Ayaklar üzerinde desteklerin tasarımı - uyumak için uygun fiyatlı ve montajı kolay bir klasik mobilya versiyonu. Bir taban siparişi verirken yatağın tabanının zemin seviyesinden yüksekliği ayarlanabilir, bu tür mobilyalar zemin alanını boş bırakarak daha “havadar” görünür. Fidanlıkta ayaklı dövme ve ahşap çerçeveler talep edilmektedir, iyi görünüyorsun ülke evlerinde. Yerleşik depolama alanının bulunmaması, tabanın altındaki zemine yerleştirilebilecek sepetleri dengeler.

Hava sahası ile klasik tasarım

"Hava" boşluğuna sahip klasik tasarım

Dayanıklı yatak çerçevesi malzemeleri uzun ömürlüdür ve çeşitli döşeme seçenekleri farklı iç mekanlarla birleştirilmiştir. Yatak gövdesindeki kaldırma mekanizmaları ve çekmeceler depolama alanını arttırır. Bacak modelleri küçük yatak odaları için kompakt bir seçenektir. yatak çarşafları sepette saklanabilir. Rahat uyku, uygun bir yatak seçimi gerektirir.

menüye dön ↑

Tek kişilik yatak çeşitleri

Yatak dahil sürümleri - çok yönlü yatak odası mobilyaları. Omurgayla ilgili problemlerde, özel malzemelere ihtiyaç duyulmaması veya standart olmayan mobilya boyutlarında ihtiyaç duyulması için şilte yapılması gerekli olacaktır.

menüye dön ↑

Yaysız döşekler

Böyle bir şilte, sert bir temelde rahat bir uyku sağlayan birkaç sentetik veya doğal malzemeden oluşur.

Doğal veya yapay lateksten döşekler elastiktir, sertlikleri minimum ila orta arasında değişir. Bu seçenek, servikal omurgada küçük sorunları olan kişiler ve ayrıca geçiş çağındaki ergenler için uygundur. Dışarıdan, lateks şilteler yoğun, elastik, iyi havalandırılmış ve yoğun yüklere dayanabilir.
Yaysız lateks yatak

Yaysız lateks yatak

Hindistan cevizi lifi şilteleri - en sert ve elastik, bir doktor tarafından satın alınmalıdır. Oldukça ince, pahalıdır, higroskopiktir ve alerjiye neden olmaz.
Hipoalerjenik Hindistan Cevizi Elyafı

Hipoalerjenik Hindistan Cevizi Elyafı

Kombine yaysız yataklar birkaç kat hindistan cevizi lifi ve lateks içerir. Bu modeller, sadece doğal elyaftan daha elastik, ortalama bir sertliğe sahiptir.
Kombine yaysız yatak

Kombine yaysız yatak

Yaysız yataklar, omurga ile ilgili küçük problemleri olan insanlar için uygundur, yaylı meslektaşlarına göre daha kompakt ve ekonomiktirler. Çoğu modelin ağırlık limiti vardır; Yaysız şilteler çoğunlukla uyumak için mobilyalarla birlikte satılmaktadır.

menüye dön ↑

Yaylı döşekler

Mobilyanın fiyatına dahil olan tek kişilik yataklar için geleneksel seçenek. Bu tür yataklar daha hacimlidir, ortopedik sorunların düzenli olarak düzeltilmesi için uygun, farklı sertlik seviyelerine sahiptir.

Bağımlı yay blokları, ucuz yataklarda iyi bir destekleme etkisiyle kullanılır. Tasarımdaki her bir yay diğerlerine sıkı bir şekilde bağlanır ve uyku sırasında “hamak etkisi” sağlar. Bu yapılar uykuda vücuda iyi, dayanıklı ve ucuzdur.
Bağımlı yay üniteleri

Bağımlı yay üniteleri

Bağımsız yaylı şilteler, birbirine dikilmiş tekstil örtülerindeki tekli yaylardan oluşmaktadır. Tasarım daha az elastiktir, yük, yatak yüzeyine, sessiz kullanımına eşit olarak dağıtılmıştır. Yaylı yatakların çapı ve metrekare başına yay sayısı değişir.
Bağımsız yaylı döşekler

Bağımsız yaylı döşekler

menüye dön ↑

Ortopedik döşekler

Bu tür yatakların üretimi, kas-iskelet sisteminin çeşitli sorunları olan müşterilere odaklanmıştır. Yaylı ve yaysız şilteler rahat bir dinlenme sağlar, ortopedik - gece istirahati sırasında omurganın doğru pozisyonunu garanti eder. Tıbbi şirketler tarafından yaratılmışlardır, tek bir yatakla sipariş vermek veya tamamlamak mümkündür.

Yatak vücudun tüm kıvrımlarını ve kıvrımlarını tekrarlar

Yatak vücudun tüm kıvrımlarını ve kıvrımlarını tekrarlar

 

menüye dön ↑

İç minder ile tek kişilik yatak

Mobilya yerleştirme iç mekanda bir gece uykusu için odanın alanına bağlıdır. apartman düzenleri ve bitiş stili. Yatağın mobilyanın geri kalanıyla uyumlu bir şekilde birleştirilmesi çeşitli kurallara uymaktadır.

1Mobilyaların renk skalası ya mobilyanın geri kalanıyla birleştirilmeli ya da onunla karşılaştırılmalıdır. İkinci durumda, doygunluk ve renk sıcaklığı aynı olmalıdır.
Tüm mobilya renklerinin kombinasyonu

Tüm mobilya renklerinin kombinasyonu

2Kompakt yatak odalarının, iç mekanı görsel olarak "kolaylaştırmak" için yüksek bacaklı modellerle desteklenmesi önerilir. Boş alan, depolama için düşük geniş kaplar ve sepetler tarafından doldurulur.
Yüksek ayaklı yatak

Yüksek ayaklı yatak

3Stüdyo dairede tek bir yatak kuruluysa, yüksek sırtlı bir model seçmek en iyisidir. O odayı bölecek çalışma alanı ve rekreasyon alanı.
Bir stüdyo dairede alanı bölme

Bir stüdyo dairede alanı bölme

4battaniyeler Yastıklar ya mobilyanın döşemesiyle ya da odadaki perde ve halı tonlarıyla birleştirilmelidir.
Dekorun bir unsuru olarak yastıklar yapın

Dekorun bir unsuru olarak yastıklar yapın

5Odanın ortasında uyumak için mobilyaların düzenlenmesi yatak odasının rahat geçmesini sağlayacaktır. Mobilya köşeye monte edilmişse - oda çalışma alanı için ilave alan kazanacaktır.
Odanın ortasındaki uyku alanı

Odanın ortasındaki uyku alanı

6Ek süslemeler - yapay elmas, aksesuarlar, fırçalar, nakış - orta derecede kullanılması tavsiye edilir. Bu tür detaylar, iç kısmın geri kalanını ortaya çıkaran mobilyalara vurgu yapıyor.

Tek kişilik bir yatak için geleneksel şekil dikdörtgendir, ancak satılık hem kare hem de yuvarlak çeşitler vardır. Orijinal formdaki mobilyalar iç mekanın aksanıdır, uyumak için yuvarlak mobilyalar ise normal olandan daha fazla yer kaplar.

Bir yatak nasıl seçilir?

Resimli üst modeller

9 Toplam puan
Başarılı bir seçim için öneriler

Uygun bir tek kişilik yatak seçimi günlük rahat dinlenme sağlar. Yatağın konforlu konfigürasyonu, yeterli saklama alanı, dayanıklı malzemeler, uygun renk düzeni her yatak odasına konfor sağlayacaktır. Bu tür mobilyaların odaya yerleştirilmesi, odanın alanını ve bitiş renklerini dikkate alır. Renk tonu döşemeleri ve tekstil ürünleri en iyi perdeler, yatak örtüleri ve halılarla birleştirilir veya farklı renkler seçilebilir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
10
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
9.5
şekerleme
 • Genel değil
 • Geniş model yelpazesi
 • Boş alan
 • Değiştirmek kolaydır
eksileri
 • Oda değil
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn