Yapay taşlı banyo dekorasyonu: lavabo, tezgah, raflar. Malzemenin kullanım özellikleri

Yapay taşlı banyo dekorasyonu - her zamanki seramik karolara orijinal bir alternatif. Taşla süslenmiş yüzey her zaman lüks, zengin ve zarif görünüyor. Ek olarak, malzeme odayı rutubet ve küf oluşumundan güvenli bir şekilde korur. Böyle bir malzemeyi barındıracak en iyi yer, bir banyo veya birleşik bir banyo olacaktır.

Bu makalenin içeriği:

Kullanım özellikleri

Granit, mermer veya oniksle kaplanmış duvarlar asil görünüyor. Daha uygun fiyatlı bir seçenek, çok zengin renk paleti olan yapay taş kullanımıdır. Aglomerat materyali, herhangi bir doğal taş dokusunu taklit ederek istediğiniz rengi bulmanızı sağlar. Yapay taş sayesinde, dikiş ve dikiş bulunmadan komple bir yüzey hissi yaratabilirsiniz.

Yapay taş döşeme sadece dekoratif özelliklere sahip değildir. Bu malzeme mobilya yapmak için kullanılır:

Senin için ilginç olacak:İNCELEME: Ahşap bir evde banyo tasarımı (200+ Fotoğraf): Kendin yap (tavan, zemin, duvarlar)

menüye dön ↑

Finisaj taş çeşitleri

Bir banyo içi oluşturmak için her türlü yapay taşı kullanabilirsiniz. Aşağıdaki taş tipleri popülerlik kazanmıştır:

Yapay taş - seramik karolara alternatif

Yapay taş - seramik karolara alternatif

 • Düzensizliklerle yontma - bazen böyle bir modelin keskin kenarları olabilir. Çok büyük bir dekoratif fonksiyon taşıyor, duvarlarda çok ilginç görünüyor, ancak böyle bir kaplamanın montajına uzmanlar tarafından güvenilmesi gerekiyor.
 • Kesilmiş - pürüzsüz, hatta kesik vardır. Bu nedenle, onunla çalışmak ezilmiş bir görünüme göre çok daha kolay ve daha uygundur. Böyle bir taşla iç kısım her zaman asil ve zarif görünecek.
 • Doğal, çeşitli kayalardan elde edilen doğal bir malzemedir. İç mekanı gerçekten şık ve pahalı kılıyor.
 • Taklit, seçilen türe bağlı olarak görünüşte doğal ırklardan farklı olamayan en popüler türdür.

İlginç dekoratif çakıl taşları

İlginç dekoratif çakıl taşları

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Banyodaki raf tavanı: 4 Kusursuz sonuç için adım. Diy kurulum

menüye dön ↑

Banyo tasarımı için öneriler

Yapay bir taş seçerken, bu malzemenin odayı gizlediğini ve onu karanlık yaptığını unutmamak gerekir. Bu nedenle, odanın gelecekteki aydınlatması hakkında önceden düşünmek gerekir.

bir lamba üzerinde tavan yeterli olmayabilir. Bir kişi taş bir torbada olduğunu hissedecektir. Bu nedenle, banyodaki tüm karanlık köşeleri aydınlatacak çok seviyeli bir aydınlatma oluşturmak daha iyidir.

Banyoda koyu renkli taşlarla yüzleşmek uygun değildir. Oda, özellikle küçük boyutlu ise, bir kripta dönüşebilir. Eğer siyah çeşidini şiddetle seviyorsanız, o zaman ikincisine tercih vererek, onu hafif olanla birleştirmek istenir.

Bazen duvarların koyu rengi, zeminin ve tavan kaplamasının ışık elemanlarının kontrastı ile gölgelenebilir, mobilya veya su tesisatı.

Bir duvar basmanız yeterli

Bir duvar basmanız yeterli

Daha konforlu bir döşeme ve iç mekan yapmak için banyoBu odada yeşil saksı veya küvet yerleştirmeniz gerekir. bitkiler. Banyoda, avuç içi ve tropik bitki türleri gözüküyor, bu da uygun ıslak atmosfer. Taş banyosunda bitkilerin yüksek kalitede taklit edilmesini deneyebilirsiniz.

Küçük banyolarda yüksek katlı evler tüm odayı bitirmek için malzeme kullanmayın. Bu küçük için tahsis etmek gereklidir bölge oda. Zemin, duvarın bir kısmı, banyonun astarı, hazır lavabo, bir niş ve diğerlerini dekore edebilirler.

Küçük bir odadaki tamamen taş duvarlar genellikle estetik açıdan hoş görünmez. Terbiye için böyle bir ihtiyaç varsa, hafif malzemeler seçmeniz gerekir. Alanı görsel olarak genişletebilecekleri parlak bir yüzey seçmeniz önerilir.

Malzemelerin uyumluluk kuralını takip etmek çok önemlidir. Son işlem malzemelerini birleştirmek başarısız olursa, oda görsel olarak gerçekte olduğundan daha küçük görünecektir.
Şömineli rahat seçenek

Şömineli rahat seçenek

Banyodaki lüks kraliyet daireleri mermer veya granit duvar kullanılarak yapılabilir. Bunun için bir nötr gölgeli veya pastel tonlu bir kutuya ihtiyacınız var.

Odaları genişletmek için köşe tezgahı, küvet ve raflarda sakin ışık tasarımı ile birlikte raflar kullanılmaktadır.

Bu malzemenin derzler, dikişler ve bağlantılar olmadan pürüzsüz, pürüzsüz bir yüzey sağlama olasılığı nedeniyle, banyo için kuvars aglomerat seçilmiştir. Bu nedenle, bu tür malzemeler ilginç tasarım çözümlerini uygulamak veya kendiliğinden yayılan bir zemin efekti oluşturmak için zemine yerleştirilebilir.

Kuvars aglomerat kullanın

Kuvars aglomerat kullanın

menüye dön ↑

Çalışma kuralları

Banyonun içini başarılı ve mükemmel kılmak için suni taşı birleştirmek için aşağıdaki kuralları kullanabilirsiniz:

 • Işık kaynaklarının sayısını arttırın. Hafif taş tonları bile ışığı alır ve banyonun aydınlatma derecesini azaltır. Bu nedenle, ışık eklenmelidir.
 • Koyu tip hafif malzemelerle değiştirilmelidir.
 • Çok dar odalarda kasvetli olduğu için böyle bir dekorasyon kullanılması tavsiye edilmez, ancak bu banyolar için banyo armatürleri için geçerli değildir.
 • Banyoyu yanlışlıkla bir tür mağaraya çevirmemek için dekoratif bir taş kullanırken orantı duygusunu hatırlamak her zaman gereklidir.
 • Düzgün bir şekilde dövülmüş kaba taş duvarlar odayı vurgulamak olabilir. Hassas ayrıntılarla, iç parçaların yumuşak formlarıyla yumuşatılması gerekir.
 • Bir taşla mükemmel uyum içinde yaşamak bitkilerBu banyoda bir doğa atmosferi yaratan. Su akışının, taş yüzeylerin ve yeşil bitki örtüsünün gürültüsü, bir kişiyi enerjiyle şarj etmek ve gerçek bir rahatlama ve dinlenme sağlamak için birleşecektir.
 • Doğaltaşın ahşap yüzeylerle mükemmel uyum içinde taklidi.Ancak banyo için böyle bir kaplama seçerken, ahşabın sudan korunma özel bir emprenye olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Yanılsama mağara

Yanılsama mağara

Kurulu
Dekoratif taş, türüne bağlı olarak hem doğal hem de yapay malzemelerle iyi bir şekilde birleştirilebilir. Aynalar ve metal ile başarıyla birleştirilebilir.

Senin için ilginç olacak: GENEL BAKIŞ: Banyoyu plastik panellerle tasarlayın ve tamamlayın 110+ Fotoğraf - Dekor için hızlı ve ucuz yol

menüye dön ↑

Terbiye'nin olumlu özellikleri

Dekoratif malzemenin doğaldan çok daha ucuz olmasına rağmen, diğer kaplama türlerine kıyasla daha yüksek bir fiyata sahiptir. Bununla birlikte, maliyeti çok sayıda olumlu özellik ile doğrulanır:

 • malzemenin özgünlüğü;
 • nem direnci, neme ve küflenmeye karşı koruma;
 • dayanıklılık, aşınma direnci;
 • ağır yüklere ve mekanik baskıya dayanma yeteneği; hasara karşı direnç;
 • düşük ısı transfer yeteneği;
 • doğal bir taş seçerken sıklıkla ortaya çıkabilecek radyoaktif bir arka planın olmaması;
 • koruyucu bir katmanın varlığı;
 • sadelik ve bakım ve kullanım durumu.

Doğal malzemelerle iyi bir şekilde birleştirilebilir.

Doğal malzemelerle iyi bir şekilde birleştirilebilir.

Yapay taşlı banyo dekorasyonu farklı olabilir:

Çok çeşitli dekoratif malzeme çeşitleri, herhangi bir tasarım fikrini gerçekleştirmeyi mümkün kılar. Yapay taşla uğraşan birçok mobilya ve sıhhi tesisat üreticisi, bireysel siparişler için hayata geçirme projeleri getirebilir. Kendi başınıza, küvetin ve lavabonun tasarımını düşünebilir, masa üstü şeklini bulabilir ve banyonuzu şık ve kişisel hale getirebilirsiniz.

Duvar dekorasyonu klasik bir yoldur.

Duvar dekorasyonu klasik bir yoldur.

menüye dön ↑

Yapay taş nasıl seçilir?

Bir malzeme seçerken, önce görünümüne bakmalısınız. Ön yüzeyi talaş, çizik veya çatlaklardan ve ayrıca bir fırça izinden arındırılmalıdır. Yüzeyde ezik veya çıkıntıların varlığı, ancak 5 mm'den fazla olmamalıdır.

Kurulu
Her zaman seçimdeki fiyatta gezinmeniz gerekir. Bu malzemenin maliyeti yüksektir, bu yüzden düşük bir fiyat karşılığında satıcı her zaman bir kalite sertifikası istemek zorundadır. Böyle bir belgenin yokluğunda, düşük kaliteli ve kısa ömürlü malzeme satın alma riski vardır.

Bir başka nüans - dekoratif taştan yapılmış ürünler ilk bakışta aynı görünebilir. Bazen ucuz bir sahneyi görsel olarak kaliteli bir üründen ayırt etmek bir uzman için bile çok zordur.

Bu nedenle, sadece ilgili belgeler kalite garantisi olarak hizmet verebilir. Bilinen bir adı olan büyük şirketlerin ürünleri genellikle arka tarafta etiketlenir ve bu da bir kalite garantisi olarak kabul edilir.

Bej tonlarında

Bej tonlarında

Türler için, dekorasyon ya da iç mekan malzemelerinin geri kalanıyla uyumlu olacak bir taş seçmeniz gerekir. Banyo için bir ışık tonu taşı seçerken iç kısım asil ve zarif görünecek.

Koyu renkler iç kısmı sıkı ve özlü hale getirir. Ancak koyu renkle dolaşmak, alanı acımasızlaştıracaktır. Benekli bir tas türü olan taş, lekeleri sudan maskelemeye yardımcı olur. Ve beyaz yüzeylerde daha az belirgin çizikler olacaktır.
menüye dön ↑

banyo

Banyodaki en büyük ürün banyoun kendisidir. Bu özellik bile yapay taştan yapılabilir.

Bir yekpare taş blok, iç kısmı diğerlerinden açıkça farklı, özel kılar. Dahası, bireysel gelişmeler ile yaratılabilir. Böyle bir banyosunu çalıştırma işlemi mükemmel dokunsal hissi verir ve ayrıca psikolojik rahatlama verir, atmosferi özel kılar.

Yapay malzeme iyi işlenebilir. Bu yüzden banyoların en inanılmaz tasarımlarını kendi projelerinde yaratabilirsiniz. Her ne kadar satışta çeşitli orijinal ve sıradışı modellerin büyük bir yelpazesi var.

Malzeme iyi işlenebilir.

Malzeme iyi işlenebilir.

Bu tür banyoların avantajları çoktur. Bunlara ek olarak, taş tesisatçılık lehine başka güçlü bir tartışma var. Böyle bir fikir göreceli olarak yeni, hala sıkça karşılaşılmıyor ve aramak için vakti yoktu.

Başlangıçta, bu malzeme, kuvars kumu veya granit yongaları, katalizör ve polyester reçineden oluşan çok plastik bir kütledir. Bu kombinasyon malzemenin katılaşmadan önce kesinlikle herhangi bir şekilde şekillenmesini sağlar. Üreticiler zaten bu amaç için özel ekipman satın almayı başardılar. Malzeme sertleştiğinde, taşlama ve ek işleme aşamalarından geçer.

Yapay taştan yapılmış bir banyo aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • sıradışı görünüm ve ilginç şekil;
 • Düşük ısı yayma kapasitesi - sıcaklığın daha uzun süre korunmasına yardımcı olur;
 • bakteri dayanıklı kaplama;
 • Ürünün ek desteğe ihtiyacı yok;
 • Ses yalıtımı iyidir.

Bu malzeme çok plastik bir kütledir.

Bu malzeme çok plastik bir kütledir.

Kurulu
Banyoya bakarken yapay taşı kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için, her zamanki hamamın etrafına, taş parçalarıyla kaplı özel bir kutu inşa edilir.
menüye dön ↑

Lavabo

Taş lavabolar, güzellik ve yüksek mukavemet kombinasyonuyla ayırt edilir. Çok çeşitli renkler, herhangi bir durum nesnesi altında uygun olanı seçmenizi sağlar. Lavabolar kesinlikle herhangi bir şekilde yapılabilir.

Taş lavabolar, yüzeyi aşınmaya karşı koruyan özel bir jelkot kaplamaya sahiptir. Ek olarak, koruyucu tabakanın altındaki yüzey gözeneksiz mükemmel bir şekilde pürüzsüz hale gelir.
Güzellik ve yüksek dayanıklılık kombinasyonunda farklı

Güzellik ve yüksek dayanıklılık kombinasyonunda farklı

Şekle bağlı olarak, bu tür kabuklar vardır:

 • kare;
 • dikdörtgen;
 • yuvarlak;
 • ovaldir.

Sıhhi tesisat ürünleri de renklerinde değişebilir:

 • kabukları, bej, pembe, kahverengi tonlarında doğal mermer kuvars taşının taklit edilmesiyle oluşturulmuştur;
 • banyo ekipmanları için standart renkte bir taştan bataryalar var - beyaz ve siyah;
 • yapılır kabuk parlak tonlar - kırmızı, sarı, mavi.

İlginç kabuk şekli

İlginç kabuk şekli

Masaüstü sabitleme tipine göre ayrı lavabolar:

 • Döşeme - Bacaklar şeklinde bir desteğe veya bir desteğe sahip olmak ve bir düzenlemenin yüksekliğinin ayarlanmasına izin vermek. Zemin çeşidi kabine, raflı kabine monte edilebilir.
 • Duvar modelleri, çapalarla duvara tutturulmuş küçük bir ağırlık ve büyüklüğe sahiptir. Duvarın onarımı sırasında veya işin türüne bağlı olarak bitirmek için bağlantı elemanları yapılabilir.
 • Köşe taş lavabolar her türlü olabilir, duvara monte edilebilir veya bir standa yerleştirilebilir.
 • Tezgahın içine yerleştirilen lavabolar, tezgah ile lavabo arasında birleşme ve geçiş olmadan kesintisiz bir tabakadır.

İlginç, kare şekli

İlginç, kare şekli

Senin için ilginç olacak: YORUM: 2017'de küçük bir banyonun modern moda tasarımı - Bilmeniz gerekenler?

menüye dön ↑

Banyo Tezgahı

Çeşitli raflar, dolaplar ve tezgahlar banyo alanını oldukça işlevsel hale getirebilir. Sonuncusunun seçimi sadece mutfak için değil, banyo için de çok büyük.

Banyo için her türlü tezgahı seçmek, avantajları ve kaplamaya yönelik bakım kolaylığı nedeniyle buna değer. Yapay taştan yapılmış tezgah, kimyasallara karşı yüksek direnç gösterir.

Güzel, parlak masa üstü

Güzel, parlak masa üstü

En çok, banyo tezgahı bu tür yapay malzemelerden yapılır:

 • Kuvars Aglomerat - temeli polyester reçine ve pigment ilavesiyle kuvars kırıntısıdır. Çizim, doğal granit veya mermeri hatırlatabilir. Malzeme yüksek sıcaklıklara bile dayanabilir ve sıcak nesnelerle temas etmekten korkmaz. Ancak, böyle bir masa üstü oldukça ağırdır.
 • Akrilik taş - banyo için tezgah oluşturmak için en uygun malzeme. Bu malzeme, pigmentler ve mineral dolguların eklenmesiyle akrilik reçinelere dayanmaktadır. Gözeneksiz, pürüzsüz bir yüzeye sahip, kesinlikle herhangi bir şekilde kesintisiz tasarımlar oluşturmak için kullanılabilir.
 • mermer - bir doğal mermer ve polimerik yapı kırıntısı ilavesiyle malzeme. Yapay mermer düzgün bir yüzey oluşturur ve çok yüksek yoğunlukludur. Tasarıma uyması için herhangi bir renk verilebilir.

Kimyasallara karşı son derece dayanıklı

Kimyasallara karşı son derece dayanıklı

Taş tezgahı çeşitleri

Mevcut tüm tezgahlar birkaç türe ayrılabilir:

 • Banyoda çeşitli eşyaların rahatça depolanması için uygun tek seviyeli katı düzlem. Sahipleri, kancaları şeklinde bir ek içerebilir. Bu çeşitlilikteki lavabo, içinde boğulmuş gibi.
 • Bu tür bir banyo iç tasarımının sahibi, lavabonun dışını yıkamak için kullanıldığında, üstüne yerleştirilmiş bir lavabo bulunan bir tezgah uygundur. Veya lavaboyu çeşitli su manipülasyonları için bir kap olarak kullanmayı sever.
 • Lavabonun altındaki yüzeyin çoğuyla tezgah. Büyük tam boy lavabolar geniş ailelerde veya halka açık yerlerde uygun olacaktır. Ayrıca, bazen tasarım çözümleridir ve bireysel siparişlere göre yapılır.
Lavabonun üstünde tezgah

Lavabonun üstünde tezgah

 • Bir veya daha fazla gömme lavabo ile çok seviyeli tezgah. Böyle bir fikri uygulamak için banyoda yeterince yer olmalıdır. Bu nedenle, böyle çok düzeyli bir fikir en çok umumi tuvaletlerde ve küçük çocukların bulunduğu ailelerde kullanılır.
 • Masanın üstünün açısal konumu - bu durumda, yüzey sipariş vermek için yapılır. Masa üstü, müşteri tarafından beyan edilen, standart olmayan veya dikdörtgen bir şekil alabilir. Banyoda sınırlı alan için mükemmeldir ve mevcut alanı işlevsel olarak kullanmanızı sağlar.
menüye dön ↑

Banyo duvar dekorasyonu

Banyo için suni taş lehine seçim, sadece tasarım açısından değil pratiklik açısından da akıllıca bir karar olacaktır. Nem oranı yüksek olan bir odada daima küf ve bakteri mantarları tehdidi vardır.

Yapay taş duvarları her türlü hasardan güvenli bir şekilde koruyacaktır. Su veya spreyden korkmayacak. Bir zamanlar yapay taş kullanarak kaliteli bir onarım yapmış olan bu kelimeyi yıllarca bir banyo için unutabilirsiniz.

Bu malzeme duvarları her türlü hasardan güvenli bir şekilde koruyacaktır.

Bu malzeme duvarları her türlü hasardan güvenli bir şekilde koruyacaktır.

Materyal, görünümün güzelliğini ve orijinal özelliklerini kaybetmeden, çok uzun süre hizmet vermeye hazır. Yapay taşla kaplı duvarlar, dayanıklılıkları ile ayırt edilir. Ankastre dolaplara, duvar raflarına, asma tavanlara ve diğer yapılara dayanabilirler. Yapay bir son işlem türü çok geniş bir renk aralığına sahiptir, böylece bir tasarım oluştururken kesinlikle herhangi bir fikri kullanabilirsiniz.

menüye dön ↑

Zeminde ve tavanda taş

Malzeme, sağlamlığı ve dayanıklılığı ile ayırt edildiğinden döşeme için mükemmeldir. Odanın tarzına bağlı olarak farklı malzeme türleri ve renkleri seçebilirsiniz. Katta mermer plakalar, çakıl taşlı zemin veya taş mozaik benzer olabilir.

Örneğin, stil için çatı katı Ham bir taş etkisi yaratarak kaba malzeme kullanılır.

Şövalye çağının hayranları taş tavana bakma fikrine uyacak. Yaşlı ve kaba malzemeler lehine seçim, orijinal bir etkiye neden olabilir. Taş tavanlı bir odanın tasarımı, odayı Orta Çağ atmosferiyle doldurur veya bir mağarada görünmeye benzer.

Döşeme için uygun

Döşeme için uygun

Tavanı taşla kısmen yüzeye değil ayrı bölgelere yayabilirsiniz. Örneğin, bir duş veya banyo için bir niş içinde.

Tavanları görsel olarak alçaltmamak ve odayı kasvetli yapmamak için çok ağır görünümlü, aynı zamanda koyu renkli bir malzeme seçmemelisiniz.

Senin için ilginç olacak:GENEL BAKIŞ: Klozetsiz şık banyo tasarımı (+100 Fotoğraf) - Konforla birleştirilen güzellik

menüye dön ↑

Taş Banyo Fikirleri

İlham almak için mevcut birkaç fikri kullanabilirsiniz:

 • Banyodaki çimento serisinin seçimi bu odanın havasını erkeksi ve acımasız hale getiriyor. Büyük bir aynanın konumu ve ana rengin tonuna uyan detaylar, stile benzeyen tasarım minimalizm.
 • Mermerin, sofistike mobilya parçaları ve demirbaşlar ile birlikte taklit edilmesi banyodaki atmosferi rafine yapacaktır. Mermerin siyah parlak yüzeylerle beyaz detaylarla birleşimi uyumlu bir şekilde görünecektir. Bu teknik mermerin güzelliğini vurgulamaktadır.
 • Ahşap ve taş duvarların dekorasyonundaki kombinasyon.

İlginç renkler

İlginç renkler

 • Mermer bej ve kahverengi tonları odayı sıcak ve konforlu hale getirir. Cam yüzeyler, duş kapıları ile birleştiğinde malzeme odayı geniş ve ağırlıksız hale getirir.
 • Yapay dekorasyon, eko tarzı banyoları dekore etmek için harika bir yoldur. Taklit çakıl taşları saksılara yerleştirilmiş çeşitli yeşil bitkilerle veya bambudan yapılan süslemelerle birlikte kullanabilirsiniz.
 • Koyu gri malzeme gençlik stillerine mükemmel şekilde uyuyor. Bir tuğla duvarın benzerliği, modern ve pop sanat tarzında parlak posterler yerleştirmek için mükemmel bir arka plan işlevi görecektir.
 • Doğaya tam uyum için, banyoya nehir çakıl taşları gibi taştan yapılmış sıhhi tesisat sipariş edilebilir. Ürünler genellikle yuvarlatılmış kenarlara sahiptir ve bu da görünümlerini alışılmadık ve ilginç hale getirir.

Rustik tarzı

Rustik tarzı

 • Tezgahın üzerinde duran mermer lavabolar, iç mekana lüks katacak.
 • Duvarlar için ilginç bir çözüm taş olacak mozaik.
 • Banyonun üstündeki boş bir duvara taş paneller veya soyutlama görüntüsünü taş döşemelerin üzerine yerleştirebilirsiniz.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Küçük banyo fayansı (150+ Tasarım Fotoğrafı): Stil ve dekorun en uygun kombinasyonu

menüye dön ↑

İç mekan stilleriyle uyumluluk

Yapay taş asil bir tasarıma sahiptir ve çeşitliliği çeşitliliği, bu malzemeyi çok yönlü hale getirmenize ve her türlü iç tasarıma sığdırmanıza izin verir. Banyonun tasarımına şu tarzlardan birini yerleştirmeyi deneyebilirsiniz:

1çatı katı - Duvarlarda duvar kullanımı veya kaba ham aglomeraların bitmesini içerir. Kumtaşı zeminine, taştan mobilya parçalarına uyacak. Çatı katındaki malzeme istediğiniz kadar kullanılabilse de, bazı detaylar gözlerinize böyle bir finiş bırakmamalı.
Çatı tarzı

Çatı tarzı

2Rokoko, İmparatorluk, Barok - gösterişli lüksün bir ifadesi olan stiller. Bu nedenle, tercihen katı formda bir mermer veya granit kaplama seçmeleri uygun olacaktır. Parlak bir parlaklığa sahip olmalı. Masif taş objeler iç mekanlara etkileyicidir - banyo, lavabo, dolap, bide olabilir.
Barok

Barok

3Tekno yüksek teknoloji - kentsel eğilimi ve modern malzemelerin kullanımını birleştirmek.Bu nedenle, modern teknolojilerle işlenen kuvars aglomerat, açılı veya katı formlarla bu iç mekanlara sığacaktır.
Yüksek teknoloji tarzı

Yüksek teknoloji tarzı

4modern düz çizgileri ve doğal malzemeleri birleştirir. Bu nedenle, çoğu ışık tonu taşının kullanılması uygun olacaktır. Modüler taş paneller burada doğru şekillere sahip oldukları için uygun olmayacaktır. Kesin ana hatlar ve düz çizgiler bu stille birleştirilmez.
Art Nouveau

Art Nouveau

5minimalizm - Bu stil için doğal taş tonlarının yanı sıra doğal kayalara benzeyen dokuların seçilmesi de uygundur. Parlak yüzeylere uygun, sağlam taştan sıhhi tesisat.
Minimalizm tarzında

Minimalizm tarzında

6Etno tarzı - Doğal formların taşını neredeyse hiç işlenmemiş bir dekorasyon olarak kullanmak gerekir. İlkel duvarcılık iyi vahşi taş kaplı görünüyor. Durum yeşil iç mekan bitkileri ile desteklenmelidir.
Eko tarzı

Eko tarzı

 • klasik Tarz, temel dekorasyonun ahşapla birleşimini ifade eder. Kesin formların, örneğin dikdörtgen veya oval nesnelerin seçimi de bunu vurgulayacaktır.
 • Modern tarzdaki odalar düzensiz şekilli eşyaların yanı sıra dekorasyonda ve aksesuarlarda parlak renkler ve kontrast kombinasyonları içerebilir.
 • Etnik, deniz tarzı - onlar için yuvarlak bir banyo seçebilirsiniz.

Klasik tarzda

Klasik tarzda

Kurulu
Taşla aşırı yüklenmemesi için iç kısım doğru aksan olarak kullanmaya yeterli olacaktır. Atmosfer rhinestones karakterini ve ruh halini kazanır.

Senin için ilginç olacak:İNCELE: Döşeme Banyo Sırası Seçenekleri (175+ Fotoğraf). Hatırlanacak bir tasarım yaratın

menüye dön ↑

Yapay taş bakımı

Bir taş kaplama, sıhhi tesisat veya mobilyaların uzun süre boyunca servis yapması için, onlara özenle bakmaları gerekir.

Bunu yapmak için şu ipuçlarını kullanabilirsiniz:

 • Kireç lekesi plakası - banyoların sadık bir şekilde birleşmesi, kompozit malzemeleri temizleme araçları sayesinde suni mermer yüzeyinden kaldırılmıştır. Alet, duvarların yüzeyine, zemine, lavaboya, banyoya uygulanır, birkaç dakika bekletilir, daha sonra suyla yıkanır.
 • Acil temizlik ürünleri için uygun% 2.5 sirke. Ayrıca özellikle kirli alanlara 1-2 dakika uygulanır ve daha sonra su ile yıkanır.
 • Temizlik için cila ve parçaların aşındırıcı parçacıklar içermeyen evrensel deterjanlar kullanması gerekir.
 • Yapay malzemeyi temizledikten sonra, yüzeyi kuru olarak silinmelidir.
 • Temizlik için, metal veya sert kıllı veya yüksek aşındırıcılığa sahip süngerleri olan fırçaları seçemezsiniz.
 • Taş bir yüzeye ağır nesnelerin düşmesini önlemek gerekir ve ayrıca malzemenin yüzeyinde herhangi bir şeyi kesmek için kontrendikedir.
 • Malzemenin hassasiyeti nedeniyle sıcaklıktaki ani değişikliklere izin vermeyin.
 • Dikkat çekici çizikler ortaya çıkarsa, böyle bir kusurdan zımpara kağıdı ile zımparalayarak kurtulabilirsiniz. Ayrıca, özel bir kompozit bileşimin yüzeyine uygulanır ve daha sonra üzerine yazılır.
 • Bir bölünmenin ortaya çıkması ile daha zor onarımlara ihtiyaç duyulur. Bir taş parçasını orijinal yerine akrilik tutkalla yapıştırmak gerekir. Eklem dikkatlice zımparalanmalıdır.

menüye dön ↑

VİDEO: Banyo bitirmek için taş kullanıyoruz

Taş banyosu

Çevre dostu ve güçlü malzeme

menüye dön ↑

FOTO GALERİ (en fazla 125 fotoğraf)

7 Toplam puan
Taş banyo

Yapay taş, banyo veya banyo dekorasyon ve dekorasyonunda kullanılan çok yönlü bir malzemedir. Pratikliği, dayanıklılığı, dekoratif çekiciliği, diğer malzemelerle birleştirme yeteneğini birleştiriyor. Taş ile dekore edilmiş banyo gerçekten lüks ve şık görünüyor. Bilgileri inceledikten sonra, yorumlarınızı yorumlardaki tartışmalara bırakınız. Diğer okuyucular için faydalı olacaktır.Fikriniz bizim için çok önemlidir. Katılımınız için teşekkürler. Her inceleme ve zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz.

Bilginin alaka düzeyi
8.5
Uygulamanın kullanılabilirliği
7
Konu açıklaması
8
Bilginin güvenilirliği
8
şekerleme
 • Mevcut moda trendlerini karşılayan durum asil görünüm
 • Malzeme neme karşı güvenilir bir korumaya sahiptir.
 • Yüksek mukavemet, çatlak, talaş, diğer kusurlar oluşmadan malzemenin dayanıklılığı
eksileri
 • Yüksek malzeme fiyatı
 • Kurulumun karmaşıklığı, karmaşıklığı
 • Çalışma sırasında yüzeyde çizikler olabilir.
Yorumunuzu ekleyin

Memnun olacağız ve fikriniz

Cevap bırak

Genel değerlendirmeniz

tr2.decorexpro.com - Günlük Tasarım, Mimarlık, İç Tasarım Dergisi

Odaların

Avlu ve bahçe

dizayn