İçerideki banyoyu kendi elleriyle bitirmek (200+ Fotoğraf). Güzel iç mekanlar dekore ediyoruz

Rus hamamının üç ana hedefi vardır - bedeni geliştirmek, ruhu rahatlatmak, arkadaşlık atmosferi içine dalmak.

İçerik:

Her tesis gerekli kriterleri karşılayamaz, ancak konforlu ve pratik bir banyo içi hakkında konuşmaya değer. Tabii ki, oda rahat, fonksiyonel ve aynı zamanda şık olmalıdır. Rus tarzında yapılmış iç, bir klasik.

Güzel iç

Güzel iç

Aslında, hepsine süpürgeler, şapkalar, kovalar, çeteler gibi bilinen nitelikler sağlanmıştır. Sadece genel tarzın bütünlüğüne bağlı kalarak, gerekli aksesuarları ustalıkla seçerek, saunanızı eşsiz ve iç mekanını özel yapabilirsiniz.

Tasarım malzeme seçimine bağlıdır

Tasarım malzeme seçimine bağlıdır

İç oda

Yoğun bir çalışma haftasından sonra aynı anda rahatlamak, uyumla beslenmek, vücudunuzu temizlemek için bir saunadan veya Rus ruhuna daha yakın olan bir banyodan daha iyi bir yer yoktur.

Birçokları için ziyaret etmek, hiçbir kuşağın desteklemediği ve çoğu zaman çocukluktan itibaren ailelere aşılanmış bir gelenektir, bu nedenle vatandaşlarımızın kendi arka bahçelerinde banyo yapmak istemeleri şaşırtıcı değildir.

Dinlenmek için harika bir yer

Dinlenmek için harika bir yer

İçerideki atmosfer uyum ve huzur vermeli. Bu atmosfer iç kısımdaki tüm parçaların bir kombinasyonu ile sağlanır. Rus hamamı tipinin, aynı raf tipine sahip sobalı standart bir buhar odası olduğunu düşünmemelisiniz. Tasarımcı iç her zaman farklı özgün detaylar, dekor, sadece bireysel proje gerçekleştirerek, bir çift için dinlenebileceğiniz şık bir oda elde edebilirsiniz.

Kendi elleriyle şık oda

Kendi elleriyle şık oda

Kaliteli, iyi tasarlanmış kaplama ve ilgili aksesuarlar - asla rahatsızlık vermeyecek üç iç içerik balina. İç mekanın nasıl donatılacağı hakkında bilgi için, size bugün söyleyeceğim. Bu fikirler hem evde, hem de kişisel ihtiyaçlarınız için veya iş için kullanılabilir.

Sofistike terbiye başarının anahtarıdır

Sofistike terbiye başarının anahtarıdır

menüye dön ↑

Banyo nedir?

Tarihe biraz gezeceğim. Rus hamamı aslen, sadece bir odalı, ayrı bir alçak yapıydı. İçinde, her şey zayıftı, katıydı. Soyunma odasında sadece giysi, çeteler, süpürgeler için banklar ve kancalar. Bina sadece buhar odası mülkünde kullanılmış ve daha sonra bir nehre, kar deliğine ya da rüzgârla oluşan karyola dalarak serinleyebiliyordunuz. Bu umudu nasıl buldun?

Rus hamamları için basitleştirilmiş seçenekler

Rus hamamları için basitleştirilmiş seçenekler

Modern banyolar, her biri kendi işlevselliğini destekleyen birkaç odadan oluşan bir yapıdır. Bazı düzenler vardır, bazıları bazen iki katlı perspektifte bile olsa büyük ölçekli bir yapıya sahiptir.

Çok odalı bina

Çok odalı bina

Ancak, daha sık, daha tanıdık, üç odalı, tek katlı orta binalar inşa edilmiştir:

 1. Buhar odası
 2. Duş (bazen aynı çamaşırlar).
 3. Soyunma odası veya aynı zamanda bir dinlenme odası da denir.
Salon veya giyinme odası

Salon veya giyinme odası

Odaların her birinin içinde, kendi tarzınızı yaratabilirsiniz, ancak tüm banyonun iç kısmında ahenkli bir karışım sağlamak önemlidir.

menüye dön ↑

Rus tarzı

Uyumlu bir yapının zorunlu kuralı - dışarıda, içinde tek bir stile bağlı kalmalısınız. Rus tarzı banyo evleri esas olarak ahşap kütüklerden yapılmıştır ve bu nedenle modern bir bina bile büyük dedelerimizle aynı gözüküyor - 4 x 6 metre yüksekliğinde ve yaklaşık 3.5 metre yüksekliğinde işlem görmemiş ahşaptan yapılmış bir yapı .

Tek bir stil koruyoruz

Tek bir stil koruyoruz

Orijinal Rus tarzı olarak kabul edilmek için, aşağıdaki unsurlara dikkat edin:

 • katmanlı raflar;
 • bankları olan büyük bir ahşap masa;
 • aktif şömine;
 • büyük su, ahşap kovalar ve kovalar;
 • kırmızı tuğla soba ısıtıcı;
 • ahşap döşeme tahtaları, farklı ahşaplardan süpürgeler, havlular ve çarşaflar.

Rus tarzı ruhu

Rus tarzı ruhu

Çok sayıda benzer küçük ve çok fazla ayrıntı olmayabilir, ancak onlar için ortak bir özellik vardır - Rus hamamının tüm tasarım öğeleri doğal kökenlidir ve doğal malzemelerden oluşur.

İstisnai Doğal Malzemeler

İstisnai Doğal Malzemeler

Sentetik veya plastik malzeme kullanılması tehlikelidir, ısıtıldığında, bu tür raflar toksik maddeleri serbest bırakabilir, yanıklara, zehirlenmeye neden olabilir.

Duş odasında, giyinme odasında, malzemeler ahşap, tahtalar, doğal tekstiller, seramikler kullanılır. Bütün bunlar rahat bir atmosfer yaratacaktır ve elle yapılan şeyler sıcaklık ve samimiyet katacaktır.

Konfor ve rahatlamanın birliği

Konfor ve rahatlamanın birliği

menüye dön ↑

Tasarım malzemeleri

Kompleksin inşaatı ve yalıtımı hazır olduktan sonra, kalanların tam zamanı gelmiştir. Terbiye işleri, diğer binalarda terbiye uygulanması ile karşılaştırıldığında önemli özelliklere sahip bazı kuralları içermektedir.

Fin Tasarımı

Fin Tasarımı

Kusursuz iç içerik yalnızca dış kolaylık sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerin sağlığını da etkiler. Stilistiklik ve pratiklik birleştirilmeli ve bu, aşağıdaki özelliklere karşılık gelen, kullanılan malzemelere bağlıdır:

 • dayanıklılık;
 • kale;
 • ekolojik temizlik;
 • ısı birikimi ve alıkonması;
 • düşük ısı iletkenliği;
 • sıcaklık değişimlerine direnç;
 • yüksek nem uyumluluğu.

Ekolojik saflık

Ekolojik saflık

Tabii ki, ahşap düzenleme için listelenen gereksinimleri tam olarak karşılayan geleneksel malzeme. Ayrıca ahşabın estetiği dokuda hoş, narin, sağlıklı bir aromalı, organik ve doğal görünüyor.

Doğal malzemenin egemen olduğu iç mekan, kendi başına güzeldir. Ondan bir huzur atmosferi oluşturan hoş bir sıcaklık, huzur geliyor. Çift, bir veya daha fazla cins, ahşap malzeme türü kullanılarak yapılabilir.

Buhar odasında çeşitli ahşap türlerinin kullanımına izin verilir.

Buhar odasında çeşitli ahşap türlerinin kullanımına izin verilir.

Tabii ki, modern bir hamamın iç kısmı genellikle diğer malzemelerle birlikte bulunur. Kırık kütükler, astar veya tuğla, taş, tuğla veya kiremit duvarla mükemmel bir şekilde bir arada bulunur. Farklı dokuların özel bir şekilde kombinasyonu banyo odalarının her birini dağıtır.

Farklı dokuların kombinasyonu

Farklı dokuların kombinasyonu

Ancak, boya malzemelerinin iç dekorasyon için kullanılmadığını bilmelisiniz. Isıtıldığında böyle bir kaplama toksik bir madde kaynağı haline gelir, çünkü önemli sıcaklık değişikliklerine dayanamazlar.

menüye dön ↑

Buhar odası

Tabii ki, buhar odası, odaların en önemlisi ve Rusçada, buhar odası genellikle ana odadır. Çoğu zaman yanmış kırmızı tuğlalardan oluşur, ancak diğer malzemeleri, hatta seramikleri kullanabilirsiniz. Artan sıcaklık, odadaki nem, malzemeyi doğru bir şekilde toplamak için özel kuralları belirler.

Dekorasyon ve dekorasyon

Dekorasyon ve dekorasyon

Buhar odası için, yıllarca kalitelerini koruyabilen (kızılağaç, ıhlamur, titrek kavak) uygun olan parkeler uygundur. Döşeme tahtadan yapılmış, bu yüzden fayans kullanımı ile. Mümkünse, ahşap zemin yavaşça bozulacağı için fayans tercih edilmelidir.

Yerdeki döşemeyi kullanın

Yerdeki döşemeyi kullanın

Buhar tasarımı minimalist bir ton önerir, çünkü ahşabın dokusu güzel bir dekorasyondur. Buhar odasında, iç mekanı ideal olarak seyrelten ve havalandırma için yararlı olan pencereyi kullanabilirsiniz.

Pencereli buhar odası

Pencereli buhar odası

Döşeme üzerinde, ısı biriktiren ve tutan doğal kayalar bulunur. Su dökülen sıcak taşlar, buhar odasının özünün tamamen kaybedileceği ıslak buhar oluşumuna neden olur. Odanın alanı, yüksekliğinin hızlı ve eşit bir şekilde ısınabilmesi için küçük olması gerekir. Sobanın yanına bir su kabı yerleştirin.

Buhar odasının bir başka özelliği de raflardır. Bunları köşelere veya duvarların yakınına yerleştirin. Mümkünse, raflar birkaç kademeye yerleştirilir. Dipte sıcak buhara dayanmanın en kolay yolu olarak kabul edilir ve herkes üst kademede oyalanamaz. Sonunda, sıcak havanın büyük kısmının biriktiği tavanın altındadır ve orada nefes almak çok zordur, ancak prosedürün ana faydası budur.

Raflar - her banyonun bir özelliği

Raflar - her banyonun bir özelliği

Boyutları küçükse, rafları yuvarlatılarak dar hale getirebilirsiniz. Sıkı keskin köşeler kullanılabilir alanı alacaktır. Banyo raflarının hazırlanmasındaki en iyi malzeme, pratik bir yaklaşım açısından haklı olan ıhlamur, karaçamı tercih eder - bu tür ahşap levhalar neme, çürümeye karşı dayanıklıdır, bu nedenle onlardan fazla ürün çalıştırılabilir.

Raflar için en iyi malzeme - ıhlamur

Raflar için en iyi malzeme - ıhlamur

En erişilebilir odun türü çamdır, ne yazık ki rafların yerleştirilmesi için uygun değildir, buhar odasında kullanılamaz, çünkü ısıtıldığında tutuşabilecek ve yanmaya neden olabilecek bir reçine üretir.
menüye dön ↑

Duş odası

Duş - Bu, modern banyoda bulunan bir yeniliktir, meraklı gözlerden nasıl emekli olabileceğinizi gösterir. Odanın karolarla döşenmesi, tasarıma mozaik ve vitray gibi renkli unsurların eklenmesi tercih edilir. Zemin kaplaması için özel bir gereklilik, sert bir dokuya sahip olmalıdır. Çamaşır odası için ekipman yelpazesi yeterince büyük. Duş, jakuzi, havuz montajına izin verilir.

Duş kabini takma

Duş kabini takma

Atalarınızın modelini oluşturursanız, üstüne suyla doldurulmuş dev bir küvet daha uyumlu görünecektir. Doğal olarak, böyle bir evde yetişen ruhun boyu bir yetişkinin boyunu geçmelidir. "Duş" almak için ipi çekmeniz, ardından sağladığınız şelaleyi canlandırmanız gerekir.

Su ile dolu büyük küvetler

Su ile dolu büyük küvetler

Duş odası, temiz havluların, keçe şapkaların, çarşafların, süpürgelerin ve diğer gereçlerin depolanması için raflar ve dolaplarla donatılacaksa, buhar odasının buhar odası olmadığı bir oda.

Duşun içindeki duvarlar boyanabilir veya tahtadan yapılabilir, ancak bu durumda kiremit işlevsel olacaktır. Duvardaki seramikler küflenmeyi ve küflenmeyi önler ve ayrıca temiz ve dezenfekte edilmesi kolaydır.

Duvarda ve yerde seramikler

Duvarda ve yerde seramikler

menüye dön ↑

Dinlenme odası

Giyinme odası - bir kişinin banyoya girdiğinde gördüğü ilk oda. Bu ziyaretçiyi orjinalliği ile şaşırtabilecek en geniş oda burasıdır, genellikle soyunma odasında bir pencere vardır. Bir buhar odası ve duştan farklı olarak, konukları olağanüstü bir yaklaşımla memnun etmeyi mümkün kılacak tasarım salonlarının oluşturulması genişletilebilir.

İhtiyacınız olan her şey ile bir oda

İhtiyacınız olan her şey ile bir oda

Bu iç mekan, “buhar seansları” arasındaki molayı rahat bir hale getirmek için dinlenme için gereklidir. Salonda sık sık masayı yerleştirin, bu yüzden bitkisel çay içmek uyguntu, banyodaki sıcak içeceklerin kontrendike olduğunu unutmayın. Odada ekstra kanepeler, sandalyeler veya banklar vardır.

Sağlıklı çay masası

Sağlıklı çay masası

Bekleme odasında yüksek nem varsa, ahşap mobilyalar monte etmek daha iyidir. Dokuma kanepeler ve koltuklar zamanla küf ve mantarları “toplar”.

Sauna odası tasarımı ve nüansları sahiplerinin tercihlerine bağlıdır. Burası çok fonksiyonlu bir oda. Mevcut banyolarda genellikle giriş holü, mini mutfak, tuvalet, yüzme havuzu bulunur.

Banyo havuzu

Banyo havuzu

Banyoda kalan odanın önemli bir elemanı ve sabit bir bileşeni bulaşıklardır. Süslemede geleneksel halk notalarına sahip orijinal kaplara ve tabaklara dikkat etmek önemlidir. Banyodaki masayı süslemek için halkın en sevdiği renkli rengarenk bir semaverdir.

İnsanların favorisi - semaver

İnsanların favorisi - semaver

Banyoda soyunma odası dekorasyonunun vurgusu, örneğin çam ya da İskandinav köknar gibi yumuşak tahtaya koyun. Tahta elemanlarını taş, tuğla, fayans veya plastik ile çeşitlendirebilirsiniz. Eastern, English gibi yerlerimiz için daha nadir bir tasarıma sahip modernist notalar, ilgili mobilyaları, aynaları, resimleri, avizeleri, kumaşları ve diğer aksesuar detaylarını tamamlayacak.

Banyo malzemeleri

Banyo malzemeleri

Eğer tam yataklarla donatılmışsa ve yatak takımı, terlik ve bornoz ile donatılmışsa, banyodaki bir oturma odası misafir odası olarak kabul edilebilir.

Banyo tasarımı

Yeni tasarım fikirleri

8 Toplam puan
Sonuç

Banyo - zor bir günün ardından dinlenmek için en iyi yer. Yeri ve misafirlerinizi rahat hissetmeniz için düzenleyin.

dayanıklılık
10
Ekolojik saflık
10
Malzemelerin yüksek maliyeti
8
şekerleme
 • dayanıklılık
 • Çevre dostu
 • Isı tutma
eksileri
 • Malzemelerin fiyatı
 • Sık kullanım değil
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn