İç mekanda dekoratif sıva ile dekorasyon (150+ Fotoğraf) - Herkese açık teknoloji

Dekoratif sıva gövdeyi radikal biçimde dönüştürebilir. Dahası, farklı renklerde boyanmış, herhangi bir yapıyı uygulayan diğer kaplama türleri ile birleştirilebilir.

İçerik:

Sebze desenleri, tavan pervazları, eski duvarcılık, Venedik, büyük dalgalar - bunların tümü ve daha fazlası dokulu sıvadan oluşturulabilir.

Dekoratif sıva büyük ölçüde muhafazayı dönüştürebilir

Dekoratif sıva büyük ölçüde muhafazayı dönüştürebilir

Malzeme, sadece beyaz değil, aynı zamanda başka herhangi bir zamanda, çözünmüş halde veya kuru karışımlar halinde satılmaktadır. Her tipin kendi kompozisyonu, koruyucuları, dolgu maddeleri vardır. Yüzeylerin görünümü onlara bağlıdır.

Kompozisyon çeşitleri

Kaplamanın yapısal yapısı, farklı desenler ve efektler yaratmayı mümkün kılar. Önemli değil tavanbu ya da duvar, banyo veya mutfak, oturma odası veya yatak odası, kreş veya giriş holü. Renk veya bunların kombinasyonları, doku veya desen, karışım ile çalışan ustanın ayrıcalığıdır. Asıl mesele, her şeyin stil ile bir araya getirilmiş olması ve iddialı ve meydan okuyan görünmemesi. Kompozisyon, aşağıdaki tipte sıva türlerini ayırt eder:

menüye dön ↑

maden

Mineral - sık sık mutfakta ve banyoda kullanılır

Mineral - sık sık mutfakta ve banyoda kullanılır

Toz olarak satılan çimento esaslıdır. Tüm yüzeylere uygun, mükemmel neme karşı dayanıklılık ile donatılmıştır. Mutfakta kullanılabilir ve banyo.
menüye dön ↑

silikon

Silikon - her yüzeye sığması kolay

Silikon - her yüzeye sığması kolay

Bu, kullanıma hazır bir karışımdır, artık seyreltilmesi gerekmez. Her yüzeye kesinlikle uyması iyi ve kolaydır. duvar kağıdı sıva altında, eski kaba duvarlar veya tuğla. Koridorlara, salonlara, banyolara veya mutfaklara uygun, iyi nem direncine sahiptir. Hazırlıksız yüzeylerde bile kullanılabilir.

menüye dön ↑

akrilik

Akrilik - iyi bir kaplama kabiliyetine sahiptir

Akrilik - iyi bir kaplama kabiliyetine sahiptir

Ambalajın herhangi bir yere açılmasından hemen sonra sıvı malzeme uygulanabilir. Eşsiz bir iyi kaplama kabiliyetine ve yüksek dekoratif özelliklere sahiptir. Astar oturma odaları, yatak odaları, çocuklar için önerilir. Bu malzemenin avantajı geniş bir renk yelpazesidir. Bu tip ve polimer sıvaya benzer.

menüye dön ↑

silikat

Silikat - bileşiminde sıvı cam içerir

Silikat - bileşiminde sıvı cam içerir

Kullanıma hazır formda da mevcuttur.Sıvı cam içerir. Mükemmel yapışma özelliklerine sahiptir. İyi uyuyor, usulsüzlük maskeleri. Yapısal sıva tipleri için temel oluşturabilir.
menüye dön ↑

Dokulu Çeşitler

Her türlü dekoratif sıva, pürüzsüz bir yüzey oluşturmak veya yaratıcılık için bir malzeme olarak hareket etmek için kullanılabilir. Süslemeler için paneller de dahil olmak üzere kabartma bileşimlerden, desenlerden basitten karmaşığa doğru yapılırlar.

menüye dön ↑

grafit

Grafit - kum (kumlu beton)

Grafit - kum (kumlu beton)

Kum içeren ince katmanlı beton (kumlu beton). Bununla beraber, ahşap kaplama, porselen, deri, dekoratif oluşturabilirsiniz taş ve kumaş. Hacimsel veya floristik motifler oluşturmak için de kullanılır. Anıtsal görüntüler bile ondan yeniden oluşturulabilir.. Malzeme, Ortaçağ tarzı duvarların dekorasyonu için çok iyidir.

menüye dön ↑

Pıhlaştırıcı

Flokovaya - çok popüler sıva

Flokovaya - çok popüler sıva

Doğal bir kumaş gibi yumuşak bir yapı oluşturmak için tasarlanmış dekoratif döşeme. Çok popüler. Önceliği sıcak bir atmosfer ve konfor olarak kabul eden çocuk odalarını, yatak odalarını ve diğer odaları süslüyor. Karışım akrilik çok renkli pullardan oluşur. Sürü sıvaların ana özelliği budur. Bununla beraber, farklı renk alanları arasında geçiş yapabilirsiniz. Eklemler oluşturulmamış, kaplama katı görünüyor. Sürü sıvaların bu özelliği, örneğin farklı renkteki çocukları kolayca ve doğal olarak çizmenize olanak sağlar.

menüye dön ↑

Venedik

Diğer sıva türleri arasında kraliçe sayılır. Projelerinde çoğu tasarımcı tarafından kullanılmaktadır. Saydam mermer taklidi yardımı ile fayans, kayalar ve diğer dokular. Bu karışımın bileşimi benzersiz bir görsel derinliğe sahiptir. Herhangi bir bina için uygundur:

 • Çocuk;
 • oturma odaları;
 • koridorlar;
 • mutfaklar.

Diğer malzemeler ve yüzeyler ile birleştirilebilir.

Mermer levha, özellikle eğriliğe sahip alanlarda eşsiz bir çözümdür. Bu tür terbiye, atalarımızdan beri klasik olarak adlandırılır ve yalnızca mermer talaş ve kireç kullanmaz. Genellikle Ortaçağ'da kullanılmıştır.

Kurulu
Bir Venedikli üstüne bir balmumu kaplaması uygulanmışsa, bu astar en az 10 yıl veya daha uzun sürecektir.
menüye dön ↑

Taş kırıntı

Taş yongaları - aynı zamanda dikkati de hak eden karşılama yöntemi

Taş yongaları - aynı zamanda dikkati de hak eden karşılama yöntemi

Bu karşı karşıya gelme yönteminin de dikkati hakettiğini düşünüyorum. Özel bir bağlayıcı içinde küçük ila orta kesirden (0,5-5 mm) taş kırıntısı harikalar yaratabilir. Üretici (taşlar) mermer, granit veya kuvars alabilir. Bu kaplama şık bir şekilde tamamlanabilir:

 • kemer açıklık;
 • köşeleri;
 • niş;
 • mimari elemanlar

Kaplamanın bariz ve soğuk görünümü, başka bir türle birlikte, çok güzel görünüyor.

menüye dön ↑

Kabuğu böceği

Hoş bir atmosfer her zaman kapalı bir kabuk böceğinde hüküm sürecek.

Hoş bir atmosfer her zaman kapalı bir kabuk böceğinde hüküm sürecek.

Her ne kadar kabuk böceği çoğunlukla dekorasyonda kullanılırsa da cepheleriBazı dairelerin yoldan geçenlerinde de bulunabilir. Hoş bir atmosfer her zaman dinlenme ve huzur için elverişli olan kaplanmış kabuk böceğinde hüküm sürecektir. Kaplama yüksek mukavemetlidir, uzun süre saklanır, tüm çalışma süresi boyunca orijinal görünümünü kaybetmez. pratiklik, dayanıklılık. Bunu kullananların iki tavşan kovaladığını ve ikisini de başarılı bir şekilde yakaladığını söyleyebilirim.

menüye dön ↑

Afrika

Afrika - oldukça pahalı görünüyor

Afrika - oldukça pahalı görünüyor

Yılan veya timsah derisini taklit eden bir kaplama. Özel bir dekoratif etkiye sahip, iç mekanlarda etnik rengi vurgulayan dekorasyonda kullanılır. Oldukça pahalı görünüyor. Yukarıdan bir parlatıcı, boya veya balmumu ile kaplanır.

menüye dön ↑

Marsilya balmumu

Marsilya balmumu seçeneği

Marsilya balmumu seçeneği

Tasarımcılar tarafından kayalık bir yüzey, antika duvar veya kumtaşı vermek için kullanılır. Renk şeması açık kumdur. Bu elemanlar, odaya konfor ve sıcaklık katarak iç mekanı tamamlar. Kesin, genellikle girişler veya duvarların belirli bölümleri.

menüye dön ↑

İpek etkisi

Göze batmayan desen ve desenlerle ipeğe benzeyen şaşırtıcı derecede güzel sıva tipi. İç zarif ve dokunaklı görünüyor zengin dokunsal hissi verir.

Dekoratif sıva sektöründe ipek sıva, kraliçe olarak kabul edilir. Nerede kullanılmışsa, daima pahalı, zarif ve aristokrat görünüyor. Özel cazibe - uzaklara bakmak zor olduğu, gün ışığında ışınları oyun.

Dekoratif sıva, kaplamaya eşit olmayan, dekoratif formlar ve dokular veren, maddenin bileşiminde içerdiği için geleneksel olandan farklıdır. Temel olarak, üreticiler şunları kullanır:

 • kuvars;
 • folyolar;
 • mika;
 • ipek lifleri.

Duvar yüzeylerinde güzel desenler yaratan onlardır. Hem bu, hem de başka bir dinamizm içini ekleyecektir. Görünümü kökten değiştir. Oda gerçekten şık hale getirecek.

menüye dön ↑

Kişisel tercih ve stilde renk

Vurgu, her zaman kazan-kazan oynayan en ünlü ve en önemli tasarım numarasıdır. Özellikle o zaman görev sadece odayı yenilemek değil, aynı zamanda şık ve modaya uygun yapmak, sofistike ve zenginlik bir dokunuş getirmek. Buradaki renk seçimi, malzeme seçiminden sonra arka plandadır. Renk, bir kişinin tamiratlardan aldığı ruh hali, duygular ve izlenimlerdir.

Renk seçimi ruh halini, duyguları ve izlenimleri etkiler.

Renk seçimi ruh halini, duyguları ve izlenimleri etkiler.

Stille uyumlu olmalı, can sıkıcı değil, yorucu değil. Renk paletinin temel seçimi dört gruba dayanmaktadır:

 • Taze. Şeffaflık, saflık maneviyat verin.
 • Sıcak. Sevdiklerinizi yatıştırırlar ve oda konforuna eklerler, dinlenmeleri gerekir.
 • Doymuş. Yüksek oranda renklendirici madde bulundurun.
 • Sakin. Yumuşak renkler, genellikle gri tonlarında. Böyle bir karar eve denge ve barış getirir.

Renk, stille uyumlu olmalı, can sıkıcı değil, yorucu olmamalıdır

Renk, stille uyumlu olmalı, can sıkıcı değil, yorucu olmamalıdır

menüye dön ↑

Mutfaklarda nasıl ve ne tür sıva kullanılabilir?

Mutfakta ve banyoda bir devrim yapmış, boyama ve seramik fayanslar için duvar kağıdını tutmayı reddederek, onları modaya uygun, şık ve benzersiz yapacaksınız. Bu odanın evde aşırı bir iklime sahip bir ziyaret olduğu düşünülür, bu nedenle mutfak için akrilik bazlı sentetik kompozisyonların seçilmesi önerilir. Sadece sıcaklık dalgalanmalarına dayanabiliyorlar, mantar oluşumuna ve kuyu geçişine karşı dayanıklılar.

Kurulu
Üst tabakanın balmumu ya da boya ile kaplanması istenir, bu nedenle görünümü kaybetmeden daha uzun süre dayanır, kaplamanın bakımını kolaylaştırır.
Mutfağın iç kısmında

Mutfağın iç kısmında

Dekoratif bir sıva seçtiyseniz, fotoğrafınıza bakın, mutfağınızı veya banyonuzu nasıl değiştirebilirsiniz. Ve ne olacağı önemli değil:

 • Venedik ipeği;
 • ağaç kabuğu böceği;
 • kadife, klasik traverten;
 • mermer;
 • microcement.

Alçı karışımları bu odaların temeli olarak kullanılamaz. Yüksek nemden korkarlar ve hijyenik şartlara uymazlar. Aktif olarak nemi emdikleri için, bütünlüklerini yitirerek şişerler. Onarımları elden geçirmemek için, ayrıca yakın bir gelecekte, basitçe terk edilmeleri gerekir.

Venedik dekoratif sıva mutfakların dekorasyonunda özellikle popülerdir.

Bu tür stillerin oluşturulmasında kullanılır:

Burada ölçülü düz dokular kullanılır.

 • Venedik, zarif bir panel ve beyaz bir kulaklıkla birlikte iyi görünüyor. Kaplama dört duvarın tümüne veya ayrı ayrı seçilen parçalara uygulanabilir.
 • Mutfakta tavan yüzeyinin pürüzsüz olmadığı, ancak dokulu olduğu ve duvarların pürüzsüz tek renkli veya iki renkli olacağı bir seçeneğe bakmak yaratıcı olacaktır. Burada kişisel tercih için kulaklığın rengi seçilir. Tavanlarda, bulutların veya resim motiflerinin taklitlerini bile yeniden oluşturabilirsiniz.
 • Çalışma alanının bu tür bir kapsama alanının yemek alanından ne şekilde seçilebileceğini görmek ilginç olacaktır.
 • Dekoratif tuğla kaplamanın pürüzsüz bir yüzeye sahip olması da orijinal görünüyor. Bu mutfak muhteşem ve şık görünecek.
 • Fotoğrafta yapay taş ve ağaç kabuğu böceği kombinasyonunun küçük mutfakta nasıl göründüğü gösterilmektedir. Renkler, yalnızca örnek için kullanılanları değil herhangi birini seçebilir.
 • Beton için sıva genellikle mutfaklarda kullanılır. Oldukça iyi ve özgün görünüyor. Önlük alanında, şeffaf veya ayna duvar panelleri kullanabilirsiniz. Genel görünümü bozmayacaklar, kaplama için güvenilir bir koruma işlevi görecekler.
 • Renk olarak, aynısını bırakabilirsiniz, somut. Doğru, daha da iyisi, farklı gri tonlardaki koyu gri lekelere, örneğin siyah, beyaz veya beyazımsı beyaz lekelere, pas veya metalik parlaklık tonlarına bakacak.

Dokulu kaplamaları kullanmak için birçok seçenek vardır. Bu mimari elemanlarla birlikte sadece kemerler, nişler, çıkıntılar veya tüm duvarlarla tamamlanabilirler. Tek sesli veya renk birleştirme yapabilirsiniz.

menüye dön ↑

Mutfak tasarımında küçük hileler

Umarım bu ipuçları size mutfak alanının tasarımında yardımcı olacaktır:

 • Mutfakta nişler, havalandırma kutuları, açıklıklar varsa, bunları desenli sıva ile süsleyin.
 • Evinizde bir şömine veya ocağınız varsa, onları estetik ve şık görünümün yanı sıra tuğla veya doğal taş sıva ile kaplayın, başka bir etki elde edersiniz - bu kaplamanın altında yontulacak ve çatlaklar olacaktır.
 • Maximalizm tarzında bir mutfak yapmak istiyorsanız, işinizde düz bir duvar kaplaması kullanın.
 • Mutfağınız aydınlık ve ferah ise ve mobilyalar özel ise, işinizde Venedik sıva kullanın.

Kaplamalar için birçok kullanım alanı vardır.

Kaplamalar için birçok kullanım alanı vardır.

önlük özellikle aşırı sıcaklıklara karşı hassastır, bu nedenle seramik karolar ile geri döndürülebilir. Yemek alanını dekoratif sıva ile mümkün olduğunca örtün, bu da rahatlık katacaktır.

menüye dön ↑

Koridorda kullanın

Koridor, koridor, salon ana bina değilse de evin en azından önemli olduğu düşünülmektedir. Konuklara daireyi tanıtan, stil zevkleri ve sahiplerinin tercihlerini tanıtan vitrin adı verilir. Bu nedenle, doğru ve değerli bir şekilde yapmak gereklidir. Bundan, misafir ilk izlenimini oluşturdu.

Koridorda malzeme kullanımı

Koridorda malzeme kullanımı

 • Çizimli düz yüzeyler, ince kaplama duvarlar küçük bir koridor için en uygun olanlardır.
 • Alanı görsel olarak büyütmek için, pürüzsüz ya da ince taneli bir dokuya ve merkezde göze çarpmayan bir desen ya da desen ile temel olarak açık renklerde dekoratif bir sıva almanız daha iyidir.
 • Herhangi bir rahatlama görsel olarak hacim yaratır, böylece odanın küçük bir alanı gizlenir.
 • Bir Venedikli ile bir arada, bu stil projesine aykırı değilse, doğru, altın sıva kullanabilirsiniz.
 • Büyük koridorlar ve salonlar için Venediklileri seçmenizi tavsiye ederim. Böylece mekanınız yeni bir şekilde oynayacak, sıradan bir oda gibi görünmeyecek, gerçek bir saray veya ana giriş olarak görünecek.

 • Sıva taklit tuğla veya dekoratif taş koridorlarda muhteşem görünüyor.
 • Pop art tarzındaki iç mekanlar için, parlak renklerde yapılmış üç boyutlu çizimler en uygunudur.
 • Dekoratif sıva arka plan üzerinde pitoresk resimler, görüntüyü tamamlar, klasik bir tarza şıklık verir.
 • Dokulu sıva duvarlarının zarif renkleri, oda koridorunu canlandırmak için en iyisidir. Provence tarzı.
 • Islak ipeğin etkisiyle Venedik, koridorun iç kısmında muhteşem görünüyor.Cam, ahşap veya metal ile güvenle kombine edilebilir.

Koridorlar ve koridorlar, doğal bir aydınlatma kaynağından yoksun olduğundan, parlak bir palet, parlak renkler kullanmaları gerekir. Özellikle küçük kullanım alanları varsa, içlerinde ayna kullanmak doğru olacaktır.

Doğal ses tonları, yakın ve koridorlarda huzur ve sükunet atmosferi yaratmanıza yardımcı olacaktır.

menüye dön ↑

Oturma odası tasarlamanın yolları

Burada tamir etmeyi planlıyoruz, kendimize iki ana görev koyduk - rahatlık ve rahatlık yaratmak, rahatlama ve rahatlamaya elverişli olmak. Görünüşe göre, duvar yüzeyleri için kaplama malzemesi seçimi çok önemli ve zor bir iştir.

 • Oturma odalarının tasarım projelerinde dekoratif sıvalar ana kaplama olarak da kullanılabilir. Ayrıca taşla birleştirilebilir paneller tarafındanve bir ağaç ve duvar kağıdı Resim için
 • Burada sadece duvar yüzeylerinin sıvalı olduğu, aynı zamanda sıva ile çerçeveli bir tavan olan bir oturma odası. Hiç kimse özgün ve zarif göründüğü konusunda tartışamaz.
 • Görev, kullanılabilir alanı görsel olarak arttırmaksa, iş parlak bir renk karışımı kullanmalı, daha iyi yansıtıcı bir etkiye sahip olmalıdır.
 • Marsilya balmumu sıvası ile, bu tür süslemeler ve ahşap kaplamaların taklidi ile tuğla ve taş taklidi yapabilirsiniz.
 • Zarif, zarif bir iç oturma odasını yeniden yaratmak için, gümüş veya altın parlaklıklı Venedik sıvalarını seçin.

Işık akısı parçacıklarını yansıtan kadife ve ipek duvarlar zarif ve zengin görünür.

 • Grafit, hem tasarımcılar hem de kullanıcılar tarafından sıklıkla kullanılır. Bu tür sıva yaşlı duvarların dokusunu veya uygulamalarını oluşturmanıza olanak sağlar. Oturma odası da bazı bölgelerde iyi görünecek.
 • Afrika, timsah veya yılan derisine benzeyen dokulu dekoratif bir sıva türüdür. Etnik tarzda oturma odasında iyi ve uygun görünecek. Böyle bir cila, özellikle üstüne bir glitter, vernik veya balmumu tabakası ile muamele edilmişse pahalı görünmektedir.
 • Kırsal ya da tarihi eserlerdeki oturma odalarının tasarımında rustik eski püskü taş dokusu kullanılmıştır.
 • Oturma odanız yalnızca tavanı desenlerle süslediğinizde ve duvarları dekoratif sıva ile boyama için duvar kağıdıyla kaplı alanlarla birleştirirseniz fayda sağlar.
 • Yapay olarak yaşlanmış duvarlar çatlak sıva veya ağaç kabuğu böceği olabilir. Çatlaklar ve çizikler klasik ve retro tarzı ile ilgilidir.

Oturma odasındaki çeşitli kaplama türlerinin kombinasyonu, renkleri birleştirmek ve dokuyu eşleştirmek için doğruysa, iddialı ve zorlu yapmaz.

Salonun duvarlarının gri tonlarda yapıldığı geleneksel monoton tasarım projelerinin uzun süre modası geçtiğini belirtmek isterim.

Kurulu
Oturma odanızın şık ve güzel görünmesini istiyorsanız, parlak renkleri ve yeni dokuları tercih edin.
menüye dön ↑

Güzel bir yatak odasını nasıl yapabilirim?

Yatak odasının duvarlarını ve tavanlarını dekore etmek, yalnızca kaplamanın ömrünü uzatmanın bir yolu değil, aynı zamanda yatmadan önce rahatlamak için elverişli bir ortam yaratmanın bir yoludur. Çoğu zaman, bu tür odalarda koyu veya sessiz tonlarda sürü sıva kullanılır.

Yatak odasının duvarlarını ve tavanlarını dekore etmek

Yatak odasının duvarlarını ve tavanlarını dekore etmek

 • Hacimsel bir etki yaratmak için, orta veya büyük kesirlere sahip bir malzeme seçmek daha iyidir.
 • Venedik - klasik tarzda yatak odası için mükemmel bir kapak. Onun yardımıyla, doğal yapıyı ve doğal taş türünü yeniden yaratabilirsiniz. Çizgilerin doğal rengi ve düzgünlüğü sakinleşmeye yardımcı olur, huzur verir.
 • Hazır beton bir yüzey kullanmak için betonun altında bir trend duvar yüzeyi elde etmenin en kolay yolu. Beyaz beton duvarlar ilginç bir çözümdür, ancak herkesin beton için hazır duvarları yoktur. Özel bir sıva kullanıyorsanız, benzer bir etkisi kendiniz de yapabilirsiniz.Tüm karakteristik yapısal etkileri ile geleneksel betondan farklı değildir. Böyle bir kaplama, herhangi bir yapıya sahip olabilir, saten, mat, tek tip veya kalıp benzetimi yapabilir.
Yatak odasının iç kısmında

Yatak odasının iç kısmında

Zengin bir parlak yeşil renkte Venedik mermer döşeme - cesur bir karar.

 • Bir kazan-kazan seçeneği, benim görüşüme göre, kumaş taklit eden bir kaplama olarak kabul edilir. Kadife, ıslak ipek, yaşlı kadife veya kadife olabilir. Doku hem mat hem de parlak olabilir. Hangi renk sallanır, o zaman seçim sahipleri içindir.
 • Başlangıçta yatak odası fıstık rengi görünüyor.
 • Bir kazan-kazan seçeneği ve doğrulandığı gibi, dekoratif renkteki dekoratif sıvaların kullanıldığı kabul edilir.
 • Manna kaplı duvarlar düz veya dekoratif bir taş altında yapılabilir. Buradaki kaplamanın pürüzlülüğü mermer kırıntısı verir.
 • Kaplamanın açık tonları, sedefli pigment eklenerek dökümlere eklenebilir.
 • Islak ipek ile zarif tasarım projeleri oluşturabilirsiniz. Duvarlara pürüzsüz ve kadife verir.
 • Duvarları lateks boya ile kaplarsanız, yüzeylerinde zengin bir renk paletinin yanardöner lekeleri oluşur. Bu yatak odası daha da güzel görünecek.
Klasik tarz bir yatak odası için ideal zemin

Klasik tarz bir yatak odası için ideal zemin

 • Marseilles balmumu, bu tasarımdan memnunsanız, duvarları ahşabın, taşların veya tuğlaların altında dekore edebilirsiniz. Ve duvarları üstte balmumu ile kaplayarak, parlak bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Yatak odasında aksan bölgesi yaygın ve modaya uygun bir çözümdür. Burada aynı dokuyu kullanmak gerekli değildir. Vurgulamak için duvar yatağın başından seçilir. Böylece oda kökten değiştirildi.
menüye dön ↑

Yeni başlayanlar için ipuçları

Duvarları dokulu karışımlarla sıvalamaya karar verirseniz, profesyonellerin tavsiyelerini dinlemenizi öneririm:

Bu tür malzemelerle ilgili deneyiminiz yoksa, basit sıva tipleri seçin, şablon merdaneleri kullanılarak kabartma çizimler uygulanabilir. Herhangi bir bina pazarından satın alınabilir.
Mor sıradışı oturma odası tasarımı

Mor sıradışı oturma odası tasarımı

 • Kabuk böcek sıvalarında, işinizde özel granüller kullanın. Spatula ile istediğiniz yöne doğru hareket ettirin.
 • Alçak kabartmalar oluşturmak için, sıva, hacimsel dekoratif figürler, yapabileceğiniz şartıyla alçı kompozisyonları kullanır. Aksi takdirde, hazır satın alabilirsiniz. Ayrıca donanım mağazalarında doludurlar.
 • Bu noktaya kadar deneyiminiz olmadı ve dekoratif sıva ile hiç çalışmadıysanız, duvarın göze çarpmayan bir bölümünde gücünüzü ve yeteneklerinizi deneyin. balkon, sundurma veya tuvalet.

Koyu, nötr tonlarda

Koyu, nötr tonlarda

Duvarlarınızın özelliklerini düşünün. Dokulu sıva, önceden hazırlanmadan tuğla veya beton yüzeyinde sorunsuz ve sorunsuz bir şekilde oturur.

 • Odanın iklim koşullarını dikkate alın. Örneğin, oturma odasında, koridorda veya yatak odasında her türlü teminatı satın alabilirsiniz. İklim göstergelerinin dengesiz olduğu banyoda veya mutfakta silikat karışımlarına dikkat edin. Bu arada, periyodik olarak güncellenebilir ve yeniden boyanabilirler.
 • Yatak odasında bir renk seçerken, yeri düşünün. Kuzey tarafındaysa, kahve tonlarını bej, turuncu, bordo veya pembe kullanın. Güneş varsa, soğuk bir aralık kullanmak tercih edilir: yeşil, griMavi.

Rahatlamak için rahat köşe

Rahatlamak için rahat köşe

menüye dön ↑

Daha iyi duvar kağıdı veya dekoratif sıva nedir?

Pahalı duvar kâğıtlarından (doğal malzemelere dayanarak) bahsedersek, bu pek farklı değildir. Pratiklik sıva daha güvenlidir. Duvar kağıdı ile çalışırken, belirli kuralları ve nüansları izlemeniz ve takip etmeniz gerekir, sıvama işlemi çok kolaydır. Zaman, enerji ve para tasarrufu sağlar. Duvar yüzeyinin hazırlanması hem duvar kağıdı hem de sıva için aynıdır. İkinci seçenek için geçerlidir, duvarların özel bir şekilde hizalanması gerekli değildir.

Işık ve göze çarpmayan renkler yatak odası için uygundur.

Işık ve göze çarpmayan renkler yatak odası için uygundur.

Hangisi daha iyi?

Artıları ve eksileri: duvar kağıdı ve sıva

Siyah ve beyaz salon

Siyah ve beyaz salon

9 Toplam puan
Dekoratif sıva: Her zevke uygun güzel bir iç mekan

Dekoratif sıva ile ne birleştirdiğiniz önemli değil: yapay taş, duvar kağıdı, fayans, projeleriniz kesinlikle parlak dergilere yerleştirilmeye değer. Ancak, bu malzemenin hem satın alımda hem de işte tasarruf etmeye değmez olduğunu düşünmeniz gerekir. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır. Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
9
Konu açıklaması
9
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • güvenilirlik
 • dayanıklılık
 • Estetik ve çeşitli tasarım proje ve dokularının uygulama imkanı
eksileri
 • Yüksek malzeme maliyeti
 • Karmaşık projeler deneyim ve uzmanlık gerektirecektir.
 • Profesyonellere hitap
 • Dekoratif sıvaların yapışkanlık özellikleri çok yüksek olduğu için kaplamadan kurtulma zorluğu vardır.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım üzerine Günlük Dergi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn